Vrijdag 27 Juli 1923. EERSTE BLAD. Officieels Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. prijs der advertentien: SO Otó. per tegel Bij regelaSonnement fcetantrifc faseren prijs. j1 Kleine adrertentiên, uitsluitend bij Voormtbe- i taling. Woensdags en Zaterdags 50 Gts., bij een maximum aantal "woorden van 30. Inoasso volgens postrecbt. Voor eventueele op-» tending van brieven 10 Gts. porto te betalen. 'Bewijsnummer 5 Cis, Bureau Noordeindsplein, Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. Poslchèqne- en Girodienst No. 57055. Postbus No. Si. Prijs dezer courant: Voor Loiden 5. 3 mniL f 2.35, p. weeS - Z' Z D.Ï8 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd si,'O, perweeï RIS Franco per post 'f 2 35 fH portoïosien. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen Nummer 19444. GEMEENTELIJKE VISGHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel yischmarkt 18, tel. 1225, is ZATERDAG en voor zoover voorra'dig ZATERDAGAVOND .verkrijgbaar SGÏÏELVISGII a f 0.21 en SCHOL a f 0.20 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 27 Juli 1023. Inschrijvers voor hel bouwen van scholen in verzet. Onderstaand adres is aan B. en W. dezer gemeente gezonden, terwijl adressanten le- yens daarvan een afschrift hebben verstrekt aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, dezen wijzende op de feiten, in dat request uiteengezet, tevens een beroep op den Minister doende in het vertrouwen, dat ook van de zijde van den Minister zoo- yecl mogelijk bevorderd worde wat adres santen in dezen verlangen, liet adres luidt- Geven met verschuldigden eerbied te ken nen, 1. C. Corver, aannemer, wonende te Leiden; 2. F. J. de Vries, aannemer, wo nende te Leiden; 3. J. Bakker Co., aan nemer, wonende te Haarlem; 4. IJskers, aannemer, wonende te Heemstede; te dezer zake domiciie kiezende te Leiden ten huize van G. Corver, Morschsingel 14; dat op Vrijdag 29 Juni 1923 te Leiden is aanbesteed, a. het bouwen van een afzon derlijke jongens- en meisjesschool voor L.O. met gymnastieklokaal en b. het bouwen Van een bewaarschool, beide op een terrein aan den Heerensingel te Leiden, kadastraal sectie K. No. 449; dat ondergeteekenden daarop hebben in geschreven en wel: ondergeteekende sub. 1 voor het onder a genoemde voor f 95,308 en voor het onder b genoemde voor f 21.302 in massa voor i 11G.000. ondergeteekende sub. 2 voor het onder a genoemde voor f 103.000 en voor het onder b genoemde voor f 28.500, in massa voor f 125.000; ondergeteekende 6ub. 3 voor het onder a genoemde voor f 100.000 en voor het onder b genoemde voor f 27.000, in massa voor f 127.000; ondergeteekende sub, 4 yoor het onder a genoemde voor f 104.3-10 en voor het onder b genoemde voor f 27.400, iri'1 massa voor f 131.740. Dat ondergeteekenden met hun juist ge noemde inschrijvingen van al de inschrij vers de laatste waren. Dat echter, ondanks dit feit, het bovenge noemde werk aan geen der onderteekenaars is gegund, doch integendeel het werl^ is ge gund aan de aannemers W. Oudshoorn en Zoon, "wonende te Leiden, die hadden inge schreven voor het onder a genoemde voor f 105.151 en voor het onder b genoemde yoor f 28.758, in massa voor f 133.913. Dat ondergeteekenden, al kunnen zij niet Ontkennen, dat bij een aanbesteding niet zonder meer het werk. aan den laagsten in schrijver gegund moet worden, deze handel wijze zeer vreemd vinden, daar zij allen toch te goeder naam en faam bekend staan en allen, althans cenigen van hen, de grootst mogelijke zekerheid konden aanbie den voor een behoorlijke nakoming der op te nemen verplichting, zoodat naar hun meening, geen reden is aan te wijzen, waar om in het onderhavige geval van den ge- bruikelijken regel moest worden afgeweken, en zulks nog wel dermate, dat de vier laag ste inschrijvers worden gepasseerd. Dat dit nog te meer verbazing wekt in een tijd, dat algemeen en niet het minst van overheidswege op bezuiniging wordt aange drongen en daarnaar wordt gestreefd, welk slroven, naar de meening van ondergetee kenden ,hier in een daad had kunnen wor den omgezet, daar toch voor den bouw van de bovengenoemde scholen subsidie wordt verstrekt uit de gemeentekas en die subsidie geringer kan zijn, naar gelang de bouwkos ten minder worden; dat in het onderhavige geval de bouwkos ten zonder reden en onnoodig verhoogd zijn en adressanten derhalve van meening zijn, dat hier eveneens onnoodig een aanzienlijk bedrag van de gemeentegelden wordt uitge geven, hetgeen te erger is, nu dit een gevolg iS van..^e afwijking van den gewonen regel, öat bij aanbestedingen het werk aan den laagsten inschrijver wordt gegund. Dat verzoekers een en ander uitdrukke lijk onder de aandacht van Uw College wen- schen te brengen en daarbij het verzoek doen, dat Uw-College in de gevallen, waarin het in meerdere of mindere male zegging schap heeft bij of goedkeuring moet hech ten aan aanbestedingen, hetzij omdat van gemeentewege subsidie wordt gegeven, hetzij sm andere redenen het daarheen weet te miden, dat het werk aan den laagsten in schrijver wordt gegund, indien niet zeer ge wichtige redenenwelke ondergeteekenden m casu niet aanwezig achten tot een an- °erc beslissing noodzaken. Tninconcert van „Es Animo". Zij hebben zich kranig gehouden gister- vond, de talrijke dames en heeren, die bij concert van de Christelijke zangvereeni- j>mg „Ex Animo" den tuin van „Zomerzorg" cvolklen; maar, het zij vroeg oMaat, allen hebben zij ten slotte moeten zwichten voor de „heerlijke zomerlemperaluur", waarop „dear old Holland", zooals onze landgenoo- ten in het buitenland ons kikkerlandje zoo gaarne mogen noemen, ons deze week weer heeft vergast. Nauwelijks was men gezeten, of de vele kleurige zomertoiletje9 verdwenen als sneeuw voor de zon en weldra zag men overal weer de bekende en komische com binaties: wintermantel-zomerhoed, regen mantel-winterhoed, enz, enz. En zulks in het hartje van don zomert Neen, opnieuw is ge bleken, dat een tuinconcert heel wat legen heeft. Dat het succes ten slotte toch nog zeer groot was, en het publiek moedig den 6trijd met de meer dan frissche temperatuur en den stevigen wind volhield, mag beschouwd worden als een pluimpje aan het adres van „Ex Animo", dat uitstekend heeft gezongen, evenals aan dat van het Harmonie-Muziek gezelschap „Werkmans Wilskracht", dat on der leiding van den heer Noordanus, dezen avond zijn medewerking verleende. Eigenlijk was „Werkmans Wilskracht" ditmaal in een eenigszins gunstiger positie,, omdat het ko per beter tegen den suizelenden wind kon optornen dan de stemmen der zangeressen en zangers. Vooral bij het teer en zuiver ge zongen „In Mei", van J. Olman, ging van de ragfijne gedeelten van de eerste Uvee cou pletten nogal eens wat verloren. Dat de aanwezigen, onder wie wij ook burgemeester De Gijselaar opmerkten ech ter volkomen tevreden waren, bleek ten dui delijkste uil het warme applaus, dat na ieder nummer opklaterde. Gezongen werd, behalve het reeds genoemde „In Mei", ook nog o.m. Fred. J. Roeske's „Lentezang", en „Vrede" van M. Andriessen. Het is voor „Ex Animo" een welgeslaagde avond geworden, al komt een deel van het succes dan pok begrijpelijkerwijze op naam van „Werkmans Wilskracht", dat een ze vental numers ten gehoore bracht, en even eens veel applaus oogstte. Van het muziekge- deelle noemen wij hier slechts: de ouverture „Francred" van Rossinie, Burion's „L'Ideale" (concert-wals) en de welbekende „Marche Triomphale" van Roeske, Centrale Commissie voor Arbeiders ontwikkeling. Gisteravond werd vanwege bovengenoem de commissie weder een concert gegeven in den tuin van de sociëteit „Musis Sacrum", door het „Musis"-bestuur daarvoor belang loos afgestaan. Het Harmonie-gezelschap „De Post", onder directie van den heer M. Bolderdijk, was zoo welwillend het concert aan te bieden, terwijl de heeren Jan van der Horst en Rouge, uit Rotterdam, zich aan dienende als „De Snarenzangers", hun me dewerking verleenden en de muzieknum mers met hun oorspronkelijk repertoire af wisselden. De heer W. N. van Heusden bespeelde de piano. Hoewel het weer niet bijzonder gunstig was, was het bezoek zeer bevredigend, ter wijl er oudergewoonte ook door een aantal belangstellenden in het Plantsoen, op de Plantage en aan den Zoeterwoudsche Singel van het concert werd genoten. Het programma zag er goed uit. De mu ziek zette in met den marsch Osman Pacha van Steenebrugen, die al dadelijk met aan dacht werd aangehoord en door applaus ge volgd. Daarop volgden nog een viertal mu zieknummers, welke ook voortreffelijk wer den gespeeld. De „Snarenzangers" kwamen daarna aan de beurt en 'verzamelden de aanwezi gen in halve-maan-vorm om zich heen, waardoor verkregen werd, dat het publiek niets van deze voordrachten behoefde te ontgaan. Zij begonnen met een eenvoudig, levens ernstig liedje, „Zonnetje" getiteld, gevolgd door twee humoristische nummers: „Dingen" en „Leentje", waar hartelijk om werd ge lachen. Na de pauze volgden muziek en zang el kander weder in aangename afwisseling op. Van de muzieknummers noemen wij hier in het bijzonder nog: Faust, fanlaisie sur l'Opéra van Gounod, waarmede „De Post" heeft getoond, dat het moeilijke stukken verdienstelijk kan spelen. De heer Van Groenouwe bedankte mu ziek en zangers op hartelijke wijze voor het geen zij hadden gepresteerd en de aanwezi gen voor de opkomst. De heer Groenouwe waardeerde de pres taties van het muziekgezelschap „De Post" zooveel te meer, waar hij wist, dat de direc teur van hel Postkantoor het dezen men- schen niet gemakkelijk maakt door zoo wei nig mogelijk toe te laten, dat op oefenings avonden met andere postbeambten wordt geruild. Eindelijk bedankte hij nog de firma Valk voor het belangloos afstaan van de piano, en den heer Brandt, voor het gratis ver voeren van de benoodigde stoelen. Op 7 Augustus zal „De Kleine Stem" een uilvoering voor de werkloozen geven. Naar wij vernemen, heeft de heer J. J. A. van de Garde, gemeente-ontvanger te Lochem, in de vergadering van den Ge meenteraad van 25 Juni j.l., in gelijke be trekking alhier benoemd, ten slotte geen vrijheid gevonden deze functie te aanvaar den, zoodat zal moeten worden overgegaan tot een nieuwe benoeming. Zooals men zich zal herinneren, stond de heer Van de Garde no. 1 op de aanbeve ling. Bij de eerste vrije stemming verkreeg hij 11 stemmen, de heer H. Filippo W. Fzn., no. 2 der aanbeveling, 10, en de heer Spiesz alhier, die niet op de aanbeveling voorkwam 7 stemmen. Een tweede vrije stemming had tot resultaat, dat de slemmenverhouding werd 13, 10 en 5. Bij herstemming lusschen de heeren Van de Garde en Filippo werd eerstgenoemde benoemd met 15 stemmen tegen 13, uitgebracht op den heer^Filijpj>o. - De heer T. Groeneveld verzoekt den Raad hem gelegenheid te geven aan B. en W. de navolgende vragen te stellen: Hebben B. en W. bij de Regeering reeds slappen gedaan, ten einde te bereiken, dat het nieuwe Ziekenhuis, met bijbehoorende gebouwen, ten spoedigste wordt afgewerkt? Zoo niet, zijp B. en W. dan bereid het daartoe noodigite doen? Toelichting: Volgens berichten zullen de nieuwe Ziekenfiuisgebouwen voorloopig niet worden afgewerkt. De tot-stand-koming van deze gebouwen is in hef belang van de ge meente en van' de Universiteit. Bovendien zal door spoedige afwerking ck? werkloosheid sterk verminderen. De steller der vragen her innert er aan, dat indertijd de Gemeente de bouwterreinen heelt aangekocht en weer aan het Rijk heeft verkocht tegen 2/3 van den inkoopprijs, en dal de betreffende overeen komst lusschen Rijk en Gemeente o.a. de navolgende bepaling bevat: „Het Rijk ver bindt zich op de gekochte terreinen een Aca demisch Ziekenhuis te slichten met bijbe hoorende klinieken en laboratoria." liet lijkt hem dat deze overeenkomst niet> althans niet naar behooren, wordt uitge voerd. Bij Kon. besluit is met ingang van 2 Augustus a,s„ benoemd bij het reserve- personeel der landmacht, bij het wapen der infanterie, tot reserve-kapitein bij het 4de regiment, de gepensionneerde kapitein der infanterie A. F. Mönnich van het leger in Nederlandsch-Indië. -Geslaagd 49 voor het examen hoofd akte te 's-Gravenhage de heer G. Boetje, al hier. Naar wij vernemen, herdenkt onze sladgenoot J. G. Sieraf dezer dagen dat hij vóór veertig jaar als fabrieksarbeider in dienst kwam bij de firma Gebr Van Wijk, alhier. Door de politie alhier is een nachlver- blijver aangehouden, die door den Commis saris van Polilie te Rotterdam terzake van verduistering werd gezocht. Forensenbelasting. 'B. en W. der gemeente Noordwijk hebben j liet volgende schrijven gezonden aan den Minister van Financiën „Naar ons uit. de vakbladen is gebleken, zou de Regeering voornemens zijn, wijzi ging te brengen in artikel 244a der Gemeen tewet: voor zoover betreft de personen in bet 1ste, ,2de en 3de lid van dit artikel. Mochten deze berichten juist zijn, wat wij niet kunnen beoordeelen, dan zouden wij het op hoogen prijs stellen, indien Uwe Excel- leentie in overweging* zou willen nemen ook omtrent de personen, in het 4de lid bedoeld, een wijziging aan te brengen. Wij hebben hier in het bijzonder het oog op hen, die in een andere gemeente dan dio van het hoofdverblijf „voor zich of him ge zin een gemeubileerde woning beschikbaar houden gedurende meer dan 90 dagen." Duizenden personen, die door hun werk kring gebonden zijn aan het verblijf in de groole steden, en vooral zij, dio kinderen hebben, trachten den vacantietijd buiten door te brengen. Van luxe behoeft hier geen sprake te zijn; dikwijls is het een der oeste oischcn, om gezond en geschikt te blijven voor den arbeid op kantoor en school, daartoe eenigen tijd in de buiten lucht, in landelijko omgeving, door te brengen. In tal van landelijke gemeenten zijn woningen verrezen, die voor een kort verblijf in den zomer zijn ingericht, en gelegenheid bieden van do vrije natuur te genieten. Het ter-bcschikking-houdcn van 'zooda nig verblijf wordt volgens de thans gel dende wettelijke bepalingen belast met 1/3 van het aantal opcenten (art. 245 a) of 1/3 van den aanslag naar het inkomen over een vol jaar (art. 245 b). Bovendien wordt voor dezo woningen personeele belasting betaald. Een en ander heeft ten gevolge, dat thans vele van dezo woningen leeg staan. De ambtenaren van 'b Rijks directe belastingen zouden onge twijfeld hiervan genoeg voorbeelden kunnen geven. De onkosten zijn door de belasting zoo hoog, dat men van het houden van een landhuis moet afzien. Dit kan toch niet in de bedoeling van de wet liggen. Een matige belasting zou echter wel wor den aanvaard, en de gemeenten zouden dezo bron van inkomsten niet behoeven te missen. Niet alleen voor de Gemeentekas, doch voor vele ingezetenen brengt het tijdelijk verblijf van bedoelde personen verschillende voordeelen mede. Daarbij mag niet uit het oog verloren wor den, dat de gemeente groote onkosten van wegenaanleg, waterleiding, verlichting, enz. hebben gemaakt, die door de opbrengst van forensenbelasting moeten worden gedekt. Deze bron dreigt geheel op te houden te vloeien, hetgeen wij zouden wenschon te voorkomen. iWij bevelen deze zaak ernstig bij Uwe Excellentie aan, in de overtuiging, dat de wenschelijkheid van een herziening, ook van deze belasting, niet uit het oog zal worden verloren." De noodtoestand in dé textielnijverheid. Op aanstichting van het hoofdbestuur van den textielarbeidersbond „De Een dracht" hebben de gecombineerde hoofd besturen der textielorganisalies een verga dering gehouden ter bespreking van den noodtoestand, waarin een groot deel der textielarbeiders thans verkeert. De werkloosheid breidt zicK meer en meer uit: honderden zijn werkloos en nóg meer hebben slechts een deel van de week werk. De vier texlielarbeidersorganisaties hebben dientengevolge de uitkeering uit de werkloozenkassen belangrijk moeten in krimpen. Blijft de tegenwoordige toestand bestendigd, dan is het de vraag of de werk loozenkassen in staat zullen zijn de tegen woordige, al sterk ingekrompen uitkeering, te handhaven. Voor de verkiezing van een lid van het hoofdbestuur van den textielarbeidersbond „De Eendracht" moet herstemming plaats hebben lusschen de heeren H. Lebbink, te Enschede, en P. Vervlossen, te Tilburg. H. M. de Koningin en H. K. II. de Prinses keeren Dinsdag met de gewone mailboot te Vlissingen uit Engeland terug. Z. K. H. de Prins komt reeds Zondag. Van 17 lot 21 September houdt de Internationale Federatie van Werklieden in Overheidsdienst, blijkens mededceling van den persdienst van het I. V. V., in Den Haag haar congres. Oorspronkelijk zou het congres te Brussel gehouden zijn, doch te verwachten moeilijkheden bij het verkrij gen van visa hebben tot.de verplaatsing aanleiding gegeven. Op de agenda komeu o.a. de volgende punten voor: Hét stakings recht van overheidspersoneel, standpunt ten opzichte van de „technische Nothilfe"; standpunt ten opzichte van den organisa tie-vorm (beroeps- ol industrie-organisatie). Tot nu toe hebben de organisaties uit de volgende landen toegezegd aan het congres te zullen deelnemen: Engeland, Frankrijk, Duitschland, België, Zwitserland, Neder land, Denemarken, Zweden, Letland, Oos tenrijk en Tsjecho-Slowakije. Prov. Staten van Zuid-Holland heb ben aangenomen het voorstel betreffende garanlie-verleening ten bedrage van f 160.000 voor oprichting van een dag- en nachtverblijf voor tuberculose-Iijders te Delft. Het voorstel van Ged. Stalen, om van ambtenaren, die na 1 Juli 1923 worden aangesteld, te verhalen 3 pet. voor eigen en 5Va pet. tot een maximum vap|i f3000 voor weduwen- en woczenpensioen, wordt aan genomen met 46 tegen 21 stemmen. Bij Kon. besluit i9 aan den heer G. J. Apotz, te rekenen van 1 dezer, wegens lichaamsgebreken, eervol ontslag verleend als hoofdcommies bij het Departement van Oorlog. Omtrent de wethoudersverkiezing te Amsterdam is thans overeenstemming ver kregen Het nieuwe ooilege van B. en W. zal drie sociaal-de<moeratisoho wethouders tellen, één Katholiek, een Vrijheidsbonder en een Chr.-Historisch wethouder. De Raad van Alkmaar heeft besloten een bedrag van f 69 000 beschikbaar te stellen voor de restauratie van de St.-Lau- renskerk. Men schrijft aan „De Tijd" uit Zaan dam: Men herinnert zich, dal eenigen tijd ge leden te Breda een agent van politie werd ontslagen naar aanleiding van het feit, dat hij Ier gelegenheid van het carnaval op niet geoorloofde wijze critiek had uitgeoefend op de bestaande politieverordening, en dat daarvoor door den heer Kleerekoper in de Tweede Kamer is geïnterpelleerd, met het gevolg evenwel, dat het ontslag bleef ge handhaafd. Deze gewezen agent van politie, H. J. Smits, heeft nu dezer dagen pogingen in het werk gesteld om als agent van polilie te Zaandam tc worden benoemd. De com missaris van politie aldaar, die krachtens art. 191 van de Gemeentewet een voor dracht opmaakt, waaruit de burgemeester benoemt, weigerde echter daartoe zijn medewerking te verleenen, zoodat in de twee bestaande vacatures andere personen werden benoemd. Toch heeft men te Zaandam bedoelden Smits ter wille willen zijn, blijkende hier uit, dal hij thans is benoemd lot klerk en bij de politie te werk gesteld, terwijl dezo functie te voren niet heeft bestaan. De commissie van vakonderwijs, inge steld door den Alg. Nederl. Politiebond, heeft benoemd lol directeur van de model politieschool te Hilversum de heer P. Friroa te De Bildt, candidaat in de rechten en be kend beoefenaar der wetenschappelijke speurkunst. Naar „Voorwaarts" verneemt, heeft de Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid aan het Drenlsche Emigratie-Comité medegedeeld .bereid le zijn onder zekere voorwaarden aan de gemeentebesturen 50 pet. (in een enkel geval zelfs 75 pet.) te vergoeden van de kosten, die door de ge meenten gemaakt worden, om aan perso nen, die door middel van het comité cn de organen der openbare arbeidsbemiddeling emigreeren, hel benoodigde reisgeld te ver leenen. 3%. Men meldt ons: In een tweetal onder leiding van den heer P. A. van Eldik, uit Rijswijk, gehouden bijeenkomsten heeft de Middenstandsbesturenbond ccn rondschrij ven aan de directeuren van gemeentelijke diensten cn instellingen vastgesteld. Dit rondschrijven, in den vorm van ccnige vraag punten betreffende en bij aanbestedingen van gemeentewege gevolgde gunningsmetho den, verzoekt de leiders van bedoelde dien sten om welwillende medewerking, opdat verkregen worde een systematisch overzicht van geldende gebruiken en eischen, aan eventueele leveranciers gesteld. Na het inkomen der antwoorden zal een 'overzichtelijk rapport volgen. Ten aanzien van de geopperde plannen voor een Middenstandsdag, waarop de tijd - crisis in het bijzonder zou worden bespro- BINNENLAND. Adres van B. en W. van Noordwijk aan den Minister van Financiën inzake de foren sen-belasting. De verkiezing van leden voor de Eersla Kamer. De noodtoestand in de textiel-nij verheid* Het vervoer van levende dieren per spoor* Er zijn valsche frankeerzegels in omloop. BUITENLAND. Maandag zijn afzonderlijke, doch vrijwel overeenstemmende antwoorden van Frank rijk en België te verwachten op de Engelscha nota. Handhaving van den eisch tot opheffing van het lijdelijk verzet en behouden van da Roer als pand. Wijziging der In het Roergebied tegen Duitschers uitgesproken doodvonnissen. Een Tnrksch-Amerikaansch verdrag is to Lausanne bereikt. De conferentie der Kleine Entente ta Sinaia. De Katholieke Volkspartij in Italië zet le den uit wegens hun steunen van de politiek van Mnssolini. ken, kwam men na principieele bespreking tot het besluit, om dezen dag, hoe gewenseht ook voor het algemeen en organisatie-be lang, nog eenigen tijd uit te stellen. Uit Deventer wordt aan ,,Do Tel." ge mold Het gemeentebestuur heeft thans een rapport overgelegd aan de Regeering inzake het geschil tusschen het gemeentebestuur cn de Deventer Ijzergieterij en Machine fabriek v.h. J. L. Nering Bögel en Co. over het gunnen van de levering van een brug over de nieuwe haven alhier aan de firma Goudriaan, te Delft, ondcraanneemster van. de firma Muller in Den Ilaag. In dit rap port concludeert de directeur van gemeente werken, dat van de zijde van het gemeente bestuur en van zijn dienst, alle moeite is gedaan de pogingen der firma Nering Bögel te doen slagen. In de le Arnhem voortgezette verga dering vaivden 'AH'g. Bond van Politièper- soneel in Nederland zijn het jaarverslag en de balans goedgekeurd. De balans sluit met een bedrag van f 20,551 cn geeft een kapi taalsvermeerdering aan van f 3591. Tot leden van het hoofdbestuur werden herkozen de heeren De Mos, Overeen en Vroegop en gekozen de heeren Tijsterman en Weesop. Daarna kwam aan de orde een door het hoofdbestuur voorgestelde motie, luidende: „Het congres, gehoord de besprekingen over het onderwerp „georganiseerd over leg" spreekt als haar meening uit, dat ge ijverd moet worden voor instelling van af zonderlijke commissiën van overleg voor de politie, welke commissiën moeien voldoen aan een aantal nader vast te stellen rege len". In een uitvoerige toelichting werd door liet lid van hel hoofdbestuur, den heer 't Hart, de bedoeling dezer motie uiteengezet. Nadat verschillende afgevaardigden daar over het woord hadden gevoerd, werd de motie met 120 tegen 14 stemmen aangeno men. Naar aanleiding van een voorstcl-Apel- doorn werd besloten, dat „De Politiebode" voortaan 's Woensdags in plaats van 's Vrijdags zal verschijnen. Besloten werd om ook deze winter weer door bezoldigde bestuursleden zoogenaam de ontwikkelingscursussen te doen houden. Met algemeene stemmen wordt verwor pen een voorstel-Vlaardingen, dal de Bond zoo noodig in samenwerking met andere polilie-organisalics, zal ijveren voor het behoud van enkele vrijbiljelten op de spoor wegen voor politiepersoneel. Ds. J. van der Vcgt, pred. bij de Christ. Gcref. Kerk te Harderwijk, zal wegens voortdurende ongesteldheid emeritaat aan vragen. Do Federatievergadering der S.D.A. P., welke te Leeuwarden gehouden werd, besloot niet in te gaan op het aanbod der andere partijen, tot het aanvaarden van slechts cón wethouderszctel. Do vergade ring bleek van meening, dat een partij, die over 11 Raadszetels beschikt van de 27, recht- heeft op 2 wethouderszetels Stbl. 3-14 bevat het Kon. Besl. van ft Juli 1923, tot nadere wijziging en aanvulling van hot Algemeen Reglement Vervoer 1901. Art. 29 wordt gewijzigd en aangevuld als volgt n. Het eerste lid wordt gewijzigd en aldus gelezen: „Levende dieren worden slechts tón ver voer aangenomen van en naar de stations, daarvoor in dc tarieven aangewezen en al leen, indien bij de door den afzender ge- wenschte wijze van bevrachting, de zendiDg volgens de dienstregeling der daarvoor aan gewezen treinen binnen 24 uren na het tijd stip van vertrek van het inladingsstati&£ op het bestemmingsstation in Nederland, of bij verzending naar het buitenland, op hei grensstation sal aankomen."

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1