KOMST EN LETTENEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. VARIA. err"- t WEERBERICHT. Barometerstand. C uur voorm De grooto wijzer geeft den stand tan t* B uur nam Stand 9 uur voorm. 752. Stand 2 uur namid. 752. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen in den morgen aan 18 Aug., medegedeeld door het Metereologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 7610 te Biar ritz; laagste stand 745.1 te Sylt. Verwachting tot den avond van 19 Aug. Krachtige lot matigen weslelijken tot Zuidelijken wind, zwaar bewolkt of betrok ken met regenbuien. Later waarschijnlijk op klarend en iets warmer. ECCGWATSF.Y'JDSN TE KATW1JF a.-Z. Voor Zondag: Hoogste stand des morgens to 8.20 uur. Hoogste stand des namiddags to 8.54 uur Voor Maandag: Hoogste stand des morgens te 9.28 uur. Hoogste stand des namiddags te 10.06 uur. LUCHT-TESPERATÜDR. Aigcloopen nacht Max Temp. 16 gr. O. (61 F.) Min. Temp. 11 gr. C. (58 gr. F.) Temp 9 uur voorm. 16 gr. C (61 gr. F.) WATERTEMPERATUUR. 9 uur 18 gr C 12 uur 18 gr C. LICHT 0? VOOR FIETSERS e.a. 'Zaterdag IS Aug. 8.55 n.m. tot 5.03 v.m. Zondag 19 Aug. 8.50 n.m. tot 5.08 v.m. tlASTERLAND 16-8 v, Amsterdam to Immingham. H1LLEG0M 16-8 v. Horstavick n. Koni- saari. JOHANNA 16-8 v. Sluiskil 'te Dunston. KATWIJK 16-8 v. Leitli n. Rotterdam. MAAS 16-8 v. Trangsund n. Rolt. MARGBIKTHA 15-8 v. Middlesbro. NAALDWIJK 17-8 v. Hamburg n. d. Tyne. NEW-YORK pass. 16-8 Bevezier. SCHLELAND 16 8 v. d. Tyne n Hamburg. ST. ANNALAND 16-8 v. Rouaan te Port Talbot. ST PH1L1PSLAND 17-8 v. Grangemouth n. Hamburg. THEANO pass. 17 8 Lizard. VECHTD1JK pass. 17-S Ouessant. VOORWAARTS 14 8 v. Assens Ie ltamb". VOORWAARTS 13-8 v. Ilelsingborg te Harburg. WIELDRECHT r7-8 v. Batoem te Antw. ZUID HOLLAND 16-8 v. Antw. te New castle. ZWARTE ZEE 17-8 v. Rott. ie Newcastle. Royaards blijft in den Stadsschouwburg. De Kon Ver. Het Ned. Toone-el heeft gedurende het seizoen 1923—1924 als huur ster van den Stadsschouwburg te Amster dam do beschikking gekregen over dezelf- tlo avonden, dio oorspronkelijk dr. Royaards als vasten bespeler waren toe- gewezcD. de algemeene toestand. De Belgische ministers Theunis en Jaspar aijn gisteren in Brussel teruggekeerd en heb ben daarna langen tijd beraadslaagd over de Engelsche nota. Naar verluidt, is onmiddellijk een begin Gemaakt Ynet de samenstelling van liet ant woord, hetwelk, afgescheiden van de Fran ce nota, zal worden verzonden en waarin voornamelijk de kwestie van de Belgische Prioriteit zal worden behandeld. Het Fransche antwoord aan Engeland is roods te Brussel ter bcoordecling. Het is een vrij lang stuk, dat een algemeen overzicht Geelt der Fransche herstelpoliliek aan de band der paragrafen der Engeischc nota. falusschen is te Londen het optimisme, dal naar wij direct aanduidden, op niets steunde behalve op den wensch naar een ver- Gelijk met Frankrijk, weer zoo goed als ver dwenen. Uit Parijs is n.l. in geen enkel op zicht bevestiging gekomen van gunstige ge ruchten. Zou Poincaré ook zoo kunnen draaien, als sommige berichten wilden doen voorkomen Inmiddels is de belofte van Poincaré door bowningslrcet ontvangen, dat de nota van Antwoord aan Engeland niet zal worden ge publiceerd alvorens ze in banden der Engel se regeering is, zoodat alle commentaren °.Ver den vermoedelijken inhoud op grond '^arvan als van geen directe waarde moeten «orden beschouwd. Tezelfder tijd is de cam pagne, die de „Daily Mail" ten behoeve van het Fransche standpunt voert, niet zonder beleekenis-. Nadat het blad eenige dagen de bedreiging van een luchtaanval op den voor grond had geschoven, speelt het thans het militaire overwicht aan Frankrijk uit om het publiek te overtuigen van het feit, dal alleen in samengaan niet Frankrijk Engeland's heil ligt en dat het onmiddellijk gevolg van een breuk zou zijn, dal Engeland den alffemeenen dienstplicht zou moeten invoeren. „Als het noodig is zulke schrikbeelden voor het oog van een Engelschman te stellen, behoeft men niet te twijfelen, dat de Fransche propaganda zwak staat", was een uitlating van een der bekendste Engelsche financiers. En het gelijk is voorzeker aan zijn zijde 1 Naar van bevoegde zijde verzekerd wordt, heeft de Engelsche nota in Vaticaan- sche kringen een zeer gunstigen indruk gemaakt. Het is echter zeker, dat de Prins voorloopig geen verdere stappen lot ver leening van zijn bemiddeling zal doen, daar de toestand daarvoor nog niet geschikt schijnt. Alle geruchten daaromtrent zijn eenvoudig verzonnen. Uit het bezette gebied weinig nieuws. De Franschen namen weer 13 milliard mark uit een kluis. De inlergeallieerde commissie besloot den omloop van bankbiljetten van één mil lioen mark te verbieden. Teven werd beslo ten de afsluiting van het bezette gebied mee één maand te verlengen. Sedert gisteren is" de spoorlijn Ilamm Loehne—Westerholt vrijgesteld voor het verkeer van steenkool voor de schadever goeding aan Italië en in omgekeerde rich ting voor het vervoer van levensmiddelen met bestemming naar het Roer-gebied belgie. De minister van Financiën kwam met Leprix, vice-president der Banque Natio nal? Belgique, tot overeenstemming om trent de uitgifte van een leening van vier honderd millioen francs op de Parijsche markt. De opbrengst zal besteed worden voor handelstransacties in Frankrijk. duitschland. Het kabinet Stresemann, dat de erfenis van Cuno dien men Reichskanzler Bais semark noemt! heeft te redderen, sluit allerwege op moeilijkheden. De socialisten eischen het heengaan van Havenslein, den directeur der Duilsche Bank. De „Vorwiirts" verklaart, dat, indien Ha- venstein en Glasenapp niet binnen 3 dagen hun ontslag indienen, de sociaal-democra tische fractie de onmiddellijke bijeenroeping van den Rijksdag zal eischen, met als ccnig doel de opheffing van de autonomie der Rijksbank. En dan de belastingen Als een berouw volle zondaar heeft de Duilsche wetgever in twee dagen willen goedmaken, dat hij in 4 jaar verzuimd had. Gevolg: onmogelijke belastingeischen, waaraan niet is lè vol doen. Aan de inflatie komt maar geen eind. 10 billioen is Maandag aangemaakt, 12 bil- lioen Dinsdag, 15 billioen Woensdag, 18 bil lioen Donderdag.Wordt de goudleening niet yolteekend, dan wordt er een gedwon gen leening van gemaakt. De communisten steken opnieuw den kop op met de ontbinding van de z.g. rijkscom missie vaa Duitsche bedrijfsraden cn de commissie van 15 door dc regeering als uitgangspunt voor hun actie. Weer wordt stemming gemaakt voor slaking en het is nog niet te zeggen, of deze roep geheel on beantwoord zal blijven. Elders in het rijk wordt over 't algemeen de situatie nog altijd iels beter. Behalve in het bezette gebied. Te Krefeld zijn 16 huizen afgebrand; de flu- wcelfabrieken liggen stil door slaking en in Aken hadden opnieuw bloedige botsingen plaats. 15 gewonden zijn nog in de zieken huizen overleden, 200 burgers zijn tot dc politie toegetreden. Te Alsdorf zijn bij een botsing lusschen politie en communisten 8 dooden ejo-50 gewonden gevallen. De regcering heeft 200.000 gulden ter be schikking gesteld voor levensmiddelenaan koop voor het Roergebied. De bond van vakvereenigingen heeft de regeering verzocht, de distributie in beperk ten omvang te herstellen, door bijv. aan hen die broodkaarten hebben, een pond marga rine of reuzel per week te verstrekken. De levering daarvan zou door bemiddeling van de gemeente, met subsidie van het rijk ge schieden. Werkloozen zouden het transport dezer levensmiddelen van het slation naar de magazijnen kunnen bezorgen. Dc voornaamste uilgevers van weten schappelijke werken; hebben zich gedwon gen .gezien de verdere uitgave van boeken te slaken, aangezien de drukkosten doorqle jongste tariefverhoogingen tot het drievodd van het vredesprijzen in gouden marken 2ijn gestegen en door de nieuwe werken onverkoopbaar zouden zijn, in binnen- zoo wel als buitenland. Volgens een bericht in het „Berliner Tageblatt" uit Dresden heeft de Saksische rcgecring besloten binnenkort een wetsont werp bij den landdag in te dienen, waardoor alle staatsbedrijven in naamlooze vennoot schappen zullen heringericht worden; 80 pCt. van het kapitaal zal volgens dit wets ontwerp aan den staat toebehooren. Als rede voor een dergelijke hervorming wordt genoemd, dat de staat het noodige kapitaal voor de uitbreiding dier bedrijven niet meer zelf kan opbrengen. ENGELAND. De werkeloosheid en alles wat daarmee samenhangt doet begrijpelijkerwijs veel van zich spreken. De bezorgdheid, die &U gemeen heerscht komt duidelijk tot uitdruk king in het openhartig onderzoek van den toestand, vervat in het maandelijkscb over zicht van de London Joint City and Mid land Bank, de grootste bank in de wereld, waarvan Mc Kenna president-directeur is. Jn dit verslag wordt gezegd, dat Engeland vermoedelijk onder de natiën der wereld degene is, die het meest afhangt van den buitenlandschen handel. Frankrijk en vele andere landen kunnen leven binnen enge grenzen, doch Engeland niet. Vandaar het allesheerschend belang van het feit, dat de omvang van Engelands uitvoerhandel met 20 pCt. is afgenomen, vergeleken mei 1913, en dat het land ten deele als gevolg daar van te zorgen heeft voor l1/millioen wer- keloozen. Als men dc feiten, waarop deze cijfers steunen, goed beschouwt, blijken zij van nog grooter belang te zijn. Sinds 1913 is de bevolking vaa Engeland gestegen met 2 millioen 'zielen en om den levensstandaard ongeveer op het peil te houden van toen behoorde hel nationale inkomen in verhou ding grooter te zijn dan in 19J 3. De moge lijkheid tot vergrooting van dit Dationaal inkomen heeft evenwel geleden door het feit, dat eerst ten gevolge van het sneuve len én verminken van velen en daarna door de stijging van het geboortecijfer en het la ger sterftecijfer, het gemiddelde der bevol kingssamenstelling i is verschoven en min der geschikt is gewórden voor'de productie, met het resultaat,, dat de inkomsten van ieder, die werk verricht van ccdnomische waarde, nu moet worden verdeeld over een grooter aantal economische non-valeurs, dan vroeger het geval was. In deze omstan digheden staat Engeland, tenzij het volk zich op een lageren levensstandaard zou moeten stellen, voor dc keus of de bevol king belangrijk te verlagen of den handel te vergroeien. De officicele indexcijfers voor den klein handel, die van December af geregeld ge daald zijn, zijn in Juli met 2 punten gere zen. Dit deelt da minislerieele Labour Ga zette mee, en teekent daarbij aan dat op 1 Augustus de gemiddelde standaard van de kleinhandelsprijzen ongeveer 71 pet. boven die van Juli 1914 was en 30 Juni 69 pet. daarboven Sedert November 1920 loon de gemiddelde prijzen 176 pet. boven die van voor den oorlog waren is er gere geld alle maanden een vermindering ge weest. De regeering van. den, Ierschen Vrijstaat heeft uitgebreide maatregelen genomen om te beletten, dat aanhangers van de Valera hun leider zullen bevrijden. Deze heeft klaarblijkelijk voorzien, dat hij opgepakt zou worden, want voor zijn vertrek naar Ennis heeft hij Patrick Rutlcdge aangewe zen als waarnemend „president van de republiek." tsjecho-slowakije. De algemeene vergadering der mijnwer kers van Tsjecho-Slowalcije heeft besloten, nu een accoord niet was te bereiken, de al gemeene slaking te proclameeren met in gang van 20 Augustus. Vermoedelijk zullen aan deze staking meer dar. 50.000 arbeiders deelnemen. bulgarije. liet ministerie van builcnlandsche zaken ontving van de sovjet-regeering een protest legen de vervolgingen van de leden van het Russische Roode Kruis, welke werkzaam waren voor de rcpalrieering van vluchtelin gen. Het sovjet-bewind stelt de Bulgaarsche regcering aansprakelijk en eischt satisfac tie. Blijft deze uit, dan zal de Bulgaarsche regeering verantwoordelijk zijn voor de ge volgen rnet name voor de represailles op in Rusland wonende Bulgaren, zoo heet het. Officieel wordt tegengesproken het be richt volgens hetwelk te Sofia legen een aantal leden van het Kabinet Slaraboulinks- ky het doodvonnis zou zijn uitgesproken. Het onderzoek, dat ingesteld wordt is nog niet ten einde, zoodat van een veroordee ling nog geen sprake kan zijn. vereenigde staten. President Coolidge heeft Bascom Slemp uit Virginië, die veertien jaar lid van het Huis van Afgevaardigden was, tot zijn secretaris benoemd. Slemp is een Invloed rijk republikein in de zuidelijke staten. De benoeming wordt uitgelegd als een eerste stap van Coolidge om den steun der zuidelijke gedelegeerden te winnen wanneer hij candidaat worden mocht voor de presidentsverkiezing van 1924. Plet viermogendheden verdrag en dat op de beperking der bewapeningen ter zee, beide te Washington gesloten, gelijk be kend, zijn in werking getreden, doordat vertegenwoordigers der onderteekende mo gendheden formeel de ratificatie-oorkonde wisselden op het departement van staat in Amerika's hoofdstad. Onmiddellijk daarop gaf het departement van marine bevel de door het verdrag overbodig geworden sche pen van de lijst te voeren. In totaal zijn het er 28 met.een inhoud van 750.000 ton. CHINA. Oproerlingen zijn Tsansjoe binnengerukt. Zij staken het ziekenhuis van de Londen- sehe zending in brand, en stichtten ook nog brand in de buitenlandsehe wijken en in de katholieke kerk. Ook plunderden zij. In de stad bestaat ongerustheid over het lot van twee Iersche priesters. Gedurende den aan val zijn tweederden der huizen verbrand. Het plaatselijke garnizoen, bestaande uit honderd twintig man, had een aantal doo den. De rest verliet de stad onder leiding van den commandant. BUITENLANDSCH GEMENGD. Drie studenten uit 'Milaan, die met een gids do Oirtlerspitze beklommen, zijn, naïur de Times" meldt, door een hevigen storm overvallen en omgekomen. Zij waren klaar blijkelijk den weg kwijt geraakt en zijn van een hoogte van 400 voet neergestort. Een gezelschap van drio personen, twee heeren en een damo uit Winterthur, zijn, naar uit Genève aan de Times" wordt ge meld, bedolven onder neervallende steenen van den Bietschhorn boven Ried in 't Zwit- sersche kanton Wallis. Een der heeren werd gedood, terwijl de damo ernstig aan haar been werd gekwetst. Haar man was in staat naar Lötschenthal te gaan om er hulp te halen, van waar een reddingsbrigade naar de plaats van het ongeluk vertrok. Ter internationale conferentie voor hek zeerecht, welke .Woensdag te Gothenburg is geopend, zijn vertegenwoordigd: België, Denemarken, Engeland, Frankrijk, Duitseh- land, Nederland, Italië, Japan, Noorwegen, Polen en Zweden. De Zweedsche «x-minia- ter Efiel Lófgren ia tot voorzitter gekozen, tot onder-voorzitters zijn gekozen sir Nor man Hill en sir Alan Ande^on, Engeland, dr. S. D. Asser, Nederland en Francesco Berlingiori, Italië. In Bajadoz viel een Portugeesch vlieger op het dak van een huis. Het dak stortte in en verpletterde een jong meisje. De vliegenier werd zwaar gewond. Donderdag is ten gevolge van een wer velwind op de Weichsel bij Duninow een boot gekapsijsd. De arbeiders er in tracht ten in een andere boot te vluchten, doch deze kon de belasting niet dragen en zonk. WegeDs den stroom en den afstand van den over was t niet mogelijk hulp te verleenen. Van de 37 personen in de boot zijn slechts 3 kinderen gered. Er zijn nu in het geheel 3? menschen ge red uit de steenkolenmijn te Kcmmerea* (in den staat Wyoming), waar 138 mijnwerkers door een ontploffing waren opgesloten. Men vreest dat do overige 101 allen dcod zijn. Bij de schouwing der c.a. 7(J Jijken die reeds zijn geborgen, bleek dat de meesten dezer ongelukkigen waren gestikt. De gangen dc-r mijn worden nog voortdurend afgezocht Telkens als een ploeg zoekers uit de mijn met lijken boven komt, spelen zich aan de schachtopening hartverscheurende tooneelen af en trachten wanhopige vrouwen en kinde ren zich zekerheid te verschaffen over het lot van hun nabestaanden. Door overstrooming van den Isawadi in Brïtsck-Indië zijn de rijst-aanplantingcn in heel Zuid-Birma vernield. De bevolking vlucht naar Rangoon. Ontmoeting Baldwin Poincaré 3 PARIJS, 18 Aug. (Belg. Tel. Ag.) De „Echo de Paris" meldt dat Baldwin zeer verlangt bij zijn aanstaand bezoek te Parijs Poincaré te ontmoeten. De voorwaarden voor eon onderhoud worden op het oogen- blik uesproken. Spaansch-Duitsche handelsbetrekkingen afgebroken. PARIJS, 17 Aug. (V. D.) De „Temps" verneemt uit Madrid, dat de Spaansch- Duitsche handelsbesprekingen geheel zijn afgebroken, doordat de Duilschers eenige douanetarieven wilden verhoogen en de Spanjaarden weigerden dit te aanvaarden. Uit Marokko. MADRID, 18 Aug. (Belg. Tel.-Ag.) Een officieel bericht uit Melilla zegt, dat bij een nachtelijke schermutseling een kapitein en 3 soldaten gewond werden. Van de bescher mingstroepen der telegraaflijnen werden 2 luitenants en 16 soldaten gedood, 2 officie- renen 50 soldalen gewond. Canadeescha bankbreuk. TORONTO, 18 Aug. (Reuter). De Homo Bank of Canada heeft haar betalingen ge staakt en de bank in handen van een re ceiver gesteld. Do deposito*3 op 31 Mei be liepen nog 22 millioen dollars. Men meent dat de bank zware verliezen heeft geleden door verscheidene m den laatsten tijd voor gekomen faillissementen. STADSNIEUWS. Eeriige weken geleden werd hier uit de besturen der zeven Wijkvereenigingen een Comité gevormd ter organisatie van een in het najaar te houden Centralen Ba zaar voor Wijkarbeid. Naast dit Comité uit de Wijkbesturen komt er oök een Comité van Dames, die zich bereid verklaard heb ben, haar gewaardeerde medewerking te verleenen. Ter verkrijging van de zoo noo- digen steun in den vorm van geldelijke bij dragen en van goederen, zijn en worden nog circulaires verspreid. Dé bazaar zal plaats hebben in de eerste volle week van November. De afdeeling Leiden der Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen" heeft twee zalen van het Nuls gebouw ter beschikking van het Comité gesteld. De Heerenslraat is verrijkt met een melksalon. In pand 3, bij de Doezaslraat. De ondernemer, de heer J. van Leeuwen, heeft de nieuwe inrichting, welke vanavond geopend wordt, „De Krans" gedoopt. Voor dorstigen en hoDgerigen is er lafenis en voedsel te koop. En van het welvoorziene buffet kan men ook versnaperingen doen aanrukken. Het geheel ziel er best uit. Een vloer, der gelijk en gemakkelijk schoon te houden; goed meubilair; electrisch licht; beschilde ring in lichte tinten; hygiënische toiletten. Vandaag stonden er heel wat bloemen met het oog op de opening. Het salon is uitwendig zéó geschilderd, dat het onmiddellijk in 't oog valt. Zaterdag- en Zondagavond zal er mu ziek zijn. Op verzoek deelen wij mede, dat hun krachten aan den bouw en de inrichting hebben besteed, en met succes: de Leidsche firma's Gebrs. Van Beukering, metselaars; Ph. Rosdorff, timmerman; W. F. van Heus- den, schilder; J. van der Heyde, lood- en zinkwerker; Jac. Ossevoort, steenhouwer; Groenewegen en Doeven, vloerleggers, en Joh. de Best, stukadoor. Bij het to Hilversum gehouden examen voor toelating tot de model politievakschoOl aldaar is geslaagd H. G. A. v. d. Laan, te Hillegom. Omtrent het bij Voorschoten gevonden lijk van een man van pl.m. 35 jaar men zie onder Voorschoten wordt volgend sig nalement gegeven ter herkenning: Rond, glad gelaat, zwart haar, gekleed als werk man, een bruine werkmanskiel onder de colbertjas, blauw boezeroen, wit hemd en zwarte kousen, w De directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie maakt bekend, dat na de zee- postverzending op 18 dezer en na de mail- verzending op 25 dezer wegens het defini-i tief afioopen van de ter zake gesloten over eenkomst de gelegenheid om aangeteekende stukken, brieven en doosjes met aangegeven waarde en postpakketten met aangegeven waarde, bestemd voor Ned.-Oost Indië, per. drijvende scheepsbrandkast te verzenden, wordt opgeheven. Hr. Ms. torpedoboot Z 3, onder bevel van luitenant ter zee 1ste klasse P. T. de Meester, zal Nederland vertegenwoordigen bij de op 9 September te Boulogne sur Mer aanvangende Visscherijweek. Een uitnoodi- ging daartoe werd van de Fransche regee ring ontvangen. De heer A. Pietcrs, directeur van het Centraal Bureau der Nederlandsehe Reis- vereeniging, ontving het volgende telegram op Vrijdag 17 Augustus des namiddags te. drie uur door den voorzitter van de Reis- vereeniging, mr. Van der Flier, uit Lourdes afgezonden: „Wij nemen alle lijken, die reeds gevon den zijn, mee naar Roosendaal. We ver-: trekken waarschijnlijk Zaterdagavond. Op het oogenblik zijn reeds 14 slachtoffers ge-» vonden". Gioote afstanden tooi begrafenissen. De groote afstand, dien een begrafenis stoet ooit afgelegd heeft, bedroeg 2500 K.M. toen de tsaar van Rusland Alexander III in 1894 in Livadia in de Krim gestorven was. Het stoffelijk overschot van den Kei zer werd eerst over den landweg naar, Yalla vervoerd, waar men het op den krui ser „Pamiat Merkuriga" inscheepte, dio het, begeleid door twee oorlogsschepen („Da Twaalf Apostelen" en „Adelaar") naar Sebastopol vervoerde. Ilier werd de kist aan den treindienst voor het vervoer naar Moskou en St.-Pelersburg overgegeven. In Moskou werd het lijk eerst in de hoofdkerk van de Kreml opgesteld. Daarna vervoerde do spoortrein het lijk naar St.-Petersburg, waar de eigenlijke stoet gevormd werd, dia dc laalslc lier. kilometer der verre reis af legde. In de oudheid kan de begrafenis van Alexander den Groole hiermee wel verge leken worden. Ook werd daarbij een ver kwistende pracht ten toon gespreid. Het lijk werd in een gouden, met specerijen gevul de, kist gelegd, terwijl het hoold met een kostbaren diadeem versierd werd. Do lijk koets was van het plafond tot aan de wie len met versierselen van massief goud, bedekt en zóó zwaar, dat tien muildie ren meer dan een jaar noodig hadden om haar van Babyion naar Syrië, te vervoeren, waar Plolemeus haar met ziin leger in ont vangst nam. Hij belette den begeleiders van den stoet, de sarkophaag, zooals dezen van plan wa ren, in den tempel van Jupiter Ammon bij tc zetten. Het lijk werd daarom eerst in de stad Memphis bewaard en van daar naar Alexandrië overgebracht. marktberichten. LEIDEN, 16 Aug. 1923. Boter. De prij zen van boter op de heden gehouden markt waren als volgtprima labrieksboter (con trole) 11.88 prima boerenboler 11.8011.90 goede boerenboler f 1.701 1.75. Aangevoerd 7/3, 11/6, 91/8, 16/16 vaten, wegende 2605 K G. Handel vlug. Turfmarkt van 13 lot en met 18 Aug. 1923. Lange turf per 1000 stuks f 9110. LEEUWARDEN, 17 Aug. 122 enter stie ren 200325, 68 twenter stieren f 125 1550, 10 ossen, 252 vette koeien 1225150 per K.G. f 11.20, 608 melk- en kallkoeien 1200—480, 70 pinken f 140—240, 123 vette kalveren 14090, 780 graskalveren f 66— .1 130, 73 nuchtere kalveren f 1019, 130 veile schapen f 30—55, 124 weide schapen f 2540, 200 lammeren f 2030, 938 vette varkens f 50140, 134 magere varkens I 50140, per K.G. 6470 cent, 321 kleine biggen f 1020, 302 vette biggen I 2652, 44 bokken en geilen, 29 paarden en veu lens, totaal 4328 stuks. Fabricksboter 10.901.77, commissie- prijs 11.80, aanvoer 67/3, 15/6, 3/12. Kippeneieren aangevoerd 12500 K.G., 6'/» en 9 cent per stuk, handelsprijs f 1.25 11.40 per K.G.; eendeneieren aangevoerd 250 K.G., 79 cent per stuk, handelsprijs 11—1.25 per K.G. 350 slachlkjppen 10.60—12, 60 slacht- hanen f 0.601 2, 400 jonge hanen f 0.30 a 11.50, 80 piepkuikens f 0.1010.25, 40 jonge duiven 10.20—10.25, 70 eenden 10.60—10.80. ALPHEN, 17 Aug. Spinazie per 100 K.G. f 1719, tuinboonen 12.906.10, pbulen 12122, doperwten f17, heerenboonen f 45 63, snijboonen f 4157, postelein f 814, aardappelen 16.307, tomaten A 120—42. Rabarber per 100 bos f 0.901.60, peen 18.50—12.30. krolcn 14.70—5.50, andijvie 12.70 per 100 bos. Kropsla le 123.80. kom kommers le 1 3.206, 2de f 2.903, bloem kool le I 22.10, 2de 112.10—13.70, savoye- kool 118 .roodekool 1911, meloenent 21 54 per 100. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Aug. Eigenhei mers per 25 K.G. fl.501.70. Duke of York 11.40—1.00. Peen per 100 bos 1 7.70— 12.80. Bloemkool le per 100 f 18.1022.50 2de 18.7013.40. Aanvoer 1040 maal 25 K.GG. groole aardappelen. 2300 bos peen. 1100 bloemkool. ROELOFARENDSVEEN, 16 Aug. Meloe nen 1 0.12f 1.10 p. st.; snijboonen I 4.70 f 5 90; idem (stek) 1 2.90—1 3 30; prin- senbooncn 1 6f 6.80; idem (zonder draad), 1 7.20; dubb. stam f 4.80 p. 10 K g. Aard appelen f 1.05—1 1.20 p. 25 Kg.; Augurken lijn f 11.30—f 13.20; Fijnbaster f 5.70— i 6.40; Baster 1 3.90—1 4.05; Grof 1 3— f 3.20; Bommen 1 1,45f 1.65; Stippel f ,1.69f 1.70, jwt, -f. - ui

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 3