De Vrouw zonder hart. Mo. 19477. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 5 September. Tweede Blad. Anno 1923. Gemeenteraad van Leiden. GELENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. y FEUILLETON. t (ZittiDg van gisteren.) 7o, Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief, (vacatu res: de H.H. J. A. van Hamel en A, J, Oost- dam). Vacature-Van Hamel: Gekozen de heer v. Hamel met 26 stemmen tegen 1 op den heer Wilbrink, 1 op den heer Knuttel en 2 blanco. Vacature-Oostdam: Gekozen de heer Oost- flam met 28 stemmen tegen 1 op den heer Meijnen en 1 blanco. So. Benceming van drie leden van de Commissie voor de Huishoudelijke verorde ningen en uit dezen van den Voorzitter, (vacatures: de H.H, K. Sijtsma, Mr, D. A. van Eek en Th. B. J, Wilmer). Vacature-Sijtsma: Gekozen de heer Sijts ma met 28 stemmen tegen 1 op den heer .Witmans en 1 blanco. Vacature-van Eek: Gekozen de heer Van Eek met 28 stemmen tegen 1 op den heer Sijtsma en 1 blanco. Vacature-Wilmer: Gekozen de heer Wil mer met 27 stemmen togen 1 op den heer Witmans, 1 op den heer Coster en 1 op den heer Heemskerk. Tot voorzitter wordt gekozen de heer Sijtsma met 25 stemmen tegen 3 op den heer v. Eek, 1 op den heer Wilmer en 1 ongeldig. 9o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Strafverordeningen, [vacatures: de H.H. Mr. J.C. van der Lip en Mr. D. A. van Eek). Vacature-v. d. Lip: Gekozen de heer v. d. Wal met 17 stemmen tegen 2 op den heer Groeneveld, 4 op den heer Witmans, 1 op den heer v. Hamel, 1 op mevr. v, Itallie, 1 op den heer Sijtsma en 4 blanco. Vacature-van Eek: Gekozen de heer Van Eek met 29 stemmen tegen 1 blanco. lOo. Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, (vacatures: de H.H. F. Eikerbout, Mr. D. A. van Eek, B. J, Huurman en J. F. X. Sanders). Vacature-Elkerbout: Gekozen de heer Ei kerbout met 24 stemmen tegen 1 op den heer Eerdmans, 1 op mevr. v. Itallie, 1 op den heer v. Stralen, 1 op den heer Wil brink en 2 blanco. Vacature-van Eek: Gekozen de heer Van Eek met 29 stemmen tegen 1 blanco. Vacature-Huurman: Gekozen de heer Huurman met 26 stemmen tegen 1 op den heer v. Stralen, 2 op mevr. v. Itallie en 1 op den heer Eerdmans. iVacature-Sanders: Gekozen de heer Spen- 3el met 14 stemmen tegen 2 op den heer Heemskerk, 4 op den heer Witmans, 1 op den heer v. Hamel, 1 op den heer Coster, 1 op mevr. v. Itallie, 1 op den heer v. d. Wal, 1 op den heer Sanders. 1 op den heer feosmalen, 1 op den heer Van Stralen en Pblanco. Ito. Benoeming van vier leden van de Commissie van Behee- over de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest", (vacatures: de H.H. B. J. Huurman, M. Dub beldeman, J. B. Meijnen en A. J. Oosldam). Vacature-Huurman: Gekozen de heer Huurman met 24 stemmen tegen 1 op den heer Eikerbout, 1 op den heer v. Hamel, 2 op den heer Eerdmans en 2 blanco. Vacature-Dubbeldeman: Gekozen de heer Dubbeldeman met 26 stemmen tegen 1 op den heer v. Hamel, 1 op den heer Witmans en 1 blanco. Vacature-Meynen: Uitgebracht op den heer Witmans 5 stemmen, 3 op den heer Meynen, 13 op den heer Pera ,4 op mevr. V. Itallie, 1 op den heer Verwey, 1 op mevr. de Stoppelaar, 2 blanco. Bij een nieuwe stemming worden uitge bracht op den heer Pera 17 stemmen, op den heer v. Hamel 1, op den heer Verwey 2 Op den heer Witmans 4, op mevr. de Stop pelaar 1. op den lieer Meynen 1, op mevr. v Itallie 1 en 2 blanco, zoodat gekozen is de heer Pera. Vacature-Oostdam: Gekozen mevr. Van Itallie met 22 stemmen tegen 2 op mevr. de Stoppelaar, 2 op den heer Oostdam en 3 blanco. 12o. Benoeming van twee leden van de Commissie van Beheer over het Grondbe drijf, (vacatures: de H.H. J. Splinter Gzn. Pu J. F. X. Sanders), Vacature-Splinter: Gekozen de heer Splin Ier met 23 stemmen tegen 1 op den heer Groeneveld, 2 op den heer Witmans, 2 blanco, 1 van onwaarde (Balk). Vacalure-Sanders: Gekozen de heer Oost dam met 14 stemmen' tegen 3 op den heer Wilbrink, 1 op den heer Witmans, 1 op den heer Piekaar, 1 op mevr. v. Itallie, 1 op den heer Dubbeldeman, 1 op den heer Sanders, 1 op den heer v. Hamel, 1 op den heer Groeneveld en 5 blanco. 13o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor den Geneeskundigen Dienst en den Keuringsdienst van Waren, (vaca tures: de H.H. B. J. Huurman, Th. B. 3. Wilmer, J. Splinter Gzn. en T. Groeneveld). Vacature-Huurman: Gekozen de heer Huurman met 17 stemmen tegen 1 op den heer Groeneveld, 1 op den heer Verwey, 1 op mevr. de Stoppelaar, 1 op den heer Wit mans en 6 blanco. Vacature-Wilmer: Gekozen de heer Wil mer met 22 stemmen tegen 1 op den heer Verwey, 1 op den heer Spendel en 3 blanco. Vacature-Splinter: Uitgebracht op mevr. de Stoppelaar 11 stemmen, 1 op mevr. v. Itallie, 8 op den heer Splinter, 1 op den heer Sijtsma, 1 op den heer Wilmer, 2 op mevr. Dietrich en 3 blanco. Bij een nieuwe stemming worden uitge bracht op mevr. de Stoppelaar 12 stemmen, 8 op den heer Splinter, 3 op mevr. Dietrich 1 op den heer Wilmer en 3 blanco. Bij de herstemming lusschen mevr. de Stoppelaar en den heer Splinter wordt ge kozen mevr. de Stoppelaar met 19 stemmen tegen 3 op den heer Splinter en 5 blanco. Vacature-Groeneveld: Gekozen de heer Groeneveld met 20 stemmen tegen 1 op mevr. de Stoppelaar en 4 blanco. lio. Benoeming van drie leden van de Commissie van onderzoek der bezwaar schriften tegen aanslagen in de plaatse lijke directe belasting en uit dezen van den Voorzitter, (vacatures: de HH. Th. B. J, Wilmer, J. Splinter Gzn. en T, Groeneveld). Gekozen de lieeren Wilmer, Splinter en Groeneveld met 24 stemmen tegen 1 blanco Tot voorzitter wordt gekozen de heer Wilmer met 22 stemmen tegen 2 op den heer Splinter, 2 op den heer Groeneveld en 2 blanco. 15o. Benoeming van drie plaatsvervan gende leden van de Commissie van onder zoek der bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, (vaca tures: de H.H. A. J. Oostdam, Th. C. F. Stijnman, en J. J. van Stralen). Vacature-Oostdam: Gekozen de heer Oost dam met 19 stemmen, togen 1 op den heer Witmans, 1 op den heer Dubbeldeman, 1 op den heer Meynen en 6 blanco. Vacature-Stijnman: Gekozen de heer Cos- ter met 15 stemmen tegen 5 op den heer Witmans, 1 op den heer Kooistra 1 op den heer v. Stralen, 1 op den heer Dubbelde man en 4 blanco. Vacature-Van Stralen: Gekozen de heer v. Stralen met 20 stemmen tegen 2 op den heer Witmans, 1 op den heer Heemskerk en 3 blanco. lGo. Benoeming van drie leden van de Commissie van onderzoek der bezwaar schriften tegen aanslagen in het Vergun ningsrecht en uit dezen van den Voorzit ter, (vacatures: de H.H. Th. B. J. Wilmer, A. J. Schoneveld en Dr. B. D. Eerdmans). Vacature-Wilmer: Gekozen de heer Wil mer met 19 stemmen tegen 6 blanco en 1 van onwaarde (Hulskamp). Vacature-Schoneveld: Gekozen de heer Coster met 13 stemmen tegen 5 op den heer Witmans, 1 op den heer Groeneveld en 6 blanco. Vacature-Eerdmans: Gekozen de heer Ecrdman3 met 19 stemmen tegen 3 op den heer Witmans en 4 blanco. Tot voorzitter wordt gekozen de heer Wilmer met 16 stemmen tegen 4 op den heer Eerdmans en 3 blanco en 2 van on waarde. 17o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal", (aftredend: de H.H. Dr. 3. A. J. Barge en Dr. G. J. Boekenoogen; vacatures: de H.H. J. A. van Hamel en B. J. Huur man). (274) Gekozen worden de heeren Barge, Boe kenoogen, v. Hamel en Huurman met 27 stemmen tegen 1 blanco. 18o. Benoeming van vier leden van het Bestuur der Stedelijke Werkinrichting, uit de leden van den Raad, (vacatures: de H.H. A. Bisschop, J. A. Bots, E. Sijtsma en J. J. van Stralen). Vacature-Bisschop: Gekozen de heer Wit mans met 14 stemmen tegen 1 op den heer Groeneveld, 3 op den heer Coster, 1 op mevr. v. Itallie en 7 blanco. „Hermitage" zagenden volgenden avond amuseerde Charles bijwijze van contra-be- leefciheid der zenuwaphtigen rechtskundige en ging De Weerden naar het circus. Lu- cius ging zijn eigen gang, imaar bewoog zich geregeld in Jules' vaarwater. Zoozeer zelfs, dat Milly haar beklag deed bij De Weerden, zoowol als bij haar broer Jack. Dit deed bij De Weerden, die bij Charles en in 't laatst met succes, getracht had Lucius zwart te schilderen, don emmer overloopen. Hij was woedend op den lui tenant en deze op hem. Er moest iets vreoselijks voorvallen, als deze twee, die in gezelschap hun gevoelens achter een mas ker van wereldsohe beleefdheid verborgen, elkaar ergens Op een eenzamen weg zou den ontmoeten. Zoo geschiede het, dat Do Weerden Lucius vermoordde. Ik kom aan het eind van mijn explicatie. Arthur bemoeide zich met de zaken en De Weerden kreeg al spoedig den indruk, dat hij in het nauw gedreven werd en dat Ar thur te veel wist. De waarschuwing met den dolk en de aanslag van den Chinees waren hier het gevolg van. 't Was het werk van Milly. Toen brak de middag aan, waarop Arthur het onderhoud met Do Weerden in do bi bliotheek had. De Weerden ontkwam en vluohtto in de auto, waarin hij te voren zijn valies, met den waardevodlen inhoud, had gezet. Hij vloog naar Milly en bezwoer deze get Hem mee ts gaan. Vacature-Bols; Gekozen de heer Cosier met 10 stemmen tegen 3 op den heer Wit mans, 1 op den heer v. Stralen, 1 op den heer Dubbeldeman. 1 op den heer Rosma len, 1 op mevr. de Stoppelaar, 1 op den heer Verwey, 1 op den heer Groeneveld, 1 op den heer Heemskerk, 1 op den heer Bots, 1 op mevr. Dietrich en 4 blanco. (De stem men op de heeren Witmans en Bots zijn van onwaarde). ■Vacature-Sijtsma: Gekozen de heer Sijts ma met 21 stemmen tegen 1 op den heer v. Stralen, 1 op den heer Coster (van on waarde) en 2 blanco.' Vacature-van Stralen: Gekozen de heer V. Stralen met 24 stemmen tegen 1 op den heer v. d. Wal, 1 op dén heer Eerdmans en 2 blanco. 19o. Benoeming van twee leden van het Bestuur der Stedelijke Werkinrichting, bui- den de leden van den Raad, (vacatures: de II.H. W. F, Verhey van Wijk en A. L. Rei- meringer). (272) Vacature-Verhey van Wijk: Gekozen de heer J. A. Bots met 22 stemmen tegen 2 op den heer A. Bisschop, 2 op den heer A. de Rosier en 1 blanco. Vacature-Reimeringer: Gekozen wordt de heer A. Bisschop mei 21 stemmen tegen 6 op den heer dr. J. C. M. Timmermans en 1 blanco. 20o. Benoeming van een Commissaris, der Gemeentelijke Bank van Leening, (va cature: de Heer Tb. B. J. Wilmer). (273) Gekozen de heer Wilmer met 25 stem men tegen 1 op den heer Pera, 1 op den heer Splinteg en 2 blanco. 21o. Benoeming van een Voorzitter en van een plaatsvervangend Voorzitter van het Bestuur der Gemeentelijke Arbeids beurs, (vacatures: de H.H. D. M. Kuiven- hoven en A. Bisschop). De heer GROENEVELD vesligt de aan dacht op den heer v. Stralen, daar de af tredenden niet herkiesbaar zijn en zijn partij toch zoo weinig krijgt der commissieplaat sen. VacAture-Kuiver.hoven Gekozen de heer Rosmalen met 13 stemmen legen 3 op den heer Heemskerk, 9 op den lieer v. Stra len en 3 blanco. Vacature-Bisschop Uitgebracht op den heer Heemskerk 12 stemmen, 10 op den heer v. Straten, 1 op den heer v. d. Wal, 1 op den heer v. Hamel, 1 op den heer Groe neveld en 3 blanco. Bij een nieuwe stemming worden uitge bracht op den heer Heemskerk 14 stemmen, op den heer v. Stralen 11, op den heer Van Hamel 1 en blanco 2, zoodat gekozen is de heer Heemskerk. 22o. Benoeming van een lid en van oen plaatsvervangend lid van de Commissie van onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Reglement voor de werklieden in dienst van de gemeente Leiden, (vacatures: de H.H. P. Heemskerk en F. Elkerbout). Vacature-Heemskerk Gekozen de heer Heemskerk met 18 stemmen' tegen 5 op den heer Baart, 2 op den heer v. Stralen en 2 blanco. Vacature-ElkerboutGekozen de heer El- kedbout met 16 stemmen tegen 5 op den heer Baart, 4 op den lieer v. Stralen en 3 blanco. 23o. Benoeming van een Voorzitter en van een plaatsvervangend Voorzitter der Commissie van advies, bedoeld in art. 35 van de verordening, regelende den rechts toestand van; de ambtenaren der gemeente Leiden, (vacatures: de H H. A, J. Oostdam en K. Sijtsma). Vacature-OostdamGekozen de heer Oostdam mot19 stemmen tegen 6 op den heer Kooistra en 2 blanco. Vacalure-Sijtsma Gekozen de heer Sijts ma met 19 stemmen tegen 5 op den lieer Kooistra, 1 op den heer v. Stralen en 2 blanco. 24o. Benoeming van twee leden van Het Bestuur der vereeniging lot instandhouding van het Leidsch Muziekcorps, (vacatures: de H.H. K. Sijtsma en Dr. B. D. Eerdmans). Gekozen de heeren Sijtsma en Eerdmans met 22 stemmen tegen 1 stem op de heeren Pera en v. Hamel, 1 stem op de lieeren Mey nen en v. Eek en 2 blanco. 25o. Benoeming van een lid van liet Bestuur der vereeniging „Kennis is Macht", vacature: de Heer K. Sijlsma). Gekozen de heer Sijtsma met 24 stem men tegen 1 op den heer Pera, 1 op mevr. v. Itallie en 1 blanco. Zij had een kort gesprek met haar broer. Nu was de kans schoon om in het bezit t« bomen van de gestolen effecten. Tot Da Woerdens grooto vreugde stemde Milly er in toe met hem mee te gaan. Ein delijk had hij zijn doel bereikt 1 Ten minst zoo meende hij. Maar het geluk had hom nu don rug toegewend. Jack zou hen bel den wegbrengen. Daar vlogen zij over den weg naar Vleu ten, in een boog wilden: zij om Utrecht heenrijden. Milly zat aan het stuur, Jules naast haar. Achterin zat Jack. Plotseling voelt De Weerden een hevi- gen slag op het hoofdhij duizelt. Maar de auto krijgt een schok, is over een steen gegleden, de slag treft hem niet met volle kracht en glijdt langs zijn hoofd af. Hij springt overeind, keert zich om en ziet Jack, die op het punt staat hem een twee den klap toe te brengen. Dan ontotaat een worsteling tusschen belde mannen, ter wijl de auto voortsnelt. Jules heeft Milly's broer bij de keel gegrepen. Dan stopt de auto. Als een wild dlell springt Milly Do Weerden op den rug en schroeft met haar vingers rijn keel dioht. Hij wendt zich onf. En Jack, woedend, Hamert hein op zijn hoofd met het Handvat van zijn groot circus-pistool. S 3 I I 4 a I Zij hadden Hem niet willen 'dooden, al leen bewusteloos Blaan...,,, 26o. Benoeming van een lid der Com missie van Toezicht op het Middelbaar On derwijs. (235) Benoemd wordt de heer mr. II. A. Syp- kens met 12 stemmen tegen 3 op den heer Verwey, 1 op den heer Sijtsma, 1 op mevr. v. Itallie, 3 op den heer dr. B. G. Escher en 7 blanco. De VOORZITTER meent, waar men nu gekomen is aan het eind der benoemingen, een woord te moeten richten tot de uit het College van B. en W. scheidenden heer Pera die met groote ijver gedurende 4 jaar heeft gewerkt, altijd een belangstellend lid in hei College was, die zich veel moeite gaf en aangenaam was in den omgang. Spr. dankt speciaal den heer Pera voor de waarneming van zijn functie. Tijdens zijn ziekte was het hem een troost, dat de heer Pera geheel belangeloos zoo hem wilde vervangen. Persoonlijk zoowel als namens de ge meente dankt spr. den heer Pera. (Applaus.) 27o. Vordeeling van don Raad in Sectiën. Eerste sectie voorzitter wethouder Rei- meriuger leden de heeren Mulder, Huur man, v. Hamel, Pera, Eikerbout, Groene veld. Eerdmans, Verwey en de dames v, Italliev. Embdcn en Dietrichde Rooy. Tweede sectie voorzitter wethouder Mey nen leden de heeren Oosldam, Spendel, Wilmer, Dubbeldeman, v. Eek, Kooistra, Bergers, Rosmalen, Baart en mevr. de Stop pelaarZeeman. Derde sectie voorzitter wethouder San ders leden de heeren Splinter, v. d. Wal, Sijtsma, Heemskerk. Knuttel, v. Stralen, Wilbrink, Piekaar, Witmans en Coster. De VOORZITTER deelde mede, dat do begrooling wel iets later zal komen den kelijk half Sept. door de verandering van systeem. Rondvraag. De heer v. STRALEN zegt gehoord le hebben, dat als brugwachter is aangesteld iemand, toldusver nog niet in gemeente dienst, terwijl velen op wachtgeld zijn ge steld, w o. ook iemand, die examen brug wachter heeft. Dat zou zijn tegen het ge meentebelang in, meent hij. De heer PERA zegt, dat volgens den waar nemend directeur van dezen dienst onder de wachtgelders geen geschikte slof was. Aangesteld is een flink persoon van 29 jaar met allen aanleg. De heer v. ECK vesligt de aandacht van den Voorzitter als hoofd der politie op het gevaar voor ongelukken bij den overweg Holl. Spoor, waar geen orde is bij het open gaan der hoornen, daar de brug weinig of niet wordt gebruikt. De VOORZITTER zegt onderzoek toe. De heer WILBRINK vraagt of B. en W. in ieder, geval dit winter willen laten wer ken aan de nieuwe zweminrichting, wat hem zeer urgent voorkomt, opdat deze eindelijk eens gereed kome. De heer MULDER zegt nader antwoord loe. nierna sluiting. Gemeld werd, dat in het kantoor van de afdeeling Rotterdam van de Landelijke Federatie van Metaalbewerkers was ingebroken en een bedrag van f 4200 was ontvreemd, welk bedrag bestemd was voor uitkeeringen aan de werkloozen. Een nader onderzoek heeft thans aan liet licht gebracht, dal deze inbraak gefingeerd is. Als verdacht van verduistering van de f 4200 is gearresteerd de secretaris der Landelijke Federatie, Ghr. M. Hij is naar het Huis van Bewaring overgebracht. De toestand van mevrouw Ruben en haar dochtertje, slachtoffers van den moordaanslag in den Duitschen trein, is vooruitgaand. Indien zich geen compli caties voordoen, hebben de geneesheeren alle hoop op beider herstel. Beiden zullen, wegens de zeer ernstige schedelfracturen, nog geruimen tijd in het ziekenhuis le Schütlorf moeten blijven. Dezer dagen drongen, naar „De Geld." meldt, 's nachts boeven binnen in de boerderij van T. A., in de buurtschap Vianen, bij Cuyk. De vrouw des huizes, die zich wilde verzetten tegen de roofplannen der schurken, werd gewoonweg legen den grond- geslagen. De man werd tegen een muur gezet en met revolvers bedreigd. In geval hij ecnig verzet mocht plegen, zou hij hoofdstuk: xix. Slot. Wij bleven nog veertien dagen op „Den en Beuk", om uit te rusten van do emoties, die wij tengevolge van de gebeurtenisseu der laatste dagen hadden beleefd. Wij moesten in dien tijd tweemaal naar Utrecht, waar de officier van justitie ons in verhoor nam. Maar de andere dagen wandelde wij door de bosschen, meestal samen, maar ook wel in gezelschap van oom en taüte of vaa van Charles, die bij nadere kennismaking zeer bleek te winnen. Of wij lagen lui in onze armstoelen of in een hangmat en genoten van een friscih romannetje, en zoo nu en dan vielen wij in slaap of wij keken naar het zeilen der wol ken langs den hemel. Maar telkens De* trapten wij er elkaar op, dat wij terug dachten aan de dagen, die achter ons la-< genwij konden alles, wat was geschied, niet zoo Snaar in eens uit ons hoofd zetten. „Dus, Arthur, Milly liet zich indertijd te* genover 'dien journalist zoo aarzelend uit over haar broerje weet wel, na den moord op Lucius, om De Weerden niet in verdenking te Brengen „Ja, fcii was bang, dat dan het valies met de effecten in gevaar nou komen." >,Dus het was heelemaai niet uit liefdé voor Jules." .-W^-lueen l'2 neergeschoten worden. De inbrekers hebben' toen ruslig het huis afgezocht en maakten zich meesier van f 1300, met welken buit zij verdwenen. De boerderij ligt niet con« zaam in de Vianen, maar heeft op eenig$ minuten gaans afstand buurtboerderijen liggen. Vermoedelijk zijn hier Duitschers in 't spel. Te Sexbierum is gister ca een zware brand uitgebroken. Een slroo- schuur en een woonhuis van don heer Baki ker zijn afgebrand. j Te Tilburg zijn drio ar« beiderswoningen aan de Hooistraat gedeel telijk door brand vernield. De inboedel kon gedeeltelijk worden gered. Tijdens den' brand werd door zekeren Lemans een 4-ja-! rig jongetje, dat op den brandenden zolder in bed lag, nog gered. Het kind, dat reeds vrij ernstige brandwonden aan hoofd en handen had bekomen, is naar het gasthuis overgebracht .De oorzaak van den brand i* onbekend. Verzekering dekt de schade. De schrijnende nood on- der de Duitsche geestelijkheid blijkt uit het feit, dat een kapelaan uit het bisdom Keu len, doctor in de filosofie, werk heeft ge vraagd en verkregen op de Domanialo mijn te Kerkrade. („Tijd"). Met en door do feesten. Zijn vrouw: „Je maakt het tegenwoordig al te bont. Eergisteren kwam je eerst gis-* teren naar huis; gisteren eerst heden en had ik je nu niet van het bureau gehaald, dan geloof ik zeker ,dat je vandaag eerst morgen thuis zou zijn gekomen." ALPHEN. Gistermorgen kwam nabif Postbrug een woonwagen met een auto in botsing. Het spatbord van den auto werd beschadigd. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. De zaak is in handen van de politie. De slalhouder B., die gisternacht een heer naar Bodegraven zou rijden, omdat deze den laalsten trein had gemist, reed met zijn voerluig op de Prins Hendrikstraat legen een boom. De reiziger werd door glasscher ven zoodanig aan het hoofd gewond, dat ge. neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Nadat dr. G. het eerste verband had gelegd word met een ander voertuig de reis naar Bodegraven hervat. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulpposlkanloren werd gedurende de maand Augustus 1923 inge. legd f33.691.51, terugbetaald f 18.547.14. Het laatste door dat kanloor uitgegeven boekje draagt het nummer 13881. BODEGRAVEN. Tot wethouders zijn benoemd de heeren P. Batelaan en 3. v. d- Marel. LEIDERDORP. Burger 1. Stand. Ge hor e n: Antje, d. van G. de Blanken en 3. W. Loef. Overleden: Wilhelmus de Groot, 15 maanden. HAARLEMMERMEER. In de plaat* van den heer W. Wegman, die gedurende 27 jaar de betrekking van magazijnmeester van de Witte Kruis-afdeeling te Aalsmeer, met ijver en nauwgezetheid heeft vervult, is benoemd de heer A. v. d. Beitel, aldaar.. De ambtenaar bij de posterijen en le-. legrafie, de heer A. F. van den Berg, is van Nieuw-Vennep overgeplaatst naar Uithuizen mceden. KATWIJK-AAN-ZEE. Van de trawl- visscherij kwamen Dinsdag te IJmuiden aan de markt de loggers K.W. 41 met f390, K.W. 103 met f 340 en K.W. 140 met f G27, besomming. Een Duilsch meisje, zonder middel van bestaan, zal onder behoorlijk geleide naar, haar land worden teruggezonden. NOORDWIJK-AAN-ZEE. De heer Jan Verwey, doctorandus in de biologie, is be noemd tot leeraar aan de R. H. B. S. ta Middelharnis. En zoo ging het dikwijls. Ik etelde Aca thur nog vele vragen, totdat mij alles heel helder voor den geest stond. Anders had ik het immers niet kunnen opschrijven I Lang duurde het voordat Milly mijn ge-» dachten niet meer voor een groot deel in beslag nam. Ik schreef aan tante Jane te Londen een langen brief, waarin ik haar zoo'n beetje ons wedervaren vertelde. Om liaar nieuws-1 gierig te maken. Het lieele verhaal bewaar* de ik voor de winteravonden. Toen het uur van vertrek geslagen waa en de race-wagen, die ons zoo vaak had voortgedragen, vóór stond, omhelsde tan-' te mij heel hartelijk en in ons beider oogen blonken tranen. Wij moesten beloven, dat wij op „Den en Beuk" terug zouden komen. En dat deden wij gaarne, óndanks alles, wat wij doorgemaakt hadden. In Engeland teruggekeerd, werd Arthur spoedig van R eg ee r i ngs we ge het onderzoek opgedragen in eon affaire, waarbij het be- lang van den Staat ten nauwste was be trokken. Een reeks nieuwe avonturen wachtte ons beiden. Veel later hoorden wij, dat Jack Raven wegens moord öp De Weerden tot twaalf jaar gevangenissstraf was veroordeeld. 0 0 Q9 H i Oorspronkelijke Holl. detective-r nan. Door R. J. BRANDENBURG. (Schrijver yan „Het doodend Zwijgen"). (Nadruk verboden). (Slot). Toen kwam de Bankdiefstal, welken De Weerden aan Milly biechtte. Zij schrok, toaar al ras werd het haar duidelijk hoe groot haar macht over De Weerden was en dat zij daar profijt van kon trekken, en tevens kwam in haar het denkbeeld op om De Weerden de gestolen effecten afhandig te maken. Het paarlen collier werd Milly kn geschenke gegeven; fortuna was De 'Weerden welgezind. Het briefje aan mr. ■Van den Drent had hij door zijn bediende to Den Haag laten verzenden, nadat "hij het tam eerst in gesloten enveloppe had toe gezonden. 11nmiddels waren 'de vier heeren, Char^ 'Cs> Lucius, Van den Drent en Jules, de ftsten op „Den en Beuk." s Avonds trokken de heeren naar Utrecht en eenen avond hield De Weerden den vocaat aangenaam bezig, terwijl Charles Amsterdam ging en het hof maakt9 net meisje3 waarmede wij hem in de

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5