BERICHT. lo. 19514. VRIJDAG 19 OCTOBER Anno 1923 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIENl 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prij». Kleine Advertentlën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags èn Zaterdags 60 Cts., bi) een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Êureau Noordelndspleln Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTt Voor Lelden per 8 maanden ƒ2.86, per week 0.18, Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week" „0.18, Franco per post 2.85 portokosten. Oit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. 0 Heden wordt aan iederen abonné te Lei den gelijk met ons Blad, een spoorweggids bezorgd, bevattende de winterilienstrege- lingen der treinen, trammen en autobussen en vervoer te water voor Leiden en omge- ying. JÖ7aar verschillende van bovenstaande dienstregelingen eerst sedert enkele dagen in ons bezit zijn, zullen de abonné's buiten Leiden, deze spoorweggids morgen, Zater dagavond, bij ons Blad ontvangen. DE DIRECTIE. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwüikel Yischmarkfc 18, bel. 1225 is ZATERDAG en ZATERD AG AVOND" verkrijgbaar SCHEL- VISCH a f 0.13f 0.25, SCHOL a fO.16— f 0.20, KABELJAUW a f 0.40 per pond en. ZEEUWSCHE MOSSELEN a f 0.05 per K.G. N. O. DE GLJSELAAR, Burgemeester Leiden. 19 October 1923. VERLAGING DOORVAARTHOOGTE HOOGEWOERDSBRUG. Burgemeester en Wethouders van Lei den. brenge ter algemeene kennis, dat de doorvaarthoogte van de Hoogewoerds- brug van 19 OCTOBER TOT 19 NOVEM BER a.s., 1.17 Mr. N A.P. zal zijn en daarna blijvend 132 Mr. N.A.P. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 October 1923. Eandelsbenrs te Leiden. Gisteravond werd in de bovenzaal der so ciëteit „Amicilia" een zeer geanimeerde ver gadering gehouden, belegd door de Kamer van Koophandel, om met de vertegenwoordi gers van de VereeDiging van Industrieelen, de verschillende Middenstandsvereenigingen en de Leidsche Middenstandsvakvereenigin- gen te bespreken de mogelijkheid van het stichten van een Handelsbeurs. Aanwezig waren 32 afgevaardigden, vertegenwoordi gers vau 15 vereenigingen. De Voorzitter der Kamer, de heer D. ten Cale Brouwer, riep allen aanwezigen een hartelijk welkom toe, en sprak er zijn blijd schap over uit, dat zoo velen aan den oproep der Kamer gehoor hadden gegeven. De spreker wijst er op, dat er te Haarlem, Gouda, Utrecht en Den Haag wel een Beurs bestaat, maar dat de Handelsbeurs te. Leiden feitelijk opgehouden heeft te bestaan. Dit verschijnsel is te meer te betreuren, als men ziet naar het groot aantal bedrijven, dal tóch een Handelsbeurs mogelijk moet ma ken. Vooral ouk de groote concentratie van fa brieken van bouwnijverheid in de Rijnstreek Is een zeer gunstige factor. Het is voor een groot deel te wijten aan het ontbreken van een doorgezette propaganda, dat van deze gunstige omstandigheden niet meer geprofiteerd wordt. Dit zal van nu af anders worden, zoo deze vergadering zich in groote meerderheid uit spreekt vóór een Handelsbeurs. Deze vergadering met de Leidsche vereeni gingen is belegd, om met de eerste belang hebbenden, in dit gevp.1 vooral de groot-in- dustrieelen en den Leidschen Middenstand, deze aangelegenheid breedvoerig te bespre ken. Vooral ook voor den Leidschen Midden stand is deze aangelegenheid van het groot ste belang, daar deze Beurs de bezoekers van buiten naar Leiden zal trekken, zoodat zeer velen indirect er groot voordeel van zullen hebben. Ook het directe voordeel is zeer groot, daar men nu de verschillende fabrikanten bij el kander krijgt, zoodat men vergelijking zal kunnen maken. Alleen echter als er gerapporteerd kan wor- den, in de vergadering van de Kamer van Koophandel, dat êr algemeene sympathie voor bestaat, kan het Bureau der Kamer verdere maatregelen treffen. Als eersle punt brengt de voorzitter daarop in bespreking: Is er te Leiden plaats voor een Handels beurs? De heer Planjer, bestuurslid van de afd. Leiden van den Nederlandschen Aannemers- bond, acht een der oorzaken van het ver- loopen der Beurs te Leiden gelegen in de gemakkelijke communicatiemiddelen. Men kan tegenwoordig per telefoon zoovelen be reiken, dat een Beurs minder noodig is, dan Vroeger, terwijl het groot aantal reizigers het fle menschep ook te gemakkelijk maakten. l De Voorzitter is van oordeel, dat dit zeer zeker waar is, maar dat ook niet vergeten moet worden, dat men per telefoon lang niet alles af kan doen, en dat bij handelstrans acties men meer persoonlijk contact wenscht dan per telefoon mogelijk is. Bovendien zullen velen er de voorkeur aan geven met de fabrikanten of hoofdverte genwoordigers persoonlijk kenni9 te maken, dan te koopen van reizigers, die dikwijls op ongelegen tijden komen. Voorts zijn de communicatiemiddelen voor de Rijnstreek nog maar zeer slecht. Als er een Beurs komt, is het niet ondenkbaar, dat men uit Noord- en Zuid-Holland en Utrecht naar hier zal komen, om bijv. zijn bouw materialen te betrekken, daar in den omtrek van Leiden de bouwnijverheid zeer sterk geconcentreerd is. De heer Zandbergen, secretaris van de Chr. Middenstandsvereeniging, wijst er op, dat toch ook de Graanbeurs tegenwoordig verloopt, al is het dan niet in die mate, als die der bouwmaterialen. De Voorzitter deelt daarop mede, dat er pogingen aangewend zullen worden, o'm de graanbeurs en de hierbedoelde Beurs te com bineeren. De heer Simonis, lid van het bestuur der „Hanze", informeerde nog naar de midde len, welke de middenstand zou kunnen aan wenden, om deze Beurs te steunen, en hoe de toestand was op andere plaatsen, waarop de voorzitter antwoordde, dat de midden standers de Beurs het meest steunden, door op de Beurs te komen, maar vooral ook om op dien dag door etaleeren en anderszins reclame te makenmaar dat, in elke plaats de toestand op zichzelf moet worden be schouwd, daar overal de verhoudingen an ders zijn Daarna voerde de heer Molkenboer als voor zitter klein-bedrijf der Kamer nog het woord. hij wijst er op, dat een der oorzaken van de huidige mislukking is het ontbreken van een deugdelijke organisatie. Deze zal voor al den eersten tijd een doeltreffende reclame moeien voeren. Vergeten moet ook niet wor den, dat Leiden een zeer groot centrum is van zuivelhandel. Ook komen er eiken Vrij dag geregeld een aantal lederhandelaren samen. Al dergelijke groote en kleine groe pen moeten op de beurs vereenigd worden. De heer Van Poelgeest, afgevaardigde van de Leidsche Vereeniging van Industrieclen, deelt mede ,dat bij zijn Vereeniging niet of ficieel heeft kunnen raadplegen; maar wel heeft hij bij- vele leden geïnformeerd. In het grafische vak, de ijzerbranche, en in de textiel was men van meening, dat daar de Beurs van weinig of geen beteekenis was. De groep voedings- en genotmiddelen had spreker nog niet voldoende kunnen berei ken, terwijl de bouwvakken te Leiden er sceptisch tegenover stonden. Zou men echter de poging wagen, dan zou men dè Beurs niet moeten houden op Zaterdag, zooals in het voornemen schijnt te liggen, daar deze dag in verband met de vrije Zaterdagmiddag daar totaal ongeschikt voor is. Ook de heer Van Alphen, van de Veree niging voor Winkeliers in Koloniale Waren en Comestibles, en de heer Eeltje9, van de Vereeniging van den Neutralen Middenstand zijn eveneens van meening, dat Zaterdag geen goede dag is, en dat het verloopen der Beurs na de invoering van den vrijen Za terdagmiddag voor een deel daaraan toege schreven moet worden. De heer Van der Steen, voorzitter van de Chr. Middenstandsvereeniging, staat zeer sympathiek tegenover dit plan Hij juicht het zeer toe, dat het initiatief er voor ge nomen zal worden, en bestrijdt overigens de meening, dat men bij de reizigers goedkoo- per terecht kan dan op de Beurs. Zoo er bij de middenstanders slechts is de sterke wil om de Beurs le doen-slagen, dan zal er van mislukking geen sprake kunnen zijn. De Kamer van Koophandel zal dan wel zorgen, dal de fabrikanten en Han delaren er zullen komen. Nadat nog de lieer Kemperman, van de Vereeniging van den R.-K. Middenstand, eveneens de meening bestreden had, dal men bij de reizigers goedkooper terecht zou kunnen, dan op de Beurs, bracht de heer "Meijer, van de vereeniging van Schilders- patroons „Lucas", nog de vraag naar voren, of op deze Beurs ook zouden mogen komen personen buiten het district Rijnland. Al leen in dat geval zou er zijns inziens vol doende sympathie zijn. De Voorzitter zegt, dal de propaganda zich -voornamelijk beperken zal tot ons district, maar dat anderen natuurlijk niet geweerd zullen worden, als zij kunnen bewijzen, door hun inschrijving het Handelsregis ter of anderszins, dat men met bonafide handelaren te doen heeft. Financieele offers van eenige beteekenis zullen niet worden gevraagd. Hoogstens om in staat te zijn, eenige controle uit te oefe nen. Tegen deze zeer geringe bijdrage zal dan in het Blad der Kamer maandelijks mededeeling gedaan kunnen worden van hen, die als fabrikanten of afnemers de Beurs bezoeken, wat gratis reclame betee- kent. Nadat de heer Zandvoort, van de Neu trale Middenstandsvereeniging, zich sterk voor het wagen dezer poging had uilgespro ken, daar het van het hoogste belang is, dat men in korten tijd met velen in persoonlijk contact komt, werd tot stemming overge gaan, waarbij bleek, dat alle aanwezigen met drie onthoudingen sympathiek- tegen over dit plan stonden, en beloofden het ln hun Vereenigingen te willen propageeren. Besloten werd voorts Vrijdag als dag der Beurs te bepalen. De Voorzitter 'dankte daarop alle aanwe zigen voor hun medewerking en zei toe, dat het Bureau spoedig met nadere plannen voor den dag zal komen. De vergadering werd daarop door den Voorzitter gesloten. „Het Groene Kruis". Gisteravond had, onder voorzitterschap van dr. J, A. Schreuder, in het gebouw Pie terskerkgracht, de algemeene ledenvergade ring plaats, van de Leidsche Vereeniging, „Het Groene Kruis". Na lezing van de notulen der vorige ver gadering, welke onveranderd werden goed gekeurd, werd de begrooting over het diene*- jaar 1924 vastgesteld in ontvangst en uit gaaf op f 5500. Voor contributie van circa 1600 leden werd uitgetrokken f4000, voor zusterhulp f 1270'en voor entreegelden f230. Onder de uitgaven waren de voornaamste posten: sa larissen f 2900, quotum f 900 en onderhoud gebouw Pieterskerkgracht f 215. Deze begrooting werd zonder nadere be spreking vastgesteld zooals ze door de pen ningmeesteres, mej. F. le Poole, was ont worpen en voorgedragen. Tot leden van het bestuur werden her benoemd mr. H. M. A. Coebergh en ds. J. A. Prins. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering 31 October, te Rotterdam te hou den, werd benoemd dr. M. D. Horst en lot plaatsvervangend afgevaardigde dr. J. A. Schreuder. Ten slotte werd de beschrijvingsbrief voor deze algemeene vergadering besproken Het Haagsche Strijkkwartet Sam Swaap. Ad. Poth. Jean Devert. Ch. v. Isterdaal. Op aansporen van een paar muzieklief hebbers Leidsche ingezetenen werd het Haagsche Strijkkwartet geëngageerd om in dit seizoen vier kamermuziekavonden te komen geven, waarvan het eerste heeft plaats gehad gisteravond in de kleine zaal van de Sladszaal. De opkomst van het pu bliek mag bevredigend genoemd worden toch zouden wij willen zeggen aan degeen, die geen lid is: wordt alsnog lid; wat u ge boden wordt maakt dit alleszins de moeite waard. Het programma bestond uit: Haydn, opus 76 no. 5; M. Ravel's strijkkwartet en Beet hoven op. 69 no. 1. Vergissen wij ons of moesten de uilvoerders in Haydn's quartett nog aan de zaal wen nen? De toon klonk voor deze compositie te zwaar, te massief, hetgeen natuurliik zijn oorzaak kan hebben in het feit, dat het Haag sche kwartet zich eerst aan moest' passen aan een kleine zaal, die betrekkelijk voor haar omvang een sterke acustiek heeft. Men herstelde zich dan ook in Ravel's quartet. In dit quartet spreekt geheel Ravel's geest, melodieus met wonderschoone origi- neete harmonisatie is deze compositie ge schreven. Trés doux zet de melodie in, door sourdine gedekt en overgaand in het tweede gedeelte assex vif, waar de verschillende in strumenten in een klankvol pizzicato elkaar afwisselen. Na een langzaam tusschendeel komt met een climax vif et agité het slot. Over het ge- hecle werk ligt die leere, zangrijke sfeer, die Ravel 200 eigen is en zijn werken stempelt met een geheel persoonlijk cachet. Een .welgemeend „bravo" weerklonk uit het publiek na het beëindigen van dit stuk en terecht: het Haagsch Strijkkwartet heeft het werk meesterlijk vertolkt. Na de pauze het quartet op. 59 no. 1 in F van Beethoven. Een groote rol spelen hier de cello cn de alt, die vaak onder de arpeggio's van le en 2e viool in diepe klankrijke tonen de melodie hebben. Prachtig is de cello in het adagio, het rhythmische pittige tbême russe, eindi gend met een ff drieklasse op de kwart door vloeiend pianissimo in het 9 maten lange hemelsche adagio om daarna plotseling in 9 malen presto te eindigen. Het publiek toonde zich zeer dankbaar en riep de kunstenaars lang en luid terug. De toestand van dr. J. W. Gunning, directeur van het Nederlandsch Zendeling- Genootschap, die in Hópital wallon alhier I een operatie hóeft ondergaan, waarbij zich I geen complicaties voordeden, is bevredigend. 1 De toestand van ds. Groot Enzerink, die in het Diakonessenhuis wordt verpleegd, is, volgens ons verstrekte inlichtingen, nog 9teeds zorgelijk. Met ingang van 18 October zijn be noemd tot res. le luitenant de reserve 2e luitenants K. Sprey en W. J. de Vriend, bei den van het 4e reg inf. De heer D. van Wouw, musicus al hier, is benoemd tot directeur der Chr. Man- nenzangvereeniging „Soli Deo Gloria", te Rijnsburg. De dames B. M. Molt en D. J. Vreeken, alhier, zijn in Den Haag geslaagd voor hei examen vrije- en orde-oefeningen. De oudercommissie van de opleidings school voor U.L.O. aan de Langebrug A, hoofd de heer A. J. J. Verbrugge, hield een ouderavond, welke door een 50-tal ouders bezocht was. De heer Verbrugge opende de vergadering met een woord van welkom aan de ouders, en sprak zijn genoegen uit over de goede op komst, hetgeen hij toeschreef aan het attrac tie-punt op de agenda, n.m. „het ten gehoore brengen van eenige zangnummers door de leerlingen der hoogste klasse." Hij sprak ech ter tevens de hoop uit, dat de volgende ouder avonden, ook zonder een dergelijke attractie, dezelfde belangstelling bij de ouders mochten hebben. Daarna kwamen de leerlingen der zesde klasse het vergaderlokaal met glundere ge zichten binnenstappen en brachten, na zich te hebben opgesteld, onder leiding van mej. Nagel, eenige keurig uitgevoerde zangnum mers ten gehoore, waarvoor hun van de ouders een dankbaar en welverdiend applaus ten deel viel. Nadat de heer Verbrugge nog eenige vrien delijke woorden tot de kinderen had gericht en dezen daarna waren vertrokken, werd overgegaan tot verdere behandeling van de agenda. Aan de orde was: mededeelingen omtrent een door de oudercommissies van de scholen A en B opgerichlen cursus in de Fransche taal. De heer Verbrugge zette in een uitvoerige beschouwing uiteen, wat' de aanleiding is geweest om voor de oprichting van dezen cursus te gaan ijveren. Na het genomen besluit daartoe op een vorigen ouderavond zijn beide commissies aan het werk getogen met het resultaat, dat thans een cursus is opgericht, waaraan van de Scholen A en B te zamen een 33-laI leer lingen deelnemen. Als onderwijzeres treedt op mej. Kievit, verbonden als leerkracht aan school A. Het spreekt van zelf, zei spr., waar die lessen thans worden gegeven voor de leerlingen der vijfde klasse, straks, als het Fransch geheel van het leerplan is verdwe nen, ook de leerlingen der -zesde klasse aan dezen cursus kunnen deelnemen. Daarna werd overgegaan lot het benoe men van een drietal ouders als lid van een speciale commissie, die zich verder zal bezig houden met dezen cursus. Als zoodanig wer den benoemd mevr. De GierIter son en de heeren H. J. Franse en J. W. van Hqes. De voorz. der Oudercommissie de heer J. W. van Hees, sprak een-woord van waardee ring uit voor de aangename samenwerking en den ondervonden steun van de beide hoof den, de heeren A. J. J. Verbrugge en J. Ver- hage, en zeide, dat door de benoemingen van beide commissies thans een stukje posi tieve arbeid is verricht, wat een aansporing is om op dezen weg door te gaan. Nadat een kwartier was gepausseerd en de ouders gelegenheid hadden om met het onderwijzend personeel van gedachten te wisselen, werd door den voorzitter der -O. C. een voorstel verdedigd om over te gaan tot de aanschaffing van een projectie-lantaarn en deze aan de sohool cadeau te doen. Door verschillende ouder9 werd aan de bespreking, over dit voorstel deelgenomen, waarbij ten slotte bleek, dat men met dit voorstel inge nomen was. Besloten werd dan ook voor de school een lantaarn aan te schaffen. De aan wezige ouders teekenden hun bijdragen op een aanwezige lijst, terwijl de afwezigen daartoe zullen worden aangezocht. Na de gebruikelijke rondvraag werd deze geanimeerde vergadering door den heer Ver brugge gesloten. De bazaar ten voordeele der Wijkver pleging van den Protestantenbond, geduren de Dinsdag, Woensdag on Donderdag in het Nulsgebouw gehouden, heeft zich in een bij zonder druk bezoek mogen verheugen en met die groote belangstelling is het finan cieel succes evenredig. Hoewel onmiddellijk na de sluiting het juiste cijfer van het batig saldo nog niet kon worden opgegeven, wordt verwacht, dat de zuivere winst, die ten goede komt aan de Wijkverpleging, niet veel minder dan f 4000 zal bedragen. Dit succes is in de eerste plaats le danken aan de alge- meene sympathie, waarin in breede kringen de wijkverpleging aan de Langestraat zich mag verheugen, welke zich ook uitte in tal rijke waardevolle artikelen, voor den bazaar geschonken. Maar de uitnemende wijze, waarop deze bazaar was georganiseerd door het damescomité, heeft daartoe ook veel bij gedragen. Alles liep of het gesmeerd was en wie er kwamen voelden zich onwillekeurig gedrongen om iets le koopen Het zag er zoo aardig uit, de damesver- koopsters waren zoo vriendelijk en de prij zen zoo billijk, dat men er gaarne iels kocht en voor de verschillende loterijen een of meer lootjes nam En het mooie resultaat van deze prettige samenwerking komt nu een instelling in het belang onzer arme zieken en zwakken van een der armste stadswijken ten goede. Er is ook hier weder zonder ophef en zon der reclame ook door hen; die er zich voor gaven, gearbeid in het belang der gemeen schap. Daarvoor verdienen allen, die dezen bazaar organiseerden, waardeering. .Gisteravond hield de Christelijke Be sturenbond, als inzet voor de wintercam- pagne, een samenkomst in „Prediker", waar in ds. M. J. Punselie optrad met het onder werp „Geef ons heden ons dagelijksch brood", terwijl de zangvereeniging onder afdeeling van den Chr. Besturenbond „Na Arbeid Kunst" haar medewerking had toe gezegd. De opkomst was buitengewoon. Geen plaats was onbezet. In zijn openingswoord heette de voorzit- BINNENLAND Bespreking over een Handelsbeurs ta Leiden. De bezuinigingen van minister Colijn. De Indische begrootinfl voor 1924 is inga* diend. De millioenenzwendel der z.g.n. Brussel- sche Bank te Amsterdam. Arrestatie van den voormaligen directeur van „De (Chr.) Amsterdammer". BUITENLAND. De dreigende botsingen in Dnitschland tusschen de bondsstaten en de rijkfliegeering Beieren verbreekt alie connecties met Saksen zoolang daar communisten in dé regeering zitten. Draconische bezuinigingsplannen der Duitsche regeering. Bij'zonderheden over de Belgische voor stellen inzake de Herstelkwestie. Op Ierland een nienwe hongerstaking der gevangen republikeinen. ter ds. Punselie en de zangvereeniging har-i telijk welkom, alsmede de leden, die in zoo grooten getale waren opgekomen. Hierna verzocht hij de zangvereeniging eenige lie deren le zingen, welke frisch en opgewekt werden ten gehoore gebracht. Vervolgens kwam ds. Punselie aan het woord, die zijn onderwerp voor dezen avond zeer breedvoe rig uitlegde. Op diéns gloedvolle rede volgde een daverend applaus, dat zeer zeker op zijn plaats was. Hierna zond „N. A.- K." nog eenige liederen, waarna de voorzitter ds. Punselie, alsmede de zangvereeniging harte lijk dankte voor hun medewerking. Alvorens d9. Punselie uit te noodigen in dankgebed voor te gaan, zong „N. A. K." het „Wilhelmus", dat staande werd aangehoord. Te ongeveer tien uur was deze vergader ring afgeloopen. De C. B. B. kan op dezen zeer geslaagden avond mpt genoegen terug zien. Op 29 Juli 1922 werd door het perso neel van de N.V. Stoomzeep-, Eau de Cologne en Parfumerieënfabriek v.h. Sander9 Go., een gemengd koor opgericht. Gisteravond gaf dit koor zijn eerste uitvoering in „De Graan beurs". Hieruit bleek, dat de dirigent, de heer W,. J. Mizée, groote capaciteiten bezit al9 koor-, leider, waar hij toch na een betrekkelijk kor-« ten tijd van voorbereiding met deze onge schoolde krachten een uilvoering heeft' kun nen geven, die op hoog peil stond. De liederen waren niet alle even eenvoudig, doch alia nummers, ook die, welke aan de zanger» zwaardere eischen stelden, werden onberis pelijk uitgevoerd. De zang was beschaafd, zuiver, vol gloed en bekoring. Eep van de nummers was een „Adoro Te", getoonzet door den dirigent. Dit werd op bui tengewoon fraaie wijze uitgevoerdhet koor voelde als het ware intuïtief hiermede een dankbare buide te brengen aan den compo nist, die deze voor zijn toonzetting alleszins verdient. Het publiek, dat de zaal geheel vulde, bracht den componist-dirigent een geestdriftige ovatie, waarna het koor het lied nogmaals uitvoerde. De koornummers werden afgewisseld door eenige solo-nummers, gegeven door mej. A. van der Reijden en eenige nummers voor dubbel kwartet. Ook de uitvoering van deze nummers was uitstekend verzorgd. Mej. van der Reyden bekoorde opn uw door haar fraai en warm geluid en het sprak bijna vanzelf, dat het door haar zoo prachtig gezongen „Eens heb ik de dalende zon gevraagd" van Jan Brandts Buijs moest worden herhaald. De haar aangeboden bloemen waren alles zins verdiend. De heer en mevrouw J. F. X. Sanders woonden tot het einde de uitvoering bij en gaven dus blijk het streven van het perso neel te waardeeren. De jonge Vereeniging kan-met voldoening op dezen avond terugzien, die mede uil een oogpunt van arbeiders ontwikkeling en ar beidereontspanning een succes kan worden gepiwemd. In het October-nummer van het „Tijd^ schrift der Nederlandsche Maatschappij vo<£ Nijverheid en Handel" lezen wij in de Bfr lage „Waar het geld blijft", onder het hoofdi je „Het Academisch Ziekenhuis te Leiden" Bij dé opening van het nieuwe anatoml-t sche laboratorium, dat deel uitmaakt van 't langzamerhand berucht geworden complex der ziekenhuisgebouwen te Leiden, heeft dq Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten* tch&ppen, dr. De Visser, een rede gehouden. Hij vermeldde daarbij o.a., dat de uitvoering

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1