heeft alle moeite om het schot van den ver opgedrongen Stephanus te keeren. Pellecom stelt dan de rood-zwarte verdediging op de proef, doch heeft tegen Warns geen schijn yan succes. A. S. C. combineert uitstekend en onstui mig wordt het Haarlem-doel bestormd. De achterhoede der gasten sluit niet. de onder linge opstelling tusschen D. Houtkooper en Torringa is absoluut verkeerd. Daardoor komt Blom steeds vrij. En als hij een dezer aanvallen besluit met een harden voorzet, komt het leer bij IJsseldijk, die op het doel kogelt. Via den keeper komt de bal bij Blom, die onhoudbaar scoort Na 6 minuten leidt A- S. C. met 10. Nauwelijks is er afgetrapt of rood-zwart zit weer voor De Vries, doch een geweldige regenhui is dan oorzaak, dat de wedstrijd wordt gestaakt Vier minuten later laat de heer Pelser andermaal beginnen. Even een attaque van Pellecom, met als resultaat een 6lecht schot en dan is Haarlem uitgepraat. jVeld en bal zijn zeer glad, maar A. S. C. blijft overwegend sterker. De schutterende roodbroeken hebben op de vlugge Leidenaars geen vat en 6 minuten na het tweede begin is de stand 20, als de doelman een inge schoten bal laat terugstuiten, en de toeloo- pende Brouwer geen fout maakt Een „slimmeling" op de tribune merkt op, dait er nu maar weer gestaakt moet worden, omdat A. S. C. immers telkens 6 minuten na het begin schijnt te willen scoren, en een ander is al ijverig bezig met uit te rekenen welk een geweldige zege het dan voor rood zwart zal worden. Doch Pluvius is niet mèt hen 1 Inmiddels staat Haarlem nog steeds te verdedigen. Een keihard schot van Gos lings stuit tegen de bovenlat in het veld terug, een kogel van Brouwer, na een mooi samenspel van den linkervleugel, gaat juist naast Haarlem beperkt zich tot eenige uit vallen, waarbij vooral Martien Houtkooper en Pellecom gevaarlijk zijn. Eenige malen redt Wamsteker zeer verdienstelijk. Als Van Daalen in off-side-positie den bal ontvangt en de arbiter niet affluit, staat de Haarlem- man plots vrij voor het Leidsche doel. Een hoog schot Linck stompt den bal over de lat De corner wordt uitstekend genomen doch het leer gaat langs het doel. Langza merhand komen de roodbroeken nu meer opzetten, terwijl A. S. G. verslapt Toch den ken wij Brouwer nog te zien doelpunten als Terwee staat te knoeien, maar keeper De Vries, die uitgeloopen is, komt te vallen en begaat de grootsche daad van aldus onbe-, wust tegen het leer te glijden. Aan de andere zijde stopt Linck een schot van Pellecom, maar bij een volgenden aan val van Haarlem blijft hij rustig staan, ter wijl Brakel den bal in de touwen jaagt 21 Weer krijgt Brakel een kans, doch zijn schot van enkele meters afstand benadert de cor- üervlag. De gasten komen nu steeds meer opzet ten, en knallen lustig hun schoten op het rood-zwarte doel waarvoor Warns keurig staat te verdedigen, maar dat door Linck overigens op weinig betrouwbare wijze wordt schoon gehouden voor de rust. De tweede helft vangt aan met een fraaie aanval van A.S.C. Blom zet mooi voor, cn op grootsche manier wordt de kans door IJsseldijk verknoeid. Het krachtsverschil is aanvankelijk gering, maar al spoedig zijn do roodbroeken in de meerderheid. Keurig steunt Tc kelenburg zijn voor hoede, en de aanvallen der vleugels zijn bijna niet te stuiten. Rood-zwart raakt van de wijs en knoeit er heerlijk op los. Voorts durend is de Leidsche helft het teTrein van den strijd en zelfö Roem en Josson gaan in de malaise deel en. Gelukkig brengen Vreeken en Wamsteker herhaaldelijk op luchting. Doch op den duur kunnen ook zij niet op tegen de overmacht. Eerst vangt Linck nog eeh schot van Van Daalen - ,dan kanjert Bieshaar, die met M. Houfc- t koop er van plaats heeft gewisseld, een voorzet van Pellecom, die in off-side posi tie den bal had ontvangen, ineens langs Linck 22, Een oogenblik ontwikkelt zich nu een spannende kamp om de leiding. Vinnig valt de Leidsche voorhoede aan, en Brou wer zet hard in, doch juist op het laatste moment duikt Daan Houtkooper op bij den paal om het gevaar te keeren. En ver der weet A-S-O. bet niet te brengen door* dat de half linie onvoldoende steunt. Roem is af en toe zoek Stephanus is lucht voor de tegenpartij. Zoo komt het dat Haarlem in de meerderheid blijft en te kwart voor drie door Brakel de leiding neemt, na een ren van Pellecom, die door niemand werd aangevallen. De stand is 23 en hiermede schijnt het einde te zullen komen. Doch vlak voor afloop krijgen de gasten nog een bevlieging waarbij Houtkooper het Leid sche net voor do vierde maal doet trillen. Haarlem heeft do tweede plaats op de ranglijst behouden U. V. S.—R. V. C. 1i. Ondanks het feit, dat U.V-S. ook in de- zen wedstrijd steeds in de meerderheid was, heeft zij toch weer het onderspit moeten delven. En wel door eigen schuld, namelijk door het verre opdringen van half-linie en backs. Het wordt toch tijd, dat U.V.S, eens begrijpt, dat een wed strijd' gespeeld moet worden op het gehee- le terrein en niet alleen op de helft van de tegenpartij. De helft van het terrein is te klein om er goed spel op te kunnen ontplooienhet logisch gevolg er van is, dat men elkaar in den weg loopt, en doel punten, waar het tenslotte maar om gaat, blijven uit. Van d© enkele malen, dab R.V.C. kans zag door te breken, maakte rij een goed gebruik, door te zorgen voor vier doelpun- ten. Over het verloop van dezen wedstrijd zullen wij kort zijn. Ale beide elftallen tóch onder leiding van den heer v. d. Poort opstellen, zien we bij U.V.S. F. Bruscbe weer op de rechts-1 buitenplaats, doch dat .aal voorloopig wel weer voor 't laatst zijn, aangezien bij na. do rust weer door zijn knie ging. Aanvankelijk zien we bij U.V.S. een spel, dat ons het beste doet hopen. H, v. Deur zen verdeelt het spel zeer goed, zoodat R. V.Ö. alle zeilen moet bijzetten om onheil te voorkomen. Op deze manier kunnen dan ook doel punten niet uitblijven, en het is de Bruin, die na ongeveer 10 minuten U.V.S. de lei ding geeft. (10.) Dan worden een oogenblik de hemel sluizen opengezet en moet even het kleed lokaal opgezocht worden. Als na vijf mi nuten het „buitje" overgedreven is, wordt het spel weer hervat. Reeds spoedig ziet- de ónid-voor van R* V.O. kans, na missen van Meerburg, ge lijk te maken. (11.) Verder wordt er tot de rust geregeld op de R.V.Ö. helft gespeeld, bij U.V.S. wil len ze allemaal zelf de doelpunten maken, met -het gevolg, dat niet é&n er kans toe ziet. Na de Srust zien we hetzelfde spel, doch thans ziet RV.C. kans, enkele malen ge vaarlijk door te breken, waardoor zij dan ook drie doelpunten weet te maken. Al zoo komt het pinde met een f-over- winning van RV.C. Leonid asLugdunum 02. Op het keurige Excelsior-veld werd deze wedstrijd in de beste verstandhouding ge speeld. Leonidas wint den toss en speelt met den schuin over het veld sfcaanden wind mee. Direct ontwikkelt zich een vlug, gelijk op gaand spel. De Lugd-voorhoede speelt een mooi open spel, waardoor haar aanvallen zeer gevaarlijk zijn. Bij een dezer aanval len maakt I. Neutenboom den bal handig vrij en Segaar lost een schitterend schot, dat door den keeper even mooi gestopt wordt. Bij een volgenden Lugd. aanval maakt de rechtsback van Leonidas hands De hierdoor ontstane strafschop wordt door Bavelaar in een doelpunt omgezet. Nu komt Leonidas iets meer in den aanval. Vooral door het ontactische opstellen der Lugd.- backs is zij zeer gevaarlijk, doch door slecht schieten, en mede door goed keepen van v. d. Berg blijven doelpunten achter wege. Nd een half uur speleus komt Lugd. weer meer in den aanval. Bij een deze* aanvallen zet Goddijn keurig voor, I. Neu- L tenboom is er vlug bij en doelpunt zeer mooi, doch door buitenspel ontgaat Lugd.- dit doelpunt. Van beide kanten worden nog enkele aanvallen gedaan, waarbij Leuge- ring een prachtschot lost dat door den kee per wordt gestopt. Even daarna is 't rusten.. Na de rust wordt er voortdurend op dö Leonidas-helft gespeeld. Vooral' d*e vleu gelspelers van Lugd. brengen keer op keer zeer snel op, doch door de gladheid van het veld is zuiver schieten onmogelijk. Steeds komt de Lugd. voorhoede, goed gesteund door de middenlinie, voor het doel van Leonidas, doch de verdediging is goed' op dreef, vooral de backs zijn zeer trap- vast. Bij een snelle uitval van Leonidas ontstaat voor het Lugd. doel een gevaarlijk moment, doch Trouwee kan nog net red den. De tijd verstrijkt en men denkt reeds aan geen verandering meer, als plotseling. Keereweer er snel van door gaat. Een keu rige voorzet volgt. Leu gering is op zijn' plaats en doelpunt onhoudbaar. Even laters is het tijd en heeft Lugd. welverdiend g&r wonnen. Bij Lugd. was de voorhoede dit-j maal goed op dreef. Het meespelen vani Leugering en Keereweer bleek een Ver- betering. Van Deventer, die de Heer ver-» ving, heeft goed verdedigd. Zijn plaatsen' was nog niet zooals van Segaar en Neut©-) boom, overigens speelde hij zeer kalm. De backs waren door hun ontactisch opstellen de zwakste plek. v. d. Berg heeft het wei-7 nige moeilijke! werk paar behoonen ver richt, - ,-r—ï-i JL_I A D.L.V. I-LJLC. 42. Deze wedstrijd werd gespeeld onder ding van scheidsrechter Burgerjon. L-M-Cj r speelde met eenige invallers. De D.L.Wers vormden een ferme, vlugge' ploeg, die volkomen een klein© overwinning .verdiende. De groen-zwarten openden de score (f— en wisten voor de rust den voorsprong tgfy .vergrooten. 20. In de rust deed zich een klein incident-' Voor. Een der L.M.C. spelers, gesteand' door eenige supporters, meende zich oph minder gepaste manier over den scheids- rechter te moeten beklagen, waarna de' arbiter dezen speler het verdere meespelend ontzegde. Direct na de hervatting pakken' beide partijen flink aan. Na enkele minü-f ten weet de thuisclub uit eenl strafschop! den stand op 30 te brengen. Tweemaal ontsnapte het doel dér groen zwarten op gelukkige wijze aan doorboring. y Toch weten de gasten pit een corner Pp keurige wijze te scoren.- L.M.O. schijnt nu het spel te willen for* oeeren, maar dé D.L.V. verdediging blijft/ de situatie meester. Na wederzijds eenigë snelle uitvallen brengt D.L.V. den stand op 4—1. j Nog enkele minuten zijn te spelen. D.L.W zwoegt om haar voorsprong te behoudeni en L.M.O. zwoegt om dezen te verkleinen^ wat de laatste ook gelukt, als de mid-yootj - een penalty onhoudbaar inkogelt» 2, Hiermee komt het einde*, v d. v. s. n—r. c. c. n 2—3. £ji R. C. L. II wint den toss en beginf, met den wind in den rug, met eenige aanvallen, die worden afgeslagen. Dan komt D. V. S. opzetten maar zonder resultaat. Na een kwartier spelen geeft v. d. Linden dan de Racingclub de leiding. Het spel is ondanks den sterken wind goed verdeeld. Bij een zwart-witten aanval maakt een der D« V, S.ers binnen het beruchte gebied hands en de penalty wordt benut 20. Dan een keu-i rige aanval van D. V. S. en na eenig. ge-» harrewar voor het doel verkleint zij .den achterstand 12. Na de rust met wind mee is ,D. V. S. over-» wegend sterker maar door slecht schieten blijft succes uit. De Racingclub doet echter gevaarlijke uitvallen, bij een waarvan D. V, S. hands maakt. V. d. Linden geeft voor da derde maal den keeper het nakijken. Nu is weer de beurt aan groen-zwart, maar v. Leeuwen staat safe te backen en voorkomt koppend een bijna zeker doelpunt. Een

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 11