L UIT DE RIJNSTREEK. Haematogen UIT DE OMSTREKEN. SPORT. ALPHEN. De onderafdeeling „De Rijnstreek" van den A.N.P.B. verkoos tot secretaris en penningmeester dezer onder- afdeeling de heerpn: H. van Beek, inspec teur Vein politie en A. Berger, agent van politie lste klasse, beiden alhier. Door de bouwvereen. „Volksbelang", werd gisteren aanbesteed de bouw van ze ven huizen Aan de Concordiastraat alhier. De uitslag is als volgt: in massaDonker en Jansen, Rotterdam f 25.261 'J. v. Noort Benthuizen f 22.990. J. Bouwmeester f 24.696, A. J. Vreeburg, Leiden f 20.250 G. Bergshoef, Alphen f 22.000J. Hakke ling, Noorden f 22.000 B. de Witte f 20.895 Gcbrs. Kwakkelbos, Nieuwkoop f22.000; K. de Jong f Ï9.500C. Morree f 19.600; Verhey en Hoepel, Ooltgensplaat f19.355; C. Donker, Alphen f 18.990-; J. Tolk, Al phen f 17.389, behalve schilderwerk Voor- douw en Bezuijen, Zwaanmerdam f 17.480 A'. v. Dam', Alphen f17.187; Verwey f 17.934 K. v. d. Endo Co. Waddinx- veen f 18.430. Schilderwerken: Gebrs. "Verhoef, Alphen f1022.70; Mesman f1176; Geertsma, Al- phen f 1090. Loodgieterswerk: A. Blonk alhier f892; Oosfcrum alhier f 915. Metselwerken: I). v. cl. Lek alhier f 9700 Donker en Jansen, Rotterdam f 11.445A. J. Vreeburg. Leiden f 10.500J. Tolk al hier f8690 Yelfcman Zn. alhier f9169. Smidswerkeni_J. Oudejans alhier f 175.50 Gistermorgen is op de Gouwe een naar schatting 35 a 40-jarig schipper, ze kere J. K., afkomstig uit Den Haag, van zijn vaartuig over boord geslagen en ver dronken. Aan de Chr. II. B. S. alhier is benoemd tot leeraar in de Nat. Historie de heer F. J. Bruyel, leeraar aan het Chr. Lyceum te Harderwijk. W-as de weersgesteldheid Maandag avond, toen het ALphensch Mannenkoor in het Burg. Visserpark een uitvoering gaf, vhn dien aard dat zij moest worden afge broken, het concert van het Leidsche mu ziekgezelschap Orpheus" gisteravond ge geven. fa met schitterend mooi weer begun stigd gewoxden. Éérst om ongeveer kwart vóór elf was het programma, dat een 9-tal prachtige nummers bevatte, «afgewerkt. De belangstelling was buitengewoon groot. lj)it is het laatste concert geweest voor de zen zomer ep begrijpelijkerwijs betreuren telen het, dat de wekelïjksche concerten Vah zoo betrekkelijk horten duur zijn go; Weest. BODEGRAVEN. Mej. M. Versloot, alhier, behaalde bij het examen der INed. Qrganistehvereeniging het diploma A, voor kerkorgel. Tot onderwijzer aan de Paul-Kruger- sehool to Rotterdam is benoemd die heer N. de Koning alhier. Voor het Mercurius-diploma boekhou den slaagde onze plaatsgenoot de heer T. Henzen. De Minister van Oorlog heeft inlich tingen verstredet op het adres van H. Je goultre, burgemeester dezer gemeente, houdende verzoek te willen bevorderen, dat de door hemi ter zake van over 1914 tot qn met 1918 verleende vergoedingen we gens kostwinnerschap geleden schade woi- dio gerestitueerd. Bij brief van i6 Nov. 1920 werd den bur gemeester medegedeeld, dat, indien hij nog Opmerkingen had te maken nopens in het tijdvak CO Juli 1914r-31 Dec. 1918 met ver evende kostwinnersvergoedingen, «die op merkingen tegemoet werden gezien uiter lijk 14 dagen na ontvangst van dien brief. De burgemeester diende eerst 29 April 1922 èen aanvraag in als hierboven bedoeld. Deze aanvraag werd buiten behandeling ge laten «aangezien bovendien do vernietiging der verantwoordingsbesefoeidlen reeds had plaats gehad. IIAZERSWOUDE. Onder leiding van den heer L_ L -oirecleur van rle"*- Cnr." "Zangvereehiging „Zang en Vriend schap" heeft op het Dorp, een gemengd zangkoor van ongeveer 100 personen zich gevormd, dat zich op het a.s. feest zal laten .hooren. Voor dit doel is speciale muziek aange schaft. Repetition worden gehouden in de Christelijke school, daartoe welwillend door het bestuur dier school beschikbaar gesteld, We hopen aldaar niet alleen muziek jnaar ook zang te kunnen beluisteren. Een kind, dat met een melkaulo had medegereden wilde er afspringen, doch bleef met de kleercn haken aan het oor van een melkbus met gevolg, dat de bus mede word ^e$leur,d en op het been van het kind terecht kwam. Een wonder mag het heelcn dat het kind slechts cenige bloedende won den aan haar knie opliep. Burgerlijke Stand. Ge boren: Angenietje, d. van A. de Bruin en W. Vos. Hendrik, z. van A. Binnen dijk en W. Sligter. Ondertrouwd: P. van der Loo jm. 25 j. en M van Gent jd. 24 j. KOUDEKERK. Gemeenteraad. Voorzitter de heer J. C. Oeberius Kap- teyn, burgemeester. Afwezig de heer C. N. J. Koot, met kennisgeving. De voorzitter opent <le vergadering met gebed, waarna de notulen worden voorge lezen en na een kleine wijziging worden goedgekeurd en-vastgesteld. De commissie van onderzoek naar de ge loofsbrieven van de nieuw gekozen leden, verklaarde bij monde van deai heer Yan Egmond, dat deze in orde waren bevonden «n advisectde tot toelating. Ingekomen stukken Bericht van kasop name in orde bevonden tot een bedrag a an f 7016.03V6- De goedkeuring van Ged. Staten be treffende Inkomstenbelasting. Koninklijk besluit dat herbenoemd is tot burgemeester de beer J. C. Oeberius Kap teyn. De wijziging betreffende keurloon voor niet heffing bij afgekeurd vee on vleescb werd met algemeene stemmen aangeno men. Het voorstel van B. en'W. tot subsidie van de kringwedstrijden der burgerwach ten wend goedgekeurd tot een bedrag van f 10. Van het Burg. Armbestuur was een verzoek ingekomen voor verhooging van subsidie van f 300 op f 6CO. Hierover ont stond een levendige gedachtewisseling, waaruit bleek, dat de subsidieverbooging in hoofdzaak noodig was voor een enke ling, die parasiteerde op de gemeentekas. De voorzitter erkende het goede beheer van het Burg. Armbestuur, verdedigde het voorstel van B. en W. voor toekenning maar verzocht de medewerking om dit euvel te doen verdwijnen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. De wijziging verordening heffing school geld, waarbij geen reductie meer wordt toe gestaan en volledige uitvoering en toepassing van de L. O.-wet werd aangenomen. De wijziging en af- en overschrijving ge meentebegroting dienst 1923, alsmede de betalingspost onvoorziene uilgaven werden goedgekeurd. Reclame schoolgeld W. Rijnsburger werd toegewezen. k Een adres was ingekomen van de feest commissie tot subsidie voor schoolfeesten en volksspelen. Na langdurige besprekingen werd besloten voor de schoolfeesten f 1 per kind beschikbaar te stellen en voor de volks spelen een bedrag van f 50. Bij de rondvraag verzocht de heer Oppe- laar zoo mogelijk niet te vergaderen op Dins dag. Dezelfde spreker vraagt verschillende in lichtingen naar aanleiding van het gemeen teverslag, welke door den Voorzitter en se cretaris worden gegeven. De heer Van Egmond informeert omtrent klachten drinkwatervoorziening Lagewaard en wijst er op dat een der eerste plichten der gemeentelijke overheid is zorg voor afdoen de drinkwatervoorziening. De heeren Reyneveld en v. d. Berg wijzen op de groote kosten, waarop de heer Van Eg mond antwoordt, dat dit geen bezwaar mag zijn, waarop hij voorstelt dat B. en W. in een der volgende vergaderingen komen met een kostenberekening, enz. Hierna sluiting. RECLAME. is het onovertroffen bloedvormend versterkingsmiddel voor kinderen en volwassenen, by eiken zwaktetoestand Alom verki'ijgbaai' h f 2.50 per flcech. 9442 HAARLEMMERMEER. De amblenaar bij de Nederlandschc Spoorwegen, II. S. Bouwman, is van Hoofddorp overgeplaatst naar Arnhem. In deze gemeente is gevonden een breede zilveren armband. Van deze vondst werd ten Raadhuize alhier kennis gegeven. Ter voorziening in de door het overlij den van mej. Zoeter ontstane vacature van gemeente-vroedvrouw, ter standplaats Zwa nenburg alhier, wordt voorgedragen mej. II. M. van Luipen te Rotterdam. Maandagavond had in de Beurs te Hoofddorp de vendutie en verloting plaats van goederen, die van den ten bate lokaalfonds gehouden-ka^ar waren overge bleven^ Po opkomst was bevredigend. De vei# jongedames, die zich vóór en tijdens de hazardagen zóó bijzonder verdienstelijk had den gemaakt, waren ook tegenwoordig. Van de leerlingen van de II.B.S. en 't Lyceum te Haarlem, die op den bazar het strijkje vorm den en er op uitnemende wijze de gezellig heid wisten in te houden, kon thans, met het oog op de vacanlie, slechts een drietal aan de uilnoodiging gehoor geven. Niettemin maakte ook dit kleine gezelschap een pret- tigen indruk en heeft het den aanwezigen weder naar hartelust van goede muziek doen genieten. Er werd op de verschillende artike len flink geboden, zoodat de opbrengst, die nog niet met zekerheid kon worden vastge steld, niet zal tegenvallen. Eenige bewoners van den Spaarnwou- derweg tussehen den IJ weg en Dominees- laan te Zwanenburg alhier, hebben een adresbeweging op touw gezet, teneinde te verkrijgen, dat ook voor dien weg een maxi mum-snelheid voor auto's en motorrijwielen worde vastgesteld. Of het helpen zal? Dinsdag werd op het land van den heer Jb Molenaar aan den Hoofdweg alhier door den importeur C. L. de Groot een demonstra tie gehouden met de Fordöon-Tractor, waarbij met oliverploegen, cultivators, eggen en ver schillende andere landbouwwerktuigen werd gewerkt. Er was veel belangstelling. Deze demonstralie wordt voor don landbouw in de zen polder van groot belang geacht. Dinsdagmiddag ontstond brand in een schuur, grenzende aan de boerderij van den landbouwer A. Noordam aan den Ilornmeer- weg te Aalsmeer (Oost). De schuur, waarin de opbrengst van 3 II.A. hooi was geborgen, brandde spoedig tot den grond toe af. Ook het woonhuis ging gedeeltelijk verloren. De in boedel kon nog intijds in veiligheid worden gebracht. De motorspuit van Aalsmeer, kon na eenig tobben in werking worden gesteld. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Concours te Aalsmeer. Vierde in Juli 1922 Aalsmeer's fanfare korps onder groote belangstelling zijn 20-ja rig bestaan, thans was het aan „Aalsmeers Harmonie" te Aalsmeer Oost do beurt om z'n 10-jarig bestaan te herdenken. Aalsmeer! Dat woord wekt op denkbeel den van bloemengeur en kleurenpracht, zoo als nergens wordt gevonden. Aalsmeer is een eigenaardige plaats; in de lengte zich uitstrekkend met „liet dorp" als middelpunt vindt het in Kudelslaart, den Uiterweg en het Oosleinde uitloopers, waarlangs het be drijvig kweekersleven zich in allerlei vorm openbaart. In het Oosteinde van Aalsmeer, langs den hoofdweg, die Aalsmeer met Am sterdam verbindt, leeft .,Aalsme<?rs Har monie". Zij leeft, want zij viert feest bij ge legenheid van haar 10-jarig bestaan en zij doet dit, uitgaande van de plaats waar de kracht, energie en noeste vlijt der Oostein ders belichaamd wordt in het prachtige Veilingsgebouw „Bloemenlust". De vereeniging werd opgericht 4 Juni 1913 Directeur is de heer J. C. Hulsbos en het be stuur bestaat uit de heeren D. Jongkind Mzn voorzitter; Joh. G. Teeuwen, vice-voorzitter; J. Hulsbos, secretaris; P. v. d. Meer, pen ningmeester; J. Bol Pz., P. Kramer en M. Aldcrden, commissarissen en - C. Wegman, bibliothecaris. Het eere-comilé beslaat uil 48 personen, waarvan voorzitter is de burgemeester van Aalsmeer, de heer J. Kastelein; verder raads leden, wethouder, gemeente-secretaris, ge meente-ontvanger, hooiden van scholen enz. Verder zijn er: concours-comité, commissie van bijstand; prijs-commissie, commissie van toezicht, versieringscommissie, enz. Voor het concours werd een groot aantal gouden, verguld zilveren, zilveren en bron zen medailles geschonken, waaronder van II M. de Koningin, II. M. de Koningin- Moeder, Z. K. II. Prins Hendrik, jhr. mr. dr. A. Roëll, Commissaris der Koningin, enz. Het Koninklijk Huis heelt van Zijne groote belangstelling in dit concours ver der doen blijken door bovendien een drie- lal medailles als eere-prijzen beschikbaar te stellen. De feestviering bestaat in een uitgeschre ven tweedaagsch federatief muziekcon cours, waaraan een 23-tal vereenigingen uit verschillende plaatsen van Nederland deelnemen. Het groote en voor het beoogde doel al leszins geschikte feestterrein, dat bijna een uur gaans van het dorp is gelegen, levert een recht feeslelijken en gezelligen aan blik op. De in hel centrum van het Oosl einde gelegen machinebrug, is keurig met bloemen, planten en groen versierd. Ilct zou een goede gedachte geweest zijn als men aan deze biug die den ingang vormde naar het terrein tussehen de groote versierde palen een doek of iels der gelijks gespannen had met de woorden „toegang tot hel terrein." De Spoorlaan en de Machineweg zagen er ook kostelijk uit met de prachtige bloe men en de frisch groene guirlandes, waar aan ongetwijfeld veel zorg is besteed. Dengenen, die deze .prachtige versierin gen geheel belangloos tot stand hebben ge bracht, ko'ml voorzeker een woord van wel verdiende lof toe. Dadelijk krijgt men den indruk dat Aalsmeer, in welk gedeelte van deze wel varende gemeente dit ook plaats vindt, op het gebied van feestvieren altijd een bij zondere eigenschap bezit. Dat komt omdat het zijn de kinderen van Flora, de Aals- meersche bloemen en planten, die er zoo'n bijzonder en eigenaardig cachet aan vcr- leenen .Een feestviering in Aalsmeer, on der. zulk een rijke bloemen- en plantén- versiering is dan ook moeilijk met andere feesten uit den omtrek te vergelijken. Op het feestterrein ontbreekt het niet aan de noodige kramen en tenten zelfs een mo- torzweefcaroussel en een circus zijn er ge bouwd. Dinsdagavond 8 uur gaf „Aalsmeers Har monie" een openingsconcert, waarbij éen S-lal nummers werd ten gehoore gebracht. Dit programma werd op verdienstelijke wijze uitgevoerd. Uit het gehoorde kon voorzeker geconstateerd worden, dat het fanfarekorps zijn taak ernstig, opvat onder zijn eminenten JÜPectê'dï, den heer Hulsbos en blijk gaf van groote wilskracht en studiezin. Te ongeveer 10 uur was dit concert afgóloopen en was daarmede dus het concours ingeluid. Wel voldaan togen de bezoekers huiswaarts. Het weder had zich uitstekend gehouden en gaf wel reden voor een goede verwachting voor den volgenden dag. Hedenmorgen te 11 uur had de oflicieele ontvangst plaats ten kantore van de coöpe ratieve veilingsvereeniging „Bloemenlust", van voorzitters en directeuren van de deel nemende vereenigingen. Daarna stelden de deelnemende korpsen zich op en ging men in optocht naar het concoursterrein. Te 12 uur ving de marschwedstiijd aan en 12.30 uur de concert-wedstrijd. Het feestterrein is 's avonds verlicht, het geen het 's avonds op het terrein te houden groot bal-champêtre voorzeker goed tot z'n recht zal doen komen. Den uitslag van de verschillende wedstrij den hopen we nader te vermelden. HILLEGOM. Het Centraal Stembu reau alhier heeft benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad de heeren C. G. van de Poll in de vacature Lomjtn.erse en F. Selhorst in de vacature Murki KATWIJK-AAN-ZEE. In onze duinen la een groot gedeelte van het regiment Jagers gekampeerd. Dat geeft een heele bedrijvigheid ter plaatse. De jongedames T. de Boer en R. Hofman, beide leerlingen van de Chr. M. U.L.O.-school alhier, hoofd de heer W. B. Hofman, slaagden voor het m.u.l.o-diplo- ma. Yan «de 13 candidaten, die eenig exa men aflegden, slaagden er 12. Een imooi succes. Gisteravond was a-aar het strand een groote menigte saaangekome«n, tón einde de toespraken aan te hooren die op initia tief van de Commissie voor Strandevange- lisatie, werden gehouden dooT ds. Yan Bae- len, Ned.-Herv. pred. te Kage en den be kenden straatprediker, den heer^Baas uit Amsterdam. De eerste spreker sprak naar aanleiding van het bijbelwoord Jesaja 55 1, de tweede spreker sprak over: „Nood en Redding." Kinderen van hier en elders werden afzonderlijk toegesproken. De gezongen verzen waren Ps. 19 1, Gezang 7 1, en Psalm 25 2 en 6. Van de trawlloggers kwamen Dinsdag te IJmuiden aan de markt do loggers: KW 33, met f 50336, met f 808 92, met f 420; 96, met f 372 en 137, met f 386 besomming. NOORDW1JK. Tot commies ter se cretarie alhier, chef van de afdeeling On derwijs, Pensioen en Algemeene Zaken, is benoemd de heer A. Dekker, adjunct-com mies ter secretarie van Den Helder. Alhier werd een minderjarige Duit- scher aangetroffen, welke niet in het ,'*e- zit was van een regelmatig geldend pas poort. Op last van den commissaris van politie zal hij over de grenzen worden ge zet. In de laatste dagen van Augustus zal door de afdeelingen Noordwijk der Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde en die der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur in de zalen van hotel Royal een bloemententoonstelling ge organiseerd worden. Er zullen Dahlia's, Gladiolen, Chrysanthemums, Gloxinia's, Rozen, enz. tentoongesteld worden. Prijzen in den vorm van medailles en geldprijzen zullen beschikbaar zijn. SASrSENHEIM. Met het verleggen van de tramrails in het dorp is een begin ge maakt. Op het verzoek va.n den burge meester, om er mee te wachten tot na den pak1i;d, is de directie niet ingegaan. WARMOND. De bloempjesverkoop voor Herwonnen Levenskracht, alhier Zon dag gehouden, heeft ruim f 63 opgebracht. Maandag te-gen den avond sloeg bij een rukwmd, voor de Hof-Lecde alhier een schouwzeilboot om, waarbij de bemanning te water raakte. Spoedig toegeschoten hulp bracht de drenkelingen weer handig op het droge. Naar verluidt, is er nog al aardig ambitie voor den versierde-booten-wedstrijd zoodat het Vrijdagavond wel de moeite zal zijn. De afvaart der eersten blijft bepaald op 's avonds halfacht. ZOETERWOUDE. In d<-* gisteravond gehouden raadsvergadering werden die ge loofsbrieven onderzocht en in orde bevon den der nieuw gekozen raadsleden. Tot hun toelating werd besloten. Naar aanleiding van een voorstel-Los j werd besloten den ouden tijd (Zonnetijd) ten spoedigst op de O.L. school in te voe ren. Afwijzend werd beschikt op een verzoek der feestcommissie om f 1400 subsidie be schikbaar te stellen voor het houden van jubileumfeesten. Toegestaan werd maxi mum f 500 voor kinderfeesten en bededing. Uitgebreid verslag volgt. stel gereedmaken, doch eerst nadat (op Auguslus) het bestuur van dén N. V. B vi j gaderd heeft zullen de Westelijke éen i klassers opnieuw bijeenkomen. In geen j I val zal men de actie slaken en :net de' deeling van den N. V. B. genoegen nenu De houding der W. E. K. heeft in allef trokken vereenigingen, vooral bij de spelfl algeheele instemming gewekt en waar o' derling volkomen overeenstemming besU zal men in geen geval van den Ihans int slagen weg afwijken. WATERPOLO. Hel programma voor de L. Z. C. Deze week worden in de zweminrichlit aan den Hooge Rijndijk de volgende w« strijden gespeeld: Donderdagavond 8 uur: L.Z.C. IIS. Z. C Vrijdagavond 8 u.: L.Z.C. II—H Z. en P.C. Zaterdagavond 8 uur: L.Z.C. J- -IJ IJ. Zondagmiddag 21/" uur: t L.Z.C. I—H. Z en P C. SCHERMEN. V „Ce Nederlandsche Schermsport". Onder redactie van Hervan Levy is ei proelnummer verschenen van een maai), blad met bovengenoemden naam. Hi maandblad, dat uitsluitend aan de srhern sport zal worden gewijd, maakt een kloeke indruk en is stellig de moeite van het leze waard. Eenige goede foto's verluchten he geheel. Medewerking wordt o.m. verleer door de heeren G. an Rossem, A E. W. d Jong, E A Wolfson en W. Brouwer. De intern, wedstrijden te Ostende. Aan deze wedstrijden, welke heden aan, vangen wordt voor Holland in den landeft wedstrijd op degen deelgenomen door dj heeren: A. E. W. de Jong, aanvoerder, Brouwer, Greeve, Van Boven en S. Zeld$jj rust. Reserves: Knoops en Obdam. Laalslgfe noemde dingt mede in den juniorenwedstriji terwijl alle genoemde heeren, benevens d heer Knoops, aan den personeelen wedslri) op degen deelnemen. Aan den internationalen sabelwedsbï zullen A. E. W. de Jong, S. Zeldenrust g W. Brouwer deelnemen, terwijl een drieUJ dames voor fleuret inschreef. Op het gala-assaut op Zaterdag 28 Juli h kapitein de Jong uitgenoodigd een partij bel te maken met den Belgischen profèj seur Uytendael. De voorzitter en de secl tarïs van den Kon. Ned. Amateurs Schei bond zullen dit assaut bijwonen als vér genwoordigers van den Bond ROEIEN. >1 De Ned. ploegen voor de Europeeschö - kampioenschappen. Naar de „Tel." verneemt, zullen de Lag'ji ploegen, welke uitgenoodigd zijn ons laad bij de Europeesche kampioenschappen II vertegenwoordigen, deze uitnoodiging wajft schijnlijk niet kunnen aannemen. Mocht d[t inderdaad hel geval zijn, dan zal alsijf' door hel besluur van den Ned. Roeibof overwogen worden de Amstel-vicr aap zoeken. -> vj ATHLETIEK. VOETBAL. De dreigende scheming in den N. V. B. Men meldt uit Amsterdam aan de „N. R. Crt.": De commissie, bestaande uit de hee ren Seylhouwer (Blauw Wit), Koolhaas (Ajax) en van Balen Blanken (Haarlem), die opdracht kreeg van de Westelijke eerste klassers, een plan van compelilie-indeeling voor de Westelijke eerste klassers samen te stellen, is met haar werkzaamheden begon nen. In behandeling is genomen een in bij zonderheden uitgewerkt voorstel van den voorzitter van Blauw-Wit, den heer Seyl houwer, die op tweeërlei mogelijkheden be rekend is: een indeeling, waarbij de Weste lijke eerste klas aansluil aan de competi ties van den N. V. B., in elk geval onder de opperste leiding van den bond blijft, en waarbij dus alleen de eerste elftallen in een afzonderlijke afdeeling uitkomen, en een in deeling, die eerst noodig zal zijn, indien de N. V. B. onverzoenlijk blijkt en dus uittre ding van de Westelijke ëorsle klasse nood zakelijk wordt. Dan moeten behalve de eer ste elflallen ook de lagere elftallen in af zonderlijke competities ondergebracht wor den. Er komen dan een reserve eerste klas en een reserve tweede klas, en zoo noodig ook nog eompelilies van de lagere elftallen. Het lijkt b.v. zeer wel mogelijk, voor de la gere elflallen kleine competities te vormen tussehen de Haagsche, Dordlsche en Rotler- damsche clubs, lusschen de Amslerdamsche en Haarlemsche clubs enz. Overigens is ook dit plan van indeeling daarom nog geheel voorloopig, omdat geens zins vaststaat, dat de plaatselijke bonden, ook al zou de N. V. B. zulks eischen, de lagere eltlallen van de eerste klas clubs la ten gaan. In verschillende bonden bestaat de neiging eventueel de parlij der Weste lijke eerste klassers te kiezen. Wat het internationale voetbal belreft acht men zich ook geenszins geïsoleerd. Men meent, dat de Westelijke eerste klas sers, ook met tegenwerking van de F.l.F.A. een internationaal programma kunnen vast stellen, waar de N. V. B het legen afleggen moet. Het indeelingsplan van den heer Seylhou wer is berekend op li clubs, omdat ook de Stormvogels (ondanks de houding van hun voorzilter) er bitter weinig voor gevoelen om buiten het verband der Werkelijke eer ste klassers in hel Westen te biijven. De vereeniging van Oostelijke eerste klas sers heelt verder reeds verzocht, nauwkeu rig georiënteerd te mogen blijven. Men weet hoe men daar als het ware hetzelfde le wachten heeft en verwacht dal de Oostelijke eersle klassers zich aanstonds zullen aan sluiten. liet plan-Seylhouwer is door de beide an dere commissieleden in studie genomen en zal Donderdag a.s. behandeld worden. Do commissie zal dan een definitief voor- Weilstrijden van den L, V. B. Deze wedstrijden zullen plaals hebti a.s. Zondag op het L. F. C.-terrein aan d Haagweg. Het aanvangsuur is bepaald u, 10.30, 's middags wordt een uur gepauzeefl en de commissie huopt om halfvijt met hè laatste nummer gereed te zijn. De deelname is bevredigend, hoewel commissie op grooler deelname gereken! had. Deelnemende vereenigingen zijn A.§.y, D. L. V., de II B. S., U. V. S., Donat, R. C. L., Excelsior, Wilskracht en Genie, L. F C. en Norvicus. Builen mededinging zullen demonstratie! aan de wedstrijden deelnemen en wel tn verschillende nummers de heeren R. 1$, Bazoeki, E. G. Lantzius, R. P. CleverinM en J. A. Brongers allen leden van de H.F.G, te Haarlem 11 Het speciale voetbalnummer „driljbelefl met den bal" gaat niet door wegens onyib doende deelname. Er zijn dus nu 3 loopg 3 spring- en 3 welpnummers. De programma's zullen vanaf Wocnsda# avond beschikbaar gesteld worden tegen betaling van I 0.20 bij den heer Dévilê Nieuwe Rijn 26 bij de Korenbeurs. Medailles werden beschikbaar gesl# door hot „Leidsch Dagblad",.de. Kon. OBi OfJ SChcrmbond, de N. B. v. L. O., de heft ren An!. Metz, J. de Kok, S. N. Waringa,de vereenigingen A. S. C., D. V S., U V. S.i Excelsior en Leidsche Roys. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. i Mej M Sleeker, dienstbode, Grocnhó' venslr. 13 - N. D. A. Truijers, Waardsto 2 B. Lont en vr., Kagerstraat 10. -* Mej M J B. Janssen, verpleegster, Acad, Ziekenhuis. Mej. II. Bouma verpleeg' sier, Ac.-: i. Ziekenhuis. Mej. J v. Uee den, verpleegster, Acad. Ziekenhuis. Mej.' R Lobman, Oegstgeestcrlaan lGa. Mej Wede M. Wolters geb Steijger, Dofs lengracht 9 - Mej. II. M. de Boor geb, Wede. Monlie, L. Rijndijk 130. Mej. 10' Boring, "dienstbode, Stille Rijn 9a. P. Erpcnbeck, dienstbode, Plantsoen 19. C. de Koning, flooigracht 107. Pastoors en vr.. sergt. milit. pohlie, W' penslraat 7. E. Krienke, aulomobie mos' leur, Ocgslg. laan 16a. Mej. J. M. Lo"c' beek geb Lindhout, Heerengracht 102a. Mej. S. E Ipcnburg, Acad. Ziekenhuis. Mej A C. Schilte, huishoudster, Haart" straal 172—174. J. Sommeling, maeft stoker, L. Agniclenstr. 9. L. G. Kuip» en gezin, winkelbediende, Groenesleeg 1* Mej. P. Höhn, dienstbode, KcerengracM 35, Mej. M. Wassing, Utr. Jaagpad 80. W. J. v d. Blom, Janvossenstecg 5 'j de Jong en ge/in, klerk D. B., Heerenslras 87b C. Bosman, los werkman. Oranje- gracht 25. Mej. Wede. H. Mulder m Offcringa, Magd. Moonstr. 63. Mej. G. v. d. Maat, dienstbode, Breestraat 29, Mevr. W-cde. E. M. de Boer geb. Noijeo, Papèngraeht 12. Mej. F. den Bian geb. Salman, Groenesteeg 55.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6