AGENDA VAN DE WEEK. SPORT. Begrafenis-Onderneming KEERËWEER Zaterdag. Zweminrichting Poelmeer. Wedstrijden v. De Zijl. 3 uur. Dinsdag. Zomerzorg: Concert van het mandoline- enscinble „Espana". Dagelijks: Ned. R.-K. Volksbond: Tentoonstelling van teekeningen van de leerlingen der Avondteekenschool; van Vrijdag 10 Augus tus 's avonds 8 uur tot en met Zondag 12 Augustus. „Apollo-theater", OranjegracKt 4042: Voorstellingen te S uur. 'b Woensdags en 'a Zaterdags matinées to S en to 5 uur. „Casino bioscoop'4, floogewoerd: Voor- stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagnamiddag van i tot 4 uur kinder- en familie-matinéo. „Lusor-Thcater", Stationsweg Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te S nor. Rondvaart over de Meren, weekdagen 12 uur van de Beestenmarkt en 's Zondags haltéén van de Zijlpoort. De apotheek van „Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48 is altijd geopend, doch alleen voor leden van dat Ziekenfonds. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 Aug. tot en met Zondag 12 Aug. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523, CREMATIE, AUTO-TRAMSPORT OPGERICHT 1871 AALMARKT 10 TELEF. 801 7797 door den heer Colijn in zijn blad op schier alle toonaarden gezongen, en daarbij bleek hij dan nog tot degenen te behooren, die de toekomst van 'stands- financiën verre van optimistisch beschouwden. Hij is onder de eersten geweest, die voor het bedrag, dat be zuinigd moest worden, een som hebben durven noemen, die de honderd millioen verre overschreed. Hoe hij het redderen wilde, heeft hij lot nu toe nimmer onthuld. Slechts heeft hij te kennen gegeven, dat de „doodende" belastin gen niet meer konden worden verhoogd, en dat de bezuiniging zich over alle departe menten ook de militaire I men hcrinncre zich zijn beruchte rede bij het algemeen be- grootingsdebat van verleden jaar behoorde uit te strekken. „Wie alleen maar het stand punt inneemtbezuinigen I doch als het aan bezuiniging toekomt altijd klaar staat met den roep dit niet en dat ook niet 1 die maakt zich feitelijk aan demagogisch optreden schuldig. Hif wil toch meedoen aan het op wekken van verwachtingen maar als het er op aankomt, aan de vervulling daarvan mee te werken, dan slaat hem de vrees in de bee- nen en loopt hij bibberend uil het politieke strijdperk weg." Ook ten aanzien van de vlootwet scheen de heer Colijn geneigd, zijn standpunt, dat bezuiniging als hoofdzaak moest worden be schouwd, en dus aan den opbouw van de vloot vooraf behoorde te gaan, te handhaven. „Als men de honderd millioen, die voor het financieel herstel nog bezuinigd moeten wor den, bespaard heeft wij spatiecren Red. N. R. Ct. dan kan het niet moeilijk zijn, bovendien nog een millioen te be- sparen voor den vioolbouw." Ook hier dus do besparing voorop, om daaruit de kosten van den vlootbouw te vinden 1" Als is de heer Colijn een sterk man, toch meent het blad, dat hij reeds aanstonds bij zijn optreden wat van zijn krachten heeft laten schieten. Of ziet de heer Colijn kans-, in de weken, die resten voor hij met zijn eerste begrooling bij de Kamer zal komen, bet enorme tekort Het Centrum gewaagde van maar eventjes 140 millioen der voor- loopigc raming weg te werken Heeft hij oen afgerond plan, als waarop door „De Stand." ook aangedrongen werd? Of heeft de beer Colijn zich lot de Vlootwet laten over halen, zonder dat zelfs maar aan deze be scheiden voorwaarde voldaan is Men kan naar hel antwoord slechts gissen, doch wij vrcezen, dat de heer Colijn thans zal blijken wat te veel hebben ge schreven, en dat de eigenlijke crisis door de benoeming van den lieer Colijn der oplossing nog niet zoo heel veel nader gebracht is. Inlusschen, wij zuilen de begrooling afwach ten. Wat de handelspolitiek betreft, mog men meent het blad, niet veronderstellen, dat over een dergelijk vraagstuk niet in den boe zem van het kabinet van gedachten zou zijn gewisseld, en een r eg e e r i n g s-politiek zou zijn bepaald. En aangezien niet is gebleken, dat over dit punt in den ministerraad eenig verschil is gerezen, of dat het zelfs zijdelings tol de ontslagaanvrage van den heer De Geer zou hebben meegewerkt, mag men aanne men, dat in de handelspolitiek der regeering door bel optreden van den heer Colijn geen verandering zal worden gebracht hoege naamd. i Trouwens, in dit opzicht is de heer Colijn nog papier blanc. In zijn begrootingsrede van 9 Nov. sprak hij over dit punt wat in en uit. Ook in „De Stand." heeft hij tot nu toe zoo veel mogelijk de klippen omzeild. Geen dog matisch vrijhandelaar, noemde hij zich, doch evenmin een dogmatisch protectionist Slechts- verklaarde hij zich voor herziening Nvan ons bestaand tarief, dat hij een tarief van „fiscale bescherming" geliefde te noe men, waarvan de moeilijkheden overigens niet werden ontkend." Dc „Msb." lijkt „deze oplossing van de crisis zeer gelukkig. De heer Colijn is een geboren bewindsman en 't wekte dan ook geen verwondering dat bij de jongste re constructie van het minislerie-Ruys de Bcerenbrouck na da slembus van '22 de naam van den oud-minister naar voren kwam, al achtte hij zelf den tijd toen nog niet gekomen om weder achter de regee- ringslafcl plaats te nemen. Dat hij zich thans daartoe verplicht re kent, getuigt vóór alles van een sterk ver antwoordelijkheidsbesef; want dat de fi- nanciën-portefeuille in dq huidige omstan digheden geen sinecure met zich brengt, daarover zal wel geen verschil van mee ning bestaan. Het lijkt wel een Sisyphus- arbeid waartoe de nieuwe bewindsman zich bereid heeft willen verklaren. Ongetwijfeld zal deze oplossing der fi- nanciën-moeilijkheden in den lande met een gevoel van bevrediging worden ont vangen. Als financieel deskundige bij uit stek zal hij zijn erkende talenten niet zon der vrucht ten dienste stellen van de pu blieke zaak; als doortastend bestuurder schijnt hij bovendien in den chaos van het oogenblik de juiste man op de juiste plaats, al vraagt men 2ich met het oog op den uiterst precaircn toestand af, of zelfs hij legen de bergen-zware moeilijkheden zal blijken opgewassen te zijn. Want de combinatie van een ingrijpend zuinig beheer met de uitvoering der Vloot wet lijkt zoo uiterst delicaat, dat zij on3 bijna niet te verwezenlijken toeschijnt. In elk geval daarvoor blijven ons de antecedenten van den nieuwen minister borg zal men van 't optreden des hee- ren Colijn vergeefs de inluiding van een nieuwen koers verwachten. Want nog som berder dan de heer De Geer ziet de anli- revolulionnaire leider den financieelen toe stand in. Speciaal wat de heer Colijn in zijn be kende Kamerrede als zijn mcening gaf over een besnoeiing der oorlogsuitgaven doet verwachten, dat hij als oud-oorlogsmmister bepaalde wenschen in die richting op zijn program zal hebben. En in het licht van deze laatste waar schijnlijkheid krijgt zijn meegaan mét de Vloot-plannen al heeft het den schijn eener inconsequentie de beteekenis van een uiterst nauwgezet overwogen besluit in zake een offer uit 'sland3 schatkist, dat onvermijdelijk moet worden geacht." Het blad sluit hier nog altijd op een probleem, dat door nadere inlichtingen van regceringswcge toch onvermijdelijk moet geacht worden. Voorshands begroet het 't optreden van den nieuwen functionaris aan het hoofd van het financiën-departement met ingeno menheid. Met deze benoeming van den heer Colijn, die het bestaan van het tegenwoordig mi nisterie voorfoopig redt, wordt, aldus de „N .Ct." waaschijnlijk gebroken met hel 17 pCt. bczuinigingssysteem voor alle depar tementen en zoo beteekent, deze benoeming een wijziging van dc politieke lijn van het Kabinet, die, naar hel ons voorkomt, zich niet had mogen voltrekken, zonder dat het Parlement de gelegenheid bad zich over de zaak uit te spreken. Maar de zaak is beklonken zonder die gelegenheid aan te bieden. We zullen nu den heer Colijn het plan van het ministe- rie-Ruys minus jhr. mr. De Geer inzake de verdediging van Indië zien verdedigen en dan hem de zeer moeilijke laak zien aan vaarden van het mes er in te zetten. Er, dat zijn de andere uitgaven. Welke? Die voor ons duur sociaal ge wetgever? Of die vcor onze nationale twee dracht: de schoolpolitiek? Bij beide zijn be zuinigingen aan te brengen. En zoo de nieuwe minister zijn oog eens wil laten gaan over de rijksaankoopen van allerlei gebouwen, die duur worden gekocht om nog duurder verbouwd óf... ongebruikt gela ten tc worden, wanneer hij de commission zonder lal, die ons land bedekken, wil be zien met scherpen blik, dan heeft hij al licht gelegenheid om zuinig te bchccren, al" zal hij dan misschien toch nog de HO mil lioen besparing niet bereiken, die, naar men zegt, voor de begrooting van 1924 noo- dig zullen zijn om haar sluitend te doen zijn. Het mes er in! Was het niet dc heer Co lijn zelf, die deze woorden gebruikte? Maar hij zal behalve naar besparingen moeten omzien naar nieuw aan te boren bronnen. Van een man als hij, mag men veronderstellen, dat hij daarover reeds lang zijn gedachten heeft laten gaan. En we kunnen niet denken, dat hij die aanborin- gen zou willen doen op het terrein van het protectionisme. We veronderstellen, dat hij een te elever business man is om deze ge vaarlijke dwaasheid, waarmede enkele zij ner collega's van heden besmet zijn, ongevaarlijk te vinden. Een kenner van Indische cultures moet de handclsgrenzen gaarne openhouden en réprcssaille-maat- regclen vreezen voor elke uiting van pro tectionisme onzerzijds. Maaris dit zoo, dan wTordt de ho mogeniteit van het Kabinet, behalve dan ten opzichte van dc Vlootwet, er niet groo- ter op. En zoo Jigt o.i. de gevolgtrekking voor de hand, dat men over de verre toe komst van het Kabinet-Ruys maar niet moet praten en alleen maar denken aan de allernaaste, die beslaat in het onmid dellijk behandelen van de Vlootwet en aan haar, zoo mogelijk, in Jan. 1924 reeds een begin van uilvoering te geven. Colijn, de man van de Vlootwet, tevens bezuiniger. Zijn taak is geweldig; maar hij is een man van kracht. En daar hij, bij den wankelen staat van het Kabinet-Ruys als tijdelijke redder optreedt, zal hij in dat Kabinet een overwegende invloed hebben en vermoedelijk de minister-president ach ter de schermen ziin." - De „Residentiebode" ziet in deze oplos sing der crisis een wijziging in de signatuur van het kabinet en wel zoodanig, dat bet blad zou willen spreken van het derde rai- nisterie-Ruys de Beerenbrouck. Want dat de heer Colijn, schrijft het blad zich in het kabinet zal laten gelden en niet alleen als voorstander van de Vlootwet ach ter de groene tafel is gaan zitten, mag on getwijfeld zonder nadere toelichting worden aanvaard. Verder schrijft het blad, dat betwijfelt, of door deze jongste wijziging het kabinet zal versterkt worden, bet volgende: De heer Colijn zal nu die taak overne^ men, die voor een bekwaam financier als de heer De Geer le zwaar was. Maar we krijgen nu-niet op de allereer ste plaats een financier 'ep den Kneuterdijk, maar een dictator, een man die ongetwijfeld in regeerkracht zal aanvullen wat den heer De Geer ontbrak. Of dit de liguur zal zijn, die wij op dit oogenblik noodig hebben? 01 de heer Colijn de man zal zijn, die de veiligstelling van den gulden handhaaft en tevens de veilig stelling van onze volkskracht? Een gemakkelijke taak is dit niet, zelfs wanneer men beschikt, zooals de heer Co lijn, over buitengewone talenten. Eenige vrees hebben we wel, dat de heer Colijn niet het snoeimes zal hanteeren dókr waar wij dit het liefste zagen. Want de heer Colijn is behalve een finan cier en econoom ook militair, en de blijde verwachtingen, die hij aanvankelijk hier heeft gewekt in zijn rede van 8 November van hel-vorige jaar, heeft hij op 17 Nov. d.a.v. weder geheel vernietigd. Toen sprak hij een dreigend woord lot de Regeering, omdat zij het bezuinigingsmes in de legerorganisalie-Van Dijk reeds te ver bad gezet, en letterlijk zeide hij toen: „Tot verdere medewerking in die richting ben ik niet bereid. De vraag is daarom gewettigd, of de heer Colijn, indien hij op die wijze de 150 mil lioen per jaar bezuinigen wil, wel altijd een meerderheid in ons parlement zal kunnen vinden en of conflicten dan wel zullen uit blijven. Dit zijn enkele vragen, die zich bij de oplossing van deze crisis aan ons voordoen. Of het kabinet door deze jongste wijzi ging wordt versterkt, betwijfelen wc. Een kabinet van krachtige regeerders is nog niet altijd een regeerkrachtig kabinet. Colijn's aanvaarding van de portefeuille van Financiën beteekent volgens „het Va derland" in de eerste plaats dat wij een slui tende begrooling zullen krijgen. Iedere ver onderstelling, dat hij zou gaan zitten, zonder dat als doel te nemen, dat binnen zeer kor ten lijd bereikt moet worden, doet deze krachlrnensch onrecht. Volgens het blad wordt Colijn nu premier zij het dan ook niet in naam, dat „het Va derland" aldus motiveert: In de eerste plaats, doordat het finan- cieele vraagstuk het alles overheerschende vraagstuk is geworden, waardoor geen en kele minister meer een uitgave op zijn be grooling zal kunnen brengen, waarop Co lijn zijn fiat niet heeft gegeven. En daar Colijn van dat genus menschen is, die abso luut geen behoefte hebben aan uiterlijke kenleekcnen van macht, als de zaken maar naar goedvinden gestuurd worden, is hij daarmee tevreden. In de tweede plaats om dat Colijn altijd precies weet wat hij wil en daarop met niets ontziende kracht aanstuurt Wij hopen, dat Colijn er in zal slagen onze financiën op orde te brengen, en zul len hem steunen, tenzij beginsel dit onmo gelijk maakt. Moge het hem gegeven worden den lande zeer nuttig te zijn, ook door onze al le dure staatshuishouding te versoberen. De mentaliteit, die uit de beruchte lunch le Koolwijk spreekt, heeft menig burger oproe rig gemaakt, en doen vragen: Betalen wij daarvoor onze belastingen Colijn is de man om aan zulke misbruiken voorgoed een einde te maken. De „Telegraaf" eindigt aldus: Over het ministerschap van een man, die zich tot taak moet stellen de begrooting slui tend te maken, zou men zich kunnen ver heugen, indien zijn program niet tevens de totstandkoming der Vlootwet beteekende, cn dus een tweevoudige» aanslag belooft op de sociale, de onderwijs-, klle cultuuruilga- ven. Want wat de heer Dc Geer slechts voor 17% gelukken kon: de besnoeiing van het staatsbudget, dat zal een krachtfiguur als.Go- lijn gelukken ook voor de 25%, die hij nog noodig acht. En wij gelooven niet, dat hij voldoende breed ziend zakenman is, om daarbij de wezenlijke volkswelvaart, het beste volksbe zit te ontzien, noch de vitale Indische be langen. Colijn's komst in het kabinet beteekent: verscherping van den strijd. Een strijd waarin wij de oppositie géén succes durven voorspellen, vóór de stem bus van 1925. „Het Volk" leidt uit 's heeren Colijn's voor waarden, dezer dagen in „De Standaard" vermeld o.a. dat het een fout was dat het financieele program bij de kabinetsformatie van 1922 slechts reikte voor één jaar en dat hij zich nu nog volle vrijheid voorbehield af, dal: als Colijn thans de portefeuille van Financiën aanvaardt, er, ter wille van de vlootwet een hevige bezuiniging op alle andere lakken van dienst, op de loonen allereerst, zal intreden. Heerlijk vooruitzicht voor het Nederland- sche volk!" Jhr. De Geer aan he5 woord. In „De Nederlander" geeft jhr. De Geer een verklaring over zijn altreden als minister van Financiën. Er waè een geschil in den ministerraad gerezen over wat gedaan behoorde te wor den na de verschijning van het vlootwet- rapport der commissic-Patijn. De meerder heid wilde, in overeenstemming met het gevoelen van de meerderheid dier commis sie, op onverwijlde behandeling en invoe ring der vlootwet bij de Kamers aandrin gen. De ministers .van Financiën wilde in hoofdzaak het advies volgen der minder heidsnota's van de heeren Patijn en Trip. Wederzijds werd de kwestie als eenc zeer ernstige gesteld. Uiteengaan was noodzake lijk. Jhr. De Geer betwist dat een minister niet bet recht zou hebben het tijdstip van zijn aftreden zelf tc bepalen. Zijn vrijheid van aftreden is de éénlge volstrekte vrijheid die hij bezit, maar deze is dan ook noodig cm onder alle omstan digheden zijn frischheid te waarborgen en bet gevaar te weren, dat in een bepaalde situatie zijn regeeren wordt vcgeteeren. De Argumenten waarmede de minister zijn gaan rechtvaardigt, zijn in hoofdzaak deze: dat, wanneer thans niet over de heele linie, ook op het stuk der defensieuitgaven, bet mes gezet wordt in zaken die tot kort geleden nog onmisbaar door ons werden geacht (om met den heer Idenburg in zijn Kamerrede van 22 Maart j.l. te spreken) wat voor dc marineuitgaven een uitstel van de Vlootwet beteekent, een infla tie dreigt, die heel wat bedenkelijker ge volgen óók voor de defensie zal hebben, dan het bedoelde uitstel eh die o.a. de fi nancieele berekeningen van hel vlootplan reddeloos onderstboven zal werpen. De afgetreden minister besluit als volgt: Dc Engelschman vertolkt bij dreigend gevaar van een buitenlandschcn vijand zijn gouvernementeele houding in een: „Right or wrong, my country 1" Er zit daarin, hoewel het woord misbruikt kan worden, een element van kracht. Toege past op ons geval, zou men kunnen zeg gen: „Wie den draak van onzen zorgvol- len financieelen toestand met succes te lijf gaat, verdient steun, ook al kiest hij len decle andere wegen dan die ons de beste zouden voorkomen." In die gemoedsstem ming wil ik mijn opvolger zien optreden. En naar ik vertrouw, velen met mij: LAWNTENNIS. NederlandBelfliö. Aangezien jhr. Van Lennep niet wenscht uit te komen in het enkelspel, zal de Neder- landsche ploeg een wijziging ondergaan. Alle spelers schuiven een plaats op, terwijl de laatste plaats wordt ingenomen door den eersten invaller: J. A. Pennink. De ploeg is dus thans als volgt: 1. mr. Diemer Kool; 2. H. Timmer; 3. M. v. d. Fecn; 4. R. Nauta; 5. G. Castendijk; 6. M. Sigmond; 7. G. Leembruggen; 8. J. A. Pen nink. NederlandEngeland. Ons bericht, overgenomen uit de „N. R. Crt.", inzake de uitbreiding van het aantal nummers van den NederlandEngeland- wedslrijd behoeft eenige verbetering. Er wor den niet een-en-twintig nummers gespeeld doch zeventien, inplaats van elf, waaruit tot nu toe de wedstrijd bestond. Er zullen nu 8 heeren-enkelspelen gehouden worden (4 enkelspelers elk twee partijen), 4 dames- enkelspelen, 2 gemengd dubbelspelen, 2 hee rendubbelspelen en 1 damesdubbelspel. Voor de enkelspelen en .dubbelspelen moe ten in hoofdzaak dezelfde? spelers uitkomen; slechts één andere speler mag daarvoor ge kozen worden. Die bepaling is in hoofdzaak gemaakt met het oog op de kosten. Uit een wedstrijd-oog punt achten wij de bepaling, dat vier voor enkelspel aangewezen spelers ook dubbel spel moeten spelen waarbij er ten hoogste één vervangen mag worden door een ande ren, een onzuivere bepaling. Noch bij de hoogste wedslrijdklasse: de DaviS Beker, noch bij de bescheiden competitie treft men deze beperking aan. ATELETTSK. Onderlinge wedstrijden van .jLngdimran". Voor aanstaanden Zondag heeft „Lugdu- num" voor haar leden onderlinge alhleliek- wedstrijden georganiseerd. Bravo, green- witten I Goed voorgaan doet goed volgen. Wij hopen het tenminste. In ieder gevat kilnnen wij over dit besluit van Lugdunum niet anders dan groote voldoening uit spreken. Het programma der wedstrijden, welke des voormiddags te halftien aanvangen, luidt als volgt: le. 100 M. hardloopen; 2e. 400 M. hard- loopen; 3e. 800 M. hardloopen; 4e. hoog springen met aanloop; 5e. verspringen met aanloop; Ge. dribbelen met den bal; 7e. doelschieten; 8e. vertrappen met den bal. Voor elk nummer zijn door leden en do nateurs verschillende prijzen beschikbaar gesteld. Wereldrecord verbeterd. De Fin Nitlyma heelt tijdens een wed strijd te Raums (Finland) hel wereldrecord discuswerpen, dat met 47 meter 583 op naam 9tond van den Amerikaan Duncan, verbeterd door 47,90 meter le werpen. CRICKET. Flamingo'sFree Foresiers, De tweede match tusschen deze ploegen is door de Engelsehen gewonnen met 144 runs. VOETBAL. Bestuursverkiezing N. V. B. 1923—1924. De aftredende voorzitter van den N. V. B. de heer ir. J. W. Kips, is bij enkele candi- daatstelling als zoodanig herkozen. De afphabetischc candidatenlijst voor com raissarissen vermeldt na het sluiten van den termijn voor candidaatstellingen, thans de volgende namen: mr. P. M. Arts (aftr.), S. Coldewey (aftr.), A. de liaan Azn. (candi- daat gesteld door den U. P. V. B. en de ver- eenigingen Ares, D. O. S., Hercules, Hilver sum, Kampong, Laren, Utrecht, Velox, Vic toria, Voorwaarts en Zeist); Jac. F. Lameij (candidaat gesteld door de vereenigingen R G. H., Ajax en Blauw-Wit); W. Leenden i (candidaat gesteld door de vereeniging, Boxtel); L. J. J. Lobach (candidaat gesteld door de verceniging Wiihelmina). De candidaatstellingen van de heeren II. A. J. Bockmeulen en ir. A. A. E. Lahaye zijn vervallen, daar deze candidaten hebben medegedeeld hun candidatuur niet te willen aanvaarden. (Sp.kr.) Bekerwedstrijden van „L. F. C." A.s. Zaterdag, Zondag en Woensdag houdt L. F. C. propaganda-wcdslrijden op haar terrein, waarvoor door een paar sportlief hebbers een fraaie beker beschikbaar was gesteld. De opzet van deze wedstrijden was den beker tusschen de Leidsche vereenigin gen te doen verspelen om een betere ver-: standhouding tusschen de vereenigingen te krijgen. Deze opzet is niet mogen gelukken, daar Lugdunum zonder reden afschreef en A. S. C door omstandigheden niet mede kon doen. Nu zijn de volgende wedstrijden vast gesteld. Zaterdag om 67* uur L. F. C II (res. kl. N. V. 13.)V. 1. o. s. i voe RI. N. v. E.), Zondag om 47a uur L. F. C. I (3e kl. K. V. B j—U. V. S. I (3e kl. N. V. B.) Woensdag om 67» uur spelen de win naars om den beker. De beker is tc bezichtigen bij den heer Dcvilée, Nieuwe Rijn, tegenover de Korcn-s beurs. KORFBAL. Om de D. T. V.-vaas. De jaarlijksche wedstrijden om de zilveren D. T. V.-vaas worden dit jaar gehouden op Zondag 2G Augustus. Uitgenoodigd voor deze wedstrijden zijn D. E. V. I, D. T. V. I, Excelsior I en Fluks L Houdster van den prijs is Fluks. SCHERMEN. Een groot nationaal concours. De reeds vroeger aangekondigde scherm- wedstrijden in de Bataaf, te Den Haag, wel ke op Zaterdag 11 en Zondag 12 Augustus a.s. zullen worden gehouden, mogen zich in een buitengewoon groote belangstelling ver-. heugen. Reeds thans hebben 22 korpsen in-t geschreven, waarvan uit Amersfoort, Ilaar^ lem, Utrecht, Delft, Rotterdam, enz. Alle burgervereenigingen uit de Residentie ko men uit, terwijl alleen uit Den Haag zeven militaire korpsen deelnemen. De prijzen bestaan o.a. uit 3 bewerkte be-, kers, een zilveren lauwerkrans, versehei-. dene verguld zilveren, zilveren en bronzen medailles en eenige kunstvoorwerpen. De leiding berust bij den majoor van den generalen slaf van het O. I. leger Scheffer, bijgestaan door den kapitein A. E. W. de Jong, Europceseli kampioen sabel 1923, lui tenant Mijsbcrg, de heeren van de Nieuwe Giesen, Papc, Prinsen, Schreurs en van Hulzen. Zaterdagavond concert door harmonie Meijerbccr, directeur de heer J. Bielen, ter wijl Zondag door niet minder dan drie korp sen medev/erking zal worden verleend, tw. Rijswijk's Harmonie, directeur de heer ter Hall, de Ilaagsche Postfanfare en Oefening en Arbeid, beide laatste onder leiding van den heer H. Kocpman. Het programma vermeldt voorts verschil-, lende attraclies. Aanvang Zaterdagmiddag 5 uur en 's ZoiF> dags om 10 uur voorm. voortzetting. VLIEGEN. Een nicnw Eollandrch succes. Bij de le Gothenburg gehouden wedstrij den behaalde de Hollandsche militaire esca« drilie den eersten prijs in het concours es tafette-vliegen. RECLAME. V.Rossem'S ,g-*aj 30 cent per halt ons- 9956 RECLAME.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 2