H. K. V.—Fluks 0—3. Op initiatief van H. K. V. werd gisteren een korte propagandawedstrijd gehouden lusschen haar en het Léidsche Fluks. Het doel om te laten zien wat er al zoo in korf bal zit is dan ook bereikt. Er is door beide partijèn in deze 3 kwartier zeer mooi en snel gespeeld, waarvan duizenden toeschou wers (die voor den voetbalwedstrijd Quick R. C'. II. gekomen waren) hebben kunnen genieten. Het weer was prachtig, maar een le st.erke wind stond overhet veld, waar door hiet doelen zeer bemoeilijkt werd. l inks had zich voor dezen wedstrijd ver sterkt met de Vitesse-sp.elérs v. Beek en v. Ginkel, die voor Tuk, én Christiaanse in vielen. Bij de dames ontbrak mej. Tr. Hoeks waarvoor mej. Karstens inviel. II. K. V. was volledig. Om even 1 uur werd begonnen. Direct ontwikkelde zich een zeer snel spel aan'beide zijden, waardoor direct zeer goed korfbal te zien werd gegeven. Do aanvallen van Fluks waren echter beter dan die van H. K. V. Al zeer gauw wordt na mooi sa menspel het eerste punt gemaakt door Van Beeck in volle vaart. De Fluks-aanval werkt uitstekend en wederom is het v. Beek die scoort (20). Nk de wisseling zijn' beide partijen even sterk of hun aanvallen even zwak. Het spel blijft echter zeer goed. H. K. V. begaat echter dc fout nog al eens gedekt te doelen, wat''niet propagandistisch was. De Fluks- aanval'schiet van te verren afstand, wat metdezen wind geen succes oplevert. On verwachts komt mej. M. Hoeks vrij en maakt dan geen fout. II. K. V. komt nu meer'en meer opzetten, vooral door goed rniddenvakspel van Le'ene. De H. K. V.- aanval verknoeid echter veel door gedekt schieten. Het einde komt met 30 voor Fluks. Het was een uitstekende propaganda wedstrijd. De korfballers moeten het meer probeeren vóór een voetbalwedstrijd te heiden. H. B. S. (H.)—Vitesse (L.) II i—1. Eindelijk; na 5 overwinningen in succes-* «ie freeft Vitesse (L.) JI de vlag moeten strijken legen het sterke II. B. S. (HÓ, hoe wel deze niet over pech te klagen had. Vi tesse liad in dezen wedstrijd nog al weinig geluk met schieten, wat ook voor een deel op rekening kwain van, den wind. Boven dien, speelt H. B. S. op een veld met mi nimum afmetingen, wat voor Vitesse een nadeel was. II. B. S. speelt eerst met wind mee en is daardoor direct' in de meerder heid. De Vitesse-verdediging begaat dé fout van "te verren afstand uit te werken, waar deur wind en H. B. S.-spelers(slers) hét doorvoeren naar den aanval beletten. Toch' profileert H. B. S. niet veel van de gelegen heden. daardoor ontstaan. De weinige Yi- tessé-aanvallen zijn soms zeer gevaarlijk, maar ze heeft geen geluk bij het schieten. Eindelijk scoort Beeftink voor H. B. S. Hoe wel Vjtesse voor den gelijkmaker zwoegt, gelukt haar dit niet en komt rust met 10. Na de rust heeft Vitesse het windvoor- deel en is daardoor veel sterker. Echter een der weinige H. B. S.-aanvallen bezorgt hun het 2e punt. De volgende Vilesse-aanvaJ lijdt ook aan gebrek aan doelcapacileiten. Vooysweet zijn tegenstanders handig le passeeren en zorgt voor een 3O-voor sprong. Even daarna eenzelfde doelpunt van H. B. S., maar dit wordt wegens loo- pen geannuleerd. Eindelijk scoort Prange voor Vitesse tegen (31). Even voor het einde brengt H. B. S. den eindstand op 4-1. Fluks II—F. S. V. II 3—2. Fluks II begint dadelijk goed aan te pak ken en ontwikkelt een aardig spel. Het duurt toch nog een kwartier eer^Polder- vaart Fluks de leiding geeft. Direct daarop maakt dezelfde speler 2—0. De wisseling brengt een slecht schietend Fluks-vak. ter wijl H. S. V. nu gevaarlijker wordt. Voor rust welen de Hagenaars dan ook nog te doelen. Na de rust maakt II. S. V. II "spoe dig gelijk. In de rest van den tijd volgt een verwoede strijd om het winnende punt. Beide partijen geven elkander niets toe. 10 min. voor het einde bezorgt Hoeks dan Fluks de zege door het winnende punt te scoren. Einde 32 voor Fluks, dat nu haar tweede zege .binnen heeft. GYMNASTIEK. De jaarvergadering van het K. N. G. V. Te Amsterdam werd gisteren de jaarvergrade- rirag gehouden van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond, onder voorzitterschap van den.heer Joh. Heijnen. Nadat de notulen en het jaarverslag waren goedgekeurd deed de heer H. J. Balfoort, Rijks inspecteur voor de Lichamelijke Opvoeding, eenige mededeelingen omtrent het inrichten van opleidings-, en oefencuraussen in verband met den Rijkssteun. De rekening en verantwoording wer-d vervol gens goedgekeurd. De heer J. Iv. Vis werd met algemeene slem- men- herbenoemd tot secretarie. Tot leden der Technische Commissie werden herbenoemd de 'hoeren R. J. C. Blom en J. H F. Sömm'er, terwijl in de vacature, ontstaan wagens tussöhentjjds aftreden van mevrouw W. FardinantDe Jong, mevrouw Jos. v. Geuns Woinberg (Groningen) werd gekozen. Hierna kwam een voorstel van het bon cisbe st uur in behandeling tot uitbreiding van het dagelijksph bondsbestuur met twee leden, en in verband daarmede een wijziging in het huis houdelijk reglement: Na een korte toelichting door den voorzitter worden beide voorstellen zonder hoofdelijke stemming aangenomen, Epn bestuursvoorstel om over te gaan tot de instelling van een medische commissie van ad vies, bestaande uit drie personen, had eenige discussie tot gevolg. Besloten werd. voorloopig voor een -jaar een dergelijke commissie te be- noexpsp'.cc er rekening mede te houden, dat de uit te noodigen medici, zoo mogelijk tur ners zijn. In verband, met de uitbreiding van het bonds- bestuur werden de hemen J. H. F. Sommer en H. Plümer als bestuursleden gekozen. Overeenkomstig bet voorstel van het bonde- besfruui werd besloten tot bet. voorloopig bij wijze "van proef instellen va-n een technische bondsvergadering, bestaande uit de leden der bondsfe.chnisohe commissie en een lid der tech nische commissie van ieder gewestélijken en iéder en turnkring, al'dus .„De Crt Een drietal voorstellen van de gewesten Friesland, Noord-Holland en Zuid-Holland werdén daarna ter afdoening in handen gesteld van 'dezê technische 'bondsvergadering.- YêrvdIgens werd de deelneming aan buitén- laaidscke turnbemdsfeesten besproken. Uitnoo'di- ginge'rt waren daartoe ontvangen voor het Fransohe bondsfoast te Rouaan, dat met de Pinkster dagen zal worden gehouden en voor het Duftsche bonds feest, dat van 14 tot 18 Juli ;Lo ^lunchen zal plaats vinden. Do meeste belangstelling scheen te bestaan voor dc laa'tet- genoómdc feesten, waaraan door Nedcvlandsche vpreenigingen eventueel echter slechts demon stratief zal kunnèn warden deelgenomen, omdat de eisohen voor do wedstrijden zóó hoog zijn, dat zelfs een geringe kans op succes bij het wedstrijd wezen vrijwel ontbreekt. Nadat de vergadering een uur was geschorst, heette des middags bij de heropening de voor zitter, den hoer Neissen, Rijks-inspecteur voor de Liobamelijke Opvoeding van de 1ste inspec tie. en den hoer Hendriks en uit Gent (België) welkom. Laatstgenoemde drong aan op meer dere samenwerking tusschen den Nederland-, sohen en Belgischen bond. Een uitgebreide discussie ontstond bij de ver kiezing van een hoofdredacteur en een technisch redacteur van „Het Tumblad". Gelijktijdig hier mede werd in bespreking gebracht het voor stel van het gewest Z.-Holland, om de leiding van „Het T urnblad" een eenhoofdige te doen zijini voor 1923 den heer J. M. S bh offer tot leider te benoemen. De hoer J. H. Vis (secrolaris) ver dedigde het bestutrrsstamdpunt voor meerhoof- dige redactie. Na een gehouden stemming bleek, dat met 32 tegen 2 stemmen doer de vergadering een meerlroofdige redactie gewensch't geacht wordt. De heer J. de Scheffer werd bij acclamatie tot technisch redacteur benoemd. De' begroeting tot een totaal bedrag van f 3S.600 werd na eenige kleine wijzigingen aan genomen. Dij dc rondvraag drong de beer Mink (Win terswijk) aan op het voeren van een actie door het K, N. G. V. voor de verplichtstelling van de gymnastiek op de lagere scholen ten platte- lende. Door het bestuur aal dit voorstel in studie worden genomen, WIELRENNEN. Moeskops verliest van Spencer. Op de Buffalo-baan te Parijs had giste ren een sprintwedstrijd plaats waarvan het resultaat was: .1. Spencer, 4 pt.: 2. Moes kops, 8 pt.; 3. Schilles, 9 pt.; 4. De- graeve, 13.pt. „De Crt BOKSEN. Siki verliest van Max Tigne. De bokswedstrijd te Dublin is ondanks het dreigement van de rebellen doorgegaan, es geëindigd'met een plinten-overwinning van Mac Tigue'. De beslissing werd gegeven, na dat 20 rob den waren gebokst. Het gevecht stelde teleur tot aan de laatste paar ronden. Beide boksers boksten voorzichtig; Mac Tigue was? meestal in verdediging, maar op het laatst trachtte hij ten zeerste den voor rang te verkrijgen De achttiende ronde was zeer opwindend voor de toeschouwers. Mac Tigue gaf Sik: drie harde slagen op de kin. Blijkbaar had Siki daar veel pijn van. In de 20ste ronde vocht Mc Tigue met groote felheid en sleepte ettelijke punten in de wacht, die hem een overwinning (op pun ten) verzekerde. Battling Siki heeft dus niet lang genoegen beleefd van'z'n wereldkampioenschap. Mac Tigue werd onmiddellijk door Georges Car- pentier tot een wedstrijd uitgedaagd. Onder handelingen daarover werden reeds gevoerd. Indien men tot overeenstemming kan ko men', zal de wedstrijd door den Engelscheh promotor, majoor Wilson, georganiseerd wor den. De ontmoeting zal dan waarschijnlijk ir Mei a.s. in Londen plaats vinden. De lezingen over den thans plaats gehad hebbenden 'wedstrijd zijn zeer verschillend. Men seint aan de N. R. Crt.: Siki viel onmiddellijk aan en plaatste een linkschen stoot, die leelijk aankwam. Siki bleef gedurende verscheidene ronden aan vallend optreden; maar de behendigheid en dé bedaardheid' van den Ier redden dezen.. Na de 7de ronde verbeterde dc positie van Mac Tigue, 'die herhaaldelijk linksche ..swings" plaatste. In de 11de ronde sloeg Siki den rechter wenkbrauw van Mac Tigue aan bloed. N In' de 13de ronde poogden beide boksers den tegenstander den genadeslag toe te brengen. In de 18de ronde wist Mac. Tigue Siki ie verzwakken met drie harde klappen op de kin; maar de neger herstelde zich. Mac Tigue bleef in de negentiende ronde aanval len, maar Siki wist op knappe wijze de klap pen te ontwijken. Bij het begin van de twintigste ronde was de opwinding der toeschouwers geweldig Mac Tigue bleef zich uiterst krachtig weren en sleepte voldoende punten in de wacht om te winnen. - Juist vóór het gevecht zou beginnen ont plofte in de onmiddellijke nabijheid een mijn, welke, ontploffing aanzienlijke schade aanrichtte; en waarbij twee kinderen wer den gekwetst. De opstandelingen hadden ge dreigd, dat zij het gevecht zouden beletten. Er lekte echter omtrent de ontploffing niets uit, daar er een geweldige opwinding heerschte. Daarentegen meldt men aan de „Tel." het volgende: Omtrent de nederlaag van Battling Siki vernemen wij nog nader, dat het volgens het oordeel van velen een schandelijke beslis sing was. Velen waren er n.I. van overtuigd, dat Siki de overwinning ruimschoots had ver diend. Volgens het oordeel van de aanwezige Fransche journalisten is deze beslissing van den scheidsrechter de grootste onrechtvaar digheid welke men bij een bokswedstrijd nog ooit beleefde. Siki had gedurende de geheele partij de leiding en trad voortdurend aanvallend op. Alleen de drie laatste ronden was de Ier wellicht een weinig in de meerderheid. De meening van Georges Carpentier, diens manager DeScamps, Herring en andere boks- deskundigen die den wedstrijd bijwoonden, was eenstemmig ten gunste van een over winning vooY Siki.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 12