INGEZONDEN, RECHTZAKEN. heer Jac. Tijsterman, die het perceel in bod heeft voor 11001. Dit voorstel wordt ract alg. stemmen goed gekeurd. 5 Benoeming van een ambtenaar Burger lijke Stand wegens bedanken van den heer J. v. Jlerson Sr. Door B. en W. zijn op de aanbeveling ge plaatst de heeren J- v. Klaveren, wethouder en K. Zandbergen. Bij stemming worden uitgebracht op den heer J. v. K tav eren 8 stemmen en op den heer K. Zandbergen 3 stemmen. De heer y. Klaveren is aldus gekozen en verklaart de benoeming aan te nemen. 0 Verandering inrichting Raadhuis. Do voorz. deelt mede, dat gehoord den Raad, en nadat deze vooraf de toestand ter plaatse in oogcnschouw was genomen, door hen een raming voor'de verandering van het Raadhuis is gemaakt, welke raming nogal hoog was. Thans w.-u. door den gemeente-opzichter, bijgestaan door het Raadslid, den heer P. Kort Sr., oen vereenvoudigd plan opgemaakt, waarvan de voorzitter liet bestek voorleest. Volgens dit plan zijn de kosten geraamd op 1685 met inbegrip van een granieten vloer, welke echter naar de meening van 13. en NV. kan vervallen, waardoor de kosten zouden komen op f G10. Ur. Jonker staat verwondert over dit plan. Bij de samenkomst van de Raadsleden met B. en W., is door hem een geheel ander plan aangewezen, en van de uilvoering daarvan zou een raming gemaakt worden. Daarbij was vooropgesteld, dat aan het huis zoo wei nig mogelijk veranderd zou worden, met het oog op een eventueel later bewonen, dan moet yreer verbouwd worden. De lieer P. Kort merkt op, dat het voorge legde plan het meest doelmatig leek, terwijl de kosten hetzelfde blijven. De heer K. v. Delft is ook legen hel plan-, de keuken wordt bijna geheel uitgebroken, en z. i. moet er niet meer dan strikt noodig volbouwd worden. Wethouder S. Schoneveld meent dat dr. Jonker zich niet op het standpunt zal plaat sen het beter te welen dan de deskundigen. Twee deskundigen verklaren nu, dat dit plan het beste en goedkoopste is. Dan is er nog een factor waarmede rekening moet worden gehouden, n.l. het Secretariepersoneel, dat toch wenschen lieeft, en aan dit plan ,de voorkeur geeft. De heer K. v. Delft meent, dat het perso neel, als het die wenschen heeft, het maar moet betalen ook. Dc heer v. d. Gugten verwondert het, dat het plan van den gemeente-opzichter, zoo precies overeenkomt met het plan van den voorzitter. Zoo b.v. ten opzichte van het dichtmaken van een raam. Eerst wil de op zichter zooveel mogelijk bestaand licht be houden, en nu is hij er ook ineens voor. om het raam dicht te metselen. Overigens is spr. liet eens met dr. Jonker, dat zoo min mogelijk moet worden veran dert, en daarom meent spr. dat het plan van dr. Jonker moet worden uitgevoerd. De voorz. antwoordt, dat het raam dicht gemaakt moet worden, omdat daarvoor een groolc kast voor berging gemaakt moet wor den. Overigens kan spr. niet begrijpen, waar om, nu de kosten dezelfde blijven, dit plan niet zou kunnen worden uitgevoerd. De heer J. Schoneveld bepleit het maken van een loket in een deur van de secretarie, en het inrichten van de keuken voor wacht kamer. Ieder heeft dan de gelegenheid, on gestoord en apart met de betrokken ambte naren le spreken. En dc kosten kunnen dan lang zoo veel niet bedragen. Dc voorz. acht het beter, wanneer de Raad zich zoo krampachtig vasthoudt, aan het plan tot het maken van een loket in de deur, maar niets te doen. Dc heer v. Gugten kan zich daarmee best vcreenigen. Nadat nog langen lijd over de verschillen de planden is gesproken en diverse leden hun meening hebben geuit, wordt liet punt van de agenda afgevoerd. 7. Benoeming gemeentebode. Door B. en W. is uit de talrijke sollicitanten dc volgende aanbeveling opgemaakt: 1. G. v. d. Kwaak, 2 N. Ouwersloot. Wethouder S. Schoneveld merkt op, dat ten aanzien van G. v. d. Kwaak de vraag kan worden gesteld, of deze, met een arm, wel geschikt kan worden geacht. Waar de voorz. naar aanleiding hiervan besprekingen heeft gehouden met v. d. Kwaak, is het wellicht wenschelijk hiervan mededeel in g le doen. De voorz. antwoordt, dal hem verzekerd is, dat v. d. Kwaak, die spoedig een kunstarm krijgt, kan doen wat de instructie hem voor schrijft. De heer P. v. Vliet zag liever een paar, de man voor bode, de vrouw voor werkster, op dc voordracht. De voorz. antwoordt, dat er geen voor dracht is, wel een aanbeveling, leder is vrij ie stemmen wie hij wil. De heer J. Schoneveld kan de voordracht van B. en W. niet toejuichen. De vraag kan gesteld worden of B. en W. niet te veel door medelijden belieerscht zijn geworden. En wat moet den doorslag geven maatschappelijk hub beloon of gemeentebelang, en spr. zal liet niet verwonderen of de keus is in het nadeel der gemeente. Ieder is bewogen met het lot van v. d. Kwaak, en indien wordt ge sproken over gunnen, ieder zal liet hein gaarne gunnen. Maar spr. meent dat, door. hem als no. 1 op de voordracht te plaatsen, B. en W. te ver zijn gegaan. Het is pijnlijk dit' ie zeggen, maar spr. kan het nalaten. In de 2c plaats is spr. liet eens met wat de heer v. Vüct opmeikte. Er is nu geen ge legenheid, de baantjes in één gezin te krij gen, want gewoonlijk wordt toch niet van de voordracht afgeweken. Wethouder S. Schoneveld bestrijdt de mee ning van zijn naamgenoot, dat maatschap pelijk hulpbetoon op de voorrang stond. Eerst nadat gebleken was dat v. d. Kwaak geschikt was, kwam hij in aanmerking. Vooral waar hij onder de sollicitanten was ging het niet aan, hem zonder voorafgaand onderzoek als ongeschikt af te wijzen. Overigens herhaalt spr is hier geen sprake van een voordracht 'maar van een aanbe veling. Bij sleming worden uitgebracht: 8 stem men op G. v. d. Kwaak, 1 slem op W. Zand bergen ea 1 op N. Ouwersloot, zoodat dus de heer C. v. d. Kwaak benoemd is, 8. Benoeming Schoonmaakster van het Raadhuis. Door B. en W. zijn op dc aanbeveling ge plaatst: J. de vrouw van Retel geb. v. d. Meij, 2. Gerritje den Heijer. Na de le vrije stemming, moei een 2e worden gehouden over de vrouw van M. Zandbergen die 3 stemmen en G. den Heijer, die 4 stemmen verkreeg. Bij de 2e vrije stem ming behaalden zij het zelfde aantal stem men, terwijl bij derde stemming ieder 5 st. behaalde. De benoeming wordt dus lot de volgende vergadering aangehouden. Rondvraag. De heer D. Knijff vraagt of reeds is be sloten wal met den tuin achter het Raad huis zal gebeuren. Spr. is er voor. dien maar te verhuren. c. De voorz. antwoordt dat hierover in de vergadering van B. en W. reeds is gespro ken. Besloten is voorloopig nog maar eens af te wachten. De heer J. Schoneveld vraagt wat zal ge schieden in verband met de requesten over het stöomen in den Vliet. Spr. zag dezer da gen een Hoogmogende in de gemeente en wellicht valt daarom thans iets mee te deelen. Dc voorz. antwoordt dat naar aanleiding van de ingekomen adressen en de besprekin gen in den Raad, wethouder S. Schoneveld zich in verbinding heeft gesteld met den in genieur van Rijnland. Deze heer is zoo welwillend geweest over te komen, om de zaak in oogenschouw te nemen, waarbij gebleken is, dat werkelijk schade is aangericht. Een officieel rapport moet echter nog in komen, waarna B. en W. spoedig met voor stellen zullen komen. Ook een andere kwestie, in verband met het vaarwater, zal spoedig in behandeling komen, daar beide zaken acuut zijn. Er is n.l. ook nog een adres van „Flora" ovey de los- en laadplaats. Op een bijeenkomst met de besturen van „Flora" en „Bloemlust" is gevraagd, of de los- en laadplaats niet verplaatst kon wor den naar het terrein bij den gashouder. Het belang van het bedrijf brengt echter mede, dat men zooveel mogelijk in de be bouwde kom der gemeente blijft. Daarom zijn plannen in beraad, om het Katwijker- eind, hoe klein ook, in te richten. Dc heer P. v. Vliet kan niet begrijpen, dat waar het perceel Tramstraat werd aange kocht, aan de K. Brouwerstraat niet wordt ingegrepen, 't Is daar veel gevaarlijker. Spr. vraagt of er eerst een ernstig ongeluk moet gebeuren, of dat eerder verbetering wordt aangebracht. De voorz. deelt mede, dal dit punt reeds .meermalen is overwogen, en nogmaals in de vergadering van B. en W. zal worden be sproken. De heer W. L. v. d. Gugten heeft onlangs ontdekt, dat de tegenwoordige politieveror- dering, bepalingen bevat in strijd mef geno men raadsbesluiten. De Raad besloot het voetballen in de stra ten te verbieden, maar nu slaat er, dat ver boden zijn voetballen en andere spelen. Het zou spr. verwonderen als dc Raad zoo ver was gegaan. De voorz. antwoordt, dat dit toch zoo is. Er kunnen wel steeds nieuwe, hinderlijke spelen komen, die moeilijk allen te omschrij ven zijn. Bij de behandeling heeft men o.n. gedacht aan hel z.g. kaarten of pinkelen. Natuurlijk zou niemand er over denken onschuldige spelen te verbieden. De heer K. Zandbergen wijst op den on- houdbaren toestand van den Hoogen Krocht, waarop spr. reeds eenige malen de aandacht heeft gevestigd. Dc voorz. vestigt de aandacht van wethou der v. Klaveren hierop. De openbare vergadering wordt thans-ge sloten en de Raad gaat in geheime zitting. Aan het melk-conflict tusschen boeren en slijters alhier is thans een eind gekomen. De boeren krijgen nu 10 ets. per liter, zoo als verlangd werd. Dezv.r dagen herdacht de heer J. G. Vreeswijk, hoofd der Koningin Wilhelmma- School alhier, den dag, waarop hij vóór 40 jaar bij het onderwijs in functie trad. De heer Vreeswijk, in 1883 te Utrecht tot onderwijzer benoemd, was sinds '1890 hoofd der school, eerst te Onstwcdde. en vanaf 1892 alhier. VOORSCHOTEN. Burg. Stand.— Geboren: AdriaHUs Laurentius Leonar- dus, Z. van T. J. van Lochem en H. A. Zandvliet. Dirk, Z. van J. H. van Bar- neveld en K. v. d. Berg. Ondertrouwd: A. C. Diemei 23 j. en P. A. A. v. d. Meer 25 j. WASSENAAR. In het gebouw voor Christelijke Belangen, kwamen Vrijdag avond een aantal ingezetenen van onder scheiden richting bijeen, voor de oprichting van een Vereeniging voor Ziekenhuisver- pleging te bespreken. Onder de aanwezigen merkten wij op den burgemeester als voor zitter van het Burgerlijk Armbestuur, af gevaardigden van het R.-K. Armbestuur en ds. Van Praag. Do vergadering werd geleid door den heer D. van Barneveld. Spreker ging in het kort na om welke reden men gekomen was tot het uitschrijven van deze bijeenkomst en wees op het nut van pen zoodanige ver eeniging. Met het oog op de betrekkelijk geringe opkomst werd do vraag gesteld, of het weJ het geschikte oogenblik was om tot oprich ting te besluiten. De burgemeester oor deelde, dat men tot oprichting moest over gaan. Bij een volgende bijeenkomst komen er misschien nog minder en waar reeds zoovelen hun sympathie hadden betuigd, adviseerde hij niet langer te wachten. Met algemeen© stemmen werd hierna besloten de vereeniging tc stichten en haar den naam te geven van Draagt elkanders las ten". De burgemeester verklaarde zich be reid het Beschermheerschap te vervullen. Het bestuur zal bestaan uit het voorloo- pig comit-é, waarin zitting hadden de hee ren D. van Barneveld, K. van den Bosch, J. O. Nogels en J. van den Ussel, bene vens uit den heer H. H. van der Plas, daar toe door de vergadering benoemd. Alsnu kwamen de statuten in behande ling. O. m. werd hierin bepaald, dat de uitkeering ten hoogste f 75 per jaar zal bedrogen, dat ieder lid van de vereeniging kan zijn en dat de contributie voor dit jaar f O 10 per lid en per week zal bedragen, Het tijdelijk kassierschap nam de heer J. J. van Beesten op zich. Na afhandeling der statuten bracht de voorzitter dank aan de aanwezigen, waar na sluiting. In het Patronaat wordt a.s. Zondag van i tot 5 uur een tentoonstelling gehou- houden van werkstukken, vervaardigd door de leerlingen van de Patronaatsteeken- sehool.' Daarna heeft een prijsuitdeeling plaats aan hen, die zich het meest hebben onderscheiden. Een juffrouw, die Vrijdag langs het strand kwam gefietst, werd bij het betre den van het duin nabij het Wassenaarsche Slag aangesproken door een heer,die haar bij ;t voortsukkelen door het mulle zand de behulpzame hand bood. Zij aanvaardde dit aanbod dankbaar. Er werd een praatje ge maakt en toen de juffrouw vertelde, dat zij naar Den Haag moest, bood hij aan haar te vergezellen. Via de Sprank zouden zij de terugreis maken. In het Duin ge komen, greep mijnheer plotseling de dame beet met minder eerbare bedoelingen. Zij vluchtte weg, haar rijwiel in de steek la tend. Op eenigen afstand wendde zij zich om en ontwaarde dat sinjeur met beide rij wielen de reis voortzette. In allerijl begaf de juffrouw zich naar het dorp en vertelde haar wedervaren aan de politie. Deze toog er onmiddellijk op uit en smaakte het ge noegen het rijwiel terug te vinden. Sin jeur was echter verdwenen. Men zij op zijn hoede. Elecfriciieifsbediiji HillegomLissc Sassenheim. Te Lisse werd de gewone algemeene ver gadering v. aandeelhoudsters gehouden der N.V. Eleclriciteitsbedrijf HillegomLisse Sassenheim, ter behandeling der balans en verlies- en winstrekening, waarop commis sarissen een gunstig praeadvies hadden verstrekt. De algemeene vergadering van aandeel houdsters besloot met algemeene stemmen de balans en verlies- en winstrekening goed te keuren. Aan de balans ontleenen wij de volgende cijfers debelzijde kabelnet f 102.319.35 huisaansluitingen I 28.266,86 transforma torgebouwen f 23918,65 gebouwen f 1295 eigen installatie-inventaris enz. f 2687..411/2; geplaatste meters f14.443,74; lichtinstalla ties in huurkoop verminderd met de afbeta lingen f 781.40 aansluitleidingcn in huur koop verminderd met afbetalingen f 867 10 i voorraden op magazijn enz. f 18.028.24V9 vorderingen 137.780,11; kas f 144,49 op- richtingskosten f 2467 96; diversen f 6307.97 Creditzijde aandcelenkapitaal f 2100 leeningen f 200.000 Bank Rekening-cou rant f 24.970,59 crediteuren 114.189,17; waarborgsommen installateurs f 2700. Dc verlies- en winstrekening sluit met een verliescijfer van 14651.47. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Cop ie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Kantongerecht ie Leiden. Hooggeachte Heer Hoofdredacteur. Zoudt gij, naar aanleiding van enkele on juistheden in het verslag, hetwelk in Uw ge acht Blad van Maandag 30 April j.l. betref fende dc behandeling van de strafzaak tegen A. G. Bwed. v. d. B. voor den Kantonrech ter te Leiden is opgenomen, aan het onder staande een plaats in Uw kolommen willen inruimen Uw verslaggever schrijft allereerst in dit verslag, dat de geluige-deslcundige, de lieer Schots, verklaard zou hebben, dat de Bond van Handelaren in Gedistilleerd en Likeu ren als sterken drank beschouwt likeuren en dranken met ten minste 35 percent alcohol. Ondcrgclcekendc, die bij de behandeling tegenwoordig was, heeft gehoord, dat de heer Schots mededeelde, dat niet bovenge noemde Bond, doch de Bond van Distilla teurs en Likeurstokers in Nederland, ge vestigd te Schiedam, dat alcoholpercentage aanneemt als criterium om te bepalen of drank al dan niet sterke drank is. Het is ook zeer logisch, dat de heer Schots het oordeel van laatstgenoemden Bond aan haalde, omdat ieder, die eenigszins van de branche op de hoogte is, weet, dat deze Bond, waarbij alle Distillateurs en Likeurstokers van eenige beteckenis zijn aangesloten, in deze kwestie een maatgevend oordeel kan geven. Evenmin heeft de heer Schots, die overi gens niet is „hoofd der firma Harlevelt Co." zooals Uw verslaggever schrijft, doch direc teur der Naamlooze Vennootschap „de Fran- sche Kroon", v.h. Harlevelt en Zoon, be- weerd, dat de directeuren van Keuringsdien sten een ander alcoholpercentage dan een van 35 percent aannemen, om te beoordee- len of drank al dan niet sterke drank is. Integendeel, dc heer Schots heeft juist ver klaard, dal de directeuren der Keuringsdien sten in het algemeen hetzelfde alcoholper centage aanneemen als de Bond van Distil lateurs en Likeurstokers en noemde als voor beeld den directeur van den Keuringsdienst to Groningen, die in 1913 drank, welke een kleiner alcohol-percentage bevatte dan 35% en onder de benaming „sterke drank" ver kocht werd, heeft afgekeurd als zijnde on deugdelijk als sterke drank ter zake vaneen ie gering alcohol-percentage. Het valt zeer toe te juichen, dat de waar- neemende Kantonrechter, Mr. Fokker, ge toond heeft een practischen kijk op de kwestie te heben en den heer Schots, iemand uit de gedistilleerd-branche en een bij uit stek terzake deskundige, heeft gehoord en zich niet, zooals de Ambtenaar O. M.. heeft gesteld op het standpunt van den Hoogen Raad, wiens standpunt belieerscht wordt door historische overwegingen. Het is dan ook te hopen, dal de Hoogc Raad, wanneer zij in hoogste instantie zal te beslissen krijgen, wat onder het begrip „sterke drank" is le verstaan, zich naar het oordeel van deskundige mannen uit de prac- tijk zal richten. De heer Schots zal hetgeen ik hierboven rectificeerde ongetwijfeld gaarrre willen be vestigen. Met den meesten dank voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Uw dw. M. [Het eerste in het bovenstaande bedoelde' is reeds in ons Blad gerectificeerd. Red.] Onaangename dingen. Wij zijn bewoners van do Pasteurstraat. In crisistijd heeft men een houten schuur midden in onze straat gezet, men noemde die Centrale Keuken. Nu heeft het tling den naam Gem. Waschbureauook be taald men er werkloozen-ondersteuning. Allo Pasteurstraatbewoncrs hebben min stens tienmaal -gewenscht, dat het onding zou verbranden, omdat men van do nette straat, die zij bewoonden, daardoor een vuile steeg gemaakt heeft. Maar het on ding verbrandt nieterger, men breekt het ook niet af. Tot onze stichting zijn wij vaak de beklagenswaardige getuigen van ontevredenheid van ontevreden ondersteun den en dito wagenbestuurders. De eersten meenen i n de schuur te weinig te krijgen aan geld (en daarin hebben zij meestal On gelijk) de laatsten meenen dat zij doo r de schuur te weinig hebben aan verkeers ruimte, en daaraan hebben zij gelijk. Voor de zooveelste maal hopen wij, dat men aan dezen wantoestand hier een eind zal ma ken. Met beleefden dank voor plaatsing. J. N. ZANDVLIET. Leiden Pasteurstraat 24a. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er werden 83 zaken voor het kantonge recht alhier behandeld waarvan 68 bestemd voor openbare zitting, benevens 14 kinder zaken. De kantonrechter mr. Klein presi deerde de zitting. Het eerst werd opgeroepen A. J. W. bak ker te Nocxrdwijk aan Zee. Deze had de vo rige maal terechtgestaan wegens het stoken van zijn oven met een soort van brandstof, dat,aan de omwonenden last veroorzaakte door het verspreiden van stof. Vandaar, dat hij werd geverbaliseerd krachtens de Hinderwet. Beklaagde had zich toen verweerd met de opmerking, dat B. en W. hem in 1910 ver gunning hadden gegeven, doch later een te- genbesluit schijnen te hebben genomen; doch hem werd niet op wettige wijze van dezo nieuwe voorwaarden kennis gegeven. Do burgemeester zou ze hem persooniijk hebben meegedeeld. Het eerst werd nu gehoord de burgemees ter der gemeente, jlir. Van Panhuys zelf, die verklaarde, dat hij persoonlijk den be klaagde met het besluit in kennis gesteld heeft. Do kantonrechter vroeg of getuige vooraf den beklaagde gehoord had, wat hij ont kende. Getuige meende, dat dit op grond van art. 17 der Hinderwet ook niet noodig was. Do kantonrechter scheen wel van een an der gevoelen en ook de gemachtigde van beklaagde, mr. Averbeck, die zich daarbij beriep op art. 69 der Hinderwet. De kantonrechter wilde ook nog de wet houders van deze gemeente in deze zaak höoren en daarom de zaak uitstellen. De waarnemende secretaris der gemeente Noordwijk, verklaarde, dat de voorwaarden in voltallige vergadering van R. en W/ wa ren vastgesteld. Getuige J.. Oehl, hotelhouder te Noord- Wijk-aan-Zee, verklaarde, dat hij veel last van het stuiven had, sinds beklaagde met z-g. mok (haarafval) stookte. Er werden nog twee gelijke overtredingen tegen beklaagde in bet geding gebracht. Over acht dagen zullen du nog de wet houders worden gehoord. H. A. M. L., vrouw v. d. L., had, zooals haar de vorige week ten laste was gelegd, iemand laten werken op een uur, dat dit volgens de Arbeidswet niet geoorloofd is. Beklaagde ontkende toen, waarom nu de verbalisant Middendorp gehoord werd, waar na de Ambtenaar twee geldboeten van f 5 of 5 dagen eischte. Jacob v. d. B., bakker te Leiden, had ook te lang laten werken. Nadat als getuigen waren gehoord de bediende cn de verbali sant Middendorp vroeg de Ambtenaar in dit geval f 10, subs. 10 dagen, F. W. A., te Leiden, stond terecht we gens het niet behoorlijk voorzien van de waterleiding in een hem toebehoorende en verhuurde woning aan de Lammermarkt. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de eigenaar wilde, dat de huurder de woning verliet en nadat deze daaraan geen gevolg gaf, heeft hij de leiding afgesneden. De controleur vanwege de waterleiding de heer Koelma, was van gevoelen, dat be- klaagdo schuldig was. De kantonrechter wilde echter nog een ander ambtenaar van de Waterleiding hoo- ren, waarom dc zaak word uitgesteld. J. J. R., te Leiden, werd ten laste ge legd het verondiepen van het Galgewater door het er in werpen van takken. Beklaagde ontkende. Gehoord word de brugwachter Goddiin, die echter zeide het geval niet- gezien te hebben. De zaak werd uitgesteld, om den verbali- seerenden agent van politie te hooren. Bastiaan O., chauffeur te Leiden, was ten laste gelegd, dat hij, met een vrachtauto rijdende yan den Morschsingel in de rich- ting Rijneburgersingel, niet voldoendeh* geremd, toen uit de richting Stationsweg tram kwam aanrijden, waardoor een ding onvermijdelijk werd. Beklaagde verklaarde w el alarm te U ben gegeven, doch hij had niet gehoord de tram had gebeld. De tramconducteur Bink verklaarde* nignalen te hebben gegeven en intijds t hebben geremd. Dit bevestigde ook de getuige D. lVriB Ijes uit Amsterdam, die mede op het voi balcon stond. Getuigen Lena De Swart n Haaster en Goerisra, benevens een getoj a décharge Van der Reyden, Den flaaiJ verklaarden allen, dat beklaagde niet ha* gereden en een signaal had gegevcD. fy Ambtenaar was van oordeel, dat beklaagd voor de tram had moeten wachten en vrot f 5 subs. 5 dagen. Getuige Van der Reyden wilde nog gen, dat dc schuld lag bij den trambestuu der, wat dezen weder tot repliek prikkelde waarop de kantonrechter niet wild© iDgaaj Hij zou nog eens over de zaak denkea H. Kr., slagersbediende te Leiden, stos terecht wegens het niet behoorlijk toedek ken van vleescb, dat hij uit den slachthi van het Openbaar Slachthuis vervoerde. Eisch f3 of 3 dagen. Beklaagde zeide, dat hij geen dèk v» zijn patroon had meegekregen en dat bt dus niet zijn schuld was. Joh. v. R., te Leiden, zou hebben gevisck zonder vergunning in de Haarlemmertrtf vaart. Beklaagde had wel een vergunning echter, zooals hij zelf toegaf, niet voor d Haarlemmertrekvaart. Dat wist hij echt? niet, omdat hij niet kaD lezen. Eisch f 1 of 1 dag. Simon D., los werkman te Leideo, te Nocirdwijkerhout bij avond gereden mt een rijwiel zonder licht. Eisch f 3 of 3 dg, W. H. v. d. K., timmerman te Leid had gereden met een rijwiel zonder bel. hi bekende. Eiscb f 3 of 3 dagen. W. v. d. B., los werkman, had op e daarvoor niet bestemde plaats een kleiii boodschap gedaan. Niets van waar, ant woordde beklaagde. Wil je weer stuivedji wisselen met je broer vroeg de kanton rechter, die zoo op je gelijkt? Beklaagde zeide, dat zijn broer het gedaan had. Be doelde broer beweerde dat het nog een au dere broer is geweest, die er niet was. Een zelfde verwarring scheen er ook h zijn ontstaan in een andere zaak, waarbij n.l. W. v. d. B. wegens dronkenschap vrai bekeurd. Beide broers kwamen daarbij, zooals rij vernamen, wegens de gezelligheid in het chot. Ook hier werd nummer drie voor dal zondebok gehouden. Op een volgende zitting zullen de heeiea het nader uitvisschen met behulp van de verbalisanten, die door een der broers i den lieflijken naam van ijsberen werden b» t-iteld. Uitspraak in deze zakci over weken. SCHEEPSTIIDINGEN. KOM. HOLL. LLOYD. GELRLA, thuisr. pass. 7 Mei. Dungene# KON. WEST-IND. MAILD. ALKMAAR., 4 Mei te Southampton, KÖN. PAKETV. MAATSCH. HOUTMAN, 7 Mei v. Java te Sydney. SAWAHLOENTO, 4 Mei v. Bassein (4 Sydney. HALCYON-LIJN. JULIANAPARK, 6 Mei v. Hamburg a. Konstantinopel. STAD DELFT, 6 Mei v. Rott. tc Hamb. HOLLAND-AMEHIKA LIJN LOCHGOlL, 6 Mei to Antwerpen. NIEUW-AMSTERDAM, 7 Mei Plymouth RIJNDAM, 5 Mei te Vera Cruz. HQLL.-BR.-IND. LIJN. HOOGKERK, 6 Mei v. Br.-Indië te HamE. MEERKERK, 6 Mei v. Rott. te Hamburg SLGTERDIJK, uitr. 5 Mei v. Algiers. STREEFKERK, .thuisr. 6 Mei v. CalcutU HOLL. 00ST-AFRIKA LIJN. MEN ADO, uitr. pass. 6 Mei Vlissingen- H0LL.-WEST-AFRIKA LIJN. GAASTERLAND, uitr. 4 Mei v. Las Pato MINERVA, 5 Mei v. Dakar n. Freetofft RIJNLAND, thuisr. 7 Mei yan Accra. HOLLAND ZUID-AFRIKA LIJN. KLIPFONTEIN, 7 Mei v. Port Natal W Deiagoabaai. RIETFONTEIN, thuisr. pass. 6 Mei W nisterre. ROTTERD. LLOYD- 3UNDJANI, 6 Mei te Bclawan. WILIS, 5 Mei v. Batavia n. Rott. ROTT. ZUID-AMERIKA LIJN. ALDABI, 7 Mei v. Hamburg te Anlw. ALCYONE, thuisr. pass. 6 Mei Fernando Nononha. ALDABI, pass. 7 Mei Yliasingen. ALGORAB, thuisr. 6 Mei tc Montevideo» ALHENA, uitr. 7 Mei te B.-Ayres. POELDIJK, uitr. 5 Mei v. Rio Janeiro. WAALDIJK, thuisr. pass. 7 Mc; OuessanJ. STOOMVAART MIJ. OCEAAN- DEUCALION, 7 Mei v. Port Said. PROMETHEUS, 7 Mei v, Port Said. PYRRHUS, 7 Mei 60 m. v. North Forela» ALBLA S S ER DAM, pass. 7 Mei Ondank ALCOR, 6 Mei v. Londen ie Cal FARM SUM, 7 Jlei v. St. Vincent. HILLEGOM, 6 Mei v. Oslebshausen n. KRAUNGEN, 5 Mei v. Abo n. MYDRECHT, 5 Mei v. Pasages n. rosisk. ij NEUTRAAL, 7 Mei v. Bordeaux te Bi- PEURSUM, pass. 6 ilei Uungcncss, PENDRECHï, pass. 7 Mei Ouessant. PONTOS, 1 Mei v. Bourgas n. A«nsK nopel. ROTTERDAM, 7 Mei t© Colombo. STAD ZWOLLE, 6 Mei v. Newest- Havre. TALLO, 5 Mei v. Ayr te Brugge- THEANO, C Mei v. Antwerpen n. tu

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 8