Zaterdag 1 September 1923. EERSTE BLAD. Officieels Kennisgevingen. DE JUBILEUMFEESTEN. Het voornaamste nieuws van heden. r jpRIJS DER ADVERTENTIEN: G«. ¥>èr ïegeL Bij regelaEonnêment b'etangrijS 1 ""KlVm©[A.dreTtenticn, nitsIuUend H!J vooruilbö- - kling, .Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bii een inaximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postreclit. Voor "eventueels op- (Ipending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. 1 1 Bureau Noordelndspleln. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. Postch&qtiQ- en Girodienst Nó. 57055. Postbus No. Si. 'V PRIJS DÉZER COURANT. «4 ~t Voor Leiden g. S mnj, 7 2.35, p. weeï0.19 Bolton Lelden, waar agenten geTestigd zyn. per weeï 0 18 Franco gér posï 7j 2.35 3: porfoEosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen Nummer 19474. AFSLUITING HAARLEMMERSTRAAT. Burgemeester cn Wethouders van Leiden brengen ter atgemeene kennis, dat het ge deelte van de Haarlemmerstraat, gelegen tus- schen de Hooglandsche Kerksteeg en de Pe likaanstraat, van af Maandag 3 September a.s. tot nadere aankondioinp, voor het ver keer met rij- en voertuigen zat zijn afgesloten N. C. DE GIJSELAAR, Burgcm. De Secretaris, VAN STRIJEN, Leiden, 1 September 1923. KOEPOKINENTING. Burgemeester en Wethouders van Leiden Brengen Ier algemeene kennis, dat van af Woensdag 5 September e.k. eiken Woensdag telkens des namiddags om twee uur in het Elisabethshof aan de Oude Vest gelegenheid zal worden gegeven tot koslelooze inenting en herinenting. Het trouwboekje moet wor den medegebracht. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 September 1923. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, gezien het verzoek van: a. P. A. Bril, om vergunning tot oprichting van een suikerwerkfabriek in hot perceel Oude Bijn No. 90, sectie H No. 3422; b. N. van Rijnswou, om vergunning tot uitbreiding van de broodbakkerij in het per ceel Heerenstraat No. 85, sectie M No. 3388; gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dal op Zaterdag, den 15 Septem ber e.k. des voormiddags te half elf uren, op bet Raadhuis, gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zij ner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 September 1923. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op DINSDAG 4 Sepl. 1923, des namid- dags te twee uur. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet m Te behandelen onderwerpen: lo. Beöediging en installatie van de nieuw benoemde Raadsleden. 2o. Benoeming van vier Wethouders (va catures: de H.H. W. Pera, J. A. Bots, A. Mulder en Mr. J. C. van der Lip). 3o. Benoeming van drie leden van de Commissie van Financiën en uit dezen van den Voorzitter (vacatures: de H.H. B. J. Huurman, J. F. X, Sanders en J. Splin ter Gzn.). 4o .Benoeming van twee leden van de Commissie van Fabricage, (vacatures de H.H. J. Splinter Gzn. en L F. X. Sanders). 5o. Benoeming van Iwèp leden van de Commissie voor het Openbaar Slachthuis (vacatures: de H.H. Th. C. F. Stijnman en J. Wilbrink). 6(j. Benoeming van twee leden van de -Commissie voor het Marktwezen, (vaca tures: de H.H. J. Wilbrink en T. Groene- veld). 7o. Benoeming van Iwee leden van de Commissie voor het Oud-Archief, (vacatu res: de H.H, J. A. van Hamel en A. J. Oost- dam). 8o. Benoeming van drie leden van de Commissie voor de Huishoudelijke verorde ningen en uit dezen van den Voorzitter, (vacatures: de H.H. K. Sijtsma. Mr. D. A. van Eek en Th. B. J. Wilmer). 9o, Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Strafverordeningen, (vacatures: de II I-I. Mr. J.C. van der'Xip cn Mr. D. A. van Eek). lOo. Benoeming van vier leden van de Commissie voor <le Stedelijke Fabrieken van Ga9 en Electriciteit, (vacatures de H.H. F. Elkcrbout, Mr. D. A. van Eek, B. J. Huurman en J. F. X. Sanders). llo. Benoem.og van vier leden van dé Commissie van Beheer over de gestichten „Endegeest", „Voorgeesl" en „Rhijngeest", (vacatures: de H.H. B. J. Huurman, M. Dub- beldeman, J. B. Meijnen en A. J. Oostdam). 12o. Benoeming van twee leden van de Commissie van Beheer over het Grondbe drijf, (vacatures: de H.H. J. Splinter Gzn. en J. F. X. Sanders). 13o. Benoeming -van vier leden van (Ib Commissie voor den Geneeskundigen Dienst en den Keuringsdienst van Waren, ivaca- de H.H..B. J. Huurman, Th. B. J. tWilmer, J. Splinter Gzn, en T. Groeneveld). 14o; Benoeming van drie leden van de Commissie van onderzoek der bezwaar schriften tegen aanslagen in de plaatse lijke directe belasting en uit dezen van den Voorzitter, (vacatures: de HH. Th. B. J< Wilmer, J. Splinter Gzn. en T, Groeneveld). 15o. Benoeming van drie plaatsvervan gende leden van de Commissie van onder zoek der bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, (vaca tures: de H.H. A. J. Oostdam, Th. C. F. Stijnman, en J. J. van Stralen). 16o. Benoeming van drie leden van do Commissie van onderzoek der bezwaar schriften tegen aanslagen in het Vergun ningsrecht en uit dezen van den Voorzit ter, (vacatures: de H.H. Th. B. J. Wilmer, A. J. Schoneveld on Dr. B. D. Eerdmans). 17o. Benoeming van vier leden van do Commissie voor het Stedelijk Museum „do Lakenhal", (aftredend: de-H.H. Dr. J. A. J. Barge en Dr. G. J. Boekenoogen; vacatures: de H.H. J. A. van Hamei en B. J. Huur man). (274) 18o. Benoeming van vier leden van het Bestuur der Stedelijke Werkinrichting, uit de leden van den Raad, (vacatures: de H.H. A. Bisschop, J. A. Bols, K. Sijtsma en J. L van Stralen). 19o. Benoeming van twee leden van liet Bestuur der Stedelijke Werkinrichting, bui den de leden van den Raad, (vacatures: de II.H. W. F. Verhey van Wijk en A. L. Rei- meringer). (272) 20o. Benoeming van een Commissaris der Gemeentelijke Bank van Loening, (va cature: de Heer Th. B. J. Wilmer). (273) 21 o. Benoeming van een Voorzitter en van een plaatsvervangend Voorzitter van het Bestuur der Gemeentelijke Arbeids beurs, (vacatures: de H.H, D. M. Kuiven- hoven en A, Bisschop). 22o. Benoeming van een lid en van een plaatsvervangend lid van de Commissie van onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Reglement voor de werklieden in dienst van de gemeente Leiden, (vacatures: de H.H. P. Heemskerk en F, Eikerbout). 23o. Benoeming van 'een Voorzitter en van een plaatsvervangend Voorzitter der Commissie van advies, bedoeld in art. 35 van de verordening, regelende den rechts toestand van de ambtenaren der gemeente Leiden, (vacatures: de H.H, A< J. Oostdam en IC. Sijtsma). 24-o. Benoeming van twee leden van ïiat Bestuur der vereeniging tot instandhouding van het Leidsch Muziekcorps, (vacatures: de H.H. K. Sijtsma en Dr. B. D. Eerdmans). 25o. Benoeming van een lid van het Bestuur der vereeniging „Kennis is Macht", vacature: de Heer K. Sijtsma). 26o. Benoeming van een lid der Com missie van Toezicht op het Middelbaar On derwijs. (235) 27o. Verdeeling van den Raad in Secliën< De voorbereiding. Nadat Donderdag de storm en regen had uitgewoed, en des avonds maan en sterren het wonnen van de "ferauwe najaarswolken, begon in de harten van vele Leidenaars en bewoners in de omliggende dorpen, de hoop op een draaglijken feestdag weder een wei nig te herleven, en deze lioop werd telkens versterkt bij het raadplegen van den baro meter, die zijn neiging tot vooruitgaan ge stand bleef. En toen wij gistermorgen bij het krieken van den dag het hoofd buiten staken, scheen reeds de zon en beloofde een goeden dag. Wel kwamen er af en toe later grauwe wol ken opdagen, maar de regen is uitgebleven cn het frisscke weder, veraangenaamd door de zonneschijn, werkte lot een goede stem ming mede. In den morgenstond was de stad reeds in vlaggentooi. In de voornaamste stralen wap perden de nationale en Oranjevlaggen haast huis aan huis, in de stillere gedeelten en op de Singels prijkten ze meer sporadisch, doch ook daar,was er genoeg van oranje en do nationale kleuren, om den indruk te wek ken, dat Leiden gereed stond om het jubi leum van de ,Koningin waardig lo vieren. Het stadhuis en de Korenbeursbrug waren gereed gemaakt voor een feestverlichting, in den tuin van het' Militair Invalidenhuis wa ren op keurige wijze versieringen aange bracht, waar in Oranje blanje bleu een over wegend deel uitmaakte. Al deze versieringen beloofden vooral in den avond schitterend te zullen uitkomen. Hetzelfde kon gezegd worden van de*800161611 Amicilia, wier ge vel prijkte met slingers van Oranjekleurige lampions en van de woning van het hoofd der gemeente, onzen burgemeester Jhr. De Gijselaar, aan wier gevel eenvoudige doch zeer smaakvolle versieringen waren aange bracht. Zoo waren er nog meerdere open bare gebouwen en particuliere woningen, welke wij echter niet alle afzonderlijk kun nen noemen, vooral niet, omdat wij daardoor de kans zouden beloopen andere te verge ten. Men kon het niet van ons vergen dat wij de gemeente in al haar uitgestrektheid zouden rondwandelen, om na te gaan of een ol ander warrfie Oranjeklant hier of daar zijn liefde voor On3 Vorstenhuis aan zijn eigen huis demonstreerde. Wel moeten we wijzen op enkele straten, voornamelijk volksbuurten, waarin door ge zamenlijk overleg en het initiatief van en kelen, over de geheele straat de sympathie voor Vorstin en Vaderland werd gedemon streerd. En.' dan noemen we allereerst de Heerensteeg en omgeving met haar drie eere poorten en algeheele versiering en verder de Raamsteeg, de 3de Groenesteeg en ook de Mirakelstéeg, terwijl wij wijzen op de eerepoort op de Garenmarkt, door samen-, werking van verschillende bewoners dier straat opgericht, alsmede op de Wasstraat, die vooral des avonds uitkwam. Misschien zijn er nog wel andere wijken geheel of ge deeltelijk versierd geweest, welke aan onze aandacht zijn ontsnapt. Men vergeve. het ons wij brengen ook de ongenoemden dan gaarne met die door ons aangegeven stra ten, gaarne dank voor "de belangstelling in ons Vorstenhuis,f.op zoo.spontane wijze ge toond. Zoo komen wij tot de Voormiddag-feestelijkheden. Er heerschte al vroeg in den morgen een bijzondere levendigheid in'de stad, mede een gevolg er van dat de meeste fabrieken en werkplaatsen waren gesloten. De men- schen konden zich nu dadelijk in het Zon dags gewaad steken en van den morgen lucht genieten. De laatste hand werd nog aan de versieringen gelegd, de vlaggen wer den uitgestoken en men wenschte zich zelf en anderen geluk met het mooie weer. Klokke kwart voor acht precies klonken van drie verschillende kanten reeds'de to-, nen der muziek en werd reveille geblazen. In het Kooipark had zich Chr. Muziek gezelschap Polyhymnia opgesteld, dat af marcheerde langs het station aan den Hee rensingel en een groote route maakte om ten slotte het eindpunt te bereiken in het Van der Werffpark de Harmonieverceni- ging T. D. (Tieleman Dros) toog op het zelfde moment, al spelende van het Sta tionsplein in een andere richting de stad in om te eindigen bij ,de Korenmolen „De Valk", terwijl de R.-K. Muziekvereniging „Perosi" zich 'op het Noordeindsplein had gestationeerd en vandaar afmarcheerde langs Noordeinde, Breestraat en zoo vervol gens door dat deel der stad, wat de twee andere korpsen niet bezochten. Zoo kreeg elke wijk een beurt en de lonen der muziek drongen in schier alle huizen door om er de feestboodschap te brengen, die bijna overal met vreugde werd ontvangen. Honderden belangstellenden volgden voorts de muziek. De feeststemming voer aldus over de stad en zij heeft haar niet weer verlaten voor het laatste programmanummer was afgespeeld. Maar naast de vroolijkheid drong ook in veler hart de ernst van de door ons her dachte feiten door. En dezulken vonden be vrediging bij De Godsdienstoefeningen in ver schillende kerken. In ecnige kerken werden godsdienstoefe ningen gehouden, waarvoor groote belang stelling bestond. Bij die in de Pieterskerk was de burgemeester tegenwoordig. Er wer den door de schare in de bedehuizen Volks liederen gezongen of er werd geluisterd naar de voor deze gelegenheid uitgevoerde buitengewone muziek. Rondgang van kinderen. De buurlcommissie uit Heerensteeg en omgeving had het niet alleen bij een ver siering gelaten. Zij noodigde de kinderen uit om in feestgewaad te verschijnen in deze steeg om een stoet te vormen die een rondgang in de stad zou maken. Een groot aantal jongens en meisjes, rijk met oranje getooid, verzamelde er zich tegen elf uur cn werd tot een stoet opgesteld. De vlaggetjes omhoog gestoken en voorafgegaan door mu ziek van het Muziekgezelschap T, D., trokken de kleinen op langs Ra penburg, Stêenschuur, Breestraat naar het Rapenburg (Westzijde) omringd door een groot aantal belangstellende feestgenooten. Voor het huis van den Burgemeester werd halt gehouden en w-erden het Wilhelmus en „Wien Neerlands Bloed" gespeeld. De heer en mevrouw De Gijselaar ver toonden zich in de geopende deur, waarna een der meisjes, de jongejuffrouw Jane Verboog mevrouw De Gijselaar een bloem stuk aanbood. De feestcommissie met en kele jongens en meisjes uit den optocht toefden eenigen tijd bij den Burgemeester, waarna de stoet vertrok onder het zingen „De beste Leidenaar, dat i3 De Gijselaar", waarna de rondgang weer verder trok. Later op den dag brachten de Burgemees ter en mevrouw De Gijselaar een bezoek aan de Heerensteeg. Het schitterend slagen van deze, door eenige eenvoudige menschen opgezette plaatselijke feestviering, is voor dezen een groote voldoening geweest en bewijst voorts dat ook met kleine middelen op dit gebied met succes kan worden gewerkt. Het Kinderfeest, dat elk jaar op den verjaardag van H. M. de Koningin wordt gevierd, dank zij een milde subsidie van de gemeente, werd dit maal een onderdeel van de jubileumfees ten en inderdaad niet een van de minst be duidende. Het was weder door van ouds beproefde Commissie onder voorzitterschap van het schoolhoofd, den heer Koops Az. voorbereid en uitgewerkt. Zooals men weet zijn het de leerlingen der zesde klasse van alle openbare en bij zondere scholen, welke er aan mogen deel nemen zoodat ieder Leidsche jongen en meisje eenmaal in de schooljaren het feest mede ka.i maken. Nu bedroeg dit aantal ruim 1400. In een zestal scholen verzamel den zich de deelnemende leerlingen en J maaklen van daar uit een wandeling naar de Stadsgehoorzaal, allen met een vlag getje loopende in den stoet en met Oranje versierd. De groote zaal en de Foyer lie pen beide vol. Op liet podium van beide zalen prijkte tusschen Oranje en groen een levensgroot borstbeeld der Koningin. De Commissie werd in haar taak bijge staan door een aantal onderwijzers en on derwijzeressen, terwijl de feestviering 'voor een groot deel werd bijgewoond door den Burgemeester en mevrouw De Gijselaar, den inspecteur den heer Brands den school opziener, den heer -Baak en door enkele leden der Plaatselijke Schoolcommissie als mede door een der stadsgeneesheeren, dr* Weebers, die zich-daartoe bereid had ver-, klaard, om, als het noodig bleek, bij voor komende gevallen geneeskundige hulp ie yc-rleenen. De heer Koops hield zoowel in den Foyer, als in de groote zaal een korte op de kin deren berekende toespraak, waarin hij de beleekenis van het feest schetste en met name den Burgemeester en diens echtge noot welkom heette, waarna het .Wilhel mus staande werd aangeheven en een hcerahl op de Koningin uitgebracht. De opvoering in de groote zaal werd op geluisterd door het Harmonie-Orkest „P e r Aspera ad Adslr a", onder lei ding van den heer Noordanus, in den Foyer speelden eenige leden van het II. B. S.- Slrijkje. "Het afwisselend programma gaf: Verlooning van den Oud-Hollandsche Poppenkast door Dora Nolles-Schra- made „goochelen", uitvoering van een lintenrij door een aantal meisjes. Het vermeldde ook nog gymnastiek, doch dit nummer verviel en daarvoor kwamen in de plaats eenige muzieknummers, op ko mische wijze voorgedragen door iemand, door de voorzitters voorgesteld als .eeil kindervriend. Tusschen deze nummers in, die zeer be vielen, werden door de aanwezige kinderen onder leiding der muziek feestliederen ge- zongen, terwijl de knapen en meisjes ver snaperingen werden aangeboden. Het was een mooien middag. De oogen der kinderen slraalden doorloopend van jolij en vroolijkheid en ook de ouderen voelden zich blijkbaar thuis in de sfeer van de feestelijke gezelligheid die er den ge- heekn middag heerschte. Als herinnering aan dezen dag werd aan elk der kinderen een plaatwerk aangeboden dat bij de mees ten zeker weldra, in een lijst gezet, aan de wanden der ouderlijke, woning zal prijken en daardoor de gedachtenis aan dezen dag na jaren nog verlevendigen. Aan het einde dankte de heer Koops auto riteiten voor hunne tegenwoordigheid, de onderwijzers en onderwijzeressen voor hun ne medewerking tot het welslagen van dit feest en de kinderen voor de wijze waarop zij zich hadden gedragen. De Sportfeeslen. Reeds zeer vroeg in den middag trokken langs Rijnsburgersingel en Stationsweg honderden en nog eens honderden belang stellenden naar het Schuttersveld, waar men zich tijdig een goed plaatsje hoopte te verzekeren. Het was nog maar nauwe lijks één uur of men stond al queue te ma ken voor de beide nauwe ingangen, die naar het terrein voerden en onophoudelijk stuwden nieuwe golven van feestvierende menschen nader, zoodat al ver voor den tijd van aanvang een dichte haag van toeschou wers het veld aan alle zijden omzoomde. Hoeveel het er geweest zijn wagen wij niet bij benadering te schatten. Reeds hoorden wij het cijfer „tienduizend"Wellicht is dit te veel, maar hoe het zij vast staat, dat de belangstelling alle verwach tingen overtrof. Op deze manier móést het feest wel slagen 1 De deelnemende vereeni- gingen hebben allen haar best gedaan, het publiek toonde groote interesse, de zonne- godin zag toe van uit een azuren hemel met breeden, vroolijken lach, en fleurig en kleurig wapperden de vlaggen in den zwakken wind Werkelijk, het was een succesvolle sport dag, een welgeslaagd jubileumfeest, ook al stond de sport qualitatief dan ook op een betrekkelijk laag peil. Dit laatste was trou wens niet in hoofdzaak te wijten aan de personen, doch aan de onvoldoende ac commodatie van het terrein, waaraan de commissie, die zeer Veel tegenslag heeft ge had door het slechte weer der vorige dagen, wel alle mogelijke zorgen had besteed, doch dat ondanks die zorgen, ongeschikt was voor voet- of korfbal. Men kan geen ijzer met handen breken en evenmin een moe ras binnen enkele uren in een behoorlijk speelterrein herscheppen, en der commis sie treft derhalve in deze geen schuld. In tegendeel, zij heeft gedaan wat onder de gegeven omstandigheden mogelijk was, en verdient daarvoor zeer zeker een woord van waardeering. Ook voor 'gymnastiek was het veld stellig niet ideaal, maar heel veel hinder ondervonden de gymnasten er blijk baar toch niet van. Zij hebben zich ten minste heel den middag op het B-veld kra nig geweerd en zich verzekerd van de sym pathie der duizenden, die de verrichtingen onzer Leidsche tumers(sters) met groote aandacht gadesloegen. De lieer A. Metz had de algemeene leiding en het verloop was dus, zooals wij dat gewoon zijn: ordelijk, correct en onberispelijk. Deelnemende vcr- eenigingen waren hier: Excelsior, Donar, D. O. S„ Jeanne d'Arc, Wilskracht en Ge nie, Brunhilde, Concordia en afd. Leiden van den N. B. L. O. Achtereenvolgens werden uitgevoerd: al gemeene vrije oefeningen turners, vlagoefe- ningen Brunhilde, vrije oefeningen adspi- ranten, vrije oefeningen meisjes-clubs N. B. L. O., knotsoefeningen Brunhilde, alge meene vrije oefeningen turnsters en ten slotte tremplinpaard, hoogspringen en raam springen. Dat wij op de diverse nummer9 niet nader ingaan spreekt wel haast van zelf. Het einde zou er van zoek zijn, bij dit uitvoerige programma. Want er was meer. Op hetzelfde veld demonstreerden de man schappen van het 6e regiment veld-artille- rie het tremplin-springen over een levend paard. Eerst over ééne toen over twee.... en tenslotte zelfs over driel Een keurige prestatie, die het publiek dwong tot warm applaus, vooral ook toen er een salto mor- tale aan werd vastgekoppeld en de sprin gers één voor één tot vermaak van velen in een gespannen zeil duikelden. Op het naastgelegen veld A werd een ko.rlba.1 wedstrijd gespeeld tusschen de twaalflallen van de tweq groote Leidsche BINNENLAND. De jubileumfeesten. Nienwe bezuinigingsmaatregelen bij de Kanze-banken, Uitvoer van haring met Regeeringssteun. Amsterdamsche juweliersfirma's voor groote bedragen benadeeld door berooving. BUITENLAND. Het Grieksche antwoord op het Italiaan* sche ultimatum onaannemelijk verklaard. Als „vreedzame tijdelijke maatregel" is Korfoe door de Italianen bezet. Vele Grie* ken werden daarbij gedood. In welingelichte Engelsche kringen is men van oordeel dat Engeland de bezetting van Korfoe niet kan dnlden. De Duitsche rijksminister van economie heeft een rede gehouden over den toestand van Dnitschland. De staking bij de Duitsche rijksbank is afgewend. In Spanje dreigt een kabteftscrisis. rivalen. Fluks en Vitesse. De dames en hoe ren namen het over het algemeen nog kalmpjes op en gunden elkaar om beurten de eer van een doelpunt. Na een zeer korte tweede „helft" won Vitesse tenslotte met 32. In de pauze hadden op dit terrein de leerlingen van de Kweekschool voor Zee-> vaart, gekleed in hagelwitte pakjes, ver-i schillende oefeningen in Zweedsche gym-i nastiek 'gedemonstreerd, op een wijze, der-i mate zuiver, dermate regelmatig en rylh- misch en dermate fraai van lijn, dat wij niet aarzelen te verklaren dat dit nummer het beste is geweest van heel den middag, zonder dat wij daarbij dan aan de verrich tingen der anderen ook maar het minste te kort zouden wenschen te doen. Het was keurig, in één woord. Excelsior had veel succes met haar be kende standen, die nog juist voor „Luxor" konden worden gefilmd, zoodat de turners thans zichzelf kunnen* gaan bewonderen op de rolprent. Van den voetbalkamp, welke op het derde terrein plaats vond, zeiden wij reeds, dat deze niet op een hoog peil stond. Toch heb-, ben de spelers, vooral zij, die deel uitmaak ten van het Leidsch elftal, vinnig gevoch-. ten voor de overwinning, waaromtrent men dan ook Fang in het onzekere gebleven. De samenstelling der ploegen was al9 volgt: A. S. C.: Blom (d II. Wamsteker en Josson (a.); Vreeken, Roem en Wasse naar (m.); Welzenes, N. N., De Ruyter, Van der Mark en Slephanus (v.). Leidsch Elftal: J. der Kinderen, U. V. S. (d.); S. Meerburg, U. V. S. en S. Graafmans U. V. S. (a.); M. Labordus, L. F. C., H. v, Deursen, U. V. S., en J. Segaar, Lugdu^ nurn (m.); B. Goddijn, Lugdunum, J. Ar- noldus, L. F. C., II. Laman, U. V. S., W, Wagemaker, L. F. C. en F. Goddijn, Lugd. Voor rust was A. S. C. iets sterker, zon der dat zij dat in doelpunten wist uit te drukken. Met den stand 11 werd gedraaid Na de hervatting zag Der Kinderen zich nogmaals gepasseerd, terwijl de roodzwarte verdediging stand hield niettegenstaande de gecombineerden voortdurend in het of fensief waren. Met 21 voor A. S. C. kwam het einde. Hier hadden in de pauze de le den van Wilskracht en Genie hun kunnen vertoond aan de brug, en dus (het spreekt immers van zelf) succes behaald. Na beëindiging der wedstrijden was het publiek getuige van patrouillerijden over hindernissen (patrouilles van vijf man) on der leiding van kapitein F. J. J. Trapman, van het 6e regiment veld-artillerie en ten slotte carousselrijden door een 4 stukken batterij van het 6e reg. veld-artillerie on der commando van kapilein N. J. Singels, hetwelk door haar vlotte uitvoering geheel naar wcnscli slaagde. Dat onze burgemeester, jhr. mr, dr. N. C. de Gijselaar, lot het laatste toe aanwezig was, behoeven wij nauwelijks le vermel den. Als er iemand is die steeds blijk geeft van belangstelling en meeleven dan is hij het well Dat weet ieder, die in Holland (dus cok ver buiten Leiden) geen vreemde is. Na afloop trok men in optocht, opgeluis terd door de muziek van „De Post" en „Po lyhymnia", welke vereenigingen dezen middag, evenals de padvinders, hun mede* werking verleenden, langs een pndoordring- baar cordon van menschen langs Rijnsbur-! gersingel, Steenstraat, Prinsessekade, Ra penburg, Steenschuur en Breestraat naar de Stadszaal, waar de voorzitter van het comité voor de jubileumfeesten, prof. mr. A. S. de Blécourt, de deelnemers aan de sportfeeslen dank bracht, den burgemeester; in treffende bewoordingen huldigde voor al les wat deze voor den groei en den bloei van Leiden heeft gedaan, en tenslotte aan alle deelnemende vereenigingen een fraaie herinneringsmedaille uitreikte. Slaande werd nog het Wilhelmus cn het Wien Neerlands Bloed gezongen.... toen was het afgeloopen. Het was een waardig slot van een goed geslaagden ontspanningsmiddag. Nader vernemen wij, dat de sportfeeslen gisteren zijn bezocht door 12.20G personen, waarvan 11.506 tegen betaling^

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1