S. KÏÏPERUS - LEIDEI CRÉPO GERZON CHAUFFEURSSCHOOL Nolielroo(I^ISIf1,p.tl. HOOGEWOERD 12—12a. „VELO" WIJNHANDEL INGEZONDEN. KUNST EN LETTEREN. Burgerlijke Stand v. Leiden. RECHTZAKEN. VBAGENRUBRIEK. Vendulmis ,,'t CENTRUM" Openbare Verkooping van zeer netten, goed onderhouden inboedel A. T RIP, - HEERENSTRAAT 7b. Aanvang* cursus 15 Aug. a.s. en Fabriek van Limonade-Siropen enz. G. KTJFEBiUS. P.S. Levering uitsluitend aan den handel. Leiden, Breeslraat 33. Recherche en Informatie-Bureau A. VAN LUNSEN Markiezen - Rolluiken Zonschermen Fabrikaat „SENFT" H. TEN CATE, Breestraat 3 r,T■Lumb..!.-..! Ml. I u-nar-- Het bestuur van de afdeeling Haarlem mermeer van de N.-II. Verecniging „Het iWitte Kruis", is voornemens, bij genoegzame deelneming, te Hoofddorp, Nieuwvennep en Rijk door een docente van het Hoofdbestuur een baker- en moedercursus te doen geven. HILLEGOM. Bedankt hebben voor de benoeming tot lid van den gemeenteraad al hier de heeren R. A. van der Schoot voor de periode tot 1 September a.s., en W. Mes man, voor de komende periode van 4 jaren. Opvolger van den laatste op de R.-K. lijst is de heer J. Heemskerk. Het Centraal Stem bureau moet keer op keer vergaderen om nieuwe leden benoemd te verklaren. De Chr. Gereformeerde Kerk alhier heeft een huis in de Van den Endelaan van den heer Walkers gekocht om te bestem men voor pastorie. Deze kerkelijke gemeente heeft voor een paar jaren een nieuw kerk gebouw gesticht. Nu zal zij weldra in het bezit zijn van een pastorie. Een eigen pre dikant moet dan nog volgen. Dc heer A. Boomsma alhier is te 's-Gra- venhage geslaagd voor het examen Hoog- duitsch L.O. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. .Waller en W. B. Degenaars. B. van El en A. H. Aeilkema. Getrouwd: Chr. G. Eibers en H. M. E. Paijens. Bevallen: M. H. LijlenRaamsveld, Z. M. C. van Roodenv. d. Linden, D. D. H. A. Freriksvan der Veld, Z. M. J. yan RiekGroot, D. L. A. C. Beuring— den Baar9, D. C. J. ZoetVie veen, Z. Overleden: E. Koomen, 17 jaar, v. D. de Groot, 81 jaar, m. M. Hasterv. d. tnijff, 70 jaar. KATWIJK-AAN-ZEE. Ook voor deze week heeft de commissie voor Strand-evan- gelisatie weder gezorgd, dat er twee bijeen komsten zullen worden gehouden. Dinsdag avond te halfacht spreken ds. P. C. de Bruijn geref. pred. te Oudewaler en de heer Juk- keiiekke notaris te Amsterdam, terwijl Don derdagmiddag te uur het woord zullen .voeren: ds. Mantz, Ned. Herv. pred. te Wolfaartsdijk en ds. W. L. Mils, geref. prod, te Almelo. Bij den gehouden afslag van haring werden de volgende prijzen besteed: 80 kantjes steurharing; verkocht 31 kantjes te gen f 7.80, en opgehouden 49 kantjes tegen f 7.80 per kantje. De KW 138 kwam reeds voor- den derden keer binnen, nu met 26. last haring, en de KW 82 met 23 last voor den tweeden maal. Gevonden voorwerpen waaromtrent inlichtingen zijn te bekomen aan het Poli- tie-Bureau: een damestaschje met inhoud; een paar schoentjes met kousen; een bril; een damestaschje met inhoud; een mond orgel; een zwart gelakt kinderschoentje met kousje; een damesporlemonnaie; een sjaal; een gouden broche; een lichtgrijze ceintuur; een strandschopje; een lorgnet in étui; een zilveren broche; een automobiellanlaarn en nummerbord (H. 33731); een portemonnaie, inhoud portretjes en geld; een heerenhor loge; een sleutelring met sleutels; een zak mes; een pijp; een heerenbadcostuum met handdoek; een armbandhorloge; een notitie boekje; een kinderjurkje; een boodschappen mandje; een strandschopje; een sleutelring met sleutels; een portemonnaie met inhoud; een vulpenhouder; een portemonnaie met inhoud. Van de trawlvisscherij kwamen Zater dag te IJmuiden aan de markt de loggc-rs KW 144 met f 106; KW 147 met f 159; KW 170 met f 67; KW 54 met f 94; KW 47 met i 109; KW 96 met f 141; KW 105 met f 131; KW 16 met f 149; KW 20 met f 91; KW 15 met f 106; KW 41 met f 157; KW 48 met f 69; KW 67 met f 105; KW 38 met 173; KW 21 met f 181; KW 57 met f 213; K W92 met f 67; KW 87 met f 115; KW 46 met f 97; KW 173 met f 187; KW 97 m. f 97 besomming. OEGSTGEEST. De commissie voor het leest ter gelegenheid van het 25-jarig regee- .ringsjubileum zit niet stil en tracht een schitterend feest te organiseeren. Behalve een uitgebreid kinderfeest, volksspelen, ge- velversieringswedstrijd, enz., enz., wil zij nog een bloemencorso houden en er wordt thans een extra oproep gedaan voor het aanmelden van deelnemers. Men kan deel nemen met: a. Versierde automobielen; b. versierde rijwielen; c. versierde rijtuigen en wagens. Naar wij vernemen werden beschikbaar gesteld voor den etalage-wedstrijd: een ver guld zilveren medaille door den burgemees ter, den heer J. G. M. van Griethuijsen en een groote bronzen medaille door de N. V. Leidsch Dagblad. Voor het bloemen-corso: een zilveren medaille door den wethouder, den heer T. van Egmond en een mooi kunstvoorwerp door den heer A. J. Duijverman. Voor den gevelversieringswedstrijd: een zilveren medaille door den wethouder, den heer TI. W. Rubenkarnp. Tevens wordt gemeld, dat in het raads- verslag van Vrijdag j 1. een klein abuis is geslopen n.l.: er is niet f 1500, doch f 1800 door de Oranje-Vereeniging en burgerij bijeengebracht, terwijl de begrooting der kosten van de feestviering niet is f 3100 doch f 3400. Nabij het Groene Kerkje kwam een motorrijder te vallen, door te hard rijden. De motor was erg beschadigd en de berijder kwam er wonder boven wonder alleen met ontvelde handen af. Door het schrikken voor een kleinen jongen, sprong het paard van H. J., bespan nen voor een melkbrik, nabij de Kanaalbrug op zijde, waardoor paard en wagen tegen een muur op vlogen. Van de melk ging wei nig verloren, doch van de wagen was scha mel en lemoen gebroken, zoodat een flinke reparatie noodig is. Liefhebbers van konijnen worden ge waarschuwd, hun dieren des nachts goed te verzorgen, vooral in de nabijheid van den Warmonderweg, daar bij dr. G. een dezer nachten een mooi konijn uit een goed ge sloten hok is gehaald en verscheurd. Het hok was zoodanig vernield en het konijn zoo mishandeld, dat de dader wel een der vele lieftallige hondjes zal zijn. Van D. den II., wonende te Rijnsburg, zijn van zijn land aan ,,de Pen" alhier circa 200 Dahliabloemen gestolen. Door de politie is gevonden en in be waring genomen een waarschijnlijk aange beten donkere postduif, met nikkeren ring om een der pooten, gemerkt 116122712. Gedeponeerd, is ten Raadhuize een zwart lederen foudraal van een autokap. VALKENBURG. Gisteren werden zeven typhuslijders met een transportwagen van den geneeslAindigen dienst te Leiden naar het Ziekenhuis aldaar overgebracht. Had dit voor een week gekund, dan waren heel wat moeite en kosten voo-rkomen. Het vervoer had in vier reizen plaat3, maar zelfs bij het eerste transport onge veer acht uur in den morgen warén al veel toeschouwers, die met een mcewarigen blik, ook met het oog op do achterblijvende verwanten, den ongewonen wagen naoogden In ons bericht van Zaterdag j.l. komt een storende fout voor. Er staat n.l.,,In den namiddag kwam mede uit dien hoofde in verband met de heerschende typhus de heer Huls- hoff, pol. inspecteur voor de Volksgezond heid uit Den Haag, enz." hetwelk moest zijnde heer Hulshoff Pol, inspecteur enz. (Cuilen verantwoordelijkheid der Redacliej Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. rfirij Nationale Hnldebelooging. &BBFr Zeer Geachte Redactie. Nu de 6e September zeer nadert en voor de Nationale Huldebetooging op den Dam zich de gelederen beginnen te sluiten, wil ik gaarne, zoo U mij daarloe de gelegenheid wilt biedeD, nog een oproep richten tot Lei den. Het aandeel, dat Leiden zich heeft toege dacht bij dit samentreffen van heel het Ned. Volk is, dunkt mij, nog niet geheel op peil en zoolang er voor Zuid-Holand nog plaatsen beschikbaar zijn, zóu ik er gaarne nog eeni- ge meerdere door uwe stad zien ingenomen. Dit komt mij voor ook meer in overeenstem ming te zijn met het aandeel dat Leiden hééft gehad in het tot stand komen van het Na tionaal-Huldeblijk. Want, zooals bekenij zal zijn, wordt dit laatste tegelijkertijd en in harmonisch verband met de N. Huldebetoo ging aangeboden. Waar nu Friezen, Zeeuwen en Limburgers in flinke-conlingenlen komen opzetten, waar, om mij lot Zuid-IIolland te beperken, uit verschillende kleinere plaatsen een 5 a 6-lal vereenigingen zich bij mij opgaven, daar ben ik voor Leiden nog niet geheel tevreden. Voor een waardige vertegenwoordiging van Leiden bij wat ik niet schroom te noemen „het" moment voor het heele land van den heelen jubileumlijd, n.l. het geheele Neder land, uit alle provinciën en in alle geledin gen vertegenwoordigd en als het ware daar door persoonlijk aanwezig bij de aanbieding van het Nationaal Huldeblijk, voor een aan sporing hiertoe» Zeergeachte Redactie, nam ik de vrijheid Uw welwillendheid in le roe pen. Met beleefden dank voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Uw dienstwillige, J. M. M. VAN ASCII VAN WIJCK. Den Haag, Javastraat 55. De Harskamp. 'r Geachte Redactie. Naar aanleiding van het bericht, door U uit Maastricht opgenomen in het „Leidsch Dagblad" van Zaterdag 1.1. en gaande over de oefeningen van het 2e, 13e en-7e Reg. Inf. in den Harskamp, wilde ik U, als luitenant bij het vaste detachement aldaar, het vol gende mededeelen: Op den tocht van Arnhem naar den Hars kamp, was het meerendeel der 300 man schappen reeds uitgevallen, nadat zij goed en wel builen de stad waren, om daardoor slechts blijk te geven van onwil, dan wel traagheid. Of was de afstand Arnhem-Harskamp, zijnde nog geen 30 K.M., en waar de noodi- ge rust bij verleend werd,, tê veel geëischt van een afgericht soldaat? Voorts was, tijdens het verblijf in den Hars kamp, de temperatuur ni?t van dien aard, en waren de oefeningen ook niet zoodanig, dat zij een kwelling zouden genoemd kunnen worden. Het meest pijnlijke van dit bericht echter, is wel de laatste zinsnede, waarin men over het eten der manschappon klaagt, hetgeen misschien nimmer zoo voortreflelijk is ge weest. Waar men bij de overige regimenten gedu rende hun detacheering hierover toch steeds vol lol is geweest, en er in dit geval niet in mindering is getreden, .bevreemdt het mij ten zeerste, dat er juist nu over „gekankerd" wordt, om de militaire uitdrukking maar te bezigen. Ik acht me verplicht, aldus tegen dit be richt op te komen, om zoodoende te trachten de slechte ideeën, welke hier teweeg gebracht zouden kunnen zijn, door een of ander dom element, weg te nemen. U bij voorbaat dankend voor de verleende plaatsruimte: De tweede luitenant, i 1 1 C. VAN MEURS. Jos Tijssen. t Deze bekende zanger is te Kleef aan hem door- bethamels in brooddronkenheid toege brachte verwondingen overleden, oud 62 jaar. Aanvankelijk geboren te Roermond studeerde hij muziek om -later tot den zang over te gaan. Als zanger maakte hij naam door het onvoorbereid opnemen en A prima vista lezen van de zware Evangelist partij in de Mattheus Passion bij een Toon kunst-uitvoering le Leiden, onder Daniël de Lange, waarna hij in Duitschland aan de opera kwam, lot hij door den oorlog in 1917 in ons land terugkeerde. Hon. Ver. Het Nederlandsch Tooneel. In een Zaterdag gehouden personeel-ver- gadering van de Kon. Ver. Het Nederlandsch Tooneel is behandeld eenr voorstel van de directie, om een contract voor den tijd van negen maanden aan te gaan tegen 60; pCt. van de oude gages, dit in verband met de weigering van den gemeenteraad om de bij drage van de gemeente in bet eventueel te kort te verhoogen van f 25,000 tot f 50.000. Een groot gedeelte van de arlislen heelt het voorstel aangenomen; sommigen weigerden echter hierinTe treden. Zoo zal mevr. Julia Cuypers van 1 September af geen deel meer uitmaken van het Nederlandsch Tooneel. Rotterdamsch-Hofstad-Tooneel. De aanstaande jubileumfeesten zullen ook door de N. V. Vereenigd Rotterdamsch'-Hof- slad-Toonecl worden gevierd. Zij wil in die dagen (en looneele brengen „Oranjeklanten" een historisch blijspel in 6 bedrijven door A. van Sprinkhuysen met aan het slot een heilgroet aan- H. M. de Koningin, speciaal hiervoor vervaardigd door den dichter August Heyting, welke uitgesproken zat worden door Alida TartaudKlein. ONDERTROUWD: F. A. v. Ettinger, jm. 43 j. en J. S. Hoogendijk, jd. 29 j. L. J. H. Slangen, jm. 31 j. en M. A. Ruig- rok, 27 j. M. la Fontaine, 24 j. en M. J. M, Holleman, 25 j. A. J. J. M. Bij voet, jm. 26 j. en J. M. v Oerle, jd. 22 j. A. A. Luijendijk, jm. 26 j. en P. J. Eps- kamp, jd. 24 j. W. J. Staflcu, Wedr. 5.7 jr. en H. A. ïleemskerk, Wed.e 43 j. J. v. Oldenborgh, jm. 22 j. en J. M. E. Semmelink, jd 22 j. J. B. Prins, wedr. 39 j. en E. G. Bontan, geseh. 29 j. W. E. Sprenger, jm. 2T j. en J.Duijvis, jd. 26 j. P. C. Stuifzand, 27 j. en W. Wijsman, jd. 25 j. J. Bontje, jm. 29 j. en W. C. Laven, jd. 27 j. K. v. d. Schuit, jm. 22 j. en P. Vroom, jd. 24 j.— C. L. v. d. Meet, jm. 21 j. en M. Hoogteyling, jd. 21 j. W. J. v. d. Hoed, jm. 27 j. en J. Benning, 23 j. H. J. v. Slagmaafc, 23 j. en J. M. Vijlbrief, jd. 22 j. D. Bavelaar, jm. 24 j. en J. J. Habraken, jd. 20 j. A. H. Leue- ring, jm. 20 j. en "E. L. Kuijl, jd. 19 j. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: D. F. Ligtvoet te Leiden. Rechter-Com- missaris: mr. C. Hcyman; Curator: mr. H. Vos Jr. M. de Graaf, te Leiden, Lange Gracht 18. Rechter-commissacris: mr. C. M. de Su per. Curator: mr. E. A. Coaman. Geëindigd: P. de Lange, te Woerden. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter heeft veroordeeld wegens dronkenschap: P. B., H. K-, ieder t-ot f 3 of 3 dfg-J wegens loopeü op verboden grond: H. de M. Rijnsburg; J. v. d. K. Rijnsburg; C. G. Katwijk aan Zee; A. G. Katwijk aan Zee; J. J. de J. ieder tot f3 of 3 dg.J. A. de H. Noordwijk f 1 of 1 mnd. tucht school; J. C. v. d. P. den Haag f 3 of 3 dg.; wegens overtreding der spoorwegwet: M. C. B. Amsterdam f 1 of 1 dg. wegens overtr. der Kieswet: J. H. Voor-" hout; J. C. v. d. O. geb. V. Katwijk aan Zee, ieder tot f 0.50 of 1 dg. wegens overtr. der trekhondenwetD. de J. Katwijk aan den Rijn, f 2 of 2 dg. wegens overtr. der visscherijwet: W. P. f 2 of 2 dg.W. G. f 2 of 1 dg.A. v. d. Z. f 2 of 2 dg.R. v. B. Warmond f 3 of 3 dg. wegens overtr. der JachtwetP. G. Haar lem; P. de G. zwervende; B. de J. Haarlem ieder tot f 10 of 5 dg.; wegens overtr. der arbeidswet: C. v. <1. W. Noordwijk, 2 maal f 1 of 2 maal 1 dg., J. G. Katwijk aan Zee 2 maal f 2 of 2 maal 1 dg.G. S. f 2 of 2 dg.A. v. O. Katwijk aan Zee, 2 maal f 2 of 2 maal 2 dg.F. J. M. f 2 of 2 dg. wegens overtr. der boterwet: J. E. v. d. H. f 3 of 3 dg.H.v,v. d. L Oegstgeest f 5 of 5 dg. wegens overtr. der op den Keur van Rijn land N. M. Noordwijkerkout, f 5 of 2 dg. wegens overtr. van het Prov. Reglement op de wateren. C. J. C. Alkemade; A. de G. Mijdrecht; W. S. Uithoorn; A. D. Al phén aan den Rijn; J.C. Katwijk aan Zee; F. P. den Haag; J. J. den Haag; J. C. v. d. L. Noordwijk, ieder tot f 3 of 3 dg. wegens rijden met 'n rijwiel zonder bel: W. de R. Oegstgeest; I. P. ieder tot f2 of 2 dg.; wegens rijden met een rijwiel licht: E. B.; H. M. K.J. M. v. D o E. A. C.; B. le F.; J. W. L.; A A. J. M. F. Voorhout; Th. L. aldaai T. Noordwijk; C. G. aldaar; L. G. ali H. R. aldaar; C W. Noordwijkerhout v. d. V. aldaar; ,G. D. Sassenheim; J Sassenheim; J. A. S. aldaar; F. J. V. wijk; B. B. Katwijk aan den Rijn; v. B. Roelof ar ends veenJ. S. Velzei W. Oegstgeest; A. J. P. O. aldaar; J Rotterdam; A. B. Wassenaar, ieder'to of 3 dg.E. M. H. hv. M. de B. f 1 of i wegens overtr. der Pol: Verord. dei meente LeidenC. W. N.W. J. G. v H. V. Alphen aan den Rijn; A. V. Go C. J. U.; Oud-Ade; H. J. B.J. W. H. ieder tot f 1 of 1 dg.A. B. Alphen den Rijn f 3 of 3 dg.L. B. 2 maal - of 2 maal 1 dg.W. H. J. v. d. H. 1 of 1 dg.A. B. i 0.50 of 1 mnd. tuchtscl J. N. f 2 of 2 dg. wegens overtr. der Pol. Verord. der ZoetcrwoudeB. O. Zoeterwoude; J. S. aldaar, ieder tot f 3 of 3 dg. wegens overtr. der Pol. Verord. der Noordwijk: L. B. Z. Noordwijk f 1 of 1 wegens overtr. der Pol. Verord. der Katwijk J. in 't V. Rijnsburg, f 2 of 1 tuchtschool; H. J. S.H. J. M. de G J. S.; J. S:; F. J. A. v. W.F. M. W. T. en A. R. allen beklaagd van te den hebben gezwommen in het openl water, werden hoewel schuldig verkla niet gestraft; Vrijgesproken werden: G. B. te 's- venhage, beklaagd van overtreding der tor- en Rijwielwet; P. de V. beklaagd te hebben gereden met een rijwiel zoi licht; G. V. beklaagd van overtr. der Verord, der gemeente Leiden. Waar geen woonplaats staat verm zijn de veroordeelden te Leiden woona G. van den B., le L. Leiden, Wa derhek.. Warmond, Sassenheim, ds water, Nieuw-Yennep, Hoofddorp, de den, Sloten. Amsterdam, Tolhuis, L' meer 48,7 K.M. A. A. de M. te R. Rijnsburg, Oegslg Leiden, Brug-Leiderdorp, Groenendijk, zerswoude, Waddingsveen, Gouda, II trecht, Vlist, Schoonhoven, Nicuwp Goudriaan, Slingeland, Schelluinen, G" chem, Spijk, Asperen 76,2 K.M. A. J. S., le O. Wanneer de Huurc missie het met den verhuurder eens is, zit er niet anders op dan den Kantonrec uitspraak te laten doen. Geeft die u ook gelijk, dan lijkt ons het best er in te be ten of rond le zien naar een andere won Mevr. wed. J. J. K.Den H., te L. het bereiden van zoetzuur van meloen neemt u op 1 K.G. schillen 3/4 L. 1 K.G. suiker, 20 gr. pijpkaneel en ee kruidnagelen. Den meloen dun schillen de helft doorsnijden, met-een zilveren hei zaad en merg er uit nemen en het rige in vierkante stukken snijdèp stuk een kruidnagel steken. De stukken loen 10 minuten laten koken in kokend ter en daarna op een vergiet plaatsen. Inlusschen ook de suiker koken met azijn, onder voortdurend schuimen, zool totdat de massa draden vormt. De stu" meloen worden in een pot of flesch gepla en daarover de gekookte massa gestort, dat alles bekoeld is worden de flesschen slolen. Abcnné V. te L. Wij zouden te veel ru te innemen wilden wo al uwe vragen trent de Ned. Handelshoogeschool b woorden. Wendt U tot den pedel H. Eldermans, Hoogeschoolgebouw Pieter Hooghweg, Rotterdam. Het is nu cc1 vacautie. Het best zal zijn voorloopig vragen schriftelijk te doen. Mevrouw W. te R. Morellen leenen vooral voor inmaak in brandewijn. N" op 500 gr. morellen 225 gr. suiker en 6 c pijpkaneel. Neem rijpe morellen, veeg voorzichtig af met een doek; plaats ze een flesch, doe daarop den brandewijn, suiker en de kaneel. Sluit de flesch g af' en gij zult zo zoolang kunnen bevr als ge wilt. H. van R., te L. 130,4 K.M. Haarlemmerstraat 54 B Donderdag 10 en Vrijdag 17 Augustus de9 v.m.lluur wegens vertrek van den WelEd. Zeergeleerden Heer Dr. J. Bezichtiging Dinsdag en Woensdag 11 en 15 Augustus, van v.m. 8 uur tot 's avonds 7 uur. Alleen netto goederen kunnen worden bijgevoegd of worden op verzoek van huis gehaald. Telefoon no. 951. TAXATIE GRATIS. Belast zich ook met veilingen op elk gebied aan huis, tonder eenige kosten van de zyde der verkoopers. 64 Leergeld f75Makkelijke condities, s-s 's avonds MARE DIJK 77* t-s GEBR. ROTTEVEEL. 47 Door deze deelen wij IJ mede, dat vanaf 13 Augustus onze zaak verplaatst is van Hoog- landsche Kerkgrackt 39 naar In dat perceel was voorheen gevestigd de "Wijn handel der Firma BENSCHOP, welke door ons is overgenomen. Hopende dat wy met U de relaties mogen blijven voortzetten, onder beleefde aanbeveling 66 Hoogachtend, Uw dn. Zegt mij, hoe 'g Uw wasch [behandelt, En IK zeg U, wat go zijt. Hoe?... Gij wascht nog als [Uw Grootmoe, Gij. een kind van onzen tyd Toe, bekeert U, neemt een [VELO, 't Ideaal van elke vrouw. Dat is afdoend. Met de VELO Wascht U schoon, en o zoo 5597 [gauw! Oud-Rechercheur v. Politie. Onderzoek op elk gebied. Contröle, adviezen enz. enz. Stipte geheimhouding. Referen ties uit eerste standen. Pieter dc la Courtstr. 18 Leiden. 2917a aiiiniiiiiiBiiTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiii 70 CENTIMETER BREED 50 KLEUREN 49 PER METIS gcitiiiuiiuaiuiiiuimuiiiiuuiiimii'.iiiniuiiuiiniuiiu" VRAAG INLICHTINGEN HU 94

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6