Voor de Kleintjes. Uit rijden! da nu t ;en oti i I l n 2V3 o)3 namen vermeld onder de rubriek van deze week, dus dan weten allen, dat ik de brie ven nu heb ontvangen. Van wie is dat post papier met een zwaluw er op? De hand komt mij zoo bekend voor. Rika van Veen (Koudekerk) ik ben blij, dat het goed kon dat de bode het boek voor je haalde en dat je er nu zoo mee in je schik bent. Johan Koevoet, een nieuweling, welkom bij de grooteren. Adriana Giesen, dank voor je lange aar dige beschrijving van je verblijf in de va- cantie-kolonie. Je hebt het daar, zie ik, wel naar je zin gehad en wel genoten van het buiten zijn. Jo van Leeuwen, gezellig werkje voor je om de kuikens te mogen verzorgen. Ik be grijp best dat j eer flink wat mee te doen hebt. Neeltje van Leeuwen wat een droevig ver haal is dat over die poes en haar kleintjes; ik ben benieuwd of het witje nog is gaan drinken en of ze beiden, het witje en het zwartje, in leven zullen blijven. Annie Huisman, ik las dus vandaag je beide brieven en weet nu ook heel goed dat je telkens zoo vriendelijk naar mijn broer vraagt. Ik ken je naam al goed en je blauwe postpapier en je schrift, alles is mij al goed bekend. Betsie en Mol lie Aanen, het is heel best als Mollie altijd den brief wil schrijven, maar als Betsie het eens wil probeeren, gerust hoor, ik begrijp er alles van, als het de eene meer moeite kost dan de ander. Nelly en Piet Benjaminse, hebben jullie in Den Haag in de Emmastraat gewoond? Dat is een heel eind van mij vandaan, wel een half uur trammen. Mag bij jullie op school een jarige tracteeren? Lekker hoor. Clazina Singerling, nu staan jullie namen toch wel weer bij de goede oplossingen; be grijpen doe ik het niet want ik ben er lang aan gewend dat jullie bij de zusjes Voor- brood insluit. Louis Hartkamp, heb je den nieuwen voet bal al goed ingewijd en vertel mij eens wat •komt er al zoo in het aquarium? Zwemt er al iets in? Adriaan Reyngoud, is dat plaatsje waar op je de konijntjes laat loopen dan niet af gesloten zoodat de beestjes zouden kunnen ontsnappen? Dan mag je wel voorzichtig zijn. Marie en Piet Kükler, aan jullie ook graag een woordje nu ik weet dat Moeder de correspondentie aan jullie voor leest, gezellig hè om door Moeder voorgelezen te worden. Rika Kruit ga je Leiden verlaten? Je schreef zoo over verhuisdrukte en over vreemde kinderen, waar je dan weer aan moet wennen. Gerrit van der Post, beterschap hoor, laat Jentine dan maar eens schrijven als jij te bed ligt. Dan dicteer je het haar maar als ze het liever niet alleen doet. Glasiena Lepelaar, ik zal je raadsel be waren, maar ik heb al een paar maal ge vraagd of alle kinderen alsjeblieft nog wil len wachten met nieuwe raadsels te zen den. Jo Taffijn, je bent een van de velen van wie ik 2 brieven 'kreeg. Ik weet heusch niet hoe het komt. Beterschap met de hand. Cor Zwanenburg, ik neem het je niets kwalijk als je zoo druk aan het voetballen was en daardoor de raadsels eens vergat. Alida Verbiest, ik wensch je wel plezier en vooral mooi weer als jullie met de school uitgaat naar Breda. Regina en Wilhelm Döll, wat een keu rige briefjes kreeg ik. Hebben jullie beiden al machineschrijven geleerd; is er thuis een machine en gaat het al vlug? Annie Amptmeyer, aan jou ook antwoord op 2 brievenis het aquarium er al, en hoe veel goudvisschen heb je gekregen; waren ze erg duur? Je vond zeker Vadertje Lang been erg mooi; ik ken het boek wel en vond dat bijzonder aardig. Hella ten Cate Brouwer, is je broertje Dickie ziek geweest? Moet hij daarom nu in de zon liggen? Praat jij maar gerust met Moeder over de raadsels, dat is veel gezel liger, hè als Moeder mee doet. f Anton van Brussel, weet jij er zoo van mee te praten van erg ziek zijn. Wat 'had je toen en is het lang geleden? Sari en Jansje Aalbersberg, ik denk dat jullie ditmaal tevreden zult zijn, want jan door C. H, Vroolijk trekt mijn buurman Hansje In de nieuwe koets Zus Greet; Vader maakte van wat planken 't Keurig rijtuig vlug gereed. Zus gaat nu wat deftig rijden, Vergezeld van 't poppekind; En ik weet niet, wie van beiden 't Ritje wel het heerlijkst vindt. Popje Miek denkt: Dit 's veel leuker: Zoo bij Moedertje op schoot Dan in d' echten poppenwagen. Wat in deze heerlijk groot 1 Ho, hol paardje, stop eens evenl Nee, ik rij niet met je mee; 't Karretje zou dan bezwijken Ik weeg meer dan Miek en Grél Maar ik wou je even kieken; Zookijk alle drie hierheen. Klaar is 't al, rij nu maar verder, Val niet over dezen steen. Als het kiekje goed gelukt is, En je staat er netjes op, Krijgen jullie een portret van Hans en Greetje met de pop. En ik denk, als Vader thuis komt, Geef je hem de leuke kiek. Lachend kust dan Vader Hansje, Daarna Gré misschien ook Miekl beiden staat er een raadsel in. Zoo lang zamerhand komt ieder wel eens aan de beurt, maar ik kan niet alles tegelijk plaat sen. Marietje van der Meer ik heb zelf nooit teneriffewerk gemaakt, maar het heel dik wijls zien doen en ik vind het aardig werk. Ik hoop dat je kleedje mooi zal worden. Coba Hoope, als je Zondags den heelen dag uit bent, kan je niet ook raadsels op lossen en een brief schrijven, dat is al heel begrijpelijk. Gerrie Slootweg, ik ben wel naar Utrecht geweest, maar nu niet op een dag, dat ik al jullie brieven moest beantwoor den. Lenie Stouten, ik vond het wel vreemd verleden week geen brief van je te krijgen, want ik wist best dat je vreeselijk blij zou zijn met je prijs. Nu heb ik dus ook je brief dien je verleden week al had geschre ven. Herman en Lene van Weizen, al mis ik jullie wel eens eenige weken, daarom blijf je toch goede bekenden voor mij en als ik dan zooals vandaag zoo'n langen brief krijg, dan ben ik weer eens van alles op de hoogte. Ja, Lena, als ik tijd heb, doe ik veel en graag aan handwerken. Hen en Cor Rietveld, je hebt zeker al ge zien dat je brief van verleden week nu ook in mijn bezit is. Als je dat duifje nu in een hok houdt tot het volwassen is en heel goed kan vliegen zouden de poesen dan nog te gevaarlijk er voor zijn? Betsy en Harry van Amerongen, 'die broer in Utrecht is de eenige dien ik nog over heb; ik heb alle anderen vertoren. Betsie Groenewegen, je mag den brief Zon dags of Maandags schrijven, dat is mij pre cies hetzelfde, als hij Dinsdags maar vóór 5 uur is bezorgd, goed bijtijds niet op de laat ste minuut. Voor wie wordt dat kleed dat je aan het borduuren bent. Nellie van Beijeren Bergen èn Henegou wen, heb je al gezien, dat je brief vandaag bij de anderen was? Adriana en Stien de Wekker, doet maar meen en schrijft mij maar als de verschillen de bezigheden, plichten en .werkjes, genoeg tijd overlaten om eens in de raadsels te snuffelen en die op te lossen. Gerrie Schoeman, ik hoop dat je aanstaan den Woensdag een prettigen verjaardag zult vieren, of is het de Woensdag van deze week? Dus is het feest al afgeloopen als je dit leest? Nu in ieder geval wel gefeliciteerd. Coba Dee, voorloopig kom ik niet logeeren in Leiden, dus dat moet nog een poos wach ten eer je mij eens kunt komen opzoeken. Antje Hogenes, later mag je weer wat in zenden, nu heb ik nog veel te veel liggen. Jo en Dirk Breedijk, ik hoop dat ik jullie namen dikwijls zal kunnen vermelden bij de goede oplossingen. Gretha en Suze van Daalen, heerlijk hè dat klein broertje nu heelemaal beter is en zoo'n vroolijk ventje is. Truus Buschgens, nu is je naam heel dui delijk en zal ik het goed onthouden. Ieder mag mij een briefje schrijven, wie er maar zin in heeft, en het behoeven geen lange brieven te zijn. Abram Burgerjon, ja bij jou thuis weten zé helaas maar al te goed wat zorgen over een zieke zijn. Hoe is het nu met Vader? Schrijf mij dat weer eens, wil je? Ik kreeg ook een briefje van Alida Burgerjon, is dat een zusje yan je? Gatharina Tos krijg je nu nog een partijtje ter eere van je verjaardag? Dan hoop ik dat het dien dag echt mooi zomerweer zal zijn Paultje en Gerrie de Roos, de eerste brie ven met inkt geschreven die ik van jullie kreeg, waren heel netjes, dat gaat al goed hoor. Ik heb nu de andere brieven ook ge kregen. Groeien de kuikentjes al goed? Marietje Gaykema, dat was zeker wel heel groot feest, toen je broer weer terug was en je was natuurlijk veel te blij om slaap te krij gen al werd het ook na middernacht. Ina en Tonnie Houpt, zoodra ik jullie pa pieren met raadsels in handen krijg, zal ik er van plaatsen als ze goed zijn. Annie Krüger, zijn het postduiven waar jé over schrijft of zoo maar gewone duiven die weer gauw hun eigen hok kwamen opzoe ken Nellie van Klaveren 'en Catrien Zandber gen, gelukkig dat Nellies zusje weer thuis m

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 17