„DE OSSEKOP" Donkersteeg 5 UIT DE RIJNSTREEK. Begrafenis-Onderneming KEERËWEER CREMATIE, AUTO-TRANSPORT UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. SPORT. monarchie bevonden zich dientengevolge in de nu afgescheiden gebieden een groot nantal Duitscbe ambtenaren, die maar zel den op hun post gehandhaafd werden, maar naar het verkleinde nieuwe Oostenrijk tc- jugslroomden; omdat dit hun vaderland was, waaraan zij door opvoeding, familie betrekkingen en traditie verbonden waren. Het zou zeer onbillijk zijn geweest een Duitschen ambtenaar alleen daarom te ont slaan, omdat hij op het oogenblik van de in-, censtorting toevallig buiten het eigenlijke Duilsche Oostenrijk werkzaam was. Men nam daarom al deze ambtenaren op en'gaf hun een plaatsje in een of ander bureau; werk was er in die dagen van verwarring genoeg. Op den duur echter en zoodra de toestand ordelijk werd, kon dat niet zoo blij ven. Er moest krachtig worden ingegrepen en er werd besloten om in 2 jaar tijd 100.000 ambtenaren te doen afvloeien d. i. bijna 2 proc. van de geheele bevolking van Oosten rijk. Tot nog toe zijn volgens het vastgesteld plan in den loop van één jaar ongeveer 50.000 ambtenaren ontslagen en in 102-1 Volgt de andere helft. Ifet vraagstuk is niet zoo eenvoudig als het lijkt, omdat de ont slagenen toch-weer te werk moeten worden -gesteld. Een afzonderlijk bureau, dat de. af koopsommen behandelt, is tevens min of meer plaalsin^sburcau. Het tweede groote vraagstuk en de groot ste post op het deficit vormen de spoorwe gen. Daarmee is men nog niet gereed. En toch, van dit vraagstuk hangt de geheele sa neering af. Er is al heel wat verbeterd door vermeerdering der inkomsten en door ver hooging der tarieven. Ook kon wel vermin dering van personeel plaats hebben, maar men stond tegenover een streng georgani seerd amblenarencornplex, dat bovendien sterk naar links georiënteerd was. Wat de spoorwegen aangaat, is er behoefte aan een grondige hervorming van top tot teen de exploitatie moet op gezonden commercieelen grondslag worden gevoerd. Van verkoop of verpachting der spoorwegen wil de regee ring m i. terecht niet weten, want, is een maal de reorganisatie tot stand gekomen, dan kunnen zij een bron van inkomsten worden. Daarom is het besluit genomen door den Natiónalrat, om de spoorwegen uit de algc- meene administratie te lichten en het be heer op te dragen aan een speciale directie, die de spoorwegen beheert als een op zich zelf slaand bedrijf, behoudens zekere rech ten van den staat. De voorbereiding vorder de heel wat tijd en eerst enkele weken gele den kon de „General-Direklor" benoemd wc-rden. Hel i& een van de groot-industri- celen, die zijn ongeraeene werkkracht, zijn organisatietalent, zijn economischen zie nersblik al meer dan cen9 bewezen en ge toond heeft. Naar men hoopt zal ook dit bedrijf spoedig gezond zijn. Onze spoorwegen zijn groolcndcels berg- banen, en dientengevolge is de exploitatie duur. Ook heeft de veranderde indeeling ge maakt, dat enkele lijnen van hoofd- of zij lijnen zijn afgedaald of haar nationale bc- teekenis verloren hebben. Verder hebben wij 'in Oostenrijk zoo goed als geen steenkool wat wij daarvan noodig hebben, moet uit Duilschland of Polen worden aangevoerd. Maar al déze moeilijkheden zullen overwon nen moeten worden. Te zijner tijd zal mis schien de eleclrificatie der spoorwegen uit komst kunnen geven. Oostenrijk heeft wa terkracht genoeg en deze zoogenaamde witte steenkool" wordt al aangesproken. Met behulp van groote kapitalen worden in geheel Oostenrijk eleclriciteilóbedrijven op gericht enkele zijn al gereed, maar de -beiiw duurt lang, ook omdat de bouwwer ken vaak zeer hoog liggen en er daarom al leen in de zomermaanden gewerkt kan wor den, terwijl in den overigen tijd sneeuw en Ijs verderen arbeid beletten. Maar er is toch Vooruitgang 1 Reeds is een deel van den Arlbergbaan in electrisch bedrijf en den vol genden zomer zullen alle treinen van Inns bruck tot de Zwitsersche grens en de Salz- kammergulbaan, van Stainach tot Altnung electrisch geëxploiteerd worden. Elk volgend jaar komt een ander gedeelte van het spoor wegnet aan de beurt en al is de aanleg ook kostbaar, op den duur wordt de exploitatie goedkooper, omdat de invoer van kolen voor ccn groot gedeelte vervalt. Terwijl dc regeering, met den bondskan selier Seipel aan het hoofd, onder de ener giek^, verstandige en wat tot groote dank baarheid stemt zoo tactvolle hulp van den Nederlandschen Commissaris Zimmer man, zoo krachtig werkt aan dc saneering van Oostenrijk, terwijl het tekort van het eerste halfjaar ongeveer 800 milliard kleiner was, dan liet oorspronkelijke programma deed verwachten, zoodat wij een grooten voorsprong hebben, wordt de algemeene toe stand voortdurend beter. Ik hoop in een la- ter'en brief daarover uitvoeriger te spreken, maar wil er nu reeds op wijzen, dat het aan- tal werkloozen in Oostenrijk van rond 170.000 in Februari van dit jaar gedaald is op ongeveer 87000 in Juni en dat die daling later nog sterker is geworden. Dr. E. RECLAME. SCHOEKTREPARATIE laat men maken ip den Lederhandel HEERENZOLEN en HAKKEN 1.95 DAMESZOLEN en HAKKEN 1.50 Grondstoffen en kwaliteit? Vraagt dat onzen kiantenl Zij blijven klant! 2835 BODEGRAVEN. Mej. D. A. Laan, alhier, is to Amsterdam gosla-agd voor Bet examen vrije- en ordeoefeningen. KOUDEKERK. Gisternacht wist men door opschuiving van het raam, do wo ning binnen te dringen van den Heer F. W. aan den Hooge-Rijndijk. Een gouden hor loge en ongoveer f 60 worden vermisf. Van de(n) dader(s) geed spoor. .WOUBRUGGE. Deze week bracht ons weder herinneringen uit het verleden. 1.1. Dinsdag was 5t juist 35 jaren, .geleden, dat wij met een honderdtal ruiters burgemees ter. Wickers inhaalden en Donderdag was het 10 jaar geleden dat wij voor het eerst electrische stroom van de centrale te Lei den ontvingen en de nieuwe lantaarns de oude hadden vervangen. "VVat heeft onze oude trouwe nachtwaker J. T. avond aan avond ontelbare keeren zijn leertje be klommen om ons van licht te voorzien. En nu één draai van de hand en alles is ver licht. Toch had dat oude veel aantrekke lijks. Wij denken er aan hoe hij 's avonds met zijn klap "kwam vertellen dat het tien uur was, maar dat behoort haast tot het grijs verleden, anno 1888, in dat jaar toch werd dat „wapen" afgelegd. Donderdagavond werd in de zaal Gul- demond alhier, de bioscoop afgedraaid, welke de vorige week bij de padvinders- vergadering defect was geraakt. Tal van episoden uit de padvinderswereld werden weergegeven. Dc zaal was weder geheel gevuld. WADDINGSVEEN. Bij de Ned.-Hcrv. Kerk alhier is be roepen ds. J. C van Apeldoorn, te-"Voort huizen. ZWAMMERDAM. Kerkelijk bericht.— Remonslrantsch-Geref. Gem.- Zondagmor gen, te tien uur, ds. Rappold. RECLAME. OPGERICHT 1871 AALMARKT 18 :-t TELEF. 861 7797 HAARLEMMERMEER. De firma Wit- ziers en Honing te Amsterdam, is voorne mens aan den Sloterweg in deze gemeente een zestal woningen tc bouwen, waarvan de kosten ongeveer f 30600 zullen bedragen. Bij wijze van proef zal op het markt plein te Hoofddorp op Donderdag 8 Novem ber a s. des voormiddags van 9 lot 11 uur een markt van geilen worden gehouden. Mej. N de Bruijn le Halfweg, heeft hare benoeming lot gemeente-vroedvrouw ter standplaats Zwanenburg alhier, aangenomen Burgerlijke Stand. Geboren: Hendri- kus Anloniüèj zoon van N. J. van Wees en M. van Leeuwen. Maria Gijsbcrlh;*, doch ter van H. Bakker en A. M. van Grieken. Gijsbertus Johannes, zoon. van S. Schrama en j. Pijlman. Cornelia MargaretHa, doch ter van II. Pronk en C. M. van der Bijl. Marlijnljé, dochter van N. van der Spek en M. Roos. Ma;artjc, dochter vail L. Tamc- ris cn M. Visser. I-zaak, zoon van J. Koose en M. Troost. Johannes Theodorus, zoon van K. Duyster.cn A. Kars. Geerlruida, dochter van W. van Groén cn C. C. Rietveld. Cornelia Geerlruida, dochter van G. van Leeuwen en A. M. Nijssen. Arie Pieter, zoon van P. van Woerden en E. Nolenboom. Ondertrouwd: W. Sack, 22 j. en W. Lam mens, 20 i. J. M. Kool, 28 j. en M. C. van der Ilulst, 28 j. A. van der Stelt, 25 jaar cn M. Pennc, '23 i. Overleden: Maai'lje Bakker, 93 j.,^veduwe van K. Visser. Cornclis, 2 m., zoon van A. Lanser en A. Grevensluk. KATWIJK-AAN-ZEE. Van de trawl- visscherij kwamen Donderdag te IJmuiden aan de markt de loggers K.W. 36 met f 263; K.W. 21 met f513; K.W. 103 met f -119 K-W. 138 met f426 K.W. 144 met f434; K.W. 107 met f641 K.W. 47 niet f366 en K.W. 48 met f541 besomming. Voor den afslag van haring waren slechts een paar kleine partijen haring aan- gebracht. Dc 83 kantjes volle haring werden opgehouden legen f 17.15f 17.45 de 2 kantjes ijle haring werden verkocht h f 17.15 en de 9 kantjes steurharing k f 13.75, aller per kantje. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Woensdag avond vergaderde de Noordwijksche Red dingsbrigade. De waarnemende voorzitter .opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen, in liet bijzonder tot dr. Blees, die zoo welwillend geweest is als geneeskundig adviseur op te treden. In gekomen is een brief van den secretaris, die als zoodanig ontslag vraagt, welk ontslag verleend werd. In zijn plaats werd de heer P. D. Bardelmeyer gekozen. Besloten werd weer een drie-maandelijkschen cursus voor E. II. B. O. te houden, die op 1 Nov. zal be ginnen onder leiding van dr. Blees. Slaande de vergadering gaven zich 20 mannelijke le den op. Bovendien zal een aparte cursus voor dames worden gehouden door mevr. dr. Blees tc beginnen op 13 November, waarvoor zich 7 dames opgaven. Hierop volgde een uitvoe rig debat over het al of niet wenschelijke van het oefenen in zwemmen in Den Haag. Besloten werd dezen winter 5 maal te gaan oefenen. De heer S. Verloop gaf een kort verslag van den Casino-avond op 3 Aug. Gelukkig waren de baten grooler dan de onkosten, zoodat de penningmeester in staat was de groote rekeningen te voldoen. Het is te hopen, dat de brigade, wat do financiën betreft, een florisanter toekomst tegemoet gaat, zoodat de penningmeester bij zijn jaar verslag niet telkenmale behoeft te zuchten: alweer tekort. Ieder steunt daarom do Noordwijksche Reddingsbrigade moreel, maar ook financieel. OEGSTGEEST. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur in de Kerk. ds. A. J. Ruys, bevestiging van een ouderling en van lidmaten; en in de Bewaarschool, aan den Morsch, dr. W. D. van Wijngaarden, em.-pred.'s avonds, in „Irene", de heer N. J. Cupédo, beroepen predikant op Marken. RIJNSBURG. De aanvoer aan de groent'enveiling alhier blijft nagenoeg sta tionair, voor wat betreft "bloemkool en peen. Ook uien werden nogal ruim aange voerd. SASSENHE1M. Kerkelijk bericht Néd.-Prot. Bond: Zondagmorgen, in de zaal van den heer B. Hoogstraten, te halfelf, ds. G. Hulsman, van Den Haag. VALKENBURG. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gem Zondagmorgen, te tien uur, en 's avonds, tc halfzeven, ds. Herma- nides. Woensdagavond, te zeven uur, ds. Schuller, uit Den Haag (extra-collecte). VOORSCHOTEN. De raad dezer ge meente vergadert Maandagavond om half- acht ter behandeling van de volgende pun ten: I. Ingekomen Stukken; 2. Uitloting obligaties gejdleening; 3. Besluiten Comp tabiliteit; 4. Praeadvies adres Groene Kruis, 5. Voorstel tot toekenning van toelagen voor het geven van lessen buiten de gewone schooluren6. Voorstel tot verhooging loo- nen werklieden bij de bedrijven; 7. Wijzi ging leges Verordening; 8. Prac-advies adros J. G. Versteegcn c.s.: 9. Prae-advies adres B. J. Lamboo c.s.10. Voorstel aankoop grond bouw Raadhuis; 11. Behandeling Be- greoting 1924; 12. Reclames Schoolgeld en PI. Inkomstenbelasting. Deze week werd hier slechts door één persoon aangifte gedaan van mond en klauwzeer, onder het vee, zoodat deze.ziekte hier gelukkig aan hel minderen is. Het geval betreft vee van mej. wed. v. Vliet in den Paapwegschen Polder. K e r k e 1 ij k bericht. Ned.- IIerv. Kerk. Zondag 10 uur en 5 uur, ds. II. P. Fortgens. Geref. Kerk. Zondag 10 uur en 5 uur, ds. P N. Kruijswljk, WARMOND. Kerkelijk" bericht. Ned. Herv. Gem.: Zondagmorgen, le tien uur, zen deling Van Os, van Amsterdam; 's avonds, te zes uur, dr. J. J. Wpldondorp. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. 'Alle leden zijn tegenwoordig. De voorzitter opent met gebed dc verga dering, waarna het lezen volgt van de no tulen van de laatste vergaderingen,. Deze worden goedgekeurd. Vervolgens geschiedt mededecling van de ingekomen stukken. Ingekomen zijn van Ged. Staten eenige goedgekeurde raads- cn comptabilifceits- besluiten. Aangeboden werd de begrooting 1924. Van den heer B. v. Dijken, hoofd der openb. lag. school, is een ontslagaan vrage, ingekomen tegen 1 Januari. De voorzitter betreurt het dat deze aanvrage is binnengekomen. De heer van Dijken' heeft zich hier geacht en bemind gemaakt. De reden der aanvrage is echter de gezondheidstoestand. Met algemeene stemmen wordt het ontslag eervol en met dankbetuiging verleend. Van den ondernemer van den autobus dienst is andermaal een aanvrage ingeko men om subsidie. Er is ccn exploitatierekening bij gevoegd waaruit blijkt e'en nadeélig slot over het eerste halfjaar van ruim f 800. De voorzitter heeft bezwaar, waar aD- dere gemeenten (Sassenheim cn Lisse) geen subsidie geven, er alleen voor op to komen De lieer v. Stijn heeft waargenomen dat er net zooveel reizigers van Warmond naar elders als van elders naar Warmond ver voerd worden, wat hem nog meer er toe noopt niet alleen er voor op te komen. Do heer Oudshcorn wil dit alles los ma ken van het vervoer. Do vraag is hier: stellen wij er prijs op, ja of neen! Hij voor zich beantwoordt die vraag bevestigend en is dan voor subsidie, daar men dan o.a over overbelasting, stopplaatsen, enz. zeg- gingsrecht kan hebben, allemaal zaken, in het belang van do veiligheid van het ver keer. De vraag, hoeveel subsidie, laat hij nog buiten bespreking, want z.i. is de ex ploitatierekening nog al een weinig geflat teerd, daar de afschrijvingen te hoog zijn genomen. De heer Molhuizen zegt, dat de aange legenheid van de openbare middelen van vervoer, de volle aandacht waard is, zélfs zeer belangrijk voor een gemeente als deze, waar do tfouVe'rbinding zooveel on gunstiger is dan vvi'oeger, en zeker onvol doende kan genoemd worden. Echter kan de overgelegd# rekening hem geen voldoe ning schèhkén'j dlfor de opzet of de bere- niet juistr'moet zijn. Daarom zou hij déze onderneming Betèr moeten kunnen zien, om haar te beoordeelen. De heer. Oudshoorn verklaart en verde digt nogmaals* hét principe van een sub sidie, waarop bij stemming met 5 stemmen tegen 2 de aanvrage wordt afgewezen. Goedgekeurd wordt hierop het aangaan van een geldleening, groot f 100.000 voor de waterleiding, tegen een rente van hoog stens 5Va De heer Haverkort vraagt, of de moge lijkheid bestaat, dat nog wijzigingen wor den aangebracht door het- verminderen van brandkranen, zooals is geschied na de aan besteding. De heer Molhuizen l'cht toe, dat dit ge schiedt bij verrekening van het meerder of minder benoodigde. Aan de orde komt nu het al of niet be stendigen van de aansluiting bij Leiden voor do uitvoering van de Vee- en Vleesch- keuringswet. Leiden stelt een contract voor, voor den tijd van 5 jaren. De heer Haverkort is teleurgesteld, dat niettegenstaande de verzekering van den Keer Stuurman, dat de keurloonen minder zouden worden, deze als hij goed Teest, de eerste 5 jaren niet zullen verminderen; mogelijk nog hooger zullen worden. Do voorzitter heeft van de slagers geen klachten gehoord, en de keurloonen zijn tegengevallen. Spreker zou het betreuren, als men nu van Leiden zou afgaan,.dat er zooveel kosten voor gemaakt heeft. De heer Molhuizen zegt, dat de tijd (1 November) to kort is om alles goed onder de oogen te zien. Hij zou wel de aanslui ting willen continuecren, doch voor 1 jaar, met 3 maanden opzegging. Dat do slagers niet klagen is voor hem nog geen motief, want deze leggen de kosten toch op het artikel. Heeft het werkelijk 'zooveel geld gekost, dan kan de oorzaak hierin liggeu dat Leiden het te royaal aankleedt en dat behoeven wij toch niet te betalen. De voorzitter wijst er op, dat Leiden Warmond kreeg toebedeeld omdat het be lang erbij had dat alle aansluitende dorpen onder haar beheer kwamen voor dezen dienst. De heer Molhuizen blijft er bij dat het Leidsche belang niet door ons betaald be hoeft te worden en wij destijds goedkooper en goed klaar hebben kunnen komen. De voorzitter is bevreesd zich thans van Leiden I06 te maken', z.i. kan en mag het niet. En wat dan De heer Molhuizen meent dat wij als ge meente toch nog wel wat te zeggen heb ben, en 't in ieder geval zaak is dat wij onze plicht doen. De heer Haverkort is niet erg gerust nu de belofte van verlaging niet is inge last, integendeel dat er verhooging komt. En Leiden dit moet niet uit het oog ver loren worden heeft ons gedwongen bij bij Leiden aan te sluiten. Hij steunt gaarne het voorstel Molhuizen, want alleen in een korten termijn vindt hij eenigen waarborg. T)c voorzitter verdedigt' andermaal den Leidschen dienst! Vroeger kwamen in het Lage land nooit geen noodslachtingen voor, thans bijna dagelijks. De heer v. Schie zegt, dat het Lageland nu niet zóó gesteld is op dien dienst, want deze zou evengoed uitgevoerd kunnen wor den van uit Warmond, met hétzelfde resul taat. In dat geval kon de politieboot pro ductief werk doen. De heer v. Stijn vindt dat de voorzitter meer voor dc belangen van Leiden spreekt als vopr onze eigen belangen. Ook hij gaat met het voorstel riiedc van den heer Mol huizen. Na nog ampele bespreking werd ten slótte besloten zich voorloopig voor niet langer dan één jaar met 3 maanden op zegging te verbinden. Of geacht wordt dat het bestaande contract 1 jaar verlengd wordt; of een nieuw voor 1 jaar aange gaan zal worden, zal geen verschil geven, doch de nieuwe Raad wil 't eerst eens de kwestie goed onder de oogen zien. Goedgekeurd worden eenige comptabili- teitsbesluiten, waarna de voorzitter voor het leegpompen van beerputten voorstelt een pomp aan te koopen. De heer Molhuizen zegt, dat daa/rvoor particulieren zeker hebben te betalen. De heer Haverkort's oordeel is kort: Se hebt er niets aan. Do heer van Stijn wil zooiets als te Sas senheim. Vroeger is dat afgewezen, doch nu men mét voorstellen komt, wil hij er nog eens op wijzen. Dit punt wordt hierop aangehouden. Bij de rondvraag vfaagt de heer v. Stijn om voldoende' toelichting bij de begrooting als die circuleert, wat toegezegd wordt. Daarna wordt de vergadering gesloten. RECLAME. ..;j j Boeddhistische Kunstgeschiedenis. De hoogleeraren J. Ph. Vogel, M. W. 'de Visser en N. J. Krom zijn voornemens een serie voordrachten met lichtbeelden te ge ven op het gebied der Boeddlhistischo kunstgeschiedenis. Dezo voordrachten, dio voor alle belangstellenden toegankelijk zijn, zullen worden gehouden des Woens dags om 4.15 in het Instituut voor Tropi sche Geneeskunde (Rapenburg 33). De te behandelen onderwerpen zijn de volgende 31 Oct. en 7 Nov. Het Boeddhistisch Pantheon in do kunst van Voor-Indië (Prof. Vogel). 14 Nov. Do historische Boeddha in de Japansche ïcunpt. 21 Nov. De Bodhisattva Avalokit-eQvar.i (Kwannon) in de Japansche kunst. (Prof. do Viseer). 28 Nov. Het Boeddhisme in do Hindoe- Javaanscho kunst. (Piof. Krom.) BOKSEN. Wedstrijden te Brosse). Te Brussel zijn door de „Nalional Boxing Club" wedstrijden gehouden, waaraan uit sluitend Holland^che en Belgische boksers deelnamen. De uilslagen luiden Van Vliet Sr. (Holland) wint op punten van Malaise, (België) Henry Scillie, kam pioen van België, bantamgewicht, wint door knock-out in de tweede ronde van Van Vliet Jr. (Holland) André Germain, kam pioen van België, lichtgewicht, wint van Kourimsky (Holland) door knock-out in do eerste ronde Heylaers (Holland) wint van Coesemans (België) door opgave in dc eerste ronde. HENGELSPORT, tentiale vereeniging voor de hengelsport. In een kortelings te Den Haag gehouden vergadering van beoefenaars der hengel sport is besloten lot de oprichting van een „Centrale vereeniging voor de hengelsport". In het besluur nemen twee Leidenaars zit ting, namelijk de heeren F. C. llaalebos en J. A. C. A. Erkelens, respectievelijk als 2e secretaris en 2e voorzitter. Het is zeer waar schijnlijk, dat zich ook hengelaars uit Am sterdam, Utrecht, enz. zullen aansluiten. Thans zijn reeds toegelreden Leiden, Rot terdam, Gouda, Den Haag en Haarlem, SCHAKEN. Maandag 29 Oct. a s, zal door de hoeren J G. Hartogensis en J. W. H. J. Wildeohoer resp. secretaris en 2en secretaris van den' Ned. Schaakhond," een soort propaganda, avond worden gehouden in café-rest. „Neul' Breeslraal 107, daartoe aangezocht door de Leidsche Volksschaakclub, met als doel „verhooging van het spelpeil". AUTOMOBILISME. Het dooven van auto-lampen. Daar er veel meeningsverschit bestaat onder automobilisten in Engeland over de wenschelijkheid sterkere voorlichten te doo ven, wanneer men 'op den weg een ander motorvoertuig, van dezelfde sterke lichten voorzien, tegenkomt, aldus Autoleven, heelt men de Royal Automobile Club verzocht, lo zeggen ,wal ze van de zaak denkt. De Commissie van de R. A. C. en een Al gemeene Commissie uit dc clubs, welke met de R. A C. zijn verbonden, hebben de zaak ampel overwogen en bestudeerd en zijn een. stemmig tot dc conclusie gekomen, dat het dooven van eleclrisc-he yoorlampen bij ont moeting van andere motorvoertuigen niet sterke voorlampen, zeer gevaarlijk is. De commissies dringen er daarbij bij automobi listen in Engeland op aan het gebruik niet langer voort te zetten. SCHEEPSTIJDINGEN. KON. NED. STB. MIJ. ERATO 25-10 v. Bordeaux le Amslcrd. HALCYON-LIJN. STAD DORDRECHT pass. 21-10 Dungccess HOLLAND-AMERIKA LIJN. EDAM 25-10 te Coruna. HOLLAND-AUSTRAL IE LIJN. ALMKERK thuisr. 25-10 45 mijl N.W. v, Noord-Voorland. HOLL. ERITSCH-1NDIE LIJN. HOOGKERK uitr. 2410 le Port Said. KOUDEKERK thuisr. 24-10 v. Port Said, MEERKERK 25-10 v. Rott. te Ilamb, HOLL. OOST-AFRIKA LIJN. RIJPERKERK thuisr. 24-10 te Kilindini, HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. SATUIINÜS thuisr. 20-10 v Freetown naa| Conakry. HOLLAND OOSï-AZIE LIJN. a KERTOSONO thuisr. 23-10 v. Singapore. ROTTERD. LLOYD. TABANAN thuisr. 25-10 v. Sabang. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN", LYCAGN 24-10 tc Londen. PHEMIUS 23-10 v. Singapore- BATAVIER II 25-10 v. Rolt. te Gravesend,1 BEVERWIJK pass. 24-10 Ouessant. DUBHE 23-10 v. Hamburg te Methil. DIRKSLAND 25-10 v. Delfzijl te Imming- ham. EMANUEL 24-10 v. Gravesend n. Ilamb', FLENSBURG 24-10 v. Rott. te Montreal, tlAASTERLAND 24-10 v. Goole n. Har, lingen. JA ARSTROO.M 24-10 v. Amst. le Man-. Chester. JANTJE 24 10 te Lond., uilgekl. n. Amster- dam. JOBSHAVEN pass. 25-10 Gibraltar. KINDERDIJK 24-10 v. Ancona te Konslaa-" tinopel. LARA 2-I-IG v. Helsingfors le Londen. MAAS 24-10 v. Wasa n. Hafsö. MAASDIJK pass. 24-10 Gibraltar. MARKEN 25-10 v. Alexandria le Duinb ken. NOORDKAAP 21-10 v. Lond. te Korsör, RANDWIJK 24-10 v. Rouaan n. Barry. ROZENBURG 24-10 v. Blyth te Wilhclms- haven. RIJSWIJK 25-10 v. Rott. le Methil. RIJN pass 24-10 Hollenau. a SAN ANTONIO pass. 24-10 de Needles om dc West. SASSENHEIM 24-10 v. Newcastle n. Kei-. ningsbergen. ST. riIILlPSLAND 24-10 v. d Tync n. Rolf, STAD ZWOLLE 25-10 v. Newcastle n. Sojt. SCHIE pass. 24-10 Brunsbultel. TRENT 25-10 v. W.-Hartlepool n. Amst, TRITO 24-10 v Ayr n. Hamburg. TYNE 25-10 v. Sunderland n. Rotterdam', UBBERGEN 24-10 v. Caimanera n. Nev- York. VECHTDIJK 23-10 v. Ancona n. K"i)otanti nopel. - I WESTRAND 25-10 v. Rolt. te Leilb'. ZUID-HOLLAND 25-10 v. Amsterdam fs Grangem. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, VAN WELKE DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN. Terugontvangen in de le helft van October, BRIEVEN BINNENLAND. Mevrouw Amsterdam. Dr. IJ. Broek man; T. v. d. Ende; J. v. Gelder; Dir. Ge-, meenlcbelastingen (2 stuks) alten 's-IIage, Mevr. v Haltru, Amsterdam. Kager- slraat 10; Leidsche Courant no. 13160; Leidsel) Dagblad; Leidsel) Dagblad no. 8294 allen le Leidon. J. v. d. Meer, Roelof- arc-ndsveen. C Misset, Doetinchem. Nijgh cn van Ditmar, Amsterdam. C, Overbeeckc, Neuzen. M. Pftug, 's-IIage, M. de Roeij, Amsterdam. Strafgevan genis, s'-Hage. ihe Victoria Egyptian sig. cómpi, Rotterdam. J. Westerbeeb, Vreeswijk. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. Huisman, Amsterdam M. de Jong, 's-Hagc. H. Lentru, 's-Hage. Fr. Moschhompf, Amsterdam. BRIEVEN BUITENLAND. Haij Wardis, Leeds. E. S. U. Ramondf, Genova. Mr. B. Sleutelaar, Los Angelos Dr. J. Visser Fontainebleau. BRIEFKAARTEN BUITENLAND, M. Sablerolle, Parijs. Vi^r briefkaarten zonder adres. -n- Hieronder zijn ook begrepen poststukke!! niet ol onvoldoende gefrankeerd.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6