De Vrouw zonder hart. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 1 Augustus. Tweede Blad. Anno 1923. j UIT DE RAADZAAL. FEUILLETON. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Yo, 19448. In tegenstelling met vele andere plaatsen :an de oude Raad nog maar niet scheiden en lender vacantie zelfs blijft de machine door laaien. Er is blijkbaar nog heel wat werk nn den wihkel 1 Wat er in den nieuwen taad wel niet beter op worden zal, vreezen re. De jongste agenda die is afgehandeld na en ouderwetsche zitting, zoodat een fiksche Ivond-partij noodig was, stond in hoofdzaak n het teeken van den woningbouw en van iet onderwijs. Het eerste als gevolg van de nterpellatie Dubbeldeman, het tweede door |e wijzigingsvoorstellen van den scheiden- jen wethouder van onderwijs, den heer v. d. lip. De interpellatie Dubbeldeman heeft al thans dit goede gebracht, dat eens cijfers pjn gehoord over het woningtekort, dat er nog hier ter stede heerscht. Waren alle wo- lingen, die in aanbouw zijn of geprojecteerd, gereed, dan zou het tekort nog 18 woningen )edragen. Dat is echter niet het geval. Laten we aannemen, dat eerst eind 1921 alles ge reed is, dan komt er bij een vermoedelijk te kort van 17 X 20 340 huizen (ons hou dende aan het gemiddelde van 20 huwelijken per maand) plus nog een vestiging van 425 personen of laten we schatten 145 woningen. Totaal tekort dan 18 340 145 503 jroningen.' Men ziet dus, dat we er nog niet zijn, al rijn deze cijfers inderdaad niet hoog meer (e noemen. Er komt eenig vooruitzicht op betere tijden, dat men ook eens kan gaan denken aan opruiming van krotwoningen, tic. En B. en W. bleken niet ongenegen daartoe, gelukkig. Waarom de cijfers van wethouder Mul ler zoo aangevochten werden, ontging ons. Temeer, waar de aanvallers allerminst de Onjuistheid vermochten aan te toonen. Op jich zelf genomen is het ietwat vreemd, II eerst cijfers te vragen en wanneer die dan [l'geven wieden, te zeggen, zonder bewijs: I re gelooven ze niet zuiver. T flet aantal gevallen van samenwonen is nog hoog, doch grootendeels meenen wij als gevolg van de vele hooge huren etc. Mede gelet op dit feit, was er zeker alles te zeg gen voor het voorslcl-Dubbeldeman om te probeeren de huurders, voor zoover dat gaat, te beschermen tegen de huurverhoogingen, die in vele gevallen zijn te verwachten door de wijzigingen door den Minister in de huur wetgeving aangebracht. Of het verzoek tot den Minister om Leiden ook verlaging van percentage toe te staan, dat tenslotte werd aangenomen, zal baten, zal ons echter be nieuwen. We hopen van wel, maar dal we pr veel moed in hebben, durven we niet zeggen. Wel eigenaardig, dat de stemming Vrijwel liep laags een soort democratische scheidingslijn los van de andere partij-ver- ieeling! Opnieuw werden 28 huizen onbewoon baar verklaard en nog meer zullen wel vol gen. 't Geeft in de praclijk vooreerst weinig, Want bewoond zullen zij voorloopig blijven, Waar er geen andere zijn. Alleen de huren tullen niet verhoogd kunnen worden, zoo- iiier toch een heel goede zijde aan is ver- feden. Wat de onderwijs-regelingen betreft, welhouder Van der Lip nam, we wezen er reeds kortelings op, hiermee als het ware afscheid. En het is voor hem een mooi slot geworden. Hij is zegevierend over de ge- heele linie uit het strijdperk gekomen, nog maals toonend hoezeer hij zijn onderwijs afdeling beheerscht. Gemakkelijk heeft men het hem niet gemaakt door hem, alhoewel de stukken vroeg genoeg waren verschenen om tijdig kennis te geven van amendementen als anderszins onvoorbereid met een heele reeks amendementen te bombardeoren. De heer Oostdam maakte daarop een loffelijke uitzondering. Fijn ironisch was de heer Van der Lip, toen hij den heer Meynen zei, wanneer diéns voorstel werd aangeno men, wat een totale omwerking der tabel len voor het schoolgeld noodig had ge maakt, dat hij dit werk dan aan zijn op volger zou overlaten, wien hij minder lasl loewenschle met onvoorbereide tegenvoor stellen terwijl de heer Meynen, het is -en secret de polichinetle, dc opvolger zal zijn, vermoedelijk. Het voorstel van den heer Meynen was frecies hetzelfde als een paar jaar geleden: i Oorspronkelijke HoQ. detective-roman. Door R J BRANDENBURG. {Schrijver van „Het doodend Zwijgen"). (Nadruk verboden). B) „Ik vermoed, dat hij die meer naar zijn kamer heeft genomen." j,Waarom denk je toah, dat Charles of feen van zijn vrienden het gedaan heeft! Je vergeet de bedienden." „Het briefje was er op berekend, ons ais speurder bij een geval te interesseeren. Dus moet de schrijver geweten hebben, dat mij op dat terrein bewoog. Voor zoo ver ik weet, was dat alleen aan oom be kend; ootm is een goede vriend van kolo nel B., mijn onmiddellijken chef gedurende den oorlogik vermoed, dat deze zich, bij zijn bezoek aam Holland, dit voorjaar, het een en ander over mij heeft laten ontval len. Van oom naar Charles il n'y a qu'un Pas. Hi ieder geval denk ik wel niet, dat hij iets van aan de bedienden zal hebben verteld." »Maar Charles misschien wel." »Je zult wel bemerkt bobben, dat hij' al beel weinig gemeenzaam is met de bedien den bovendien is bij, behalve in de vacan- ie,nooit hier, maar altijd in Den Haag. evenwel voor alle zekerheid eens oom jvragen of zyn personeel betrouw-' verzet tegen uitbreiding der tabellen naar boven en dus ietwat hoogcr brengen der schoolgelden voor de hoogste klassen, 't Was dezelfde strijd met hetzelfde resul taat: nederlaag voor den heer Meynen. Tegenhangers van het voorstel Meynen waren de voorstellen Knuttel en Groene- veld om meer vrijstelling te geven bij de laagste klassen. Als aanloop voor deze voorstellen werd gebruikt wel erg ge makkelijk! de door niets wederom ge staafde bewering, legen de verzekering van don wethouder in, dat de nieuwe regeling hooger opbrengst zou geven dan de oude. Ook deze heeren hadden echter geen succes. Overigens weinig bijzonders. De heer Groeneveld, (die het weer eens met den voorzitter te kwaad kreeg door eigen vergis singen, die hij dan spitsvondig tracht te ver dedigen) kwam met een heele stroom wei nig om het lijf hebbende amendementen. Hij had slechts één klein succesje, doordat werd aangenomen zijn voorstel, dat aangifte der leerlingen aan de scholen kan geschie den in plaats van aan het Stadhuis, ook o.i. een kleine verbetering. Daarnevens werd ook nog weer getracht om afgedane zaken opnieuw te bespreken, als b.v. het hand- werkonderwijs alsof de raad een malle molen isl maar gelukkig werd dit toch vrij algemeen afgekeurd, gelijk uit de stem mingen bleek. Het instellen van een wekelijksche ophaal dienst voor schoolgeld-inning bij wijze van proef voor inkomens tot f 2000 zal de ge meente geen voordeel brengen, naar alle waarschijnlijkheid, want de kosten ad f 6000 zijn hoog, maar uit moreel oogpunt is er veel voor ie zeggen, dunkt ons. Dat de raad echter niet boven de f 2000 inkomen wilde gaan, lag voor de hand. Dat schoolgeld komt toch binnen, dus waarom dan geld voor in ning extra uitgegeven? De verordeningen gingen er dus ongewij zigd door behoudens één kleine wijziging, zoodat er alle reden was voor de hulde van den heer Van Hamel aan het adres van den wethouder. Tot slot kregen we nog een gemoedelijk praatje over den bouw van het Acad. Zie kenhuis, ingeleid door vragen van den heer Groeneveld, waarbij bleek, dat B. en W. op de bres staan voor Leiden's belangen, spe ciaal door den raadsvoorzitter in zijn func tie van curator der Universiteit. Nog één zitting van den ouden Raad, meenen we, en dan slaat voor hem de doodsklok. Le roi est mort, vive le roi ALPHEN. Gistermorgen is het lijk van den 28-jarigen J. H., afkomstig uit Hozers- woude (Groenendijk) die sinds Zaterdag j.l. werd vermist, in den Rijn gevonden nabij de belonfabriek „De Hoorn", alhier. De onge lukkige leed aan toevallen, waaraan, dan ook dit voorval is toe te schrijven. Gistermorgen viel de 7-jarige knaap A. N'. alhier in. den Rijn. De agent van po litie N.snelde op het hulpgeroep naar den Rijn en mocht het genoegen smaken den kleinen jongen op het droge te halen. Ongenoode gasten, men vermoedt bal-- dadigo jongens, zijn in het veilingsgebouw geweest, na eerst -een ruit vernield tc heb ben. Er wordt niets vermist. BODEGRAVEN. Bij de alhier gehouden veiling ten overstaan van de notarissen Pau wels en Krüsemann, van een "heerenhuis in de Spoorstraat is dit perceel in bod gebracht op f 6600 en op f 700 'afgemijnd door H. W. Rubenkamp. Het diploma voor costumière aan de Vakschool te 's Gravenhage werd behaald door de dames A. Hortensius en G. Griffioen, beiden alhier. BOSKOOP. Bij de Geref. Kerk alhier is beroepen dr. J. Thijs te Meppol. HAZERSWOUDE. Mej. G. Voorn, on derwijzeres aan de St.-Michael-school op het dorp, heeft tegen 15 Sept. a.s. eervol ontslag uit deze betrekking aangevraagd. De huisvrouw van A. B. alhier heeft het ongeluk gehad bij het verrichten van haar huiselijke bezigheden, haar pols te bre ken. baar is. Zooals j'e weet was het alarmee- rend schrijven in Den Haag afgestempeld en de gasten wonen daar allen." ,,Ik vertrouw den luitenant niet." „Wij zullen zien," zeide Arhtur, zijn schouders ophalend; „denk er om, dat je vooral niets van den diefstal laat bemer ken; ik zeg het oom zelfs niet; wij moeten net doen alsof er niets gebeurd is. Heeft ook een der gasten soms bijzondere belang stelling getoond voor het paarlen snoer!" „Zij hebben er allemaal naar gekeken." Arthur glimlachte. Wij ontkleedden ons en sliepen nog een paar uur. HOOFDSTUK V. Moord. Dien Zaterdagmiddag zal ik niet licht vergeten. Onze vaoantie-hemel was reeds met donkere wolken overdekt; maar toch kwam de knetterende bliksemstraal nog onverwachts. Ik was met hoofdpijn van de lnnch op gestaan. Geen wonder na zulk een slapeloo- zen nachtDus ging ik 's middags wat op bed liggen en Arthur kwam bij mij zitten. Om vier uur stond ik op, maakte toilet en wij gingen naar beneden om thee te drin ken. Het was nog vroeg, maar toch zat tante al op haar gewone plaatsje in den tuin en wonder boven wonder zaten Char les en De Weerden met den ongelukkigen mr. Yan den Drent reeds bij haar. Ik maakte hun plagend een compliment over hun "huiselijkheid, waarop Charles iets mompelde van schele hoofdpijn en De Weerden zeide, 'dat hij gerust en daarna wat gewandeld had. Vanwege de openbare school op het dorp werd een ouderavond gehouden, waarbij een verzameling van Indische producten veel belangstelling had. Besloten werd het gemeentebestuur te ver zoeken om het vervolgonderwijs le bestendi gen. Het bestuur der Oudercommissie zal hiervoor de noodige stappen doen. Het 5-jarig dochtertje van D. d. G. had het ongeluk, toen zij den weg wilde overste ken, in botsing te komen met een fietsrijder. Het kind werd tegen den grond geworpen, en bewusteloos opgenomen. Een lichte hersen schudding werd geconstateerd. Burger 1. Stand. Bev a lien: A. van Dorp geb. Los, z. M. Dekker geb. v. Beek, d. Ondertrouwd: J. Vonk, 25 jaar en M. J. van Gorkum, 25 jaar. LEIDERDORP. Burger). Stand. Geboren: Gornelis, Z. v. W. v. d. Zwan en D. Vervark. Jannes, Z. van J. Rotmensen en M. Snijder. Dina, D. -van H. J. Lamers en J. M. Buijse. Getrouwd: II. Baars en M. K. Fuchs. HAARLEMMERMEER. In den Fortweg alhier schrok Maandag het voor een wagen bespannen paard van den melkhandelaar E. voor een passeerenden auto, die buitenge woon veel lawaai maakte, met het gevolg, dat het dier op hol sloeg en de met melk ge vulde bussen door het slingeren van den wa gen er af werden geslingerd, waardoor veel melk verloren ging. De voerman wist er in tijds af te springen. Eenige bewoners slaag den er in het hollende dier tot stilstand te brengen. Een motorrijder, de heer B. uit Am sterdam, raakte Maandagavond op den Vijf- huizerweg alhier, doordien hij over een groo- ten steen reed, de macht over het stuur kwijt met het gevolg, dat hij kwam te vallen en zoodanig aan het hoofd werd verwond, dat geneeskundige hulp werd ingeroepen. De heer M. F. van Leeuwen te Aals meer is te Haarlem geslaagd voor het exa men hoofdakte. De heer C. J. de Jongh te Aalsmeer is te 's-Gravenhage geslaagd voor Engelsch M. O., akte A. De gewone keuring van tot dekking bestemde hengsten, type tuig- en trekpaard zal te Hoofddorp plaats hebben op 26 Sep tember, HILLEGOM. Bij de aanbesteding van den heer J. W. M. van den Bosch voor reke ning van den heer W. van Dril alhier, zijnde uitbreiding van het hotel-café-restaurant „Flora" is ingeschreven als volgt perceel I C Janssen f5888, perceel II N. Berkhout f 5200, perceel I en II in massa G. Veelenturf f 11.918, G. de Vries f 11.930, Langeveld en Pauw f 9989, Joh. Seysener f 9750, Th. Out f 8998. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. De Voetbalvereeniging „Hillegom" orga niseert in deze maand serie-wedstrijden. Eenige prijzen worden uitgeloofd en boven dien een hoofdprijs, die door de ingezetenen aangeboden zal worden. KATWIJK-AAN-ZEE. Van de trawllog- gers kwamen Dinsdag te IJmuiden aan de markt K.W. 1-10 met f 1-19 en K.W. 57 met 833 besomming. De samenkomst op het strand, waarbij de predikanten Vermeulen van Noordwijk en Pontier van Maasdijk als sprekers waren aangekondigd, kon wegens de zware regen gisteravond niet doorgaan. Naar Duinoord I Deze opwekking mag zeker wei gedaan worden, als men weet, dat aldaar a.s. Vrijdag het groote nationale zang en muziekconcours zal plaats vinden. Ver schillende zang- en muziek-vereenigingen zullen zich doen hooren harmonie^ en fan farecorpsen zullen mede wedijveren, terwijl ook kinder- en mannenkoren aan het con cours zullen deelnemen. Het is een bezoek overwaard, terwijl alles in het werk wordt gesteld om het aangename met het nuttige te vereenigen. LISSE. Bij de, vanwege de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden Vereeni- Ongeveor een kwartier hadden wij zitten praten, toen een haveloos jongetje, hijgend kwam aanrennen door den tuin. „Wel, Jaapje, wat ie er!" vroeg tante vriendelijk aan het kereltje, dat verlegen met zijn zwarte knuistj'es aan zijn pet stond te trékken. „De compeleanenten van den boschwach ter en of er direct iemand mee komt." „Is er 'n ongeluk gebeurd?" vroeg tante verschrikt. Het jongetje herhaalde zijn vraag van daarnet en vulde deze aan met: „Hij zegt, dat het heel erg is." „Dan zullen wij maar eens gaan kyken", zeide Arthur. „Tante, blijft u maar rustig hier.'* Ik volgde Arthur en ook Charles en De Weerden gingen mee. Mr. Van den Drent waagde zich niet buiten tante's veilige sfeer. Het jongetje bracht ons door den tuin het bosch in; na ongeveer tien minuten kwamen wij aan een langen, rechten zand weg, die naar het achterhek van de bezit ting leidde. Wij zagen den bosch wachter op en neer loop en. Een lichaam lag op den grond uit gestrekt; aan de uniform herkenden wij baron Lucius. Zijn paard was aan een den- neboom vastgebonden. „Hij is doodgeschoten, mijnheer", zeide de bosch wachter met trillende stem. Ar thur knielde bij het lichaam neer, dat spo ren vertoonde een eind weegs door het paard aan den stijgbeugel over den zand weg te zijn mee gesleept). Heb je water in je veldflesobt" „Niets dan koude thee." gingen in Nederland gehouden examens, slaagde o.m. voor Engelsche Handelscotres- pondentie de heer J. Zaneveld alhier. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 3 Augustus a.s., des avonds te half acht. Agenda 1. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening betreffende bestrijding van drankmisbruik bij viering van het Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin in deze gemeente 2. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de Algemeene Politieverordening dezer gemeente in ver band met het zonder toezicht laten loopen van honden 3. Overdracht van grond voor den aanleg van een straat vanaf den Gracht- weg om de molen van de N.V. voorheen P. Beelen en Zonen, naar de gemeentelijke haven 4. Voorstel van de Grondcommissie, om de Zuidhoek beschikbaar te stellen voor het verkrijgen van plaatsjes ingevolge de Landarbeiderswet5. Voorstel van B. en W. tot opheffing van den cursus voor vervolgon derwijs aan de openbare M. U. L. O. school der gemeente 6. Aanbieding van de ge- meenterékening over het jaar 1922. De reke ning wordt aangeboden met de volgende ba lans ontvangsten gewoon f 295.714.72, bui tengewoon f 115.191.08, totaal f410.905.80; uitgaven gewoon f 273.277.28, buitengewoon (102.440.77, totaal f375.718.05. Batig saldo: f 22.437.44, f 12.750.31 en f 35.187.75 7. Comptabiliteitsbesluiten 8. Ingekomen stuk ken en mededeelingen Belastingzaken. NOORDWIJK. Aan de R.-K. Jongens school alhier is tot onderwijzeres benoemd mej. Chr. Schaay, van Lisse. De raad dezer gemeente vergadert aanstaanden Vrijdag, des namiddags te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven gekozen raadsleden. 8. Aanvulling verordening yleeschkeu- ring. 4. Wijziging begrooting 1923. 5a. In gebruik geven van grond aan de Oranjevereeniging. b. Verhuren van een losplaats aan J, Duindam. 6. Weg naar het Langeveld. 7. Verzoek Commissaris van politie dd. 21 Juni 1923. NOORDWIJK-AAN-ZEE.— Voor Engelsch M. O. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer S. Bakker alhier, OEGSTGEEST. Den 6en Augustus zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer A. P. v. d. Berg werd aangesteld in dienst der ge meente als wegwerker. Voorwaar een langen tijd, om in één zelfde betrekking werkzaam te zijn. Toch zien wij v. d. B. nog dagelijks met lust en ijver zijn werk verrichten. Met 1 Januari a.s. zal hij dezen dienst verlaten. Dat hij dan nog lang een ongestoorde rust mag genieten zal zeker veler wensch zijn. Het zal dezen trouwen jubilaris den 6en ze ker niet aan belangstelling ontbreken. RIJNSBURG. In de Raadszaal alhier vergaderde Maandagavond het bestuur van de Oranje-Vereeniging en dat van de Chr. Oran je-V ereeniging. Namens het Feestcomité bracht de heer S. Schoneveld verslag uit van de door het co mité verrichte werkzaamheden. De voorloopige besprekingen met verschil lende vereenigingen, wier medewerking was verzocht, hadden tot volkomen overeenstem ming gevoerd. Om die eendrachtelijke samen werking lot in alle finesses te doen uitkomen, waren de Jongedochters-vereenigingen van alle gezindten, Hervormd, Gereformeerd, Chr. Gereformeerd en R.-K., uitgenoodigd haar medewerking te verleenen bij het in zamelen van gaven. Ook hieromtrent kon, staande de vergadering, de toezegging wor den gedaan, dat hiertegen geen bezwaar be stond. Naar aanleiding van een vraag van een der leden, deelde de heer S. Schoneveld mede dat de te houden collecte zoowel diende voor het kinderfeest als voor het volksfeest. Dit in tegenstelling met andere jaren, toen voor het kinderfeest afzonderlijk gecollecteerd werd. Voorts werden nog eenige huishoudelijke zaken besproken, o.a. de verdeeling der wij ken voor de collectanten, de verdeeling van het toezicht enz. bij de kinderspelen. Arthur wiesob hiermede voorzichtig het stof en bloed van het gelaat. Midden in 't voorhoofd vertoonde zich het gaatje, waar door de kogel was binnengedrongen. „Hij is dood", zeide Arthur; „de kogel is hem in de hersenen gedrongen." „Ik dorst niet bij hem weggaan", merk te de boschwachter op, „daarom heb ik gewacht totdat er iemand voorbijkwam, en hem toen naar het kasteel zoo noemde men bet buitenverblijf in den omtrek gestuurd. Als er dan appelraapsters of vrouwen, die hout sprokkelen, voorbij ge komen waren, zouden zij misschien kost baarheden geroofd hebben." „Het is goed," antwoordde Arthur, „vertel me eens hoe je den luitenant hier zoo gevonden hebt?" „Ik was in het bosch, mijnheer, vlak bij het achterhek, dat altijd open staat, om dat mijnheer erg vrijgevig is met verlof hout te rapen; ik heb hem daar al eens voor gewaarschuwd.*' „Terzake", riep Charles, maar Arthur hief zijn hand op ten teeken den man kalm te laten uitspreken. „Ik was vlak bij do laan, toen ik een schot hoordeik sprong naar voren en zag een ruiter in vliegende vaart op imij afko men hij schoot den hoek om en was ver dwenen; eenige honderden meters daar achter kwam een paard aanhollen met slin gerende stijgbeugels. Ik ving het dier op en liep er mee de laan af in de richting van het kasteel. Zoo vond ik den baron." „Hoe zag de man er uit, die je gepas seerd is?" „Ik zou mij al heel érg moeten vergis sen, mijnheer, als ik hem niet ken. Voor Verschillende leden maakten ook bezwaar tegen de aanwezigheid van marktkooplieden en kramers, die vaak hinderlijk in den weg staan en niets bijdragen in de lasten. De wenschelijkheid werd aangetoond» ben bij te doen dragen, hetzij aan de gemeente, hetzij aan de Feestcommissie. Benoemd word een commissie, bestaand^ uit de heeren M. v. d. Gugten, P. Oudshoorn en Alb. Zandbergen Wzn., om terzake mefc B. en W. der gemeente in overleg te treden. Besloten werd voorts om alsnog te verga* deren met de besturen van de veilingsver* eenigingen „Bloemlust" en „Flora", terzakq van de te houden vakoptocht en het bloe* mencorso. Besloten werd ook, om per advertentie in de plaatselijke bladen nader bekend te ma* ken wanneer de collecte zal worden gehou* den. Het vertrouwen werd uitgesproken, dal daardoor de collecte genoeg bekend zou zijn gemaakt, en de inwoners door ruime gaven zal medewerken om de grootsch opgezette feestplannen te doen slagen. De landbouwer v. D. bemerkte deze? dagen, dat een zijner kippen zat te broeden op een nest met niet minder dan 27 eieren, SASSENHEIM. De „Sts.-Crt." beval de statuten van de „Vereeniging tot voor* ziening in de onkosten van ZiekenhuisveE* pleging te Sassenheim", gevestigd alhier, Gisteravond omstreeks 10 uur, Is del 19-jnrige dochter van den heer J. Molenas* ter hoogte van huize „Sassean" uit de in volle vaart zijnde tram gesprongen meU het ongelukkig gevolg, dat zij onder de wa* gens geraakte en gedood werd. VOORSCHOTEN. Geslaagd i9 voor hel Mercurius-examen Duitsche Handelscorres* pondentie onze plaatsgenoot de heer D. Gesink D.Wzn. WASSENAAR Gemeenteraad. Dinsdag vergaderde de Raad dezer go* meente, onder voorzitterschap van den bui« gemeesber. Afwe-zig waren do heeren A. v* Hoboken en W. J. Jochems. De notulen déï! vorige vergadering worden ongewijzigd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken waren eeni ge ingekomen raadsbesluiten, voorts pro ces-verbaal van opneming der boeken ©H kas van den Gemeente-Ontvanger, het ver slag van den toestand der gemeente ovestj 1922de begrooting van de Gezondheid»» commissie te Katwijk. Beide laatste stukken zullen bij de led-en circuleeren. Request van bewoners van het Amnions* laantje om verbetering van dien weg, wordt in handen gesteld van B en W. voor ad vies. Request van jhr. mr. dr. J. D. H. de Beaufort, om, waar de ontwerper van heb uitbreidingsplan wellicht door persoonlijke belangen kan zijn geleid, een commissie van drie personen te doen benoemen ter beoordeeling van dit plan. B. en W. zijn van oordeel, dat het gevaar niet zoo groot is. De belangen van den heer Mutters zijn niet groot meer terwijl de uitvoering van het plan van adressant veel zal kosten, «zoodat zij voorstellen het adres voor kennisgeving aan te nemen. Hiertoe wordt zonder hoofdelijke stem ming besloten. Vervolgens geschiedt mede- deeling van een schrijven van Ged. Staten, waaruit blijkt-, dat dit College bereid is den Zijdeweg voor autoverkeer open te stéllen, zij wenscihen echter, dat eerst een voetpad worde gelegd. In verband hiermede adviseeren B. en W. den heer Jochems een bod to doen ter be* koming van den voor den aanleg benoodig* den grond, en bij weigering stappen t» doen tot onteigening; zonder hoofd, stem1» ming wordt aldus besloten. Op een verzoek van den heer G. v. <L Marei om verlenging van. den termijn, waarvoor hem werd toegestaan het hebben van een schuur, wordt gunstig beschikt. Op een verzoek van mevr. Spoelman, den heer Yan der Zwan en den heer Van Schalk, om ontheffing van het verbod tot) bouwen op een grooter afstand dan 10 Me ter van den openbaren weg wordt gunstig beschikt. Aan twee wegen, begrepen in Het we- een paar dagen ben ik eens met mijn vrouw naar het groote Duitsche circus geweest, dat veertien dagen in Utrecht staat, en daar zag ik dezen man optreden aio Jockey des Doods en later als kunstschutter. Ik zou er een eed op durven doen, dat het de zelfde man was." „Dankje", zei Arthur. „Ann, wil jij nu oom en tante voorzichtig op de hoogte stel len van het gebeurde, en den boschwach ter wilde ik verzoeken even naar het kas teel te gaan, om do politie op te bellen. Wij kunnen dan zoolang hier blijven en d« boschwachter kan ons dan straks weer ko men aflossen. Do heeTen blijven zeker hier?" Met zijn gewone zekerheid had Arthur de leiding van deze zaak in handen geno men en gaf zijn bevelen. Niemand waagde het hem tegen te spreken. Ik ging met den boschwachter, die Jansen bleek te hee- ten, (naar huis en vond daar oom en tante geagiteerd in den tuin rondloopen. Ter wijl Jansen doorliep, om zijn opdracht te vervullen, bracht ik met enkele woorden oom en tante van het gebeurde op de hoogte. Beiden verbleekten, maar toch, nu zij eenmaal wisten wat er was geschied, hervonden zij spoedig weer hun oude kalmte. „Ik had altijd wel gedacht, dat die jon* gen op een gekko manier aan zijn eind zou komen," mopperde oom. „Je moest je schamen," antwoordde! tante bestraffend. Zij dacht daarby zeker aan haar zoon, wiens vriend baron Lucïu^ toch geweest was. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5