GCRZON jOMUIMRWj ÖST DE -OMSTREKEN. Begrafenis Onderneming KEERËWEER SPORT. RECHTZAKEN^ 1j tjej. de V. verloor haar evenwicht met als gevolg een gratis bad. Geholpen door haar vriendinnen was het ongeluksvogelfje weer spoedig op het droge gehaald. Met ingang van 1 September e.k. ia op diens verzdek aan den brieven- en tele grambesteller K. Klink, alhier eervol ont slag verleend. De 12-jarige jongen 13., had het ongo- Juk over een bek te vallen met dit gevolg 'dat zijn arm brak. ür. de Graaff legde het eersto verband. Het bestraten van den Oudshoorn- scheweg is sedert ecnige dagen in vollen gang. Behoudens enkele smalle gedeelten van dezen weg, kan nu reeds vastgesteld worden, dat deze straat en 't daarnaast aangelegde trottoir eon goede verbetering is, hetwelk het personen- en rij-verkeor ten goede zal komen, vooral bij regenval. Wanneer dit werk in hetzelfde tempo blijft voortgaan, zal 't binnen den gesfelden teiwijn wel kant en klaar opgeleverd kunnen worden. Donderdagmorgen viel bet 7-Jarig zoontje van mej. De Groot, wonende Hoorn alhier, doordat hij langs den Rijn achteruit liep, in het water. Omwonenden, die het ongeval zagen, begaven zich te wa ter en haalden hem op het droge. Met den schrik en een nat pak, kwam het knaapje 'er verder goed af. NIEUWEWETERING. - De heer S. al hier is op zoodanige wijze door een motor aangereden, dat hij zich onder genccskun dige behandeling moest stellen terwijl zijn rijwiel gedeeltelijk vernield was. ROELOFARENDSVEEN. Ten nadee- le van den heer v. L. alhier zijn in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. een be duidend aantal augurkenplamten ontvreemd Een belangrijke schadepost, in dezen kou den zomer. De politie heeft de zaak in on derzoek De op Zondag j.l. gehouden collecte ten bate van de Tuberculosebestrijding heeft opgebracht de som van f 119.64. ZWAMMERDAM. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Kerk alhier ds. Hylkema te Kampen. RECLAME. 8361 HAARLEMMERMEER, Naar wij vernc- inen, zal dc bazar ten bate van het lokaal- fonds, dat zich ten doel stelt een nieuw vereenigingsgebouw te stichten naast de Ned. Hervormde Kerk te Hoofddorp, in de Beurs aldaar worden geopend op Zaterdag middag 30 Juni door ds. D. Bax en verder worden gehouden op Maandag 2 en Dins dag 3 Juli a.s. Ds. Ubbds van Vaiscveld, heeft voor het beroep naar Nieuwvenncp (Gerefor meerde Kerk) bedankt. Zondagmiddag arriveerden te Hoofd dorp twee heercij en een dame op een mo torrijwiel met ziispanwagen. Bij de Beurs werd even gestopt. Toen de dame goed en wel was uitgestapt, 6loeg het stuur om en reed het we^r in beweging gekomen motor rijwiel pardoes de Hoofdvaart in, om geheel in de diepte te verdwijnen. Aan hulpvaar dige banden ontbrak het niet om een en ander weer op het droge te brengen. Da delijk werden emmers water gehaald om den geheel met modder bedekten motor weer cên beetje toonbaar te maken. Daarna Werd het motorrijwiel met een touw achter een vrachtauto bevestigd en kón de Teis wor- deD voortgezet. De koopman d. H. te Sassenheim reed alhier op den Ringdijk bij Nieuwe-Wetering met paard en wagen en verkeerde zoodanig onder den invloed van sterken drank, dat de politie zich genoodzaakt zag hem zoo wel in zijn eigen belang als in dat van het oponbaar verkeer van den wagen te ha len, bij een landbouwer in een strooberg neer tc leggen en zijn paard af te spannen on op stal te zetten, totdat hij weer in staat was zijn weg te vervolgen. KATWIJK AAN ZF.E. Was reeds gerui- men tijd het badseizoen geopend, er werden echter geen zeebaden genomen. Gisteren werd bij het badbedrijf er een aanvang mede gemaakt. Dit is zeer laat in den tijd van het jaar; in 1915 had het baden reeds 6 weken eerder plaats. De agent van politie P. Scheringa te dezer plaat-so is tegen medio Juli in gelijke betrekking benoemd te Zeist. De groote z.g. brulboei, die enkele jaren geleden alhier aanspoelde en haar lig plaats verkreeg op het terrein van do Oude Kerk, is gistermorgen afgeslecpt Daar Vlaar. dingeD. ,Van de trawlvisscherij kwamen Maan dag te IJmuiden aan de markt de loggers: K W 5 met 491, 112 met f 302, 115 met J #85, 17 met f 607, 140 met f 653, 101 met 1625, 170 met f 859, 19 met f 317, 43 met f 5Q4, 20 met f 659, 142 met f 377, 45 met ?14, 46 met f 664, 116 met f 584, 97 met Ï368, 110 met f016, 143 met f 274, 173 met f 618, 165 met f 582, 89 met f 371 en 87 met. 076 besomming en van de haringvisscherij S6 loggersK 59 met 15 lost en 102 met lftst pekelharing. LISSE. Tot kantoorbediende ter gemeen te-secretarie alhier is benoemd de heer J. Bulten te Voorhout. Bij de dezer dagep gehouden examens door het Algemeen Handelsir.stituut te Am sterdam, slaagde o.m. voor Engelsche Han delscorrespondentie de heer J. Zaneveld alhier. Morgenavond te half acht komt de raad dezer gemeente in openbare vergade ring bijeen. Agenda. 1. Verzoek van den raad dor gemeente Smildc, om adhaesie te betuigen aan zijn motie aan de regecring om wijziging van art 13 der wet op de Rijksi.\komstenbclasting. 13. en W. stellen voor het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. 2. Verzoek van den raad der gemeente Wijmbritseradeel om adhaesie te betuigen aan het adres aan M. de Koningin om het daarheen to leiden dat openbare Gods lastering strafbaar wordt gesteld in het Wetboek van Strafrecht. B, en W. stellen voor om adhaesie te be tuigen. 3. Onderzoek van de geloofsbrieven der op 4 Mei j.l. gekozen verklaarde leden van den Gemeenteraad. 4. Benoeming van een onderwijzeres der openbare bewaarschool ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van mej W. Ch. van den Broek. 5. Voorstel van 13. en W. en de Commis sie van sociale aangelegenheden om den directeur en den boekhouder-kassier van het gasbedrijf resp. te benoemen tot direc teur en boekliouder-kassier van het gas- en waterleidingbedrijf en tot regeling van hun jaarwedden in verband daarmede. 6. Vaststelling van het ontwerp buizennet voor de Waterleiding. 7. Gewijzigd besluit tot aankoop en rui ling van diverse strooken grond voor den aanleg van een straat, vanaf den Gracht rug om den molen der N. V. Graan-, Meel- en Fouragehandel voorheen P. Beelen en Zonen naar de Gemeentelijke haven. 8. Comptabilitcitsbesluiten. 9. Ingekomen stukken en mededeelingen. NOORDWIJK BINNEN. Zondagavond kregen twee personen welke onder invloed van sterken drank verkeerden, hevige ruizie voor het café van den heer Ruijgrok. Men takelde elkaar erg toe, totdat de politie tusschenbeide kwam en beide lieeren een poosje opsloot. Een en ander trok natuurlijk veel belangstelling. RIJNSBURG. In do Gcr. Kerk alhier hield gisteravond ds. M. E. Broekstra, pre dikant bij de First Reformed Churche of Chicago, tijdelijk hier te lande vertoevende, zijn aangekondigde causerie over „Typisch Amerika". Cp verzoek van het comité, dat dezen avond organiseerde, leidde ds. E. H. Broekstra, Ger. predikant alhier den spre ker in, waarna ds. M. E. Broek-stra zijn causerie aanving. Alhoewel Amerika reeds voor eeuwen was ontdekt, moet het door iedereen, die daar voor het eerst voet aan wal zet, opnieuw ontdekt worden. Spr,, die ruim 30 jaren in Amerika doorbracht, noemt het verschil in leven in Europa en Amerika zoo diepgaand, dat jaren noodig zijn, om daarvan een klaar beeld te krijgen. In Amerika lacht men wel eens om de boeken die over dit land geschreven worden. Zelfs begaafde^mannen als b.v. dr. A. Kuy- per, waren niet in staat in korten tijd alles op te nemen. Spr. zou dezen avond eenige typische trekken van dat Amcrikaansche leven me- dodeclen. Achtereenvolgens behandelde spr. het politieke leven, de democratische en republikeinsche partij, de verkiezingen en het Stemrecht van dc Amerikaansche bur gers. Spr. schilderde hoe het Staatkundig leven geheel buiten het kerkelijk leven staat, hoe een grocpeering, als hier b.v. rochts tegen links, daar onbekend is, en bei. de partijen menschen van alJe richtingen bevatten, zoodat op politiek gebied een pre dikant bijna onmogelijk leiding kan geven. Vervolgens behandelde spr. het maat schappelijk leven. Standen zijn er onbekend, rijk en arm, alles is gelijk. Dc woning inrichting, het huwelijk, de verhouding tusschen ouders en kinderen, besprak spr. uitvoerig. Vol lof was Spr. over scholen en opvoe1 ding. Wanneer Amerika op ééu ding mag groot gaan, dan is het op zijn prachtig schoolstelsel. Nederland mag op onderwijsgebied altijd een goeden naam hebben gehad, en in zijn bloeitijd wel 5 hoogcscholen gehad hebben, spr. verzekert echter dat Amerika op dat gebied vooraan staat en de eerste natie is op schoolgebied. Uitvoerig stond spr. hier bij stil. Vervolgens behandelde hij handei en industrie. Er is maar één woord, dat karakter en natuur van den Amerikaan- schen handel kan uitdrukken, dat is „Con centratie". Van die concentratie, ook op vakvereeni- gingsgebied, gaf hij sterke staaltjes, noemde o.a. winkels in Chicago met 7 8000, ja met Kerstmis 10 a 11.000 bedienden, en een sta tion in New-York, waar dagelijks 4.000.000 reizigers van de treinen gebruik maken. Ten slotte behandelde spr. het kerkelijk leven. De kerkgebouwen zijn ruim van om vang en makkelijk ingericht. Men zit er "zoo makkelijk als thuis in een armstoel. Een preekstoel ontbreekt, wel is er een platvorm, waarachter een koor en een orgel. Betreedt men 's Zondags zoo'n kerk, dan ontvangt men allereerst een programma van den kerkdienst, aanwijzende wat gezongen zal worden, gepreekt en de afkondigingen. Plaatsen zijn vrij. Terwijl het orgel speelt betreedt de pre dikant het platvorm. Na lezing van den Bijbel, zingt het koor, niet van bijeenge raapte menschen, maar een dat uitstekend is gedirigeerd. Daarna wordt een gebed uit gesproken, waarna de bekendmakingen wor den gedaan, die ook in het gedrukte pro gramma voorkomen. Vervolgens wordt on der zacht orgelspel gecollecteerd en nadat vervolgens weder het koor heeft gezongen, zingt de gemeente. Dan begint de predi katie, die gewoonlijk niet langer dan 20 a 25 minuten duurt. Het Amerikaansche volk is over het alge meen godsdienstig, en de menschen zitten zoo stil, dat men hieraan in Holland vaak een voorbeeld kan nemen. Na r.og eenigen tijd tc hebben stil gestaan bij het kerkelijke leven beëindigde spr. zijn hoogst belangrijke, vlotte causerie. Van dc gelegenheid om vragen ie stellen maakten vele aanwezigen gebruik. Ds. M. E. Broekstra beantwoordde zoo veel moge lijk de vragers. Ds. E. H. Broekstra dankte den spr. voor dezen avond, en riep hem een w elgemeend tot weerziens toe. Na het uitspreken van het dankgebed door ds. M. E. Broekstra werd de bijeen komst gesloten. VALKENBURG. Zaterdagavond gaf de Harmonie haar tweede tentuitvoering in dit 6eizoen. Beide mogen - welgeslaagd heeten en verschaffen aan velen, ook van elders, een paar genotvolle uren. Niet enkel de jeugd, maar ook tal van ouderen hpuden zich voor meer zdlke avon- deD aanbevolen. x VOORSCHOTEN. In het raadsverslag van gisteravond komt een storende fout voor Waar wordt gespróken van een brief van B. en W. van Wymbritseradeel, moet het laatste gedeelte zijn als volgt: Maar zij vin den het beter langs zedelijken weg dan docr verbodsbepalingen dit te doen verdwijnen. WASSENAAR. De heer G. Yersteeg alhier is te 's-Graveixhage geslaagd voor het eindexamen der afdeeling Hoogere Handelsschool van de Middelbare School voor Handel en Administratie, Sweelinck- straat 1719, aldaar. Maandagmiddag kreeg ons dorp be zoek van eenige lieden, die met gedrukte stukken begonnen te colporteeren. Waar schijnlijk hadden zij geen grooten aftrek, want op den hoek Schoolstraat-Achterweg begonnen zij plotseling de stukken luid keels aan te prijzen. De inhoud beviel ech ter verschillènde omstanders in 't geheel niet, zcodat er prolesten rezen, met als ge volg een oploopje. Bij hun verderen tocht weiden zij gevolgd door een groote menigte, die hun den verkoop niet vergemakkelijkte. Het duurde niet heel lang of het werk werd geslaakt na te hebben toegezegd, terug te zullen keeren. Van de volgelingen klonk spoedig de belofte, dat zij op een gulle ont vangst zouden kunnen rekenen. ZEGWAART. Gedeput. Staten van Zuid-Holland hebben behandeld een door het raadslid van Zegwaart J. D. P. v. Duij- venbode ingesteld beroep tegen zijn schor sing als raadslid. Aan Gebrs. Smits te Zoetermcer had hel gemeentebestuur van Zegwaart den bouw opgedragen van 6 arbeiderswoningen. Het loodgieters werk had deze firma ondcraan- besteed aan genoemden v. Duijvenbode. Deze aanvaardde de opdracht op 24 Mei j.l. Echter had hij tevoren, om niet in strijd tc handeleii met de Gemeentewet, op 22 Mei aan den burgemeester zijn ontslag ingezon den Als lid van den raad. De heer Van Duijvenbode, op het beroep gehoord, verklaarde naar zijn weten niet te hebben gehandeld in strijd met de Ge meentewet, omdat hij nog geen werk ver richt had en zelfs het werk nog niet had aangenomen, alvorens ontslag tc vragen als lid van den raad en ook nog niets had ver richt, toen de raad hem schorste. Hij ver klaarde, dat de burgemeester, waarschijnlijk opgezweept door anderen, zich voor eenigen tijd wilde ontdoen van een raadslid, dat hem minder aangenaam was, en dal de po- liiek bij zijn schorsing een groote rol had gespeeld. De burgemeester verklaarde echter, dat de politiek hier niet in het spel was, en in de méening te hebben verkeerd, dat hij vol gens de Gemeentewet verplicht was, een schorsing voor te stellen in dit geval. Rapporteur in deze zaak was mr. -Schok- king. De beslissing volgt later. ZOETERWOUDE. De nieuw benoemde leden van den gemeeuteraad .hebbpn. allen hun benoeming aangenomen. Bij de veehouders Konijnenburg aan den Vliet en Slingerland, Geerpolder is onder hét vee het mond- en klauwzeer ge constateerd. Dit zijn reeds vier gevallen in eén weck tijds. RECLAME. CREMATIE, AUTO-TRANSPORT OPGERICHT 1871 AALMARKT 16 TELEF. 861 7797 De sportfeesten op 31 Augustus. De commissie voor de militaire- en sport feesten op 31 Augustus a.s. heeft, in ver band met de minder goede gesteldheid van het terrein nabij het Kanaal, besloten het feest te houden op het Schuttersveld van twee uur tot halfvijf 's namiddags. Er zullen drie velden worden uitgezet, n.l.: een voetbalveld, waarop een wedstrijd A. S. C. 1 en Rest van Leiden zal gespeeld worden; een korfbalveld, waarop vermoede lijk twee eerste klasse-clubs elkaar zullen bekampen, en een gymnastiek-veld. Aan de gymnasliek-betooging nemen deel de dames vereenigingen „Brunhilde", „Concordia", „D. O. S." en Jeanne d'Arc", en de heeren- verecnigingen „D. O. S.", „Donar", „Excel sior", „Jeanne d'Arc" en „Wilskracht eri Genie". Tevens zullen nog demonstraties gegeven worden door: de Kweekschool voor Zee vaart, de veld-arlillerie, onderofficieren van, het 4de regiment infanterie, enkele scher mers. en zes meisiesclubs van de verecni-" ging ..Volksspeeltuinen, onderafdeeling van den N. B. v. L. O., afd. Leiden. Het geheel zal worden opgeluisterd door twee muziekcorpsen. Na afloop zullen de deelnemende vereenigingen met de vaandels voorop, een tocht door de stad maken. VOETBAL. Seiiewedsixijdeu van Norvicus. - De serie-wedstrijden van Norvicus zijn thans beëindigd. De uitslagen van de laat ste wedstrijden zijn als volgt: Alphen ILisserdijk I 51; Norvicus-veleranenLisserdijk-vet. 52; Norvicus-comb.L. F. C. III 41. De totale uilslag is deze: lste afdeeling: lsle prijs U. V. S.; 2de pr. L. F. C. I; 3de prijs: Alphen I. 2de afdeeling: lste prijs: L. F. C. II; 2de prijs Norvicus I; 3de prijs D. V. S. I; 4de prijs L. F. G. III. 3de afdeeling: lste prijs: Hillegom ÏI; 2de prijs: L. F. C. IV; 3de prijs: Leidsche Boys; 4de prijs: Leidsche Boys II. In het clublokaal van Norvicus, de be kende Lunchroom „Het Hoekje" zijn de prij zen uitgereikt. Onnoodig te zeggen, dat de belangstelling groot was. Norvicus kan met genoegen op de door haar georganiseerde wedstrijden terugzien. Uitslagen. Men meldt ons nog lj volgende uitslagen Alfia ILugdunum II 24. Alfia IILugdunum VII 02. De Competiiie-indeeling. De vereenigingen Hortus en Eortuna te Vlaardingeai hebben bet volgende amende ment op het voorstel nieuwe competitie- indeeling voor de op 7 en 8 Juli te '-Gra- venhage te houden aigemeene vergadering van den N. V. B. ingediend: Westen. Ie klasse. Hierin te plaatsen 24 clubs, nl. 12 tegenwoordige Ie klassers, dei nis. 1-9 van de Overgangsklasse en de nrs. 1 der drie 2o klasse-afdeelingen. 2e klasse. Hierin te plaatsen 40 clubs, n.l. de tegenwoordige 2o klassers, behalve de drie kampioenen, de nrs. 10, 11 en 12 van de Overgangsklasse, de 9 kampioenen der 3e klasse en H. V. C. uit Amersfoort. In de toelichting wordt gezegd: In de door het* Bondsbeatuur voorgestel de regeling wordt tegenover 2 groepen van Vereenigingen een onbillijkheid begaan. In de eerste plaats wordt getornd aan de rechten van de nrs. 7, 8 en 9 der Overgangs klasse en de nrs. 1 der drie 2e klasse afdee- lingen. Voor 4 van de C dezer clubs betee^- kent de regeling feitelijk een degradatie. In de tweede plaats worden het degradeeren-' de nr. 9 en de nrs. 10 der 2e klasse zeer, onbillijk behandeld, in vergelijking met de kampioenen der 3e klasse. Ucze laatste promoveert mon dit jaar alle, maar de 2o klassers, wier plaats zij innemen, geeft men Het volgend jaar de halve kans om in de 2e klasse terug te keeren. Bij aanneming van ons amendement worden al deze onbillijkheden vermeden. Het bezwaar, dat de competitie te lang duurt, kan ondervangen worden door te Bepalen, dat in de wedstrijden om het. kampioenschap van Nederlaowl do clubs el kaar slechts éénmaal ontmoeten. Deze rege ling is mogelijk, omdat er het volgend jaar geen 4, maar 5 kampioenen zullen zijn. Het maximum aantal door een club te spe^ len wedstrijden zou volgens ons voorstel worden 22 4 26in het oude voorstel 18 8 26. Dus precies evenveel. Zoo noodig zou men over eenige jaren tot een aantal van 20 le klassers kunnen komen door voorloopig in elke afdeeling 2 clubs te degradeeren en 1 te promoveeren. SCHERMEN. De intern, schermweek te 's-Grayenhage. Gistermorgen is na een kort openings woord van den voorzitter, den heer G. van Rossem, de landenwedslrijd degen begon nen, waarvoor Frankrijk, België en Neder land uitkwamen. Het eerst trokken Frankrijk en België. Door de beide captains van die landen was kapitein A. E. W. de Jong aangezocht als president van de jury op le treden, wel ke bestond uit enkel Hollanders, n.l. de hee- ren Van Boven, II. de Jcngh, Delaunoy en Mijsberg. De Franschen onderschatten het Belgi sche team, dat slechts twee eerste klasse schermers op degen bevatte, in het begin zoodanig, dat na de eerste ronde de stand 30 en 1 coup double was voor België. De Franschen stelden alles in het werk om op te halen en bij de laatste partij was de stand 77 en 1 coup double, doch de Bel gische schermer Beaurain won zijn laatste partij, waardoor België met 87 en 1 coup double won. De Franschen kwamen uit met Ducret, Lippmann, Lafontain en Tainturier, allen eerste klasse schermers; de Belgen met Beaurain, Boin, Sheid en Van den Abeele. Na rust trokken Nederland en België. Bij België was Shcid vervangen door De Beu- kelaer, een linksschermer. Voor Holland schermden Wynoldi Da niels, Brouwer, A. E. W. de Jong en Hubert van Blijenburgh. De strijd ging zeer gelijk op en ook hier werd de stand 77 en 1 coup double, doch de Belg won de laatste partij en Nederland werd met 87 en 1 coup double verslagen. Een partij, die abusievelijk in ons voor deel was geëindigd, werd met goedvinden van onzen captain na gejugeerd te zijn, als nog veranderd, omdat de Hollander, die werkelijk geraakt was, zulks zelf had ge meld, terwijl de president van de jury dit niet had bemerkt. Deze partij heeft ons de overwinning gekost. Wij hopen, dat dit voor beeld van sportiviteit bij de andere landen navolging moge vinden. Brouwer won drie partijen, De Jong en Daniëls ieder twee, Van Blijenburgh nul partijen. In den nu volgenden wedstrijd Holland- Frankrijk had onze captain Hubert van Blijenburgh vervangen door Delaunoy, doch waar dozo wedstrijd van geen belang meer was voor de eerste Dlaal-s wilde hii nog andere jsngc schermer laten trekken en liet zichzelf door Grove vervangen. Frankrijk won met 10—5 partijen en I coup double. Brouwer drie gewonnen partijen, Greve en Delaunoy ieder 1 partij, Daniels nut par. tijen. Do volgorde is dus: België, Frankrijk, Hol land. De jury was steeds zeer goed. LAWNTENNIS. SpanjeNederland. Bij het bestuur van den N. L. T. B. is van den secretaris van het Europeesche Davia beker-comité te Londen telegrafisch bericht ingekomen dat Spanje voorstelt den halven eindstrijd SpanjeNederland te Wimbledon (op grasbanen) te spelen. Blijven de Spanjaarden bij dezen wenscH dan zal Nederland, overeenkomstig de be- palingen van het Davis beker-reglement, dat gras erkent als de eerst aangewezen op. pervlakte, daaraan gevolg moeten geven, De voorzitter van den N. L. T. B. de heet Broese van Groenou. die zich dezer dagen naar Engeland begeeft, zal rechtstreeks met de Spanjaarden in overleg treden. a Frankrijk wint van Ierland. u Frankrijk bereikte de demi-linale van dg Davis-Cup-wedstrijden door Ierland met 41 te slaan. Frankrijk komt nu in de demi-linale te. gen Zwitserland. J ZEILEN. A.s. Zondag zullen op het Brasemcrmeet zeilwedstrijden plaats hebben van dc zeil. vereeniging Het Brasemermeer te Roelof, arendsveen. WIELRENNEN. De wereldkampioenschappen. In de te Amsterdam gehouden besluursj. vergadering van den Ned. Wielerbond is in beginsel besloten 8 amateurs af le vaardigen naar de wereldkampioenschappen te Züricli n.l. vier voor den wegwedstrijd (waarvoor Maas natuurlijk in aanmerking komt) eit vier sprinters: Peelers, Bosch van Drake, steyn, Mazairac en Willems. MOTORSPORT. Een nienw auto-snelheidsrecord. i, Men meldt uit Berlijn: Bij de auto-rennen op Tanö hec-It de Engelschman Campbell een nieuw wereld-record gevestigd met een wagen van 350 P.IC. Hij legde de kilometei iancé al in den tijd van 16.11 sec., hetgeen een uursnelheid beteekent van 219.378 K.M, Het wereld-record was tot nu tot 214.218 K.M. per uur. ROEIEN. Argo naar de Sleutelstad. Terwijl de ploegen van Njord, Die Leythe en De "Vliet ijverig aan het oefenen zijn voor de a.s. wedstrijden van Laga te Delft en van de Koninklijke te Amsterdam, zal binnen enkele dagen de roeisport te Leidén nog op een.bijzondere wijze toenemen. De roeiers van de Wageningsclie Studen. ten-Roeivereeniging Argo zullen deze week' hun inlrek nemen op „Die Leythe". Zij zul. len zich in een boot van deze vereeniging oeienen onder leiding van hun Engelschen coach, den ingenieur Bailey, om daarin deel te nemen aan de wedstrijden van de Koninklijke te Amsterdam. De oefeningen zullen dadelijk plaats hebben in het Rijn. Schiekanaal. Nu het er eindelijk uitziet of de zomer in. getreden is, trekken groote aantallen roeiers met wherrie's en gieken er op uit om in (fe omgeving van Leiden tochtjes te maken, Onze stad en omgeving biedt daarvoor eéti prachtige gelegenheid. Het voornemen be. staat, dat de leden van Die Leythe op Za. terdag 7 Juli gezamenlijk een tochtje zullehi maken, waartoe dan in den namiddag ver. trokken zal worden naar de sociëteit 08 Kaag. Na daar het middagmaal te hebbèït genoten zullen de ploegen terugkseren. RECLAME. Iedereen heelt bij tijden een zacht laxeer. middel noodig voor do lever wn ingewai. den. Foster's Maagpilleu werken reoht- streeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op cd verschaffen natuurlijke wer king der ingewanden. Slaap, eetlust en eêa goed humeur worden door Foster's Maag. pillen verzekerd. Prij-3 per Bacon van vijftig versuikerdc pillen f 0.65in apotheken ea drogistzaken. 83371 KANTONGERECHT TE LEIDEN 1 Er stonden 66 zaken voor het kantonge recht op de rol, waarvan 64 bestemd vobfl openbare behandeling. A. v. S. de 13., koopman te Leiden, moest terecht staan wegens het vervoeren vatt vlecsch, zonder daarbij de vastgestelde voor schriften in acht tc hebbe.d genomen. Beklaagde was niet verschenen. Als ge- tuigo werd gehoord de directeur van het Openbaar Slachthuis, dr. Stuurman, die ver klaarde, dat het in beslag genomen vleesciï van een uit nood geslacht rund afkomstig was en bovendien bedorven en vuil. De Ambtenaar vroeg f 50 boete, subs. 20 dagen hechtenis. Lconardus D., «lager te Zoeterwoude^ stand voor een zelfde feit terecht. Bij hem was gerookt vleesrh in beslag genomen, dat bedorven was. Dc maden kropen er uit, verklaarde do keurmeester-getuige. Beklaagde zcide, dat het vleesch er hing om maden te kweeken voor visschers, wat de kantonrechter niet kon aannemen. Be klaagde staat als slager niet al te best ter. naam en faam bekend. Gevraagd van wieu het vleesch afkomstig was, zeide hij dit niet meer te weten. Zijn getuigen liet hemj in den steek. Nadat als getuige was ge- hoord de keurmeester F. dc Hartog, die heC proces verbaal had opgemaakt, verscheeni weder uc directeur van het Openbaar SlaSHii, huis. die constateerde, dat ook dit vleesch?

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 7