iioenschappen te Zürich. Deze wedstrijd is: rel onder zeer onaangename omstandighe- len verloop en. De stemming tusschen de crschillende renners en gangmakers liet wat te wenschen over, hetgeen dan >ok tot eenige incidenten aanleiding gaf. Storm toonde zich weer van zijü slechtste ijde. Op ongeveer de helft van den wed- trijd stapte hij af en ging zijn cabine bin- en. Even later kwam hij weer terug en egon weer te rijden. Zulk een handelwijze natuurlijk ontoelaatbaar. Hij werd dan sok met f 150 beboet. Ook zijn gangmaker Kaser reed soms op nverantwoordelijke wijze. De manier, waar >p hij Storm voorbij Schiebaum trachtte !e krijgen, was zoo gevaarlijk, dat Storm !osliet. Even later reed Schlebaum in het ras, daar hij, volgens zijn zeggen, door [aser was aangereden. Kaser werd met f 25 eboet wegens onvoorzichtig rijden. Schlebaum won dezen wedstrijd met hin- ernissen en verdiend. Niettegenstaande it besloot de N.W.B. Storm naar de kam- doenschappen te Zurich af te vaardigen. Meyer heeft zich ten deele gerehabili- eerd na zijn nederlaag te Rotterdam. In Bosch van Drakesteyn moest hij echter nög teeds zijn meerdere erkennen, maar Ma- :airac klopte hij op fraaie wijze. De ,,Crt." geeft de volgende uitslagen: Sprintwedstrijd over 800 K.M., te ver dijden in 3 ritten van 2 rijders. Deelnemers: jhr. G. Bosch van Drakesteyn, 'A. H. Ma- lairac, J. Meyer. Ie rit tusschen Bosch van Drakesteyn en Jfazairac. Uitslag: 1. Bosch van Drake steyn, (laatste 200 M. in 13 1/5 sec.) 2. Ma- jairac. Bosch van Drakesteyn neemt den In de laatste ronde gaat Mazairac nar voren, maar in hét laatste rechte efad_ zien we een aanval van Bosch van Drafe- 'n steyn, die met een halve wiellengte wirit. r 2e rit tusschen Bosch van Drakesteyn eü Meyer. Uitslag: 1. Bosch van Drakesteyn (laatste 200 M. in 13 3/5 sec.) 2. Meyer op 1^5 lengte. Bosch nam na den start de lei ding, om die niet meer af të 'staan en als eerste te eindigen. 3e rit. Uitslag: 1. Meyer (laatste 200 M. ia 3/5 sec) 2. Mazairac. Na eenig geba- aceer neemt Meyer de leiding en wint ooi. Einduitslag: 1. jhr. Bosch van Drake- ^yn, 2 punten. 2. J. Meyer, 3 punten. 3. Ifazairac, 4 punten. 2 Proefwedstrijd over 100 K.M. met motor- zangmaking voor de a.s. wereldkampioen schappen te Zürich. Deelenemers: £ac.__ Storm (Kaser) C. Blekemolen (Jungge- burth); J. Schlebaum -(Heskef) j P. Dic- kentman (Hesslich). z t Uitslag: 1. J. Schlebaum in 1 uur 23 mim 12 1/5 sec. 2. Dickentman; 3. Blekemolent 4. Storm. Met een mooien spurt neemt Storm de leiding, Schlebaum, Dickentman en Bleke molen in deze volgorde achter zich latend. NTa 'een tiental ronden een succesvolle aan val van Blekemolen op Dickentman. Dan gaat Schlebaum op Storm af, zonder hem echter te bereiken. Langen tijd gaat de strijd vrij eentonig verder. Storm krijgt dan in de 57e ronde pech met zijn machine en verliest bijna 2 ronden. Plotseling krijgt dan Dickentman een bevlieging en passeert zoowel Blekemolen als Schlebaum. In de 80e ronde een succesvolle aanval van Storm op Blekemolen, terwijl Schle baum even later Dickentman passeert, wélk voorbeeld door Storm gevolgd wordt. Deze laatste wil dan Schlebaum voorbij, doch Kaser rijdt zoo gevaarlijk dicht langs Schle baum, dat Storm loslaat en pas na 7 ron den weer achter zijn motor zit. Als er nog 134 ronden te rijden zijn, rijdt chlebaum plotseling het gras in. Hij stapt f, daar hij zegt door Kaser aangereden te :ijn. Men beweegt hem echter weer te gaan den. Wel verliest hij veel van zijn voor rong, maar behoudt toch nog de leiding, jtorm zorgt dan voor het volgend incident, de 150ste ronde stapt hij zonder reden en gaat het rennerskwartier binnen, wat m f 150 boet kost. Vijftien ronden later fegint» hij weer te rijden. x\ls er 75 K.M. fereden zijn luidt de stand: 1. Schlebaum, Dickentman, 1100 M.3. Blekemolen, 100 M.4. Storm, ver. Blekemolen is geheel uit den strijd en *ordt door de anderen herhaaldelijk gepas seerd. Een 40-tal ronden voor het einde krijgt Storm weer zijn ouderwetschen gang en passeert Schlebaum na hevigen strijd. De uitslag is dan eigenlijk al beslist. De laatste K.M. worden dan in een snel tempo uitgereden, zonder noemenswaardigen strijd. De kranige Dickentman, die tusschen de incidenten door in een mooi tempo was blij ven doorrijden en daardoor de 2e plaats bezette, kreeg de bloemen van Schlebaum en moest te zamen met den overwinnaar een eere-rondje rijden. Om het gouden Miss-Blanche-wiel. Op de Rotterdamsche wielerbaan is gis teren voor de eerste maal het gouden Miss- Blanche-wiel verreden. De Rotterdamsche amateur Van Geluk werd winnaar vóór Vreeswijk en Krijgsman. Storm tegen Linart. Woensdagavond rijdt Storm op de Rijs- wijksche baan een uurwedstrijd tegen Li- nart. Hollanders In het buitenland. Bij de gisteren te Antwerpen gehouden wegwedstrijd voor amateurs over een af stand van 135 K.M., waaraan 68 rijders deelnamen, werd Hoevenaars (Antwerpen) eerste in 3 u. 42 m. 11 sec. Tweede werd de Hollander Maas. Oudenaarde (Rotter dam) werd niet geplaatst. Leidsche Ren- en Toerist-Vereen. „Swift". Gisteren is onder begunstiging van prach tig weer de recordrit gereden over 40 K.M. Hhagsjche SchouwRoomhuis, 2 maal.heen en terug. Van start gingen, in volgorde, met 3 mi- nutenverschil: Brouwer, Borsboom, Hens, 'Vink-en v. d. Meer. De snelste tijd is ge maakt door Hens, die in 1 u. 11 m. 13 s. met klein verschil won van v. d. Meer 1 Ux.12 m. 45 s.; Vink 1 u. 19 m. 27 s.; Bors boom 1 u. 23 m. 21 s.: Brouwer 1 u. 30 m. -50 sec. SCHERMEN. Om den Sumatra-beker. Aan den schermwedstrijd om den Suma tra-beker, welke gisteren te Zandvoort werd gehouden, werd deelgenomen door de Haag- sche~Officieren Schermclub, de Schermzaal Giaièomenici, Schermzaal Aerts, Amster- damsche Schermvereeniging D. O. S., de Haagsche Schermvereeniging (houdster van den beker), de Afd. Amersfoort van de K. O. S., de Afd. Amsterdam van den K. O. O. S. en de Sport-Vereeniging van de Incassobank. De Afd. Breda van de K. O. S. had ook inge schreven, maar was niet opgekomen. Meer dan in andere jaren bestonden de equipes uit jongere schermers, die, hoewel zij nog niet veel succes hadden, en vooral tegenover de ouderen in routine en vaardig heid tekort schoten, bij meerdere oefening zeker nog veel voor de toekomst beloven. Reeds nu gaf hun schermen veel goeds te zien zegt de „Tel." en zij wisten vaak door hun grootere lenigheid en vlugheid eenig voordeel te behalen, hetwelk echter meestal door gebrek aan ervaring teloor ging. De deelnemende vereenigingen waren bij loting in twee groepen verdeeld, waarvan de winnaars in de finale kwamen. In de 1ste groep waren ingedeeld Zaal Aerts, D. O. S., K. 0. O. S. en de Haagsche Schermvereeniging. In de 2e groep schermden de K. O. S. Amersfoort, Zaal Giandomenici, Haagsche Officier. Schermbond, en de Incassobank. Hoofdleider was de heer K. II. J. van Huls- sen, terwijl als juryleden fungeerden de hee- ren Bras?ine, kapt G. van Rossem, M. Zel- denrust en kapt. A. E. W. de Jong. De uitslagen der voorwedstrijden luiden le groep Haagsche Schermvereeniging, 36 gew. part., 101 ontvangen treffers 2. K. O. O. S., 31 gew. part., 115 ontv. tr. 3. Zaal Aerts, 22 gew. part., 131 ontv. tr. 4. D. O. S., 7 gew. part., 178 ontv. tr. 2e groep 1. K. O. S. (Amersfoort), 32 gew. part., 110 ontv. tr.2; Haagsche Officieren S. B., 32 gew. part, 126 ontv. tr.3. Zaal Giandomenici, 27 gew. part.,* 137 ontv. tr. j" 4. Incasso-Bank, 5 gew. part., 183 ontv. tr. In de finale kwam de Haagsche Scherm vereeniging uit met de heeren Lugtenburg, •Nederpelt, Fraterman en Klaxhols voor de K. O. S. schermden de heeren Biemolt, Rut gers, Driebergen en Denijs Bik. De finale, waarvoor hoofdjürylid was kapt. de Jong, gaf een spannenden, mooien kamp tc zien even had de Haagsche Schermver eeniging een kleine voorsprong, die echter weer spoedig te niet gedaan werd. De Hage naars wonnen tenslotte met een verschil van slechts 5 ontv. treffers minder I Einduitslag 1. Haagsche Schermvereeni ging 8 gew. part., 45 ontv. tr. 2. K. O. S. Amersfoort, 8 gew. part., 50 ontv. tr. Kapt. van Rossem reikte den beker uit. Een zeer talrijk publiek woonde de wed strijden bij. BOKSEN. Om de nationale kampioenschappen. Op de wedstrijden om het Nederl. kam pioenschap 1923, welke op Zaterdag 11 en Zondag 12 Augustus a.s. zullen worden ge houden in het Soeiman-Theater te Rotter dam (Kruiskade), zal I. Baddist (lid der Leidsche Sportvereen. L. S. V.) trachten den titel te veroveren. Wij wenschen onzen stadgenoot veel succes. j Siki wint weere Gisteren had te Bordeaux een wedstrijd plaats tusschen Siki en Marmonget Siki won in de derde ronde door knock out. Jack Johnson weer in den ring Uit New-York wordt aan „L'Auto" geseind, dat de ex-wereldkampioen Jack Johnson een contract geteekend heeft, waarbij hij zich verplicht om in het laatst van Augustus den Italiaan Spalla te ontmoeten. SCHAKEN. Nederlandsche Schaakbond. Zaterdag is te Scheveningen de jaarlijk- sche algemeene vergadering van den Neder- landschen Schaakbond gehouden. De voor zitter, mr. A: Ruéb .te 'S-Gravenhage, herin nerde in zijn openingsrede aan de dezer da gen gehouden wedstrijden en betuigde zijn dank aan allen die aan het slagen ervan hadden bijgedragen; in het bijzonder aan de leden van het Vorstelijk Huis voor het schenken van medailles en aan het ge meentebestuur van 's-Gravenhage. Hij be sloot met den wensch, dat de Nederlandsche Schaakbond in het zesde tiental jaren van zijn bestaan een bloeitijdperk zal doorleven. Daarna reikte hij de prijzen uit, behaald in den districtkampioenwedstrijd. Uit het jaarverslag, uitgebracht door den heer J. G. Hartogensis, bleek, dat de bond financieel is vooruitgegaan. 1 Januari 1923 \vas_er een batig saldo van f 200, terwijl er 1 Januari 1922 een nadeelig saldo bestond van f 1236. Het aantal rechtslreeksche leden bleef ongeveer even groot, gemiddeld 865, het aantal clubs, die lid zijn, nam toe tot 62 met ongeveer 2200 leden. Deze clubs ver- keeren nagenoeg alle in bloeienden toestand Eenige vierden jubilea, zoo het Vereenigd Amsterdamsch Schaakgenootschap haar 100-jarig, Discendo Discimus haar 70-jarig bestaan. Voorts worden in het jaarverslag onder meer de voornaamste overwinningen, be^ haald door leden van den bond, herdacht. De financieele commissie keurde de reke ning en verantwoording van den penning meester goed en de begrooting voor het vol gende jaar is zonder debat aangenomen. De honoraria voor hoofd- en probleem redacteur werden vastgesteld op de gebrui kelijke bedragen. Tot hoofdredacteur van het bondstijdschrift benoemde men jhr. H. Strick van Linschoten te Rijswijk. Mr. A. Rueb is herkozen als voorzitter, de heer J. G. Harto-. gensis als eerste secretaris en den heef O. Bening te 's-Gravenhage koos men als pen ningmeester. Rotterdam is aangewezen als plaats voor de volgende algemeene jaarlijk- sche vergadering. Aan het bondsbestuur werd overgelaten te Rotterdam ook de jaar-

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 11