HANS CTS-PER-POND DE RUWSTE PLANTENBOTER VOEDZAAM HEERLIJK VODRDEELIG DE WUZE WEEGT MET SCHERF GEZICHT ZUN UITGAAF MET EEN GOUD GEWICHT UIT OE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. KUNST EN LETTEREN. RECLAME. 2109 WOUBEUGGE. Dinsdagavond werd ia eon ledenvergadering van de Chr. Oran je vereeniging de Oranjetentoonstclling ge opend. Do voorzitter, ds. Le Cointre, ging, na het zingen van Ps. 75 1, voor in gebed en las Ps. 21 voor. Hij wees in zijn ope ningswoord op het eigenaardige van deze vergadering, daar zij ten doel had een ten toonstelling te openen ora do liefde voor on* Vorstenhuis te vermeerderen. Do secretaris gaf een kort overzicht van hetgeen was daargesteld. Dg burgemeester dezer gemeente, te vens eerevoorzitter, was tegenwoordig. Hij dankte den voorzitter voor het woord tot boni gericht en sprak do beste wenschen uit voor' de vereeniging en voor de te houden tentoonstelling. De voorzitter stelde voor aan H. M. de Koningin het volgende telegram te zenden „De Chr. Oranjevereeniging to Woubrug- ge, vergaderd bij de opening eener ten toonstelling, betrekking hebbendo op de geschiedenis van Uwer Majesteïts Stam huis. biedt Uwe Majesteit haar eerbiedige hulde en trouwverzekering en bidt U Gods zegen toe bij Uwe, met name in onzo da ger». zoo zware taak. (get.) W. M. LE OOINTRE, voorz. O. C. v. HEMESSEN, secr. HAARLEMMERMEER. Na gehouden aanbesteding, is het bouwën aan de School- laan le Bennebroek van een broodbakkerij annex woon- en winkelhuis, voor rekening van den heer S. Sytsema, te Zandvoort, ge gund aan den aannemer W. N. Dakker, te Hoofddorp, en het bouwen van drie midden- slandswoningen, eveneens aan de Schoollaan te Bennebroek -aan E. J. Vermaat (metsel werk), wonende Bennebroekerdijk alhier, en W. N. Bakker le Hoofddorp (grond-, be ton- en metselwerk.) Maandagavond had een wielrijder, die zonder licht en links van den weg reed, op den Vijfhuizerweg alhier, het ongeluk in botsing te komen met een ander wielrijder, met het gevolg, dat hij tegen den grond werd geslingerd en een pols brak. Op den Ringdijk nabij Aalsmeer alhier kwam een wielrijder in aanraking met een vrachtauto en zoodanig te vallen, dat hij verwondingen opliep en z'n fiets deerlijk werd gehavend. H1LLEGOM. Dc heer A. Th. Goemans, een der reserven van de R.-K. lijst, heeft ook weer bedankt voor de benoeming tot lid van den Gemeenteraad. Opvolger is nu de heer Van Gennep. In den meubelwinkel van den heer Elentrop staat een Madonna-figuur geëta leerd door den heer J. C. Busë. Dit is mo derne beeldende kunstwie niet gewoon is moderne schilderijen cn teekeningen to zien, zij voorzichtig in zijn oordcel over dit stuk. Men Irachtè het gevoel en de bedoeling van den artist te begrijpen. KATWIJK. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag- 11 October des namiddags 3.10 trur. Punten van behandeling: Medcdeeling in gekomen stukken. Vcorloopige vaststelling Gemeente-rekening. Verordening tot hef fing van Sehodgold voor het Gewoon La ger Onderwijs, het Vervolgonderwijs ea het Uitgebreid Lager Onderwijs, alsmedo verordening op do invordering daarvan. Benoeming van een onderwijzeres. Belas tingreclames. Voorst-el opening Rekening- Courant met de Bank van Ned. Gemeen ten. Rondvraag. KATWIJK-AAN-ZEE. Van de Irawl- visscherij kwamen Dinsdag te IJmuiden aan de markt de loggers K.W. 21 met f297 K.W. 147 met 1391 en K.W. Ill met f362 besomming. vujh-üs =jU-w=i>=.5i«. Bij den gehouden afslag van haring werden de navolgende prijzen besteed 41 kantjes ijle pekelharing f 19.40f 18 45 76 kantjes steurharing (kuitziek) f 14.15 en 8 kantjes makreelharing f 23f 17, alles per kantje. Heelt het torenuurwerk van de Nieuwe Kerk een groote reparatie ondergaan in den afgeloopen zomer, thans is de beurt aan het uurwerk van de gemecnleklok in den toren van de Oude Kerk. Den gemeente-uurwerker Verlint, is dit karwei opgedragen. Het uur werk heeft zich al de jaren flink gehouden. NOORDWIJK. Maandagavond* werd alhier een gecombineerde vergadering van bestuurs- cn commissieleden der Oranje vereeniging gehouden. De voorzitter, de heer K. de Bes, opent do vergadering en heet aJle aanwezigen hartelijk welkom. Hij geeft daarna het woord aan den penningmeester, den heer Duijster, die in grooto trekken de kosten der gehouden feesten aangeeft. Wij hoor den van hem dat de kosten ongeveer f 2064.91^ hebben bedragen. Hij dankt ver schillende commissie-leden voor het feit dat zij, aooals andere jaren beneden do begrooting zijn gebleven. De voorzitter, zegt dat de kas niet uitgeput is en is van meening dat hij do commissieleden, na hun gepresteerd werk wel een glas port mag aanbieden De heer J. de Groot R.Jzn., vraagt het woord en heeft een kleine opmerking over do wijze waarop de commissie-leden der ringrijderij hun werkzaamheden hebben verricht. Hij is hierover niet tevreden en is van meening dat het dezen keer niet juist is gegaan. De heer Van Zuylen is het met den vo- rigen spreker eena en voegt er nog aan toe dat de ringrijders niet in de aangewe zen volgorde zijn gebleven. De voorzitter betreurt dat en dankt de heeren voor hun opmerking. Hij zegt dat het bestuur zal trachten hierin te voor zien. De heer Yan Zuylen vraagt weder het woord en wil een glas op de goede leiding van het bestuur ledigen. De voor zitter dankt spreker en wil oen glas ledi gen op het welzijn van allen. Do voorzitter braagt of er misschien nog andere oommissie-leden zijn die op- of aan merkingen naar voren willen brengen. Do heer Berkemeier stelt voor een bete re gelegenheid aan do muzikanten te ver schaffen. dan op straat to zitten. De voor zitter is het met. den heer Berkemeier eens en zegt dat zulks is toe te schrijven aan do daarvoor te maken kosten. De heer J. de Groot R.Jzn., is van meening dat jnet ledige biertonneties met planken heel wat kan bereikt worden. Do voorzitter bespreekt de eenheid tij dens de feesten, wat alten een groot ge noegen deed. Hij kan dit ten zeerste toe- 9 juichen. Vervolgens dankt de voorzitter allen die hun medewerking tijdens de twee feestda.gdïi hebben verleend. Do heer Kom- pernaar brengt nog onder do aandacht dat hij heeft vernomen, dat er enkele bestuurs leden zouden bedanken, doch spr. zou het sabotagc-plegen noemen, wanneer deze hee ren dit zouden doen. (Daverend applaus). Daarna sluit de voorzitter dezo ?oo gezel lige vergadering met een hartelijk woord van dank aan alle aanwezigen en roept hen ecu tot weerziens toe. NOORD WIJKERHOUT. Maandagavond •had in de Gemeentewoning de jaarvergade ring plaats van de Chr muziekvereeniging „De Harpe Davids", welke door eenige do nateurs werd bijgewoond. Nadat Ps. 150 vers 23 gezongen was, hield dc voorzit ter, de heer v. leperen zijn openingsrede, waarin hij naar voren bracht, dat de ver eeniging in de acht jaar, dat zij bestaat met veel moeilijkheden te kampen heeft gehad, o.a. verschillende sterfgevallen, zooals de plotselinge dood van den voorzitter, den •lieer van Dijk, die tijdens de oprichting zijn beste krachten heeft getoond. Hij betreurt diens verlies ten zeerste. Het feit dat de uit slag van het laatste concours een len en 2en prijs opleverde, in plaats van 2 eerste prijzen is in geen geval dc schuld van den directeur, maar van den ouderdom, welke sommige instrumenten alreeds bereikt heb ben. Verder brengt spr. nog eenige dingen naar vor^, waarna de secretaris de heer J. Guldemond lot het lezen der notulen over gaat, welke onveranderd worden goedge keurd. De voorzitter brengt hem een woord van dank. De penningmeester, de lieer T. Bouwmeester doet rekening cn"verantwoor ding. liet blijkt, dat er een batig saldo van f 239.40 is. De voorzitter zegt ook den pen ningmeester dank voor de goede behartiging van zijn laak. Aan de orde is de verkiezing van twee bestuursleden, wegens aftreden van de heeren A. J. Koudijs en J. Gulde mond. Beide zijn herkiesbaar en worden dan ook met meerderheid van stemmen voor hun oude functie gekozen en nemen hun benoeming weder aan. De voorzitter dankt de heeren voor hun bereidwilligheid. Hierna wordt behandeld de aankoop van nieuwe instrumenten en wordt besloten tot den aankoop van 1 saxoplioon, 3 bugels, 1 piston, en een kleine trom over te gaan. De inspecteur wordt hiermede belast. Van de rondvraag wordt door verschil lende leden gebruik gemaakt. Nadat gezongen is Gezang 49 vers 5 sluit de eere-voorzitter ds. P. v. Hofstede met den chr. groet. RIJNSBURG.' Burger 1. Stand. Ondertrouwd WiUebrordus Wilhel mus Kriek, te Leiden, 27 jaar met Aresje Johanna Steenman, alhier, 23 jaar. Ja- coba van Delft, 22 jaar met Alida v. d. Eijkel 20 jaar, beiden alhier. Jacob Heemskerk, 24 jaar met Klazina Margaretha Grob, te Laren (N.-H.), 20 jaar. Getrouwd Pietcr van Vliet, 25 jaar, met Johanna Calharina Glasbergen, 23 jaar, beiden alhier. Overleden Cornelis de Mooij, 90 j., weduwnaar van Tijtje v. d. Meij. De heer A. M. W. J. Bruins. kommie9 bij 's Rijks belastingen, alhier, is met in gang van 1 Januari a s. verplaatst naar Amsterdam. De aanvoer van bloemen aan de vei lingen, vooral van tros-chrysanlhen, blijft ruim. Er is veel kooplust, maar toch zijn, door den ruimen aanvoer, de prijzen niet hoog. Algemeen is men hier bezig met het poten van de bloembollen. De weersgesteld heid werkt hiertoe niet erg mee, waardoor deze werkzaamheden later zijn dan anders. Verlangend wordt daarom naar droog weer uitgezien. Na gehouden aanbesteding is de ver bouwing van het vcilinglokaal „Flora" al hier, met inbegrip van aanbrenging voorge vel en bestrating gegund aan den heer P. Kort Jr., alhier. De levering van de wagens werd gegund aan den lieer M. van Egmond, alhier. SASSENIIEIM. Het kerkgebouw van de Ned.-Herv. Gemeente is te klein en wordt daarom vergroot. Deze vergrooting wordt gevonden in het gebouw. Alle vasle zitplaat sen zijn uitgebroken, waarvoor nieuwe in de plaats komen. Waar de preekstoel stond, komt een gaanderij. Dat geeft een vermeer dering van 90 zitplaatsen, terwijl in het ruim, door uitschuifbankjes, nog 50 plaat sen meer komen. De preekstoel wordt ver plaatst naar het andere einde van de kerk, en wel onder het orgel. De oude ingang ver valt. Deze komt, waar de preekstoel heeft gestaaji. Een heele verandering dus, wat zal blijken een groote verbetering te zijn. VOORSCHOTEN. De stoomtram Lei den—Den Haas, evenals do autobus Den Haag—Leiden ondervonden, gistermorgen vertraging doordat oen wagen met varkens van den vrachtrijder L. uit Veur met een der wielen was bekneld gerankt in een rioolput, tusschen dc tramrails gelegen. Dezfl rjoolopenijig wag met een plank af gedekt en bezweek toen de voerman moest uitwijken voor personeel van do tramweg maatschappij en hierover reed. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Onder voorzitterschap van den heer A. G. Elskamp kwamen de leden der voet- balvereeniging Go-On, alhier, in de ruime gezellige zaal van „AJlemaiidsgeest" bijeen tot het houden van een ledenvergadering, die door verschillende omstandigheden niet vroeger was gehouden. Door noodza kelijke aanvulling van het bestuur was deze vergadering uitgeschreven, daar drie leden bedankt hadden. In het bijzonder her dacht de voorzitter den heer M. Elskamp, die wegens vertrek naar Indië als bestuurs lid bedankte en waarin de vereeniging veel verloor. Bij de oprichting was hij één der voormannen en door zijn karakter en tac tiek als aanvoerder heeft hij veel bijgedra gen do stemming onder de leden prettig te houden. Bij do gehouden bestuursver kiezing werden gekozen tot secretaris de heer C. Limburg, tot penningmeester de heer H. Elskamp en tot aanvoerder de heer J. de Gelder. Besloten werd verschil lende sportbladen ter inzage te vragen om daaruit een orga»an te kiezen. In het regle ment werd een artikel bijgevoegd, waaTbij het vloeken, op straffe van schorsing als lid, verboden is. Go-On treedt dus thans met een nieuw beet uur weer hot seizoen in. Wij wenschen haar veel succes. WARMOND. Alhier is een roerboot roet aanhangmotor ontvreemd uit de jacht haven de Leede. VOETBAL. BelgiëEngeland. Het Engclsehe team, dat 1 Nov. a.s. te Antwerpen tegen het nationale Belgische elftal zal spelen, is l1.~ volgt samengesteld: DoelHufton (West. Ham. U.) Achter: Creswell (Sunderland); A. G. Bower (Corinthians). Midden: Moss (Aston Villa), Seddon (Bol ton Wanderers), Barton (Birmingham). Voor: Hegan (Army en Corinthians), Brown (West Ham. U Roberts (Preston North End), Doggart (Corinthiang en Bis hop Auckand) capt. Urwin (Middles brough). Reserves: Armitage (Wimbledon), Miller (Chelsea). BOKSEN. De gebroeders Westbioslr. De heer E. Westbroek heeft bedankt als lid van de wedstrijdreglcments herzienings commissie (W.R.H C.) van den Ned. Boks- bond. Verder zal W. Westbroek niet meer in het openbaar in Nederland onder lei ding van het huidige bestuur van den N. B. B. boksen en stelt tevens zijn titel van kampioen zwaar middengewicht beschik baar. Waarschijnlijk zal nu de Amsterdammer Herman Sjouwerman als kampioen van Ne derland i.i do zwaarmiddengewicbt-klassc worden aangewezen. i WIELRENNEN. Werd! Moeskops Franschman? Naar de „Tel." verneemt heeft P. D. Moeskops zeer ernstige plannen om zich zoo spoedig mogelijk als Fransehman te laten naturaliseereD. Zooals men weet, heeft onzo wereldkam pioen zich sedert eenige maanden te Pa rijs gevestigd, waar hij onlangs in het hu welijk is getreden met de weduwe van een gesneuveld Franseli renner. Toch schijnen dit niet do voornaamste beweegredenen te zijn. voor Moeskops om zijn geboorteland in alle opzichten tftjn rug toe te draaien. Zeer waarschijnlijk zal de ware reden tot dit besluit moeten worden gezocht in het feit, dat door toonaangevende Fran= sche sportkringen grooto pressie op on zen landgenoot wordt uitgeoefend, in ver band met co verdediging van de Franscke kleuren bij de komende belangrijke ge beurtenissen op wielergebied, als de Pa- rijsche Olympische Spelen, enz. ATHLETISK. Wereldrecord. De Noor Charles Hoff heelt te Berlijn heb wereldrecord 500 M. van den Zweed Lundgren met sec. verbeterd tot 1 m 5 sec. Huldiging van Esther de Boeivan Rijk te Amsterdam. Gisteravond is „Kniertje" warm gehuldigd te Amsterdam in een volkomen uitverkochte en feestelijk uitgedoste schouwburg. Wethouder Wibaut bood haar namens het gemeentebestuur de zilveren medaille van verdienste der stad Amsterdam aan en na mens de huldigingscommissie een coüvert met een geschenk in geld, tevens een album bevattende de namen der schenkers. De heer Polenaar overhandigde nog na mens de uitvoerende huldigings-commissie een met bloemen versierde tasch. De heer Pothuis vertolkte de gevoelens van de federatie Amsterdam der S. D. A. P. en van den Amsteidamschen Besluurdersbond; dr> heer Jan A. van Zulphen, die van de re dactie en de gansche staf van medewerkers van Het "Volk. Voorts is er gesproken ua- mens den Araslerdamschen Kunstkring en namens het Amsterdamsch Studenlenkorps Adr. van der Horst voerde het woord mede namens Jan Murch. Alle sprekers te den kransen en bloemen aan, gelijk ook geschiedde namens de Ne- derlandsche J'ooneelkunslenaarsvereeniging, de afdceling" Amsteidam van het Neder^ landsch Tooneelverbond de 300 dames, die, evenals mevrouw Dc Boer, trouwe bezoek sters zijn van de zweminrichting op den Heiligenweg te Amsterdam de Kon. Ver eeniging liet Ncderlandsch Tooncel (na mens welk gezelschap de 89-jarige van Eeem sprak) Het Ilollandsch Tconoel, Hot Nieuwe Tooneel en de jonge artiesten, die met de jubilaretsc op de planken hebben gestaan. Nog vele bloemstukken werden aangedra-. gen zonder dat daarbij gesproken werd o.a. een mooi schip, „Op hoop van Zegen". Mevrouw De Boer dankte, zeer onder den indruk. Vanavond is Leiden aan de beurt om haai te eeren. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. Mw. M. Fortmann, dienstbode, de Laat de Kanterstraat 1. Mw. T. Vlastrav. d. Werf, Slcenslraat 43. J. Swier, ambt R. v. G., Hoogcwoerd 158 W. H Keesora en gezin, hoogleeraar, Was straat 3. J. M. Nuijicn cn gezin, slager, Acaciastraat 15. Mw. T. Tannen, dienstbode. Diofsleeg 17. Mw. A. van der Sluys, kinderjuffrouw, Witte Singel 5 B. van llooij, Toetser H. IJ. S. M., Vollersgracht 14. Uw. wed. II. Th. v. d. MeerRietbergen, Oude Sin-. geT24B. Mw. wed. R. H. Risseeuw—Noy, Buitenruststraat 11. Mw. wed. J. Noy— van Heuven, Buitenruststraat 11. Mw. J. C. G. Punselie, apoth.-assistente, Plant-* soen 59. J. Jongbloed en gezin, Pakker- steeg 8. M. de Mey, Maredijk 161. J. W. Los, kok, Oegstgeesterlaan 16a. W. F. Kriek, timmerman, Duivenbodestr. 4 C. van Krieken, Pieterskerkhof 22. G. M. Kramers, Maria Gondastraat 39. C. M. Kosternig en gezin, vleeschhouwert Hoogl. Kerkgracht 9. Mw. wed. E. Ramp* huisKeppel Hesselink, Plantsoen 15. JURGENS'

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6