De Vrouw zonder hart. gemeentezaken. feöhie™. uit de rijnstreek. No. 19462. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 17 Augustus. Tweede Blad. Anno 1923 ■Benoemingen. Ter voorziening in de vacature, welke op Dinsdag 4 September a.s. in de Commissie van Toezicht op het M. O. zal ontslaan, ten gevolge van de periodieke aftreding van mr. ff. A. Sijpkens, worden door deze Commissie lanbevolen 1. Mr. H. A. Sijpkens, Rentmeester van lijnland 2. Dr. B. G. Escher, hoogleeraar urn de Universiteit alhier. Ter benoeming van een geneesheer aan de restichten „Endegeest", „Rhijngeesl" en Joorgeest", ter voorziening in de vacature, inlstaan door het verleend eervol ontslag aan den heer G. J. B. A. Janssens, worden door B. en W\, na raadpleging der Commissie van Beheer over deze gestichten, aanbevolen lo. dr. J. M. Rombouts, hoofd-assistent aan ie psychiatrische kliniek der Rijks-Univer- piteit alhier, tevens buitengewoon geneesheer aan do gestichten „Endegeest", „Yoorgeest" en „Rhijngeest" 2o. J. Kruijlbosch, geneesheer aan het Pro vinciaal Ziekenhuis „Duin en Bosch" te Sakkum. Tengevolge van het verleenen van eervol Ontslag aan mej. J. Meewis, zal met 1 Oct. Si.3. een vacature ontstaan aan do openbare lagere school aan de Vrouwenkerksteeg B. Ka overleg met den Schoolopziener in deze inspectie, is door B. en W. ter vervulling van deze vacature de volgende voordracht opge maakt lo. mej. Sj. Lafeber, tijdelijk onderwijze res te Hillegom, wonende alhier 2o. mej. J. p. Hemerik, tijdelijk onderwijzeres, alhier 3o. mej. J. de Bruin, lijdelijk onderwijzeres Alhier. B. en W. deelen den Raad mede, dat de leden van de Schattingscommissie, bedoeld Ir' art. 57 der Wet op de Inkomstenbelasting 1914, dit jaar moeten aftreden, doch krach- Ims het bepaalde in art. 60 dier wét terstond lerkiesbaar zijn. De heer J. P. Fontein, die geruimen lijd /iet lidmaatschap der Commissie bekleedde, is echter overleden, zoodat in diens plaats in ieder geval een nieuw lid moet worden be- poemd. Ten einde de benoeming te verge makkelijken, noemen zij de namen van de aftreden leden, de heeren D. van Lith, J. Splinter Gzn. en A. J. P. Spiesz, zoomede dien van den heer S. de Boer Azn. Overname door de gemeente van grond. Met het oog op de bebouwing van terrei nen aan den Hooge-Morschweg daar Th. G. Barthen, J. de Groot en G. Schaap, is het Hoodig dat de tusscben de rooilijn en den apenbaren weg gelegen grond in eigendom en onderhoud bij de gemeente worde overgedra gen, waartoe de eigenaren bereid zijn het- lelfde is het geval met eenigen grond eii een gedeelte sloot aan den Hooge Morsckweg, in vjband met een door J. de Lange cn P. van Btoyen ingediend plan voor bebouwing. W 3. en W. stellen aan den Raad voor daar- Ifoe te besluiten. Vergunning tot het maken van een schuurtje van hout. Onder overlegging van een adres van W. Fontein namens J. de Groot, geven B. en W. den Raad in overweging aan genoemden heer t)e Gr. vergunning te verleenen om de te bouwen schuur in den tuin van het in aan bouw zijnde perceel aan den Hooge-Morsch- Weg op het terrein Sectie P. No. 334 van hout te doen maken. Onbewoonbaarverklaring van woningen. ïn de vorige vergadering deelden B. en W. fian den Raad mede, dat het onderzoek van de 291 door de Gezondheidscommissie als felecht gekwalificeerde woningen nog niet was af^loopen. Dat onderzoek is thans beëin digd. Daarbij is gebleken, dat 11 woningen behoorlijk Ier bewoning geschikt zijn, 1 wo ning reeds onbewoonbaar verklaard is, ter- Wijl 5 woningen niet te vinden waren de overige komen voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking. Bovendien werden nog door het Bouw- en Woningtoezicht 17 woningen aangetroffen, die niet ter bewoning geschikt zijn en ook niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbaren staat zijn te brengen. Zij dienen derhalve eveneens onbewoonbaar te Worden verklaard. B. en W. geven alsnu in overweging I. tot onbewoonbaarverklaring van de na volgende woningen over te gaan a. de woningen Bouwelouwensteeg Nis 24, 34, 36 en 38 Paradijssteeg Nis 21, 25, 31, 31a, 37 en 39 Korte Agnietenstraat No. 6 Sionssleeg Nis 9, 10, 11, 12 en 13 Caecilia- straat Nis 61, 65, 71 en 73 Tweede Binnen vestgracht No. 5 Minnebroersgracht No. 21 (benedenwoning) Middelstegracht Nis 7, 9 en 63 Leegewerf$teeg No. 16 Geereslraat No. 15 Volmolengracht Nis 25 en 27 Kool- graclit Nis 1, 14. 15 en 16 Doelensteeg, hoek Doelengracht, No. 17Groenhazengracht Nis 9 en 25 en Molensteeg Nis 15 en 19, we gens vocht en vervallen toestand. b. de woningen Bouwelouwensteeg Nis 2, 4, 6, 25, 27, 29, 31, 32, 35, 37, 40 en 41 Noord Rundersteeg No. 3 Van der Werff- slraat Nis 12, 14, 16, 59, 61 en 63 Mirakel- steeg Nis 8, 39, 41 Klooster Nis 24, 38 en 40 Korte Scheistraat No. 2 Waardgracht No. 2 Vestestraat Nis 37, 39, 41, 43, 45, 47, 49, 51, 53, 64 cn 64a Uiterslegracht Nis 81 en 83 Groenepoort (Haarlemmerstraat No. 242) Nis 3, 5, 7, 11 en 13 Koornhof (Van der Werffstraat No. 65) Nis 1, 2, 3, 4, 5, 6 cn 7 Spilsteeg Nis 1, 3 en 5Gorteslraat Nis 72, 74, 76, 78, 80 en 88; Geerestraat No. 19; Conscientieplein Nis 8, 10 en 12; Vliet Nis 52 en 54; Doelengracht No. 10; Groenhazengracht Nis 7 en 7a; Narmstraat No. 39; Klikstraat Nis 7, 9, 11 en 16; Ila- verstraat Nis 1, 3, 20, 22 en 68; Wielma- kerssteeg Nis 9, 20 en 22; Valkenpoort (Uiterstegracht No. 40) Nis 2, 3 en 4; Oran jegracht Nis 87, 91, 99, 101, 103 en 105; Ie Looierstraat Nis 18, 20 en 28; Wever straat Nis 3, 6, 13, 15, 17 en 19; Lange Vrouwenkerksteeg Nis 5 en 7; Langegracht Nis 41, 147, 155 en 157, wegens vocht, ver vallen toestand en onvoldoende gelegenheid lot doorstrooming van lucht; c. de woningen Dijkkenhof (van der Werffstraat No. 12) Nis 1, 2, 3 en 4 en Kijf- gracht No. 11, wegens geringe oppervlakte en onvoldoende gelegenheid tot doorslroo- miDg van lucht; d. de woningen van Dishof (Volmolen gracht No. 11) Nis 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 en 9; Posthoornhof (van der Werffstraat No. 86) Nis 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 en 8; Meisjespoort (van der Werffstraat No. 53) Nis 1, 2, 3, 4 en 5 en Vincentiuspoort (Langegracht No. 39) Nis 1, 2 en 3, wegens onvoldoende gelegen heid tot toetreding van daglicht en door- slrooming van lucht; e. de woningen Woutershof (Janvossen- slccg No. 7) Nis 1, 2, 3, 4, 5, 6 en 7; Bijle- veldshof (Kort Galgewaler No. 17) Nis 8, 9, 10, 11, 12 en 13 cn Huighof (Huigstraat .No. 4) Nis 1 en 2, wegens vocht en onvol doende gelegenheid tot toetreding en door- slrooming van lucht; f. de woningen St. Jorissleeg Nis 3 .en 5; Mirakelsteeg No. 19; Kaardesteeg No. 25, Bijleveldshof (Kort Galgewater No. 17) Nis 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 14 en 15; Kallehpoort (Clarasteeg No. 35) Nis 11, 12, 13, 14, 16 17, 18, 19 en 20; St. Ursulasleeg Nis 7, 7a en 8; Rozenpoort (Uiterstegracht No. 46) Nis 8, 9 en 10; Reinevestsleeg No. 2a; Zijd- gracht Nis 2 en 4 en Oosldwarsgracht No. 22 wegens vocht en onvoldoende gelegenheid tot doorslrooming van lucht; g. de woningen Koddesteeg Nis 1 en 38; Elisabelhshof (Oude Vest No. 25) No. 15; Nieuwebrugsteeg No. 3; Zwartehandpoort (Middelstegracht No 137) Nis 1, 2, 3, 4, 5/6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 en 13; Weverstraat No. 4 en Kattenpoort (Clarasteeg No. 35) Nis 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 en 10, wegens on voldoende gelegenheid lot doorstrooming van lucht; h. de woningen Vestestraat Nis 63 en 65 en Conscientiestraat No. 15, wegens vocht,, geringe oppervlakte en onvoldoende gele genheid tot doorslrooming van lucht; i. de woningen Uiterstegracht Nis 154 en 156 en Paradijssteeg No. 22, wegens geringe oppervlakte; j. de woningen Klimmende Leeuwsteeg Nis 1, 2, 3, 4, 5, 6 en 7; Rozenpoort (Uiter slegracht No. 46) No. 1; le Kamperpoort (Kampersteeg No. 1) Nis 1 en 2a; 2e Kam perpoort (Kampersteeg No. 1) No. 1 en Slik- steeg Nis 3, 13 en 20, wegens vocht, verval len toestand en onvoldoende gelegenheid tot toetreding van daglicht en doorstrooming van lucht; k. de woningen-Verversplein Nis 2, 4 en 6; Huigstraat Nis 10 en 11; Zwijnhoom- steeg (Groenhazengracht No. 19) Nis 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13 en 15 en Anna'shof (Smid- steeg No. 44) Nis 2 en 3, wegens vocht en onvoldoende gelegenheid tot toetreding van daglicht en doorslrooming van lucht; I. de woningen Boerhaavestraat Nis 26 en 27 en Gortestraat No. 86, wegens geringe oppervlakte, vocht, vervallen toestand en onvoldoende gelegenheid tot doorstrooming van lucht; m. de woning Koolstraat No. 11, wegens geringe oppervlakte, vocht, vervallen toe stand en onvoldoende gelegenheid tot toe treding van daglicht en doorstrooming van lucht; n. de woning 3c Binrtenvestgracht No. 1, wegens geringe verdiepinghoogte, vocht, vervallen toestand en onvoldoende gelegen heid tot doorstroomïng van lucht; o. de woningen Suzanna Klinkertstraat No. 15 en Langegracht No. 165, wegens on voldoende gelegenheid tot doorstrooming van lucht; p. de kelderwoning Oranjegracht, hoek Groenesteeg No. 96, wegens geringe hoogte, vocht, onvoldoende gelegenheid tot toetre ding van daglicht en doorstrooming van lucht; II. le gelasten, dat genoemde woningen moeten zijn ontruimd binnen 6 maanden te rekenen van den dag waarop de tijd lot voorziening is verstreken of het besluit tot onbewoonbaarverklaring is gehandhaafd. Verlenging van den termijn van ontruiming van onbewoonbaar verklaarde woningen. In de raadvergadering van 12 Maart j.l. werd de termijn van ontruiming van de bij besluit van 20 Februdri 1922 onbewoonbaar verklaarde, woningen Wernershof Nis 1, 2, 3, 4f, 6, 7, 9, 10, 11 en 13, Ferdinand Wer- nerspoort Nis 1, 3 en 4, Willem Frederiks- poort Nis 1, 2, 4, 5, 6 en 7 en Paradijssteeg No. 58 met zes maanden verlengd en vastge steld op 25 September 1923. De termijn van ontruiming van de bij be sluit van 12 Februari onbewoonbaar ver klaarde woningen Schapenpoort Nis 6, 8, 10 en 12, Molemverfsleog Nis 1 en 3, Juffers poort Nis 1, 2, 3, 4 en 5, Kloot- of Visch- poort Nis 1 en 2, Alida Mariahof Nis 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 en 8, Groenepoort Nis 1 en 2, Elisabethspoort Nis 1, 2, 3 en 4, Rabarber- poort Nis 1, 2, 3, 4 en 5, Gekroonde Liefde poort Nis 1, 2, 2bov., 3c en 3bov., Hagemans- poort Nis 1, 2, 3 en 4, Brandewijnspoort Nis 1, 2, 3, 4, 5 6, 7, 8, 9 en 10, van de woning Leeuwenpoort ongenummerd, en van de wo ningen Barbarahof Nis, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 en 9, Jan Polagepoort Nis 1, 2 en 3, Polle- bakkersgang Nis 4, 5, 6 en 7 en Breepoort Nis 1 en 3 werd daarbij gesteld op zes maan den na den dag, waarop de tijd tot voorzie ning zou zijn verstreken of het besluit tot on bewoonbaarverklaring zou zijn gehandhaafd, Met uitzondering van de woningen Pottebak- kersgang Nis 4 cn 6, waarvoor de termijn van ontruiming op 8 November a.s. eindigt, en van de woningen Jufferspoort Nis 1 en 2, welke inmiddels ontruimd zijn, moeten de laatstbedoelde woningendientengevolge ont ruimd zijn voor den 19 Sept. e.lc. Aangezien het den bewoners van de nog niet ontruimde woningen ook tot heden niét is mogen gelukken eene andere woning te verkrijgen/ bestaat er aanleiding, om den ter mijn van ontruiming van die woningen met 6 maanden te verlengen. B. en W. geven mitsdien in overweging de termijnen van ontruiming van de hierbo ven vermelde nog niet ontruimde woningen met zes maanden te verlengen. Verbetering der zioleering van de Maria Gondastraat. Het is gebleken, dat de afvoer van riool- stoffen uit de Maria Gondastraat naar de de finitieve plaats van loozirig veel le wenschen overlaat. Het hoofdriool van genoemde straat mondt n.l. uit in een straatriool, Ier wijdte van slechts 30 X 45 c.M., dat oorspronkelijk alleen diende voor den afvoer van Regen water van den Rijksweg. Dit te nauwe riool loost in een sloot, welke dientengevolge in hooge mate wordt verontreinigd en waarvan de vervuiling in de toekomst nog zal toene men, wanneer ook de Vink-, Gisette- en Nan- nieslraat en andere stralen op de rioleering van de Maria Gondastraat zullen worden aangesloten. Afdoende verbetering van dezen onge- wenschten toestand kan verkregen worden door verleitging van het hoofdriool der Maria Gondastraat in schuine richting dwars door den Haagweg en vervolgens door een nauwen gang naar het Galgewater, waarin dan recht streeks geloosd wordt, een en ander, zooals op de teekening is aangegeven. De kosten van dit werk worden geraamd op ongeveer f2400. Hiervan komt echter slechts f 1900 voor rekening van de ge meente, aangezien het Rijk bereid bevonden is de kosten van het riool, voor zoover gele gen in den Rijksweg, tot een maximum van f 500 te zijnen laste te neraen. De eigenares van den doorgang van den Haagweg naar het Galgewater heeft voorts toegestaan, dat voor de rioollegging van gemeentewege over dezen grond wordt beschikt. Voorstel om eigenaren van gedeelte sloot te gelasten deze te vervangen door een riool. Do sloot, gelegen tusschen de huizen aan dc Rijnzicht-straat en de De. Wetstraat is in hoage mate verontreinigd. Deze sloot dient totf* vergaarplaats van allerlei afval stoffen van. de huizen aan de Rijnzicht- straat en van d-e Oostelijke huizenrij aan do De Wetstraat en wordt daardoor ten zeerste vervuild, zonder dat er gelegen heid tot verversching bestaat. In zuidelijke richting staat zij in verbinding met de spoorsloot, welke evenmin vcrverscht wordt, omdat deze naar het Westen dood loopt en oostelijk op geruimen afstand ligt van water, dat geacht kan worden gere geld te worden ververschï. Waar periodie ke reinigmg tegen do sterke vervuiling van deze stinksloot niets vermag, komt B. en W opruiming daarvan om redenen van hygicnischcn aard geboden voor. Een. commissie, bestaande uit d'eo Directeur van Gemeentewerken en do stadsgeneesheeren drs. J. A. Scbreuder en W. Th. M. Wcc- bers, door B. cn W. aangewezen om hen overeenkomstig het bepaaJde in artikel 12 van de verordening op wegen, lanen, stra ten enz. en wateringen en slooten omtrent den toestand der sloot uit eeoi oogpunt van openbare gezondheid van advies to dienen, is, zooals iiit het door baar uitgebrachte rapport blijkt, eveneens van oordeel dat do sloot schadelijk is voor de openbare ge zondheid en derhalve dient te worden ge dempt. B. en .W stellen nu voor demping en vervanging door een riod. Kosien van normale niibreidinosa 3er Lichtfabrieken. Onder verwijzing naar een schrijven van "Commissarissen der Stedeflijko Fabrieken van Gas en Electricitoit, geven B. en W. den Raad in overweging goed to keuren, dat over het jaar 1922 voor normaio uit breidingen der gasfabriek f 5-1.000 en der elektriciteitsfabriek f 72.0(50 is besteed. Verlenging buizennet der Leidsche Duinwaterleiding. In een adres verzoekt de Leidsche Duin water-Maatschappij vergunning tot het verlengen van haar buizennet in de ge meente Oegstgeest in een nieuw ontwor pen straat tusschen den Rhijngeesterstraat weg en de- Groenesteeg, zoomede in de Gnoenesteeg zelf over een lengte van plm. 80 M Inwilliging van dit verzoek ontmoet noch bij de Oommissio van Fabricage, noch bij den Commissaris der gemeente bij de Leidsche Duinwater-Maatschappij, noch ook bij B. en W. bedenking. In de onmiddellijke nabijheid van do nieuwe straat wordt door do Maatschappij reeds water geleverd en daar Het aantal in deze straat te bouwen huizen niet groot is, zal do hoeveelheid water, welke aan do aan to sluiten perceelen verstrekt zal wor den, van geringen omvang zijn. B. en W. géven daarom den Raad iu overweging de gevraagde vergunning te verleenen. Levering van gas aan de gemeente Voorhout Onderhandelingen, door den Direcleur der Stedelijke Fabrieken van Gas ep Elec- triciteit met het Gemeentebestuur van Voorhout gevoerd omtrent de levering van gas binnen die gemeente, hebben er toe geleid, dat overeenstemming is bereikt over de voorwaarden. De gemeente Voorhout zal aan Leiden concessie verleenen voor het distribueeren van gas op dezelfde voorwaarden als te Qorsuronkelrjke Boll, detective-nan. Door R J. BRANDENBURO. (Schrijver van ,,Het doodend Zwijgen"). (Nadruk verbodeD). 22) Ook ik, ik moet het eerlijk bekennen. Voelde mij allesbehalve prettig gestemd. Was die eerste waarschuwing niet de voorbode geweest van de reeks van tragische en won derlijke gebeurtenissen, die zich gedurende onze vacanlie op „Den en Beuk." hadden af gespeeld? En zou dit nu weer het sein zijn Van nieuwe verrassingen? Terwijl wij ons verkleedden, hielden wij krijgsraad. „Wat moesten wij nu doen?" vroeg ik, liet bijzonder vroolijk, al probeerde ik te glimlachen. „In de eerste plaats kalm blijven en ons Goed humeur geen oogenblik verliezen. Evenals voor den Chineeschen dolk ben ik dankbaar voor dit epistel. Het is een be wijs, dat men ons weg wil hebben; dat wij lastig beginnen le worden. Dat is voor ons •®fcn reden om verheugd te zijn. Ik geloof, dat dit maar loos alarm is. Men wil ons !>ang maken. Daarom bedreigt het ook jouw Ieven. Men veronderstelt, dat jij banger bent dan ik. Daarmee geeft men blijk het ka- ïlkter van het Engelsche meisje te onder latten." Ik knikte eens, maar Arthur ging onver- ™orbaar voort: lvan ook zijn, dat men denkt, dat ik 'S£r_ jou bezorgder zal zijn dan voor ine-. zelf, on dat is ongetwijfeld juist. Maar wij zullen ons toch niet door deze paar regels laten in timideeren. Laat ze maar opko men!" Arthurs oogen schoten vonken en zijn kin lag als vierkant gehouwen op zijn boord. „Ik hoop, dat er wat gebeurt; wij zijn nu immers toch materiaal aan 't verza melen. Wij hebben werkelijk behoefte aan eenige nieuwe feilen." Ik kusle hem en fluisterde: „Ais jij maar geen gevaar loopt, lieveling." Gearmd gingen wij naar beneden. Het zou onwaarheid zijn, wanneer ik zeide, dat wij dien nacht rustig sliepen. Ik althans deed geen oog dicht. Ten einde op alles voorbereid le zijn, hadden wij onze kleeren zooveel mogelijk aangehouden; wij hodden alleen onze schoenen uitgetrokken en Arthur zijn boord. Ik draag geen corset. Er gebeurde evenwel dien avond niets. Dat zul je altijd zien, als je op iets rekent, dan valt er niets buitengewoons voor. Ook den vol genden dag was er niets aan 't handje. De Weerden was heel gewoon en wij waren het natuurlijk ook. HOOFDSTUK XII. ien vreeselijke nacht. Den nacht, welke op dezen dag volgde, zal ik echter niet vergeten, al word ik zoo oud als wijlen Methusalem. Wij waren dien avond vroeg naar bo ven gegaan omdat ik nog de naweeën voelde van den vorigen nacht, en naar bed ver langde. „Doe jij nu maar je kimono aan", zei Arthur, „en ga rustig slapen. Ik zal hier wel de wachthouden bij je." Hij ging ge kleed in een armsloel bij do biel zitten en legde, evenals den avond te voren, zijn ge laden browning voor zich. „Verwacht je nog wat vannacht?" vroeg ik „You never can tell", luidde het antwoord, „ik denk wel, dat 't net zoo zal gaan als gisteren. Men zal er in moeten berusten, dat wij hier blijven." Toen ik lekker lui in mijn mandje lag, deed Arthui. na mij goeden nacht te iiebben gekust, het licht uit als- gewoonlijk. En het was donker in de kamer. Ik kon niet in slaap komen. Mijn gedach ten waren bij Jules de Weerden. Zou hij nu misschien wat in zijn schild voeren te gen ons? Terwijl hij hier in het donker lag, was hij wellicht bezi* met zijn duivelsche machinaties. Hoorl Lièp daar niet wat over de gang? Ik luisterde met ingehouden adem. Niets! Het was zeker de wind, die geritseld had in het kilmop. De Weerden I Wat voor gedachten zou den achter dat hooge witte voorhoofd zich vormen? Wat voor misdaden hadden zijn donkere en loch koele oogen al zien volvoe ren? Wat wisten wij eigenlijk van De Weer den? Hij was van Belgische afkomst, was tijdens den grooten oorlog in Holland geko men gevlucht voor het front, zeide Ar thur, wal ik in den beginne niet had kun nen gelooven en studeerde te Leiden even als Charles. De Hollandsche gastvrijheid werd door hem met ondank beloond. De vergelijking van de slang, die aan den boe zem gekoesterd wordt, drong zich aan mij op. Ja, aan een slang deed zijn slank li chaam mij denken! Als hij ons beet met zijn giftige tanden I Zag ik daar in dien don keren hoek niet het glinsteren van oogen van een repliel? Ik kroop diep onder de de kens, rillende-. Maar foeil ik moest mij schamen! Zat I Arthur niet vlak bij mij; was hij niet de schildwacht op den gevaarlijken post? Neon, geen schildwacht was hij, maar een schildknaap, die voor zijn vrouwe den j draak bevechten zou. Wat voor geluid was dat? De wind slak op, woei om den hoek van het huis-, liet klonk in mijn ooren als het gedempt gegil van een losgelaten wild beest. Het was of de wingerd sidderde van angst. Daar gierde de wind weer aan, van over het gr.70te grasveld; de ramen rinkelden. Hoorl Er sloeg regen legen de ruiten; 't leek wel hagel. Maar dat kon loch niet. Hoe troosteloos moest liet nu buiten zijn! On der de boomen moest het druppelen; de stammen moesten vochtig, klam aanvoe len. Slond De Weerden nu misschien onder de druipende bladeren te kijken naar onze kamer, of het licht al uit was? Zeker zou hij gehuld zijn in een wijden, zwarten man tel. Was hij dien avond, na liet diner niet uilgereden? Ik kon het mij niet meer herin neren. Misschien was hij wel naar het circus, naar de paardrijdster en liet hij op dit oogenblik de paarlen van mijr. collier door zijn vingers glijden; zij leken op gestolde tranen, mijn paarlen. En plotseling voelde ik een hevige woede in mij ontwaken, welke mijn bloed sneller deed vloeien en mijn polsen deed kloppen. Ik voelde het bloed naar mijn hoofd stijgen en mijn oogen brandden. Die vreemdeling had het gewaagd van mij iets te stelen; hij had het gewaagd ons te dreigen; hij had ons bang willen maken. Ik was bang geweest, maar nu voelde ik mijn vrees van mij wegvallen. Arthur zat doodstil in zijn stoel. Ik begreep dezer stede geschiedt, met dien verstande* dat de gasprijs 2 cent per M3. hooger dan dien te Leiden is gesteld. Do voorwaarden zijn voorts nagenoeg gelijk aan die, gelden de voor do overige buiten gemeenten, waag Leiden concessie heelt. De hoogedrukgasleiding (persgasleidingj zal op twee plaatsen in de gemeente Voor hout worden gebracht, alwaar in twee regu lateurstations de hooge druk zal worden gereduceerd lot den verbruiksdruk in da beide distributienetten. Naar raming zullen de totale kosien van persgasleidingen distributienetten en regu lateurstations bedragen ongeveer f 57.600, De gemeente Voorhout betaalt hiervan aan Leiden een bedrag van f 17.G00 A londs perdu, zoodat de kosten voor Leiden onge veer f 40.000 zullen beloopen. B. en W. geven den Raad op voorstel van Commissarissen der Lichtfabrieken ia overweging olt het aangaan dezer bij eenkomst met de gemeente Voorhout te be sluiten. Evenwel geven B. en W. in overweging aan het gemeentebestuur van Voorhout tot wederopzeggens toestemming te verleenen tot het doen leggen en hebben van een gas leiding in die gemeente en het daardoor leveren van gas door de Gasfabriek le Lis39. ten behoeve van de gebouwen van de firma C. J. Speelman en Zonen, gelegen onder Voorhout, aan de Akenvoorderlaan. Een nieuwe catalogus van de verzamelingen in „De Lakenhal". In een schrijven verzoekt de Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal B. en W. te willen bevorderen dat een be drag van f 2000 te harer beschikking worde gesteld voor het uitgeven van een nieuwen catalogus der verzameling in het Museum, vermits de tegenwoordige oplaag nagenoeg is uitgeput. Met hetgeen de Commissie omlrent de onmisbaarheid van een nieuwen catalogus opmerkt, kunnen B. en W, zich geheel ver eenigen, terwijl het ook h. i. niet is te ont gaan, dat, bij de tegenwoordigehoogo druk kosten, de opbrengst van den verkoop der boekjes do kosien dezer uitgave niet tea volle zal dekken, wil de verkoopprijs al thans zoodanig zijn gcsleld, dat de cata logus inderdaad verkocht zal worden en de; uitgave dus aan haar doel zal beantwoor den. Naar de Commissie mededeelt, heeft zij de drukkosten kunnen beperken tot rond f 2000 en in verband daarmede het bedrag dat de gemeente op deze uitgave op den duur zal toeleggen op rond i 800, indien het drukken wordt opgedragen aan de firma Werner te Wassenaar. In haar toe lichting, welke bij de stukken is gevoegd, wijst de Commissie er op, dat van de ver schillende prijsopgaven die van genoemde firma verreweg de goedkoopste is, en dat daarbij bovendien een bedrag van f 500 wordt gegarandeerd voor in den catalogus op te nemen advertentiën. Aangezien de sohi, die de gemeente op deze uitgave zal toeleggen, ongeveer f 1200 hoogc-r zal worden (f 700 wegens hoogere drukkosten plus het gemis van de boven- bedoolde garantie) indien van een der aan biedingen van Leidsche drukkers gebruik' wordt gemaakt, vinden B. en W. geen vrij heid om in deze van het advies der Com missie al te wijken. an—era n 11 1 1 1 1 m j 111 wa—11 BOSKOOP. In Den Haag is geslaagd voor het examen hoofdakte dc heer J. C, van Dijke, alhier. KOUDEKERK. De Geref. Knapenver- eenigiug ,,Timotheus" maakte met haar ge leiders een uitstapje naar Hoek-van-Hol- land. Veel werd op dezen tocht genoten^ ofschoon het weder niet meewerkte. De landbouwer P. keerde Woensdag met zijn vrouw huiswaarts, gezeten in een tilbury. Door het schrikken van het paard geraakte paard en tilbury te water in ds Lagewaardseho Wetering. De inzittenden wisten er nog intijds uit te springen, en kwamen met den schrik en eenige verwon dingen vrij. Het gerij werd weder spoedig op het droge gehaald. niet hoe hij dat volhield. Ilij scheen zicht niet te verroeren. Waarom was Arthur toch ook niet naar bed gegaan? Gisteren had hij het wel ge daan, al had dan de revolver ook den gan sehen nacht naast hem gelegen. Waarom nu niet? Dreigde er dan toch gevaar? Hij had mij gezegd van niet; maar dat was natuurlijk maar geweest om mij gerust te stellen. Het schoot mij door mijn hoofd, dat onze tegenstander toch lijd moest hebben gehad om le zien of wij zijn waarschuwing zouden opvolgen. Wij waren niet vertrokken Zouden wij nu vannacht worden gestraft? Weer begon dc nervositeit in mij op te krui pen. Het was feitelijk een bevel geweest, dat briefje. Maar wij lieten ons immers niet be velen; wij, lord en lady Cornway? En door wien? Door een schurk als De Weerden. Maar het was het bevel van den man, die niet geaarzeld had om baron Lucius neer le schieten. Ik zag weer dat bleeke, besmeurde ge-, laat, zooals ik het in 't bosch had gezien. De haren lagen verward, zalen vol zandt kruimels; ik zag groote, verschrikte oogen, die mij aanstaarden. Zou ons oen dergelijk lot wachten? Wa9 een man als De Weerden niet tot alles in staat? Of was de eeno misdaad een gevolg van de vorige? Wa3 De Weerden een man, die door het noodlot werd gedwongen, al thans door een macht sterker dan hijzelf? De schoone Milly? Hoe kon een man zich ooit door een vrouw zoo laten inpalmen, dat hij haar willoos werktuig werd? Was in waarheid de paardrijdster onze vijandin oh leven en dood? Die raadselachtige glim* lach om haar lippen,... (WoriR vervolgd]."

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5