ANEKDOTES. Ina en Tonnie Houpt, gaat het visschen nog steeds prettig zijn gang Verheugen jul lie je ook erg op de jubileumfeesten in Lei den Hier verlangt de jeugd er ook zóó naar want er zal hier ook een groote historische optocht van 182 personen in prachtige costu- ,mes zijn, dus wel de moeite waard om naar te kijken. Clazien de Jong, een nieuwelinge, maar als je trouw blijft meedoen, en er plezier in krijgt, dan zal je spoedig een goede bekende 'yoor mij kunnen worden. Wat ben jij uit een vreeselijk, groot huisgezin elf kinderen I Je vindt dat zeker wel prettig met zoovelen thuis. Betsie Aanen, nu gaat het gelukkig goed vooruit met je, nu je weer wat mag rondloo- 'pen en aan tafel zitten en zelfs een dagje '.naar de Buitenschool, dat zal een heel pretje voor je zijn. Antje Hogenes, heb je al gezien dat ik nu ditmaal 2 brieven van je kreeg, dus je brief ivan verleden week is zeker toch te laat in 'Leiden gekomen. Ben je niet meer op school, dan is het dus altijd vacantie voor je, al be- grijp ik wel, dat je nog genoeg te doen zult hebben thuis. Nelly van Tol, je was het nu alleen, want van Betsy kreeg ik ditmaal geen brief, ze is misschien nog verder uit logeeren of heeft i er geen lust in, nu ze het niet met jou kan doen. 1 Clazina en Adriana Singerling, ja nu is het i zusje nog zoo heel klein en moet dus voor zichtig gereden worden en het is in deze 'tijden dikwijls zoo gevaarlijk druk met 1 auto's en fietsen, dat men niet voorzichtig 'genoeg kan zijn en zeker met een kinder- '.wagen. Annie Zirkzee, je ansicht uit den Haag (ontving ik en herkende je moeders hand op het adres, dus ik wist, dat je samen naar 'Den Haag was gegaan. Het is daar prachtig nietwaar op Zorgvliet en de oude Scheve- jningsche weg is altijd eenig mooi. Ik weet ,best, wat je bedoelt, met dat mooie uitzicht 'als je naar boven bent geklommen. Verder 'vroeg je mij nog of ik ook veel van hand- werken houd, ja heel veel, dat heb je vroe- ger wel dikwijls gezien als ik boven lo geerde en jij kwam als klein meisje naar i boven wat brengen of halen. I Marietje van Peppen, dat trof je hoor, dat je de Wilhelminafeesten in Alfen mocht bij- 1 wonen, want die schijnen zeer mooi te zijn j geweest; zoo'r. gondeltocht zou ik ook wel 'eens willen zien en gelukkig werkte het [Weer ook mee die dagen en dat is een voor naam iets. I Nelly en Henk Broers, dat troffen jullie at die bruiloft net in de vac.antie viel. dan on je veel prettiger mee feestvieren. Als je Idit leest is het huwelijk ook al achter den rug en hoop ik, dat je toen ook nog een pret- tigén vroolijken dag hebt gehad. I Abram Oudshoorn, is Marie Verkoren fa milie van je of woont ze dichtbij? Toen ik ïn Leiden was, kwamen jullie, meen ik, ook tegelijk naar mij toe. Marius Segaar, ik neem den goeden wil ivoor de daad en vind het aardig, dat je mij 'een ansicht zou gestuurd hebben, als je er 'aan gedacht had. - Drietal van Beek, ik las al in een anderen ibrief, dat de Wilhelminafeesten te Alfen 'zoo mooi zijn geweest. Behooren jullie alle ■'drie tot het Kinderkoor Klein Hosanna? Jul- 'lie hebt allen zeker bijzonder goed gezon- Igen, dat de eerste prijs werd gewonnen. [.Waarin bestond die prijs? Piet Oostdam er hebben zóóvele kinderen 'deze weken niet mee kunnen doen, omdat 'ze uit logeeren waren en dus de kindercou rant niet tijdig genoeg hadden. Anni Krüger, het weer was hier den laat- Wn tijd ook prachtig, maar vanmorgen was 'er een geweldig onweer en vóór het los- 'barstte zóó stikdonker, dat het licht moest aangestoken worden. j Marietje Eikerbout je schrijft mij, dat je wel meer dan 3 uur in zee bent geweest; daar bedoel je zeker mee met bloote voeten in zee spelen, want je bent toch niqt ruim 3 uur aan het baden geweest. Clasina Lepelaar, wat heb jij gelukkig ge boot, dat die groote aangekleede pop'jou ten (deel viel; nu kan je dus gezellig gaan spe llen nu je er 2 hebt. Komen er ook wel eens ■vriendinnetjes bij je om met de poppen te 'spelen? Rika van Veen (Zoeterwoude), in het be gin der correspondentie heb je al kunnen lezen, wat ik schroef over mijn gaan naar Zwitserland. Je begrijpt, dat ik het heerlijk vind, en ik vergeet daar jn de verte mijn raadseljeugd immers niet en zal de brieven beantwoorden, die mij naar daar worden opgezonden. Jansje Jasperse wat een aardig takje kwam er uit je brief te voorschijn. Van de raadsels hebben er 2 al eens in gestaan. Gerrie Schoeman. ben je per auto naar Katwijk geweest? Een "aardig tochtje hoor. Verder deed je mij een erg treurig verhaal over dien man die zoo gevallen is. Wordt hij nu wat beter? Annie Huisman, het was weer een heel lange brief, dien ik van je kreeg, want je had weer een enorm stuk overgeschreven van het verhaal uit je prijs. Als je weer naar school gaat, zal je niet zooveel tijd meer hebben om zooveel over te schrijven. Annie Blansjaar en Jansje Blansjaar, 2 nieuwelingen, probeer maar trouw mee te doen. dan wil ik je graag onder mijn raad selnichtjes rekenen. Als je mij zelf een raad sel toezendt, dan moet je er meteen het ant woord bij doen. Wim van der Horst, maar beste jongen, wat spijt mij dat nu vreeselijk, dat je mij nu weer minder goede berichten over Moe der moest schrijven. Ik hoop toch zóó har telijk dat de koorts nu weer is gezakt, ik zal o zoo blij voor je zijn. als je mij de volgende week vrooliiker brief kan schriiven. Schiet het paarden]eidsel al goed op? Hoe maken jullie dat? Als je wilt, moet je mij dat maar eens schrijven. Ik wensch je heel hartelijk beterschap met Moeder. En nu komt er weer een einde aan mijn praatje. Hartelijke groeten van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. ANTWOORDEN OP DE RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Noord-Brabant 2. Koos. 3. Buur. man, buurman. 4. Wie kaatst moet den bal verwachten. Moerbei, week, stad, ar, kat, tent, den, el, Walcheren. 6. Ham, broek. Hambroek. 6. De levertraan. 7. Gent, Sneek, Edam, 8. Naaister. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN Anton van BrusselWillem van der Horst Marietje EikerboutAnnie Krügerde drie zusjes De Haas Annie Blansjaar Jansje Gerda Blansjaar Clasina Lepelaar Rika van Veen (Zoeterwoude)Piet Oostdam Gerrie Schoeman Lena Planken Jansje Jasperse drietal Van Beek Jo Liése An nie Huisman Antje Hogenes (2 brieven) Abram Oudshoorn Marius Segaar Jan He- merik Bram Hemerik Nelly Broers Henk Broers Jo Taffijn Bep Vreeken Marietje van Peppen Dirk de GrootJacobus Selier; Clazina Singerling Adriana Singerling Se- mien Voorbrood Johanna Voprbrood Nelly van TolAnnie Zirkzee Betsie Aanen Ina HouptTonnie HouptWietske NoletCor- rie Wiersma Clazien de Jong Suze Koren man Elsje Timmers Betsy Lambrechts Gerrit Cornelis Philippo Wouter van der Berg; Cornelis Jean Lissenberg; Marietje GaykemaClazina van Venetie Joopie KretNel KretWilhelm Dólt Regina Döll; Alida VerbiestHendrika Verbiest Maria Verbiest. RAADSELS. Voor allen om nit te kiezen, de kleineren 3, de grooteren 4. 1 Ingezonden door Margit Pittner. Wat is het onvermoeidste oog? H Ingezonden door Jo en Anton v. Zijp. Ik ben een rivier in Duitschland, veran der mijn laatste letter en ik ben een klein .viervoetig dier, m Ingezonden door Annie Huisman. Mijn 2 eerste lettergrepen zijn een get mijn dorde lettergreep is een lichaamsdi mijn geheel doet heel veel pijn. IV. Ingezonden door Piet Gertenaar. Op welken ladder kan men niet klimmei V Ingezonden door Betsie Rijnders. Ik ben een stad in Zuid-Holland, snij men mij de staart af, dan wil ieder rr gaarne hebben. VI Ingezonden door Betsie en Mollie Aanen In welke steden is de meeste brand? E in welke steden is de meeste rust? 1 VII. Ingezonden door Sari Aalbersberg. Neem 1/3 van een kip, 1/4 van een raa 3/4 van een haai, welken vogel krijg ie dan VIII. Ingezonden door Abram Oudshoorn. Ik ben iets wat de meesten heel lekke vinden bij het middageten of op de boter ham; verander mijn eerste letter en ik won een dorpje in Limburg. De brieven moeten Maandags vóór 5 uu bezorgd worden aan het Bureau Leidsel Dagblad Ingezonden (Joor Marietje en Stienlje Erkelens. Dame: „Kellner, in do eoop liggen twee vliegen." Kellner: „Die zullen u niets meer doen ze zijn al dood". ingezonden door Johannes Robbers. In Artis. „Daar heb je nu een olifant, Pietje". Pietje: „O, Pa, zijn dat niet die dieren, die de biljartballen leggen." Ingezonden door Betsy Fontein. Een paar lummels van een jaar of zeven tien zaten in een trein allerlei laffe onzin te uiten. Een reiziger begon dat te vervelen en vroeg: „Vanwaar komen de heeren?" „Uit het Westen", zei kortaf een der heeren. „Dacht ik het niet", meesmuilde de rei ziger, „want de wijzen kwamen uit het Oosten". ingezonden door Klazina Parlevliet. Slim. Kareltje: „Grootmoeder heeft gezegd, dat die visschen niet kunnen slapen, omdat het water veel te helder is, en da kom te veel in het licht staat. (Hij giet een potje inkt in de kom leeg) „Nu zullen zij toch zeker wel denken dat het nacht is". Ingezonden door Johan Schneider. Schoenen-hospitaal. Bedelaar: „Mijnheer, kunt u deze schoe nen hier opnemen en ze voor mij wat op knappen?" Schoenmaker: „Neen man, dat zal niet meer gaan." Bedelaar: „Maar waarom dan niet? Het heet hier toch een schoenenhospitaal?" Schoenmaker: „Het is hier wel een schoe nenhospitaal, maar geen lijkenhuisje. Ingezonden door Rulte Irén. Moderne tijdrekening. Mevrouw A: „Dat is toch nog niet zoo heel lang geleden, dat ik bij u geweest ben?" Mevrouw B: „Zeker, toch 4 of B keuken meiden geleden."

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 16