DAGBLAD. Woensdag 11 Juli 1923. EERSTE BLAD. Officieele Kennisgeving STADSNIEUWS. FEUILLETON Het voornaamste nieuws van heden, a PRIJS DER ADVERTENTIEN: <80 Cis. per rcï&L Bij rejelabonnamont belanffrijï !,aEePradvertenli5n, nitsbitend btf rooruifte- 'l faling. Woensdags en ZateiWags 50 Ots.. bij een jnasimnm aantal woorden van 30. Incasso voljrens postrecbt. Voor eventueele op zending van brieven 10 Cts. porto to betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeinrispiein. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. Postclièqne* en Girodienst No. 57G55. Postbus No. 54, PRIJS DEZER COURANT: ~T Voor' telden p. 3 mn'd. 2.35, p. weeS Ö.Ï9 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zgd^ 1 per week - h 0.13 Franco per post 2.35 H* porloïostcfi/ Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen Nummer 19430. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar SCHELVÏSCH a fO.llrtO.16, SCHOL a f.0.17—10.21f 0.25, en KA- BEU AU W a f 0,32 per pond. N. C. DE G1JSELAAR, Burgemeester Leiden, 11 Juli 1923. Onze Grachten. Het zal menig ingezetene dezer dagen op gevallen zijn, dat, niettegenstaande de «warmte, onze grachten niet veel erger slin ken. Dit is gelegen in het feit, dat Rijnland te Gouda zeer veel TJselwater in laat, en wel zooveel, dat onze hoofdgrachten op het oogenblik voor bijna 1/5 deel IJsselwater bevatten. Een proef op de som, dat het beloog van den lieer F. B. ICrantz volkomen juist was; dus dat het plan van de Provincie gevolgd 'm o e l worden. Nog beter zou de toestand worden, indien te Katwijk af cn toe een weinig geloosd werd, hetgeen vooral bij Z.-O. wind dadelijk suc- ces gèeft.. Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus Toegelaten zijn tot de eerste klasse; F. J. Asperslagh, B. H. Bakker, II. van Boelen, A. L. Beker, J. P. v. Beukering, L. M. Boon, G Bosman, H. J. Bols, P. de Bruin, L. B. Chavannes, J, W. Dee, Anna G. B. Dekking, Ingor A. M. Dingemans, A. V. C. L. Dingemans, J. van Doorn, G. J. Ebb ink, Nini, Engberls, W. Engberts, A. J. Ensink, W B G. A. M. Fleerkamp, G. J. Flim, I. A. Fontijn, W. F. Gravendaal, J. J. de Haas, H. Tlagemans, J. A. M. van Wee ringen, P^ Herfst, Berna. U. Hom mes, E. J. Iioogenstraaten, H. J. Hoo- genslraaten, J var» Jterson, F. A. A. M. Janssèns, A. C. J. de Jong, Ph. de Jongh, TI. Jonker, A. Kamp, P. van der KIugt, F. Kors, A. D. de Koster, J. J. Kuik, P. van de Leeden, J. F. M. Molkenboer, Ga. H. Mulder, J. van Nes, W. L. J. de Nie, P. van Noord, A. J. Pqlling; D. A. Peter, M. G. Le Poole, -A. G. Ter Poorte, lJsbra. J. Schouten, li. G. Snijders, J. F. Stapel, K. J. f Slavcrman, D. J. Stol, C. Tjebbes, J. J. Ven- H. huizen, D. J. N. Verboog, J. G. Vermeulen, l A. F. Vlag, Anna E. de Vries, K. T. Wald- 5 köller, R. de Wilde, H. J. van Wijk, G. S. f Zaalberg, Anna M. v. d. Zanden, J. W. van Zoest, J. Zuurdeeg. Christelijke H. B. S. met vijfjarigen cursus. Toegelaten zijn tol de eerste klasse; S. J. Berlel, H: J. Boorsma, H. Bos, F. W. Buurman, J. A. Burger, B. Coiis, A. Donkers, C. D. van Es, Calo W. Fontein, G. P. F. van der Heide, J. van Holten, Fre- derika G. Huurman, D. de Jong, J. de Kier, A. Koning, J. Koning, Jo Kuyper, L. J. p" Kuypers, J. van Leeuwen, J. Offringa, G. I A. de Reede. A. van lteoyen en G. N. van der Wilk. 9. Na afgelegd examen tot de eerste klasse Karei J. Ruysch van Dug leren cn Johan II. van Dorp. Tot de tweeds klasse; Hendrik G. Hof man. Tot de vierde klasse: Willem J. Hofman (voor waardel ijk). Afgewezen voor de eerste klasse 4 can- didc'ilcn en voor de derde klasse twee can- - didatcn. Bil het Engelsch van ADELINE SERGEANT. 85) Eén der dingen, welke dien tijd zwaar bij Catherine wugen, was het feit, dat Lau- trens de waarheid nog niet wist. Moest zij hem zien sterven, voordat hij haar „moe der" had genoemd? Hij was bijna niet bij bewustzijn geweest, sedert hij in buis geko men was, en zelfs in zijn heldere ocigen- blikken had zij niet kunnen wagen hem op te winnen, door hem te zeggen, wat zij wist. Eens had hij tranen van geluk dn haar oogen doen komen door tc fluisteren „Ben ik werkelijk hier, bij u?" „Ja, lieveling, ik pas je op", zei ze, „Daar ben ik blij om." En hij was rustiger dan gewoonlijk ge weest eenige uren lang na dat korte ge sprek. Zij vroeg raad aan den dokter, die niet veel zei en bang was een meening uit te spreken; maar eindelijk zei hij haar, dat, als de patiënt wat vroeg, zij 'hem zonder gevaar rustig antwoorden kon. En de dag kwam, dat Laurens, zoo zwak als een kind, zijn ocigen naar haar opsloeg met den ouden glimlach er in, en zcide, alsof hij 'een gesprek vervolgde, dat hij reeds begon nen was: „Mijnheer Holden weet nietwaar?" >jfk geloof het wel, lieveling," zei Caj Stedelijk Gymnasium. Bevorderd van dc eerste naar de tweede klasse: J. Blankenaar, A. G. de Blécourt, J Bronsgeest, A. C. Cosman, Gerda E. Goe- koop, N. W. Ilannivoort, Anna E. van der Heide, Jeanne II. Heringa, Joh. Pijnacker Hordijk, N. Huisman, W. J. Jongbloed, Olga J. Mcijcrs, Em. M. F. Roëll, G. J. van Bende- gom, N. Le Grand, G. F. II. Locher, Joh M. Manders, D. Pel, J. H. Pel, J. II. Plooy, J. Pos, Gberlr. A. Rauws, L. Ricmens, P. J. Smink, Ina M. A. Tendeloo, Ada Vogel, Lijsje de Wit te, P. J. Wuite. Niet bevorderd 5. Van de tweede naar de derde klasse; Calh. S. Blok, Cath. M. van Blom, A. van Bockcl, Ilcndr. M. Boekwijt, Coba de Boer, J. A. Boorsma, Anna Bruining, A. Gorls, G. G. Th. van Dorp, J. C. van Eek, Pielcrn. F. Faber, Helb A. Goedhart, Marg. dc Graaff, Tony Hirsching, Isa van der Hoeve, Joh. M. Hoo- genboom, D. L. Hulst, Em. Anne Oort, Joh. H. Menningh, Annie R. Mootenburgh, F. H. Parmenlier, Phil. S. E. Romcijn, Anna E. Ruisch van Dugteren, Annie Sarfoedin, F. M. A. Schokking, Joh. C. Serel, W. F. Sikman Agnes de Sitter, Maria A. Sobels, Garla Ver steeg, W. G. de Visser, E. G. Wesselink, G. M de Wijs, W. II. Zaaijer, Maria J. Zeelen- berg. Niet bevorderd 5. Van de derde naar de vierde klasse; J. R. van Blom, Amélie M. B. Bresson, Const. F. van Dorp, Martha M. Driessen, Nellie E. Gorter, Laura D. Hamming, M. J. Ilee- ring, Joh. G. Herfst, J. li. Iluizinga, J. F. Kok. G. W. Locher, C. A. de Meijere, Marg. Muijs van de Moer, Anne J. Storm van Leeuwen, G. IC. Terpslra, J. Verweij, Maria M. Veldhuijzen, P. Dijk. Voorwaardelijk: Kreina Pos. Van de vierde naar de vijfde klasse; An na H. de Blécourt, Maria E. Blok, Amalia C J. Boot, II. Bruining, D. Burgcrsdijk, J. A. Hannivoort, S. J. van der Hoeven, Laura Ongkiehong. J. Jacq. Iioogenbooin, A. F. Hoorweg, L. Iluizinga, R. Josson. R. Juijnboll, P. G. Kok, W. J. Koningb, Nelly Kromwijk, P. J. D. van Malssen, Jo hanna S. Q. Muijs van de Moer, May Moo lenburgh, P. Overduin, G. Splinter, L. Stcll- wagen, E. Tappenbeck, II. G. Tersleeg, J. Verwer, W. van der Voort, J. II. Zaaijer, Anike Zuijdhoff. Van de vijfde naar de zesde klasse: A. R. Blok, Annie Fleerkamp, A. M. Gerslel, Lucie M. Gorter, Fran, dc Graaf, J. F. Ilennernan, Joh. W. Herfst, Suze van dor Hoeve, Emily W. D. Kucnen, Annjgje van Mels, N. Hl Muller, A. Pel, Aagje Plooy, Adriana Plooy, G. M. Seret, Corn. J. Zand voort. H. B. S. voor Meisjes. Beyorderd van do lsle naar de 2de kl. 19 1., niet bev. 5. Bevorderd van de 2de naar de 3de kl. 17 leerl. Bevorderd van dc 3de naar dc 4de kl. 18 1., voorw. bev. I, niet bev. 1, Bevorderd van dc 4de naar de 5de kl. 9 leerl. Aan 6 leerl. van de 5de kl. werd het di ploma voor volledig onderwijs uitgereikt: (in alph. volgorde) E. G. Alt, O. M. Borgcr- hoff Mulder, M. Engels, C. II. Gerritsen, G. Stapel en W. C. ter SpitJ. De Voordorp-bazaar. Het kinderhuis „Voordorp", onder Lei derdorp, do stichting der Diaconie van do Ned. Herv. Gem. te Leiden, die er haar voogdijkinderen opvoedt, heeft een paar minder aangename jaren doorgemaakt; maar thans werken alle predikanten in de Gemeente, mitsgaders de kerkelijke corpo raties in harmonie samen om de stichting moer en meer aan haar doel te doen beant woorden. Het Btreven van hek tegenwoordig be stuur is er-vooral op gericht geweest door vermeerdering der inkomsten en door be zuiniging óp de uitgaven, deze beide meer en meer met elkaar in overeenstemming te brengen, opdat het tekort, hetwelk jaar lijks door de Diaconie moet worden bijge past zóo mogelijk tot nul zou kunnen wor den gereduceerd. Zoo werden in 1922 de uitgaven van rond f 80.000 teruggebracht op ƒ-64.000 en het bestuur becijferde met vreugde, dat er een batig saldo zou zijn verkregen van 223. Maar het liep anders. Het was tot dus verre regel geweest,, dat 'de Rijkssubsidie geboekt werd op de rekening van het jaar waarin zij werd ontvangen. Niet zuiver, maar Volgens deze, ook dit maal gevolgde methótfe, boekte het bestuur het bedrag voor .eersfein 1922 werd ontvangen, op dat j«ar. De Diaconie brak echter met dit juiste systeem; het bedrag? moest dienen voor delging van het/ tekort over 1921 zelf en zoo bleef or voor 1922 nog weer een aan zienlijk te kort. Maar hel huidige bestuur en niej hel minst zijn voorzitter ds. G. II. Beekenkamp, is optimist. Bczuinging kan het wel dank zij de mede werking van do directrice en het personeel der stichting; dat hebben wij hoven gecon stateerd. Nu moeten de inkomsten nog wor den vermeerderd. En daarvoor werken be halve het personeel, een dameskrans cn een bazar-corumissie samen. Een vroegere ge houden bazar bracht een mooi sommetje op en nu Tfeben de vrienden der f Lichting weer een bazar welen in elkaar te zetten, die den eersten nog in menig opzicht overtreft. Wij hadden liet genoegen onder leiding van de directrice en haar helpsters hem 1e bezichtigen. Het eerst en hét meest trof ons het mooie werk van; de verpleegden zelf: dameshand- werken van de meisjes, snij- en zaagwerk van -de jongens. Men kan zich haast niet voorstellen, dat de verwaarloosde knapen en meisjes hier opgenomen, zoover kunnen worden gebracht, dat zij daartoe in slaat zijn. Daarnaast, vindt men het door dr*iv voor dit doel gevormden dameskrans gemaaklen werk. En dan komt eindelijk derijke collectie van door vrienden der stichting geschonken goederen veel en velerlei, „voor elk- wat wils" had men boven den ingang der zaal kunnen plaatsen. Én dat alles wordt op velerlei wijze aan den man gebracht. „Deze bazaar brengt u licht 500 A G00 op", "zeiden wij den voorzitter. Deze lachte en antwoordde: „minder dan voor 1000 doe ik liet niet. En het komt er (lat verzeker ik u" Dinsdagmiddag werd de bazaar officieel geopend in tegenwoordigheid van een aantal vrienden en vriendinnen- der stichting. Ds. Beekenkamp, hield nadat gemeen schappelijk Psalm 103 1 was gezongen cn hij Item. 12 van vers 4.tot 13 had gelezen een korte rede waarin hij allereerst God den Heer dankte voor hetgeen Ilij voor dc.n stich ting is geweest en voor den zegen van Hern, op het werk op, ,Voordorp" verkregen. Voor dat werk danken wij, met de bekwame ijve rige directrice, al hare helpsters en helpers, den dameskrans en de bazaar-commissie. God heeft hun ijver, leest en kracht geschon- ken om voor de stichting en voor de ver pleegden lot ccn zegen te zijn. Het jaar 1922 is een proefjaar geweest na de abnormale lijden die er aan vooraf zijn gegaan, zeide spr. vooral met het oog op de bijzondere omstandigheden, waardoor nief vast op de Rijkssubsidie kon worden gere kend, moet het wachtwoord bezuiniging zijn. Bezuiniging met versland uitgevoerd, zoodat het werk er niet onder lijdt. Spr. ging daarna den financieelen toestand na én kwam tot ongeveer dezelfde conclusie als in den aanhef door ons vermeld. Spr. dankte voor het welslagen van den eersten bazaar en hij hoopte,, dat de tweede evengoed zal- slagen. Zeer roemde hij het werk door de verpleég- den zelf, onder leiding van het personeel gemaakt en den arbeid van den dameskrans en de bazaar-commissie om verder ook den -Voogdijraad te noemen, den kerkeraad in wijk II en den heer Pander, benevens den heer Sirag, waarna hij den bazaar voor ge- therine, ofschoon zij niet precies wist, wat hij bedoelde. „Wie ben ik dan?" Eindelijk begreep zij het. „Boste Laurens, zei ze, haar koele, zach te hand op zijn voorhoofd leggend, ?',je bent mijn jongen mijn zoon. Het is alles in orde er was slechts oen misverstand er is geen schande. Je behoort aan mij." Hij waft te zwsk om onrustig te zijn. Hij lag met zijn oogen op haar gelaat geves tigd, en toen zij zioh boog en hem kuste, haalde hij diep adom van verlichting en van vreugde. „Nu kan ik het gelooven," fluisterde hij bij zichzelf. Toen viel bij in een diepen, rusfcigen slaap, en zij vroeg zioh af, of hij haar wer kelijk begrepen had; maar toen hij ont waakte, werd haar twijfel weggenomen, want zoodra zijn oogen de hare weer ont moetten, mompelde hij het woord, dat zij zoo verlangd had om te hooren. „Moeder „Mijn zoon. Mijn Laurens, mijn eige; lieve jongen!" Hij viel weer bijna dadelijk in slaap, 'en sliep vele uren achtereen maar het was een versterkende, gezonde sluimering, die het keerpunt van zijn ziekte was. Van dat oogenblik af was het te zien, dat hij her= stellen zou. John Holden hoorde van 'do verbetering in zijn toestand, en voelde met een rilling, dat hij uitstel gekregen had. Maar dat was ook alles. Hem was niets vergeven, noch was hij vrijgesproken. Het duurde cenigen tijd, voordat CafTic- rino Laurens do gehcele geschiedenis durf de vertellen of ten minste zooveel, als zij hem wilde laten weten. Zij raakte maar heel even het gedrag van den heer Holden aan. Zij stelde de wreede onbedachtzaam heid van Gerard do Manden Ln het gun stigst mogelijke daglicht. Maar onder deze omstandigheden was het niet gemakkelijk de geschiedenis to vertelleD. Laurens werd er meer verward dan ingelicht door en de gedachte, di& alles overbccrschend bij hem was, was die van zeer groot e verbazing bij het denkbeeld, lord Broxbourne tot vader t© hebben. Volstrekt niet, omdat hij. van adel was, maar omdat hij niets geleek op den man, dien Laurens zich voorstelde, dat zijn moeder zou gekozen hebben. Hij had Catherine Holden altijd liefgehad en vereerd, en nu aanbad hij haar. Maar hij begreep Gerard do Mauden niet. Het eerste onderhoud tusschen vader en zoon zou moeilijk geweest zijn, zonder het savoir faire van lord Broxbourne en Lau- icns volkomen openhartigheid en eenvoud; deze hoedanigheden brachten hen vrij vei lig door de moeilijkheid heen. „Het is een lastige toestand voor ons beiden." zei de vader, terwijl hij naast Laurens' bed ging zitten, toen de zieke sterk genoeg voor een gesprek was „maar het is niet bepaald onze schuld." „In ieder geval niet do mijne." zei Lau rens imet een eenigszins verlegen glimlach. ,Beste jongen, dat klinkt, al&of je mij wiit beschuldigen- Ik weet niet-, hoeveel je moedor je gezegd.heeft „Niets, waardoor ik u zou kunnen be-* schuldigen," zei de jonge man, levendig. Kitty was altijd buitengewoon edelmoej dig," zei lord Bioxbourno. „Zoo zijn vrou-' wen, geloof ik de goexle opend vêrklaarde en met dankgebed zijn toe spraak sloot. Hierna werd de bazaar bezichtigd en wer den de goederen door jongedames die tege lijk thee met gebak aan boden, te koop ge steld. Verder kon men voor 15, 25 en 40 ct. postpakketten aan een geïmproviseerd post- beproeven in de grabbelton of op menige andere wijze. Er werd heel wat geld ontvangen en er lieerschle een aangename stemming .De voorzitter, ds. Beekenkamp, gaf den toon aan en zijn blijmoedige opgewektheid werk te bezielend op allen, die er tegenwoordig •waren. Terrein en zalen waren feestelijk gelooid. Wij wekken onze lezers gaa.rne op van avond een wandeling naar „Voordorp" te maken en daar het nuttige werk van het bestuur tc steunen. Feestviering der aid. Leiden van de Ned. Reis-Ver eeniging De afdeeling Leiden van de Nedcrlandsche Rcis-Yereeniging heeft feest gevierd, omdat zij 12 1/2 jaar heeft bestaan. Zij is Zondag per boot op reis geweest, zooals wij reeds gemeld hebben; zij hield gisternamiddag in „De Harmonie" een receptie, waar veten haar bestuur kwamen gclukwenschcn; en zij heeft gisteren een cabaretavond gegeven in de zalen van ,,'t Posthof". Bij het binnenkomen werden den dames bloemontuiltjes aangeboden en óp de tafel tjes in de zalen stonden vaasjes met bloemen. De afdeelingsvoorzilier, de heer Harde- weg, riep alten hot welkom toe cn knoopte aan zijn eerste woorden een beschouwing vast omtrent uitstapjes, onder zijn leiding gemaakt, en over het verheugende feit van steeds meer medeleven en vertrouwen stel len in het bestuur van de zijde der leden. Hij richtte zich inzonderheid tot de verte gen woordigers der Pers; tot het (rouwe lid den heer Kriest, die ook gezorgd had voor 'n mooie palmenversicring achter de bestuurs tafel ter gelegenheid, der gehouden receptie; tot het damescomité, hetwelk zorgde voor een mooie fielsvlag; tol het muziekensemble Sappho", dat bijna onafschéidelijk met deze afdeeling verbonden is en ook den boottocht en dezen avond wilde opluisteren, in 'tbij- I zonder tot het lid van „Sappho" den heer I Vlieland; lot den heer Geytenbeek, die van de deelnemers aan den boottocht een welge slaagde ensemble-foto maakte; tot den lieer Hemcrilc, die steeds voor lekkere sigaren zorgt, en tot de gevers van attracties bij het bal. liet ganse he gezelschap wcnschle dc voor zitter een arnusantcn avond. De tweede voorzitter, de lieer Enserinck, meende, dat nu was genaderd het oogenblik; waarop hij den heer II arde weg namens de afdeeling kon en mocht fclicileeren met diens benoeming tot voorzitter, nog niet lang geleden,, on. aan wien reeds het slagen van ecnigé tochten was te danken. Tevens bracht hij dank aan liet echtpaar Ilardewcg voor het (en geschenke geven van een vlag en een bloemenmand. - klevr, Mööy, het woord voerende namens een damescomité uit dc leden, wien zij dank zei voor hun gulle medewerking, bood de afdeeling aan een fÜLke kast ter berging van bescheiden en een voorzittershamer. Deze laatete werd vervaardigd en geschon ken door den heer A. B. van der Heydcn; voor zilveren, monleering en aanbrengen van herinneringsdaliim zorgde het comité. Te vens voorzag dit de bestuursleden van in signes en bestemde een overgebleven bedrag voor de afdeelingskas. De spreekster verzocht aon het einde van haar toespraak een hoera uit le brengen op de jubileerendc afdeeling, waaraan natuurlijk werd voldaan. De voorzitter bracht hulde en dank voor het gesprokene en voor al deze geschonken en vond hierbij even aanleiding tot een blik in de financiën der afdeeling. Het lidmaat schap der afdeeling kost slechts weinig en hiervan mefct nog een aanzienlijk percent ge stort worden in de kas der Vcreeniging. Dus Hot eigenlijke feest kon nu aanvangen. „Niet alle zelfs niet de goede 1 Moe der is cenig." „Zij ia een heilige en een engel, en dat is zij altijd geweestik ken niemand, voor wie ik grooter eerbied heb dan voor je moeder," zei lord Broxbourne, luchtig „raaar met dat al, had zij in haar jeugd een paar van de gebreken van haar sekse. Je behoeft niet zoo kwaad te kijken, jon genlief het was heel natuurlijk. Als zij in haar jeugd de dingen een beetje gemak kelijker bad opgenomen, en wat meer ver geven ha dj zouden zij en ik al deze jaren niet gescheiden geweest zijn. Het was ech ter in de eerste plaats mija schulddat wil ik niet ontkennen." „Hoe was het uw schuld? Dab heeft zij niet gezegd." „Zij overdrijft haar edelmoedigheid bijna," zei lord Broxbourne met een lach, di© misschien een zekere verlegenheid ver bergen moest; maar jo hebt het recht om het te weten. Toen zij mij voor het eerst wat vroeg omtrent de wettigheid van het huwelijk, had ik te veel het land, om haar behoorlijk te antwoorden. Ik zei haar, dat zij mij vertrouwen moest, en ik liet haar in onzekerheid, om met een jachtgezel schap uit te gaan. Natuurlijk veronderstel de ik niet, dat zij alles au grand serieux zou nemen tusschen tweo haakjes ken je Fransck? Jo moet naar Parijs gaan iecler „heer" spreekt Fransch of dat, toen ik terugkwam, zij en de verwaoKte kleine (dat was jij) en de heele huishouding verdwenen zoucten zijn, zonder ook maar iets achter te laten. Dat heb ik aan mijn heer Johu Holden te danken." BINNENLAND. Candidaatstelling van leden voor dd Eerste Kamer. De uitgaven voor de werkloozenzorg. Er zijn reeds personen Ten gevolge van de hitte gestorven. BUITENLAND. In afwachting van de uiteenzetting der Britsche regeering. Een motie van vertrouwen voor de Bek gische regeering in den Senaat. Opheffing der sancties te Buehr in het bezette gebied. Algemeene staking in Spanje oeprocla* meerd. „Sappho" had zich al laten hooren op het podium, waarvoor gerangschikt waren de prachtige bloemstukken, bij de receptie aan-» geboden door het damescomité, do leden, eenige bestuursleden, den heer en mevrouw Ilardeweg en den heer Geytenbeek, met de foto van den boottocht. En „Sappho"* deed zich nog dikwijls verder hooren. De heer Herman Slenz, conférencicr-chan^ sonnicr en dichter-zanger, zong liederen bij' dc guilaar of geaccompagneerd door Couvin;] Henri Nolles goochelde en trad op als buik spreker; Kitty Lakatos voerde in de zaal op een tapijt dansen uit. Dit Haagsche viertal had terecht veel succes: Stenz droeg heel goed voor; Couvin begeleidde best; Nolles was een handige en geestige goochelaar en voortreffelijk buikspreker en Kitty voerde haar dansen voortreffelijk uit. Op voorstel van den president aan het slot van dit gedeelte van het programma tal van .hoera's op alten, die het groote gezeL schap zoo goed vermaakt hadden. Toen een bezichtiging van een „schilde rijen-tentoonstelling" tegen enlrée, waarvan dc balen bestemd waren voor een goed doel; daarna pauze door veten builen doorge-. bracht en tot slot het bal. Broodbakkerswedstiijd. Vanwege de N. V. Meelfabriek der Nederl. Bakkerij te Rotterdam, waarvan in Leiden een Kantoor en Depot is geves tigd Haagwcg no. 40 was in het rayon Lei den in navolging van tentoonstellingen van dien aard een bakwedstrijd uilgeschre ven met het bakken van brood van haar speciaal palentmerk „Coópmeels' Glorie". De wedstrijd is verdeeld in twee klassen nl. voor water brood en voor melkbrood. Voor ieder dezer afdeelingen zijn ruim honderd inzendingen binnen gekomen. Be halve uit Leidon zijn er inzendingen uit de gemeenten AJphen, Noordwijk, Katwijk en lusschcngelegen plaatsen. De brooden moesten hedenmorgen inge leverd worden aan hel Posthof. De. inzen dingen waren voorzien van een nummer en gingen vergezeld van een gesloten en veloppe waarin de naam en woonplaats moesten zijn vermeld en buiten hel num mer van het brood, zoodat de jur„y niet weet door wien de brooden ingezonden zijn. Voor elke afdeeling worden 11 prijzen uitgereikt De jury beslaat uil de heeren M. Snuls kamp, Den Ilaag, G. C. Mulder, Utrecht en J. Poen, bakkerijleeraar te Utrecht. Iledennamiddag zes uur worden de be kroningen bekend gemaakt en zullen do prijzen worden uitgereikt. Daarna wordt ccn vergadering met de bakkers gehouden waarbij de heeren J. K. P. Kraan Jz., directeur en J. v. d. Blom, inspecteur aan de genoemde fabriek het woord zullen voeren. „Maar u hebt haar geschreven? Dat zei ze mij maar de brief raakte weg." „Zij heeft de geschiedenis zeer geschikt voor je jeugdige ooien gemaakt! Nu, zi; heeft misschien gelijk. Do jongeren zijn onze critici onze rechters. Wij zouden min der dwaasheden begaan, als wij begrepen hoe streng onze kinderen ons later zouden bcoortleeJen. Vreemd genoeg belet hun strengheid ten opzichte van ons, hun niet» op hun beurt dwaas te doen; wij doen duê tevergeefs dienst ate seinpalen en gevaar- signalen." „Hoeft u haar geschreven?" vroeg Lau rens, niet van bet puüt afgebracht door al dit moraliseeren. „Ja. En ik schreef oo-k aan John Holden. Dat heerschap mag je danken voor de on gelukken van je moeder en jo zelf; de zo laatste ziekte er bij gerekend, vermoed ik." Hij sprak met een heftige bitterheid, dio •iets nieuws was. Laurens draaide zich een beetje op zijn kussen om en keek hem aan, terwijl hij verder sprak. Er lag een eigen aardige blik in dc heldere, donkere oogen van den jongen man ccn blik, die scheen te spreken van medelijden, van een begrip, zooals zonen gewoonlijk niet hebben, ola hun vaders bekennen, dat zij verkeerd ge daan hébben. Het leek zeer veel op oen blik van Catherine en lord Broxbourne geraakte, ondanks zichzelf, onder den in vloed er van. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1