genaamd Jacobus J. W. Benecke, 26 jaren Dud, gehuwd zonder kinderen, employé bij iWeijer's Industrie- en Handelsonderneming jen woonachtig in de Hazebroekstraat te Am sterdam. 1 H1LLEGOM. Het postkantoor alhier is fcp 5 September gesloten van 91 uur, op 6 September is het geopend van 8lOuur, 13 en 67.30 uur. Op dien dag vervalt jde middagbeslellingr De locale telefoondienst werkt als ge woon; de inlerlocale alleen gedurende de bovengenoemde uren, Het voorloopig samengestelde pro gramma voor de feesten op 19 en 20 Sep tember a.s. luidt als volgt: Eerste dag: 8 uur muziek van den toren. 9 uur Wijdingssamenkomst in alle kerken. 10 uur Openingsrede van den voorzitter .Van het feestcomité. 10.15 uur Zang van Kinderen van alle Scholen voor het Gemeentehuis; daarna bplocht door de gemeente op de scholen. 1.30 uur allerlei volksspelen voor jon gens en meisjes onder leiding van het be- Bluur der Gymn. Vereeniging „Kracht door pefening" en enkele comité-leden. 8 uur op het Hof zanguitvoering van het groole Zangkoor en daarna vair verschil lende zangvereenigingen, afgewisseld door Bui ziek van de Harmonie. Tweede dag: 8.30 uur hoornmuziek van herauten te paard. 9.30 uur optocht van versierde fietsen, ringrijderij op fietsen, misschien ook hard rijderij op fietsen. Namiddags HisloriscKe-Allegorisclïe op tocht, gekostumeerde voorstellingen uit ver schillende tijdvakken der geschiedenis door personen te paard, zegewagens en voet gangers voorgesteld in betrekking tot Hille- gom. 's Avonds waarschijnlijk" fakkeloptocht bioscoop in de open lucht of vuurwerk. Wij zigingen van het programma voorbehou den, De kerkelijke herdenking van het Ko ninklijk Jubileum in de Ned. Herv. Kerk heeft Zondagmorgen plaats gehad, de kerk .was geheel bezet. De Geref. Kerk doet het pp 19 September. Ds. van Herksen is afwe zig; en de Chr. Geref. Kerk houdt op 5 Sept. om 10 uur en om 7 uur kerk. In de R.-K. kerk heeft de herdenking plaats op 5 Sep tember om 8 uur plechtige H. Mis en daarna lofzang Te Deum. De afdeeling van den Ned. Protestantenbond organiseert een religieuse herdenking met dr. C. E. Hooykaas uit Rot terdam als spreker en een dameskoor om 8.15 uur in de zaal van den heer Sislermans. De beide openbare scholen zullen 6 September gesloten zijn ingevolge een ver zoek van den Minister. Het gebouw van de oude groentedrogerij aan de Wilhelminalaan is eindelijk verhuurd Het heeft jaren lang leeg geslaan; geen ruit was er meer heel. De heer Jonkheer heeft het gehuurd ten behoeve van zijn warmwater- installatie voor zieke bloembollen. BurgerlijkeStand. Getrouwd: J. W. van Felius en A. Giesbetgcn. J. .van der Beek en II. J. Zomerhuis. Bevallen: G. VeenDe Haas, D. F. StookerKeur, Z. C. MeijlisNoppe, D. KATWIJK Burger). Stand 'GeboortenJacoba, d. v. J. Van'kevisser on J. .Varkevisser; Willem z. v. A. van Duijn en J. van Duijvenbode; Louiza Esther d. v. O. Van Rossum en L. E. Haasnoot; Dirk z. v. D. van der Plas en G. van Holst; Jeroen z. v. J. den Hollan der on M. G. BorkheijAdrianus z. v. A. Ouweband en D. BroekhuijzenTrijntje, d. v. A'. Dnijvenvoordc en Tr. Vlieland; Ewout z. v. E. Meijvogel en J. Kuijt; Jan netje, d. v. P. Ba-rnhoorn en D. Haasnoot; lAs-iea Dirkje, d. v. J. de Jager on M. Jon ker; Pieter, z. v. L. Bevkheij en II. Guyt. Overlijden Dirkje OuwehaDd, oud 68 jr. iWed. van Kr. Haasnoot; Elisabeth Lang- hout oud 64 jr. cchtgen. van D. Jongeneel; Leuntje Kruyt, oud 71 jr. echtgen. van A. Dnrieux. Huwelijks-aangifteDDirk Berkheij en Johanna Plokkcr; Petrus de Jong on Cor nelia Cfasina Fenncs; Bastiaan OuwehaDd jen Pietje Barnboorn. Huwelijken; Willem Boësaard en Dirkje JS latten. Gemeenteraad. Heden kwam de gemeenteraad bijeen. Voorzitter de heer De Waal Malelijt, bur gemeester die de vergadering met gebed ppende. Aanwezig alle 15 leden. Hierna had de beëediging plaals van de Jierkozen en nieuw benoemde leden. De herkozen leden waren de heeren II. W. Grimbergen, L. Kruyt, D. van Leeuwen, P. Meerburg, R. Ouwehand, J. v. d. Perk en A. J. van Walsem; de nieuw benoemde le den W. van Beelen, W. van Beelen Czn., J. van Duijn, J. Houw,yard, II. Parlevliet, C. van Tongeren, W. Wouda en L. v. d. Zwan. De voorzitler las de eedslormulieren voor terwijl de leden van hun zeiels waren opge staan en vervolgens, naar de rangorde van de presentielijst de gevorderde eeden alleg- den, waarna zij door den voorzitler werden gclukgewenscht, waarbij hij de hoop uit sprak dat hun lidmaatschap in het belang der gemeente zal mogen zijn. Hierna werd overgegaan lot benoeming der weLhouders. Met op één na algemeene stemmen werden benoemd de heeren 11. Ouwehand en L. Kruyt. Op de heer P. Meerburg werd, bij elk dezer stemmingen één slem uitgebracht. Alvorens lot de werkzaamheden verder over te gaan, hield de voorzitter de navol gende rede: De eerste vergadering van den nieuwen Raad vindt plaals onder zeer bijzondere omstandigheden. Midden in de jubileums- .wcek. God gaf ons in Zijne genade hel groolé .voorrecht, dat wij temidden van al de beroe ringen der wereld ruslig en stil mochten voortleven onder de regcering van Konin gin Wilhelmina. Dat, waar elders schok op schok do sla- ten beroerde, onder Haar bewind orde en .vastheid in onze staatsinstellingen bleel be waard. Terecht viert daarom Nederland feest. Ook al wenschen wij temidden onzer feestvreugde de ellende, die in zooveel eer tijds bloeiende streken van ons werelddeel hcerscht, niet te vergeten. En ook niet liet oog te sluiten voor hetgeen binnen onze grenzen wordt geleden. Het zal or.s bezwaren voor uitbundigheid, maar onze dankbaarheid niet minder ma ken voor hetgeen God ons in Koningin Wil helmina heelt gegeven. Zij leeft met Haar volk mede. Dat hebben wij hier in Katwijk zelf ervaren. Zij bidt voor Haar volk. Mocht ons gebed voor Haar nooit verflauwen. Ik ben zeker van Uw aller instemming, wanneer ik U voorstel uitdrukking te geven aan onze gevoelens, door het zenden van het volgende telegram De Raad der gemeente Katwijk biedt Uwe Majesteit, onder betuiging zijner eer biedige hulde, zijn hartelijke gelukwenschen aan. Moge God in Zijn genade Haar een lange en voorspoedige regeering schenken. Uwer Majesleils verblijf in deze gemeente in den zomer van 1916 blijft de bevolking in dankbare herinnering. Bij acclamatie en met applaus werd lot het verzenden van dit telegram besloten. Hierop deed de Voorzitter mededeeling van eenige ingekomen stukken. Allereerst werd de rekening der gemeente over het dienstjaar 1922 overgelegd. Het batig saldo van de gewone ontvang sten en uitgaven bedroeg f 113.536.67'/» en bet batig saldo van de buitengewone ont vangsten en uitgaven f 9494.44. Ingekomen was een adres van den heer P. van Duijvenbode, houdende het verzoek één jaar verlenging le mogen erlangen voor de uilvoering van het bouwplan in de Jan- Toorop-straat. Dit verzoek werd in hander. van B. en W. gesteld. Tot leden der commissie van de Bedrij ven werd herbenoemd de heer II. W. Grim bergen en in de vacature-De Ruiter Zijlker werd benoemd de heer C. van Tongeren, elk met 14 stemmen. Tot leden der commissie van Fabricage werden herbenoemd de heeren P. Meerburg en I. van der Perk, resp. met 14 en 13 st. Tot leden in de commissie over het Grond bedrijf worden ook de heeren P. Meerburg en I. van der Perk ieder met 14 stemmen benoemd. Hierna werden zes leden in de Belasling- commissie benoemd, n.l. de heeren W. van Beelen Czn., J. van Duijn, H. W. Grimber gen, L- Kruijt, D. C. van Leeuwen en H. Parlevliet, met bijna algemeene stemmen. Tot voorzitter der commissie van Toe zicht op het correspondentschap der Ar beidsbemiddeling werd benoemd dr. A. J. van Walsem met 14 stemmen. De heer L. v d. Zwan verkreeg één stem. Besloten werd tot vcrleging van den ter mijn van ontruiming van tweo onbewoon baar verklaarde woningen voor den tijd van zes maanden. De Gezondheidscommis sie had zich bij dit voorstel neergelegd. Alleen de heer W. Wouda-maakte ecni- go opmerkingen. Hij zal zich bij dit voor stel neerleggen, doch hij dringt er bij en W. op aan, dat zij het vraagstuk der woningvoorziening ernstig onder de oc-gcn zullen zien. Deze onbewoonbaarverklariDg dateert reeds van 1914 en wij schrijven nu 1923. Hierna werd besloten tot ruiling van grond (met roej J. W. Spaanderman, wel ke grond is gelegen aan de Hoofdstraat waarvoor de verzoekster een strook gronds terug verkrijgt aan do Meerburgkade. Do kosten, op deze ruiling vallende, ko men voor rekening van mej. Spaanderman Door B. en W. was eon wijziging voorge steld op de schoolgeldverordening, in dien zin, dat het schoolgeld van leerlingen uit één gezin gelijk zal zijn, echter met dien verstande, dat met het aantal kinderen beneden 14, resp. 16 jaar voor 't U.L.O.) daarbij wordt rekening gehouden. Aangezien dit voorstel nogal van betee- kenis werd geacht stelden B. en W. voor, dat het om advies in handen zal worden gesteld van do pas benoemde Belasting commissie, waartoe werd besloten. Geruimen tijd geleden werd besloten een kasgeldleening aan te gaan van 185,000. De Voorzitler deelde nu mede, dat daar toe nog niet was overgegaan en de nood zakelijkheid er van bestond er op het oogenblik ook niet voor. B. en W. stelden nu voor om den ter mijn met twee maanden te verlengen. Daartoe werd besloten. De heer Wouda maakte daarna eenige opmerkingen. Hij vroeg of dit geld niet was bestemd voor ondersteuning aan de ree- ders. Hij wilde nu tot de leening niet over gaan vóór ook den zeelieden ondersteuning wordt gegeven. Hij vreest, dat dit niet zal geschieden. De Voorzitter meende, dat deze opmerking gen wel in ver verwijderd verband lot de zaak, waarom hel hier gaat, slaat. Hij heeft den spreker echter nu het voor 't eerst is dat hij aan de beraadslagingen deelneemt, laten uitspreken. Hij kan hem evenwel verzekeren, dat de werklieden, wanneer zij om steun vragen en daarvoor na onderzoek in aanmerking komen, dien steun erlangen. Bij de rondvraag las de heer C. van Tongeren een zeer uitvoerig stuk, een soort verklaring inhoudende, uit de Ode aan den Rijn van Elias Annne Borger en andere ge- dichten werden geciteerd. De tegenwoordige samenstelling van den Baad is een geheel andere als die van den ouden Raad. De grootste hellt keerde hier niet terug en die hen vervingen behoorr.n voor het mcerendeel tot de neringdoenden. Toen ten vorigen jare de vraag werd ge opperd of de aldeeling van de Vereeniging voor den Ilandeldrijvenden en Neringdoen den Middenstand direct mee zou doen aan de verkiezingen, heeft spr. als voorzitter der Kalwijksche aldeeling gemeend, dit standpunt te moeten ontraden. Hij acht de kiesvereenigingen daartoe het aangewezen instituut. Maar deze hebben nu juist veel middenstanders naar den Raad gezonden. En spr. is van oordeel, dat de Raad daar mede rekening moet houden. Hij neemt echter gaarne in aanmerking, dat de Raad niet souverein is en gebonden is aan hoo- ger toezicht. Toch zullen wij goed doen, zegt spr., met de wenschen en verwachtingen van hen, die ons afvaardigden, rekening le hou den. In verband daarmede ontwikkelt spr. een soort program, hierop neerkomende, dat men Katwijk, dat in den laalslen tijd zeer ach teruit ging, weer lot bloei moet brengen. De bevolking moet zich leeren aanpassen aan de veranderde omstandigheden. Er moeien echter meerdere arbeidsgelegenheden wor den geschapen en gewerkt moet worden aan een verhoogden bloei van de badplaals. In dit verband kwam spr. tot de dichter lijke ontboezemingen. Spr. eindigdo met den wensch', dat de Heoio bun allen wijsheid zou geven en een goed verstand in deze zoo moeilijke taak, hen opgelegd. De Voorzitter merkte nog op, dat do rondvraag er voor was ont vragen te doen of korto opmerkingen te maken De heer Van Buyn vroeg nog of de agen dapunten ook des avonds voor de leden ter inzage konden worden gelegd, waarop de Voorzitter toestemmend antwoordde. Daarna werd de vergadering met gebod gesloten KATWIJK AAN ZEE. Van de Irawlvis- scherij kwamen Maandag te IJmuiden aan de markt de loggers: KW 57 met f 492, KW 36 met f 312, KW 137 met I 360, KW 170 met 1556, KW 15 met 1138, KW 22 met f499, KW 86 met f375, KW 53 met t 620, KW 20 met f426, KW 143 met f 637, KW 144 met f446, KW 114 met f405, KW 17 met' f410, KW 45 met f510, KW 49 met f434, KW 89 met f342, KW 43 mef f478, KW 35 met f475, KW 67 met f425, KW 5 met f519, KW 87 met f 593, KW 147 met f 209, KW 97 met f 156, en KW 38 met f 355 besom ming. Gisterochtend bij het uitvaren uit de Watering had met de KW. 68, een kust- visschersvaarluig, een stranding plaats. Het vaartuig kwam aan den grond te slaan. Het zal nog al moeite kosten dit schip weder in zee te krijgen. Bij de gehouden afslag werden voor haring de volgende prij«en genoemd: 69 kantjes volle haring (Noord) f 17.90, 85 kantjes volle haring (Zuid) 117.60; 12 kantjes maalsjes haring 115.70f10 05; 2 kantjes makreel f28 50; wrakke volle ha ring' (14; wrakke maatjes haring f8 en f 10.50. Opgehouden werden 20 kantjes maatjes haring tegen f 14.20, alles per kanlje. Onder leiding van deiflïeer A. den Dikken werd gisteravond weder een leest- avond gehouden vanwege de Chr. Oranje- vereeniging „Oranje getrouw". Na gemeen schappelijk gezang werd met de afwerking van het rijke programma begonnen. Er was voor groote verscheidenheid gezorgd. De vergadering werd in bet later avond uur besloten met het zingen van het be kende Avondlied. Ook thans was een groot gehoor in het ruime tentoonstellingsgebouw aanwezig, NOORDwiJK-AAN-ZEE. De "jubileum feesten zullen alhier plaals hebben op Don derdag 6 en Vrijdag 7 September. Den eer- s(en dag is er koraalmuzick van den toren en zanguitvoering, muzikale wandeling van alle schoolkinderen en tijdelijke hier vertoe vende kinderen ringrijderij met versierde rijtuigen, spoorloopen, maslklimmen en con cert. De tweede dag begint met een zang uitvoering door het kinderzangltcor bij de Ned.-IIerv. kerk, waarna een ringrijderij plaats heeft met versierde fietsen 's mid dags om 1 uur zijn er volksspelen, 's avonds een concert met muzikalen optocht, terwijl de dag besloten wordt met een vuurwerk op het strand. Met ingang van 1 dezer is een nieuwe autobusdienst geopend van hier op Haar lem en terug. Vijfmaal daags vertrekt uit beide richtingen een autobus. Bijna al de badgasten zijn alweer ver trokken naar hun woonplaats en ons dorp heeft nu, vooral wat strand en boulevard aangaat, een heel ander aanzien. OEGSTGEEST. Geref. Kerk, Rehoboth- Kapcl: Woensdagavond, te acht uur, ds. Kruyswijk, van Voorscholen. Ned.-Herv. Gem., in „Irene", Woensdag avond, te zeven uur, ds, A. J. Ruys, RIJNSBURG. Met het oog op de jubi leumsfeesten zullen de veilingen van de groentenveiling alhier gehouden worden op Woensdag 5 September a.9. 's middags 12 uur. Gisteravond vergaderden de besturen van de Oranje-Ver. en van de Chr. Oranje- Ver. alhier teneinde de laatste regelingen te -treilen voor de a.s. jubileumleesten. De vergadering werd een tijdlang bijge woond door den eere-vooriitter van het feestcomité, den burgemeester. Allereerst werd behandeld het verfock van een ingezetene, om gratis een stand plaats te mogen innemen, op welk verzoek een afwijzende beschikking werd genomen. Besloten werd, behalve de reeds vastge stelde, ook eehige prijzen beschikbaar te stellen voor een etalage-wedstrijd. Het nummer mastklimmen daarentegen, zou door weinig animo, komen te vervallen. De jubileümbekers, die men op het schoolkinderfeest als blijvende herinnering aan de kinderen wilde aanbieden, waren niet meer verkrijgbaar. In plaats daarvan zullen nu versnaperingen worden uitge reikt. Vervolgens werd aan alle bestuursleden een taak aangewezen bij de te houden kin derfeesten. Voor regeling van het bloemencorso wer den speciaal aangewezen de heeren S. Scho- neveld, P. Oudshoorn en A. Zandbergen, terwijl dezelfde heeren, bijgestaan door de heeren D. v. Biezen en A. Driebergen de vakoptocht zullen regelen. Het programma werd daarna vastgesteld als volgt: Woensdag 5 September: '10 uur: Dank en Bedestond in alle kerken; 15 uur: Schoolkinderfeest; 8 uur; Feestelijke bijeen komst in de Herv. Kerk, met orgelspel. Donderdag 6 September: 8 uur: Saluut schoten; 8'/» uur: Zang en muziek; 9uur Keuring Bloemencorso; 10 uur: Keuring Vakoplochl; 11 uur: Groote optocht; 2'/»u.: Boegsprietloopen, daarna kunstrijden op de fiets; 5 uur: Inneming van Breda en in tocht van Prins Maurits; 8'/» uur: Gondel vaart met zang. Burger). Stand: Geboren: Elisabeth, D. van W. v. Zuilen en A. van Delft. Catharina, D. van T. ed Mooij en J. Hogewoning. Maria, D. van J. Brussee en G. van Dijk. Neellje, D. van J. van Vliet en N. Heemskerk. Geesje, D. van W. van Veen en J. v. d. Zee. Breglje, D. van A. Scbonevcld en E. v. Beelen. Overleden: A. Zandbergen jd. 24 j. D. v. d. Eijkel, 66 j., echtgenoot van E. M. Kranenburg. M. Ravensbcrgen jd. 26 j. G. v. llerson jd. 19 m. H. de Mooij, 73 j., weduwe van J. Glasbergen. Aan gegeven twee lezenlooze kinderen, één van het mannelijk en één van het vrouwelijk geslacht van J. Schoneveld en W. de Geus. Getrouwd: I. van Egmond jm. 19 j. en E. van Egmond jd. 18 j. J. Tijsterman jm. 25 j. en M. Kuivenhoven jd. 23 j. Ondertrouwd: F. G. van Tilburg jm. 30 j., alhier, en A. J. Timmerman jd. 21 j., te Moordrecht. SASSENHEIM. Burg. Stand.— Geboren: Cornelia, d. v. J. G. v. d. Hoek cn W. v. d. ZonAakc, d. v. L. v. Bieren en S. O. Kriegor; Nicola.is Johannes, z. y. P, C. Korpershoek en J. Varenhorst. De directeur van het post- cn tele graafkantoor meldt ons, dat op 5 Septem ber het kantoor voor den post-, telegraaf- en telefoondienst (zoowel interlocaal als locaal) van 9 v.m. tot en met 1 uur n.m. zal gesloten zijn. Op 6 September zal het kantoor van 10 v.m. tot 1 uur n.m. en van 3 tot 6 uur n.m., alsmede ten 7.30 uur n.m. voor den post-, telegraaf- en interlocalen telefoondienst gesloten zijn. De feestcommissie wil gaarne ons dorp op 12 en 13 September een feestelijk aan zien geven, waanom zij verschillende wed strijden organiseert, als: étalage-, gevei- versierings-, gevelverlichtings- cn straat- verliohtingswedstrijd, waarvoor mooie prij zen beschikbaar worden gesteld. Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Ingekomen stukken: 1. Een verzoek van B. en W. aan den Raad, om machtiging tot het verhuren van het huis aan de Kerklaan, voorheen be woond door Post. De Raad willigt dit ver- zoék in. Huishuur f 1.50 per week. 2. Een brief van Ged. Staten betreffende het plaatsen van een benzinemeelpomp bij de garage van den heer Werkhoven. Ged. Staten geven in overweging het desbetref fende Raadsbesluit in te trekken, waarmee de Raad accoord gaat. Over de drinkwatervoorziening deelde de voorzitter mede, dat twee bestekken klaar zijn, dat voor de buizensoorten en dat, voor brandkranen enz. Men hoopt de 2e heltt van October aan het werk te kunnen be ginnen. Voor den watertoren alhier is een stukje grond gekocht van Ds. Wüstenhoff, gelegen aan de Wasbekerlaan, naast het huis van Kuipers. Op verzoek van den heer Speelman zal aan B. en W. van Ilillegom worden ge schreven, dat de Raad van Sassenheim gaarne zou zien, dat er wat meer spoed met de zaak wordt gemaakt. Comptabiliteit 1923 werd onveranderd goedgekeurd. Hierna: afscheid Raadslid en Wethouder den heer Roest. De voorzitter zeide ongeveer hel volgende Geachte heer Roest. Gij zijt gekomen aan de mijlpaal van een langen weg op politiek terrein van de ge meente Sassenheim. Bij uw heengaan wap pert de vlag fier, omdat het Uw eigen wensch is geweest dit terrein te verlaten, om aan jonge krachten het werk over te laten, in het belang van de gemeenschap. In do vergaderingen werd steeds met eer bied naar U geluisterd. Voor velen waart gij een voorbeeld. Gij wist op tijd te spreken en ook te zwijgen. Gij hebt een staatkundige loopbaan achter den rug, die U siert. Gij waart de rechte man op de rechte plaals en rechtschapen. Dit heeft U 32 jaren in den Raad doen zijn. Ik hoop, dat God U nog vele jaren moge geven in welverdiende rust. Denk nog eens aan ons, als ge deze plaats zult hebben ver laten. En om U daar een beetje toe te dwin gen hebben B. en W., de Raad en de secre taris, een aandenken gekocht, een rookta feltje en voor uw vrouw een bloementafeltje met een plant. Wil dit blijk van vriend schap van ons aanvaarden. (Applaus). De heer Roest dankte den voorzitter voor de vriendelijke woordeji en dankte God voor wat hij heeft kunnen doen voor de gemeente Sassenheim. Den voorzitter, zijn mede-wethouder den heer Warnaar, de Raadsleden en alle ambtenaren bracht hij dank voor de aangename samenwerking. Nadat een glas wijn was aangeboden, kreeg de heer Bader het woord, die zeide: Hooggeachte collega. Wanneer wij U zien vertrekken wordt ons hart.met wTeemoed vervuld, omdat ge zoo lang met ons hebt samengewerkt. Maar ook blijdschap, omdat ge nog zoo helder van geest zijt, na meer dan 30 jaren het vertrouwen van de ge meente te hebben gehad, ik heb als jongere veel van u geleerd, ge zijt ons tot voorbeeld geweest. Uw jeugdig optimisme spoorde ons aan tot durf. De Raad dankt U daarvoor. Als een wijs man hebt ge uw tijd van heen gaan gekozen. Dat God U nog eenige jaren mag sparen. Wij hopen aan U le blijven denken. De heer Warnaar: Wat de voorzitter en de heer Bader hebben gezegd, kan ik vol komen onderschrijven. Als mede-welhouder heelt mij altijd aangetrokken uw oprecht heid en groote bescheidenheid. Van u heb ben we kunnen leeren: voor een ander werken en zelf op den achtergrond le blijven. Het is aan weinig menschen gege ven zoo lang te mogen werken in een pu bliek lichaam. Dat moet U tot dankbaarheid stemmen. Ik hoop, dat ge als burger n« schoone en kostelijke dagen moogl t De secretaris' Mijnheer Roest, het die het langst met U heb samen; vergund enkele woorden te spreken' menwerking met U was aangenaam voor dank ik U,. ook uit naam van dcre gemeente-ambtenaren. De heer Speelman: Wanneer m- oor le luisteren legt en de oogen i geeft, valt het op, hoe het lidmas van den Raad door velen als een baantje wordt beschouwd, 't Is ook tijd prettig maar er is toch veel goeds die geroepen wordt voor dat ambt, zich m. i. niet aan onttrekken. Gij hi een móói voorbeeld gegeven, door zoo gen tijd de gemeenschap te dienei plichtbesef is groot, 'k Hoop, dat vele jaren van de rust moogt genieli ge wel hebt verdiend. Gij hebt gewer lang het dag is. Daar niemand meer het woord veil werd de openbare zitting gesloten. VALKENBURG. Kerkelijk bericht. - Herv. Gem.: Woensdagmorgen, te tic ds. Hermanides, VOORSCHOTEN. Het feestprogramma voor 5 en tember is verschenen in de bekende je-kleur. Veel bijdragen had blijkba, redactie niet te verwerken, want enkele personen zagen wij vermeld dit jaar bleef het meer humoristisc deelte achterwege. Dit is jammer, het was doorgaans een aardig begi de feestviering. Woensdag wordt do feestviering nen met een godsdienstoefening om en 9 uur in de R.-K. Kerk en om 10 de Geref. Kerk en Herv. Kerk. 's Middags ïb er kiDdcroptocbt en spelen, worden dq verschillende tei stellingen geopend en is er 's avond zanguitvoering Onder de Linden", aan drie zangvereenigiDgen zullen d men. Donderdag 6 September, halftieo blo corso en schietconcours. 's Middags den en enkele volksspelen, 's Avonds er tot besluit een licbtstoct gehoude: Wij waren reeds in do gelegenhei enkele onderdeelen bijeonderbeden te men en noemen alzoo in do eerste de pluimvee-tentoonstelling. Een klei: Inzendingen voor een tentoonstellin zoo'n korte voorbereiding en in een ti vele exemplaren in de ruiperiode voor de commissie een waar succes hopen dat hierdoor en liefhebberij vo klein-veeteelt moge worden aangemc en geen enkelo ingezetene zal ovc deze tentoonstelling te gaan beziel De liuisvlijttentoonstelling belooft er veel. Daar zal tevens to zien zijn schoten voorbeen en thans". VoorscS dat onder zijn tradities beroemde P' nen beeft zien groot worden, wie niet eenmaal do naam van Tbon) Treub e.d., heeft een oude rresé^" fn daarvan zal con goded'"6 z:ca het bekijken dt Voor at tics ls gezorgd. En ten slotte het bloemencorso, va kele zijden vernamen wij bet voorat met een mooie groep te verschijnen. Donderdagnamiddag, na den dienst wordt II. M. de Koningin te Am dam aangeboden het Gedenkboek 1! 1923, (uitgave II. M. Fongers en Voorschoten). Bij deze aanbieding zullen aanwezij de leden van de redactiecommissie, dacteur en de uilgever, de heer Fongexs, alhier, WARMOND. Morgen (bid- en dan is het kantoor voor den post-, telegrai telefoondienst gesloten van 9 uur v.t 1 uur n.m. Gemeenteraad. De Voorzitler opent de vergaderiiit gebed, waarna de boëediging plaats Van den nieuwen Raad. De leden n hun plaatsen in, waarbij de heer v, 1 de plaa(9 van den lieer De Vroomen 1 en de heer Molhuyzen tijdelijk do plaat den heer Van Stijn, die onmiddellijk beëediging de vergadering verlaat De Voorzitter houdt hierop een toes tot de leden, waarin hij de hoop uitsr dat de genoeglijke samenwerking zal b bestaan, in het belang der gemeente. Tl spreekt de Voorzitter de beste wenscbi voor H. M. de Koningin en het Vorstel en stelt daarop voor een telegram vu lukwensch le zenden aan H. M., nieuwe Raad onder applaus goedkeuil Hierna had de wethouderskeuze 1 Met 5 stemmen en 1 blanco werd gektf heer W. II. Heemskerk, altredend. In f calure-Papét werden 3 stemmen uilgel op A. Oudshoorn en 2 op Heijl en 1 H alzoo gekozen de heer Oudshoorn. De heer Heemskerk neemt de bene aan, alsook de heer Oudshoorn. Al zich bewust van de taak die hij op neemt, en al ambieerde deze funcüe niet, zal hij ze aanvaarden. Hij reken'- op den steun van Voorzitler en meh houder, om die functie ook naar behotf vervullen. Mededeeling had plaats van het int van de teekeningen van de buizen' voor de waterleiding, die ter inzage s gen, waarna rondvraag. De heer Molhuijzcn dankt voor de si thieke woorden van den Voorzitter. De heer v. Schie zegt, dat het hc3 gemakkelijk zal vallen deze taai ieders goedvinden te vervullen. Een' gezin, een druk bedrijf, hebben b8® eens doen aarzelen, doch de verlegen' diging van het lageland in dit College- door bereikt, weegt nog zwaarder bi) en hij hoopt dat hij de belangen T- lageland naast die der gemeente, naai weten zal behartigen. Niemand hierna het woord yeilans sluit de Voorzitler de vergadering. Burg. Stand (maand Aug®1® Geboren Cornelis, z. van J. A. C. P. Dietz. Cornelis Jacobus-

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6