is bij jullie, wat zal dat toch prettig zijn, al len weer bij elkaar. Ik hoop, dat dat andere waar je over schreef ook weer spoedig gun stig verandert. Tjamme Wiersma gerust mag je voortaan meedoen, maar je behoeft alleen de oplossin gen der raadsels op te schrijven, met de raad sels zelf er ook nog bij, dat is veel te veel geschrijf. Drietal de Haas, zooals ik hierboven al schreef, was ik 3 October niet in Leiden, ik had er werkelijk geen tijd voor. Wel gefelici teerd met het kleine zusje dat jullie er bij hebt gekregen. Met hoeveel kinderen zijn jul lie nu? Glasina Lepelaar jou prijs heb ik vroeger wel eens gelezen. Veel plezier met de hand werkjes waar je aan bezig bent. Marie Laman ik zal je trouwe babbelbrie- ven missen, maar ik begrijp het best als je nu zoo heel veel meer huiswerk hebt. Dat is goed hoor dat je mij niet zult vergeten en als je tijd hebt mij nog wel eens zult schrijven. En we kennen elkaar dus als je mij eens in Leiden ziet dan kom je maar op mij toege- slapt. Anton van Brussel, ja vooral als de tijd nu a.9. Zondag weer verandert en het dus een uur vroeger donker is, dan zit je meer in huis 's avonds en kom je er gauwer toe om de raadsels op te lossen. De drie zusjes Verbiest, ik miste jullie wel bij de prijsraadsels; waren ze zóó moeilijk? Ik weet nog niet wanneer of ik weer in Lei den kom, ik ben nu pas weer thuis. Lenie Stouten, leuk postpapier heb je op je 9en verjaardag gekregen en je hebt er heel netjes op geschreven. Probeer maar weer eens of je raadsels niet te moeilijk vindt, je kunt bij de gewone raadsels immers altijd de gemakkelijkste uitzoeken. Bram Hemerik, ik hoop dat je mij later het horloge eens kunt laten zien, dan zal ik je wel eens waarschuwen, waar of ik ben, want dat zou al te grappig zijn als je steeds aan verkeerde huizen aanbelde. De men- schen zouden vreemd opkijken. Marie en Piet Kükler ik vond het wel prachtig mooi in Zwitserland, zoowel aan het meer van Genève als hooger op in de bergen, maar ik was toch heusch heel blij toen ik weer in mijn lieve vaderland terug was. Of ik vroeger een poppekast aardig vond? Ja, Zeker, en nu ook nog wel. Rika Bliek je bent gelukkig met het prij zen winnen, hoor ik; bij de feesten ook al een mooien prijs gekregenl Nelly van der Wilden, het boek dat je hebt gekregen, heb ik nog nooit gelezen, maar ik ken ook niet alle boeken, dat gaat niet. Jansje Jasperse, je ziet ik ben weer terug in Den Haag. Den laatslen keer dat ik aan jullie schreef, was het daar in de bergen prachtig zonnig weer, maar spoedig daarop kwamen eenige koude dagen. We zaten bij de kachel en op de bergen rondom ons lag een dikke laag sneeuw. Wel heel mooi om te zien. Corry den Dopper allen, Vader en Moeder ook, al van het mooie boek genoten. Zal je er ook in schrijven wanneer en waarvoor je het kreeg? Rika van Veen (Koudekerk) heb maar ge duld, dan ga je misschien ook nog wel eens reizen. Ik ging verleden jaar ook pas voor 't eerst in mijn leven naar Zwitserland. Jan Luttje al ruim 2 jaar meegedaan aan de raadsels en nu voor het eerst een prijs? Dat zal dan een groote verrassing zijn ge weest toen jij je naam las. Waar precies woon je? Wielske Nolet, och, dat is zoo verschil lend met het loten, de een moet jaren wach ten op een prijs en een ander is al spoedig zoo gelukkig. Annie Huisman, wat een grappig plaatje had je voor mij uitgeknipt Na je verjaar dag behoor je dan tot de grooteren, dat kan ook best want je doet trouw mee. Johannes Robbers pas 10 jaar en dan al het diploma voor het redden van drenkelin gen behaald, dat is knap hoor, maar groote zware menschen zal je nog wel niet uit het water kunnen halen, denk ik. Anny Franse, jammer dat ik je voortaan niet meer tot mijne raadselnichtjes kan re kenen, ik ontving menig briefje van je, maar als je zooveel lessen nu hebt, dan moeten de raadsels achterwege blijven. Tonnie en Ina Houpt geniet maar van het mooie dikke boek dat Tonnie heeft'gekregen. de titel is mij bekend. Aardig hé nu altijd met zijn drieën naar school te "gaan. Lena Planken, mijn broer is weer heele- maal beter, het verblijf in Zwitserland heeft hem zóóveel goed gedaan. Ella Brugmans het moet een bijzonder aardige poppekast geweest zijn op de Lawet, dat las ik in zooveel brieven van kinderen, die er veel plezier in hadden net zooals jijl Jopie en Nel Kret, dat was nog een ach terstallige brief van jullie dien ik nu in dit pakketje vond dus heel oud nieuws. Dirk de Groot, lach jij naar hartelust om het kattekwaad dat Tim en Tom uithalen, als je mij maar belooft, dat je het niet na gaat doenl -Clazina van Venetie, terwijl jij de corres pondentie las, zat ik niet meer in het war me zonnetje maar bij een flink brandend houtvuur. Ik heb er eenige heel koude da gen gehad daar in de bergen. Mollie Aanen, goed dat je mij eens uit voerig schreef over de Buitenschool, nu weet ik precies boe alles daar gaat; gezond leventje hoor. Belsie Aanen gelukkig dat de photo be wees, dat je al veel beter bent dan 2 jaar geleden en dat je nu weer den heelen dag mag loopen. Gerrie Slootweg, deftig hoor om nu een eigen wekkerklokje te hebben; wind je het nu 's avonds op? Marie Zaalberg, zoo dat vind ik aardig, dat je weer eens te voorschijn bent geko men nu de winter in aantocht is en je dus meer in huis moet zitten. Hoe gaat het er mee? Goed gezond den laatsten tijd? Jo van Leeuwen, je mooie briefkaagt uit Valkenburg vond ik dezen keer bij de brie ven. Wel bedankt. Het is daar erg mooi in het Geuldal, vind je niet? Jammer dat het den tweeden dag van de feesten zulk slecht weer was Elsje Timmers ook zoo vroolijk mee feest gevierd in Oegstgeest? Neen ik kon 3 Oc tober niet in Leiden komen. Nelly van Leeuwen, zat je op je verjaar dag een brief aan mij te schrijven? Nog wel gefeliciteerd hoor. Je hebt veel moois gekregen. Neen ik ben nooit in Engeland geweest Cor Rietveld, je woont heel ver van het bureau af, dat zie ik, dus wel moeilijk om den brief weg te brengen en wekelijks over de post loopt erg op want de brieven zijn duur tegenwoordig. Waren ze nog maar 5 cent zooals vroeger. Bob Lau, je genoot zeker van je mooien prijs. Als je weer bij je tante bent, moet je maar eens probeeren of ik thuis ben. Viertal Hoope, natuurlijk merk ik het als kinderen die heel trouw meedoen, ontbre ken. En tot de trouwen hooren jullie. En Coba in dien tijd jarig geweest en prettig feest gevierd, dus er was nu weer heel wat te vertellen. Annie Zirkzee, toen je mij schreef waren jullie allen gezond, maar daarna hoorde ik weer dat Moeder ziek was, wat mij erg spijt Ik hoop dat ze weer gauw beter zal zijn. Dat spelletje waar je mij over schrijft, ken ik niet. Ik kon ditmaal je groeten niet over brengen, want mijn broer is nu weer in Utrecht. De drie zusjes Uillenbogaard dank voor de drie uitvoerige brieven. Diewertje, hoe vervelend, dat je zoo bent gevallen met de fiets en daarna 14 dagen thuis moest zitten. En Corrie ook al gevallen en haar been zoo erg bezeerd. Weest toch vooral voorzichtig Marijtje zal jij zorgen, dat je niet ook nog eens omrolt met de fiets nu je er iederen dag op naar school gaat. Het is weer een ellenlange brief gewor den, vinden jullie niet? Maar er was ook zóóveel te beantwoorden. Tot de volgende week. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Oplossingen der Raadsels nil het vorige nnmmer. 1. Boterbloem, bot, teer, bloem, meel. 2. De boomen. 3. Boterhammen. -f. Beer, heer, meer, veer, peer, leer. 5. Vogelenzang. 6. Kat, uil, katuil. 7. Ede, Voorst, Drachten, Assen. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Bob Lau viertal Hoope Cor Rietveld i Nelly van Leeuwen (Oegstgeest) Gonny Boon Rika van Veen (Zoetenvoude) Elsje TimmersAnnie Zirkzee Jo van Leeuwen (Nieuwveen) Maria ZaalbergBetsie Aanen Gerrie Slootweg Clazina van Ve netie Mollie Aanen Dirk de GrootJopie en Nel KretElla Brugmans Adriaan Bolle Lena Planken Tonnie HouptIna HouptBertha den Haan Harmen Nieuw- land Wim Nieuwland Willem Leget Johan van Norden Anny Franse Johannes Robbers Suze Kooreman Hendrik Koore man Annie Huisman Mientje van dei Nat Wietske Nolet Wouter van der Berg; Jan Luttje Antje Hogenes Jacobs van der Helm Rika van Veen (Koudekerk) Corry den Dopper Wim den Dopper Jansje Jas perse Nelly van der Wilden Jo Liese Rika Bliek Marie en Piet Kükler Bram Hemerik Jan Hemerik Lenie Stouten Alida VerbiestHendrica VerbiestMaria VerbiestBetsv en Harry van Amerongen; Sioukjen Hiemstra Anton van Brussel Betje Broeksema Clasina Lepelaar Gerrit Cornells Philippo; drietal De Haas; Tjomme Wiersma Dieuwertje Uittenbogaard Ma- rijtje Uittenbogaard Corrie Uittenbogaard Marie van Polanen Annie van Polanen Willem van der HorstJo Taffijn Jean- nette Verboog Clazina Singerling Adrians Singerling Semien Voorbrood Johanna Voorbrood Annie Kouwer Cornelis Kou- wer Jacobus Selier Cornelis KoetNelly van Tol Frans en Annie en Adriaan van Beek Corrie de Groot Klazina Parlevliet Piet Oostdam Louis Hartkamp Paultje de RoosJ. E. Los Annie Nagtegaal. RAADSELS. Voor allen om uit te kiezen, de grooteren 4 de kleineren 3. L Ingezonden door Marietje Verbiest. Met welke neuzen ruikt men niet? II. Ingezonden door Nelly van Tol. Waar is het meeste gevaar? HL rngezondeö door Nelly en Henk Broers. Een woord van 4 lettergrepen. Ie 2e lettergreep is een getal. 3e 4e lettergreep is waar menschen in wonen. Mijn geheel ie een dorp in Zuid-Holland. IV. Ingezonden door Frits Weijnschenk. Als men ziet, ziet men hem niet. Als men niet ziet, dan ziet men hem wel V. Ingezonden door Annie van Delft. Wie leeft er van den wind? VI. Ingezonden door Annie Huisman Met K ben ik een jongensnaam. Met b trek ik mijn wenkbrauwen saam. Met r ziet iedereen mij graag. VII. Ingezonden door Gerrie Schoeman. Er liep een zwart mannetje over een zwart veld en waar hij geloopen had, was het wit geworden. Wat is dat? vin. Ingezonden door Betsy Lambrechts. Mijn geheel is iets van 4 lettergrepen en 15 letters. 15, 4 14 een altijd groene boom. 5, 10, 8, 3, 4, 14 een sappige vrucht 6, 3, 1, een verkorte jongensnaam. 9,13, 5 een jong viervoetig dier. 2, 4, 11, 13 een meisjesnaam. 7, 12, 5 een boom. Mijn geheel trekt in het voorjaar veel be zoekers

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 18