Restaurant „SUISSE" Onndcrriao 30 Augustus 1923. - EERSTE BLAD. BERICHT. Qfficieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van hesten. 7 UIT DE OMSTREKEN. 1 PRIJS DER ADVERTENTiEN! 80 OW. t>er re^L Bij regelati'oiftTtffmeDJt belangrijk laveren prijs. - Kleine advertentiên; uitsluitend bij Vooruitbe taling. Woensdags en Zaterdags 50 Cts* bij een jiaximum aantal woorden Tan 80. Incasso fallens postrecbt. Voor eventueels op zending van brieven '10 CU. porto te betalen. Bewijsnummer* 5 Cts. j Bureau Noordelndspleln. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. Postchèque- ea Girodienst No. 57065. Postbus Nö. Si Prijs dezer courant4. 1' -"W .Voor Leiden f>. 3 mail 2 2.35, p, weeE jf QIC, Buiten Lcideö, waar agenten gevestigd lijn. per weeï 0.18 Franco per post 2.35 Hl portokosten, jl Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen Nummer 19473. I Met het oog op de feesten hier ter stede ter eere van het 25-jarig Regeeringsjnbileum van H. M. de Koningin, zal ons Blad MORGEN, 31 AUGUSTUS, NIET VERSCHIJNEN. De Directie. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, iVischmarkt 18 (telef. 1225) is VRIJDAG tot 10 nur en ZATERDAG verkrijgbaar SGHEL- iVISCH a f 0.18—10.22 an SCHOL a 10.17 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 30 Augustus 1923. GEMEENTE-SECRETARIE. Burgemeester en Wethouders van Leiden hrengen ter algemeene kennis, dat de bu reaux der Gemeente-Secretarie en van den Gemeente-Ontvanger op Vrijdag 31 Ang. a.s. den geheelen dag zullen zijn gesloten en dat het bnreau van den Burgerlijken Stand op dien dag slechts zal zijn geopend van des .voormiddags 10 tot 11 uur. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem.. E. SCHOTMAN, lo.-Secretaris. Leiden, 30 Augustus 1923. ARCHIEF LAKENHAL. Burgemeester en Wethouders van Leiden hrengen ter algemeene kennis, dat het Ge- meene-Archiei en het Stedelijk Museum „0e Lakenhal" op Vrijdag 31 Angnstns a.s. den geheelen dag zullen zijn gesloten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. E. SCHOTMAN, lo.-Secretaris. Leiden, 30 Augustus 1923. De Joodsche Damesvereeniging „Ezras Nossium" (Hulp der Vrouwen), met hel doel te zorgen voor de gewijde voorwerpen in de Synagoge alhier, heeft besloten ter gelegenheid van het 25-jarig Regeerings- jubileum van II. M. de Koningin der ge meente aan te bieden een voorhangsel van de Heilige Arke met bijpassende kleeden voor lezenaar en Buma, met op het aan hangsel in Hebreeuwsche karakters ver meld het feit der feestelijke herdenking. De aanbieding van dit keurig uitgevoerd geschenk, vervaardigd door den kunslbor- duurwerkcr den heer M. Goudsmit, te 's-Gravenhage, zal plaats hebben op Maan dag 3 September e.k., des avonds te half- negen, in tegenwoordigheid van leden en donateurs der Vereeniging. De bijzondere dankdienst in de Synagoge ter gelegenheid van het Regeeringsjubileum yan H. M. de Koningin zal plaats hebben op Woensdag 5 September, des avonds om acht uur. Bij deze gelegenheid zal het nieuwe voorhangsel voor de Heilige Arke prijken. In verband met loopendc geruchten hiér ter slede, dat H. M. de Koningin op 5 September a.s. bij Haar tocht van Den Haag naar Amsterdam per auto door Leiden zal gaan van het slation Hollandsche Spoor naar het slation Heerensingel, aangezien zij te Amsterdam zal aankomen aan het sta tion Willemspark, vernemen wij uit be voegde bron, dat hiervan geen sprake is. Hare Majesteit gaat rechtstreeks per. trein naar Amsterdam. De Geneeskundige Dienst meldt ons het volgende: Gedurende de uitvoering op het Schut tersveld op morgen, 31 Augustus a.s. zal een post voor eerste-hulp' gevestigd zijn in de school op het Schuttersveld, waar hulp zal worden verleend door een geneesheer en twee verpleegsters. De eerste-hulp-diensl blijft cp dé gewone wijze voor de stad be schikbaar. Behalve het reeds gisteren door ons vermelde gedeelte van do Groenestceg, is ook de Heerenstecg, bij de Pieterskerk, ver sierd. Verder zal het Invalidenhuis geheel elec- trisch worden verlicht, terwijl ook een bij zonder aardige versiering zal worden aan- 1 gebracht Evenals op 11 Augustus heeft plaat3 gehad, zal op Zaterdag 1 September a.s., des middags om 5 uur, wederom door het comité Van voorbereiding voor de massa-demonstra tie der S. D. A. P. te Amsterdam, een pro- Pa ga nda-tocht door de stad worden gehou den, ter opwekking tot deelname aan de de monstratie op Zondag 23 September. ihans wordt aan dezen propaganda-locht medewerking verleend door de zangvereeni- »»De Stem des Volks", die wandelende are liederen zal zingen. Medegevoerd wordt :m, een groote beschilderde wagen met op schriften op de demonstratie betrekking hebbende. De propaganda-groep zal, behoudens kleine wijzigingen, trekken van af het Volksgebouw, langs Heerengracht, Nieuwe- Rijn, Oranjegracht, Zuidsingel, Kalvermarkt Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Van-der- VVerf straat, Voldersgracht, Oude-Vest, Jan- vossensteeg, Haarlemmerstraat, Vrouwen steeg, Breestraat, Steenschuur, Doezastraat, Lange-Raamsteeg, Korte-Raamsteeg, Zijd gracht, Catrijnestraat, Oranjeboomstraat, Geeregracht, 4de Binnenvestgracht, Geere- straat, Gortestraat, Kraaierstraat, Hooge- woerd, Watersteeg, Nieuwe-Rijn, Hoogstraat Donkersteeg, Haarlemmerstraat, Pelikaan straat, Hooigracht, - Groenesteeg, Heeren gracht tot aan het Volksgebouw. Tijdens den tocht zal op drie plaatsen halt worden gehouden om stilstaande en kele nummers te zingen, waarbij een korte toespraak zal worden gehouden. Dit zal ge schieden aan de Oranjegracht, aan de Vol dersgracht en op de Geeregrachl. Tot teleurstelling van het bestuur der 3-October-Vereeniging is tot nu toe de in schrijving der Leidsche peurders geheel als mislukt te beschouwen. Nieteen toch hc-eft zicli aangemeld, en de eenling, die zich vertoond heeft, vond beter, dat hij geld kreeg in plaats van een 3-liter-blik huts pot. De uitgeloofde tien geldprijzen moch ten ook geen invloed oefenen. Na deze treurige resultaten heeft het bestuur in de gisteravond gehouden vergadering besloten, de peurschuiten ie laten vervallen en in de plaats een wedstrijd uit te schrijven van versierde roei-vaartuigjes, waarvoor, ge zien de bestaande liefhebberij op dit ge bied, ongetwijfeld wel deelneming zal ko men. En het behoeft aan geen twijfel on derhevig te zijn, of de aantrekkelijkheid en de fraaiheid van het geheel zal des te beier worden en slagen. Reeds zijn enkele toezeggingen gedaan. De optocht-commissie heeft voorts in het belang van het geheel zoowel optocht als open-luchlspel het wenschelijk geacht, enkele uitbreiding aan onderdcelen te moe ten geven. Daardoor kunnen nog enkele S deelnemers worden ingedeeld. Op den Rijnsburgerweg, nabij de Poel geeststraat, is gisteren zekere K., die daar op zijn rijwiel reed, aangereden door een auto. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. Door de politie zijn weer twee Duit- schers over de grens gezet. In bewaring is gesteld door de politie, zekere S.f die alhier een rijwiel heeft ont vreemd ten nadeele van een Arasterdammer Hij wordt morgen naar Den Haag overge bracht. Echter niet om feest te vieren Door de N.Z.H.T.M. en de M.E.T. wer den in de afgeloopcn maand Juli vervoerd op de lijnen van Leiden naar Katwijk en Noord^ijk 337.836 pers.; van Leiden naar Heemstede 47.002 pers.; en van Leiden naar Den Ilaag 115.018 pers. tegen in dezelfde maand van het vorige jaar respectievelijk 312.267 pers.; 60.814 pers. en 142.104 pers. De opbrengst bedroeg voor genoemde lij nen in de afgeloopen maand Juli respectieve lijk f 66.827,19. f 19.232,98 en f22.056,24; tegen in Juli van het vorige jaar f 73.131,83; f 19.232,98 en f 29.401,17. In den tuin achter het Academisch Zie kenhuis is door den storm vannacht een boom gebroken, waardoor een hek en een muur ernstig werden beschadigd. Opleiding voor den Indischen dienst. Een Kon. besluit van 24 dezer bevat de volgende artikelen: Artikel 1: Artikel 1, eerste lid, van Ons besluit van 13 October 1920 no. 63 (Ned. St.bl. no. 784, Ind. St.bl. 1921 no. 138), zoo als dit besluit is aangevuld bij Ons besluit van 24 Januari 1921 no. 72 (Ned. St.bl. no. 40), wordt buiten werking gesteld. Artikel 2. Artikel 2, eerste lid, van Ons besluit van 2 September 1921 no. 73 (Ind. St.bl. no. 701, wordt gelezen: „Aan de candidaat-civiel-ingenieurs voor den Indischen dienst kan voor hun verde ren studietijd als tegemoetkoming in de studiekosten een toelage worden toegekend naar reden van f 1000 's jaars, terwijl de collegegelden voor rekening van den Lande geheel of gedeeltelijk kunnen worden ver goed, volgens regelen door Onzen voor noemden minister vast te stellen." Artikel 3* Artikel 4, eerste lid' van Ons besluit van 15 April 1921 no. 80 (Ind. St.bl. no. 399, zooals dit besluit is gewijzigd bij Ons besluit van 28 Juni 1921 no. 71 (Ind. St.bl. no. 535), wordt gelezen: „Aan hen, die krachtens de bepalingen van dit besluit in opleiding worden geno men, kan, ten laste van de Indische geld middelen, ter tegemoetkoming in de studie kosten, een toelage worden toegekend naar reden van f 1000 's jaars. Artikel 4. Ons besluit van 29 September 1916 no. 34 (Ind. St.bl. 1917 no. 30), zooals dit besluit is gewijzigd, laatstelijk bij Ons besluit van 30 Mei 1921 no. 43 (Ind. St.bl. no. 518), wordt nader gewijzigd als volgt: Van artikel 2 word-t gelezen: a. het eerste lid: „Aan de in het vorig artikel bedoelde onderwijzers kan voor hun verderen stu dietijd een toelage worden toegekend naar reden van f 900 's jaars als tegemoetkoming in de studiekosten." b. het vierde lid: „Aan hen, die bij het behalen van de akte van bekwaamheid als hoofdonderwij zer aan toelagen minder hebben ontvangen dan hun ten hoogste zou zijn toegelegd, in dien zij eedurende twee jaren toelage had den genoten, kan door Onzen voornoemden minister een belooning worden toegekend, ten hoogste bedragende dat verschil." Artikel 5. De bepalingen van dit besluit zijn niet van toepassing ten aanzien van de personen, die op dan datum van inwerking treding daarvan reeds voor een der boven bedoelde opleidingen waren aangenomen. Artikel 40 vaithet Bezoldigingsbesluit. Het bureau yan dé centrale commissie voor georganiseer^ overleg, aan welke com missie de Regeering, zooals gemeld, advies heeft gevraagd oyer een ontwerp-besluit lot intrekking van art. 40 van het bezoldigings besluit, heeft, najar „De Res.bode" meldt, dat advies reeds uitgebracht. Het bureau adviseert^ de vraag, door de Regeering gesteld, of in beginsel mag wor den overgegaan tot loonsverlaging van het op 1 Juli 1922 reeds in dienst zijnde per soneel, bevestigend te beantwoorden. Het overweegt hierbij, dat het voornemen, dat de Regeering thans koestert, wel in schrille tegenspraak is met de belofte, -door de Re geering op 11 Mei 1922 bij monde van den heer De Geer gedaan, maar dat de toestand van 's lands financiën op dit oogenblik zoo danig is, dat een beroep op verkregen rech ten regenover het algemeen belang niet ge-, handhaafd kan worden. Wat betreft de vraag, hoe hoog de sala risvermindering zal moeten zijn, wil het bureau nadere gegevens van de Regeering afwachten. Het was gisteren in de middaguren buitengewoon druk vóór het Koninklijk Pa leis in het Noordeinde te 's-Gravenhage. Honderden hadden daar een plaatsje gezocht daar bekend was, dat de Koningin verschil lende gezanten zou ontvangen, die Haar ter gelegenheid van Iiaar jubileum geschenken of brieven zouden komen overhandigen van de souvereinen of staatshoofden, door die diplomaten bij het Hof der Koningin verte genwoordigd. Het werd zóó druk, dat bereden politie eenige orde moest komen brengen in den steeds wassenden menschenstroom. Het mooiste schouwspel kregen de be langstellenden te genieten toen te h^tlfdrie de nieuwe Perzische gezant, die zijn ge loofsbrief aan de Koningin kwam overhan digen, ten paleize aankwam in een gala koets van het Hof, waarvan het tweespan paarden van den breeden, rooden bok ge stuurd word door een wit gepruiktcn koet sier in groot-galalivrei, terwijl de koets door twee rijen knechten werd voorafgegaan. Korten tijd later reed Prins Hendrik met zijn adjudant, kapitein-ter-zee jhr. von Mühlen, uit, ter bijwoning van de opening van het internationale congres voor rund veeteelt. De gezanten, die speciaal in verband met het vorstelijk jubileum kwamen, kwamen in gewone auto's ten paleize aan. De meeste dezer diplomaten droegen het ceremonieele ambtsgewaad anderen, o.a. die van Polen, Tsjecho-Slowakije en Hongarije, droegen rokcostuum. Achtereenvolgens werden door H. M. op plechtige wijze, in tegenwoordigheid van yele waardigheidsbekleders van Haar Hof, in het roode salon van het paleis ontvangen: dc Fransche gezant, de heer Charles Be- noist, die H. M., naar wij vernamen, ten ge schenke aanbood een aantal in fraaie ecrins besloten theekoppen van Sèvres-porselc-in de Chineeschen gezant, Wang-Koeang-Ki, die de Koningin het grooikruis kwam over handigen van de „Orde du Gfand Merite", welke uitsluitend wordt geschonken aan staatshoofden de gezant van Polen, den lieer WierustKowalski, die het Grootkruis van de hoogste onderscheiding, welke dat land kent, overhandigde, n.l. de orde - van den Witten Adelaar de gezant van Enge land, sir Charles Marling, overbrenger van een eigenhandigen brief van den koning van Engeland de BraziliaanSche gezant, den heer de Brieune Feitosa, die een brief van gelukwensch overhandigde van den pre sident van die republiek do gezant van Tsjecho-Slowakije, de heer Zdenek Fierlin- ger, die een brief van het Staatshoofd van dat land aan H. M. ter hand stelde; de Grieksche gezant, de heer Kapsambelis, die ÏI. M. een geschenk aanbood dat voorloopig daar het nog niet geheel gereed was geko men, werd overhandigd in den vorm van een maquette eener copie in marmer van het standbeeld van Elensis Triptolemis, den God of beschermer van den landbouw ten slotte de zaakgelastigde van Hongarije, de heer Ambro de Adamscz, die H. M. een per soonlijken brief ter hand stelde van den Re gent van -Hongarije. De ontvangst der gezanten had plaats tus- schen drie en zes uur, zij staat geheel afge scheiden van de ontvangst en corps van alle hoofden der vreemde gezantschappen met hun echtgenooten, welke, gelijk eenige da gen geleden gemeld, zal plaats hebben op den verjaardag der Koningin, des avonds tusschen halfzes en kwart over zessen. Het huldeblijk, dat de Bijzondere Vrijwillige Landstorm aan H. M. de Ko ningin zal aanbieden, bestaat uit een in vijf deelen gebonden album, waarin voor komen vier en dertig duizend handteeke- ningen van Vrijwilligers en van leden der Landstorm-Commissiën. In een buitengewone algemeene ver gadering van de aid. 's-Gravenhage van „Horecaf" is gisteren in beginsel het voor stel aangenomen, om bij handhaving van het Gemeenteraadsbesluit tot drooglegging tijdens de Jubileumfeesten, de zaken der leden op Vrijdag 81 Augustus gesloten te houden. Dit besluit zal heden in de y or ga- dering van alle belanghebbenden naar voren worden gebracht, ten einde alle zaken in Den Haag eenzelfden maatregel te doen nemen. v - Van een conversie der 6-pCt,-lee- ningen onzer Staatsschuld is absoluut geen sprake. Naar „De Res.bode" verneemt, zijn bij den dienst der Rijksgebouwen voor onder wijs in Den Haag wederom twee ambtena ren in ambt en bezoldiging geschorst en twee ambtenaren ontslagen. Met den zich in arrest bevindenden Rijksbouwmeester V. zijn er thans in totaal vier geschorst in hun betrekking. Op het programma van de feesten te Delft stond voor gistermiddag de officieelo planting der Wilhelmina-linde en onthul ling van het monumentale hek. Dr. Z.--H. A. van den Belt, de voorzitter van het uitvoerend comité, deelde mede, wat het bestuur van Oranjedag deed be sluiten juist op deze plek, een Wilhelmina- boom te planten in plaats van de oude voor het hotel Wilhelmina, die in 1916 door een storm ontworteld is. Het was de toenmalige grens van de gemeente Delft, waar de Ko ningin bij haar laatste bezoek aan Delft van haar burgemeester afscheid nam. Dc linde met het monumentale hek wer den daarna aan de gemeente Delft ten ge schenke aangeboden. Mr. Van Baren, de burgemeester, bracht den dank van de burgerij aan Oranjedag ever. De plechtigheid werd met het ^Wilhelmus besloten. 's Avonds was er in „Stads-Doelen", een groot liefdadigheidsconcert door een koor van 650 dames en heeren en het Haagsche harmonie orkest der toonkunslenaars-ver- eeniging, onder directie yan den heer A. P., Ladeslein. Naar de heer Louis Bouwmeester Jr. gisteravond laat meedeelde, blijft de toe stand van zijn vader bevredigend. De hoofdwonde is geheeld en nu het verband van het hoofd verwijderd is, lijkt de zieke weer heel wat meer. De patiënt spreekt al weer van zijn plannen voor de naaste toe komst, en begint al le mopperen, „dat hij zoo lang moet liggen." Inlusschen gaat het ademhalen nog moeilijk. - Volgens „De Tel." bestaat bij de Re geering het voornemen, met ingang van 1 Jainuari a.s. het Hoog Militair Gerechtshof van Utrecht over te brengen naar Den Haag. De bedoeling zou zijn, het Ilof onder te brengen bij het Gerechtshof aldaar. Deze maatregel zou worden genomen uit een oogpunt van bezuiniging. Bij Kon. besluit is bepaald dat het eervol ontslag, verleend aan jhr. G. J. A. Schimmelpennick als burgemeester van Rhc- nen, zal ingaan op 1 October 1923 in plaats van op 1 September 1923; is benoemd tot commissaris van. Rijkspolitio H. W. Alberti, tevens commissaris v. politie te Maassluis tot commissaris van Rijkspolitie M. van Fcnema, tevens commissaris van politie te Tiel. Hel stoffelijk overschot van den heer J. B. Ruben, het slachtoffer van den moord aanslag in den Duitschen trein naar Bent- heim, is te Solwerd, onder de gemeente Appingedam, aan den schoot der aarde toe vertrouwd. De belangstelling was bijzonder groot. De hoogbejaarde ouders van den overledene uit Slochteren, volgden de baar in een rijtuig. Onder de vele bloemstuk ken waren kransen van leerlingen der Handelsschool te Amsterdam, van de too- neelclub „Geert Teis". Zelfs waren er kran sen van de inwoners en gasten van Bent- lieim en Schültorf. Nadat de kist in de groeve was neergela ten, werd allereerst het woord gevoerd door den predikant der Ned.-Herv. Kerk te Sol- werd, ds. A. de Peckert. Vervolgens werd het woord gevoerd door dr. J. Iloeksma, directeur der Handels school te Amsterdam, namens het gemeen tebestuur, leeraren en leerlingen; G. Her wig, lid der tooneelclub „Geert Teis" en mr. B. ten Bruggen Gate, secretaris van het college van curatoren van de universiteit te Groningen. Een zwager van den overledene, de beer Marwitz, uit Groningen, dankte namens fnevr. Ruben, en haar dochtertje Anna, als mede namens de overige familie voor do laatste eer, den overledene bewezen. Gisteren heeft de loonraad bij de Ne- derlandscho Spoorwegen beraadslaagd over het voorstel der directie, om een nieuwe classificatie in te voeren, waarbij een vierdo klasse zou worden ingesteld en een loonaf- trek van 5, 10 en 20 procent zou worden toe gepast. Thans zijn er drie loonklassen met een aftrek van 4 en 8 procent, geheel als bij het Rijk. Na een langdurige bespreking werd met 10 tegen 7 stemmen aangenomen een voor stel om vier klassen te vormen met een loon- aftrek van 4, 8 en 16 procent Zijn wij juist ingelicht, dan hebben do vertegenwoordigers der vakorganisaties tegen dit voorstel ge stemd. Op 1 Augustus 1923 werden 2412 we- duwenrenten en 4437 weezenrenten krach tens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op genoemden datum krachtens artikel 373 dier wet 29,256 personen in het genot ver keerden van een als vrucht hunner verze kering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week; voorts genoten 2958 per sonen een invaliditeitsrente, als bedoeld in artikel 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzekering ge regeld in de Ouderdomswet 1919 waren op vorengenoemden datum 65,816 personen in het genot van een als vrucht hunner ver zekering verkregen Ouderdomsrente van drie gulden per week. BINNENLAND. Onderscheidingen ter gelegenheid van Hr, Ms. verjaardag. De steunverleening aan de treilvisscheri] in den Raad van Katwijk. Opleiding voor den Indischen dienst. De nieuwe classliicatie van het spool- wegpersoneel. Er is sprake van, ,dat het Hoog MilitaiU Gerechtshof van Utrecht naar Den Haag verplaats sal worden. BUITENLAND. Naar aanleiding van den moord op de ledefl der Italiaansche grenscommissie heelt Mus solini een zeer scherp gestelde nota aan Griekenland gericht, waarin hij volledige genoegdoening eischt. Nabeschouwingen over de Belgische nota In Engeland toont men zich bijzonder te< leurgesjeld. Gaat Havenstein heen? De Duitsche gezantschapsposten te Parijs en Brussel zullen binnenkort vermoedelijk opnieuw worden bezet. Hedenavond ELSE HELLWICr Stiiiimniigs-Sangerin Vrijdag, Matinde van 8O nur des avonds VAN REEN, Bariton. 630 HAARLEMMERMEER. Witte Kruis, week te Aalsmeer. Het weder liet zich, althans in de morgenuren. Woensdag gun stiger aanzien dan den vorigen dag en heeft zich, behoudens een paar regenbuien tegen den avond, nog al goed gehouden. Nadat de weldadigheidsbazar 's middags weder voor het publiek was opengesteld, werd de aandacht van het publiek gevraagd voor eenige door de kinderen van de bijzon dere school le Kudelst'aart ten beste gegeven zangnummers. Te 3 uur werd op het terrein naast den Bazar een bloemencorso gehouden. Een waar bloementeest, dat Aalsmeer alle eer aandeed. Nadat de opstelling had plaats gehad, werd in optocht, onder de vroolijke muziek van het fanfarekorps „Uitérweg" een rondgang door het dorp enz. gemaakt, waarna men zich be- gat naar het sportterrein naast do Pottenvei- lihg, alwaar de keuring plaats had en het talrijk ook van heinde en ver opgekomen publiek ruimschoots gelegenheid had de prachtige versieringen op z'n gemak le be-, kijken. Verschillende vereenigingen en vele andere personen namen er aan deel. Er was reeds eenigen tijd voor den aanvang een groot aantal bloemenliefhebbers op de been om te genieten van hetgeen Aalsmeer op dit gebied weet te presl'eeren. Een reuzenarbeid is er voor noodig geweest om de verschillen de auto's, wagens .rijwielen, enz. op zoo'n royale, schilferende, ja onverbeterlijke wijze te versieren. Zij, die hiervoor tijd, moeite noch kosten ontzien hebben, kunnen met groote voldoening op hun gewaardeerde ar beid terugzien. Het geheel maakte inderdaad een overweldigenden indruk. Wat een bloe menpracht! Een ieder kreeg daddelijk den indruk, dat men was in het land, waar de bloemen- en plantenteelt haar hoogste trap van ontwikkeling heeft bereikt. Hulde aan allen, diezich op zoo'n uitnemende wijze van hun laak hebben gekweten. Nagenoeg van ieder onderdeel kon worden getuigd: Voorwaar een fraai stuk versieringswerk, dat indruk maakte, blijk gaf vau veel smaak en energie en den vervaardigers alle eer aan deed. De Woensdagmiddag kenmerkte zich dan ook voor Aalsmeer door heerlijk, genot vol aanschouwen. Te 5 uur gaf het fanfarekorps „Uilerweg"- een concert en een 5-tal nummers ten beste, waarnaar met veel aandacht werd geluisterd en te 8 uur werd genoten van een 7-tal num mers, die door Aalsmeers koorvereeniging ten gehoore werd gebracht. Toch kan het niel verzwegen worden, dat vooral de zangvere nigingen niet sleeds die belangstelling geno ten, waarop ze indeBÉaad recht hadden. Dit komt omdat het publiek groolendeels 's avonds geheel verkeert' in een ware Bazar- slemming, zoodat door velen meer aandacht wordt geschonken aan de verschillende an dere in het gebouw te genieten gegeven attracties dan aan hetgeen door de zangver- eenigingen op toch inderdaad uitnemends wijze ter atwiseling wordt' geboden'. In den bazar, die zich weer in een drult bezoek mocht verheugen ontbrak het ooit thans niet aan een opgewekte, prettige stem ming. Deze feestdag kan als uitnemend geslaagd beschouwd worden en is voor Aalsmeer een felicitatie dubbel waardl -i

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1