Woensdag 27 Juni 1S23, Qfficieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. PRIJS OER ADVERTENTIES: 30 C£s'. per regoï. By regclab'oimcmenl Ketan'ffrijlc 'lla-sercn prijs- Kleine adrerfentien, uitsluitend du vooruilbe- /taling. Woensdags en Zaterdags 50 Gts., bij ecri maximum aantal •woorden van 30. p. Incasso volgens postrecht. Voor event'ueele op- zending van brieven 10 Gts. porto te betalen. •Bewijsnummer 5 Gt3, Bureau Noordeindspiein. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055. Postbns No. 54. PRIJS DEZER COÜRANft V. Voof Beiden p. 5 mud. j1 2.35, p. woeï D-ÏS Buiten leiden', waar agenten gevestigd per week' '«TL ^Ö.Ï8^ Franco pe* gosf 'f 235 Ffi ptfrfokosfeiL r"~ Nummer 1941S. Oit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken visdhwinkel Visch- markt 18, tel. 1225, is DONDERDAG ver krijgbaar ZUIDERZEEBOT a f050, SCflEL- VISCH k f 0.20—f 0.23, SCHOL k f 0.16— f 0.33, MAKREEL k f 0.20, KABELJAUW k f 0.45 en TARBOT k f 0.55 per pond.. J. C. VAN DER LIP, Wetk. loco-Burgemeester. Leiden,, 27 Juni 1923.. Afsluiting Langegracht. 'Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeehe kennis aat do scheep yaart door het gedeelte van de Langegracht gelegen tegenover de Koolstraat, wegens het leggen van een zinker van do Leidsche Duinwater Maatschappij, op Donderdag 26 Juni a.s. zal zijn gestremd. J. C. VAN DER LIP, Weth. loco-Burgemeester. Van STRIJEN, Seoretaris. Leiden, 27 Juni 1923. De Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijn vergadering van den 25en September 1922, is vastgesteld de vol gende verordening: VERORDENING OP DE VEEMARKT. ARTIKEL 1. Deze verordening verstaat onder „vee" herkauwende en eenhoevige dieren en var kens, en onder Directeur" den Directeur van den Markt- en Havendienst to Leiden. Art. 2. De veemarkt w-ordt, met uitsluiting van ieder ander terrein, gehouden op do Bees tenmarkt, de Nieuwe Beestenmarkt, do Lammermarkt en, zoo noodig, ter beoor deeling van dein Directeur of die hem ver vangt, ook op de le Binnenvest gracht, met dien verstande, dat de markt voor.vetto Varkens uitsluitend onder en nabij de over kapping van de Lammermarkt, en de paardenmarkt uitsluitend op dc Lammer markt wordt gehouden. Art. 3. De markt voocr vette varkens wordt ge houden des Dinsdag, van 1 April tot cn met 30 September van des voormiddags 6 tot des namiddags 2 uur, van 1 October tot cn met 31 October van 'des voormiddags 7 tot des namiddags 2 uur, van 1 November tot en met 30 November van des voormiddags 7% tot des namid dags 2\ uur, van 1 December tot en met 31 Januari van des voormiddags 8*4 tot des namid dags 2b uur, van 1 Februari tot en met 28 of 29 Fe bruari van des voormiddag» 7% tot des namiddags 2ï/j uur> van 1 Maart tot en met 31 Maart van des voormidda/gs 7 tot des namiddags 2 uur. De paardenmarkt wordt gehouden op den eersten Dinsdag van de maanden Juni cn September, van des voormiddags 7 tot des namiddags 4 uur. De markt voor het overige vee wordt ge- Kouden des Vrminors.- en i-0 de week vóór Pasohen des Woensdags, van 1 Januari tot en met 15 Januari van des voormiddags 8*4 tot des namiddags 2|4> uur, van 16 Januari tot en met 31 Januari van des voormiddags 8 tot des namiddags 2*/2 uur, van 1 'Februari tot en met 18 Februari van nes voormlddags 7$t tot des namiddags SM/Ó uur. van 16 Februari tot en met 28 of 29 Fe bruari van -des vooraniddags 7% *tot des na middags 2 uur, van l Maart tot en met 15 Maart van des voormiddags 6% tot des namiddags 2b uur. van 16 Maart tot en met 31 Maart van des voormiddags 6'4 tot des namiddags 2 uur, van 1 April tot en met 15 April van des voormiddags 5% tot des namiddags 3 uur, van 16 April tot en met 31 Augustus van des voormiddags 5*/t> tot des namiddags 3 uur, van 1 September tot en met 15 Septem ber van des voormiddags 5% tot des na middags 3 uur, van 16 September tot en met 80 Septem ber van des voormiddags 6 tot des namid dags 31/2 uur, van 1 October tot en met 15 October van des voormiddags 7 tot des namiddags 3Y2 uur, van 16 October tot en met 31 October van des vootrmiddage 7 tot des namiddags uur, van 1 November tot en mot 15 November Tan des voormiddags 7£ tot des namiddags 3 uur, van 16 November tot en met 30 Novem ber van des voormiddags 7tot des na middags 3 uurt van December tot en met 31 December van des voormiddags 8*4 tot des namiddags 21/2 uur, Met dien verstande, dat, indien ten ge- volge van de invoering van den wet tel ijken zomertijd het aanvangsuur eener markt vóór zonsopgang mocht vallen, dat aan vangsuur wordt gesteld op een nader door Burgemeester en Wethouders te bepalen tijdstip, op of na zonsopgang vallende, en onverminderd het bepaalde bij artikel 2 van de verordening, houdende aanwijzing van de dagen, uren en plaatsen voor het hou den van de verschillende markten en van veilingen van ooft, en bij artikel 1 van de verordening op do Markten. 'Art. 4. Hei is, behoudens het'bepaald© -in de ar tikelen 1$ en 32, verboden vee öp het in artikel'2'bedeelde marletter rem 'te brengen, 'te doen brengen of 'te .hebben buiten de in 'óf krachtens artikel 3 voor het 'houden van elke moikt aangewezen uren. Art. 5. De plaatsing van do verschillende dier soorten op het marktterrein wordt, uiet in achtneming van het bepaalde bij artikel .2, door den Directeur geregeld in dier voege, dat voor elke soort een.afzonderlijk ge deelte van het terrein wordt aangewezen. Art. 6. Het is verboden, tenzij met toestemming van den Directeur ,aan de zij- of kcerbaües en aan den huizenkant van de Beesten markt tusschen de Sleenstraat en de Nieuwe Beestenmarkt, vee te plaatsen. Art. 7. Het is verboden in de bestaande of aan gegeven loop- of rijpaden van het markt terrein vee of goederen te plaatsen, of op de Lammermarkt, kooien, korven of hokken te plaatsen builen het overkapte terrein of het verlengde daarvan (de straalgool). Art. 8. Het is verboden vee langs anderen weg dan door de hieronder bedoelde toegangen ter -markt aan le voeren a. groot vee (waaronder hier wordt ver staan: paarden, runderen en graskalveren) door de toegangen aan de Steenstraat (zijde Stationsweg), aan den Ouden Singel en de Turfmarktsbrug en aan de le Binnenvest- gracht; b. klein vee (waaronder hier wordt ver slaan: vette en nuchtere kalveren, schapen, lammeren, varkens, biggen, bokken en gei ten) door de toegangen aan de le Bmnen- vestgracht én bij het IJkkanloor. Bij dezen lcntslen toegang moeten varkens cn biggen bij voorkeur aan de zuidzijde en het overige kleine vee aan de noordzijde van de Lam mermarkt worden aangevoerd. De aanvoer van varkens op de vetle-var- kensmarkt heeft plaats langs de zijde van het IJkkantoor. De Directeur is bevoegd om bijzondere redenen of in het belang van het veeatlse- nijkundig onderzoek lijdelijk verandering le brengen in de wijze van aanvoer en, zoo noodig, ook den toegang aan de 2e Binnen- veslgracht voor den aanvoer open te stel len. Art. 9. Onverminderd het bepaalde bij artikel 11, moet het vee aan alle toegangen geregeld achter elkaar, stapvoets en van iederen eigenaar afzonderlijk worden aangevoerd, ten einde het onderzoek door den veeartse- r.ijkundigen dienst en de geldelijke controle te bevorderen en opstoppingen le voorkomen, en mag bij den hoofdingang aan den Ouden Singel en de Turfmarktsbrug het vee slechts beurtelings van de zijden van den Ouden Singel en van de Turfmarktsbrug, in koppels van ten hoogste 15 stuks tegelijk, worden aangevoerd Ter bevordering van een geregelden aan voer is het verboden vee bij de toegangen onnoodig op te jagen of aan denzelfden wal uit meer dan één boot tegelijk vee te lossen. Art. 10. Het is verboden vee te lossen langs den walkant van de Beestenmarkt. Bij het lossen of laden van vee, voor de markt bestemd of daarvan weggevoerd, is ieder verplicht ziüh te gedragen naar de be velen. -door of namens den Direcleur gege ven, .zoowel wat betreft de >plaal8 waar, als •de volgorde waarin <mwc>t worden 'getost öf geboden. Art. 11. Het is verboden eenhoevige dieren en vrouwelijke runderen boven 1 jaar anders dan geleid door middel van een halster of koptouw of in grooter aantal dan twee tê- gelijk langs één toegang ter markt aan te voeren. Art. 12. Het is verboden vee 'op het marktterrein te brengen, te doen brengen of te hebben, dat niet tevoren ter plaatse van gemeentewege veeartsenijkundig is onderzocht en tot de markt toegelaten. Art. 13. Het is verboden om, voordat de verschul digde marktpenningen zijn voldaan, vee op het marktterrein te brengen, te. houden of toe te laten. Art. 14. Het is verboden ter plaatsing van vee op het marktterrein een andere of meer ruimte in te nemen, dan daartoe door den Directeur of die hem vervangt, is aangewezen. Art. 15. Het is verboden van een uur vóór den aanvang van de markt, bedoeld in het derde lid van art. 3, lot na afloop daarvan, vee, dat niet voor die markt bestemd is of niet daarvan wordt weggevoerd, over het markt terrein of over het gedeelte van de Steen- straat tusschen de Morschstraat en de Sint Aagtenstraat te vervoeren, of tijdens die markt op het marktterrein of op de Steen- straat paarden te monsteren of te laten dra ven. Art. 16. Onverminderd het.bepaalde bij artikel 455 van het Wetboek van Strafrecht is het ver boden: a. nuchtere kalveren,£zob wel op als bui ten het marktterrein, aiiders le binden dan met zacht jute- of z.gj Spaansch biezen- touw, ter dikte in doorsnede van ten min ste 1 c.M. en volgens model, in de verschil lende marktkantoren aanwezig, - en anders dan zóó, dat tusschen de huid en het touw zooveel speling is, dat geen letsel of druk king aan de huid of daaronder gelegen dee- •len wordt toegebracht; b. nuchtere kalveren, al öf niet gebonden, t op te lichten of le dragen 'aan tff tusschen de pooten en aan den staart; c. slieren anders dan behoorlijk geknie band en, indien zij ouder dan Vh jaar zijn, bovendien anders dan voorzien van een neusring, op het marktterrein te brengen, te doen brengen of houden. Art. 17. Beheerders cn geleiders van nuchtere kal veren zijn verplicht zorg le dragen, dat deze, zoodra zij op de voor hen bestemde plaatsen op het markterrcin zijn gekomen, van de touwen, waarmede de pooten zijn vastge bonden, worden ontdaan en niet eerder we der worden gebonden dan ten hoogste 1/4 uur voordat zij van het marktterrein worden weggevoerd. Zij zijn verplicht zorg te dragen, dat de niet gebonden nuchtere kalveren op het marktterrein heizij in hokken worden ge plaatst, hetzij aan een louw, aan den kop bevestigd, worden vastgehouden, of wel aan het daarvoor bestemde ijzeren hek worden vastgebonden, alsook dat nuchtere kalveren, wanneer zij op het marktterrein gebonden zijn, op een ter beoordeeling van den Di recteur, of die hem vervangt, voldoende hoe veelheid stroo liggen. Art. 18. Het is den beheerders of geleiders verbo nden paarden, runderen, gras- en vette kal veren, ezels, muilezels, muildieren, bokken en geiten anders dan vastgebonden aan de balies, gordingen of touwen, en schapen, lammeren, varkens en biggen builen de daarvoor bestemde hokken, kooien of kor ven op het, marktterrein te doen verblijven. Art, 19. Het is den eigenaars of beheerders ver boden vee langer dan een half uur na het eindigen van de markt op het marktterrein te hebben. Art. 20. Het is verboden: a. onzuiver of reed9 gebruikt stroo of strooisel op het marktterrein te brengen; b. gedurende de markt stroo of strooisel uit de hokken, of mest van het marktterrein weg te voeren. Art. 21. Onverminderd het bepaalde bij artikel 20 sub b is het aan een ieder, behalve aan do pachters van den afval der markt en de door dezen daarmede belaste personen, verboden stroo, strooisel of mest van het marktter rein weg te voeren. Art. 22. Het is verboden, tenzij daartoe gemach tigd door den Directeur, op de hokken of palen namen te schrijven of de op de hok ken of palen geschreven namen te veran deren, uit te wisschen, onleesbaar te maken of er andere namen bij te schrijven. Art. 23. Het is verboden melkgevende koeien met gevuldeuiers van het marktterrein weg te voeren, tenzij met toestemming van den met de keuring belasten veearts. Art. 24. Van gemeentewege wordt tot bijstand en ter beschikking van de met de keuring be laste veeartsen op de plaats waar het on derzoek van het vee geschiedt, het noodige hulppersoneel voor het veeartsenijkundig toezicht beschikbaar gesteld en worden de noodige middelen ter reiniging en ontsmet ting, zooals handdoeken, -creoline, enz. ver strekt. Voor de mét het onder-zoek belaste vee artsen wordt nabij de plaats, waar het on derzoek van het vee geschiedt, een over dekte localileit beschikbaar gesteld. Art. 25. Wanneer en voorzoover &e inspecteur- districtshoofd zulks bij het dreigen, optro- den of heerschen eener besmettelijke vee ziekte noodig acht, zal een verscherpt markt toezicht worden gehouden. 'Art. 26. Het is verboden vee, dat gevaarlijk blijkt te zijn, op het marktterrein te brengen, te doen brengen of aldaar te hebben. Art. 27. Voor 'dë afzondering van vee, in beslag genomen krachtens de Veewet of de te ha- rer uitvoering gegeven bepalingen, is be stemd de stal, staande nabij den molen ),De Valk"- en de 2e Binnenvest.grachtt Art. 28,j Get is verboden buiten noodzaak vee öp Het marktterrein te dooden, of aan, bloedige operaties te onderwerpen. Art. 29, Onverminderd Het bepaalde bH artikel 184 van het 5Vetboek van Strafrecht is het frerbodeq flO feet bet veeartsenijkundig On derzoek belaste ambtenaren in de uitoefe ning van hunne werkzaamheden te hinde ren of het onderzoek op eenigerlei wijze te bemoeilijken. Hij die vee ter markt aanvoert, is, zoo dit van hem verlangd wordt, verplicht den in het vorig lid bedoelden ambtenaren ten behoeve van het het ondeizoek de noodige hulp te verleenen. Art. 30. Het is verboden de orde op de markt te yerstoren. Ieder 'die zich aldaar bevindt, is verplicht onmiddellijk te gehoorzamen aan de beve len, door den Directeur, of die hem ver vangt, of door de politie in het belang van de openbare orde of veiligheid of ter hand having van do bepalingen van deze veror dening of va® het •krachtens artikel 31 door "Burgemeester en Wethouders uitgevaardig de regtemeat gegeven. Art. 31. Burgemeester en Wethouders 'ktmnen bij reglement nadere voorschriften geven be treffende het verkeer op en nabij het markt terrein, den aanvoer van vee, do betaling en inning van do marktpenningen, do ver plichtingen van het op do markt werkzamo personeel, do regeling der standplaatsen en de ordo en veiligheid op de markt. Art. 32. In afwijking van het bepaalde bij de ar tikelen 4, 8 en 13 mogen tijdens de groote lammereumarkten do lammeren vóór het aanvangsuur der markt en van alle zijden en zonder penningen op he"t marktterrein worden toegelaten. Deze bepaling geldt ten opzichte van dc toelating vóór hot aanvangs uur der markt, voorzoover dio toelating op of vóór het tijdstip van zonsopgang valt, niet, indien er zoolang de vergunning, be doeld sub a, derde lid, van het Koninklijk besluit van 23 Februari 1922 (Staatsblad no. 76) ingetrokken of niet van kracht is. Do Directeur geeft van het beginnen en eindigen dezer markten kennis aan den Com missaris van Politie. Art. 33. Overtreding van do artikelen 18 en 22 wordt gestraft met geldboete van ton hoog ste tien gulden; die van do artikelen 4, 6, 7, 10, 11, 14, 19, 20 litt. b. en 21 met geld boete van ten hoogste vijf en twintig gul den j die van de artikelen 9, 13, 15, 16, 17, 20 litt. a, 23, 29 en 30 met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden; die van de artikelen 8, 26 en 28 met hechtenis van ten hoogste één maand of geldboete van ten hoogste honderd guldendie van artikel i2 met hechtenis van ten hoogste drie maan den of geldboete van ten hoogste vijfhon derd gulden. Art. 31. Behalve de ambtenaren van de gemeente politie, zijn de Directeur en de Adjunct-di recteur van den Marlet, en Havendienst, alsmede voor zooveel betreft de artikelen 8, 9, 11, 12, 15, 16, 20, 21, 23, 26, 28 en 29 de met de uitoefening van den veeartsenij- kundigen dienst belaste ambtenaren, belast met het opsporen van de overtredingen de zer verordening en verplicht deswege pro ces-verbaal op te maken. Art. 35. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1923. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijne openbare vergadering van den 25sten September 1922. De Burgemeester, N. G. DE GIJSELAAR. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 25 Mei 1923, No. 25. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 11/18 Juni 1923, B, No. 942 (2e afd.) G.S. No. 91/2, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 26en Juni 1923. J. G. VAN DER LIP, welh. ioco-Burgcm. VAN STRIJEN, Secretaris. Vereeniging voor Tropische Geneeskunde. Rotterdam—Leiden In de gisteren alhier gehouden alge- meene ledenvergaderipg werd door den secretaris prof. dr. D. A. de Jong het ver- slag over 1922 uitgebracht. Alhoewel de onderwijsbemoeiïngen zich steeds uilbrei den en de resultaten van het onderwijs be vredigend zijn, moet er op worden gewezen dat de werkzaamheden zeer worden be moeilijkt door het nog steeds niet gereed zijn van het Instituut aan het Rapenburg, ondanks de herhaaldelijk tot de Regeering gerichte verzoeken de ingebruikneming te bespoedigen. Verder werd gewezen öp den nadeeligen invloed, die de heerschende oeconomische omstandigheden ook op de financiën der Vereeniging uitoefenen. Dit kwam nog na der tot uiting in het financieele verslag van den penningmeester prof. dr. P. Th. L. Kan, zoodat vooral aan de geldmiddelen der Vereeniging de noodige aandacht dient te blijven geschonken. De leden, belast met hef nazien der re kening van den penningmeester, werden ook voor het volgende jaar herkozen. De aftredende bestuursleden prof. dr. J. v. d. Hoeve, prof. dr. P. C. T. van der Iloe- BINNENLAND. T» Voorloopige plannen voor de Leidsche AI- gomecne Winkel-étalage-tentoonstelling (de „L.a.w.e.t.") Motie van den Raad van Waddinxveea ie zake den aanleg van een spoorweg Alphen BoskoopWaddinxveenGoucla. Vertrek van de Koninklijke familie naa^ Engeland. - J BUITENLAND. Dnilschera in het bezette gebied doodge schoten. Rede van president Milierand aan een pers-dejeuner. De Engelsch luchtvloot wordt met 34 es* kaders uitgebreid. De jaarvergadering der Engelsche arbeid derspartij. j Ernstige ramp te Calcutta. ven, prof. dr. D. A. de Jong, prof. dr. P. N, van Kampen cn prof. dr. P. Th. L. Kan wer-» den opnieuw benoemd. Medegedeeld werd. dat het Bestuur nog steeds in onderhandeling is met het ge meentebestuur van Rotterdam, cn in over-, leg met het Staatstoezicht op de Volksge zondheid, in verband met de stichting van een havenziekenhuis met laboratorium le Rotterdam, terwijl verslag werd gegeven van de voorstellen aan en de correspondentie met Curatoren omtrent de exploitatie van het Instituut te Leiden. De exploitatie hier van werd daarna ampel besproken. Besloten werd te trachten den bekenden geleerde F. d'Hérelle te Parijs nog voor een jaar aan het Instituut te verbinden, terwijl de positie van eenige lectoren nader werd besproken, waarop de vergadering door den voorzitter, prof. dr. A. W. Nieuwenhuis, werd gesloten. L.A.W.E.T. In een der bovenzalen van de Harmo nie" werd gisteravond een vergadering ge-, houden van de Leidsche Winkel Etalage Tentoonstelling, welke goed was bezocht. De voorzitter, de heer H. W. Cahen, sprak een openingswoord, waarbij hij allen harte^ lijk welkom heette en meédeelde, dat de drie Leidsche Middenstandsvereenigingen als buitengewoon lid zijn toegetreden. Als zoodanig hebben nu in het bestuur zitting gekregen de heeren G. van Deene (Hanze), Zieglaar (Christel. Middenstandsvereeni-. ging), en Levie (Neutrale Middenstandsver- eeniging). Spreker sprak de hoop uit, dat met medewerking dezer heeren het bestuur van de Lawet, welke vereeniging nu meer, dan ooit kan optreden namens den Leid- schen Middenstand, in slaat zal zijn de be langen van den middenstand en de wel vaart in steeds ruimere mate te bevorderen. Door den tweeden secretaris, den heer Cor. A. Mulder, werden thans de uitvoerige notulen van de vorige vergadering gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Eén en twintig candidaat-leden werden vervolgens als lid toegelaten, waarna mede deel in g geschiedde, dat ook nog vier nieuwe donateurs waren toegetreden. Ingekomen was een schrijven van den heer Deeno, dat hij verhinderd was deze vergadering bij te wonen, Door den secretaris, den heer Vlieland, werd voorgelezen een schrijven, waaruit bleek, dat do vereeniging „Lawet" de Ko ninklijke goedkeuring heeft verkregen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland le Leiden had bericht gezon den dat zij voorloopig voor één jaar als donatrice toetreedt, tevens er op wijzende dat toetreding voor 'onbepaalde® tijd af hangt van het 'feil orf de Lawet zal toon en Jevensvatbaarheid te bezitten. Van bestuurszijde werden nu bijzonder heden bekend -gemaakt belreffcnde de ten toonstelling, wel ke -gehouden zal worn en van Vrijdag, 14 September, lot en met Za terdag, 22 September. Op den Zondag, zal overeenkomstig een wenk van de Kamer van Koophandel, de tentoonstelling geslo ten zijn. Of dit ook het geval zal zijn met het cabaret, is nog niet bepaald. De vereeniging heeft de beschikking over de Stadszaal van 10 tot 26 September. Dinsdag 11 September kan met den op bouw der stands begonnen worden. Door het bestuur is besloten dat dc leden recht van voorkeur zullen hebben voor het verkrijgen van hun stands. Hieromtrent zullen bijzonderheden worden bekend ge maakt in een heden te verspreiden circu laire. Tot Zaterdagavond beslaat gelegen heid tot aanmelding daarvoor, terwijl Maandagavond de loling zal plaats hebben, Vervolgens kunnen ook donateurs inschrij ven, en ten slotte ook personen van builen de stad, voor zoover er plaats is. Na 2 Juli is, zooals gezegd, de inschrij ving vrij, waarbij men er aan denke dat men zich daardoor nog heclemaal niet bindt. Aan de tentoonstelling zal een ietwat ande? aanzien worden gegeven, o. a. zal de muziek worden geplaatst in het midden del zaal op een verhooging, terwijl de indee- ling zal geschieden volgens „stralen el

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1