ANEKDOTES. Troes van Egmond, het is maar heel goed dat je den brief toch aan mij hebt gezonden, [want hij was nog lang niet de allerleelijk- •ste. Er waren vele nog veel onduidelijker. r Annie de la Rie je vraagt mij of ik je den ilaatsten tijd erg ontrouw heb gevonden? Hoe >#komt het eigenlijk dat je een paar maal niet s meedeed? J Louis Hartkamp, natuurlijk ben ik erg be nieuwd om te hooren of je de kleine vonde ling in het leven kunt houden Weet je wat jhet voor een vogeltje is? i Dirkje Hoogerdijk, die meidoorn was aar dig gedroogd. Wat ben je ijverig aan het schrijven geweest. Dat zal je veel tijd ge- i'kost hebben! Gerard van den Heuvel, wel bedankt voor }je portretje. Ik ben altijd blij als ik er weer :eentje bij mijne verzameling portretten en .kiekjes van de raadseljeugd kan voegen. Dina Brinks, ja, dat is zeker dat het een lenorm verschil is als-je het vergelijkt wat je .met de rechterhand en wat met de linker- fhebt geschreven. Jij bent slim geweest en [koos een versje met heel korte regeltjes, groot igelijk hoor. ?- Geertrui van der Kaai, wie er plezier in (heeft, mag tol en met 16 jaar meedoen. Rika van der Kaai je mag tot en met 11 jjaar met de kleineren meedoen en daarna 'behoor je tot de grooteren. Je moet probeeren 'aan dat lieve kleine zusje te leeren dat ze zich zelf geen pijn mag doen met de ramme laar. Nellie van Klaveren, gelukkig dat je [broertje at weer uit het ziekenhuis is, nu je zusje nog beter worden en dan hoop ik harte lijk dat je mij niet meer over familie in het ziekenhuis behoeft te schrijven. Truusje Duyverman, het is in die vacan- itiekolonies o zoo prettig. Daar hebben de kin- 'deren dikwijls zooveel plezier met elkaar; •het zal er je best bevallen. i Lenie en Jan Stouten, ik heb al een por tretje van jullie samen, dat kreeg ik verle iden jaar al, dus ik weet al lang hoe jullie ;er uitziet. Lenie is zeker erg blij met haar ipjyjs. Nellie van Beijeren Bergen en Henegou wen, je schreef mij dat je vriendin Marietje .het veel mooier had gedaan, maar ze heeft (net mij niet gezonden. Drietal Uittenboogaard en Rika Bliek, jul- 'lie schreven met je vieren, dat is te zeggen ieder wel een eigen langen brief en ieder een [vers maar toch in één couvert, want je zat i gezellig met je viertjes bij elkaar, al was het 'ook lastig aan eene hobbelende tafel. Heel aardig dat jullie zoo naar den zieke vroegen; je hebt in het begin van de correspondentie al gelezen, wat ik op alle vragen daarom trent antwoordde. Dieuwerlje ,ik heb verleden over je ge-, praat met die dame die je altijd bij je dok ter ziet. Verder ontving ik nog eenige brieven om 1 mij te vertellen, dat ze het te moeilijk hadden gevonden. 1 Rika de Heijder, het zijn nu weer gewone raadsels, dus nu moet je niets meer met de linkerhand over gaan schrijven. De jeugd vindt nu toch hoop ik wel, dat .ik mijne schade van verleden week heb in gehaald voor mij is het een prettige gedachte 'als jullie zoo naar vindt om eene korte cor respondentie te vinden. I Hartelijk gegroet allen. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. PRIJZEN. Dé prijzen der grooteren zijn toegekend aan RIKA VAN VEEN (Kondekerk.) LENA PLANKEN. De prijzen der kleineren zijn toegekend aan LENIE STOUTEN. MARIUS SEGAAR. 1 (De prijzen kunnen aan ons Bureau wor den afgehaald Maandag, des middags tus- schen 12 uur en halféén en tusschen en 5 uur.), Hj; Goe<I werk der grootereh onte vangen van: Neeltje van Leeuwen, Ja van Leeuwen, Rika van Veen (Koudekerk), Margit Pifct- ver. Glazrna van Venetie, Dirkje Hoogea- dijk, Elsje Timmers, Rudi Eilders, Annie Zirkzee, Bertha den Haan, Marie van Delft, Marie van dier Meer, Lize Sohregel, Mario van Dijk, Alida Verbiest, Willem Leget, Nelly van der Wilden, Sari Aal- bersberg. Barrie Kenbeek, Lena Planken, Alie Haasbeek, Mina Brandse, Dirkje Brandse, Jan en Bram Hemerik, Antje Hogen es, Betje Broeksema, Semien Voor brood, Johanna Voorbrood, Betsy Fon tein, Marie Verkoren, Marie Laman, Kla- zina Parlevliet, Suae Lut, Saartje Lut, Catharina Lankster, Annie Snel, Annie Breukemeyer, Cor Pont, Neeltje Mom- berg, Gorrie M. de Groot, Aafje Coster, Geertrui van der Kaai, Antón van Brus sel, Jacobus Selder, Nellie van Leeuwen, Lena van Leeuwen, Coba Hoope, Gerrit Philippo, Simon en Qerrie Sohoeman, Adriaan Reyngoud, Toos van Weerden, Janna van Weerden, Hendrikus Broers, Jeannette Verboog, Gerrit van der Post, Anni Kriiger, Johanna Liese, Cor Serlie, Gerrie Slootweg, Catharina Tos. Goed werk der kleineren ont vangen van Leen Oudlshoora, Neeltje van Wijk, Louis Hartkamp, Annie de la Rie, Troes van Egmond, Paultje de Roos, Gerrie de Roos, Annie Amptmeyer, Rika van der Kaai, Nellie van Klaveren, Airtje van der Voort, Piet Schouten, Lenie Stouten, Jan Stouten, Truusje Duyverman, Lique Ruyg- rok, Dina Brinks, Siebe de Roos, Annie Franse, Annie de Kier, Marietje Erke- lens, S tientje Enkeleais, Nellie van Böye- ren Bergen en Henegouwen, Jansje Aal- bersberg, Jan en Adriaan Arbouw, Ma rietje Planjer, Nelly Singeling, Janna Sin- geling, Anna Bonte, Akke Bonte, Marius Segaar, Adiriana Singerling, Clazina Sin- gerling, Marietje de Haas, Dirk de Groot, Abram Oudbhoom, Janna van der Velden, Izak van der Velden, Jan van der Velden, Betsie Aanen, Mollie Aanen, Mientje van Egmond, Henny Rietveld, Cor Rietveld, Betsy en Harry van Amerongen, Pieter de Klerk, Jan Hoope, Jopie Kret, Nèllie Kret, Jo Reyngoud, Ella Brugmans, Betsy Lambrechts, Frans Diepeveen, Johan Mok- kenstoirm, Jan Luttje, Nelly Broers, Ina Houpt, Tonnie Houpt, Isa van der Hoeve, Hella ten Cate Brouwer, Rika- Bliek, Cor- rie Uittenboogaard, Dieuwertjo Uitten- IxiogaarcQ. Marijtje Uittenboogaard, Piet Gertenaar, Haimen Nieuwland, WirQ Ndeuwland, Annie Huisman, Lieselotte Stein, Corry den Dopper, Catrien Zand bergen, Jaap Le Poole, Betsie Hooftman, Betsie Rijnders, Cor Serlie, Gé Jongbloed, Gerard van dén Heuvel, Ola-sina Lepelaar. - RAADSELS. Voor allen pm uit te kiezen, 'de grooie-- ren 4, de kleineren 3. L Ingezonden door Gerrit Eikerbout. Mijn geheel bestaat uit 10 letters en wordt vooral door heeren gebruikt. 1, 2, 3, 4 is een muur. De 10, C, 9, '10 hangt te gen den 1, 2, 3, 4, de paarden staan in een 7, 8, 2, 6 en 4, 5, 3 ie -een boom. II. Ingezonden door Antje Hogenes. Ge kunt mij van voor en achter lezen. Op alle stranden moet ik wezen. III. Ingezonden door het drietal Hoope. Met g ben ik een water, met w een dier, met k een deel van een geweer, met d een naam. IV. Ingezonden door Marie de Koning. Mijn hoofd is als een eierdop, Waar afgesneden is do top, Mijn staart is lang en wit, ÏWaar dikwijls bruin vocht in zit- V. Ingezonden door Alida 'Anneeze, Welke vrucht is dit; z, o, r, ij, m. VL Ingezonden door Zwaantje Muselaar. Vauer heeft iete, [Moeder twee maal zoo veel; kinderen met elkaar ook twee, en toch geen enkel kind dat er eentje heeft, en is het gezin bijeen, dan zijn er yier van de vijf niet te vinden. VIL Ingezonden door Annle Amptmeyer. Waar maait men hooi? VIII. Ingezonden door Klazina Parlevliet. Raad eens 'k ben altijd dubbel, Maar zoo ge me omkeert, niet. Ik ben alsdan een spijze, Die 't veld ons welig biedt. Ingezonden door Adriaan Bolle. In eene lagere school trachtte de onder wijzer zijn leerlingen een begrip te geven van een koppelteeken en had het op 't bord geteekènd, met een breede streep er tus schen; kanarievogel „Waarvoor is dat schrapje?" vroeg hij. Niemand wist het, tot een der jongsten uit de klasse den vinger opstak en zei: „Dat is voor de kanarie, om op te gaan zitten, meester." ïngazonden door Henk Rutgers. Slimheid- „Nu Bierman, hoe staat 't met onze wedden schap Je hebt gewed in veertig dagen niet te eten en veertig nachten «iet te slapen, blijft 't daar: nu bij ,,Ja, natuurlijk, ik ben cr eergisteren reeds mede begonnen". „En boe bekomt bet je Bespeur ie nog nog niets van honger en slaap". „In 't gebeek niet, want ik eet des nachts en ik slaap overdag." Ingezonden door Gor Zwanenburg. Snugger. Twee jongens hadden gewed, dat een van hen 30 pannekoeiken kon Apetep. Deze brengt het echter maqr tot 27 en roept woedend „Had ik dat geweten, dat die drie niest meer ïn mijn maag konden, dan eou ik ze eerst heb ben opgegeten. Ingezonden door Annie de la Rie. A: „Hoe vindt je die teekening?" B: „Heel mooil Zijn die rechte lijnen met de hand geteekend?" A „Wel neen, met potlood". Ingezonden door Elsje Timmers. Jantje, bij den paardenslager: „Een pond gehakt voor onzen hond. Maar frisscher dan de vorige keer, anders lusten we het niet." Ingezonden door Adriaan Bolle. Familietrots. Hans wordt uitgezonden om een gulden le wisselen. Winkelier: „Die gulden ziet er zoo raar uit. hij is toch wel echt?" Hans; „Natuurlijk, Vader heeft hem zelf gemaakt. Slimme zoon. Vader: „Kom, kom, Piet, wat is er aan de hand. Heb jij je les weer niet gekend?" Piet: „Jawel vader, maar die soin, die it u gisteravond heb gevraagd: „hoeveel is een millioen kwartjes?" Toen hebt u gezegd: een verduivelde hoop". Dit heb ik opï* schreven en die uitkomst was verkeerd.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 18