De Vrouw zooiier kart. lo. 19469. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 26 Augustus. Tweede Blad. Anno 1923, FEUIILETON. UIT DE RIJNSTREEK. U!T DE OMSTREKEN. LAND. EN TUINBOUW TENTOONSTELLING. 27 Aog. tot ec met 1 September. (Van onzen eigen verslaggever), volgende week zal Gouda het aan- ingspunt zijn voor allen, die met en den land- en tuinbouw in Nederland Goudsche afdeeling der Hollandsche schappij van Landbouw mag dit jaar 75-jarig bestaan herdenken en hoe zou it gedenkwaardig feit beter en in over- emming met het doel, hetwelk de Maat >pij nastreeft, nuttiger tot zijn recht komen dan door het organiseeren van ;entoonstelhng als boven aangegeven? t initiatief daartoe is genomen door den voorzitter dier afdeeling, den heer H. ilckenier de Greeve, die jaren lang deze ling als voorzitter leidde en haar tot wist te brengen. t doel der tentoonstelling is te trachten land- en tuinbouw, zooals deze in de c rondom Gouda wordt beoefend, te deren, door dezen te brengen op een >r peil, door gebruik te maken van wat schap en pracüjk naast economisch bt op dit uitgestrekte gebied leeren. opzet der tentoonstelling was aanvan- klein, doch door de allerwegen be- e belangstelling is zij van plaatselijk, gewestelijk en eindelijk nationaal ge- m. Vele personen en corporaties zei hun zedelijken en daadwerkelijken toe. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden aarde zich gaarne bereid het eere- itterschap te aanvaarden en in het :omitê hebben mannen van naam en e zitting. Noemen wij slechts jlir. mr. I. M. Ruys de Beerenbrouck, Minister Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Is eere-voorzitter van dit comité de ten- telling a.s. Maandag officieel zal ope- mr. P. J. M. Aalberse, Minister van d, Handel en Nijv;rhcid; J. J. C. van Minister van Oorlog; E. C. baron Iweerts de Landas, Commissaris der Ko- ingin in de provincie Zuid-Holland; dr. P. an Hoek, Directeur-Generaal van den land ouw, om van de talrijke land- en tuinbouw pecialiteiten in ons land te zwijgen. Behalve de medailles, uitgeloofd door H. t. de Koningin voor de afd. Zuivel en 'uinbouw, van H. M. de Koningin-Moeder, K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, •ocht het bestuur van alle vooraanstaande ersonen en lichamen, van welke richting ok, bewijzen van sympathie ontvangen in len vorm van medailles, schenkingen of eelname in het waarborgfonds. Het is daardoor mogelijk geworden de entoonstelling te doen huisvesten in de voor alige kazerne op het groote terrein voor gebouw en de aanliggende terreinen, rwijl door de medewerking van het korps ^ntonniers een pontonbrug-verbinding is viregen, met de tegenover liggende terrci- •ii en gebouwen van de sociëteit „Ons Ge- Ogen', welke mede voor deze tentoonslcl- e in gebruik is genomen. De tentoonstelling staat onder leiding n een permanent comité, waarvan voor- tier is de heer Valckenier de Greeve. Dit mité heeft zich bij de organisatie de me ewerking van verschillende commissies erzekerd, ten einde aan alle afdeelingen oede zorg te kunnen besteden. Vermeld zij ïer slechts de financieele commissie, de mmissie voor terreinen en gebouwen, de enloonstellingscommissie en de commissie an ontvangst van het 75ste Nederlandschc andhuish.kundig Congres, dat tegelijkertijd Gouda wordt gehouden. De tentoonstelling omvat de afdeelingen: eikwinning, melkverzorging, slalverbele- ng, kaasmakerij, consumptiemelk, export oor kaas en melkproducten, roomboter, loemen, planten, groenten, ooft, rundvee, varkens, schapen, geiten, pluimvee en ko nijnen, eieren, houtteelt, hoefbeslag, bijen- eelt, gereedschappen, rijtuigen, auto's en eloomfietsen, zadelmakerij, land- en tuin- uwondorwijs, verzekering, enz. De afdeeling zuivel, waarbij dagelijks de aasmakerij in de practijk wordt getoond au:maak van volvette boerenkaas, Fran- Khe, Belgische export, zware en binncn- andsche kaas is uit den aard der zaak voornaamste afdeeling dezer tentoonstel ling. Zij bevat ruim 150 inzendingen zoo- Oorspronkelijke HolJ. detective-1 an. Door R J. BRANDENBURG. (Schrijver van „Het doodend Zwijgen"). (Nadruk verboden). HOOFDSTUK XV. Een spoor. Plotseling etopte de auto. De agent Opcndo het portier en zeide, dat hij meen- iets gezien te hebben. Wij stegen, allen uit. Eenigo tientallen toeters terug was een dwarsweg. De auto, waarin het lijk van De Weer den werd vervoerd, passeerde ons, juist toen wij den donkeren weg zouden inslaan. Niets bijzonders. Rijd maar door," be val de hoofd-commissaris en de auto met z'Jn luguberen last vervolgd© den tocht. Wij liepen achter den lichtkegel aan, welken de electrische lantaarn voor ons uitwierp en dit eindigde in een giijs vlak; achterkant van den auto, waarin Do ™er(*en dood was tegemoet gereden. Eenzaam en verlaten stond de grijze ra dwagen op het smalle dijkje. De lichten £aren gedoofd en Peter, die nieuwsgierig |™ter ons aangeloopen was, sprong op de ^eplank, zett© den motor aan, schakelde lampen in en eensklaps schoten de twee lichtbundels recht vooruit. wel van handelaren als producenten en zuivelfabrieken. Na deze komt de afdeeling Tuinbouw, met bloemen en planten, groenten en fruit. Deze schitterende afdeeling is tot stand ge komen door de belangrijke medewerking van de kweekers uit Gouda, Boskoop, Aals meer en het Westland. Het aantal inzendingen is zóó groot, dat een afzonderlijk gebouw van 1000 M2. be schikbaar is gesteld om deze afdeeling esn goede plaats te verzekeren. De kweekers hebben zicK echter niet enlek tot de aankleeding van het „Bloe- menhuis" bepaald; ook de toeganswegea, die de beide genoemde terreinen verbindt, hebben zij op een recht smaakvolle wijze aangelegd. Een gewone straat, leidende naar de sociëteit „Ons Genoegen", is in een allée van groene heesters en veelkleurige bloemen herschapen. Op het z.g. Sportterrein vinden belang wekkende afdeelingen rundvee en klein vee een plaats, waarvoor Donderdag 30 Augustus een kleuring plaats heeft, als mede de afdeeling pluimvee en konijnen en de afdeelingen bijenteelt, houtteelt en riet. Behalve deze algemeene expositie zijn op het tentoonstellingsterrein nog een vijf tigtal stands van handels- en industrieel e ondernemingen geplaatst, waarin velerlei voor de bezoekers interessante zaken zijn tentoongesteld. Voor hen, die op eenigerlei wijze belang hebben voor land- en tuinbouw, veeteelt en zuivelbereiding is er ontzaglijk veel te zien en te leerenmaar er is bovendien ook uitnemend gezorgd voor de noodige attrac ties. Aan de tentoonstelling toch zijn verbon den een opvoering van de film „Neerlands Volksleven in den Zomer", een groot natio naal en folkloristisch filmwerk met toelich ting van den heer D. J. van der Ven, te Oosterbeek, muzikaal geïllustreerd door prof. Julius Röntgen, en eenige wetenschap pelijke films, omvattende akkerbouw, stam- boekvee, bijenteelt, enz., terwijl op Woens dag 29 Augustus er een groot internationaal concours-hippique en spring-concours zal plaats hebben, benevens op Dinsdag te voren een concours voor trekhonden en op Dinsdag en Woensdag nationale wedstrijden voor ge diplomeerde hoefsmeden. Dat tegelijk het 75ste Nederlandsch Land- huishoudkundig Congres zal worden gehou den vermeldden wij reeds. Om deze land en tuinbouwweek volledig te, maken, komt ook nog de Hollandsche Maatschappij van Landbouw tot het houden harer algemeene vergadering hier bijeen. Het zal alzoo de volgende week druk te Gouda zijn. Het welslagen hangt nu nog maar alleen van Moeder Natuur af. Hopen wij daarom, dat de laatste week van Augus tus ons nog eenige mooie zonnige zomer dagen schenkt Donderdag heeft de Nederlandsche Per3 reeds een voorproefje gehad van hetgeen er de volgende week in allen glans en glorie zal zijn te genieten. Her Permanent Tentoonstellings-Comité was zoo vriendelijk een aantal vertegen woordigers van groote en provinciale bladen en van vakbladen tot een bezoek uit te noo- digen, om een en ander, voor zoover het ge reed was er moest aan veel nog de laat ste hand gelegd worden te bezichtigen. Op even vriendelijke als gastvrije wijze werden zij door het Comité ontvangen en de nu reeds feestelijk aangerichte groote zaal van „Ons Genoegen", waar de dames en heeren bij ontstentenis van den voorzitter, die door een lichte ongesteldheid was ver hinderd, werden verwelkomd door den on dervoorzitter, den heer W. Heusdens, die in een geestige toespraak de wording en de ontwikkeling der tentoonstellingsplannen schelste en zijn erkentelijkheid betuigde aan de velen, die er toe hadden bijgedragen dat deze tentoonstelling, aanvankelijk als een voudig bedoeld, is uitgegroeid lot een van nationaal belang. Nadat vervolgens de gebouwen cn terrei nen, met wat er zich reeds in en op bevond, zooals wij het boven aanstipten, was be zichtigd, vereenigden de journalisten zich met het bestuur en de Comité-leden aan een noenmaal, waarbij ook de burgemeester der gemeente Gouda, tevens eere-voorzitter van het Permanent Tentoonstellings-Comité, den heer H. J. Mijs, mede aanzat. Do motor klopte gezellig, het scheen het hart van den wagen, dat zich weer in be weging had gezetde auto leefde weer. Arthur had den agent sijn zaklantaarn or.lnomen en belichtte het inwendig© van den v/a gen. Do bovenkant van de leeren kussens ach ter de plaats naast den chauffeur waren door bk-edspatjes bestippeld. De Weerden had dus riet- zelf gechauffeerd en daar hij wel raast Milly moest hebben gezeten, had deze laatste het istuurrad gehouden. Zat zij niet altijd aan het stuur? Jack Raven moest dan achterin gezeten zijn geweest. Had hij de venijnige slagen op het achterhoofd van den vermoorden man toegebracht? Ik kon slechts gissen. Plotseling hief Arthur met een kreet van verrassing een voorwerp omhoog, dat in het licht van de lantaarn uitzag als een gestolde bloedvlek. Het was een groote roode bloem van fluweel en zijle, aooals de dameö ze voor versiering aan haar corsage dragen. D© bloem was in de worsteling zeker los geraakt. Milly had dus actief aan den 6lrijd deelgenomen. Mijn hart klopte. Het was merkwaardig, maar Eet was mij of ik alle phasen van den toobt van De Weerden zou hebben kunnen const rueeren. ,.Het lijkt wel mijn bloem", zei ik na een pauze, in welke het voorwerp, dat Milly had verloren en dat zulk ©en vreeselijke aanklacht tegen haar uitsprak, van hand tot hand ging. Ik sloeg mijn mantel open en liet mijn bloem zien. „Waarlijk, het zijn broertje en zusje,2^ zeid© Arthur. Er heerschte aan den gullen disch een zeer aangename toon. Na den voorzitter, den heer Heusdens, en den burgemeester, voer den nog namens de kweekers van Boskoop en die van het Westland respectievelijk het woord, de heeren De Ruyter en mr. Nie- müller, terwijl de heer Teunissen, uit Am sterdam, als woordvoerder van de vertegen woordigers der Pers het Comité dankte voor de hartelijke ontvangst en de beste wen- schen voor het welslagen dezer tentoonstel ling uitsprak. Uit naam van de Leidsche Per& sluiten wij ons daarbij gaarne aan. De heer Van der Ven hield vervolgens in één der Goudsche bioskopen een inleidende causerie over de beteekenis van bet film werk „Neerlands Volksleven in den Zomer", verduidelijkt door interessante lichtbeelden, grootendeels ontleend aan zijn zomerfilm- opnamen. Wij kunnen van deze films, evenals van de toelichting, niet anders dan goeds zeg gen. Wie de tentoonstelling bezoekt, yer- zuime niet van dit filmwerk te genieten 1 Na afloop hiervan werd den gasten nog een tea aangeboden, waarna zij ongetwij feld met de beste indrukken van de tentoon stelling en wat er aan verbonden is, ver trokken. ALKEMADE. Burg. Stand. - Geboren: Cornelia Maria, D. v. J. vaa Hameren en G. van der Kamp. Hendri- ous Johannes Franciscus, Z. van J. H. G. Wortman en C. van der Zwet. Gerardua Johanneé, Z. van O. van Klink en M. A. d© Jong. Overleden: Gerritje Los '13 j. Ondertrouwd: Benjamin Reyngoud jm. 27 j. en Mensje van der Vis jd. 25 j. De loting voor de dienstplichtigen van de lichting 1924 zal in deze gemeente plaats hebben te Roelofarendsveen in heb Gemeen tehuis op Maandag 3 September. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De vergadering wordt met gebed geopend waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Wordt ter tafel gebracht en gelezen: 1. Mededeelingen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden. 2. Een beslissing van Ged. Staten op het beroep van J. C .Koorn tegen het besluit van den Raad, waarbij aan hem eervol ont slag is verleend als onderwijzer aan de openbare lagere school, wegens opheffing der betrekking. I-Iieriiit blijkt, dat Ged. Sla- ten het besluit hebben bevestigd, met dien verstande, dat de datum van het ontslag nader is gesteld op 1 Jui^ï 1923. Burgemees ter en .Wethouders stellen voor het stuk voor kennisgeving aan te nemen, waartoe wordt besloten. 3. Een missive van Ged. Sttaen berichten de de ontvangst van de verordening lot wij ziging van de Algemeene Politieverordening. 4. Een aanvrage vap het bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Lager en Meer Uitgebreid Lager onderwijs en Bewaarschool alhier, om gelden voor de aanschaffing van een 20-lal nieuwe schoolbanken. De Voor zitter, deze aanvrage toelichtende, deelt mede, dat daarvoor een bedrag noodig is van f 500. B. en W. stellen voor de aa'n- vrage toe te staan en deze uitgave te bren gen op de begrooting van 1924, waartoe wordt besloten. 5. Een missive van Ged. Staten ter zake van de verlenging van de tramlijn der N. Z. II. T. M. te Leiden tot de Bruggeslraat, on der Zoeterwoude. B. en W. stelten voor aan Gedeputeerde Staten hieromtrent het volgende te berich ten :1. dat de verbreeding van den weg die ligt onder de gemeenten Leiden en Zoe terwoude voor Leiderdorp van geen be lang is en derhalve geen aanleiding bestaat om in de kosten daarvan bij fe dragen, zoo die mocht worden gevraagd; 2. dat de Raad in beginsel bereid is wanneer de weg is verbreed een bijdrage te verleepen in den aanleg van de trambaan in verhouding tot het voordeel, dat de gemeente zoude heb- Ma-ar in de schaduw van mijn mantel scheen mijn bloem, toen het licht er niet langer op viel, een dood ding; die van Milly evenwel, die aller blikken tot zich trok, was als van een vreemd: leven ver vuld. De bladeren schenen te bewegen, de bloem leek te ademen; het was e-en rooae mond en die mond scheen iets te willen zeggen. Ik rilde even, knoopte mijn mantel dicht. De agent, die chauffeeren kon, zou den ra cewagen, waarin verder niets bijzonders werd gevonden, naar de stad brengen. Wij gingen weer verder, reden Utrecht in. „Hoe lagt is het? Halfelf. Dan kannen wij nog even langs het bureau rijden. Ba- rendse kan er net zijn. En de cirous-voor- stelling is Spimers altpd om halftwaalf a£- geloopen?" „Neen, ev©n vóór elf," zei ik. Ik herin nerde het mij nog zeer goed. „Dan is het beter, dat wij maar direct doorrijden. Ik had nog even willen- vragen wat de inspecteur op den vermoorde heeft gevonden." „Dat zal wel niet veel bijzonders zijn," antwoordde Arthur. „Alles, wat voor hem gevaarlijk zou kunnen zijn, zal hij wel heb ben vernietigd. En van de effecten U hij al ontlast." Er ontstond een stilte. Wij kwamen nu aan het slotbedrijf van Eet drama. Straks zouden wij de proef op de som krijgen. In welk wespennest waren wij hier in Holland verzeild geraakt! Wat zou tante Jane opkijken, als ik later alles aan haar zóu vertellen, gezellig in een oauseuse „neergevlijd en t oen smakeb'ijc Vpo\e ben bij dit, geheel buiten haar grenzen lig gende, vervoermiddel. Met algemeene slem- men wordt dit voorstel aangenomen. 6. Een verzoek van de onderwijzeres, mej. M. J. I. Hoogwinkel, om eenige vergoe ding voor het geven van handwerkonder- wijs buiten de schooluren in de jaren 1920, 1921 en begin 1922 en zulk9 ingevolge de Wet van 5 Mei 1923 (Stbl. no. 190) die den Raad daartoe de bevoegdheid geeft. De Voor zitter licht dit verzoek nog nader toe. B. en W. stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Aldus wordt besloten. 7. Een verzoek van het Comité voor de te houden feesten ter gelegenheid van het 25-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin om het tekort ad f 1000 geheel of voor een zoo groot mogelijk gedeelte te wil len dekken. B. en W. stellen voor hun Col lege de beschikking te geven over f 725, zul lende daarvan f 600 worden verstrekt aan bet Comité, terwijl het restant voor andere uitgaven, het feest betreffende, zal worden aangewend-. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. Vervolgens worden, mede in verband met het bovenstaande, eenige wijzigingen aan gebracht in de begrooling van 1923 en het betrekkelijke model C vastgesteld. Daarna bieden Burgemeester en Wethou ders de begrooting van 1924 aan, die bij de leden zal circuleeren. De Voorzitter deelt nu mede, dat de ver lichting zal aanvangen op 31 Augustus a.s., terwijl met het oog op de nabijheid der stad de lantaarns tot 11 uur 's avonds zullen blij ven branden. De heer van Leeuwen zag gaarne op som mige punten eenige meerdere verlichting. De Voorzitter zegt, dat B. en W. zullen doen nagaan, waar nog meerdere verlich ting noodig is en de lantaarnpalen, die niet gebruikt worden, laten opruimen en in re serve houden. Bij de rondvraag vraagt de heer C. de Graaf of het onderhoud van een gedeelte van het Kerkplein om de Ned.-Herv. Kerk niet voor rekening der gemeente komt, waarop de vooriztter- ontkennend moet ant woorden. Nog vestigt de lieer De Graaf de aandacht van den Voorzitter op den Kerk hofmuur en vraagt of de gemeente-opzich ter daarnaar een onderzoek lean instellen en de noodig bevonden herstellingen kan laten aanbrengen. De Voorzitter zegt toe den ge meente-opzichter in dien geest opdracht te zullen verstrekken. De lieer Boot vraagt naar de vernieuwing van de Leiderdorpsche brug. De Voorzitter deelt mede, dat binnenkort de aanbesteding zal plaats hebben en dat liet dan nog wel 8 maanden zal duren, alvorens de brug voor het verkeer van rij- en voertuigen kan wor den opengesteld. De lieer Van Leeuwen wil door middel van Ged. Staten op spoed aandringen, daar velen grooten last en schade hebben van de langdurige afsluiting. Besloten wordt, dat B. cn W. bij Ged. Staten op een snelleren voortgang der werkzaamheden zullen aan dringen. Alvorens de vergadering te sluiten wil de Voorzitter aan den heer A. B. Vorkley, die 23 jaren en aan den lieer J, Rijnsburger, dïe 3 jaren lid van den Raad geweest zijn en met de volgende zittingsperiode geen deel meer zullen uilmaken van deze vergadering een woord van hartel ijken dank zeggen voor de wijze, waarop zij de belangen van de ge meente behartigden en voor de aangename cn welwillende wijze, waarop zij zich ge durende de vergaderingen aan zijn leiding onderwierpen. Hij wenscht hun alles goeds toe en hoopt, dat zij steeds belang zullen blijven stellen in de beraadslagingen te de zer plaatse, die uitsluitend moeten strekken om de belangen van de gemeente te behar tigen wat, gelukkig niet hier, doch elders wel eens uit het oog wordt verloren en steeds ten koste der gemeente. De heer Verkley dankt den Voorzitter voor deze hartelijke woorden en spreekt den wensch uit, dat de Voorzitter nog lang aan het hoofd der gemeente moge blijven en dat de gemeente onder zijn bestuur steeds voor uit zal gaan. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. RIJPWETERING. Tot onderwijzer aan de R.-K. bijzonder school alhier is be noemd de heer A. Barten van Rotterdam. thee en een. knapperig bisquitje voor me. Maai nog waren wij niet aan het einde van ons werk. In zekeren zin moest» het nog beginnen. Voor het eerst kwamen wij nu van aangezicht tot aangezicht tegen óver onze werkelijke tegenstanders te staan. Zoowel voor Arthur als voor mij was heb gevaar nog huig niet geweken. Dit tweetal was tot alles in staat. Dat hadden zij meermalen bewezen. Zelf Weven zij ach ter de schermen, maar hun handlangers volvoerden hun bevelen met buitengewone stiptheid. Misschien zouden zij, nu zij zeiven direct wenden aangevallen, hun vrijheid duur verkoopen. iMilly Raven was niet iemand, die mem ongestraft te nft komt. Ik begon bang te worden. Meer voor Aithur dan voor mijzelf. Ik zag hen etaan tegenovei de paardrijd-ster, beiden de ar men gekruist voor de borst, hun oogen drongen in elkander, geen van beiden sloeg ze neer. Daar blonk plotseling een dolk in de opgeheven vuist van de vrouw. Ik wild© mij vóór Arthur werpen, maar sterke ar men hielden mij tegen. Het wapen plonsto in Arthurs borst. Zij trok het terug en werd door eenige agenten overmand. Maar Arthur lag in het zaagsel, terwijl het bloed zijn blank overhemd rood kleurde. Ik zag mijzelf voorover storten over zijn lichaam en hoorde mij luide kreten slaken. Het was mijn opgewonden verbeelding, di© mij dat alles voor oogen tooyerde. Maar toch trilde ik en een droge snik ont snapte aan mijn borst. Arthur sloeg zijn arm oni mij en drukte zioh tegen mij aati. In zijn omarming werd ik rustiger, voei- K}e ik mij veilig. Er kon immers niets ge- beuren? De politie was tooh bii on3l Het ROELOFARENDSVEEN. Door B. en W. is vergunning verleend aan het R.-K. Kerkbestuur alhier tot het aanbouwen van den nog ontbrekenden vleugel aan het ge sticht voor Ouden van'Dagen alhier. WADDINXVEEN. Burg. Stand. Geboren: Dirkje, D. v. G. Kok en C. Radder. Johanna, D. v, A. de Kooter en N. van Ooslerom. Adriana Grietje Trijntje, D. v. C. de Jong en E. van Beek. De landbouwer T. in het Noordeindo deed bij den burgemeester aangifte van mond- en klauwzeer onder zijn vee, Den heer M. Heikoop J.F.zn. werd op de gehouden veekeuring te Gouda toegekend de eereprijs f 150.en zilveren medaille der Koningin; aan den heer N. Breedijk werd toegekend een le prijs. Door de Waddinxveensche postduiven- vereeniging „De Sperwer" is besloten een vlucht te organiseeren op 2 September a.s, van uit Schaarbeek (B.), afstand 123 K.M. De baten dier vlucht kornen ten goede aan de kas van de vereeniging lot bestrijding der t. b. c. in onze gemeente. WOUBRUGGE. De toebereidselen voor het Huldigingsfeest zijn ook hier bo- gonnen. De groote feesttent met ameuble- ment is gearriveerd. Aan den heor A. van 't Wout is opgedragen de consumptie te le veren. Maandag zal een aanvang gemaakb worden met bet feestterrein te ordenen. Met toestemming van don burgemeester zal den eersten feestdag door een aantal jongedames het nationale vlaggetje met „Pno-Rege"- in ons dorp te koop aan&eho- den worden, ten behoeve van de militairo tehuizen en anderen arbeid onder ons krijg# volk. Kerkel bericht. Ned.-Hcrv. Kerk voorm. 10 uur ds. Jacobs, van Hoog- made. H. Avondmaal's avonds 7 uur de heer Yan der Yeen, van Ter-Aardank zegging. Geref. Kerk voorm. 10 uur, Leerrede lezen, nam. halfdrie ds. Haspers, van Kou dekerk. Burg. Stand. Geboren: JoEan- na Cornelia, D. van J. van der Star en H. G. Vlasveld. Feike, Z. van J. D. Zand- stra en B. Hoogteijling. Anthonius Mat thias Johannes, Z. van J. van der Meetf en M. van Velzen. G e h u w d: G. van Oostende jm. 30 j. etf J. M. Ket, jd. 25 j. HAARLEMMERMEER. Ten nadeclo van den heer R. aan den Hoofdweg bij den Spaarnwouderweg alhier werd 's nachts het kippenhok van z'n inhoud ontdaan en een stel prachtige Ancona-kippen ontvreemd. Een arbeider, die eenige dagen bij den heer R. had gewerkt, werd Donderdag gear- réslecrd en naar Hoofddorp overgebracht. Het bleek evenwel, dat hij van den kippen- diefstal niets afwist, maar zich wel een paar nieuwe klompen wederrechtelijk had toegeëigend. De man werd 's avonds weer op vrije voeten gelaten. De oogst van het vlas, dat op sommigo plaatsen dit jaar in dezen polder werd ge teeld, is thans in vollen gang. De opbrengst van dit gewas valt niet tegen. Twee volge laden groote vaariuigen lagen Donderdag in de Ringvaart bij de Bennebroekerweg, weder tot vertrek gereed. Met betrekking tot verkeersverbetcring te Abbcnes, vernemen we, dat spoedig een begin zal worden gemaakt met het leggen van een dam in den Kagerlocht aldaar. Het kleine houten loopbruggetje dateert al van vele jaren terug; dat is de eenige verbinding van het dorp met den Ringvaart en hoewel dit geschikt is voor het verkeer van do schoolkinderen van den dijk naar het dorp en voor de dorpsbewoners die in vroegere jaren met de boot goede gelegenheid hadden om naar Leiden en Amsterdam te gaan, werd het toch als een bezwaar gevoeld, dat die weg met een rij- of voertuig niet kon worden gepasseerd. Met het voorgenomen werk zal dit nu an« ders worden, zoodat verwacht wordt, dat deze verkeersverbetering nog vóór den win-, ter tot stand zal komen. was de taak van die menscben gevaarlijke misdadigers te knippen en ons te vrijwaren voor alle mogelijke onaangenaamheden. Zij moesten ons beschermen, zoo noodig tea koste van hun eigen leven. Wij hielden stil voor den ingang van het circus. Achter ons stopto de race-wagen. „Haal oogenblikkelijk vier agenten hier", zei de hoofdcommissaris tot den man aan het stuur. Wij namen vier loge en de man aan de caasa, die zat te slapen, keek of hij hot in Keulen hoorde dtomderes. Stel u voor vier loges, een kwartier voordat de voor stelling is geëindigd 1 Dio gekken kwamea natuurlijk voor de illustero Milly. Ja, daae had de man cohoon gelijk in. Yoor haar kwamen wij, maar toch niet ju den zin, welken do man aan d© cassa be doelde. Met knikkende knieën volgde ik Arthur. Wij blevon maar staan, het was werkelijtc niet de moeite waard om nog te gaan zit ten. Maar was het wonder, dat ik zwaar op Arthurs arm leunde. HOOFDSTUK XVI. Aan de trapéze. Do circua-kapel spoelde do sleependo' wals, aacht gleden de klanken door de ruimte. Het gegons van het publiek, dat weer zeer talrijk was en den kleurigen mo- zaïkwand yormde van do kom, waarvan het witfe zaagsel de bodem was, liet zich' hooren. t *- (Wordt vervolgd)* y -Vr,

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5