R.H.W. Limonades No. 19348. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 4 AprlT. Derde Blad. Anno 1923. GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT, Men meldtoDS uit Den Haag: V Gisteren is door spelende kinderen in de .^onoi-straat in een zandkuil het lijk gevon den van een 7-jarig knaapje, dat sinds Maan dag uit de ouderlijke woning werd vermist. Bij het spelen in den kuil schijnt de jon gen door het instorten van zand daaronder bedolven te zijn geraakt. Van misdrijf is geen sprake- Bij het Regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin zal de Alge meens Vereeniging voor Bloembollencul tuur aan de Koningin een bloembollen- beplanting in den Paleistuin in Den Haag aanbieden. Ontevredenheid onder de vis- schers. Reeds geruimen tijd bestaat ook te Scheveningen, onder de visschers die op de treilvisschoi'ij dienst doen, groote ontc yredenheid over de wijze, waarop het loon wordt berekend. Toen tegen Paschen de visschers binnen kwamen, verklaarden ve len, op deze wijze niet meer te zullen uitva^ ren. Naar aanleiding hiervan werd 's nachts met de klink door Scheveningen gegaan, Waarbij werd aangekondigd, dat de CEr. Zeeüedenbond een vergadering had uitge schreven ter bespreking van de belangen. Zoo is geen schip vertrokken. Op de vergadering voerde de voorzitter, de heer K. Vink het woord en wees er op, dat do controle over de „onkosten", uitge oefend! door de oommissie-Bottemanne, bestaande uit één reeder en twee ondeskun- 'digon, niet wordt vertrouwd. Er behoort in die commissie ook een afgevaardigde 'der werknemers zitting te hebben. Voorts wordt de 10 pCt. „molest verzekering" thans onder den naam van „algemeene on kosten" nog steeds van de bruto-besom- ming afgetrokken. Deze 10 pCt. wordt dus 'als zuivere winst voor den reeder be schouwd. De inkomens, vooral voor het, die een 'gezin hebben, blijven beneden eiken maat staf, die voor een steunregeling kan dienen. Met de steunregeling, die thans in samen werking tusschen Rijk en gemeente geldt, heeft men van Januari af per hoofd een iweekl-oon genoten van f i 1 maximum. Voor Verreweg de meesten is dit bedrag nog veel lager. Tegenover de vrije kost aan boord Staat de uitwendige uitrusting, die geheel 'op eigen rekening staat. Krijgt men als werklooze ondersteuning, dan bedraagt deze f 13.50, dus meer dan men heeft als men naar zee gaat! In de gezinnen, vooral in die met veel kinderen, is groote nood. .Voor deze moet in de eerste plaats verbe tering worden gezocht. Men zal zich daar toe moeten wenden tot regeering en ge meente. Spr. raadde allen aan vanmiddag op de gewone wijze naar zee te gaan. Do volgende motie stelde hij voor, welke met algemeene stemmen werd aangenomen: De Scheveningsche trawlvisscherij, geor ganiseerd in den C. Z. B., gehoord de be spreking over de zeer geringe verdiensten bij deze viascherijspreekt als haar mee ning uit, dat de 10 pCt. korting voor z.g. molestverzekering geen reden van bestaan meer heeft dringt aan op uitbreiding der commissie-Bottemanne met een deskundige uit den kring der visschers ter beoordee ling van do onkosten, die de reederij in rekening brengt en verzoekt landelijke en plaatselijke overheid met aandrang de re geling voor de trawlvisscherij zoodanig te herzien, dat zij, die daaraan deelnemen in niet ongunstiger omstandigheden komen te verkeeren, dan de werklooze visschers, die iop steunverleening zijn aangewezen. In het voorjaar van 1925 zal to Haarlem een gTOote internationale tentoonstel ling gehouden worden van planten in den vol len grond uilgeplant, benevens van bloembolleu. De volgende commissie is voor deze expositie benoemd Ernst H. Krelage (Haarlem) voorzit terJan Hoes (Heemstede) vice-voorzitter H. M Ruyscnaars Hzn (Heemstede) Jos. M. J. Braam (Heemstede) Jac. W. Bijvoet (0ver veen) J. M. C. Hoog (Haarlom) C. Ludwig (Hillogom) L. do Wilde (Heemstede) J. Prey dn Gzn. (Heemstede) Cbr. Eggink Jr. (Voorsohoten) K. J. Grullemans (Lisse); J. W. A. Lefeber (Lisse) Adr. Veldhuyzen van Zanten (Hillogom) M. Alderon Gzn. (Aals meer) D. Eveleens-Maarse (Aalsmeer) J. M. C. Mensing (Aalsmeer) J. H. Straaten van Nes en D. Frits (Boskoop). Ambtshalve hebben in dit comité zitting D. F. Terslceg (Naardon) G F La Croix (Am sterdam) en H. J. Voors (Haarlem). De laatste als algemeen 6ecr.-penningm. dor Algemeene Vereen, voor Bloembollencultuur te Haarlem. Het melkconflict te A m- eterdam. Gisterochtend is een aantal boeren begonnen met zelf de melk uit te venten in de stad. De meesten zouden echter, naar het bestuur van den Bond van Melkveehouders aan het „fldbl." me «teelde, vanochtend vroeg met hun melkkarren de straat op trekken. Het be stuur deelde eveneens mede, chit de melk die gisterochtend door de boeren in do stad werd uitgevent, gretig aftrok vond bogen den prijs van 10 oents per liter. In enkele gevallen werd ook voor 8 en 9 oents per liter geleverd. Do melkveehoudersbonden confereerden gisteren met de vertegenwoordigers der melkslijters. Resultaat hadden de bespre kingen oniet. Eesn leveringsovereenkomst kon niet worden afgesloten, omdat men het niet eens kon worden over den prijs en omdat de slijters niet alle melk kunnen gebruiken, die de boeren anders aan de melkinrichtingen leveren. Intusschen gaan do meeste boeren wel door met het leve ren aan de melkslijters. De besturen van de Bonden van Melkveehouders zijn trou wens ook niet voornemens strijd te voeren tegen deze categorie van distibuanten. Dat neemt echter niet weg, dat de «slijters schade lijden door de actie der boeren. Deze laatst en beweren, dat zij zich niet zoo spoedig .weer van db straat zullen laten dringen als het vorig jaar, toen het geschil vrij spoedig werd bijgelegd. De coöperatieve zuivelfabriek te Wor- merveer, die thans voor hen de melk ver werkt, die zij in Amsterdam niet kuünen slijten, zou maatregelen treffen voor een geregelde distributie te Amsterdam van de door de boeren om Amsterdam geleverde melk. De boeren zouden het dan in de toekomst geheel buiten die Amsterdam sen e melkinrichtingen willen stellen. Dit zijn echter slechts zeer voorloopige plannen, waarvan nog moet worden afgewacht hoe zij zullen worden uitgewerkt. Geen der beide partijen schijnt op het oogenblik geneigd besprekingen aan te vragen. Yam de zijde der Amsterdiamschë ver eeniging voor melkverzorging „Hermes", de organisatie der Amsterdamsche melk inrichtingen, wordt aan heb blad medege deeld, dab zij niet zal terugkomen op haar vroeger gedaan aanbod en dat zij den loop van de gebeurtenissen stil zal af wachten. Uit een brief, van Atü6 sterdam naar Den Haag gezonden, waren eeDige bewijzen van toegang tot het Sta dion bij den voetbalwedstrijd Nederland Frankrijk gestolen. Gisteren bleek, naar „De Tel." meldt, dlat deze entreebewijzen, waarvan de nummers bekend waren, in het bezit waren van een postbeambte, die er van gebruik had. gemaakt om met rijn fa milie getuige te zijn van de Nederland- 6che overwinning. De man gaf op, dab hij de kaarten gekocht had van een venter op straat, en een onderzoek te zijnen huize gaf geen aanwijzingen, welke bet tegen deel zouden kunnen bewijzen. De Beurs, door de direc tie van het weekblad „De Dameskroniek" van 6 tot 15 April in het gebouw R. A. I. te Amsterdam georganiseerd, nadert thans haar voltooiing. Ongeveer tweehon derd stands zijn ingericht. Het gebouw is geheel gevuld. Aan de markt te Purmerend was gisteren de aanvoer van kippeneieren weer zeer groot. De prijzen varieerden van 4 tot 4y» cent por stuk. In de kringen van den eierenhandel wordt verwacht, dat de prijs van c?e kippeneieren nog meer zal dalen. Ongeveer kwart voor achten is gisteravond brand1 uitgebroken in een houten noodwoning aan de Mag- noliastraab te Ubrecht, aan de grens der gemeente. Weldra stond bet geheele com plex noodwoningen in volle vlam en was er aan blussohen geen denken meer. Dc brandweer trad krachtig op en wist den brand tot de houten noodwoningen te be perken, die echter alle tot den grond toe afbrandden. De Ibelendende sfceeaien hui zen wist men te behouden. Een veertigtal gezinnen is door dezen brand dakloos ge worden, dde bijna alles verloren hebben, daar de meeste niet verzekerd waren. Van gemeentewege zullen maatregelen genomen worden om deze ongelukkiger onder dak te brengen. Dinsdagmorgen is bij Spannenburg de autobus van Steenwijk naar Sneek, die vol passagiers was, in brand geraakt en in een halfuur totaal verbrandt. Men vermoedt, dat de auto warm geloop en is. De onvoldoende uitkom- sten voor de aardappelmeelindustrie heb ben den Bond van Particuliere Aardappel- meelfaibrikanten er toe gebracht den Mi nister van Arbeid to verzoeken voor de campagne in het najaar 1923 een werktijd- verruiming toe te staan, waardoor bet mo gelijk zal worden gedurende die campagne een twee-ploegen-stelsel in te voeren. De laatste campagne bestond er voor do aard appelmeelindustrie de 48-urige werkweek, die tot gevolg had, dat er het dirieploegen- stelsel moest worden toegepast. Te Zevenaar heerschen in erge mate de mazelen. Honderden kin deren zijn aangetast., waaronder enkeion levensgevaarlijk. Het is de politie te Scbayk (N.-Br.) gelukt twee van de drie kippendieven te arresteerem, die geduren de den afgeloopen wLnter bij elkaar wel een duizend kippen hebben gestolen. Het zijn van O., uit Heescb (N.-Br.), en R- uit Oss. In verschillende gemeenten in Limburg en ook in enkele plaatsen in het overig deel van ons land, zoo lezen wij in „De Tel.", is een massa-vergif*igiog bij paarden ge constateerd. To Heorlen en omgeving is op hc-t oogenblik bij verschillende eigenaars reeds een twintigtal paarden gestorven, terwijl or een groot aantal stervende is. Ook uit Echt, Sittard, Venlo en Dordrecht wordon gevallen van vergif tiging gemeld. Een veertien dagen geleden werd de dierenarts D., te Heerlen, geroepen in dc Coöperatie ,,0ns Dagolijksch Brood", waar eenige paarden ziek waren. Een monster haver word hem getoond en door hem deugdelijk bo vendon. Eenigo dagen later echter stierven ver schillende zieke paarden, terwijl andere beesten van deze Coöperatie ziek werden. Do beer D. bemerkende, dat men hier met een cumulatieve vergiftiging te doen had, waarvan de aard niet direot vast tc stollen was, stelde een onderzoek in en vond in de haver vele witte stukjes krijt achtige stof, soms con spcldeknop groot De stukjes worden voor onderzoek naar do Rijks- scrum-Inrichting te Rotterdam gezonden; in het laboratorium van het St.-Jcxsepshosp:taal te Heerlen had eveneens een onderzoek piaats. Ondertusschen werden in Schaosberg, Voeren- daal en elders gelijke gevallen geconstateerd, ook door andorc artsen. x Het chemisch onderzoek heeft thans uitge maakt, dat in do witte voorwerpjes groote hoeveelheden arsenicum, koper, zink cn calcium voorkomen. Voorts is gebleken, dat de bewuste haver door verschillendo graanhandelaren uit Echt, Sittard en Heerlen op de beurs te Ant werpen gekocht is en per wagonlading aan verschillende cliënten verkocht- Op do haver is nu door de politie beslag ge^ legvl. Thans is onderzocht aan welke adressen in Nederland van de haver geleverd ia. Vermoede lijk is het voedsel te Antwerpen uit Amerika aangevoerd door een boot, die bij een vorige reis de witte substantie had overgebracht. De naam van het schip is nog niet bekend, evenmin waar de 6uibsantie voor dienen moest. Naar verluidt, zouden honderd wagons haver van deze zelfde zending naar Nederland verkocht zijn. De ziekte openbaart zich bij de paarden na dat zij deze haver eenigo dagen gebruikt heb ben, door hooge koorts, 6peekselovervloed en vervolgens door aantastingen van de longen vliezen en de slijmvliezen, gezwollen lever, nie ren en milt, waarna de dood volgt Nu de juiste oorzaak bekend is wordt als tegengift onder -andero melk te drinken ge geven. T Sin t-N ioolaasga i in eesn eendenkooi heb lijk van een twintig- jarigen jongeling gevonden, met 'oen schotwond. Deze 21-jarige boerenknecht wilde een eendenkooi binnendringen om eieren te stelen. Hij kwam met een gespannen draad in aanraking, waardoor een verborgen ge weer afging en het. schot hem in het rech ter benedenbeen trof. Hij bloedde dood. Omtrent het ongeluk woTdt nog het volgende medegedeeld M. Hylkema was gelogeerd bij zijn oom te Huis ter Heide en ging zoeken naar kievitseieren. Uit het onderzoek bleek, dat een der eendOnkooikers aldaar, düe uit logeeren was, ter beveiliging van zijn kooi, twee zwaar geladen dubbelloops geweren had neergelegd met touwtjes aan de trekkers, zoo dat deze afgingen, wanneer men tegen een dar gespannen touwtje© liep. Waar bleek, dat een der schoten is afgegaan, is het zeer waarschijnlijk, dat dit den jonge ling in de beenen heeft getroffen. Waar dit niet is opgemerkt, geen hulp verleend werd, is cte getroffene aan verbloeding overleden. De onvoorziohtigekooiker is direct gewaarschuwd thuds te komen om aan te wijzen, waar het andere geweer ligt. Anders zou het onderzoek in loco door db Justitie te gevaarlijk zijn. Te Tolbert (Gr.) is Maan- dagavond J. de M., arbeider, uit Dieps- wal afkomstig, bij een vechtpartij dood geschoten. M. was gehuwd. De vermoede lijke dader, S., is aangehouden. Gingen vóór den oorlog onze voor export bestemde eieren in hoofdzaak naar Duitschland, alleen de bruinge- kleurdo Barnevelders werden toen hoofdza kelijk naar Engeland uitgevoerd de laat ste jaren, nu er naar luxe-artikelen als eieren nog altijd zijn, bij onze Oostelijke buren geen vraag meer is, hebben onze han delaars en pluimveevereenigingen over de geheele linie ernstige pogingen gedaan om vasten voet aan de Engelsche markt te krij gen, wat, dank zij onze gunstige ligging ec de goede zorgen, welke hier te lande aan de export-eieren wordlen besteed, tot nu toe uitstekende resultaten heeft opgeleverd. Dat blijkt uit onze uitvoercijfers, maar 'fc blijkt vooral ook uit de openlijke waardee ring van de Engelscho groothandelaren. Do pluimveehouders in Engeland voeren reeds sinds jaren een actie om te komea tot een wettelijke regeling ten aanzien van geïmporteerde eieren. Zij wenschen zooda nige maatregelen van Regeeringswege, dat van het buitenland gekomen eieren stuk voor stuk gemerkt worden onder aandui ding van het land van herkomst en ze heb ben het zoover weten te brengen, dat er een wetsontwerp, dit beoogende, is inge diend. De pluimveehouders hopen op deze wijze beschermd te worden tegen de fnui kende concurrentie van goedkoopo eieren, welke vooral uit Italië en thans ook weer uit Polen worden ingevoerd, doch de han delaars in eieren zetten zich zoo fel moge lijk schrap tegen een op deze wijze in te voeren wettelijke regeling, omdat naar hun meening de consument de gevolgtrekking zal maken dat gestempelde eieren als min derwaardig moeten worden aangemerkt. Naar hun overtuiging zijn ze dat echter vaak allerminst en bij hun actie wijzen ze op de uitstekende kwaliteit van uit ons land gekomen eieren, welke binnen enkele dagen nadat ze gelegd zijn, reeds aan de Engelsche markt worden verhandeld en ge woonlijk te verkiezen zijn boven de produc ten van hun eigen land, omdat ze mrt groo- tere zorg gesorteerd en beter verpakt zijn. („Hbld.") „Papa heeft gozegd, dat we elkaar niet meer mogen zien," snik te zij. „Maak je daar maar niet bedroefd om, lieveling," -troostte hij „cbn draaien wo voortaau het licht uit!" ALPHEN. Burgerl .Stand. Bevallen; A. M. van Wieringen geb. van der Loo, D. M. Koers geb. Westmans, Z. J. E. Roze- straten geb. Hofman, D. G. J. v. d. Laan geb. Sweris, Z. J. Schollaardt geb. Zui- dam, Z. M. J. van ITeusden geb. den Ouden, D. H. van den Berg geb. Kok, Z. G. van Mourik geb. Portengen, Z. V. J. M. Scholten geb. Paternotte, D. Overleden: H. M. Drost jm. 16 j. Gehuwd: J. A. Dekker jm. 30 jaar en M. Touw jd. 27 jaar. J. Verhoef wedn. 49 jaar en G. de Vries jd. 29 jaar. Burgemeester en Wethouders dezer ge meente stellen aan den Raad voor, het vormc- nigvuldigingscijfer voor de plaalselijko belasting r.aar het inkomen voor het belastingjaar 1923/23 vast to stellen op 1.4. Het getal leerlingen van dc Openbare School vóór L. en M. U. L. O. aan den Oud- hoornsoheweg, hoofd de hoer Galiiard, is, wat de M. U. L'. O.-afdeeling betreft, met bijna 70 pCt. toegenomen. Do collecte, gehouden' ten bate van het weeshuis der Ned.-Hery. Gem., heeft opge bracht ruim f345. Aan het postkantoor Alphen en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd ge durende de maand Februari 1923 ingelegd f 18.037,64, terugbetaald f25.572,70. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummor 13713. Onzo plaatsgenoote, mej. rA. van Keeken is te Rotterdam geslaagd voor de acte nuttige handwerken. De prijs van de melk ia ook alhier met één cent verlaagd en daardoor op 14 cent per Liter gebracht. i—i Onder buitengewone belangstelling had gistermiddag de begrafenis plaats van don beer P. V., in leven voorman bij de firma S., alhier, die de vorige week op zoo noodlottige wijzo om het leven gekomen is. Allereerst word het woord gevoerd door ds. G. N. Veldhoen, predikant bij de Ned.-Herv. Gem. alhier, die- een ernstig woord sprak over de broosheid van 's menschon loven, hetwelk weer met dit treurig ingeval gebleken was. Hierna sprak de heer Sprei, namens de firma en betreurde hot, dat dezo voorman zoo plotse ling was weggerukt, die zulk eon trouwe werk kracht voor de firma was geweest, en tot voor beeld genoemd en gesteld kon wordon. En tot slot sprak do voorzitter van het Christelijk Na tionaal Weikmansverbond, afdceling Alphen- aan-den-Rijn, ook mede namens het porsonoel van de firma Spreihij herinnerde er aan, dat de ontslapene een getrouw lid van deze af- deoling was, en dat hij bij het personeel van de firma hoog stond aangeschreven om zijn eer lijkheid en altijd met kracht opkwam voor de belangen van zijn patroon, maar ook waar bet gold do belangen van het personeel. Diep onder den indruk verliet de talrijke schare den doodenakker, allen in de overtui ging dat hier een braaf man was weggebracht en een getrouw vader van het gezin. Een deel van de schilders hebben zich alhior bij de stakende bouwvakarbeiders aan gesloten. Gisteaavoud bobbon de stakende schil ders met de patroons vergaderd om de moge lijkheid te bespreken, dat bet werk weder kon worden hervat. Dezo besprekingen zijn op niets uitgdoopen. Overigens had. do staking ook vandaag een kalm verloop. Het gesnor van de auto's, waar mee de werkwilligen worden gehaald en weg gebracht, trekt nauwelijks meer de aandacht van do ingezetenen. BODENGRAVEN. Burgerl. Stand. Bevallen: I. Griffioen geb. Greeve, D. A. Blonk geb. Wansinck, D. J. H. den Her tog geb. Tuis, D. M. D. Uithol geb. Meer- veld, D. BOSKOOP. Burgerl. Stand. Geboren: Jacoba H., dochter van W. C. van Kleef en C. B. Wiegand Bruss. Maria J Theresia, dochter van G. II. Lünnemann en M. W. van Leeuwen. Johanna Josephina, dochter van J. Blom en N. van Stijn. Anna Vincentina dochter van D. Vierman en J. Eerdmans. Jacoba, dochter van C. v. d. Wolf en M. G. Zwanenburg. Overleden: M. G. v. d. Lee, echlgen. van P. A. Ottolander, 68 jaar. M. Kranenburg wed. van A. Nijveldt, 73 jaar. Bij cte Geref. Kerk alhier is beroepen ds. W. Verier, te Gouda. TER-AAR. Burgerl. Stand. Overleden: A. H. Bardelmeijer 28 j. Bij de Geref. Kerk alhier is beroepen de heer G. van Heiningen, cand. te Gouda. WADDINXVEEN. Burgerl. Stand. Geboren: Franciscus Klasinus ,Z. van W. Los en J. van den Akerboom. Janna, D. van M. Kerseboom en C. de Greef. Ar- nolda Mida Sophia, D. van G. A. M. Bonte koe en G. M. van Os. Francina, D. van W. van Eik en G. Bakker. Hendrik, Z. van T. Dullemeijer en J. van der Zijden. Adrianus Cornelis, Z. van J. A. van Eik cn H. van Masbeijen. Gehuwd: P. J. Verwoerd en G A. Degen- hardt. Tot tweeden voorzitter van den R.-K. Volksbond is gekozen de heer G. Rijnbeek. De heer L. Slinger herdacht 1 April den dag dat hij 25 jaar geleden het koster- schap der Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Steeds heeft hij die laak met nauwgezetheid waargenomen. Dus nog vele jaren zij hem toegewenscht. De candidaatstelling voor den Gemeen teraad zal plaats hebben op 10 April a.s. De heer Boomsma, hoofd der Chr. Mulo- school heeft afscheid genomen van die school. Als bewijs van de goede verstand houding t4sschen bestuur, personeel, leer lingen en het scheidend hoofd, ontving de heer B. een schrijfbureau met lamp en een tafeltje met vaas. Dc heer B. dankte harte lijk voor de cadeaux hem geschonken. Nog steeds duurt de staking voort. Van toenadering is niets te bespeuren. Het aan tal werkwilligen wordt steeds grooter. Uitslag der aanbesteding voor het ma ken van een ophaalbrug voor de N.V. Stoom- meubelfabriek v.h. Modderkolk en Dijs: J. Schouten, Gouda, f 1900; IC. Ende en Co., Waddinxvcen, f 1850; D. Verweij, Nieuwcr- burg, f 1842; H. Koerts, Waddinxvcen, f 1725 L. Bunschoten, Schoonhoven, f 1732; II. Glasbeek en Zonen, Waddinxveen, f 1645; J. Reijm, Waddinxveen, f 1545 (gegund). WOUBRUGGE. Deze maand zal het 175 jaar zijn geleden, dat een boerenwoning ingericht werd en gereed kwam tot wees huis en rusthuis voor oude lieden, onder de leiding van den Ambachtsheer en baljuw, Cornelis van Schellingerhoud, welke van 1708 tot 1749 het „huys Ter Aar" alhier be woonde en volgens dr. Comrie daar ook zijn kantoor hield. Sedert die zeven kwart-eeuwen hebben als weesvader hier gefungeerd; 1. Willem Snel, 2. Jeroen van der Gracht, 3. Barthout Rink, 4. Johannes Buuk (deze werd in 1795 met zijn echtgenoote Johanna van 't Land afgezet, omdat zij de weeskinderen uit een boekje haden voorgelezen, getiteld; „De Franse Tirannie 1672"), 5. Pieter VeL derman, 6. Huibert Nieuwenhoff, 7. Arie Stikkel, 8. Dirk Kalkhoven, 9. Jan de Jongh, 10. Roelof Hylkema, 11. Jan Frans Sc hui- tink, 12. Hidde Mulder, 13. J. Moerkerken, 14. W. Flobbe, 15. M. Sirach, 16. G. de Vries, 17. J. C. Boret, 18. J. Bontebal, 19. P. A. Elsgeest, 20. M. Blanksma en 21. do heer Jacob van Gorkum (de tegenwoordige wees vader). Rectificatie. De krans welke op het graf van Dirk van Klaveren werd gelegd, de vo rige week, was geschonken door eenige vriendjes van den overleden knaap. Do feestdagen zijn voor do familie Van Zaal niet ongemerkt voorbijgegaan. Niet alleen kwamen er gólukwenschen van buiten, maar vooral ook uit on3 dorp. Het personeel der postorij alhier schonk don jubilaris een kost baar geschenk can ook verschillende ingezetenen boden bij hun felicitatie een blijvend aandenken. OEGSTGEEST. De Chr. Hist. Kiesverv eeniging stelde de volgende candidatenlg'sti simen voor de verkiesing van leden vooü der. gemeenteraad: 1. Joh. Uittcnhogaard, 2. N. 'Zandber gen Wzn. (aftr.), 3. C. Spaargaren (aftr.), 4. L. Verhaar, 5. M. O. v. a. Buig, 6. A. Spruijt, 7. N. J. v. d. Worm Sr., 8. O. Brussee, 9. L. Schouten, 10. L. van' Nieuwkoop. Op de lost van de R. SC Kiesver- eeniging komen de volgende namen voor van candidaten voor leden van den gemeen teraad: 1. 0. W. 'Rübsnkamp (aftr.), 2. J. J. Nijssen (aftr.), 3. A. v. 3. Hu.Ji (aftr.), 4. G. J. Schoonderwoerd, 5. B. J. M. Kortman, 6. 0. P. Po-rdekoopsr, 7» G. J. Lubbe Th.zn. RECLAME. Overal verkrijgbaar. 9230 LET OP HANDELSMERK K. II. W. VOETBAL. Het Rotterdamsch Elftal. Het Rotterdamsch elftal dat 10 dezer op het terrein van Sparta 'a avonds half 6 een wedstrijd speelt tegen de Engelsche Corin thians, is als volgt samengesteld: Roem (Sparta) doel; Weber (V.O.G.) en Klip (Sparla) achter; Zuiddam (Sparla) ,de Korver (Sparta) en Van der Velde (Feyenoord) midden; Groosjohan (V.O.C.), Ruffelse (Sparta), Pijl (Feyenoord), Formenoy (Feyenoord) en Beyers (V.O.C.) vóór. De Eng. Corinthians stellen telenr. De Engelsche Corinthians, die aan het Paaschtornooi te Brussel hebben deelgeno men, hebben teleurgesteld. Na Zondag 1 Daring C. B. met 10 te hebben verlot-u, moesten de Eng. Corinthians in de verlie zersronde eveneens de meerderheid van U. S. Gilloise erkennen. De Union bleef met 53 in de meerderheid. ZwaluwenEng. Corinthians. De heer J. Mutters is met de leiding be last van den a.s. Zondag te Amsterdam U. spelen wedstrijd Zwaluwen (Ned. Elltal)— Corinthians. Willem IINel. Corinthians 62. De Ned. Corinthians hebben te Tilburg van Willem II met 62 verloren. Sporfexcessen. In ons verslag van den wedstrijd Lugdu- numLeidsch Elftal stond gisteren vermeld dat een Lugdunumspelcr den L.V.B.-speler Straathof een klap in het gezicht heeft ge geven, weshalve hij zeer terecht uit het veld werd gezonden. Men maakt er ons opmerk zaam op, dat de Lugdunumer z'n tegenstan der niet heelt geslagen doch geschopt. Wij kunnen hierin geen verzachtende omstan digheid vinden, ook niet al zegt men dat de daad niet opzettelijk is geschied doch uit drift daar hij door Straathof was geblesseerd. Speciaal niet, omdat het hier andermaal den Lugdunum-speler Neuteboom betreft, wiens schandelijk optreden wij reeds eerder signaleerden. Een daad als deze kin en mèg nimmer worden goed gepraat. Wij ap- precieeren ten zeerste het streven van het I.ugdunum-besluur om tot een betere onder linge verhouding met de andere vereenigin- gen te geraken, «laar ons dunkt dat zij moet beginnen met spelers als Neuteboom onher roepelijk en voor goed van het voetbalveld te verwijderen. De verslandhouding kan an ders nooit worden, zooals zij behoort te zijn. De heer Caro gerehabiliteerd. Do hoer J. Guldemond, secretarie der scheido- reohters-commissio van den L. V. Bdeelt one modo, dat de heer Caro als leider van den wed strijd LugdannmLeidsch elftal, had afge schreven, en dat in zijn plaats de heer Woesten- burg was aangewezen. Van niet opkomen ia dus geen sprake. WORSTELEN. Een sncces voor de L.S.V. Bij de Nat. Worstelwedstrijden, welke op. beide Paasclidagen gehouden zijn te Culem- borg, behaalde de heer N. Kop, lid der Leid- selie Sportver. L.S.V. den 2en prijs in de 2a aid. lichtgewicht. In aanmerking nemende dat er in die af» deeling 40 deelnemers warerf, is het voor waar een prachtige prestatie.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 9