Proefwedstrijden van den N. L. 7. 8. De keuze-commissie uit den N. L. T. B. -heeft Zaterdag en Zondag proefwfedstr'ijden georganiseerd te Noordwijk-aan-Zee, waar tóe zij een aantal van de bekendste spelers j had uitgenoodigd. Het doel was om een in druk te verkrijgen van het spel van ver schillende spelers, in het bijzonder van de jongeren. Gelijk men uit onderstaande uit klagen ziet, hebben de namen van de spe- Iers allen een zeer bekenden klank. Hier en daar was de uitslag wel eens anders, dan '■algemeen werd verwacht, maar de uitslag is vaak van verschillende factoren afhanke lijk, zoodat een gewonnen of verloren partij niet altijd een juist beeld geeft van de sterk- te der tegenover elkaar staande spelers. De belangstelling van het publiek was Zater dag maar zeer matig. Zondag was er meer publiek, maar toch bleef de belangstelling 'beneden verwachting. Wellicht werkte daartoe de Golfwedstrijd om den Britschen wisselbeker wel mede. De uitslagen van de beide dagen zijn: Enkelspelen: H. Timmer slaat G. Casten- dijk 75, 46, 60, 63; G. Leembrug gen slaat R. Nauta 97, 63, 64; J. Pen nink slaat Jhr. H. Roël 36. 62, 63, 63; M. Sigmond slaat C. Bryan 68, 30 75, 64; A. Feith slaat J. Bryan 63, 63, 86; M. Tieleman slaat E. Eriksson 6—4. 6—4. 6—1; Jhr. W. F. Roëll slaat H. Eilers 0—6, 1—6, 6—2, 10—8, 6—4; Mendes de Leon slaat Borgerhof Mulder ,36, 62, 63: Castendijk slaat C. Bryan f 64, 64. 46, 86; Timmer slaat Sig mond 63, 36, 75, 63; Nauta slaat I Mendes de Leon 86. 26. 75; Leem- i bruggen sloot Borgerhof Mulder 61, 60; Pennink slaat J. Bryan 64. 57, 64; Eriksson slaat jhr. W. F. Roëll 62, 62; Eilers slaat Tieleman 46. 63, 6—1; H. Roëll slaat Feith 64, 62. Dubbelspelen: C. Bryan en Timmer slaan Van der Feen en Sigmond 75, 64, 63; t Leembruggen en Mendes de Leon slaan Nauta en Feith 62, 61; Gebr. Roëll slaan Castendijk en Ruys 64, 79, 1210; Eriksson en Pennink slaan Tiele man en J. Bryan 63, 26, 75; Timmer en C. Bryan slaan Van der Feen en Nauta 62, 36. 36, 6S; Sigmond en Caslen- '"dijk slaan Leembruggen en Mendes de Leon 4—6, 62, 7—5; Gebr. Roëll slaan Pen nink en Feith 61, 61; Tieleman en J Bryan slaan Eriksson en Eilers 86, 4—6, 6—4. De strijd tusschen Tilden en 'Alonso. .Verschillende malen, hebben zij elkaar i nu reeds ontmoet, Tilden, de Amerikaan en AJonso, de Spanjaard. Al waren 't in de meeste gevallen slechts exhibitie-wed strijden, zij waren er niet minder belang wekkend om en de aandacht van de groo- te massa, welke zich in de Vereenigde Sta ten voor tennis interesseert, bleef zich voortdurend op den strijd tusschen dit twee tal concentreeren. Tot dusver bleek Tilden nog steeds 3e i sterkste van de twee, maar de Spanjaard is taai en een goed leerling tevens en hoe hij Tilden's lessen ter harte heeft genomen bleek in een dezer dagen gehouden wed strijd op afdoende wijze, want daarbij scheelde het al heel weinig of Alonso had aan het langste eind getrokken, zegt de „Tel.": 1 Het was de finale in het EasternPen- sylvania Tournament en zooals van zelf spreekt, was de centrecourt izl het Phil- mont Country club tennispark met duizen= den gevuld. Het werd de spannendste ontmoeting ooit op de Philmont Country Club ge speeld en de vorm die Alonso daar bereik te, maakte hem gelijk zoo niet supe rieur aan Tilden en Johnston. De eerste en tweede set won Alonso op grootsche wijze met 61, 64 en de strijd .scheen reeds beslist te zijn, toen hij in de derde set bij four all minstens tien keer een winning-stroke had. Doch toen haa-lde Til den op en vanaf dat oogenblik behield de Amerikaan het initiatief. Alonso gaf echter geen oogenblik gewon nen en onophoudelijk moest de Yank zijn volle kracht blijven ontplooien. Tilden's spel was merkwaardig vanwege zijn diepe drives, zoowel met zijn fore- als backhand, doch Alonso stond hem volko men en hield hem steeds achterin, zoodat Tilden niet aan het net kon komen. De twee laatste sets dwongen Tilden alle stro kes en trucs, die hij bezit, in toepassing te brengen. In schitterenden stijd behecrsch te hij de court en gaf daarbij een exhibitie van dermate schitterend tennis, dat de duizenden toeschouwers in extase geraak ten. Tilden heeft n u nog gewonnen, doch liet heeft er allen schijn van dat Alonso spoe dig de situatie zal veranderen. Het ligt er duimdik bovenop, dat de Spanjaard niet zal rusten, alvorens hij Tilden onttroond heeft. Of 't hem zal gelukken? De Davis-Cup-wedstiijden. In Engeland is een beweging op touw gezet onder de leidende t-ennisfiguren om den Davisbeker niet elk jaar doch eens in de twee of drie jaar te doen plaats vin den in verband met de hooge kosten, wel ke uit de groote reizen voortvloeien. Tij dens de wedstrijden te 'Wimbledon zal hieromtrent overleg gepleegd worden met de spelers uit de verschillende landen. GOLF. Om den British Challenge Cup. Gisteren had te Noordwijk-aan-Zee de jaarlijksche wedstrijd plaats om den British Challenge Cup, een wedstrijd mot handicap, over 36 holes tegen bogev. Er waren 26 deelnemers, terwijl er van de zijde van het publiek veel belangstelling was, mede ten gevolge van het schitterende zomerweder. De eerste prijs was een tie tusschen mr. Waterbury (6), den prijswinnaar van bet vorig jaar, en mr. Heister (12), beiden all square. Op dezen volgden dr. L.' C. Hooper (10) met 1 down, mr, S. Maneck (10) met 1 down, S. van der Graaf (18") met 2 down. G. Heukensfeld Slaghek (9) met 4 down, mevr. Diemer Kool (17) en H. Horstman (24), bei den met 6 down. WIELRENNEN. Leidsche Een- en Toerist. Vereen. Swiit. Dat de belangstelling voor de wielersport vooruit gaat, kon men gister bemerken, toen door 7 leden der Ren- en Toerist Ver- eeniging Swift" de wedstrijd werd gereden over Valkenburg, Wassenaar, iHaagsche Schouw; dit werd tweemaal gereden. Van den start gingen D. Voorzaat, J. Robbers, I. Vink, G. Strien, R. v. Weeren, J. v. d. Wilk, K. v. d. Meer. Spoedig be gon de pech. I. Vink kreeg bij de Tol een lekke band; gelukkig dat hij gebruik kon maken van een reservefiets, waardoor hij in de gelegenheid was de andere renners te blijven volgen totdat hem bij Wassenaar zijn eigen fiets werd overgereikt. Daardoor kwam hij echter een stuk achter, v. Weeren moest den strijd eindigen in Wassenaar door zadelpech. De eerste, die aan de Haagsche Schouw passeerde, was J. v. d. Wilk, kort op de hielen gezeten door K. v. d. Meer. Daarna kwam Vink, welke al zijn best deed de 2 leiders te pakken te krijgen; ook Voorzaat, Robbers en v. Strien passeerden. Steeds is er goed door gereden, totdat, zonder verder eenige pech te hebben onder vonden, v. d. Wilk en v. d. Meer al spur tende op de eindstreep aankwamen, v. d. Wilk bijna 2 Meter voor v. d. Meer. Op ruim 50 Meter volgde Vink, 4e was Voor zaat, Strien en Robbers waren respectieve lijk 5e en 6e. Daarna had de uitreiking plaats van de „Niese" medaille, door den schenker met een hartelijke toespraak aan den winnaar J. v. d. Wilk. Waarop bij monde van den secretaris, den heer J. Niese, hartelijk dank werd gebracht voor zijn schenking, 2e pr. had K. v. d. Meer, 3e pr. I. Vink. D. Voor zaat had als 4e aankomende een extra prijs gewonnen, geschonken door den heer B. v. d. Kroft, waarvoor ook deze heer den har- telijken dank van Swift in ontvangst had te nemen. 1 Van de Rijswijksche' baan. De uitslagen zijn: Wedstrijd voor nieuwelingen over 1200 M. 1. L. Lcenc, 2. L. J. IJzerloo, 3. A. J. v. d. Gicsen. Wedstrijd voor amateurs over 10 K.M. met 8 klassementen: 1. Vreeswijk 26 pun ten, 2. H. van Duyn 16 pnt., 3. A. Krijgs man 13 pnt. Afvalwedslrijd voor nieuwelingen over 10 K.M.: 1. L. Leene, 2. W. A. Kuys, 3. N. J. Krens. Wedstrijd achter groote motoren tusschen de beroepsrenners klasse B.: Leddy (Naeht- mann), Van Scheepen (Kaeser). en^ Gootjes (Meinhold) in twee ritten over 15 K.M. elk, met puntentelling: le rit: 1. Leddy in 12 m. 514/6 sec.; 2. Van Scheepen (2 ronden 30 M. achter); 3_. Gootjes (9 ronden 250 M.) 2e rit: 1. Leddy, in 12 m. 44 3/5 sec.; 2. Van Scheepen (180 M.); 3. Gootjes (3 ron den 100 M.). Totaal, uitslag: 1. Leddy, 2 pnt.; 2. Van Scheepen, 4 pnt.; 3. Gootjes, 6 pnt. Wedstrijd achter grooto motoren tusschen de beroepsrenners Dickenlmann (Massecot) en Storm (Kaeser) beiden Nederland, tegen Sawall (Meinhold) en Thomas (Nachtmann) in twee ritten over 30 en 50 K.M.. met pun tentelling. in de 50 K.M. reed Leddy mee. le rit, 30 K.M.1. Storm, in 24 m. 10 4/5 sec. 2. Thomas (1 ronde 190 M.); 3. Dickent man (2 ronden 20 M,); 4. Sawall (3 ronden 300 M.). 2e rit, 50 K.M.: 1. Storm, in 59 min. 3/5 sec.; 2. Thomas (1 ronde 200 M.); 3. Sawall (3 ronden); 4. Leddy (4 ronden 100 M.); 5. Dickentmann (9 ronden 150 M.) Totaal uitslag: 1. Storm, 2 punten: 2. Tho mas 4 pnt.; 3. Sawall 7 pnt.; 4. Dickent mann, 8 punten. "Jg ±&eiWr De Grand Prix van Kopenhagen. Zaterdag werden op de Ordrupbaan te Kopenhagen de internationale wielerwed strijden gehouden om den Grand Prix van Kopenhagen. Onze landgenoot Willems was van zijn verleden week Donderdag gemaak- ten val weder geheel hersteld, terwijl ook del Grosso (Italië) aanwezig was. Gedurende de voorwedstrijden won Wil lems en werd zoodoende in de demi-finale geplaatst. Hierin kwam hij uit tegen Willy Falck Hansen en Aksel Gerwin. Gereden werd 3 ronden (1110 M.). Falck Hansen werd eerste, een machine-lengte vóór Wil lems, die zich tweede plaatste. Daar alleen de winnaar in de finale kwam. was de kans van onzen landgenoot dus verkeken. Even min wisten de Fransche, Italiaansche en Engelsche deelnemers zich voor de finale te klassificeeren. Hierin kwamen uit 3 Denen, nl. Falck Hansen, Edmund Hansen en Guldrager. De De uitslag was: 1. Guldrager; 2. E. Hansen. Willems nam nog deel aan een wedstrijd over een Deensche mijl (75.32 M.). Van de 19 deelnemers bezette Willems de 4e plaats en won daardoor een zilveren lepel. In een wedstrijd over 2960 M., waaraan 29 rijders deelnamen, gaf onze landgenoot kort voor het einde den strijd op. MOTORSPORT. Het sportpark ten Noorden van Noordwijk. Er bestaan plannen, om eenige K.M. te* Noorden van Noordwijk, in het Langeweld, een autobaan, motorf>aan, wielerbaan en vliegkamp te stichten. De Centrale Administratie-Maatschappij te Amsterdam, van welke deze plannen uitgaan, heeft tot den Gemeenteraad van Noordwijk het verzoek gerioht om medewer king. De maatschappij stelt zich voor haar ter-, reinen door goede toegangswegen te maken tot een gemakkelijk te bereiken plaats. Een van deze wegen zal loopen van Noord wijk-aan-Zee tot het Langcveld en zal een lengte hebben van 6.5 K.M. De aanleg van dezen weg, in de allereerste plaat» voor auto's bestemd, zal bij een breedte van 4 meter naar schatting f91.000 kosten. B. en W. van Noordwijk doen nu aan Raad het voorstel om in de aanjegkosten yan .deze® weg T5 bij fco £rageo tot pen

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 11