Eierdieven. CORRESPONDENTE. door G, EL - Kraal en Vaal, twee grijze bengels, v Stalen juist een heel groot ei; a y Moeder Kukel, die 't gemerkt heelt, Is er als de kippen bij. Wacht, denkt zij, ik zal je leerenl Meen je soms, ik vind het goed, Dat het hok maar leeg gehaald wordt Door zulk stout, brutaal gebroed? Angstig vluchten Kraal en Vaaltje; 't'Ei verliezen z' in hun vaart. Moeder Kukel maakt ook pooten, Is vooreerst nog niet bedaard. ik nooit weer iemand uit het water, zelfs al vielen alle agenten er tegelijk in." De commissaris antwoordde niet hij glim lachte maar even, blij, dat de zaak uit was. Maar de zaak was niet uit. Mijnheer van Everdingen vernam de ware toedracht en liet nu Hein bij zich komen. Hij zei den jon gen, dat het misverstand hem erg speet en 'dat hij het betreurde, dat hij hem ten on rechte beschuldigd had. Hij voegde er nog aan toe: -rWriendje, ik wil wat voor je doen; zeg icens, wat je worden yilt." ,,Een rijke mijnheer," antwoordde Hein. ,,Ja zie je, dat kan ik je niet maken. Noem maar eens op, wat ik voor je doen kan." „Me stil laten loopen," zei wilde Hein. Mijnheer van Everdingen lachte, maar sprak er met Heins vader over.. Deze meen- icle, dat de jongen nog het best op zee door .de wereld zou komen en mijnheer van Ever dingen betaalde voor hem een plaats op de Kweekschool voer Zeevaart. s Toen de jongen een paar reizen had ge daan, was hij een flink matroos en werd dóór tusschenkomst van zijn beschermer weldra stuurman op een goed schip. Na twaalf jaar was wilde Hein kapitein en nooit vergat hij de geschiedenis van den drenke ling, voor wiens redding hij gevangen had 'gezeten, doch die hem ten slotte toch geluk had aangebracht. 0 Er wordt natuurlijk weer vreeselijk naar Zaterdagavond verlangd en als de kinder courant dan verschijnt dan kunn,en eenigen zeer verheugd zijn als ze hun naam lezen bij de prijzen en weer heel velen zullen zuchten: „hè alweer niet; ik zou nu toch zóó graag eens een prijs hebben gehad." Ja kinderen lief. ik kan er niets aan doen, er zijn zóóvelen, die al dikwijls meededen en nog nooit een prijs kregen, da*r soiit het mij eerlijk gezegd het meeste voor. Ook zijn er velen, die altijd heel trouw meedoen en aan wie ik o zoo graag voor de tweede maal een prijs zou geven, maar ik kan er toch niets- aan doen. Het was toch immers al heerlijk, "dat er ditmaal 8 prijzen waren in plaats van 4. Er waren bij het le prijs raadsel der grooteren onderdeel^n, die ik ook voor goed rekende, zooals voor den j meisjesnaam is Elizabeth. Magdalqna. Ca tharina allemaal goed; en in plaats van vondeling een beklagenswaardig kind, van 9 letters waarvan de middelste letter een e is, kreeg ik ook andere woorden, die heel aardig gevonden waren en die ik dus voor goeu rekende. En Julimaand of hooimaand 'vnatuurlijk allebei goed. 1 Nu, wat denk'je? Wie zal 't winnen? Ik geloof niet Kraal en Vaal, Moeder Kukel zal ze grijpen, Pikken zelfs met veèl kabaal. Maar 'k heb niets geen medelijden, 't Is hun welverdiende straf, 'k Denk, van Moeder Kukel's ei'ren Blijft het tweetal voortaan af! H- Zooals jullie onder de raadselrubriek zult lezen, moeten voorloopig de brieven Maan dags vóór 5 uur aan het bureau „Leidsch Dagblad zijn. daar ik van af 17 Juli in Kloosterzande (Zeeland) ben en de brieven mij dus naar daar moeten opgezonden worden en dan hebben jullie toch ook wel genoeg tijd voor de raadsels tot Maandags 5 uur. Het is vacantie, dus wie in Leiden is en geen logees heeft en zin heeft om mee te doen, kan het wel klaar krijgen. Wie ge woon is mij den brief over de post te zen den, moet dien 's Maandags verzenden naar Kloosterzande (Zeeland). In de eerstvolgende weken zullen er velen ontbreken, dat begrijp ik volkomen; als men uit logeeren is, heeft men de kindercourant niet. Het was te merken dèit velen met deze groote hitte niet zoo vlug zijn, want ik miste verscheidene kinderen die altijd de prijs raadsels oplossen. Nu het is te begrijpen, de warmte is wél hevig op eens en dan kan men lang niet zóo goed denken en zoo vlug werken. Ik las ook in zóóvele brieven over hoofdpijn en ziek zijn van de warmte, ik kan er mij best in verplaatsen want ik heb zelf ook veel hoofdpijn met deze hitte'; ik kan er beslist niet tegen. Willem van der Horst, het doet mij echt plezier, dat jij een prijs hebt: dat is een aardig nieuwtje, dat je aart Moeder kunt vertellen, als je haar gaat bezoeken en als jij je prijs dan hebt gehaald, dan moet je dien ook eens meenemen om naar te la ten zien. Margit Pittner, als deze kindercourant komt, ben jij al in Boedapest, maar dan zal Tante je zeker wel willen schrijven, dat ik je wel bedank voor je hartelijken brief. Och wat zullen 'alle Hongaarsche kinderen het warm hebben dezer dagen on hun terugreis. Viertal Hoope, dapk vopr de brieven. Wat heeft Anna een goeden verjaardag gehad en veel cadeautjes gekregen. Wel grappig als 't nu voortaan een viertal Hoope zal zijn. Annie van Beek, als je in de vacantie uit logeeren gaat. dan sla je maar een paar weken over, dat zullen heel veel kindéren wel doen in de zomervacantie. Als ik later, nu nog niet hoor. nieuwe raadsels noodig heb. dan mag jij er mij ook toezenden. Piet Oosldam, heb jij zooveel broertjes of zusjes? Ik kreeg nu opeens 4 briev»n. Lena van Weizen. als jij deze warmte i zoo prettig vindt om te fietsen, dan hoop ik dat je tijd en gelegenheid zult hebben om r /link van te profiteeren Ik fiets nooit, dus kan het je niet nadoen. Marie van Dijk, noern je jezelf nu nog-e- ongeluksvogel bij het loten, neen toch? Dal tweede woord van het eerste prijsraadsel had je heel aardig bedacht, dat mo0* ik I zeggen. Annie Zirkzee, het is best hoor, als i| geen brief krijg, dan weet ik, dat je naa Amsterdam bent gegaan. Annie Amptmeyer. gelukkig dat je zor gauw weer beter was, want dat zou niet prettig zijn in deze temperatuur ziek in bed te moeten liggen. Nelly van der Wilden, dat lijkt mij niet prettig om tegelijk met 2 vreemde talen iel beginnen. Had je op deze school tot nu loei geen Fransch geleerd? Anton van Brussel, dank voor de twee aardige ansichten uit Friesland, die ik in. je brief vond. Ben je daar wel eens gew&jst; op dat plaatsje van die briefkaarten? Gerrie Slootweg, vóórdat ik je brief met raadseloplossingen kreeg kwam je mooiej briefkaart met het Czaar Peterhuisje al.. Wel bedankt er voor. Heb je veel genoten?; Jo Liese, je was zeker erg gelukkig toen je zag, dat je een prijs had gewonnen? Ja zeker mag jij nog met de kleineren meedoen. Pas maar goed op, dat de poes de kui kentjes niet kan pakken. De dne zusjes Uittenbogaard zijn toch hoop ik alle drie verheugd, omdat een van hen een prijs heeft, geloot, want al behoort het boek dan aan Diewertje, je kunt het alle drie toch lezen. Ik ben nooit mee ge-, weest om te kampeeren. In mijn jeugd de den ze dat nog niet, maar het lijkt mij heeli aardig. Adriana de Wekker, je denkt, dat het! niet lang mooi weer zal blijven, nu als je] daarmee bedoelt zulk heel warm weer, dan' hoop ik, dat jou voorspelling zal uitkomen.' We verlangden allen naar zomer, maar niet) naar zoo'n hitte. Stien de Wekker, heb je Zondag ook veeli vliegmachines gezien en er in gezeten, al- vloog de machine niet. Mien van de Nouwland als jij zoo bekend bent daar in de Haarlemmerhout dan weet je zeker ook dat prachtige, groote witte huis aan het einde van de Elout aan de Soan- jaardslaan. Daar logeerde ik verleden week. Marie Laman geloof j'e ook niet, dat dit een soort hittegolf is die over ons land is gekomen? Ik hoop, dat die golf gauw voor- bij zal gaan. Annie Snel, je had mij ai heel lang Tante mogen noemen, je doet al zoo lang trouw* mee. Dat hoefde je niet eens te vragen. Jij] behoort helaas niet lot de gelukkigen, maar! zijn er wel vriendinnen of kennisjes bij? Jo en Neeltje van Leeuwen, dat trof al heel slecht dat jullie de courant, pas Maan-' dags kreeg, en dat er nu juist prijsraadsels' waren. Neeltje vraagt of ik met dit warme] weer veel naar zee of het bosch ga. Neen,* ik kan niet tegen de warrnte, heb er hoofd pijn van en blijf daarom steeds kalm thuis. Annie Krüger, ik vind het heel aardig als je eens wilt probeeren om mij een Holland-.' schen brief te schrijven bij de raadsels. Jeannette Verboog, dat is dus bij jullie wel een huis vol meisjes als jij nog zeven zusjes hebt. En zijn er heelemaal geen jon-' gens? Ik ben een keer 's avonds aan zee ge weest toen was het er wel lekker, maar overdag niet .als de zon nog zoo fel schijnt.' Bob, wil je zooals alle kinderen, ook al tijd je achternaam er bij zetten, ik heb zóó; ontzettend veel te onthouden van mijn raad-' seljeugd en dan is het mij veel gemakkelij-, ker als de naam er voluit staat. .Harretje en Stientje Erkelens, jullie vra gen of het in Den Haag net zoo heet is als in Leiden? O, ontzettend. Heb je al in zee gezwommen, en is het goed bevallen. Dirkje Hoogerdijk het spijt mij vot je, dat je zoovele uren hebt doorgebracht met; de prijsraadsels zonder ze kunnen op-, lossen. Zusjes Aanen, zal Mollie dan den prijs gaan halen nu Betsie te bed ligt?' En is dan het boek voor jullie samen? Simon en Gerrie Schoeman, is het een prettige dag geweest toen je met de school uitging? Ik ben het totaal niet met je eens dat dit een heerlijke warmte is. Annie de Kier, je mag het samen met ie zusje Nelly doen, of zij mag met potlood, schrijven als ze nog niet met inkt schrijft, d?it is mij allebei goed. Piet Gertenaar. dat is aardig, dat je mij •n briefkaart stuurde waarop het Volks- 'ïuis staat, waar je mij zoo dikwijls over schrijft Ik zou het je niet nadoen als jk' hoofdpijn had van de warmte om dan van de duinen te gaan rollen en te voetballen. Jo Taffijn, dat hoop ik met je, dat het in

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 15