Begrafenis-Onderneming KEERËWEER CREMATIE, AUTO-TRANSPORT LAND- EN TUINBOUW. Een 5-jarig meisje liep .Woensdag op den Kruisweg alhier to spelen en had geen erg in een met groote snelheid naderenden auto; De chauffeur, het gevaar ziende, rem de uit alle macht en week zoodanig uit, dat de auto in den kant van den weg te recht kwam en dreigde om to vallen. Het kind geraakte er toch onder- doch kwam er, doordien de auto onmiddellijk stopte, behoudens eenige ontvellingen vrijwel on- gcddf?rd af. Hulde aan den chauffeur voor do door hem aan den dag gelegde bijzon dere activiteit! .Woensdag had alhier de timmermans knecht V. het ongeluk zich met een bijtel zoodanig aan do haüd te verwonden, dat hij een gedeelte van een zijnor vingers zal moeten missen. Hij heeft zich onmiddellijk onder geneeskundige behandeling moeten gtellen. Op de Donderdag te Hoofddorp ge houden veemarkt waren aangevoerd 10 paar den. De prijzen varieerden van f 250400. De handel was verre van levendig. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onder begunstiging van prachtig weder had de Viering van hét jubileumfeest alhier plaats Nadat een tweetal herauten tc paard het dorp was doorgereden, luidden de klokken en werden de dorpelingen in de kerkgebou- .wen samen geroepen om een stichtelijk woord aan te hooren met betrekking tot dit heugelijk feit. Eenige door de chr. zang- yereeniging en het R.-Kalh. kerkkoor ge zongen liederen, verhoogde daarna de ge wijde stemming. Des middags begonnen de kinderfeesten, die werden gehouden op het feestterrein aan den Zeeweg. Wat betreft hef overige gedeelte, kan gezegd .worden, dat alles buitengewoon van stapel liep. Wat ;waren de rijwielen prachtig versierd. Onge twijfeld heeft de commissie lot beoordeeling een moeilijke taak gehad. Evenzoo was het met het groot aantal tilbury's, waarmede een rondgang door het dorp werd gemaakt. Enkele spelen hadden veel bekijks. Toen het donker werd, kwamen de verlichtingen de aandacht vragen. In het bijzonder mag die wel genoemd worden van het,gebouw van het R.-K. gymnasium. Verder was een .voornaam nummer de Gondelvaart op den Rijn. Een volkomen stilte in de natuur bracht dit nummer volkomen tot zijn recht. Zoowel binnen als builen de kóm der ge meente werd gevaren, zonder dat de ver lichting gevaar liep om uit te waaien. Een onbewoonbaar verklaarde woning op een Vaartuig had de algemeene aandacht. Zang en muziekvereeniging lieten zich hooren. Bij een groot gedeelte van de feestviering .werd ook opgemerkt de burgemeester dezer gemeente. Met een optocht werd in het late avonduur het feest besloten, nadat in de muziektent de voorzitter van de feestcom missie, de heer J. Raadsveld, de burgerij bedankt bad voor de prettige samenwer king en de algemeene" deelname. KATWIJK-AAN-ZEE. Van de trawl- [visscherij kwamen Donderdag te IJmuiden aan de markt de loggers KW. 921 met f 121, KW, 110 met I 324: en KW. 155 mei f 584: besortiming. NOORD WIJK-AAN-ZEE. Begunstigd door goed weer, heeft Noordwijk-aan-Zee den eersten dag van het tweedaagsch feest „gehad." 's Morgens 8 uur begon het al, toen na melijk „De Ilarpe Davids" gewijde koraal- muziek ten gehoore bracht van den toren, allereerst, als waardig begin.psalm 150, „Looft God, looft Zijn naam alom" en ver volgens Psalm 103 en Gezang 49. Hierna gaf de chr. zangvereen. „Soli Deo Gloria", dir. de heer Jac. Smit, op het plein voor de kerk een paar nummers ten beste, waarna de burgemeester jhr. Van Panhuys een kor te feest- en openingsrede hield, Besluitende met een „Leve de Koningin." De chr. zang- vereen.. „Zingt den Heer", zong toen nog twee nummers, waarna alle zangers en t-êressen. door de firma Braun vaji Sambeek een monsterdoosje Wybert-lablet- len werd aangeboden, wal natuurlijk dank baar werd aanvaard. Door de muziek werden toen van de ver schillende scholen de kinderen afgehaald, ;om gezamelijk, natuurlijk rijk getooid met oranje, en gewapend met vlaggen, een wan deling door het dorp te maken. Na de wan deling werden de kinderen onthaald in hun pi gen scholen. Om één uur moesten de versierde rijtui gen; \velke mee zouden doen aan de ring- rijderij present zijn. Zeer mooie waren er bij, -zoodat de jury moeilijk werk had. De prijswinnaars werden als volgt aangewe zen: 1. Jac. de Groot; 2. Dirk Genkel; 3. Dolf Geuk; 4. Kees Beuk; 5. Arie de Bruin; troostprijs' Willem Baalbergen. Daarop begon de kamp, nl. het ringste ken. Over het algemeen werd er goed ge stoken. Hiervan waren de prijswinners: 11. Jansje Barnhoorn; 2. Neellje Jansen; 3. Neellje Passchicr; 4. Cor van Kampen; 5. Elizabeth Haasnoot; 6. Jo Beuk; troost prijs Corn, van dor Haak. Ilie.rna werd een aanvang gemaakt met Spoorloopen, Winnaars waren: 1. Gees Barnhoorn; 2. Arie Nieuwen'oord Kl.z.; 3. Aan Barnhoorn Kl.z.; 4. Jac. van der Wiel; 5. Cor Tizzing; 6. Jeroen Herman; 7. Karei de Jong. Vermakelijk was dit spoorloopen. zoo de jongens toegetakeld te zfèn, belast met al lerlei artikelen om „pp lijd te komen." 's Avonds is men met de muziek voorop nog eenige malen in optocht door het dorp gegaan, en gaf „De Harpe pavids" een con cert op den Noord-Boulevard. In feestelijke stemming bleef men nog lang bijeen- Iemand, die Woensdagavond een be zoek bracht bij een bewoner van de School straat alhier, legde even zijn lantaarn, die naar carbid rook buiten neer. maar na eenige minuten was de carbidlucht plus de lantaarn verdwenen. Zeker een nieuwe eigenaar gezocht. 1 OEGSTGEEST. Kerkelijk bericht. Ned.- Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, in 'de kerk, ds. A. J. Ruys, en in de Bewaar school aan den Morsch, de heer G. Bakker; 's avonds tehalfzeven, in „Irene", ds. jï Vermeulen, van Noordwijk-aan-Zeo. Geref. Kerk, Rehoboth-kapel: Zondagmor gen, te tien uur, en 's namiddags te halfzes, 'ds. H. C. v. d. Brink, van Zandvoort, Begunstigd door mooi weer is er gis teren feest gevierd. Reeds te zeven uur des morgens deden twee herauten te paard een rondgang door de geheele gemeente en kon digden den feestdag in met de reveille. To negen uur werd door de schoolkinderen een aubade gebracht voor het Raadhuis. Het was een aardig geheel zooveel kinderen bij elkander te zien. Allen waren met oranje gesierd, droegen verschillende mutsen, in nationale kleuren en waren gewapend met vlaggen. Onder leiding van den heer J. van Noord, hoofd der O. L. School a/d. Morsch werden een vijftal liederen gezongen. Dit klonk heel aardig uit zooveel kindermonden. Vooral het Koninginnelied, wel een der moeilijkste, werd heel góed gezongen. De Gemeenteraad met de Feestcommissie had plaats genomen op het bordes. De burge meester, de heer Van Griethuysen, bracht een woord van dank voor deze aubade en hief een „Leve de Koningin" aan, dat meer malen door het talrijke publiek herhaald werd. De muziek zette het „Wicn Neer- landsch Bloed" in, wat door de menigte werd medegezongen. Een groote kinderstoet werd geformeerd en trok met de herauten te paard en muziek voorop door de bebouwde kom der gemeente. In het „Witte Huis" werden de kinderen onthaald op limonade, chocolade en ook werd hun een heel aardige attractie bereid. Door de.firma Wisbrunn Liffmann te Lei den waren n.l. aan de Feestcommissie ge schonken 1000 papieren pistolen, terwijl de firma Vroom Dreesmann te Leiden 450 luchtballons geheel belangeloos liad ver strekt. En Feestcommissie en kinderen wa ren hiermede zoo bijzonder ingenomen, dat een woord van dank voor beide firma's hier niet misplaatst is. Na dezen optocht hadden op het ruime feestterrein de kinderspelen plaats. Voor ieder leerjaar werden twee wedstrijden ge organiseerd, het een voor meisjes; het andere .voor jongens. Iieel a,ardige en doelmatige prijzen waren door de Feestcommissie hier voor aangekocht. Dat.dit gedeelte, van den dag lot bijna 2 uur voor de kinderen een piotlig feest was, behoeft eigenlijk niet ge zegd te worden. Het spreekt vanzelf. 's Namiddags ie twee uur namen de volksspelen een aanvang. Voor zoover wij thans kunnen melden, waren de uitslagen als volgt Blaastrappen voor jongens Van 13—16 jaar 1. Cor Bakker 2. Jan Los 3. L. Ver haar 4. Th. Schuts 5. Lamb. Zaalberg 6. J. Abswoude 7. J. Onderwater 8. A. Onderwater 9. P. van Noord 10. P. Hofkes Muiltje loopen voor meisjes van 1316 jaar 1. M. Lubbe 2. Mina Verboom 3. Tonia 'Volkering 4. Antje Kraan 5. Geertje Binnendijk 6. Anna Duindam. Boegsprielloopen voor jongens van 1620 jaar 1. L. Wijsman 2. Jo Versteeg 3. L. Verhaar; 4. Jac. Visser 5. Henr. Verhaar; 6 R. Kampenhout; 7. D, van Stijir; 8. J. Wijsman 9. L. Lagas. Voor meisjes van 1620 jaar ringsteken op rijwielen 1. Alida v. d. Pijl 2. Jansje de Ruijtcr 3. Cor Haasnoot4. G. Heems kerk.; 5. A. Heemskerk 6. E. Dijkema 7. Alida Dofferhof 8. iïenny Iloogendoorn. Voor mannen hoven 20 'jaar Tonknuppe- len 1. P. Visser 2. E. van Dijk 3. P. Vrij; 4. J. Schrijvers Sr.5. J. Spaargaren 6. J. van Ecs 7. Buitenom. Mastklimmen voor mannen boven 20 jaar: 1. Herm. v. d. Luijt2. Hendr. v. d. Luijt3. Jo van Rey 4. Fr. v. d. Hoeven 5. J. de Wit6. II. v. d. Luijt7. J. v. Reij. Te 3 uur had de beoordeeling plaats van versierde automobielen, met het volgende resultaat1. J. Zaalberg 2. D. Hooge- woning 3. Dr. D. Timmermans 4. II. Pel., Versierde rijtuigen 1. v. d. Voet 2. van Egmond 3. C. Bakker 4. A. Bakker5. Jac. Uitenboogaard. Versierde rijwielen 1. Brouwer2. Zaal berg 3. Damsté 4. Van Zomeren 5. Van Egmond 6. Wijntjes 7. Bles. Na deze beoordeeling wérd een stoet op gesteld, waarin een versierde auto met een muziekcorps, en werd het grootste gedeelte van de gemeente doorgereden. Op het feestterrein gaf de Harmonie van Valkenburg een concert, en hadden de feest gangers ruim gelegenheid zich te vermaken. Alle verlichtingen werden ontstoken en binnen en buiten het feestterrein werd volop feest gevierd. Thans was ook „Rhijngeest" verlicht, alwaar circa 9 uur een heel aardig vuurwerk werd ontstoken. Te halftien werd op het feestterrein de fakkeloptocht opgesteld, met honderden deel nemers. De mpziek ontbrak ook hier niet. Er werd een heele rondgang door de parken en Leidsche buurt gemaakt, en hier en daar bengaalsch vuur aangestoken, waar de stoet passeerde. Om halftwaalf werd op het feestterrein een groot luisterrijk vuurwerk afgestoken, met als laatste nummer een groote slotde- coratie, beslaande uit de. woorden „Leve de Koningin". Er is reusachtig feest gevierd. Wij zouden zeggen 't is bijna gelijk aan een echt Drie- October-feest. Wanklanken werden niet ge hoord. De trams voerden in den loop van den avond zeer veel menschen aan. De Feest commissie werd vereerd met een bezoek van den burgemeester der gemeente Leiden, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar. Wel een bewijs, dat onze buren ook medeleven met de vreugde van anderen. R1JNSBURG. Gisteravond is dë bloemen- tentoonstelling alhier door den voorzitter, van Flora, den heer T. Kralt officieel ge sloten. Aanvankelijk was die sluiting be paald op 6 uur namiddag, terwijl het comité gemeend had, die sluiting bij verrassing te doen opluisteren met muziek. Echter was de belangstelling ën 'de toe loop van kijkeTS zoo groot, dat het slui tingsuur werd verschoven tot 10 uur» waar door de muziek kwam te vervallen. Gisteren bezochten pl.m. 500 personen de tentoonstelling. Tot op het laatst was er maar één roep over de tentoonstelling, en don organisators komt daarvoor wel een woord van lof toe. Zeer zeker dragen dergelijke tentoonstel lingen bij tot verheffing van bet vak.. Jubileumfeesten. Onder begunstiging van uitnemend weer, zijn Woensdag en Donderdag alhier de ju bileumfeesten gevierd. Behalve de reeds door ons in het bijzon der vermelde versieringen waren er giste ren nog vele aangebracht in allerlei varia ties en met groote verscheidenheid. Des avonds vooral bood de Vliet met zijn aangebrachte versieringen een prachtigen aanblik; het huis van de Jonker was extra verzorgd. De eerste dag van de feesten droeg in hoofdzaak een plechtig karakter. Des voormidJags werd in alle kerken een dank- en bedestond gehouden, welke druk bezocht werd. Des namiddags vonden de schoólkinderfeesten plaats. Deze vingen aan met een grooten optocht door de geheele gemeente. De opstelling van den stoet had plaats om half twee in de Kerkstraat. Het fanfarekorps „Wilhelmina" opende den stoet. Bij dezen optocht zoowel, als bij alle overigen, verleenden manschap pen van de burgerwacht uitstekende dien sten, om door dè dichte drommen belang stellenden een weg të banen. Daarna volgden de pl.m. 10Ö0 schoolkin deren, vroolijkc liedjes zingend, begeleid door de muziek, waarbij onderwijzers de goede ordo wisten te handhaven. Verschil lende kinderen voerden schilden, bloembo- gen, vlaggen en opschriften mede» waar onder vele zeer smaakvol versierd. Na dén rondgang vertrokken de kinderen weer naar de scholen, waar aan hen ver snaperingen werden uitgereikt en waar zij nog ccnigen tijd in groote vroolijkheid bij- eenbleven. Deze vroolijkheid werd nog ver hoogd, toen do leden van de feestcommis sie, die met eigen oogen zich wilden over tuigen van do feestvreugde der kleinen, de school bezochten, vergezeld van de mu ziek, die daarbij een vroolijk mopje gaf. Dit gaf wel eens aanleiding tot een ron dedansje. Na afloop bracht de muziek een serenade voor het huis van den heer H. Blase, een der leden van do feestcommissie, die zich juist in gezinsvermeerdèring mócht verheugen, ter eei e van den jonggeborene. Het schoolpersoneel werd na afloop van het schoolfeest een bezoek aan de Bloemen tentoonstelling in „Flora" aangeboden. Na de schoolfeesten volgden eenige kin derfeesten» als balkruien, muiltje loopeu, naar den trein en tonnetje steken. Hiervoor waren fraaie prijzen beschikbaar gesteld, en velen namen aan de spelen deel. Een groote menigte toeschouwers genoot bij den aanblik der spelletjes, maar bovenal bij het tonnetje steken. Deze kinderfeesten, die in alle opzichten geslaagd zijn to noemen, eindigden onge veer 6 uur. Om 8 uur 's avonds werd een feestvergadenng gehouden in de Herv. kerk uitgaande van het feestcomité, met als feestredenaar ds. Hagen, Geref. predikant te Delft. Reeds voor half acht verdrongen zich menschen voor den ingang, en toen ds. do Vries, de eerc-voorzitter van de Chr. Oranje Ver. om 8 uur de bijeenkomst open de, was er geen plants onbezet. Na .een woord van welkom, in 't bijzonder aan de burgerlijke overheid, do vertegen woordigers van H. M. gezag» stond spr. even stil bij de aanleiding tot deze verga dering en gaf, daarna het 'woord aan ds. Hagen. Diens feestrede vond een onver deelde aandacht. De rede werd afgewis seld door dc uitvoering van eenige muziek stukken op het Orgel, door den organist, den heer Schouten. Het „Wilhelmus" hieronder behoorende, werd door do aanwezigen spontaan, staan de meegezongen. Hiermede waren de feesten voor den eer sten dag geëindigd. Gisteren werd het volgende telegram ver zonden aan H. M. de Koningin Mevrouw, Do ingezetenen van Rijnsburg, thans in feestvreugde, bieden eerbiedig Uwe Majes teit hunne gelukwenschen aan, met de bede dat God u nog lang voor land en volk mag sparen.. Namens de feestcommissie, Do burgemeester, ëere-voorzittor» J. L. BOSSCHIETER. Onder belangstelling van eenige duizen den toeschouwers werd des ïiiiddags ver toond ,,De Inneming van Breda" Waarvoor groote belangstelling was. Na afloop hiervan hield de burgemeester een toespraak tot ïle menigte, o.in. de bur gerwacht waardeerende voor haar daadwer kelijken steun. Namens de gemeentewaren bood de burge meester de burgerwacht een* bijzonder fraai vaandel aan dat behalve de afbeelding.van Rijnsburgsch wapen, een burcht, in letters van goudborduursel bevat: „Rijnsburgsche Burgerwacht." Met groot enthousiasme word natuurlijk dit vaandel door de burgerwacht aanvaard. Tenslotte vermelden wij, dat bij de ge houden keuringen en wedstrijden de vol gende prijzen werden toegekewd: Bloemencorso: 1. Combinatie Vianen, Jun- gerius» Pauw Hogewoning. 2. T. Kralt. 3. Gebr. Zandbergen. 4. Veiling Ver. Bloe- menlust. 5. G. van Delft Gzn. Vakoptocht. 1. A. Driebergen. 2. D. Goe- maat. 3. H. Grimbergen. Bloemistenvak: 1. Combinatie" Vianen, Jungerius, Pauw Hogewoning. 2. Gebr. Zandbergen. 3. 3?. Kralt, 4. Veiling Ver. Bloemenlust. Sportkarren: 1. J. de Koning. 2. W. de Koning. 3. Wed. D. de Koning. 4. C. en A. Kralt. 5. P. Brussee. 6. Joh. Verhave. De 4do prijs van dit nummer kreeg van 'de jury nog een extra prijs voor eigen aardigheid. Fietsen: 1. Peet Plooij. 2. Jac. v. d. Vij ver. 3. Jan Paauw. 4. H. Coster. Poppenwagens: 1. Jaci Timmers. 2. D. Dronkert. 3 E. de Mooij. 4. Corn. Heems kerk. 4. Dietje Kralt. 5. Clazina v. Delft. 6. Jannetje Hogewoning. 7. Wilh.a Nieuw koop. 8. Nelly v. d. Meij. 9. Frans Plooij. Kunstrijden op de fiets: 1. Jac. v. Delft. BoegsprietloopenI. Rodenburg. 2. Wil- lius. 3. Coster. Buurtversiering: P. Heemskerk. 2. Brug .Delftskade.- Gevel versiering: 1". P. Heemskerk, overi gens oog niet bekend, evenmin als de uit slag van den etalagewedstrijd - VALKENBURG, Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. Hermanides. Doop. 's Avonds, te halfze ven, ds. Hermanides. Van feestvieren was hier, gezien het oude gebruik, daags na de markt, geen sprake. Toch waren 5 tn 6 dezer geen ge wone dagen. Vooral op den laatstgenoem den^ datum hing bij velen de driekleur uit en'sierde het Oranje de borst. Ook voor de jeugd was er nog een ver rassing en gelukkig, want ieder kinder vriend zou zich v'erheugd hebben, als hij in school de blijde gezichten gezien en het spontaan aangeheven gejubel had gehoord. Daarom te meer vond het personeel het een genot, aan elk kind, als blijvende herinne ring aan dezen gedenkwaardigen dag, een cahier met Oranjekleurig omslag, waarop plaatsnaam en de jaarlallen 1898 en 1923 en een keurig boekje: „In hel midden Haars Volk" of „Zilver op Oranje" uit te reiken, waarna een paar heerlijke taartjes volgden. Na het zingen o.a. van het oude Wilhel mus en het Kroningslied werd verder vrijaf gegeven. VOORSCHOTEN. Gisteren weer vroeg feest, 's Morgens bloemencorso, welke uitnemend is geslaagd en veel schoons te bewonderen gaf. Er was veel werk van gemaakt en wij zagen naast nationale kleederdrachten in versierde sjeezen, -de elf provinciën, de jaargetijden, de 12 maanden van het jaar, een zeer mooie witte orpinglon eend, een kolossaal botervat van bloemen, hooibouw, het schip van hoop, enz., enz. De prijzen waren als volgt: Afdeeling auto's en rijtuigen: 1. D. J. v. Cuilenburg, 2. F. v. Vliet, 3. Gebr. Eggink, 4. C. Grundcken. 5. J. L. van Vliet, 6. M. de Graaf, 7. P. Nell, Builen mededinging een wagen van de vereeniging „Bloembollen cultuur". Afdeeling Symbolische Wagens: 1. H. C. Eigeman, 2. do Chr. Jongedochters-Ver-, 3. Kinderen van Nieuw-Voordorp, 4. Chr. Zangkoor „De Lofslem, 5. C. Nell, 6. N. J. Valk, 7. R. K. Voelbalvereeniging S. LV C., 8. Knapenvereeniging „Samuel", 9. J. Waayer, Afd. Rijwielen: 1. Freule Schim- melpenninck v. d. Oye, 2. mei. J. Limburg- 'Bourgois, 3. mej. G. W. Eggink, 4. G. Zwaan, 5. H. Schippers, 6. mej. P. Zwaan v. d. Bley, 7. K. Bakker, 8. A. Lamboo. De tentoonstellingen mochten zich in een druk bezoek verheugen. Een woord van dank aan den heeren H. L. A. v. d. Horst en F. Mandemaker te Leiden voor de wijze waarop zij op de plüimveetentoonstelling hebben gekeurd, hetgeen belangeloos ge schiedde. Beide heeren waren over de qualiteit van het ingezondene best te spre ken en hadden een zware laak. De uilslag van de wedvlucht was: 1. A. W. Queneveld 10 uur 22 min. 58 s., 2, G. J. Luijnenburg 10 u. 24 m. 34 s., 3. K. I. Waasdorp 10 u. 24 m. 35 s., 4. K. I. Waasdorp 10 u. 25 m. 35 s, 5. IC. I. Waas dorp 10 tl, 26 m. 16 s., 6. J. G. Luynenburg 10 u 26 m. 17 s., 7. K. I. Waasdorp 10 u. 26 m. 38 s., 8. K. I. Waasdorp 10 u. 27 m. 4 s„ 9. IC. J. Waasdorp IQ u. 27 m. 26 s., 10. IC. I. Waasdorp 10 u. 27 m. 37 s. Afstand hemelsbreed 171 KM. Vermoede lijk later losgelaten dan 7 uur. In concours waren 50 duiven. 's Middags waren er volksspelen. Ring rijden in nationale kleederdrachten, het geen een bijzonder mooi effect maakte; ton netje steken, een brief posleïi, fietsen met hindernissen en prijsschieten Voor alles was enorme belangstelling en begunstigd door mooi weer had het feest een geani meerd verloop. De prijswinners van het vogelschieten- waren: 1. J. Smorcnburg, 2. J. IIakkert> 3. R. v. Mulligen, 4. R. v. .d. Ende, 5. J. Knij- nenburg, 6. G. J. Yperlaan, 7. A. Oudshoorn 8. J. Luijnenburg, 9. C. Zwaan. Personeele Baan: 1. W. Werkhoven, 2, J Vreeken, 3. C. v. d. Giesen, 4. A. Ouds hoorn, 5. A. G. J. Elskamp, 6. W. Meyer, 1, G. J. Yperlaan, 8. D. Limburg, 9. C. Eggink Jr., 10. J. Noort. Vrije Baan: 1. W. .Werkhoven, 2. D. Lim burg, 3. M. Romein, 4. W. Meyer, 5. G. Gei tenbeek, 6. II. J. Breukinlc, Rozenbaan: 1. W. [Werkhoven, 2. G. Bolle, 3. C. Zwaan, 4. G. v. Bemmelen, 5, G. Vos, 6. C. Eggink Jr., 7, M. G. Emcis K.Azn., 8. H. Teske. Ringrijden Costuumprijs: 1. J. v. Haasle ren en mej. A. Groenewegen, 2. J. Zonne veld en mej. Cor. v. Vliet, 3. W. Dijkman en mej. A. Nell, 4. W. Olieman en mej. L. Rodenburg, 5, C. Zwetsloot en mej. J, de Hosson. Ringrijden: 1. H. Bos en mej. F. de Graaf, 2. F. v. Vliet en mej. M. Grundeken, 3. P. Rodenburg en mej. v. Geest. Kuipje steken: 1. J. Bekker, 2. J. v. Leeu wen, 3. P. Zonneveld, 4. G. Nell, 5. P. van Leeuwen, 6. A., v. Santen, 7. J. W. Bakker, 8. J. v. Brecht, 9. W. de Jong, 10. J. A. de Vlieger, 11. A. ICneyber, 12. R. v. Kooy,. 13. [W. Geitenbeek, 14. W. van Brecht. Briefposten: 1. Lena Meyer, 2. Marie v. Manen. 3. Mies Duymaer v. Twist, 4. Ge- rarda Bergman, 5. Marie v. Vliet, 6. Bosje Zwijnenburg, 7. Dora Krogt, 8. Bertha v. d. Berg, 9. Jansje ICuik, 10. Dina Pompejus. Fietsen met hindernissen: 1. L. Noort, 2. P. v .d. Peel, 3. B. Lubach, 4. L. v. Ags- woude, 5. D. v. d. Giessen, 6. Mej. Annie Pieron, 7. G. v. Bemmelen, 8. H. Schippers, 9. D. Kuneken, 10. H. Hogervorst, 11. J, v. d. Bos, 12, Mej. A. Waayer. De Voetbalmatch werd gewonnen door Go-On met 20. Deze kreeg de zilveren lauwerkrans en de verliezer S. L. C, een zilveren medaille. Om 7 uur had de prijsuitdeeling öp Het Ambachtshuis plaats, waar het eivol was. Des avonds illuminatie van de Voorstraat met muziek van het nooit vermoeide mu ziekgezelschap „Benvenuto". Natuurlijk was een compacte hossende menigte aan wezig. Bij enkele particulieren was even eens verlichting aangebracht benevens aan het Raadhuis. Geen enkele wanklank werd vernomen. Deze beide feestdagen zijn bijzonder goed van stapel geloopen. De feestcommissie heeft eer van haar werk gehad en- werd ge steund door een ijverige staf van helpst en helpers die twee drukke dagen ach' den rug hebben. Men verzoekt ons nog te meden de collecte voor de predikanten in Saks, werd gehouden in de godsdienstoefening de Ned. Herv. Kerk. De uitslag van de tiuisvlijtlentooj stelling is als volgt: afd. A: 1. K. Kn nenDurg, 2. I. Vermaak, 3. Joh. de Gras 3. Otto Schüller; Afd. B: 1. meisjes van R. G. Naaischool, 2. Lena de Graaf, Maria Geldrop, 4. M. A. Mens, 2. Gebro ders Bailey, 3. L. Schrijvers. Afdeeling C: 1./ Jaap, van Damme-J; linck. Afdeeling Dames-Handweiken: 1. daro Werkhoven, 2. mej. N. Bf.lker, 3. mej. van Veen, 4. me j. Annie Pieron; cervV melding mevrouw Van Wensen. Afdeeli: hout en snijwerk voer heeren en eenige d mes: 1. A. Pos, 2. J. Vreeken, 3. mej. Esks 4. Willem Huge, eerv. vermelding m* Overdevest, mej. Limburg en de heer Mulder. Schilder en te eken werk': 1. G. F. Mey 2. I. v. d. .Walle, 3. Joh. van Os, 4. J, Houten. WARMOND. ln vervolg van gisten kunnen wij meedeelen, dat onder beguns ging van uitmuntend weer, in den nami dag de volksfeesten plaats hadden, die al op buitengewone belangstelling aai spraak konden maken. De prijzen werdi gewonnen als volgt: Ezeltje prikken. Meisjes van 13 en jaar. 1. naaidoos, Johanna v. B( pk; 2. fieli taschje, Lena Bcugelsdijk; 3. bonbonman je, Annie Terpslra. Stoeltje wisselen. Meisjes 15 jaar c ouder. 1. armbandhorloge, Marie Beugel dijk; 2. klokslel, Anna Schavemaker; bloemenslandaard, Clasina Hekker; 4. n zenbowl, Pietje van der Slee. Boegsprietloopen. Jongens 13 tot 15 ja^. 1. voetbal, Gerrit v. Leeuwen; 2. rooksle A. Kirisbergen; 3. sigaretten en pijp, Pie v. d. Géést. Tobbesleken. Mannen boven 16 jaar. regulateur, M. II. de Nie; 2. elec. lietslap taarn, Te Schrier; 3. inklslel, Th. van Lee; wen; 4. electr. fietslantaarn, Gerrit va Leeuwen; 5. scheerspiegel, Piet Ouwehai! Voor het Ringrijden met Tilbury's. 1. pe öule met coupes, Dries de Boer en Emile i Vos;2. nikkel theeservies, Joh. Uit den Boe gaard en A. Bouwmeester; 3. Klaas Ri vönsbergen en J. Ouwerslool; 4. kapdo« Klaas Uit den Boogaard en Mientje Waal Ringrijden, Paard onder man. 1. inklslé P. v. d. Geest; 2. rookstel, G. W. Disse dorp; 3. portefeuille, Th. Bader. Extra prijzen voor versiering. 1. bille spel, G. v. Rijn en C. Papót; 2. 12 couvt: in étui, Joh. Uit den Boogaard en echti noole. Mooiste cosluum. 1. gouden dameshorloj. II. Ravensbergen en Jacoba Ravensber^ejj 2. koperen vazen, W. dc Vos en Afarie Vos. De prijzen werden op het Raadnuis uit gereikt met een toëspraak, waarbij de har monie en fanfare wederom op hun pol waren, en na afloop de ronde deden doo het dorp, waarop alles in gezellig feeslvie ren verging; lot in den avond de fanfar* nog een fakkeloptocht formeerde, welke be grijpelijk groote belangstelling en declne ming uitlokte, en waarmede de' jubileum feesten waren afgeloopen. Er is feest gevierd op een wijze zoc-als i! jaren niet heeft plaats gevonden, en waar van de organisatoren alle eer toekomt. RECLAME. OPGERICHT 1871 AALMARKT 10 TELEF. 861 779 Pluimvee. Sprokkels nil de piactijk. De duur van de opvoeding der kuiken! kan in irvee, beter nog in drie lijdperkü worden verdeeld. Het eerste is het tijdpert waarin zij afhankelijk zijn van kloek kunstmoeder; het tweede, het overgang tijdperk van kloek of kunslmoeder naar lip kuikenhok; het derde tijdperk de overig maanden totdat zij als vrijwel volwassu in de hokken worden geplaatst voor et verder verblijf en voor de legconlróle. 'In dat derde tijdperk, waarin wij than reeds geruimen tijd zijn, moeten de kul kens de hennetjes en haantjes alzoniei lijk in de gelegenheid zijn del geheelen dag in de buitenlucht verblijven en dan liefst nog op een terrein waarop zij een groot deel van het vee (insecten, larven, maden, wormen, nral-g groen, onkruidzaden, enz.) kunnen vind? Thans behoeft men niet meer bevreesd zijn voor-het weer;-beveiliging voor t felle zonnestralen is evenwel nood' terwijl zij bij slagregens wel uit ei8 beweging in het hok zullen gaan schuif Dat verblijven in de buitenlucht van morgens vroeg lot laat in den namiddaï totdat zij gaan slapen, gepaard met veelzijdige beweging, als krabben, het i) loopen van vliegen, musgen en andere sectcn, stoeien, enz., erhardt hen, o •wikkelt alle lichaamsspn. en en stelt hen staat zich buitengewoon goed te onlffl kelen. nj Ook aan sladshoenderhouders, w hun dieren in tuinen houden, is hel aM" bevelen de kuikens den geheelen dag m gelegenheid te stellen in den tuin r0" scharrelen. De weinige schade, die zij in zullen aanrichten, weegt zeer zceo

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6