Het Geschenk. CORRESPONDENTIE. k, y" -hu K, trav dooi G. H. Zeg Greetje, waar ben jij geweest, Zoo keurig aangekleed? Wacht, als 'k mij oven goed bedenk, Geloof ik. dat ik 't weet. Je Moeder is gauw jarig, niet? En jij hebt wat gekocht Je hebt- vcor Moes 't is een geheim Iets heel mooi uitgezocht. Wat deftig: zoo alleen op stap, t Je eigen taschje mee Ik zou, als ik 't niet heel goed wist-, Je niet herkennen, Gré. Maar fluister mij eens in het oor Wat je wel kosht voor Moes. Of zeg jë dat nog liever hiet? Dan zal ik wachten, snoes. Tot overmorgen, dat is de dag, Dat Moeder jarig is. Je telt al lang: de nachtjes nog, Of heb ik dat soms mis rk Kom zeker bij je Moeder aan, Dan zie ik je geschenk. Ik kan het heusch niet raden, Gré, Hoe, ik mij ook bedenk l Wat een grappig werk heb ik van velen gekregen! Ik kon zoo echt zien, dat sommi gen er veel pret bij hebbèn gehad'. Als ik eerlijk mag uitspreken, dan zeg ik ook dat 1D| k versjes ontving, veel te netjes geschreven im mij te laten gelooveu dat ze werkelijk iet de linkerhand waren geschreven. Na- Tien noemen doe ik daarbij niet, ik zou het ïlleen zeggen als ik die kinderen eens onder thn fier oogen sprak. Jullie móeten allen maar en ïoed naar je namen zoeken, want er waren tinderen van boven de 11 jaar die maar 12 regels zonden, die plaatste ik bij de kleineren. Ja ?n ook weer kinderen van bèneden de '11 taar, die meer dan 12 regels schreven, dus 4ie plaatste ik bij de groótereh. De 4 geluk kigen feliciteer ik met hun prijs, en alle an- Ifaen moeten niet boos zijn,het .-kan nu i° K-nmaal niet anders. Nu kan ik juiiie deze week weer eens be ier antwoorden op de brieven. Eerst even ju F antwoord op eene vraa zeer vele kinde^ ren die heel hartelijk schrijven, wie of er Riek is en hoe of het er mee gaat. Het is mijn tenige broer die verleden week opeens heei ernstig ziek was, daarom moest 'ik naar Utrecht; nu is het wel iets beter. Heel vrien delijk van zóóvele kinderen om -er mij naar te vragen en mij het besfce toe te wenschen. Hike van Veen (Koudekerk) ik hoop dat jé zelf kunt gaan om je prijs te halen, of dat er toch iemand anders zal zijn, die kan gaan. (Een dag later kan het ook nog wel,'-4- Re factie „L. D."^ Neeltje van Leeuwen, je hebt mij zoo'n duidelijke beschrijving van de Wereldklok gegeven, dat het mij nu net is, alsof ik de klok zelf had gezien. Jo van Leeuwen je hebt het er werkelijk nog goed afgebracht, het was best te lezen. Hoe grappig dat je links zoo geheel rechtop schrijft. Catharina Tos, je had een flink lang vers gekozen en ik kon zien dat het je wel moeite heeft gekost, dus met potlood mocht het ook wel. Gerrie Slootweg, een meisje uit de le klasse zou toch heusch niet zoo'n lang vers kunnen, overschrijven, zelfs niet met haar rechterhand. Je hebt, als zoo heel veel kin deren het heele gedicht ook nog met je rech terhand overgeschreven, voor de duidelijk heid voor mij. Dat vind ik heel beleefd. Ik dank alle kinderen die zich die dubbele moeite voor mij hebben gegeven. Cor Serlie, als j^ dit bovenstaande hebt gelezen, begrijp je, dat ik jou daar ook mee bedoel. Betsy Rijnders, ik kon je versje best le zen. Zou jij werkelijk graag 'zoo'n vogeltje willen zijn? liever dan èeh meisje? Betsie Hooftman, is Mimi nog heel klein? Speel je er graag mee? Jaap Le Poole, wat heb jij een heerlijke vae&ntie gehad, de eene dag was al plezieri ger dan de andere lees ik uit je brief.' Gatrien Zandbergen, je bent erg 'bedorven op je verjaardag. Ik zie tenminste een massa cadeaux opgenoemd in je brief. Jo Liese, welkom als nieuweling, probeer maar om trouw mee te doen. Corry den Dopper, zeg aan Wim dat hij zijn gekrabbeld versje best had mogen stu ren, dan zou ik zeker er smakelijk om heb ben gelachen. Anni Krüger, ik vind het aardig als ik nu je wekelijkschen brief krijg, dat ik de schrijf ster er van ken. Ik hoop net, zooals jij dat wij nu eens eindelijk mooi zomerweer -zullen krijgen. Gerrit van der Post, ben jij verleden week Dinsdag in Noordwijk geweest? Nu,-ik deze week Dinsdag. Gelukkig scheen de zon lek ker 's middags, maar aan zee was het nog allesbehalve warm. Harm er en Wim Nieuwland flink hoor, dat jullie allebei hebt geprobeerd met de linker hand te schrijven. Piet Gertenaar, dacht je dat ik jullie nooit meer apart 'zou antwoorden in de correspon dentie? Dat was aleen verleden week, toen was het mij onmogelijk. Jeannelte Verhoog, je brief deed mij veel plezier. Ik heb graag dat de jeugd zoo 'opèn- hartig aan mij schrijft, dan leeren wij elkaar direct veel nader kennen. Was het erg lastig om met de linkerhand te schrijven? Jan Luitje vertel mij eens, mag je de poesjes of een van beide, ook als ze groot zijn geworden, houden. Hendrikus Broers, ben jij het altijd die den brief schrijft bij de raadsels of doen jij en Nelly het om beurten? Adriaan Revngoud, je hebt zeker nogal veel geduld dat je zoo'n flink vers over schreef. Van Jo kan ik het toch nog wel le zen, al waren het grappige letters, maar o zóóveel kinderen stuurden mij de wonder lijkste hanepootjes.. „Coba Hoope, dat was toen heel jammer, dat ik wel de broertjes en zusjes met je moe der 2ag en sprak, en jou juist niet, en jij schrijft mij altijd zoo trouw. Jopie en Nellie Kret, wie van beiden schreef het versje zoo leuk over. Simon en Gerrie Schoeman, je mag je gerust een paar maal oefenen in het schrij ven met de linkerhand, maar ik verwachtte van niemand mooi schrift, dus je had gerust het eerste vers al mogen opzenden. Nellie en Leni van Leeuwen, jullie hebt vroeger al zóó trouw meegedaan dat ik er totaal niet aan dacht dat jullie nu enkel weer bent verschenen ter wille van de prij zen. Jullie mochten gewopn méeloten met alle anderen. Wat is het voor een soort hondje, je nieuwe vriendje? Anton van Brussel, zeer velen hebben, evenals jij de toevlucht genomen tot potlood toen het papier vol inktvlekken kwam. Betsy en Harry Van Amerongen, jullie bent een tweetal dat al zoo lang trouw mee doet en daarom op mijn lijstje staat van de kinderen met wie ik eens hoop kennis te maken. Corrie de Groot, je bent een echt Leidsch meisje hoor, om het Njord-lied voor mij over te schrijven; dat vond ik heel aardige keuze van je. Henny en Cor Rietveld, dat mag best hoor met je moeder over de raadsels praten; dat is gezellig en zoo'n beetje op weg geholpen worden, is best geoorloofd. Annie Breukemeijer, ieder kind zal wel blij geweest zijn toen het geschrijf met de linkerhand klaar was, want lastig is het voor een ieder, behalve voor degenen die be paald linksch zijn. Annie Snel nog hartelijk gefeliciteerd met 24 Mei. Dat kindje achter op je brief, is dat eene teekening van jou? Vergeet niet mij dat eens te vertellen. Klazina Parlevliet, verleden week kon ik niet aan iedereen apart antwoorden. Wat een tocht vol avontuurtjes heb je met Rika gehad toen je samen naar Leiden ging om mij te zien. Ik had toen Woensdags nog steeds hoop dat het mooi weer zou worden, zoodat jullie nog eens kon terug komen. Betsie en Mollie Aanen, wie van de twee heeft dat aardig gedichtje van Pietjiet over geschreven? Was het niet een grappig werkje? Marie de Koning, dank voor je briefje, Heusch, je had best wat gekrabbelde letters mogen zenden. Je had eens moeten zien wat een. dikwijls onleesbaar geschrijf, ik van daag ontving. Saartje de Vos jij betitelt het met „gekris- kras" wat ik vandaag onder de oogen kreeg; het was allerwonderlijkst tusschenbeiden. Marie Laman hartelijk gefeliciteerd met den 6en Juni. Ik wensch je een genoegelijke partij met alle schoolvriendinnen. Antje Hogenes, als je dit leest is de brui loft al achter den rug, en is alles, hoop ik, yroölijk en goed afgeloopen. Jan en Bram Hemerik, neen ik heb niet de prijzen gegeven aan wie het beste schreef. Daarvoor zou ik er bij moeten zijn om te zien hoe ieder schreef, hoeveel tijd er aan werd besteed en nog heel veel dingen meer zou, ik daarvoor precies willen zien en weten. Janna Singeling, wel gefeliciteerd met je aanstaanden verjaardag en zeker mag je nu voortaan tot de grooteren behooren. Sari en Jansje Aalbersberg, dat is spiegel schrift dat je maakte. Wie heeft je. dat ge leerd? Heb je dat al meer gedaan? Vindt je dat niet moeilijk? Vertelt mij dat alle3 maar eens de volgende week in jullie brieven. Nelly van der Wilden komt het zusje van je Hongaarsche logeetje ook bij jullie in huis, en hoe oud is zij? Gaat zij 10 Juli weg? Het Hongaarsche meisje dat ik heel goed ken, vertrekt 10 Juli. Marietje en Stientje Erkelens, wat zal dat Woensdag een gelukkige dag zijn geweest, toen Vader thuiskwam. In hoeveel jaren had den jullie je vader niet gezien? Marietje wel bedankt voor de bloemetjes die je voor mij maakte. Annie de Kier, dat was een dure opgave, als jij er 2 pennen en 5 blaadjes papier aan hebt verknoeid. Had het dan maar eens met potlood geprobeerd. Willem Leget, had je er kramp van in je handen? Maar je had ook heel veel geschre ven, 24 regels, dat is enorm hoor. Alida Verbiest, het was totaal geen ver schrikkelijke knoeiboel; het was leesbaar geen vlekken, dus dat zegt al heel wat. Marie van Dijk houdt jij er ook zoo van om de vogels te voeren, ik ook. Het is mij juist ook eens overkomen dat ik op een zo mermiddag aan het Witte Huis zat thee te drinken en vele vogeltjes om mij heen hup pelden om koekkruimeltjes op te pikken. Lize Schregel, zoo ben jij weer opeens te voorschijn gekomen? Ik hoorde in langeD tijds niets van je, hoe kwam dat zoo? Annie Amptmeijer waarom was die ge- heele tuin met boterbloemen beplant? Had den ze dat met opzet gedaan? Annie Zirkzee, je hebt heel wat geschreven hoor, het vers tweemaal en dan nog een flinken brief er bij Je hebt nu zeker ook wel nadere berichten gehoord. Rudi Eilders, ik kon je gekrabbel toch nog lezen; ik zag er ook duidelijk aan dat je het met de linkerhand had gedaan. Clazina van Venetie. nu is deze week de correspondentie toch weer flink lang. vindt je niet? Is dit gezelliger, als ik aan velen een apart woordje schrijf? Margit Pittner, er zijn toch o zooveel kin deren bij die het een grappig leuk werkje jonden dat gekrabbel met de linkerhand. y

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 17