FEUILLETON De nieuwe Woonplaats Adriaan Heyngoaid nu weet ik ten min ste waarom je zoo vreeselijk moest lachen. Jo Reyngoud, het was zeker wel grappig om zoo'n boerinnepakje aan te hebban. Als je bij vriendjes of vriendinnetjes bent, dde ooik de raadsels oplossen zooals nu met Rietje en Stientje Erkelens, dam mag je altijd gerust bij elkaar insluiten. Sari Aalbersberg je mag zeker met de grooteren mee doen. Ik ben altijd best tevreden als er 4 goede oplossingen bij zijn, dat is genoeg. Klazina P&rlevliét, wat een heerlijke bloemengeur komt er tooh tegenwoordig altijd uit jou brieven, hoe komt dat toch? Antje Hogenes en Rika van Veen (Kou dekerk) als jullie goede vriendinnen beut, waarom dbe je dan niet altijd samen den brief in één couvert, dan kost het maar één postzegel. Gerrde Slootweg natuurlijk had je geen •tijd voor een langen brief toen je moeder jarig was. Ja zeker ken ik Frünsoh. Abram Burger jon, daar ben ik blij om dat je dte» Leidsche Kindercourant veel prettiger vindt dan ciie .andere, om de raadsels en de correspondfentie. Jij hebt toch zeker ook Zondags het meeste tijd er voor. Dirkje Hoogerdijk, ga jij ook zoo knap aan het breien later? Hoe oud is Wimpie nu geworden Teunis wat was dat voor éen wedstrijd Was het op. school Annie Franse van jou kooien er nog 'trouw iedere week brieven, maar het Weensohe vriendinnetje mis ik den laat- eten tijd. Ze is toch niet al weer terug naar Oostenrijk Troes van Egmond, haast je maar niet met de kaartik heb geduld. Keil ie van Klaveren, was de post Zater dags dicht? Kon je den brief dan niet m de bus gooien of moest je Boms een postzegel er voor koop en? Jo Vos, dat is te begrijpen dat het voor jullie moeilijk was er nog een kind bij te nemen als je toch al mest je zevenen bent. Als je 15 jaar wordt, mag je toch nog twee jaar meedoen, als je wilt. Marietjó van Peppen je mag gerust meer dan 3 oplossingen inzenden, maar 3 moe ten er goed sin. Rika van Veen (Koudekerk) schrijf mij maar eens wat je gaat doen, als je van school af bent. Janna Kors wagen, doe maar trouw mee, als je er plezier in hebt. Gerrit Eiberbout, zeg aan je vader dat ik wel geloof dat ik heel veel geduld heb, maar dat behoort ook bij eene raadsel tante andere zouden we het ook niet goed samen kunnen vinden. Mientje de Roo het was lang geleden, zooals je zelf opmerkte, .dat je mij had geschrevenHad je nu op eens weer den tijd er voor Ik, kan nu niet naar de bol lenvelden gaan kijken nu ik de Paasoh- vacantie naar Klooster zand© in Zeeland ga. Jo en Anton van Zijp, deze brief met zwarten inkt was veel prettiger om te lezen. Jullie bent ook al een tweetal dat graag den Zondag gebruikt om den brief mtct de raadseloplossingen weg te bren gen. Hazina Voorbij als deze kindercourant verschijnt, ben je net den vorigen dag jarig geweest, nog wel gefeliciteerd, ik hoop dat je een prettigen dag hebt gehad door FRANCES. <K 'l Was een flinke vrouw, de werkvrouw, die door toedoen van mevrouw - Bertels, mevrouw Martens kwam helpen. Nu ging alles heel wat vlugger, en eer «de eersteweek, die de familie Martens, in Rotterdam doorbracht, geheel was verstreken, had de woning reeds een gezellig aanzien gekregen en alle meubelen hun bestem de plaats. Voor Marietje-was evenals in de vo rige woning,- weer een vriendelijk kamertje in gericht, ditmaal eohter niet vlak naast de slaapkamer van Vader en Moeder, maar aan de overzijde dor gang. Mariètje was erg blij met haar kamertje. Vapuit het jaarn kon rij in dea Marietje Seydell, nu ben ik beter op de hoogte en zal het alles goed onthouden, maar je begrijpt zeker wel dat ik mij wel eens kaïn vergissen nü ik zoo'n tnéSsa raadselneven en nichten bezit. Marietje de Haas, als je de raadsels toch wilt oplossen als je in Amsterdam bent, stuur ze dan maar regelrecht aan mijn adlres Kloosterzande (Zeeland). Nelly en Janna Singeling, dat is een bij zonder goed plan; 6chrijf voortaan dan om beurten een woordje bij de raadsels ieder wekelijks een brief neemt te vec-1 tijd bij al het schoolwerk. Prettig dat je allebei wordt verhoogd. Marietje Planjer, is die kleine zus van je die op Pasohen jarig is, de jongste en heb je nog meer broertjes en zusjes. J. Albert Brinks insgelijks een prettige Paa-schvacantie met veel mooi weer Corrie de Groot, je hebt wellicht hier boven al gelezen dat ik antwoordde dat de brieven natuurlijk Zondags wel bezorgd mogen worden dat doen zóóvelen, de a brief Zondags wegbrengen. Jeannette Verboog, voor jou ben ik ook blij, dat je zoo in je schik bent met je mooie boek. Johannes Robbers je ziet dat je brief er dit maal mooi op tijd was. Elsje Timmers, je hebt goed begrepen dat ik het erg prettig vind voortaan wat meer tijd voor mijn Leidsche brieven te hebben; eens rustiger op alles te kunnen antwoorden. Ik heb nog stapels anecdotes liggen. Ik neem er iedere week eenige uit. Antoon Schreuder, zie zoo nu weet ook gelukkig je voornaam, dat is toch gezelliger, vooral nu je .van plan bent om trouw mee te gaan doen. Bertha en Marietje Haarlem als je het Za terdagsavonds zoo druk hebt dan kun je toch wel Zondags of Maandags de raadsels «doen als je er plezier in hebt, en als je het druk hebt, hoeft er geen brief bij. Drietal Hoope nu met den warmen zonne schijn van vele dagen zal alles wel heerlijk uitgeloopen zijn in jullie tuin. Veel plezier in de vacantie. Dieuwertje en Marijtje Uittenbogaard, ik hoop dat je kleine broertje spoedig weer be ter zal zijn, hij had zeker erg de koorts toen hij zoo ijlde-, schrijf mij vooral hoe het met hem is. Dat verhaal over het touwtje sprin gen vind ik heel grappig. Marie van Dijk, dat wist ik al vooruit, dat jij je er in zou verheugen dat ik wat rustiger den tijd zal hebben voortaan voor de Leid sche correspondentie. Heusch het speet mij dikwijls dat ik al die gezellige babbelbrieven zoo haastig moest lezen, jij hebt mij altijd zooveel te vertellen en dan wil ik toch veel te graag alles goed lezen. Annie Steenhauer, als ik je naam niet heb vermeld, is het niet dat ik je over het hoofd heb gezien, maar je brief zeker niet heb ont vangen. Simon en Gerrie Schoeman, dat is zeker een lange en mooie wandeling die jullie Zon dag hebt gemaakt. Van hoe meer kinderen ik het hoor dat ze a.s. regeling voor de'kin dercourant zoo prettig vinden, des te welko mer is het mij. Adriana de Wekker, als je het nu al veel te warm vindt om te fietsen, wat moet je dan in de zomerhitte aanvangen? Maar dat komt, omdat we er nu nog niet aan gewend zijn en de warmte ons echt heeft overvallen. tuin der familie Bertels kijken, waar rij reeds enkele malen Annie en Benny samen had zien spelen. Alle schatten, die haar toebehoorden, vanaf kleine Marietje tot het kleinste stukje speelgoed, waren er heengebracht. Moeder had beloofd, dat als zij alles een plaatsje had gegeven, zij dan Annie Bertels mocht vragen een middag bij haaT te komen. Met welgevallen keek Marietje in haar kamertje rond. Zeker, zoo zou Moeder het best vinden. Een hoekje van het vertrek had zij geheel voor kleine Marietje ingericht. Daar stond het poppenledikant. de poppenkamor en alles wat bij kleine Marietje behoorde. Juist kwam Moeder om een hoekje kijken. „Wel, hoe is het hier vroeg zij „0," Moeder", antwoordde Marietje. „alles is klaar, mag Annie nu vanmiddag komen „Zeker", antwoordde mevrouw Martens, „ga het haar maar wagen". Vroolijk huppelde Marietje de trap af waar zij Ook als jullie dit leest, is het misschien al weer heel koud en guur. Wim Overduyn dat lijkt mij een bijzonder mooi boek waarover je mij schrijft» jè was zeker wel erg in spanning hoe het zou aj- loopen, wie er gedood zouden worden. Je gaat in de Paaschvacantie zeker ook allerlei moois lezen? Piet Gertenaar, dat is toch hoop ik je eigen portret niet, dat je onder aan je brief „tee- kende i Dat zullen voor jou, die zoo van tee kenen houdt, wel prettige middagen zijn die je op het Volkshuis doorbrengt. Zeker ken ik dat, ik was er meermalen. Ina en Tonnie Houpt, is kleine Willem de jongste bij jullie thuis? Wordt hij over een paar jaaf nét zoo'n trouwe klant van mij als jullie? Louis Hartkamp, groot gelijk, als het zulk mooi weer is, dan ga je buiten spelen en kom je dan in huis uitrusten, dan zie je of je zin hebt in de raadsels. Gretha en Suze van Daalen, wat moet dat arme kleine ventje lang in het ziekenhuis blijven, maar heerlijk toch hè, dat hij voor uitgaat. Bertus van der Leeden, als je het de huis- genooten erg vriendelijk vraagt, dan weet ik vast dat ze jou kindercourant niet meer als pakpapier zullen gebruiken voordat jij alles hebt gelezen. Jaap Le Poole, ik vond het wat aardig dat je mij toen zelf je brief kwam brengen; hoe meer raadselkinderen ik persoonlijk leer kennén, hoe liever. Gerrit van der Post, alweer een teekenaar ontdekt onder mijn raadselneefjes; dat is werkelijk bijzonder aardig gedaan, wat je mij stuurde. Heb je ook teekenles, behalve op school? Heel vriendelijk die groeten, die je mij moet overbrengen; als ik de persoon zag, zou ik haar misschien direct herkennen. Ik ken haar uiterlijk misschien v^el, zonder dat ik haar naam weef. Henk en M. Rutgers (voortaan hoop ik dat M. ook den voornaam voluit zal schrijven) insgelijks veel pleizier in de Paaschvacan tie. Piet Oostdam, met recht zeg je dat je het druk krijgt, als je voortaan van 2 couranten de raadsels op gaat lossen, vooral in den zo mer als het mooie weer naar buiten lokt. Lena en Nellie van Leeuwen dat dorp kan op de beide manieren geschreven worden, maar de post schrijft het zooals ik het op gaf. Lena, gelukkig dat je niet te veel moest inhalen na je ziek zijn. Als die groote hond een goed tehuis heeft, zullen ze hem wel ge zocht en teruggehaald hebben. Annie de al- Rie, ik verzocht al vriendelijk om te wachten met mij nieuwe raadsels en anecdotes toe te zenden, totdat ik weer terug zal zijn in Den Haag na de Paaschvacantie. Saartje de Vos, het begint hier nu overal buiten, Haagsche Bosch, Schoveningsche weg en Bosohjes en nog op veel meer plaat sen in en om Den Haag prachtig te worden, o, on2e residentie heeft overvloed van mooie plekjes natuur. Dat moet je later ook maar eens gaan bekijken. Ik hoop ook op mooi weer in Kloosterzande, want het is daar zoo geheel buiten, waar ik logeer. Ik wensch allen groot en klein een vroo- lijke vacantie, gezellige Paaschdagen en aan ons allen mooi, lekker lenteweer. Hartelijk gegroet tot Zaterdag 7 April. Mej. KOOPMANS VAN BOEKEREN. al geheel aan gewend was. Toen zij beneden, had aangebeld, deed mevrouw haar open. .„Dag, mevrouw", zei Marietje, en toen. liet zij er haastig op volgen „Mijn. kamertje is heelemaal klaaT, mevrouw, mag Annie nu vanmiddag bij mij komen Marietje had zich reeds een prettige middag voorgesteld, maar aan één ding had zij niet ge dacht. Zij was dan ook zeer teleurgesteld' toen mevrouw Bertels antwoordde „Wat jammer is dat nu, Marietje, maar hei kan niet, want nu Annie weer beier is gaat zij weer naar school". Mevrouw Bertels las de teleurstelling op Ma- riet jo's gezicht en gelijk had rij reeds een ander plannetje bedacht, om haar buurmeisje genoe gen te doen. Toen Marietje zich dan ook mot een „dag mevrouw" wilde omkeeren, zeide rij (Worrit 'gr!.)

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 19