CORRESPONDENTIE. Tt Verstoorde feest. Ik raad alle kinderen ten zeerste aan om _t begin dezer correspondentie aandachtig e lezen. Op verzoek van de Directie van aet „L. D." plaats ik in deze kindercourant prijsraadsels ter eere van het Zilveren Feest van H. M. de Koningin. Verder heeft de Directie mij verzocht aan de raadseljeugd mede te deelen, dat ik ter eere van dit feest extra-prijzen mag verloten, o.a. twee keu rige zilveren horloges, versierd met de beel tenissen van H. M. de Koningin en van Z. K. H. Prins Hendrik. In totaal worden- de volgende extra-prijzen uitgeloofd: 1 boeken voor de groote meisjes; 2 horloges en 2 boeken voor de groote jongens} _j 4 boeken voor de kleine meisjes; i boeken voor de kleine jongens. Wat zeggen jullie wel van dit heerlijke nieuwtje? Er zijn twee raadsels, het-driesprongraad sel voor de grooten (gegeven door de Ee dactie van het „L. D.") en een kruisraadsel voor de kleinen, die ook de onderdeelen moeten opgeven, niet alleen het "hoofdwoord. Allen moeten goed hun voornaam vermel den, zoodat ik weet of het een jongen of een meisje is en er den leeftijd bij schrijven. Jullie krijgt ruim den tijd om op te lossen. De. brieven moeten allemaal opgezonden worden naar het bureau Leidsch Dagblad, Leiden, vóór Woensdag 29 Augustus, 5 uur, dan kan het geheele pakket aan mij opge zonden worden naar Zwitserland. Daar zal ik alles nazien en dan komt Zaterdag 8 Sep tember de uitslag in de kindercourant. Jullie moet dus ditmaal een weekje langer wach ten op den uitslag, maar ieder kind zal hoop ik, heel goed begrijpen, dat het niet anders kan. Het is mij onmogelijk het de volgende k? week al klaar te spelen, als ik dan op reis ga, en nu hebben jullie ook mooi den tijd om de raadsels op te lossen. Ik hoop zeer, dat er niet velen mijner raadseljeugd moe ten ontbreken door afwezigheid. Dezen keer verzoek ik allen kinderen ook vriendelijk om elk apart op te schrijven, geen broertje en zusje, of vriendinnen te zamen, zoodat ik ieder voor zich zelf kan laten loten. Allen veel plezier met deze prijsraadsels, ik hoop, dat er met genoegen gewerkt zal worden. Jopie en Net Kret, dank voor de aardige takjes hei, die ik in jullie brief vond, die blijven zoo lang mooi. Hoe naar, dat Moe der nog steeds niet geheel beter is. Ik be grijp, dat jullie daardoor niet zooveel van. de vacantie hebt kunnen genieten. Annie Huisman, wat ben je alweer ijve rig aan het schrijven geweest voor mij. Als je er nu met de prijsraadsels geen tijd voor hebt, dan schrijf je dien keer maar niets van het verhaal over. Wim van der Horst, het deed mij heusch o zoo veel plezier, dat de berichten over je moeder iets gunstiger waren. Ik hoop toch zóó dat de koorts nu voor goed wegblijft. Prettig, dat de professor haar weer eens bezocht. Aardig van je om een staaltje van het paardenleidsel in den brief te doen; ik hoop, dat jullie er prettig mee zult spelen, zoodra het klaar is. Nelly en Henk Broers, neen ik reis niet langs den Rijn, maar door België-en Frank rijk, maar niet in eens door. Dat vind ik veel te vermoeiend. Ida en Dina Hoogervorst en Calharina Stravers, bij deze prijsraadsels mag je niet 'met je drietjes samen doen, schrijft ieder apart de oplossingen op, dan kan je immers beter zelf meeloten. Abram Oudshoorn, jammer dat juist de laatste week van je vacantie toen er plan netjes waren van uitgaan, het weer zoo slecht was. Dat trof al heel slecht voor jou. Je hebt groot gelijk hoor, het is veel beter om goede maatjes te zijn, aan kibbelen heb je niets. Clazina van Venetie, je hebt volkomen gelijk, dat het wel veel werk voor mij is, als ik in Zwitserland arriveer en daar dan een extra hoeveelheid Leidsche brieven zal vin den, maar jullie vindt het zeker wel heel prettig, dat er extra prijzen zijn ter eere van de feesten. Annie Zirkzee, het is gezellig, dat jij mij altijd zoo trouw op de hoogte houdt van al lerlei, en nu vond ik het ook prettig, dat je u in i© iaj zo< h :Vt le: va Vier hazenheertjes vierdèn saam 't feest van hun vriendschapsbond een pic-nic was er in het bosch, daar elk d&t 't leukste vond. Een ieder droeg er w&t toe bij recht feest'lijk was het maal er werd gesproken, veel en luid in geestdriftvolle taal. Daar plotsTing klonk een luid gebrom,. een beer kwam op 't tapijt meteen was toen de redenaar 't slot van zijn rede kwijt< Hij viel met stoel en al omver, droef werd het feest verstoord méAr, dat de beer hem heeft 'gepakt, - heb ik toch niet gehoord. 7A Ik denk dus, dat zij zijn ontsnapt o, hazen zijn zoo vlug ze kwamen stellig ongedeerd wel allen thuis terug! mij' nog iets vertelde over die persoon, 'die ik zoo heel goed ken, want ik hoorde in heel lang niets van haar. Zeg haar dat maar eens uit inijn naam. Het beste hoor met jezelf en met Moeder. Ina Houpt, ditmaal had jij keurig geschre ven. Hebben er al veel menschen in je al bum geschreven? Tonnie ik wensch je veel plezier met de feesten in Leiden. Anton van Brussel, dank voor je raadsels. Johan Schneider, ik zal je anecdote ook eens plaatsen later. Drietal van Beek, jullie hebt toch pas groot feest gevierd in Alphen, en nu in Sep tember al weer? Veel plezier op 6 en 7 September. Betsy Rijnders, hoe of ik je postpapier vind Alleraardigst, een heel grappig prentje was dat. In Beverwijk en Wijk aan Zee ben ik ook wel eens geweest, en ik vond het er ook heel mooi. D. v. Riessen, een nieuweling; mocht je met de prijsraadsels mee willen doen zet dan je voornaam voluit; ik weet nu niet of je een meisje of een jongen bent. Je brief kwam nog op tijd. Harmen en Wim Nieuwland, jullie bent dus weer terug na alle logeerpartijen, en hebt veel gezien en veel genoten, merk ik uit den brief. Ik heb ook dikwijls genoten van het prachtige uitzicht vanaf het Kopje. Jo Taffijn, laten we maar hopen, dat het mooi weer zal zijn als er overal feest wordt gevierd. Wij hier in Kloosterzande hopen natuurlijk op mooi droog weer op 25 efi 26 Augustus voor de aubade en he {schoolfeest daarna, en voor den historischen optocht en het bloemencorso. Hendrik Broeksema het was best, dat jij in plaats van' Betje schreef nu zij in Den Haag was. Nelly van Tol, als je zoo'n prettige va cantie hebt gehad, ga je zeker ook weer met veel plezier naar school. Je vriendinnetje vroeg mij of je mij toch wel had geschreven, dat zal ze dan nu wel in de courant zien. Klazina Parlevliet, wat een vroolijke brief was dat van je, vol verhalen over alle lo geerpartijen, je hebt het echt prettig gehad overal, maar je vindt het zeker wel prettig, dat je nu weer thuis bent, nu de prijsraad sels er zijn, zoodat je kunt meedoen. Coba Bergman, zeker, mag je voortaan meedoen, iedereen is welkom. Elsje Timmers, dat is akijd weer wat, vreemd de eerste dag op school na een lange vacantie, je moet dan eerst weer wat wen-.; nen. Zoek maar goed naar het prijsraadsel, je kunt het best vinden. Is Gerrie ook weer, terug, zoodat zij mee kan doen aan dit prijs-ij raadsel? Als die 600 kinderen hier hun lie-*, deren gezongen hebben, dan gaan zij in op-»i tocht naar de groote weide van den burge-' meester, daar worden ze getrakteerd enj komt er een goochelaar, dus pretjes genoeg[ voor hen. Clasina Lepelaar, ik heb altijd zooveel' papieren liggen met raadsels, en nu weet ik heusch niet of jou papier soms onderaan ligt. Marietje Eikerbout, als je weer eens veel weet te vertellen, dan schrijf ie zaij maar een langeren brief. Viertal Hoope, als het maar gewone raad sels zijn, dan is het natuurlijk opperbest, dat er viertal onderstaat en dat Coba den brief schrijft, maar als het nu prijsraadsels zijn, dan zou ik toch beter vinden, dat er maar één onderteekent. Wil ieder apart op-, lossen en opschrijven, dat is mij best hoor, Coba schreef echt gezellig over allerlei pret* jes in de vacantie. Jeannette Verboog en Alida van Zanten, jullie feest belooft ook heel aardig te wor den, ik las er ook al eens iets over in het Stadsnieuws en toen dacht ik direct: ',,0 nu is het dus geen geheim meer en kan het doorgaan". Wat veel prijzen voor de kinder spelen, daar zal dus heel wat liefhebberij voor zijn. Alida ik zal aan je verzoek voL doen, dat kan je lezen. Margit Pittner, een meisje schreef mij of ik jou eens wil vragen of je ook kent: Ersé-i beth Benrzi Wilma Marym; dat is een land- genootje van je. i Jo van Leeuwen, weer thuisgekomen van je uitstapje? Dus ook op tijd terug voor de prijsraadsels. Aardig bö die kleine patrijsjes Ik hoop, dat ze allen in leven zullen blijven. Nu nog even bedanken voor vele mooie ansichten, die ik deze week mocht ontvan-i gen. Neeltje van geeuwen uit den Briel? Siebe de Roos uit Sappemeer; Marie Laman uit Alkmaar; Marius Segaar uit Katwijk;' Klazina Parlevliet uit Noordwijk; Dina Brinks uit Leeuwarden en 2 van Antje Ho- genes. Allen hartelijk dank. Ik hoop, dat alles goed is begrepen. De brieven bezorgen

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 15