fkens weer ontsnapte hij zijn bewakers. Het was tenslotte in hoofdzaak zijn werk, dat !11 minuten na de rust het zesde doelpunt kwam. Fraai zette hij voor doel, waar een worsteling ontstond, die geruimen tijd duur de. De bal kwam weer bij Sigmond, die iets •terug plaatste naar Van Linge. En toen vóélde, ja wist ieder, dat er een doelpunt zou komen. Onweerstaanbaar kwam Evert naar voren, met den bal aan den voet. Twee, drie tegenstanders probeerden den aanval te stuiten. Tevergeefs. Een knalge-, -juichhet was 6—0. Geruimen tijd bepaalde men zich nu tot middenveldspel. Wel waren de onzen ster-., iker, maar vooral Bulder spande zich bitter weinig meer in, zoodat verder resultaat voorloopig uitbleef. En aan den anderen kant kwam er een klein beetje meer leven in. Zelfs werd er getracht te schieten, wat echter maar matig gelukte. Hooger steeg de kans voor de gasten toen Van der Poel een bal ving doch kwam te vallen en het leer los liet. Een Franschman was er als de kip pen bij om in het verlaten doel te schieten, •maar Van der Poel griste hem nog juist den bal voor de voeten weg. Ook voor ons ging een prachtkans verloren toen Groosjohan mooi voorzette en Addicks op de doellijn over het leer in het net rolde. Mony bracht den bal naar voren, waar Hoenen onze ge- heele verdediging, ook den keeper, passeer de en den bal voor het inloopen had. Hij treuzelde echter iets te langdrie Oranje- menschen stortten op hemen vanaf de lijn zond Denis liggend het leer veldwaarts. Nu was Oranje weer aan de beurt en Sig mond passeerde naar Addicks, die een schot inzond, dat door den keeper werd gestopt. Deze liet echter weer los en onder daverend gelach rolde nummer zeven in het net. 70. Nog zat men zich te verkneukelen van de pret of Bard profiteerde van eenig treuzelen van Denis en scoorde onhoudbaar het eenig- ste tegenpunt (71), wat met luid applaus werd beloond. Nog 6 minuten moest er worden gespeeld 'en Oranje ging zich weer eventjes inspan nen. Dus.... werd het 81, door toedoen van Bulder, die uit een voorzet van Ad dicks onhoudbaar scoorde. 81. Nog schoot Sigmond in het zijnet en waagde zelfs Harry Denis een kansje, en toen was het afge- loopen. 't Werd tijd. Over spel, spelers en leiding. Alhoewel wij geen hooge verwachtingen koesterden is ons het spel der Franschen toch nog enorm tegengevallen. Zet dit elf taltal tegenover onze Leidsche 2e klasse kampioen A. S. C. en de Franschen worden 'geslagen. Absoluut. Ongetwijfeld zijn zij zeer snel. maar hardloopers zijn altijd nog geen voetballers, en van de techniek van het spel bleken zi] slechts bitter weinig te kennen. Bovendien werd er gespèeld zonder systeem, zoodat succes moest uitblijven. INeen, als hier een juist beeld is gegeven van het Fransche spel, dan mogen wij ons jin Holland nog gelukkig prijzen. Als eenig- ste uitblinker'noemden wij reeds den mid- half Hugues. Ook de linksback Mony en Caillet later als midvoor deden af en toe I aardig werk. De rest had niets in te bren-t igen. Bijna nooit stonden de spelers behoor lijk op hun plaats, en de keeperlaten wij zwijgen. Onze Fransche collega's zullen het hem wel vertellen! Over onze ploeg valt weinig te zeggen, fomdat zij geen tegenpartij heeft gehad. Wij •constateeren slechts dat voortdurend open spel werd gespeeld en dat de vleugelspelers 'Sigmond en Groosjohan een zeer groot aan deel in de zege hebben gehad. Onvoldoende was er niemand, hetgeen ook moeilijk kon. Het minst goed heeft Roetert gespeeld, ter wijl na de pauze ook Bulder zwak was. Als geheel is het elftal ons echter niet tegen gevallen en wij gelooven, dat er slechts wei nig wijzigingen in moeten worden aange bracht. Eisch is evenwel, dat er tegen de Belgen sneller wordt gespeeld, sneller, voor-, al sneller. Daar hapert nog wel iets aan. De leiding was bij den heer Einar Ullrich in goede handen al maakte deze dan pok 'g©en buiten gewonen indruk. T* Het Zwahi wen-elftal OimnddlelKjk na afloop van den wedstrijd ,'ffiWöaaidrFrankrijk heeft de N, E. C. liet Zwa- hrwen-oiffcaf gekozen, dat 'de volgende week tegen de 'Engelsóhe Corinthians zal spelen, en dat waarschijnlijk het elftal zal zijn, dat 29 April as. tegen België uitkomt. Het elftal is als volgt opgesteld Van der Poel (doel) Denis en Van der Kluft (achtor) Lefèwre, Van Linge en Jole (midden) Groosjohan, Peereboom, Bulder, Addicks en Sigmond (voor). Roetert 'en Kuypers zijn du6 vervangen door resp. Peereboom (H. B. S.) en Jole (Willem II). De vervanging van Kuypers is waarschijnlijk tijdelijk, daar hij Zondag a.s. verhinderd is. Het Stud enten-elftal. Het Nederiandsche Studentenelftal, dat op 7 April a.s. te 's-Gravenhago tegen de Engel- sche C?rinthians zal 6pelen, is als volgt samen gesteld DoelRamhonnet. Achter Denis en Tetzner. .HaM J. Gampioni, Kuypers en Lefévre. VoorSnouck Hurgronje, Schaf st, D. Kass ier, Sigmtmd en Van Everdingen. A. S. C.—T. u. R. „Union '80" 0—1. In een keurig gespeelden wedstrijd is A. S. C. door Union, pit DüseelcLorf, met den oneven goal geslagen, doch de uitslag had net zoo goed andersom kunnen zijn, en wij hebben zelfs de overtuiging, dat dan de verhouding beter weer gegeven zou zijn. Trouwens als de scheids rechter, de heer Böhmer, udt Den Haag, wat goluifckiger in z'n beslissingen was geweest, zou de kamp met een gelijk spel zijn geëindigd, want na ruim een half uur scoorde De Bruyn met een. schitterend schot, doch de scheidsrech ter, wden het blijkbaar te enel ging gistermid dag, annuleerde, geheel tan onrechte, het doel punt wegens off-side. Dat A. S. C. verder met meer goals heeft kunnen maken, is te wijten aan het schitterende spel van den Duitsohen keeper en aan .een groot aantal .minder faire trucjes dar backs en half-spelers. Ails het doei in gevaar kwam werkten de gasten even hard met de han den als met voeten en dat de arbiter hierop niet scherper toezag, heeft ons verwonderd. Zelfs gebeurde het eenige malen dat bij een hoogen bal. een Duitscher achter zijn tegenstander ging staan, de handen op diens schouders plaatste, en zoo gemakkelijk het leer wegkopte. Overigens zij erkend- dat de Duitsche ploeg een prachtig sluitend geheel vormde en dat de spelers over een uitstekende balcontrole be schikten. Doch het korte samenspel werd veel te ver doorgevoerd, waardoor de A. S. G.-ver- dediging met Warns aan het hoofd, teak ens ge legenheid ïkreeg in te grijpen. Een mooi hard schot is er slechts bij uitzondering gelost, en waar Blom be«st op dreef was, leverde ook dit" geen succes op. Hiertegenover stelde A. S. C. waarin Hukt voor Josson meespeelde, bet open spel en voor de zooveelste maal is bewezen, dat dit systeem verreweg de voorkeur verdient. Nadat De Ruyter bad afgetrapt was rood zwart dadelijk iets in de meerderheiden vooral de linkervleugel weerde zich geducht. De Ruy ter wilde het nog al eens te mooi doen, doch' z'n buurman De Bruyn maakte korte métten en knalde een serie geweldige schoten in de rich ting van het Duitsche doel, die echter alle op eenige centimeters naast of over gingen. Ook Union kreeg kort achter elkaar eenige kansen, doordat Hulst op do rechtsback-plaats vreemd stond te schutteren en herhaaldelijk miste, maar rde gasten vergaten steeds te schieten of deden het zeer slecht, zoodat Blom niet veel moeite had zijn doel schoon te houden. In de haif-linie speelde Stephanus uiterst handig, evenals Roem, die door lange centers naar de vleugels het spel uitstekend open hield. Bij een aanval van A. S. G. werdl er door een Duitecher hands gemaakt in het beruchte gebied, maar Van der Mark trapte den bal opzettelijk in han den van den keepeT. Een oogenblik ging het spel nu gelijk op totdat, toen er ongeveer 25 mi nuten was gespeeld, de Union-voorhoede fraai opbracht, en de midvoor van enkele meters af stand den bal in de touwen joeg. 01. Het is het eenigete doelpunt van den wed strijd geweest, niettegenstaande A. S. C. daar na flink kwam opzetten. De harde kogels van De Bruyn millimeterden telkens den paal aan den verkeerden kant, en de rest, o.a. een scherpe schuiver van De Ruyter, kwam in han den van den doeüman, die keurig werk leverde. •De tweede helft begon met een hevig offensief der gasten, die het Leidsche doel een tiental manuten belegerden. Nu echter kwam de rood zwarte aanvoerder pas goed in actie en trap pend en koppend hield hij, thans beter bijge staan door Hulst, het blauwe aanvalsqirintet in bedwang. Wel werd hij zoo nu en dan gepas seerd, maar voordat de gasten er toe kwamen het samenspel met een schot te besluiten, was Warns weer ter plaatse om resoluut den bal te retourneeren, en zóó niet dan vonden de gaston in laatste instantie Blom onder de lat in onge- naakbaren vorm. Wat zij ook probeerdende stand bleef onveranderd en weldra werkte A. S. G. zich los. Vinnig zat Roem, die uit de vele duels met. den Duitsohen internationaal Siegen, telkens weer als overwinnaar te voorschijn kwam, achter zijn voorhoede en Union werd teruggedrongen. Een aanval van A. S. G. een schot van De Ruyter gelijk De paal bracht redding l Weer een aanval der rood zwarten. De Bruyn echiet op doel, doch de kee per stompt weg. Welsenes 6tormt toe en zendt een geweldigen schuiver in, die door den doel man vallend uit den hoek wordt geslagen. A. S. C. is nu voortdurend sterker. De Duitsche voorhoede wordt weinig gevaarlijk meer en staat gewoonlijk in haar geheel buitenspel, wat deiv. arbiter nog al eens ontgaat. En als hij het ziet en affluit protesteeren de gasten voortdu rend. Eenmaal dreigt er nog gevaar als Blom is uitgeloopen en de midvoor in het veriaten doel schiet. Dan duikt Warns echter op en de kans is venkeken. S<oe A. S. C. evenwel ook zwoegt, de vijandelijke verdediging handhaaf!' zich, zij het dan soms ook op minder sympa thieke wijze, en men rekent reeds op een 10 nederlaag, als plotseling A. S. C. nog 'n pracht» kans krijgt bij een hooge voorzet van Welsenes. Het leer zweeft bijna boven de doellijn De Ruyter. kopt en de bal suist in dezelfde richting terug 1 Even later fluit de 'heer Böhmer inrukken. Lugthinum IL. V. B.-elftal 30. Tegenover een vrijwel volledigLugdauium stelt zich het volgende L. V. B.-elftaï op Walstra Beekman (aanv. Trouwee. Wempe Jr. Den Holander. Straathof. Montfoort. Be la Rie. Da Pon- Xeuering. Bekkering. Verschillende goede krachten blijken dus bij bet L. V. B.-elftal te ontbreken, ovenals scheidsrechter Garo, die niet op kwam dagen.' De beer Woest enburg verving hem en floot niet onverdienstelijk, al zag hij nogal eens wat over het hoofd. Verschillend© spelers van Lugdunum. vonden hierin aanleiding om voortdurend te ap peleeren, op oen zeer onaangename wijze. Lugdunum is in 't begin sterk in de meer derheid, maar de L. V. B.'ers weten doelpunten te -voorkomen en als zij zelf ingespeeld raken, gaan. zij tot. den aanval over, waarbij de Lugd.- veste nogal eens gevaar liep en met een paar doorzettende binnenspel ers zéker „genomen" zou zijn. Nu blijft succes uit en bij een Lugdunum- aanval doelpunt haar rechtsbinnen via de boe nen van twee L. V. B.'ers, op zeer gelukkige wijze. (10.) Kort na het begin maakte do rechtshalf var Lugdunum zich blijkbaar zeer nijdig over Straat hof (die stevig doorzette, anders niet) en hy gaf hem een slag in 't gelaat. Om deze fraaie prestatie, die nog verhoogd werd door hei feit dat het hier een oefenwedstrijd was, mocht hi de kleedkamer opzoeken. Zonder noemenswaardige voorvallen brak de rust aan met den stand 10. Na de rust speelde Van Well in plaats van links-half, center-half. met het gevolg, dat de Lugd.-halflinie veel ster ker was, al deed ze nog voor de L, V. B.-half- linie als geheel onder. Tweemaal weet Lugdunum te «doelpunten. Beide malen nam een speler uit een kluwen den' bal met de handen mee en bedde malen ontgin gen de zeer duidelijk zichtbare handsgevallen den scheidsrechter. Onvermoeid zet de L. V. B.- halüinie haar voorhoede aan rt werk, maar dezs faalt voortdurend en weet het niet verder te brengen dan een paar zachte schoten, waarmee ,Van der Berg geen moeite heeft, maar wel blijk geeft, de zaak niet al te serieus op te nemen. Zoo brak het einde aan met den stand 3 Het L. V. B .-elftal was zéker niet veel zwakker dan Lugdunum en 00 ware de juiste verhouw ding geweest. Walstra in 't doel was safe en had geen schuld aan de doelpunten. Van de backs speelde Trouwee een fraaie partij. Beek- man. trapt niet ver genoeg weg. De halfilfnie

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 10