ii Vrouw zonder hart. Spaarfonds voor Bodemcultuur lo. 19463. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag IB Augustus. Tweede Blad. Anno 1923 i buitenl weekoverzicht. UIT DE RUNSTREEK. Spaarbankrente 4.25 pCt. UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. IS Eooals men zich! zal herinneren, heeft pincaré er destijds feestelijk voor bedankt ja te antwoorden op een aantal Engelsche ragen betreffende Frankirijk's bedoelingen c. Blijkbaar ging Poincaré daarbij yan 3 les uit: wie veel zegt, heeft veel te ver boorden. Maar nu zal hij er toch aan óeten gelooven, of hij wil of niet. Enge- nd laat niet los en al gaat het dan lang- iam, te langzaam voor degenen die vol ver- Dgon uitzien naar 'n oplossing der Europee be problemen, Engeland prest Frankrijk ii haring of kuit te geven en het laat zich inzien, dat ter beantwoording van Enge- nd's jongste nota Marianne nu met haar [annen en bedoelingen voor den dag zal toeten komen. Tenminste, wanneer Mari ne zakelijk wil antwoorden op een hoogst ikelijke nota en dat zal zij wel moeten oen, gelet op de stemming die vrijwel over i geheele wererld meer en meer tegen haar Bwekb is en waaraan 'de publicatie djr ransche bescheiden in den vorm van een eelboek enz. niets heeft kunnen verande- £nintegendeel zelfs. In alles, wat van ransche zijde der wereld is verkondigd, lijft het militaire geweld als de eenige op- ssing voor alle Duitschland betreffende raagstukken gehandhaafd en weerklinkt ut overigens het thans overbekende geluid id den Gallischen haan. Zakelijk was de Engelsche nota bij uit- ek door aan de kwestie van al of ni^fc ettigheid van bezetting van het Roergc- [ed, die Engeland gaarne door het Infcer- itionale Hof van Justitie te den Haag wil ieo beslecht,belangrijke cijfers te verbin- a, die niet konden nalaten indruk te ma ai. De Engelsche schuld aan 'Amerika; laromtrent een regeling is getroffen, ge- k bekend, een regeling, die op Engeland we lasten legt, die het echter als eerlijk editeur wil nakomen, bedraagt 14.2 mil- rd. Alleen van zijn crediteuren, waarvan ïokrijk de voornaamste is, krijgt Enge- d al meer en dan heeft John Buil nog cht op 22 pet. 'van wat Duitschland als bdevergoeding betaalt. Engeland is ech r tevreden, wanneer het in totaal uit beide Dsten 14.2 milliard krijgt, dus evenveel, Is hèt aan Amerika verschuldigd is. Het I een loyaal en royaal aanbod, feitelijk oor Bonar Law in Januari j.l. al gedaan, laar toen niet aanvaard. Een aanbod te iyaler, waar Engeland toch twee dingen et elkaar verbindt, die in wezen niets met kaar gemeen hebben. Ook al komt cr van e Duitsche schadevergoeding toch geen nt terecht, do Fransch schuld aan Enge- nd rente is daarvan niet eens betaald) blijft volkomen intact. De Fransche pers et dat nu eenmaal niet in, wil alles af- entelen op Duitschland en zelfs den schel J- iiDi zwendelaars is voor de Engelschen bczigd. Engeland heeft hiermee aan ■bokrijk den wenk gegevenzorg nu, dat ■pschland betaalt, want dan behoeft ge ^■ïlnaar heel weinig op te brengen. l£cn bede eld om Marianne tot practïsche mogelijke politiek terug te doen keeren, sar die echter ook misverstaan wordeu in en Frankrijk zou kunnen aanzetten om a Duitschland het volle pond te blijven agen, om zelf niets meer te behoeven bij- ►ssen. Gelijk reeds gezegd, dat is echter i bedoeling niet en Engeland 6chijnt dat snoods nog wel nader te willen toelichten, renals den eisch, door John Buil gesteld, itreffende zijn recht op meedeelen in de uitsche schadevergoeding zondermeer ransche of Belgische prioriteit te willen kennen. Frankrijk zal op een en ander uitvoerig enen te antwoorden, evenals België en o zal Marianne hetzij direct, hetzij indi ct, haar werkelijke bedoelingen moeten ►en uitkomen: of zij nu werkelijk vergoo- Qg wil dan wel andere doelen najaagt, v.z. vernietiging van Duitschland en Rijn- eus. 't Wordt tijd ander ook dat dit nu eens tgemaakt wordt, want Duitschland is als ware aan den rand van den afgrond ge- ►erd geweest en is nog net den dans ont wrongen. De inflatie deed zich o«peens met oote schokken voelen, de prijzen stegen weldïg, zoo zelfs, dat de bankbilletten- rsen niet hard genoeg draaien konden Q in de behoeften te voorzien. Dat was n kolfje naar de hand der communisten, die het immers moeten hebben van maat schappelijke ellende, om te gedijen. Anders is in de groote massa van het menschdom nog te verstandig voor zoo'n wanhoopspo litiek onder het motto: ons is niets te dol. Heftig werd er geageerd tegen, het kabinet Cuno, dat zich echter eerst nog staande scheen te zullen houden. Maar t-oen de com munisten onder do duiven der socialisten, begonnen te schieten, toen de volgelingen van Moskou aan kracht wonnen onder den socialistischen aanhang, werden de bordjes verhangen. De socialisten lieten opeens Cuno los en nog onverwacht was het uit met het ministerie, waarvan men zich zoo veel had voorgesteld, maar dat niet aan de verwachtingen heeft voldaan, le. tenge volge van de financïeele politiek2e. ten gevolge van de zwakke buitenlandsche po litiek, waartegen von Rosenberg totaal niet was opgewassen, vooral niet in de huidige moeilijke omstandigheden. Cuno ging heen en zijn heengaan bracht in Duitschland tot stand de groote coalitie van Stresemann tot Scheidemann, waarnaar reeds zoo lang was gestreefd maar die nimmer te bereiken was geweest door het verzet uit zekere so cialistische kringen. Voor het kabinet-Stre- Semann geldt voorzeker: uit den nood ge boren. De leider is een krachtige, politieke figuur van groote tactische bekwaamheden, clie zich echter niet bepaald karaktervast heeft getoond in zijn loopbaan tot dusverre en dat laatste is niet zonder gevaar voer Duitschland. Te meer niet, waar vermoe delijk Stresemann voor het laatst zal pro- beeren om Duitschland te redden van den chaos en den burgeroorlog- Lukt het deze combinatie op zoo breeden grondslag niet, dan is het waarschijnlijk gedaan, dan zul len rechte- en links-revolutionairen zich doen gelden Zijn eerste optreden is gelukkig gunstig gèweest. De actie der communisten is in elkaar geploft, de Rijksdag verleende een motie van vertrouwen met zeldzame meer derheid, de programredo was gelukkig ge steld. vooral, waar op buitenlandsbh tor- rein Stresemann, die vooreerst buitenl. na ken naast het kanselierschap zal Seheeren, zich op ruim baan hield, zonder onnoodig© provocaties. Het eerste aspect voor de laatste ronde is derhalve wat ide Duitsche leiding betreft, niet slecht, maar zal zelfs een krachtige figuur als Stresemann op den duur kunnen tegenhouden, de gevolgen van de fouten van zijn voorgangers en van da Fransche politiek, zooals die totdusver Is gevoerdOok wanneer dezo laatste, trots meer optimistische berichten uit Londen, die evenwel nog op niets essentieels steu nen, in dezelfde richting wordt voortgezet? ALPHEN. Het paard van T. L., bespan nen voor een. tentwagen, schrok van een pas- seerenden auto. T/ L. hield het dier bij de leidsels vast, doch kon het niet meer houden. In de Julianaslraat bolste de wagen tegen een boom, waardoor het rijtuig belangrijke schade opliep. Het paard rukte zich los en rende lot de Oranjestraat, waar het door J. II lot stilstaan werd gebracht. De 12-jarige Van D. wilde op den Kort- sleekterweg achter op een vrachtauto sprin gen, doch kwam hierbij te vallen. Met eenige niet geringe ontvellingen moest hij deze on voorzichtigheid betaald zetten. Steeds breidt zich in deze gemeente het mond- en klauwzeer uit. Voortdurend worden er meer gevallen van deze ziekte geconsta teerd. Zij draagt gelukkig echter geen ernstig karakter. Kerke 1. bericht. Ned.-Herv. Gem., JulianaslraatZondagmorgen te tien uur en 's avonds le zeven uur. ds. N. G. Veldhoen. Geref. Kerk, RaadhuisstraatZondagmor gen le tien uur en 's avonds te zes uur, ds. Meyer, van Amsterdam. ALKEMADE. BurgerI. Stand. Geboren: Christianus, z. van Th. van der Meer en J. Th. Bakker. - Helena Cor nelia, d. van H. Vesseur en L. C. van Wie- ringen. Cornelia Johanna, d. van P. Wes- selman en M. van der Meer. Andrea9 Theodorus, z. van W. van der Meer en M. Spruit. Johannes Petrus, z. van L. van Klink en M. Spruit. Theodorus Gerardus, z. van Th. van Ruiten en H. Hoogenboom. Overleden LeonarÜus Petrus Kerk vliet; 5 jaar. Alida Maria Turk, 8 jaar. Ondertrouwd Jacobus Christianus van den Berg, jm. 22 jaar en Maria Geer- truida Kerkvliet, jd. 24 jaar. Gehuwd: Jacobus Cornelis Vrijburg, jm. 25 jaar en Apolonia Klerks, jd. 21 jaar. BOSKOOP. Voor den Indischen dienst is bestemd de heer L.- .Goudkade, - alhier, als onderwijzer. HAZERSWOUDE. Door de firma Gebrs. Dekker, aannerners en molenmakers alhier, is een achtkant scheprad watermolen in mi niatuur vervaardigd op'een veertiende van de ware grootlë van een gewonen achtkant watermolen, die op een te houden bloembol lententoonstelling in Amerika aan den stand een Hollandsch karakter moet geven. Het loont inderdaad de moeite, om dit prachtstuk werk te gaan bezichtigen, waarvoor de gele genheid door de firma nog slechts enkele da gen is opengesteld, omdat de volgende week de verzending naar de Vereenigde Staten zal plaats hebben. Op Zaterdag 1 September a.s. zal, des voormiddags van halfnegen tot halftien ge legenheid gegeven worden op het dorp voor kostelooze inenting, waarvoor men zich aan de Ziekenbarak kan vervoegen. Op het dorp zijn aan de Ziekenhuisver- pleging van de 555 gezinnen, er 457 aange sloten. Zeer gewenscht is het, dat de over blijvende 98 gezinnen zich alsnog doen in schrijven. Kerke 1. bericht. Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen, te halfelf, ds. De Bruin, van Alphen-aan-den-Rijn en 's avonds halfacht de hëeï Cupido,theol. cand. te Lei den. KOUDEKERK. Kerkelijk beri cht. Ned. Herv. Gera.Zondagmorgen te tien uucr en 's avonds te halfzeven, ds. Goed hard, van Leiden. LEIDERDORP. Dc loling voor de Na tionale Militie, lichting 1924, zal voor deze gemeente plaats hebben op 7 September e.k., in de Stadszaal te Leiden. Naar men verneemt, bestaat bij ver schillende ingezetenen het voornemen, om op den a.s. feestdag door gevelversiering en verlichting, hel dorp een feestelijk aanzien te geven. NIEUWE-WETERING. Vrijdagmiddag reed, bij het nemen van de bocht bij de Noordveensche brug alhier, een motorrijder in volle vaart tegen een landhek op, met ge volg, dat hij van zijn motor geslingerd werd en zoodanig kwam te vallen, dat hij bewuste loos werd opgenomen. Hij werd bij den heer C. binnengedragen, waar dr. Van D. genees kundige hulp verleende. Bij het afzenden van dit bericht was hij.nOg bewusteloos. RIJP WETERING De heer S., uit Leiden kwam Vrijdagmiddag, doordat een wielrijder plotseling verkeerd uitweek, te vallen Met eenige ontvellingen kwam hij er nog af. De wielrijder echter had zich ernstiger bezeerd. WADDINGS VEEN. Proces-verbaal is op gemaakt tegen een landbouwer, die zich had schuldig gemaakt aan oplichting van een gramofoon. Daartoe uitgenoodigd door het plaat selijk bestuur dezer gemeente zal op Vrij dag 31 Augustus a.s. ter gelegenheid vau het jubileum van de Koningin, door alle kerkelijke gemeenten ter plaatse een korte kerkdienst worden gehouden, ten einde aan dien dag wijding te geven. Voor de te houden land- en tuinbouw tentoonstelling te Gouda zijn door het be stuur dezer gemeente zes verguld-zilveren medailles beschikbaar gesteld. Door het plaatselijk comité voor het nation, huldeblijk zijn de muziekver. „Con cordia", de gymnasfciek-Ver. ,,Toos" en de ijsclub van Waddingsveen, uitgenoodigd. om deel te nemen aan de huldebetooging die voor H. M. de Koningin op 6 September a.s. op den Dam te Amsterdam zal worden gehouden. WOUBRUGGE. Het voor de watersport zoo uitnemend gelegen landhuis van den heer Z., dat de vorige week is verkocht, zal nu, door den tegenwoordigen eigenaar, den heer De B. geheel gerestaureerd worden en op het terrein zal een garage worden ge bouwd. Het terrein aan de Woudwatering, dat rondom in het water Jag, zal nu door een oprijdam verbonden worden met de kade van den Oudendijkschen polder. Voor de stadbe woner een uitgezocht rustig plekje in de na bijheid van de Brasemermeer. Kerke 1. bericht Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen, fe tien uur, de eerw. heer Van Veen, van Ter-Aar 's avonds, te zeven uur, ds. Mulder, van Benthuizen. Geref. Kerk Zondagmorgen, te tien uur, en 's avonds te zeven uur, de weleerw. heer Donner, theol. cand. te Goes. Burgerl. Stand. Ge b o ren: Johannes, z. van J. P. van Leeuwen en Th. van der Meer. Jannetje, d. van H. Roos en J. Schijf. G e h u w d M. de Vette, jm. 29 jaar en G. M. van der Geest, jd. 27 jaar. L. G. van der Geest, jm. 30 jaar en P. M. de Vette, jd. 20 jaar. RECLAME. Leiden, Ang. 1923. L. S. Wij nemen de vrijheid Uwe aan dacht te vestigen op onze bloeiende financieels instelling. De voortdu rende stijging van het bedrag der ons toevertrouwde gelden getuigt van het vertrouwen der beleggers; de gunstige bedrijfsresultaten wij zen op het solide beheer van on3 bestuur. Alles bewijst, dat Spaarf. v. Bodemcultuur kan Worden aan gewezen als een der beste beleg gingsinstituten van ons land. Gaarne zijn wij bereid U zoowel schriftelijk als mondeling alle ge- wensebte inlichtingen te ver strekken. 203 Komt U eens bij ons praten? Hoogachtend SPAARF. v. BODEMC. HAARLEMMERMEER. Tor herinne ring aan het Zilveren Priesterfeest van den Z.Eerw. heer G. v. d. Boogaard, pas toor te Nieuwvennep, zal Dinsdagavond 21 en Woensdagavond 22 Augustus a s. nog een feestviering worden gegeven in de zaal van den heer Nijssen aldaar, mot me dewerking van de verecniging „Eensgezind heid." Donderdagavond had te Hillegom een wedstrijd plaats tusschen de Korfbalclub uit deze gemeente en die uit Hoofddorp. Na veel spannende momenten werd de overwinning door Hillegom behaald met 6—2. De twee personen, die er van verdacht werden Donderdagavond bij den caféhouder K., te Hoofddorp, in den stal brandende lucifers in het stroo te hebben geworpen, waardoor dit in brand geraakte, zijn nog denzelHen avond door de politie gearres teerd en naar Hoofddorp overgebracht. Zij helden echter hardnekkig vol van de zaak niets af te weten en werden weer op vrije voeten gelaten. Voor den bij gelegeheid van het Zilve ren Regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin op 3Q en 31 Augustus a-s. vanwege de Federatie van Middenstandsvereenigin- gen in deze gemeente te houden étalage wedstrijd, hebben zich reeds meer dan der tig deelnemers aangemeld. Minder vlot loopt het tot heden met hefc aantal liefheb bers voor den reclameoptocht^ doch de ani mo hiervoor zal hopenlijk nog zóó groot worden, dat ook deze optocht zal kunnen doorgaan. Twee jeugdige beerenleiders (Turken) hadden Donderdag met hun beren in dezo gemeente rondgezworven en zioh 's avonds gaarno van onderdak voorzien, doch durf den hiervoor bij niemand aankloppen, uit' vrees dat hun kameraden hoewel geke tend niet welkom zouden zijn. De jonge mannen hebben toen den nacht aan den geniedijk by Aalsmeer doorgei bracht, konden door hefc gure weder moei lijk in slaap komen en gingen 's morgens! vroeg met verkleumde ledematen maar weer óp stap. Geen benijdenswaardig baantje. Donderdagmiddag moest hefc door dd echtgenoote van M. E. aan de Koekoeks laan alhier bewoonde huis gerechtelijk worden ontruimd en "werd ze met haar ge heele hebben en houden op straal gezet.) Deze handeling ging nogal met eenige moeilijkheden gepaard, omdat zij de deur zoodanig gesloten hield, dat de daartoe' bevoegde macht er met andere maatrege len aan te pas moest komen. HILLEGOM. De groote verkooping van 10.96.83 H.A. bloembollenland met een groote bloembollenschuur, gelegen aan den Rijks straatweg tusschen Winterruslweg en Kenne-» merbeekweg alhier, eigendom der firma Gebr. Van Waveren, ten overstaan van no taris C. J. Boerlage, te Heemstede, had tot uitslag, na afslag der 17 diverse perceelen en na vele combinaties, dat het geheele bezit werd gemijnd door en gegund aan den heer G. P. Nelis, te Heemstede ,voor f 107.065. Kerkelijk berioht. Ned.« Herv Gem. Zondagmorgen te tien uur en 's nam. te halfvijf ds. Q. P. A. Ruysoh* van Duchteren, van Leiden. Geref. Kerk Zondagmorgen, te tien én 's nam. te vijf uur, dis. Van Horksen. Chr. Geref. Kerk. Zondagmorgen te tietf en 's nam. te vijf uur, ds. B. v. d. Berg, van Sneek. KATWIJK. Burgerl. Stand. Geboren: Gijsberta, d. van G. van der Plas en A. van der Plas. Wilhelmina, d. van G. van der Plas en A. van der Plas. Overleden Maarten van Duivenvoor de, oud 23 jaar, z. van A. van Duijvenvoorde' cn J. van Rhee. Jobje Jonker, oud 32 jaar, echtgenoote van II. Nijgh. Ondertrouwd Willem Boesaard en Dirkje Klatten. Getrouwd Cornelis van Dijk en Anna Elizabeth Vooijs. KAT W IJK- A AN-ZEE. Yan de haring* visscherij kwam te IJmuiden binnen de log ger KW 164, met 21 last pekelharing. Van de trawlvissoherij kwamen Vrijdag te IJmuiden aan do markt de loggersKW. 15, met f 146 41, met f 12889, met f 470 en 103, met f 364 besomming Na een zeebad to hebben genomen, werd een dame plotseling onwel, toen zij reeds het water had verlaten. Dr. Bertcl, ter plaatse aanwezig, beval overbrenging naar de woning, waar de patiënte, die be wusteloos was geworden, het bew-^zijn' herkreeg. Met het minder gunstige weder der laatste dagen zijn de duinwandelingen we der sterk toegenomen. Aan het Politiebu reau worden verscheidene duinkaarten ge haald. Thans, nu een druk gebruik van het Noorderstrand wordt gemaakt, blijkt, hoe de onlangs aangebrachte verharding van het pad, bezijden de Watering in een groote! behoefte voorziet. V'olgens verkregen opgave aan het Ge meentelijk Airbeids-Bemiddeling-Bureau was de stand der werkloosheid als volgt: vis- schers 23; grondwerker 1; kuipers 14; op perlieden 2; zeilmakers 2; boekbinder 1; timmerman 1; varensgezellen 3; scheeps timmerman 1; dienstboden 3, te zamen 51 personen. NOORD WIJK. Burgerl. Stand. Geboren: Theodorus Cornelis, z. van C. J. Weslgeest en van C. H. Duivenvoorde. Adrianus Wilhelmus Jeroen, zoon van II. krsnronfcelijke Holl. detective-' -aan. Door R J. BRANDENBURG, drijver van „Het doodend Zwijgen"). (Nadruk verboden). ^as zij verantwoordelijk voor de misda- i waarvan de eerste de Bankdiefstat was? 0 men wel spreken van verantwoorde nd? Ër zijn immers vrouwen, die het ^de moeten doenl Zij kunen slecht;, le- 1 in een bedorven atmosfeer van donkere die zij zeiven niet bedrijven. Zij zijn schitterende bloemen, welke een he emenden geur uitademen, welke de in- kn doodt. ïon bedwelmende geur. 't Was of ik een geur inademde't Was of ik 1 in een donkeren put en ik hoorde Milly Weren. Ik droomde, dat ik alleen in de ruimte van het circus zat; het was heel stil.. De roode gordijnen gingen Juschloos vaneen en in het verblindend 'e licht reed Milly binnen, gekleed in een a'i kosluum; maar zij zat niet te paard, ,i Za' .?p cea ker8 van doodshoofden, die ;ll8 grijnsden en welke zich voortbewo- Ik keek vol inspanning, hoe dat kon, dat zij opgestapeld waren op den rug J Mn reuzen-schildpad, die langzaam met "^tgestoken kop het witte zand van de j^e inschuifelde. Maar neen, het was kop van een schildpad; het was het van De Weerden.... werd met een schok wakker. Het sche merde in de kamer, 't Moest een uur of vier zijn. Er werd geklopt. Ik zag, dat Arthur oprees en zijn brow ning greep. Ik hield mijn adem in. Weer werd er geklopt. Arthur begaf zich behoedzaam naar de deur om den sleutel om te draaien. Ik vloog mijn bed uit trok hem met een ruk op zij. Net op lijdl Er klonk een schot. De kogel boorde een gat enkele hand breedten boven het sleutelgat en zou Arthur zeker getroffen hebben. Ik heb Arthur zelden hooren vloeken; maar nu deed hij het. Wij hoorden geritsel, alsof iemand hard over de gang liep. Met een sprong was Arthur bij de deur en draaide den sleutel om. „Kijk uit het raam", riep hij mij toe, ter wijl hij de deur uitsloof. Het volgend oogenblik hoorde ik hem vallen en klonk het schot van zijn revolver, die afging. Ik liep naar het raam, dat uitzag op het groote grasveld. Voor het huis stond een dichte auto, het porlier stond open. Aan het stuur zat.... Milly Raven. Daar vloog iemand den hoek om en wipte de auto in, het portier achter zich dicht slaande. Het was een der Chineezen. De auto schoot vooruit en was in een oogenblik uit het gezicht verdwenen. Ik haastte mij Arthur te volgen. Toen ik de slaapkamer uitging, werd het mij duide- ijjkjwaardogr Arthur gcyallen was. De ioa- per was enkele meters opgerold en het zeil was met groene zeep ingesmeerd; het was zoo glad als een spiegel. Arthur was de gang uitgeloopen en stond om den hoek le bonzen op de gesloten ka merdeur van De Weerden. Van binnen klonk een slaperige stem. „Wat is dat toch voor kabaal, zeg? Wat beleekent dat schieten? 1" „Maak openl" „Wacht even; ik kom zoo." Arthur haastte zich naar do tegenover liggende kamer; het was de bibliotheek. Een raam was opengeschoven. „Dat zeg niéts", antwoordde Arthur op mijn vragenden blik. ,,'t Kan gisteravond al opengezet zijn." Wij bogen ons over de vensterbank. Geen spoor van krassdfi. Weer terug naar de d^ur van De Weer- dens kamer. J" Daar kwamen Charles aangeloopen en oom, beiden in fantastisch kostuum en met hevig verschrikte gezichten. Van do trap naar de bovenverdieping kwamen de bedienden toegesneld; de gezichten van het vrouwelijk personeel waren van over de trapleuning zichtbaar. „Gaat allen oogenblikkelijk weer naar bed. Het is niets, een ongeluk. Oom gelast den bedienden weer naar boven te gaan. Ik zal u morgen nadere verklaring geven, nu niet." Terwijl De Weerden den sleutel omdraai de en in een blauwgestreepten pyama "in de deuropening verscheen gehoorzaamden al len aan Arthurs bevel, maar schoorvoetend. „Ziet u wel, dat het niets is? Hij is vol komen ongedeerd", voegdè Arthur er nog aan toe, aldus den schijn wekkend, alsof jan uit de kamer fail He Weerden «.eacbo- ten was, en hij stapte snel langs dezen naar binnen. „Wij dachen, dat bij u geschoten was", zei ik argloos tegen De Weerden „U vergist zich, mevrouw." „Zooveel te beter." „Ik dank u voor uw belangstelling." „Maar waarvandaan kwamen dan do schoten?" „Dat vraag ik mezelf ook af." Inmiddels was Arthur naar het raam ge gaan, dat gesloten was. Hij school het open en ik merkte op, dat de pin er niet opzat. Dan onderzocht hij de vensterbank in het licht van zijn electrische lantaarn, maar scheen niets verdachts te kunnen ontdekken. „Wat zoekt u daar toch aan dat raam?" vroeg De Weerden. „Men zou bij u kunnen inklimmen." „Het raam is dèh geheelen nacht gesloten geweest." „Bent u daar zeker van?" „Absoluut." „Toch slak de pin er niet op." „Dat kan door het personeel vergeten zijn." „Natuurlijk. Ik wensch u verder een aan gename nachtrust." „Dank u. Wel terusten." De Weerden liet ons met een volmaakte buiging uit. Ik wierp nog een blik door do kamer en merkte nog op, dat het bed besla pen was. Toen wij in ons eigen slaapvertrek wa ren aangekomen zette ik mij met een zucht op den rand van mijn bed neer. Arthur liep op en neer, in nadenken ver zonken. „De slimme vos ontsnapt ons tel kens," barstte hij eindelijk uit. „Ik kan maar geen vat op hem krijgen. Ook nu weer is er niets tegen .hem aan ie voeren, Après inu* hebben wij niets anders dan aanwijzingen, die sterk tegen hem getuigen." „Wij hebben onze vaste overtuiging dat hij een gevaarlijk misdadiger is." „Dat is niet voldoende; dat is geen be wijs." „Geen wettig bewijs", verbeterde ik. „Ik zal er nog toe komen dien schurk te bewonderen als hij ten minste dit plannetje in elkaar gezet heeft en niet die duivolsche Milly." „Het was intens gemeen, dat schot door de deur." „Geraffineerd, echt iets voor een vrouw.' „Dank je." Arthur vergat zelfs te glimlachen. „Uit een crimineel oogpunt was het mees terlijk. Wat heb ik gezien; alleen een Chi nees, die hard weg liep. Het staal niet eens vast, dat hij het schot gelost heeft. Charles zou het ook gedaan kunnen hebben." „Misschien heeft die dat zeil zoo netjes opgeboend." Nu lachte hij toch. „Wij weten niets. En die Chinees is na tuurlijk niet te herkennen." „Ik heb ook nog wat gezien." En ik ver telde wie de auto bestuurd had. „Dat verwonderd mij niets." „Wat moeten wij nu beginnen?" „Wat moeten wij nu beginnen!" ,,Ik weet het niet. Wachten op een nieuw feit." „Dank je welik vind, dat het nu mooi genoeg geweest is. Dat schot bad eens raak moeten rijn." „Gelukkig, dat je met weg trok." „Ja, gelukkig.'5 (Wordt vervolgd). 1

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5