UNDSSCH NIEUWS. UIT DE RUNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. (Nu de bewerker van deze rubriek, die eenige weken om gezondheidsredenen in het buitenland vertoefde, met de volgende mail zijn taak weiier gaat opvallen, moge hier een kort overzicht volgen van het voornaamste Indische nieuws over die.afge- loopen weken). Gedurende de begroolingsdeballen in den .Volffsraad sprak de Jeger-commandant, generaal Kroezen, de instemming der Re geering uit met het uitzicht op daadwer kelijke blijken van sympathie met het denkbeeld, eén Indisch „Bronbeek" op te richten en zoodoende aan een aantal van onze brave, dappere oud-strijders een on- bezorgden ouden dag te geven. Tot het overnepnen van de laak der ge wapende politie op de buiténbezilligen door het leger is thans besloten, nadat van de Regeering de toezegging was verkregen, dat de maatregel aanvankelijk als proel zou worden ingevoerd en dat daarvan zou wor den teruggekomen, wanneer de in uitzicht gestelde resultaten niet bereikt werden. De ordonnantie tegen de premie-leenin- gen heeft het licht gezien. In de pers gaan talrijke stemmen op, die vinden, dat in haar bewoordingen nog volstrekt geen vol doende waarborgen worden geleverd tegen kwade praclijken, doch dat alleen het be lang van den fiscus in het oog werd ge houden .In de laatste maanden zijn een groot aantal premie-reeningen in gebreke gebleven, aan hun verplichtingen te vol doen, zoodat met verlangen werd uitge- Eien naar een ordonnantie, die werkelijke en doeltreffende waarborgen tegen, dit mis bruik zou hebben gegeyen. Semaoen, de communistische leider, werd op vraagpunten gehoord door den resident van Semarang, als blijkbare inleiding lot zijn (Semaoen's) interneering. Zooals de laatste berichten uit Indië reeds gemeld hebben, is tot die interneering. besloten, doch heeft Semaoen er de voorkeur aange geven naar Nederland scheep te gaan. 1 In den Volksraad kwam ter sprake het geval van een vlieger-officier, die voor par ticulieren lucht-foto's maakte en albums met dergelijke photographieën voor eigen rekening verkocht zou hebben. Nadat door het legerbestuur was medegedeeld, dat de daardoor verkregen baten behoorlijk in 's lands kas werden afgedragen, kwam een Volksraadslid nog mededeelen, dat een der gelijk album hem voor f 35 te koop was aangeboden, blijkbaar namens bedoelden officier. Een nader onderzoek werd toege zegd. De zaak van Nji An ah,-de inlandscbe vrouw, beschuldigd van haar meester, den heer G., vergiftigd tc hebben, kwam te Bandoeng opnieuw voorronder zeer groole belangstelling van de zijde der inlanders, die zich op den eersten dag uilerst rumoe rig én onhebbelijk gedroegen. Door inland- sche bladen waren over deze rechtszaak geheel verdraaide en onware berichten ge lanceerd, om de bevolking tegen de justitie op te zetten. De kroongetuige, Nji Antimah, die op instigatie van Nji Anah het vergif Zou hebben toegediend, kwam op al haar vroegere verklaringen en bekentenissen le- rtig. Zij zal wegens meineed vervolgd wor den. De onderofficiersvereeniging „Ons Aller Belang" maakte moeilijke dagen door. Hel, volgens velen (ook tal van leden) véél te roode bestuur is ter verantwoording geroe pen bij de militaire chefs. De voorzitter, Rooyackers, kreeg acht dagen provoost we gens het verleenen van eeii interview aan een journalist, ten gevolge waarvan in de pers onjuiste mededeelingen waren gedaan. Den onder-voorzitter, Lammerts van Bue- ren, werd medegedeeld, dat zijn denkbeel den niet. vereenigbaar waren met zijn mili taire positie. Deze .beeft eerst ontslag uit bet hoofdbestuur genomen en daarna ook entslag uit den ipiht^en dienst. De,band tusschcn O. A. B. en V. V. L. (Verbond van ■Vereenigingen van Landsdienaren), welk laatst verbond naar veler meening ook op een verkeerd, rood, pad verzeild was, is nu definitief verbroken, Als vriendelijke en sympathieke tegen hanger tegen het communistisch drijven en het opstoken van de onwetende inlanders moge vermeld worden de werkzaamheid van de vereeniging ,Mar'di-Poemo, in Ma- dioen, die door lezingen en aanschouwelijk .voorbeeld (proeftuinen, fokkerijen) de be volking op allerlei gebied beter denkbeelden wil bijbrengen, haar ontwikkelen en in eco nomisch opzicht vooruithelpen. D t is gezond en eerlijk werkl Aan de echlgenoote van den reeds vroe ger verbannen communist Sneevliet is het verder verblijf in Ned.-Indië ontzegd. Zij had verzuimd voer de haar verleende toe- lalingsvergunning vérlenging aan te vra gen. De Duitsche bankbiljetten duiken ook in Borneo op en worden daar zelfs als betaal middel aangewend. Een Japanner, van .wien men wel zou denken dat hij pienter der was, vloog er o. a. in en wisselde een honderd markbiljet voor honderd gulden. Roegi besarl f-v Te Lawang kwam een heer, op een mo torfiets gezeten, in botsing met een sados en bleef bewusteloos op den weg liggen. Een ter hulp geroepen geneesheer stelde allereerst de vraag: „Wie zal dit betalen?" Het is jammer, dat de naam van dezen edelen menschenvriend niet vermeld wordt, anders had hij ook hier in Nederland aan den schandpaal geslagen kunnen worden. - (Slot volgt). ALPHEN. De «ofcman S kwam Za terdag met een zak kalk op zijn schouders te vallen. Hij kwam op een balk terecht en liep inwendige kwetsuren op. Onder hevige pijn werd hij naar zijn woning gebracht. BODEGRAVEN. Beroepen is bij de Ncd.-Herv. Gem. te Eaamsdonk ds. H. A. Leenmans, alhier. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. Th. Pont, 21 jaar en Joh. Slravcr, 22 jaar. J. Kersbergen, 36 jaar en A. Schaap, 36 jaar. P. A. Ruis, 23 jaar en L. E. Mcskemper Ohmstede (Duitschl.), 20 jaar. Aan den historischen optocht, welke morgen op het Dorp gehouden wordt, zullen 111 personen deelnemen, waaronder 22 da mes. Op verschillende plaatsen zullen eere poorten worden opgesteld, waarvoor men Zaterdag al druk in de weer was. HAARLEMMERMEER. Vrijdag'ge raakte hel lVa-jarig zoontje van den machi nist D. D. alhier nabij de Kaag in de Ring vaart. Nadat de ouders ongeveer een. kwar tier tevergeefs hadden gezocht, werd de kleine in de nabijheid van de ouderlijke woning drijvende gevonden. Het kind werd direct uit het water gehaald, doch leekenen van leven waren niet meer te bespeuren. De onmiddellijk ontboden geneesheer tracht te nog de levensgeesten weder op te wek ken, doch kon slechts den dood constatee- ren. Onze vroegêre plaatsgenoot de heer H. Torenbeek, beeft te Rotterdam rnel goed gevolg het examen voor de hoofdakte af gelegd. Terwijl Zaterdagavond de bestuurder van een motorrijwiel, de heer B., uit Den Haag, op den Hoofdweg alhier zich eens wilde overtuigen of de op de duozitting vastgebonden pakken nog aanwezig waren, kreeg de motor, die vermoedelijk in een grooten kuil in den weg was terechtgeko men, plotseling een zoodanigen schok, dat de bestuurder de macht over het stuur kwijt raakte en legen een boom reed. De man werd vrij ernstig aan het hoofd ver wond en per auto naar een dokter gebracht. Het voorste gedeelte van het motorrijwiel werd nagenoeg geheel in elkaar gedrukt. Wijl het in den laatsten tijd nog al eens is voorgekomen, dat personen ter be korting van hun weg het waagden om over de te Hoofddorp over de Hoofdvaart liggen de- spoorbrug vétri de Haarlemmermeerlij - nën te loopén, zal hierop Voortaan door de politie streng worden toegezien, zoodat een ernstige waarschuwing niet overbodig wordt geacht. Op Donderdag 13. September a.9. zul len te Lisserbroek alhier de feestelijkheden plaats hebben voor de viering van het Zilveren Regeerihgsjubileum van H. M. de Koningin. O. m. zal ook" een wedstrijd in vogelschieten worden gehouden. Zaterdagavond week alhier op deo Vijfhuizerweg de bestuurder van een auto uit voor een passeerenden wagen. Op het zelfde moment naderde een wielrijder, die echter links uitweek, niet het gevolg, dat hij in volle vaart te-gen den auto aanbotste en aan het hoofd, beenen en armen ver wond werd, terwijl z'n rijwiel deerlijk werd gehavend Aan den matigen gang, waarmede de auto bij 't uitwijken voor den wagen reed, is het te danken, dat dit ongeluk nog betrekkelijk goed is afgeloo- pen. Den bestuurder van den auto treft in deze geen sohuld. De heer J. Suidgeest, voorheen wo- nonde aan den. Spieringweg hoek Kruis weg alhier, is bcnpèmd tot Hoogheemraad van Rijnland. HILLEGOM. Burger.1. Stand. Ondertrouwd: W. Brouwer cn G. I. E. Dut- nall. P. J. Mathot en J. M. 'Borst. Bevallen: A. E. van Etten—Hulsebosch Z. J. v. d. Akker—Vink, D. D. Onck Ötte, Z. G. M. Veenman—Vink, Z. A. H. Heemskerk—v. d. Élst, Z. J. War merdamVeen, D. Th. C. Hulsebosch Dobbe, Z. A. M. AangeenbrugTibboel, Z. A. van der Weijden—v. d. Laan, Z. Overleden: C. M. Lemmers vr. 26 j. De feestcommissie alhier heeft besloten om ethische redenen, ,geen draaimolens op het feestterrein toe te laten. De Raad heeft er lang en breed over gesproken; de meerder heid was ook legen een draaimolen. Daar na is onder de burgerij een groote actie ont slaan, verlangende dat er wel een draaimo len zal komen; men zegt: wij wenschen dit vermaak voor de jeugd. Nu circuleert er een lijst, waarop voorstanders van dit vermaak bij honderdtallen leekenen. Of dit niet an ders is dan een soort' enquête naar wij vernemen is de feestcommissie niet van haar standpunt tc brengen dan wel een poging om met eigen krachten en op eigen terrein een draaimolen te krijgen, 2al de tijd leeren. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tot leni ging van den grooten nood, waarin de Sak sische predikanten verkeeren, werd in de Geref. Kerk ruim. f 69 gecollecteerd. KATWIJK AAN ZEE. Van de haring- visscherij kwamen te IJmuiden binnen de loggers: KW 127 met 25 last en KW 8 met 26 last pekelharing. Van de iTawlvisscherij kwam Vrijdag te IJmuiden aan de markt de logger KW 57 met f 206 besomming, Zaterdag kwamen van de trawlvis- scherij te IJmuiden aan de markt de log gers: KW 103 met f247, K W36 met. f397, KW 22 met f 264, KW 5 met f 236, KW 35 met f477, K W87 met f266, KW 43 met f 265, KW 86 met f 494, KW 114 met f 163, KW 45 met f 235, KW 17 met f 212, KW 97 l met f 359, en KW 33 met' f803 besomYning. Naar wij vernemen, heeft de Woens dagavond gehouden collecte, ten voordeele van de Katwijkscbe Ziekenverpleging ge houden, in de Ned. Herv. Kerk en in de Geref. Kerk opgebracht f 116.91 én f29.35. In onze gemeente leeft.men reeds eenige dagen tusschen hoop en vrees over een twee tal loggers, waarvan men nöch van de be manningen, nóch van de vaartuigen iels ver nam. Beide vaartuigen, ,van de reéderij Joh. Parlevlitft en Gebr. De Best, oefenden de trawlvisscherij uit. Zij zijn reeds lang over tijd. Ten besluite van de Jubileumfeesten zal morgenavond le half acht in het ruime kerk gebouw der Ned.-Herv. Gem. een wijdings- samenkomèt worden gehouden. Als sprekers zullen optreden ds. J. J. Impela, Geref. pre dikant, ds. II. Jansen, leger- en vloolpredi- kaht in algemécnen dienét, en ds. I. Vóor- sleegh, Ned.-Herv. predikant. Beide Chris't. Zangvcreeenigirlgeri „Hallelujah'* en „Excel sior" hebben liiedewerking toegezegd. Met de Jubileumfeesten in het vooruit zicht was het gisteren drukun de gemeente en een enkele 'maal roerig. 'Grootendeels was de oorzaak hiervan dat er nogal bezoekers aan de badplaats waren, die tegenoverge-i stelde politieke beginselen waren toegedaan. Van de vele doortrekkenden uit verschillen de plSatsen van ons land gaven eenigen blijk niet al te zeer Oranjegezind te zijn en dat was aanleiding, dat sommige gemoederen op den Zeeweg en in Duinoord tot botsing kwa men. Gelukkig duurde een en ander niet erg lang; de doortrekkenden vervolgden hun weg en de dorpelingen bleven in het dorp, waar trouwens ook veel te zien is en waar het uit komt, mét een Oranjegezinde bevolking te doen te hebben. L1SSE. Bij het delven :in den Hoogc- yeenschen polder vond de arbeider J, Mens- een gouden munt, dateerende uit 1598. Het muntstuk is Vrij-ongelijk gesnoeid, waardoor het randschrift ontbreekt. Op de voorzijde staat een krijgsman met het zwaard in" de eene en een., bos pijlen in de anderé hand, met het opschrift „Concordia res par cres gel." Op de achterzijde slaan de woorden saamgevat in een schild: Mo - ordi - pro - un - ponder - Belg. - ad - Ley - imp. Of dit een gouden dukaat is? Eurgerl. Sland. Geboren: Cornells, zoon van K. Slootweg en K. v. d. Voet. Ondertrouwd: C. Zuidcrwijk en A. A. Wal- raven W. G. Coenen en G. A. Warmer dam. Gehuwd: C. van Loon en G. H. van Sleln. J. J. Guldemond en H. A. van Waveren. Voor den Indischen dienst is bestemd mr. G. Wijers, alhier, als rechterlijk ambte naar. NOORDWIJK. De zegenrijke gevolgen der concurrentie 1 Onlangs werd door iemand per advertentie bekend gemaakt, dat met ingang van 3 Sept. zou worden be gonnen met den verkoop Van volle zoete melk tegen verminderden prijs. De melk prijs, die bier den heelcn zomer nog 15 ets. per Liter is geweest,- werd door de melkslij- lers plotseling, gebiacht op 11 cents per Liter Het is nu maar te hopen, dat men er niet in slaagt den maD, die "tot deze verlaging aanleiding heeU gegeven, er binnen eenigen tijd z.g.n. uit te werken. Wij verwachten dus, dat „de nieuwe melkboer" genoeg klanten zal krijgen om zijn melkzaak in stand te houden. NOORD WIJK-A AN-ZEE. Het jubi leumfeest werd voortgezet. Eerst kregen wij eenige nummers van ons Chr. Kinder zangkoor „Excelsior", dir. de beer J. Verloop, te hooren. Hierna keuring van de versierde fietsen, welke deel zouden nemen aan het ringste ken. Hadden den vorigen dag de leden van de jury een moeilijke taak bij de rijtuigen, hier niet minder met de fietsen Er was over het algeme-en wel werk wan gemaakt Mevr. Van Panhuys en mevr. Ruys cn mevr. Reepmaker, komt wel dank toe. De prijzen verwierven: le prijs Neeltje Marbus, 2e prijs Clazina Waals3e prijs Annie Exter, 4e pr. Maar- tje v. d. Niet 5o pr. Neeltje. Plug, 6e pr- Jaantje Brederode, troostprijs Neeltje Pasechier. Het ringsteken had den volgenden uit slag: le pr. Neeltje Marbus; 2e pr. Neel tje Plug, 3e -pr. Jo van Kan, 4e pr. Jp Beuk, 5e pr. Anna de Witt, troostprijs Tina Beuk. Ook hierbij was de belangstelling enorm. 's Middags waren er volksspelen op het strand. Het begon met tobbesteken. Het weer verarmde even, zoodat de jongelui, d:e van een nat pak vrij kwamen, tooh wel wat nat werden van den rogen. Do prijzen wonnen: le pr Mart. v. d. Berg, 2e pr. Klaas Herman, 3e pr. Piet BedijD, 4e pr. 'Arie Hoek, 5o pr. Hein v. Rijn, 6e pr. Dirk van Rijn, 7e pr. Bert. v. Sohie. Dit spel viel zoo in den smaak, dat eeni ge ouderen den lust niet konden weer staan ook eens te steken, zoodat van hen ook er „nat" afikwamen. Zakloopen bracht de volgende resulta tenlo pr. T-epn v." Duiif, 2e pr. Adr. van Rijswijk, 3é pb. O. Barnhorn, 4e pr. L. v. d. Hulst, 5e p/r Mart. v. d. Putten, 6e pr. Engelbertus Bryde, 7e pr. Herman Rijs wijk, 8e pr. Jan Roos. Turfrapen had als prijswinnaars: le pr. Marie v. Béelen. 2e pr. Sytje Spaander man, 3e pr. Rike Passchier, 4o pr. Pietje Barnhoorn, 5e pr. Marie Putten, 6e pr. Neeltje Hoek, 7e pr. Jansje v. d. Meulen, 8e pr. Pruis van Riel, 9e pr. Neeltje de Raad, 10e pr. P. Brederode, 11e pr. Coba Plug, 12e pr Coba Barnhoorn, 13e pr. Gre- tiha Werr, 14o pr. Marie Casper. 'e Avonds ging de muziek weer door het dorp. Ontzaglijk veel waren er dan ook op het strand en den Boulevard. Om halftien. was er vuurwerk op het strand. Het was prachtig. Na het vuurwerk bleef men nog langen tijd bijéén, zingend on springend vooral op den Boulevard. Dank heeft het bestuur van 'de Oranjè- Yereeniging wel verdiend, voor het orga^ niseeren van zulk een feest. Extra dank wc-1 aan de Gebr. van Bevcren voor hun goede hulp op deze dagen. Noordwijk-aan- Zeo heeft waardig feest gevierd. NOORD WIJKERIIOUT. Zaterdagavond hield de feestcommissie zitting voor inschrij ving van deelnemers aan de verschillende wedstrijden op Donderdag a.s. Voor het ringsteken met paard en tilbury zijn een veertigtal paren ingeschreven. Er is veel animo voor de aanstaande festivitei ten. Het dames-comité heeft bedankt voor de eer om als jury op le treden bij den le hou den etalage-wedstrijd. Thans zal de feest commissie zelf oordeelen. In den „Ruygenhoek" werd.een veer tigjarig man, een toevallijder, dood in een sloot gevonden. OEGSTGEEST. Dat de feestvreugde nog niet vèrdwênen is, bleek ons Zaterdag avond in het oude dorp. Tégen dónker werd de daar gëplaatslc eCrepoort verlicht. Eenige dorpsbewoners hadden onderling een comité gevormd, dat deze eerepoort met de feestda gen deed verrijzen. Was de oude Kerkbuurt den dag van het feest als uitgestorven, om dat het middelpunt in de Lcidsche buurt ge legen was, besloten werd dit*feest nu hier te herdenken. Zij het op bescheiden voet, feest is er gevierd. Voor 't laatst werden de lichten om de vijver-in het Julianapark ontstoken. Door de N.V. Bouw- en Exploitatie-Mij. „Juliana park" is in den vijver een blijvende herinne ring geplaatst, bestaande uit een prachtige fontein, in zandsteen uitgevoerd door de firma's de Rooy en Gebrs. Koelman alhier, welke laatsten tevens de electrische verlich ting aanbrachten. Aanvankelijk aan weini gen bekend, werd dit al spoedig van mond lot mond gebracht, zoodat er van de mooie verlichting nog door velen rustig genoten werd.' Hiermede béhooren de feestelijkheden weer lot het verleden en rest ons de feest commissie een woord van hulde te brengen voor de talrijke moeiten en zoTgen aan de organisatie en uilvoering van dé' feesten be steed. Uit het Kanaal is door den rijksveld wachter De Groot opgevischt de geldkist, aH komslig van den in Januari gepleegden dief stal bij H. Van der Leeden. De kist was leeg. RIJNSBURG. Door samenwerking en ijverige opsporing door den gemeente-veld- wachter van Voorhout, den rijksveldwachter W. J. van den Burg, alhier gestationneerd, en den gemeenteveldwachter W. van Veen alhier, zijn te 's Gravcnhage in beslag ge nomen eenige paardetuigen, dekens en leid sels, afkomstig van diefstal, le Voorhout ge pleegd, in den nacht van 31 Aug. op 1 Sep tember. De daders, A. v. d. K. en H. de M., beiden alhier, werden aangehouden en naar het' huis van bewaring overgebracht VALKENBURG. De heer G. J. J. van Ringelestein, tot voor kort onze dorpsgenoot slaagde le Nijmegen voor de hoofdakte. VOORSCHOTEN. Burg. Stand. Geboren: Marijtje Pieternella, D. van D. Nlechelse en L. vai) Hoeken. Theodorus Johannes, Z. van J. P. van Kampen en C. A. #den Hollander. Hendrikus Johannes en Johannes Cornells, Zns. van W. van Benten cn J. de Langen. Ondertrouwd: A. v. d. Velden'36 j. en A. Braggaar 26 j. P. C. Gans 21 j. en J. E. Zuiderduin, 23 j. H. Bijlsma 23 j. en H. Diephuizen 20 j. H. G. v. Leeuwen 28 j. en C. Devilée 24 j. Overleden: J. Segaar 67 j. WASSENAAR. OndertrouwdE. J. Bouw- cina, d. v. A. L. Gerritsen en J. G. Kens; Gerardus Petrus Wilhelmus, z. v. C. Th. van der Ploeg en B. M. van Veen; Angenita en A. do Kier; Wilhelmina Cornelia, d. v. L. Knetseh en W. C. Trumpie; Jacoba Fran- man en J. van Laar. Geboren: Helena Adriana, d. v. P. Weiger Janna, d. v. J. M. van den Berg en A. de Bruijn; Leonardus Simon, z. v. J. Brederode en A. E. Rooijakkers. De kindertractatie, welke volgens het programma op den tweeden dag van het feest zou plaats hebben, iB verschoven naar den eersten dag en zal onmiddellijk na ds zanguitvoering geschieden. Mevr. L., echtgenoote van don exploi tant van t .Wijkhuis alhi'er, had dezer dagen bij het oversteken van de straat in Amster dam, het ongeluk onder een auto te komen. Het voertuig ging over beide beeneoi. Mevr. L. bekwam een beenbreuk en verschillende' vleeschwonden en werd in een ziekenhuis opgenomen. Moge Mevr. L., die veel voor het welzijn, der ingezetenen doet-, spoedig hersteld terugkeeren. Een deputatie van onze brandweer in uniform nam met het vaandel deel aan de huldiging van H. M. de Koningin te Amster dam. Wij vernamen, dat zij veel succes had. Door eenige dame9 is de brandweer alhier in het bezit gesteld van een keurig vaandel. Zaterdagmiddag had op de Raad zaal in tegenwoordigheid van de dames Baronesse van Hardenbroeck van Lockhorst en Storm van 's Gravezande de plechtige uitreiking aan het korps plaats. Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente uit. Enkele nieuwe geval len zijn weder geconstateerd. De ziekte is echter niet van ernstigen aard. Allerwegen in ons dorp is men thans in de weer voor de voorbereiding der fees ten van Woensdag en Donderdag. Enkele straten zijn reeds versierd, terwijl verschil lende gevels ook reeds een ander aanzieii krijgen. Op den Rijksstraatweg kwam Zater dagmiddag een auto in botsing met een wa gen hooi, met het gevolg, dat de auto om sloeg. De inzittende dame kwam met den schrik vrij. Beide voertuigen liepen aan merkelijke schade op. Electriciteitsbedrijf. Dé N.V. Electriciteitsbedrijf Hillegom LisöeSassenheim telde op 7 September j.l. 710 huisaansluitingen, n.I. te Hillegom 254, te Lisse 263 en te Sassenheim 203, waaruit blijkt dat, ondanks het verschil in aantal inwoners, de op het electrisch net aange sloten perceelen in de drie gemeenten in aantal niet zoo ver uiteenloopem Iqq het verbruik van electriciteit zoo gere. als tot op heden blijft toenemen, mag- grond een verlaging van strocniprijzcn t verwacht worden. Bij de a.s. Jubileumfeesten iu de drie meenten zal als reclame door liet Elec citeitsbedrijf een lichttoren geplaatst y; den; wanneer men in aanmerking uec, dat deze voorzien zal worden van eeti honderdtallen lampjes, mag aangenon worden, dat een bezichtiging de moeite ker Iconen zal. VOETBAL. Uitslagen Ned. Voetbal- Bontf. Noótd. le klasse: W.V.V.—Veendam 1 Om den Zilveren Bal. Rotterdam: A. D. O.—Excelsior 4—0 H. B. S S. V. V. 3—0. SpartaBredania 11. FeijehoordH. D. V. S. 3- VriendschappeRjke wedstrijden. Leiden: A. S. C.—Velocitas (Br.) 1—0. Haarlem: HaarlemN. A. C. 91. Arnhem: Hertog Hendrik-Be Quick (Z.) 3 Assen: Achilles—U. D. 2—3. Groningen: Velocitas—Go Ahead 1—2. Zaandam: Z. F. G.—D. V. C. 3—0. Dordrecht: D.F.C. (comb.)-Dosko (comb.) 1 Dordrecht: O. D. S.—Concordia 3—1. Delft: D. V. C.—Delft 0—0. Amsterdam: Ajax—N.O.A.D. 5—3. A'. S. C.Velocitas 1Qw Voor de eerste maal dan in hel nieus seizóen hebben wij een volledig A. S. C elftal op een behoorlijk veld zien voetba \en. Het volledige A. S; C.-elftal zal het worden? Wij-zagen de elf spelei die dan het komende seizoen de rcó! zwarte kleuren in de „Groole Westelijkt 2ullen verdedigen. Nng eens; elf spelei hoe de samenstelling zal en moet worde is het groóle vrangleekén. Wij zagen A.S voetballen op een behoorlijk terrein, dat zeker. Het schuttersveld op 31 Augusli was een parodie, maar het terrein aan de Kempenaerslraat gaat zoo langzame hand het ideaal benaderen. Alle hulde a- he,t A. S. C.-besluur. De cadetten brachten'een zeer slerl combinatie in het veld, naar men ons m deelde. Wij geven hieronder .de opstell van rood-zwart, waarbij men in aanm king neme, dat een tijd na rust Josson Wamsleker van plaats verwisselden. Blom (doei); Linck en Josson (achld Vreeken, Wamslêker en Slephanus (rii den); Welsenes, Brouwer, de Ruy'ler, Ro0 en v. d. Mark voor. Het ligt niet in onze bedoeling, een gel rCgeld verslag van den wedstrijd te Jcveruï^ Wij volstaan met te vermelden, cbA A.S.C zeer zeker het besté deel, van bet *=pel ha maar dé diverse goede kansen, deels nif wist le benutten door slecht schieten, derdeels in v. d. Poel een schier onove komenlijke hinderpaal vond. De cadetten doelman was opnieuw een openbaring ei velen dachten hét toch zoo kinderlijk een voudig. Hij was altijd daar, waar de fc kwam, maar.dat is juist de kunst. H< cadettcnelflal viel ons mee. Voor een elflaj dat degradeert uit de Zuidelijke eerste klas was het lang zoo gek nog niet. Een kort beschouwing van de roodzwarten wille wij hier geven. Men neme bij onze beocr- deeling vooral in aanmerking, dat het voa vele A. S. C.'ers den eersten wedstrijd wa$ en" dat Roem, Wamstcker etc. een heelea dag hadden staan cricketten. Blom maakli geen fout, en wanneer hij in dezen vora blijft durven wij met hem de eerste kla wel ingaan. Linck was de man, die debu teerde in de achterhoede. Hij miste nog t eens een keertje cn kon ons het duo Josson Wamsteker zeker niet doen vergeten. Sleet was hij echter geenszins. Opvallen dees zijn kalmte. Rq en Warns speelden on beurten centerhalf. Ook hier was het nie Roem; beiden waren als back volkome- safe. Op dé spilplaats voelen wij het meesl voer, .Josspn. -Stephanus verviel herhaald malen in zijn oude fout. 't Is wel eens aar dig, maar in ,de praktijk dikwijls weini vruchtbaar. Vreeken maakte geen overwel dlgenden indruk, maar was zeker nit slecht. Of ie het zal bolwerken in de eer sle klas? Ausdauer! Hc-t geldt voor meer< deren. De voorhoede. tja, Roem was een verbetering. Hij kent het spel door cn door ziet alle openingen, maar.... er moeten tenslotte ook menschen zijn, die de doel punten maken, en in dat opzicht schiet oei Pietje le kort. Het samenspel was soms ver bluffend 9nel en goed, maar doelpunten, heeren, da's de hoofdzaak. Geetje was zoo als te doen gebruikelijk zeldzaam handig met den bal. Wij zouden haast zeggen he laas te handig, want hij liet zich telker.5 opnieuw verleiden om door handigheidje het spel op te houden, waardoor de bal veel bij het binnentrio ^bleef. Een open spd zal ten allen tijde veel productiever blijken, vooral legen elftallen als Blauw-Wit ele Brouwer sloot zich goed aan bij het samen; spel Roem-de Ruijter. Voor hem maken dezelfde restrictie als voor die beiden. E-" dan de buitenspelers. Welzenes i9 vol doende, eep voorzet komt er nog al ee£ uit z'n schoenen, v. d. Mark is en blijft a!j linksbuiten onvoldoende. Zelfs een .vrije bil brengt nog geen voorzet. Als binnenspeld is v. d. Mark zeker beter bruikbaar. Hoe het A. S. C.-team op le stellen mo deze el! spelers? Ja het is moeilijk, maaj voor wat wij er van gezien hebben ia h« zeker niet hopeloos. Rood-zwart moet kan een behoorlijk figuur maken in de eer ste kla9. - Rest ons te vermelden dat A. S. C. m? 1—0 won en dat de heer Eeckelacrt uil' stekend flcot. Seriewedstrijden L.V.B. De. seriewedstrijden van den L.V.B- gén niet door ómdat de secretaris J L.F.C. afwezig was en er dus geen ba etc. waa-en.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6