OEN UITHOEK. land-medaille. Fluks had 1 invaller, Vitesse telde 2 invallers(sters.) Direct wordt een vlug en geanimeerd spel vertoond. Het veld is eigenlijk te glad voor korfbal, maar beide partijen trokken zich gelukkig weinig daar aan aan. Beide aanvallen zijn razend vlug, "^oaar met het schieten gaat het slecht. Bem- mel heeft een keer pech met een schot, dat uit den mand tolt. v. Beeck en Nieuwenhui- zen zijn steeds .een gevaar voor de Fluks- verdediging, vooral omdat deze nogal eens verkeerd uitpla&tst. Toch is er al een half uur verloopen eer Nieuwenhuizen met een mo.oi schot scoort. Vijf minuten daarna, als er een beduidend overwicht is van Fluks;? doelt Buys zeer handig. Rust komt met 1—1/' In de pauze wordt in 't kort gédemon-, streerd wat er al zoo bij openluchtspelen ge-, daan wordt. Door een honderdtal meisjes, in gymnastiektoilet, werden enkele vrije- en- orde-oefeningen gedaan, terwijl daarna in verschillende clubjes de verschillende spel-. Ictj'es vertoond werden. Er heerschte een jilstekende geest onder de meisjes. De jon gens hebben nog niet getoond wat ze kun nen, maar dat,zal men voortaan wel op de velden kunnen zien. Na de rust zetten de korfbalvereenigingen hun strijd voort. We zien aan beide kanten zwoegènde aanvallen, maar zonder eenige tactiek. De Fluks-aanval doelt bovendien on besuisd. Onverwachts geeft La Rivière Vi tesse de leiding met een mooi schot Dit is voor Fluks een sein om nog harder te wer ken. Ze is nu veel sterker, maar het doelen blijft-slecht. Eindelijk na een half uur heeft Schneider succes met een ver schot. Hard wordt er om de leiding gestreden. Ondanks het ontactische aanvallen der Fluks-men- schen, hebbenzij toch succes met een ver schot van Christiaanse. In de resteerende vijf minuten wordt nog hard gewerkt, maar :niet gevaarlijk geschoten, zoodat als scheids rechterSchilthuizen einde fluit, Fluks met .ck-r2 deze 'spannende en mooie ontmoeting wint en tevens daardoor in het bezit der Rijnland-medaille kwam. Hietmee waren tevens de feestelijkheden der-opening'geëindigd. DUIVENSPORT. ,,De Reisduif". Wedvlucht Mons (België) 202 K.M.los 8 uur. i 6. Kloots, Leiden. 3 u 35 m. 56% s. 7. de Graaf, Oegstgeest. 3 u. 37 m. 48 s. 8. Th. J. Werter, Leiden. 3 u. 49 m. 55 s. 9. de Graaf, Oegstgeest. 3 u. 53 m. 4 s 10. de Graaf, Oegstgeest. 4 u. 33 m. 2 s. 11. de Graaf, Oegstgeest. 1 u. 33 m. 19 s. 12. Kloots, Leiden. 4 u. 50 m. 30 s. 13. de Graaf, Oegstgeest. 4 u. 54 m. 51% ~s. 14. de Graaf, Oegstgeest. 5 u. 37 m. 3 s De drie voor deze vlucht uitgeloofde. extra prijzen werden behaald door: le. de Graaf, 2e. Arnoldussen, 3e. de Kroon. 1. 'WiHebfi'and. 2. idem 3. de Tombe 4. Willebrand. 5. 'Brandt. 6.'Willeband. 7. v. Duurén. 8. Mo'sseveld. 9. Gcenjaar. fto. - idem. U. "Komijn, W. de 10 uur 41 min. 55 sec. 10 43 24 11 1 36 11 3 26 H 9 38 11 11 18 11 16 19 11 17 17 11 20 43 '11 22 50 11 24 10 „De Biauwkras". Wedvlucht met oude duiven vanaf Mons fBelgië), afstand 202 K.M. hemelsbreedte. Los 8 uur v.m. Aankomst te Leiden als volgt: 1- P. Vogelenzang. 10 uur 37 min. 14 sec. 2. J. Schreuder. 10 37 29 3. .P. L^man. 10 38 22 4. J. Schreuder. 10 46 40 5. N. Vogelenzang. 10 56 58 6. J. Steenbergen. 11 52 7. P. Laman. 11 2 12 8. J. Spek. 11 3 43 9 idem 11 6 49 jlO. H. Flandrijn. 11 9 14 31. P. Pauw. 11 10 48 02. P. v. d. Leek. 11 15 12 33. J. Schreuder. 11 18 =14. J. Onvlé. 11 18 56 >15. A. H. Korenhof. 11 20 19 „Warmonde", Uitslag wedvlucht vanaf Pont St. Maxen. se (Frankrijk) op Zondag 3 Juni. De duiven tijn aldaar in vrijheid gesteld met Noorden wind te pl.m. 9 uur. Aankorort als volgt: 1. C. de Graaf, Oegstg. 3 u. 4 oi. 9 s 2. G. Arnoldussen Oegstg. 3 u. 17 m. 36 s 3. A. de Kroon, jWarmond. 3 u. 22 m. 32 s. i. B. Langezaal, Leiden. 3 u. 27 m- 51% s. 5. B. Langezaal, Leiden. 3 u. 29 m. 59 s. Be Blauwband. De postduivenvereniging .,De Blauwband te Alphen a. d. Rijn hield een wedvlucht van af Pont St. Maxence (Frankrijk) 354 K.M. Uur van loslating 8 uur 55 minuten. De uitslag is. le prijs: C. Geel, aankomst 2 uur 44 min 12 sec.-, 2e prijs: H. Vergeer, aank. 3 uur 41 min. 8 sec.; 3e prijs; C. v. Ofwegen, aank. 4 uur 8 min. 3 sec.; 4e prijs; C. v. Goch, aank. 4 uur 30 min. 5 sec.; 5e pr. P. Ver- kade, aank. 4 uur 3S min. 8 sec. De nood der Duitsche sport. Verschillende takken van sport onder vinden in Duitechkaid op het oogenbhk groote moeilijkheden door het langzamer hand vrijwel waardeloos worden vam de mark. Voor de voetbalvereenigingen zijn de hooge reiskosten bijna niet meer te beta len, wanneer dé groote clubs bij' ba-ar thuis wedstrijden geen aanzienlijke bedragen ontvingen, zou er van het spelen van uit wedstrijden niets kunnen komen. Kleine clubs, die slechts weinig publiek bij haar wedstrijden trekken, moeten zich hoofdza kelijk beperken tot wedstrijden op eigen terrein en in de naaste omgeving. Nog er ger is het voor hockeyvereenigingen. Deze trekken, evenals hier te lande, "weinig of geen publiek bij haar wedstrijden. Ook hier moet men zich wat wedstrijden be treft tot het allernoodzakelijkste beperken, waaronder de sport natuurlijk lijdt. De duurte der tijden is ook een dreigend gevaar vcor de lawntennissport. Men vraagt zjch af of het in het volgend seizoen wel mogelijk zal zijn geregeld lawntennis te spelen, daar men op het oogenblik voor een gewoon racket reeds 50,000 mark moet betalen. Ook de ballen zijn voor de meeste clubs niet meer te betalen. Hoe liet verder met de Duitsche rensport zal gaan, is een groot vraagteeken. Wan neer er niet spoedig verandering komt, laat het zich aanzien, c?!at in het komend 6©izoen alleen nog in Berlijn wedrennen ge houden zullen kunnen worden. De Duitsche renbond heeft een rapport gepubliceerd, waaruit duidelijk blijkt, dat alle renstal len dit seizoen met groote verliezen hebben gewerkt. Geen der renstallen heeft minder dan 10 millioen mark verlies geleden. Men wa6 niet in staat ds prijzen voor de ver schillende rennen in evenredigheid met het dalen van de mark te verhoogen. Slechts zelden gaf men hoogere prijzen dan 50,000 mark. Alleen bij de St. Leger werd in totaal 500.000 mark aan prijzen gegeven Met deze prijzen kunnen de groote stalien onmogelijk de hooge kosten goed maken. Ook het bezoek bij de wedrennen vermin derde zeer in verband met de hooge reis kosten naar de banen. Men heeft verzocht voor de wedrennen treinen tegen vermin derd tarief te laten loopen, waarbij men heeft voorgesteld dat de regeerjng een ge deelte van de bij de rennen ontvangen be lasting op den totalisator aan de spoorwe gen zou afstaan, doch aan dat verzoek is geen gevolg gegeven. Als in dezen toestand geen verandering komt, zal de Duitsche rensport onherstel bare nadeelen ondervinden. Historisch. Bij gelegenheid van een gehouden verkoop van de Emma-bloem te 's-Gravenhage, vroeg een der jeugdige verkoopsters aan een be jaarde dame, een bloempje te koopen voor de t.b.c. Het antwoord luidde „Met die voetbalclubs wil ik niets te pia- ken hebben." Beroepsboksen. Beroepsboksen is een hard métier en lie den, dje hét niet erg op pijn lijden begrepen hebben, doen beter zich daar verre van te houden. De gesohiedenis van den ring geeft werkèlijk wonderlijke staaltjes van taaiheid en hardnekkigen moed. Een, die het dadelijl niet opgeeft, is thans de Engelsche veder gewicht: Billy Matthews. Onlangs bokste bij te Parijs tegen den Franschman Criqui. Zes tien ronden lang had hij geen kans en dien- •de tot. punching-bag voor den Franschman, die er eindelijk zelf beteuterd van werd. Id de 16e ronde wierp Matthew's manager d; spons en onze taaie Engelschman was no: maar wat verontwaardigd ook, dat hem d<: gelegenheid werd ontnomen door te vechten Genoemde Matthews heeft thans te Parijs tegen den Franschman Masca/rt gevochten In de 8ste ronde liep Mascart, het hoofd voorover, in en raakte met dit lichaamsdee1 gevoelig Matthew's maag. Het was een ver boden stoot, maar er werd doorgevochten ën van dat oogenblik af aan, deed Mat thews niet (anders dan zijn maag beschermen en zijn gelaat ongedekt laten. De_Fransch- man trof daar onophoudelijk, zoodat arme Matthews de ronden voor een deel op den grond doorbracht. Maar uitgeslagen is hij niet en weer kwamen in de 16de ronde zijn helpers tusschenbeide. Een interviewer van L' Auto heeft thans Matthews opge zocht en deze verklaarde, dat een dokter na den strijd ernstige bloeduitstorting door genoemden stoot op de maag had geconsta teerd. Op de vraag, waarom hij dan in die 8ste ronde dén strijd niet had gestaakt, ant woordde Matthews doodleuk: „Ik heb nog nooit een strijd opgegeven. Ik ben bokser en heb verplichtingen jegens de organisatie, die met mij contracteerde en het publiek, dat mii wil zien vechten. Het is jammer, dat mijn tegenstander dien ongelukkigeD stoot toebracht, want ik was er zeker van te zullen winnen." Voetbal in Hongarije. Het béstuur van den Hongaarschen Voet balbond'heeft dezer dagen zich beziggehou den met het. vaststellen van zakgeld en vergoedingen voor tijdverlies voor de Hon- gaarsche auteur voetballers Men heeft daar bij o.m. bepaald, dat de spelers bij terug keer van toeren uit het buitenland alles moe. ten teruggeven wat ze van het hun door de club verstrekte zakgeld hebben overgehou den. Als vergoeding voor tijdverlies mag aan ongehuwden 50 pet., aan gehuwden 90 pet. vsm het inderdaad door afwezigheid niet ontvangen salaris worden vergoed. Toeren naar het buitenland mogen door een vereeninging slechts tweemaal per jaar ondernomen worden. Het hoogste aantal wedstrijden op een toer té spelen werd als- volgt vastgesteld: voor toeren van- 7 dagen 2 wedstrijden van 8 dagen 3 wedstrijden, van 12 dagen 4 wedstrijden en voor elke drie dagen langer 1 wedstrijd. Men heeft dezen la-atsten maatregel moe ten nemen, omdat paen ten einde maar zoo veel mogelijk te ontvangen, clubs had, die in 7 dagen 5 wedstrijden speelden, waarbij teD slotte het spel geheel bijzaak was. Jumpers, Het Engelsche woord jumper is afkomstif uit het jaar 1605- Men sprak toen echter slechts van een „jump" (sprong), en bedoel de daarmede een buisje of een korten en lossen mantel die tot aan de heupen reikte Dit uit een zeer grove stof vervaardigde, klei- dingstuk werd uitsluitend door mannen ge dragen, en wel bij het uitoefenen van zeer zwaren arbeid. Zoo behoorde het toenmaals, tot de uitrusting der kolendragers en haver- arbeiders. Deelnemers aan Poolexpedities k richten, dat zij Eskimo's in een vormloo? ,.,jump" zagen rondloopen. Eerst tegen einde der zeventiende eeuw werden de jump' ook in de vrouwelijke garderobe opgenomen, doch slechts als huisdracht. Een eeuw later dus omstreeks 1800, legde de Engelsche ad miraliteit beslag op het woord jump, ver volmaakte het tot jumper, en gaf dezen, naam aan een kleedingsluk. dat de matro zen bij voorkeur op het tusschendek droegen- De kleurige jumpers, die thans zoozeer in de, mode zijn, hebben du9 reeds een langen- stamboom, doch- zijn van zeer

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 12