komstboog van de Ahna Mater zich aan de I jongelingsbent ontsloten. En daarbij kwam nog 'n zekere wroeging van wege 't feit, dat indertijd juist m ij n dnb dezen ouden reus den doodsteek had ge- geven, toen wij allen, veel jonger, in darte len overmoed op 'n schoonen voorjaarsmid dag den gebrekkigen oude met dubbele cij fers overwonnen naar huis lieten gaan Doch de telgen werden voortgebracht cn opgevoed in de oude traditie en ziet, zij wa ren present dezen middag, gekleed in het zelfde hemd (figuurlijk I) van eertijds doch in plaats van de witte, de donkere pantalon. Allen jongelieden van even in de twintig en, zooals men mij vertelde, bijna allen muzen- Zonen. Welk 'n sympathiek troepje! Rest mij, met zoo veel mogelijk koel oordeel van die jongelieden 't een en ander te vertellen: Linck, de doelverdediger, is 'n slanke .Verschijning met vangvaste handen, die goed weet waar hij den bal moet verwachten. Hij heeft twee fouten, die z'n spel sterk beïn- j vloeden: in de eerste plaats trapt hij onhan- dig weg en dan steeds naar 't midden van 't veld en voorts kost 't hem dikwijls moeite j van 't leer te scheiden. In den ouden tijd I liep men zoo'n goalie over de doellijn. Wamsteker vond ik den besten speler van het veld. Hij trapt solide en met beide bee- inen evengoed. Is zeer doortastend, flink, snel |en gebruikt z'n gewicht, waar dit nuttig en noodig kan zijn. Z'n postuur heeft ietwat an- tieks evenals z'n wijze yan spelen. Iets ras- amateursachtigst Josson, z'n collega, beviel me in 't geheel i niet Ik vond 'm langzaam en onhandig. Vooral in de eerste helft stelde hij zich kin derachtig op en maaide aan één stuk door iover den bal heen. Bovendien zat hij in I doodsangst ("t leek ten minste zoo) als de bal ter hoogte van z'n hoofd kwam. iVajn de middenspelers heb' ik Eela-as ook oiet veel bijsters gezien. Als geheed zou men kunnen zeggen, dat zij onvermoeide wer kers zijn en dit is ook zoowat het eenige goede, dat van hep te zeggen is. Alle drie CTVen ze erbarmelijk aan en trappen dat bruine ding plompverloren in de richting Van de vijandelijke goal. De spil Roem prist alle eigenschappen van 'n spil. Hij is te tenger, raakt nooit 'n bal met z'n hoofd tan en is steeds bij de verdediging en nooit vlak achter den aanval te vinden. Wat z'n aangeven betreft, zie boven! Vree- ken, de rechtshalf vond ik, hoewel ook zijn toedoen poover is, de beste van het drietal, De uitblinker van 't aanvalsquintet is on getwijfeld De Ruijter. Hij is 'n aardig sipe- ler, vlug en lenig, die begrijpt hoe voetbal moet beoefend worden- Echter is ook hij 'n Slechte header en meermalen angstig be vreesd voor z'n tegenstander, 'n Typisch' salonspelec van 't genre yan Theo Roqué Indertijd. Goslings, de middenvoor, is log en niet ïandig. Hij heeft geen kijk op 't spel en geen noemenswaardig schot Hij houdt sBten aanval op en is daardoor 'n blok aan 't been voor de anders wel snelle voorhoede. Brouwer is 'n klein manneke en rechts binnen, die af en toe aardige dingen doet, Hij is m. L nèt goed genoeg voor de 2e klas. Blom, de linksbuiten, is snel en zou wer kelijk 'n goed speler kunnen zijn als hij boogjes voorzette, in plaats van harde schui vers. y, Welzenes, 'de rechtsbuiten, is 'n zwoe ger zonder voetbalcapaciteiten. Summa summarum: 'n Goede tweede klasploeg met 'n iets snellere speltendens. Prachtig op adem, 't geen ook noodzakelijk' Is met de kick en rush voorliefde van 't en semble. Ze moeten nog in de eerste klas groeien en dat dit zoo gauw mogelijk ge beurt is .de hartelijke jyenschi yan 'w; - w i u 'Ji-R *T - Alpben—D.V.V, 2—0, IVoor 'dezen 2den competitie wedstrijd van Alp hen was, het slechte weer in aanmerking genomen, een vrij talrijk publiek opgeko men. Daar het om 1 uur nog eens flink ge zegend had, moesten eerst ae beide doelen schoongeveegd worden èn van zand worden Voorzien. Zoodoende was het kwart voor (twëeëo eer scheidsrechter J. Gersie de elf tallen binnen de krijtlijnen floot. D.V.V, EKBchijpfcanefréép inss? Ier voor-baar jiplm. buiten. Alphen is au grand complét. Bergs- ma wint voor Alphen den toss en verkiest voor den wind te spelen, welke echter ge ring was, zoodoende had het spel hier niet van te lijden. Direct gaat D.V.V. tot den aanval over, doch vindt het back-spel van Alphen een puike conditie. De backs zuive ren met verre trappen hun terrein, hier mede hun voorhoede volop werk gevende. De keeper van D.V.V. is echter safe en geeft niet thuis. Alphen geeft 't echter niet op en goed gesteund door de middenlinie komt ze steeds terug. Al spoedig krijgt Alphen een corner te nemen, welke goed door Peter genomen, echter door het back- stel van D.V.V. wordt weggewerkt. Direct komt Alphen weer terug, Petar zet naar Benekamp die den bal mooi vrijmaakt en mot een schitterend schot zijn club de lei ding geeft. 10. Dat dit doelpunt gemaakt werd onder geweldig enthousiasme behoeft geen betoog. D.V.V. gaat het dan ook nog eens probeeren, doch haar voorhoede is te Blap om doelpunten te maken. Al de aan- vallen stranden op de hechte Alphen ver dediging. Vis onder de lat heeft het dan ook vrij gemakkelijk en krijgt slechts spo radisch een bal te verwerken. Alphen is dan ook spoedig weer in bet offensief en als Benekamp een fraaie ren neemt en besluit mot een geweldigen kogel heeft [Walstra geen schijn van kans. 20. D. V. V. laat dan den moed geheel zak ken en heeft niets meer in te brengen. Zij werd bovendien nog zeer gehandicapt door dat haar middenvoor een pees verrekt, en het hem onmogelijk is den wedstrijd verder mede te spelen. De grensrechter ls evenwel ook in tenue, en daar Alphen een invaller toestaat, heeft deze spoedig de open plaats ingenomen. Alphen wordt al sterker en sterker, doch doelpunten blijven uit, dank zij het schitterende backstel van D. V. V., terwijl in laatste instantie de keeper schit terend zijn doel verdedigt. Alphen krijgt nog vlak achter elkaar een tweetal corners te nemen. De eerste belandt echter achter doel terwijl de tweede weggewerkt wordt Hier na krijgt zij nog een free-kick te nemen, welke echter in des keepers veilige handen belandt. Spoedig hierna is het rusten en heeft Alphen een veiligen 2O-voorsprong. Na de thee daalt het spelpeil aanmerkelijk en schijnt Alphen te denken, dat zij al een gewonnen wedstrijd speelt D. V. V. denkt er echter anders over en pakt wat flinker aan. De voorhoede krijgt echter totaal niets geen voeding van de halflinie, zoodat Wijers en Domburg gemakkelijk meester blijven van het terrein. De Alphen-voor hoede brengt er ook totaal niets meer van terecht, wat hoofdzakelijk ligt aan de bui tenspelers, die slechts zelden een goeden voorzet geven. Verder wordt Benekamp goed bewaakt, zoodat hij geen gelegenheid krijgt een goed schot te lossen. Intusschen begint Pluvius ook mede te spreken, en in breede stralen valt het hemelwater naar beneden. In een oogwenk zijn de spelers doornat, terwijl het veld, dat toch al vrij glad was, zoo goed als onbespeelbaar wordt. Het spel is dan ook het aankijken niet meer waard, daar geen der spelers een bal zuiver weg werken kan. Als Alphen nog eens voor doel komt wordt Benekamp in het beruchte gebied gehaakt Ieder denkt penalty doch de arbiter liet strafschop nemen met al de spelers voor het doel. De bal wordt uit een mengelmoes van spelers weggewerkt. Spoedig hierna fluit de scheidsrechter voor het laatst en heeft Al phen haar 2e succes te boeken. De overwin ning kwam haar ruimschoots toe. Komen we tot een nabetrachting over de spelers dan noemen we in de eerste plaats Benekamp, Hij heeft vooral voor de rust, een schitte rend partijtje voetbal gespeeld wat hij dan ook uitdrukte in een tweetal zeer fraaie doel punten. Naast hem noemen we Schouten. Deze jeugdige ex-Alphiaan heeft vele goede momenten gehad, bovendien hield hij tot de laatste minuut vol. De buitenspelers van Al phen waren slecht, wat echter voor een groot deel toe te schrijven is aan het gladde veld. De halflinie was goed zonder meer. Het back- stel was voor de rust safe, na de rust had zij ook danig last van de gladheid. Keeper Vis kreeg slechts een paar gemakkelijke ballen, wat hem echter goed af ging. Bij D.V.O heeft het backslol en keeper hel elftal behoed voor een zwaardere nederlaag. Van de halllinie en voorhoede ging weinig kracht uit, Scheids rechter J. gersie Jeidde jot oiler genoegen. Quick Boys II—L. F. C. IV 1—2. In een goed gespeelden wedstrijd, waarin de spanning bleef tot het einde, beeft L.F.C. over Quick Boys gezegevierd. De uitslag geeft de verhouding goed weer. Wel speeldi L. F. C. met twee invallers, maar de voor- linie was er niet minder actief door en dit tikje meerderheid bracht ook een doelpunl meer. Onder leiding van scheidsrechter Ds Boer stellen de elftallen zich om halfdrie op. Het veld was zeer goed bespeelbaar. Na den aftrap ontwikkelt zich een gelijk op- gaanden strijd met L. F. C. iets in de meer derheid. Een schot van den rechtsbinnen wordt door den keeper onschadelijk gemaakt Telkens komt de geel-zwarte voorhoede voor het doel van Quick-Boys maar de keeper geeft niet thuis. Dan zien we de Quick-Boys voorhoede er snel van door gaan. De mid-, voor komt alleen voor het doel, maar de rechtsback van L. F. C. redt nog op 't laat ste moment Een penalty wordt door den L. F. C.-keeper tot corner verwerkt Toch weet Quick-Boys bij een schermutseling voor het doel de leiding te nemen 10. Als er ongeveer 35 min. gespeeld is, weet L.F.C. onverwachts den gelijkmaker te forceeren, als de rechtsback van Quick-Boys binneD de beruchte lijnen hands maakt Deze door den links-binnen goed genomen strafschop wordt m een doelpunt omgezet 11. Een corner op 't L. F. C.-doel heeft geen succes. Een schot van den rechtsbuiten belandt in 't zijnet Aan den anderen kant zoekt L.F.C. het doel te hoog. Verder gebeurt er voor de rust niets bijzonders. Na de thee (denk beeldig) is L. F. C. meerendeels in de meer derheid .maar kan dit voorioopig niet in doelpunten uitdrukken, dank zij het goede verdedigen van den Quick-Boys-keeper. Toch weet L. F. C. door haar rechtsbinnen de leiding te nemen 12. Er zijn dan 25 min. verstreken. De geel-zwarte voorhoede blijft domineeren. Langzamerhand komen de Boys in de meerderheid, maar de achter hoede van L. F. C. weet van geen wijken, en met onveranderden stand komt het einde. Quick Boys mR. C. L. II 12. Als om 12 uur scheidsrechter Frtnaan beginnen fluit, ontwikkelt zich een gelijk opgaanden strijd, met R. C. L. iets m de meerderheid. Na een kwartier spelen neem! de Radngclub de leiding met een schot van links, via een been van een der Quick- menschen. Even daarna krijgt R. C. L. een penalty te nemen, doch deze wordt over geschoten. Dan eenige aanvallen van Quick Boys; bij een dezer wordt de bal hard in geschoten, De Rooy keert het schot, maar de bal stuit buiten zijn bereik weer in het veld, en een der toeloopende Quick Boys doelpunt. Een hunner stond echter vlak bij het doel en dus off-side, waarvoor de scheids rechter dan ook floot Hiertegen kwam de grensrechter van Quick Boys protesteeren, en na eenig gedelibereer in het veld gaf nu de scheidsrechter goal. Wel een zonderlinge beslissing 1). Hierna is het spoedig rusten. Na de rust is de Racingclub verreweg in de meerderheid. Quick Boys is geheel inge sloten, doch tot doelpunten komt het niet Schot op schot wordt gelost, maar zonder resultaat. De sporadische uitvallen van Quick Bovs worden door de zwart-witte achterhoede onschadelijk gemaakt Dan krijgt R. C. L. een comer te nemen, een der backs van Quick Boys wil wegtrappen, maar raakt den bal half en deze rolt buiten bereik van den keeper in het doel. 12. Het overwicht blijft aanhouden, maar in den stand komt geen verandering meer. ïj Wij merken even op, dat de grens rechter hier buiten zijn boekje Is gegaan. Zonder daartoe door den arbiter verzocht te zijn mocht hij het veld niet betreden. Red. L. D, 'De Zwaluwen. Het Zwaluwen-elftal zal met Kerstmis twee wedstrijden te Parijs spelen. In April komen de Corinthians .weer naar j ens v—»-•

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 10