No. 19510. MAANDAG 15 OCTOBER Anno 1923T Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. Het voornaamste nieuws van heden. UIT DE OMSTREKEN. DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIE!*! 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentign, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven JO Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. --- - - Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225, is Dinsdag ver krijgbaar SCHOL a f 0.13 en GROOIE SCHELVISCH a f 0.26 en VEHSCHE HA RING a f 0.12 per pond. N. C. DE GIJSELA AH, Burgem. Leiden, 15 October 1923. Bureau Noordeindsplcin Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175. Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden 72.85, per week .....r...... ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18, Franco per post 2.35 4* portokosten. De Bazaai van de Wijkverpleging van den Protestantenbond. In aansluiting aan het stukje over dezen Bazaar in ons blad van Zaterdag, willen wij nog gaarne een en ander meedeelen over de aanleiding er toe. Het is meer dan een kwart-eeuw geleden, dat aan het Wijkge- bouw „Gelooi, Hoop, Liefde" aan de Oranje gracht, waar sedert eenige jaren godsdien stig en maatschappelijk, werk werd verricht, een Wijkverpleging werd verbonden. Daar voor werd het Wijkgebouw vergroot met een er achter liggend perceel in de Langestraat, dat voor dit doel was aangekocht en naar de toenmalige eisdien aan een goede wijk verpleging gesteld, ingericht. Onder hen, die daarvoor hadden geijverd, noemen wij in één adem mej. Hubrecht en mej. Knappert, van wie de eerste geruimen lijd de leidster en van was. Morgen, juist 25 jaar geleden werd deze Wijkverpleging op feestelijke wijze geopend en tot wijkverpleegster loog onmiddellijk zuster Naudin ten Gate, een hoogstaande vrouw, die dit liefdewerk met kracht aam- vatte, aan den arbeid. Zoo werd de goede reputatie van deze Wijkverpleging geves tigd en haar opvolgsters hebben den roep, die al dadelijk van de stichting uitging, ge handhaafd tot op dezen dag toe. Maar een Wijkverplegingsinrichting kost veel geld en hoewel de Vereeniging steeds trouw medestanders heeft gehad, en steun van de gemeente, valt het het bestuur zeer moeilijk op ieder jaar weder de begrooting sluitend te maken Het heeft na een Comité van 47. dames van verschillenden stand en richting" bereid bevonden, zich er voor te spannen, ora de geldmiddelen te verruimen, opdat het heerlijk werk m het belang der bevolking van de Wijk, op dezelfde onbe krompen wijze als voorheen, kan worden voortgezet. Mevrouw De GijselaarViruly is eere-presidente van dit Comité. Voorzit-» ster is me vrouw A. LenteFaber, secreta resse, mevrouw M. BijtelBurger. Men ziet vèrtrouwde namen. Wanneer zulk een Co mité iets aanpakt is het iels goeds. Wij hebben een kijkje genomen achter de schermen en daarbij gezien het vele werk, dat door het Comité is gedaan, om een ba zaar aan te richten, die in alle opzichten een model kan worden, genoemd. Het comité was daartoe in staat, doordat in breeden kring door personen van uileenloopende richting medewerking werd verleend. De bazaar, die zooals bekend, morgenmid dag te twee uur officieel zal worden geopend en te halfvier voor h^t publick toegankelijk zal worden gesteld, is een talrijk bezoek wel waard. Men kan op allerlei wijze genieten, doch bovendien uit de vele voorwerpen, die, om dat zij belangloos ter beschikking van het comité werden gesteld, legen billijken prijs kunnen worden verkocht, ook een goede keuze doen. En ieder zal er ongetwijfeld iels van haar of zijn gading vinden. Nie mand behoeft te vreezen met waardelooze prullen te worden afgescheept. Wij bevelen het Nutsgebouw met zijn ba zaar van Dinsdag tot Vrijdagavond zeer bij het Leidsche publiek en dat der omgeving aan. Door commissarissen der Maatschappij voor Toonkunst is, met ingang van 1 Octo ber, benoemd tot tijdelijk leerares voor het piano-onderwijs aan de Muziekschool mej. E- Würzburger, alhier, gediplomeerd aan het Conservatorium te Dortmund. Voor het proponentsexamen der Re- monstrantsche Broederschap is geslaagd do heer W. R, M. Noordhoff, Iheol. docts. alhier. Voor rekening van deir heer C. Dirkse, is door den bouwkundige H. H. Verhulst al hier aan de aannemers G. Taverne en G. Hillenaar Jr. opgedragen het bouwen van een sigarenfabriek aan de Narmstraat No. 3, al hier. De Bloemendag, alhier gehouden op Zaterdag j.l.t uitgaande van een commissie uit de Handelsreizigers-Vereeniging „Een dracht en den Nat Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius", voor H.-O. voor handels- en kantoorbedienden, handels reizigers en agenten heeft opgebracht een be drag van f 14:1.82. Gezien 't zeer slechte weer is dit resultaat niet ongunstig. De commissie is, zoo niet voldaan, dan toch tevreden. Zoo wel aan de koopers der bloempjes als aan de dames, die ondanks hagel en Legen, dit resuL taat wisten te behalen, brengt de commissie haar bijzonderen dank. Half November zal de commissie voor hetzelfde doel een bazaar houden. In het Volksgebouw werd Zaterdag avond de geheel nieuw gerestaureerde con certzaal geopend. De belangstelling was zeer groot, zoodat er geen plaatsje onbezet bleef. Iedereen bleek vol lof over de inrich ting, waartoe hebben bijgedragen: voor gor dijnen, enz., de firma Kohschulte; voor het schilderwerk, de Schildersassociatie; voor het behang, de heer Snijder en voor het eleclrisch licht, enz., de heer Oostveen. Er was een strijkje, dat zich onder leiding van den heer Verver uitstekend heeft ge-- weerd. Verder zong mej. Gretchen Kessler eenige liedjes, welke een dankbaar applaus verwierven, dat voortdurend door de smaak vol met bloemen versierde zaal klaterde. De heer Groenouwe dankte aan het eind van den avond de verschillende dames en heeren, die tot het welslagen hadden meege werkt, en bood verschillende dames bloe men aan. Zij ten slotte nog vermeld, dat de heer Ko ning, Lokhorstslraat, voor de bloemenver siering in de zaal had zorg gedragen. De afdeeling Leiden der Ned. Natuur historische Vereeniging heeft reeds vele ja ren in den herfst voor de inrichting van een Paddenstoelententoonstelling in het Leid sche Volkshuis gezorgd. Dit jaar heeft zij gemeend aan deze ten toonstelling een uitbreiding te moeten geven. Na het welslagen van een biologische voor jaarstentoonstelling is n.l. het plan gerijpt jaarlijks door middel van twee tentoonstel lingen een poging te doen om van het ont luiken en van het weder afsterven van de natuur eenigszins een beeld te geven en op de najaarstentoonstelling niet slechts den rijkdom aan paddenstoelen van het jaarge tijde be laten zien, maar ook andere eigen aardigheden van zijn flora zoowel als van zijn fauna te laten uitkomen. Daarom wil men thans ook dieren, zooals mieren, rup^ sen, spinnen en slakken, tentoonstellen; naast zwammen ook aan korstmossen en bladmossen een plaats inruimen en voorts laten zien, hoe bij het afsterven tevens voor nieuw leven in het volgende jaar wordt gezorgd, waarvan in de eerste plaats de herfstvruchten blijk geven. Bebladerde tak ken in herfsttinten en afgevallen blaren zullen het tijdbeeld moeten voltooien. Ter verduidelijking en ter versiering worden voorts teekeningen aangebracht. Als bijzon dere inzendingen mogen die van een poelier, een vruchtenhandelaar en een paar imkers worden genoemd. Ter opluistering zijn in zendingen met betrekking tot de walvisch- achtige dieren, de malariamug en licht gevende acteriên toegezegd. Leden der af- deeling geven uitleg en verloonen bovendien het een en ander onder den microscoop, ter wijl het plan bestaat iederen avond een spreker over een bepaald onderwerp te laten optreden. De afdeeling, welke in samenwerking met het Leidsche Volkshuis met de bescheiden middelen, welke binnen haar bereik liggen, aldus de algemeene belangstelling in de na tuur wil trachten te verlevendigen, vroo- lijkt door middel van de muziek van eeni- gen harer leden de tentoonstelling op en tracht door raiddel van reclameplaten, die de leden zelf vervaardigd hebben, in de stad de aandacht op haar tentoonstelling te ves tigen. Aangehouden is alhier zekere P., ver dacht van verduistering van f 45 en op lichting van een klein bedrag ten nadeele van een firma te Amsterdam, waar hij in functie was als reiziger. Hij is naar Den Haag overgebracht. Door een horlogemaker is aangifte ge daan van vermissing van een gouden da mes-armband-horloge, vermoedelijk ont vreemd door een paar Duitsch sprekende personen, die Zaterdagavond bij hem zoo'n horloge wilden koopen. Men zij op zijn hoedel Baldadige jongelui hebben een paneel van een deur stukgetrapt in een perceel aan de Waardgracht, bewoond door N. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen van 713 October 107 volwas sen personen, 32 kinderen, totaal 229. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Princesse-Tooneel. „Meneer Bretonneau", spel van ironie in 3 bedrijven van Caillavet en de Fiers. Spel van ironie, inderdaad dat is dit luch tige Fransche werk van beide bovengenoem de auteurs. En kostelijke ironie en humor sprankelt je er uit tegen en doet je vergeten dat er feitelijk niet zoo veel actie is maar veel beschouwing. „Meneer Bretonneau'' is trouwens ook wel zoo ongeveer het beste, wat uit de blijspel- fabriek van Caillavet en de Fiers is voortge komen. 't Is Fransch, en dus wordt er jn verwerkt de bekende driehoek man-vrouw-man, nog aangevuld met een anderen driehoek vrouw- man-vrouw. De geregeld als een onverslijt baar uurwerk zijn leven levende chef van het bankiershuis Herrer komt plotseling tot de pntdekking dat bij cqcu is. Bedrogen fiopf zijn echlgenoote met een aan lager wal ge raakten baron-charmeur. Ilij stelt zijn vrouw voor de keuze: hem of mij en 't wordt: hem. Zelf vindt hij troost bij eèn vrouwelijke em ployé der bank .tot zijn vrouw terugkeert. Meneer Bretonneau voert dan een soort mi- nage k trois. Van korten duur, want de mo raal, die wel toelaat, dat men naast zijn vrouw een mailresse heeft, mits men een van beiden maar wegbergt, vindt dat te bar. Het vriendinnetje verdwijnt en meneer Bre tonneau leeft weer als tevoren zijn leven naast zijn wettige vrouw, geregeld als een uurwerk. Ziedaar de korte inhoud-, die handig en gelijk gezegd, met fijne ironie en humor is verwerkt, echt Fransch-luchtig zonder eenige zwaar drukkende passages 't Glijdt zoo heer lijk over alles heen, terwijl toch onder dit alles schuilt als diepe ondergrond een wereld van leed en zielepüd. 't Verbaast ons dgh ook niet dat Cor Ruys, gezien diens zin voor fijne humor, dit' werk nog eens heeft opgediept in de goede vertaling van Jan C. de Vos Sr. Zelf speelt hij de prachtfiguur van een meneer Bretonneau yol geest en nuanceering. Met veel genoegen za gen wij Jan G. de Vos Jr. als den baron de Berville, die raak werd getypeerd Julie Meijer was een goede mevrouw Bretonneau en Asoir Westdijk een lief vriendinnetje. Uit de bijrollen, die meehielpen om tot een goed sluitend geheel te komen, willen wij nog noemen Henri Poolman we zien hem zoo weinig meer in grootere rollen en Juliette Roos. De vrij goed bezette schouwburg heeft zich kostelijk geamuseerd en warm geklapt. Ontslag op groote schaal bij de Arbeidsinspectie. Naar „Het Volk" verneemt, zullen tegen 1 Januari niet minder dan veertig ambte naren bij de Arbeidsinspectie worden ont slagen; op wachtgeld gesteld. Het lol treft ongeveer 15 van de administratieve en on geveer 25 van de controleerende en techni sche ambtenaren. Het besluit is door den Ministerraad ge nomen op grond van bezuinigingsoverwe gingen De desbetreffende wijziging van de Arbeidsbegrooting zal bij de Memorie van Antwoord uitgebracht worden. De Ministerraad heeft dit besluit genomen tijdens de afwezigheid van minister Aal- oerse met vacantie. Men herinnert zich, dat minister Aal- berse nog onlangs verklaard heeft, dat hij een volledige toepassing van de Arbeidswet niet kon waarborgen wegens tekort aan personeel bij de Arbeidsinspectie. Het ont slag van 40 man zal de toepassing der Ar beidswet nog meer schaden, te meer, daar thans ook de arbeidstijd van kantoren ge controleerd moet worden, zegt het blad. Van de invoering der Arbeidswet voor kof fiehuizen, ziekenhuizen, enz., die reeds zoo lang was toegezegd, zal nu niets kunnen komen. Met name zullen in het ontslag ook dee- len een drietal adjunct-inspectrices van den arbeid, die speciaal tot taak hadden te zor gen voor de doorvoering van den wettelij- ken arbeidstijd voor vrouwen en meisjes. Het ontslag-besluit zal zeker met gejubel ontvangen worden door de werkgeversreac tie, die in den laatsten tijd telkens weer op inkrimping der Arbeidsinspectie aandrong, natuurlijk niet vanwege de bezuiniging, maar om de handen vrijer te krijgen tot over treding der wet. Wat zullen echter de rechtsche arbeiders van deze schandelijk-reactionaire bezuini ging zeggen? vraagt „Het Volk" ten slotto. Prins Hendrik vertrok risteren In ver band met familiezaken voor gorten tijd naar Mecklenburg. De begrooting der gemeente 's Graven- hago bedraagt in ontvangsten f 6S ~97.601.lft en in uitgaven f 55.998.024.65, zoodat de ge wone dienst sluit inet een batig saldo vac f 399.672.50. B. en W. doen bij de begrooting een voorstel om den arbeidstijd van het ge- meentepersoneel te verlengen van 45 op 48 uren per week. Van B. en W. zijn geen voorstellen te verwachten tot verlaging der inkomsten van het gemeente-personeel. Een voorstel zal bij den Raad worden ingediend ora cle belasting naar de opper vlakte der lokalen, waar vermakelijkheden worden gegeven, tot op de helft terug te brengen. B. en W. achten het, met het oog op de financiën, mogelijk de heffing der zake lijke belasting op het bedrijf net volgend jaar achterwege le laten, In vervolg op het bericht over het voor stel van de Middenstandsbanken, dat ten doei heeft, de contróle van het bestuur van den post-chèque- en girodienst te hulp te komen, verneemt „Het Vad." nader, dat het bestuur in beginsel de hulp gaarne heeft aanvaard. Het heeft echter nog een soort tegenvoorstel gedaan, waarin het bestuur naast' den moree- len waarborg ook nog althans eenigen finan- cieelen waarborg vraagt. De Middenstands- banken overwegen op het oogenblik of het mogelijk U, gas slat sarzoek ia gemoet te kamen, -.i..-», Bij Kon. besluit zijn benoemd tol rid der in de ördj van Oranje-Nassau, F. J. A. de Beer, pastoor te Tilburg en J. E. Monasch, leeraar bij de Nederlandsch-Israülietische hoofdsynagoge te 's Hertogenboschis, met ingang van 1 Januari, aan G. van Buysen, ^op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als inspecteur van het lager onderwijs in de in spectie Alkmaar. Vopr het fonds „Aanpakken" ter verbe tering van de predikantstraktcmenten in de Ned.-IIerv. Kerk, is van de dames D. een „jubileumgift" van f 1000 ontvangen. De heer J. Duys, lid der Tweede Ka mer, heeft het verlichte Staatsexamen tot toelating aan de Universiteit (art. 137 H. O.- wet) met gunstig gevolg afgelegd. De heer Duys is, volgens „De Msb.", voornemens te doctoreeren in de rechten. Gisteren heeft in „Bellevue", te Ara sterdam, hel congres plaats gehad ter inlei ding van de oprichtingsvergadering van het Verbond van Vakorganisaties in Nederland, welke heden gehouden wordt. In de algemeene vergadering van den Ned. Bond van Boekbinderspatroons is met groote meerderheid van 6temmen het vol gende besluit genomen De algemeene vergadering besluit, het hoofdbestuur te machtigen, met ingang van een nader te bepalen datum de verplichting van de leden tot naleving van de door den Bond vastgestelde tarieven in hun geheel of gedeeltelijk te schorsen, gezien het feit, dat, wil men aan zijn economische verplich tingen ten opzichte van do in-stand-houding van het bedrijf en ten opzichte van de na leving van de bepalingen van de collectieve arbeidsovereenkomst voldoen, het niet mo gelijk is, beneden deze bij tarief vastge stelde prijzen te werken; dat de abnormale bedrijfsomstandigheden, welke haar oorzaak vinden in de algemeene malaise, vele leden voor de keus plaatsen, tegen of beneden kostprijs offertes te doen en verschillend werk tegen zoo lagen prijs uit te voeren, 1 of hun inrichtingen stop te zetten; dat wij als Bond niet de verantwoording op ons mogen nemen, dat vastgestelde besluiten zonder meer worden overtreden, omdat eco nomische noodzakelijkheid de acht'erhaling van de overtredingen tijdelijk verbiedt. In een vanwege de provinciale com missie der Christelijke Volkspartij in Over- ijsel, te Zwolle, gehouden vergadering, is met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen De provinciale commissie der Chr. Volks partij in Overijsel protesteert zoo krachtig mogelijk tegen do aanhangige Vlootwet, omdat het voorstel voor de verdediging van Ned.-Indië in strijd, is met het verdrag van Washington; omdat net aan de gemeenschap te zware lasten oplegt ten koste van de zorg voor de volkswelvaart en volksontwik keling; omdat de aanneming indruischt te gen de beperking van de bewapening en van het oorlogsgevaar in het algemeen; omdat het het herstel van onzen financi- eelen toestand dreigt onmogelijk te maken; vraagt openbaarmaking van de motieven, die de regeering geleid hebben tot urgent verklaren van deze Vlootwet en acht bij handhaving van deze urgentie, daar het re ferendum in ons land nog niet is ingevoerd, Kamerontbinding gewenscht, opdat het Nederlandsche volk zich over de Vlootwet uitspreke, en besluit deze motie ter kennis te brengen van den tijdelijken voorzitter van den ministerraad. De viering van het vijlde lustrum der vrouwelijke studentenvereniging „Magna Pete", te Groningen, is begonnen met een sa menkomst in de aula der academie. Met de feestvierende leden van „Magna Pete" waren daar samengekomen de besturen der zuster verenigingen te Leiden, Utrecht, Amsterdam Delft, Rotterdam en Wageningen. De presi dente, mej. G. W. Nanninga, hield een rede. Na deze samenkomst hield de vereeniging een receptie in haar clublokaal aan de Groote Markt. Daar hebben het woord gevoerd de rector-magnificus, prof. dr. Kluyver, namens den academischen senaat; de heer de Muinck Keizer, namens het studentencorps Vindicat atque Polit; mej. Burger, namens de leden van verdienste, en mej. De Meijere uit Lei den, namens de zusterverenigingen. Er volgde een rijtoer in open landauers, waarna men zich verenigde aan een ge- meenschappelijken maaltijd. Het Hofstadtooneel vertoonde in den schouwburg ,,'s Morgens, 's Middags en 's Avonds." HAZERSWOUDE. De jaa/rlijksche kal vo renkeuring van de fokvereeniging ,,A1 Be* ter" heeft op het terrein van de Hollandia melkfabriek plaats gehad. Ongeveer 80 stuks stonden aan de lijn om gekeurd te worden, waaronder prachtige exemplaren. Van de zijde der veehouders was voor dozo keuring veel belangstelling, waarbij ook de veeteelt-consulent, de heer Bakker tegen woordig was. Voor de jury was het geen gemakkelijke taak de prijzen toe te wijzen. Men zag hier klaveren van de beste afstamming van moe ders met veel melkgift en hoog vetgehalte. Op deze keuring behaalde oo Hollondia- afdeeling veehouderij 8 inzendingen: „Ma thilda" een eersten prijs; „Henke een eer sten prijs §n „'Ada'- een derden prjjl. BINNENLAND. Voorstel-Van Eek in den Leidschen Raad tot gasprijsverlaging. Voorstel-Knuttel in den Leidschen Raadt over een motie inzake de Vlootwet. B. en W. van Den Haag achten het mo* gelijk de helling der zakelijke belasting op het bedrijf het volgend jaar achterwege ttf laten. Motie van de prov. commissie der Chr, Volkspartij in Overijsel tegen de Vlootwet Ontslag op groote schaal bij de Arbeid» inspectie. BUITENLAND. De Dnitsche Rijksdag heeft met voldoende meerderheid de machtigingswet aange< nomen. In het bezette Roergebied znllen de spoon wegarbeiders Woensdag den arbeid hervat' ten voor de Fransche regie. Frankrijk verzekert inzake de Savooischd zone het niet zoo te bedoelen. Nienwe maatregelen van het Spaanschd directorium. Te Warschan is het kruitmagazijn der citadel in de lucht gevlogen. In de gehouden vergadering van de' chr. jongel. vereen. ,,Eere zij God" werden tot bestuursleden gekozen de heeren D. Matzo, 1ste voorz., A. van Staveren 2e voorz., P. Noordam Lzn., penningmeester* en S. Huisman, alg. secundus. LEIDERDORP. De Raad vorgadert Dins dagavond te half acht. Burgerl. Stand. GeborenJo hanna Aletta, d. v. P. J. Goedhart en Aio J. Brinkcrs; Lena, d. v. H. Boterman en J. Boer. Getrouwd: O. de Graaf Wz. en J. van Klaveren. Overleden: Theodora Straathof, 5 weken, WOUBRUGQE. De. Kijne, beroepen pre dikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier zal bij zijn intrede bevestigd worden door zijn zwager ds. O. van der Waa van Hoogvliet. De bevestiging zal D.V. plaats hebben 20 Januari a.8. HAARLEMMERMEER» - In de fó Hoofddorp gehouden vergadering wan de R:-K. Middenstandsvereeniging, werden als afgevaardigden naar de te Leiden op 171 October a.s. te houden vergadering van den Oentralen Raad benoemd de heeren W, Pijlman en Duw el. Nadat de heer Pellet van het Centraal Hanzenbureau een in leiding had gegeven over den koophandel en verder een bespreking had gehouden over het Handelsregister, werd de verga* dering, onder dankzegging aan den epre* ker voor z'n belangrijke rede, door den Voorzitter geeloten. De „Haarlemmermeerecho Hoender* club", heeft plan tot het houden van een pluimveetentoonsteJllng. Het voornemen bestaat dozo tentoonstelling te doen plaats hebben in de groote zaal van hotel „Ds Landbouw", die naar schatting ongeveer 300 nummers kan bevatten. Het komt inderdaad maar zelderf voor, dat in een plaats tweo predikanten tegelijk hun intrede doen. Dit nu had Zon* dagmiddag plaat# te Nieuwvennop, alwaar, in de Ned.-Herv. Kerk ds. J. H. H. van Beem, van Marken en in de Gereformeer de Kerk, ds. J. van Henten van Oldekerk (Gr.) hun intreepredikatie b«eiden. Beide kerkgebouwen waren stampvol. Ds. van Beem, dio 's morgens door da, Van Mansvelt van Amsterdam, in tcgew» woordigheid van den consulent, ds. D* Bax van Hoofddorp, in z'n ambt werd be* ve8tigd on 'e middags een rede hield naaH aanleiding van Lulkas 24 29, richtte daar* na hartelijke woorden tot ds. Van Mans* veit, den Korkeraad, ds. Baa., die voot del 8de maal het oonaulontsohap heeft waar* genomen en verschillende colleges. Ds. Blaauw van Schoten sprak nog waardeerende woorden namens den Ringr ds. ÖBax als consulent en ds. J. G. Lekker* kerker van Bennebrook als plaatsvervan* ger. Voor Eet verlaten van bet kerkgebouw1^ werd den nieuwen leeraar op verzoek vart ds. Bax toegezongen Geaang 91 8. Bij de intrede van (fe. Van Henten, die 's morgens in z'n ambt werd bevestigd door ds. Diemer, van Vijfhuizen, en 'e mid* dag« tot tekst bad ge/kozen 1 Oor. 1 25 j en 24, werden na afloop van dcco predika* Ho waardoerende woorden gerioht tot dent kerkeraad. den heer Van Arkel, hoofd vatf de WJzoDoere school en den burgemeester, getaeenta B*. Bk*. Hlend j -4

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1