LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 9 Maart. Tweede Biad. Anno 1923. f GEMENGD NIEUWS, UIT DE OMSTREKEN. A. H. SIMONIS SPORT. f De o in zet van de veilingen, aangesloten bij den Bond „Westland", be droeg in 1922 f 9-207.000, legen f 11.203.000 in 1921. I> o staking in de b o u w- vakken breidfo zich te Botterdam uit. Gis^ teren bebbm de arbeiders van eenige groot© patroons bet werk neergelegd. Hét posten van stakers bij de daarvoor in aan merking kom ei de werken beeft in de ,Wd t-te- de-W itb-s fcr-aa t aanleiding gegeven tot een oploop van nieuwsgierigen, zoodat het er uitzag alsof er beel wat aan (Ie band was. De kwestie was niets dan dat er neg 'één man aan het werk arbeidde en dat men de hulp der politie Bad ingeroepen, teen ér twee pccters waren gekomen. Er vorm de zioh een oploop van nieuwsgierigen. Het gisteren te Botterdam binnengekomen Engelsche stoomschip „Ma- naar" heeft op de reis van Calcutta via Londen en Hamburg twee gevallen Tan pokken aan boord gehad. De lijders waren in laatstgenoemde havenplaatsen reeds ont scheept. Het schip heeft ligplaats genomen in de Maashaven en staat onder toezicht der rivierpolitie, terwijl de geneeskundige dienst alle noodige maatregelen, als ont smetting en inenting, heeft getroffen. Daar sommige groote land bouworganisaties zioh van deelneming heb ben teruggetrokken, zal de Begeering, ook met het oog op die tijdsomstandigheden, geen financieele medewerking verleenen voor de oprichting van een vast tentoon stellingsgebouw in Den Haag voor den landbouw. Uit de meubelnij verheid. Zen Woensdag geboudten conferentie tus- echen vertegenwoordigers van tie werkge versorganisaties en den R.-K. en Christs- lijken "Bond heeft, naar ,,Het Yolk" meldt, geen resultaat gehad. Waarschijnlijk zul len Maandag a.s. den dag, waarop loons verlaging ingaat in verschillende plaat sen stakingen uitbreken. Te Amsterdam is ingebroken in den kantoorboekhandel van den heer A. T. Ni et velt. Naar schatting zijn ongeveer 500 vulpenhouders en een aantal gouclen pennen gestolen. Het schijnt, dat de inbre kers reeds eerder pogingen hebben ge waagd. Eenigen tijd geleden werd opge merkt, dat aan het slot gewerkt was. Het stoomschip „Gooiland", van den Kon. Holl. Lloyd, is naar Duitsch- Jand verkocht. Het vaartuig is herdoopt ïh „Harald.'i Hoog water. De Wamelsche uiterwaarden zijn rugeloopcn, waardoor het verkeer voor voertuigen met de overzijde ge stremd is. De Waal is 6 c.M. gevallen, naar men uit Druten meldt. De loswal is nog over stroomd. Een omweg. - De sneltreinnaar Amsterdam zette zich juist in beweging, toen een heer, de controle voorbijrende, er in sprong en blazend bleef zitten. Toen het station Zaltbommel veilig achter den rug was vroeg de nog hijgende reiziger aan een mede passagier: „Dit is toch de trein naar Maastricht mijn heer?" „Ja, mijnheer," antwoordde de aangespro kene. Te Utrecht overstappen." HAARLEMMERMEER. Gemcenfeiaad. De raad van deze gemeente vergaderde Donderdagmiddag. Voorzitter de burgemees ter. Aanwezig alle leden. Goedgekeurd werd op voorstel van Ged. Stalen enkele wijzigingen aan te brengen in de toegezonden motor- en rijwielverorde ning. Na voorlezing werd voor kennisge ving aangenomen het verslag van de com missie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente, omtrent den toestand van het onderwijs en de schoolbaden over 1922, waarin eenige goede wenken worden gegeven omtrent noodzakelijk gebleken ver anderingen. Hierop werd gelezen een adres namens verschillende arbeidersorganisaties waarin werd verzocht, met het oog op de in deze gemeente heerschende werkloosheid, gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor productieve werkverschaffing en het verleenen aan financieeten steun. Op voorstel van B. en W. werd besloten to berichten, dat dit college, na verkregen machtiging van den Raad. reeds in den aangegeven zin werkza-cm is en met prak tische maatregelen zooveel mogelijk ook zal blijven om de werkloosheid te helpen lenigen. Tot hoofd van de openbare lagere school no. 5 te Nieuw-Vennep, werd benoemd de heer W. G. F. Sant, hoofd ee.ier school te Oost-Graftdijk. Tot leden van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente, werden herbenuemd de heeren G. Gerritse, D. van Wielingen en D. Ko mingen. Vervolgens werden de leden van de stembureaux voor de a.s. verkiezing van leden van de provinciale staten aange wezen. Tot leden van de Schattingscommissïe voor de rijksinkomstenbelasling (wegens periodieke aftreding van de heeren mr. A. Slob. Joh. Verkuijl Pzn., Jac. Suidgeest en L. van Andel) werden benoemd de liceren W. Biesheuvel, Joh. Verkuijl Pzn., H. van Schooien en G. A. A. Knaap. Tot lid van het burgerlijk armbestuur (wegens het a.s. vertrek van den heer M. iW. v. d. Schans) werd benoemd de heer J- G. Hulsbos, timmerman aan den Aals- Pieerderdijk alhier. Een voorstel tot wijziging van de begroo ting van het burgerlijk armbestuur dezer gemeente voor 1922- werd goedgekeurd, als mede een verzoek om verhooging van de voor dat jaar toegestane subsidie, waaidoor deze is gebracht op f 63600. De Raad ging accoord met: een besluit van hoofdingelanden van den Haarlemmer- meerpolder, strekkende om een gedeelte van den openbaren weg, genaamd „het Ach terom", loopende langs den Lisserdijk, aan den publieken dienst te onttrekken; een voorstel tot het aangaan van een regeling met het gemeentebcstuur van Haarlem be treffende de toelating van kinderen uit deze gemeente op de aan de hoogere burger school met drie-jarigen cursus verbonden hoogere handelsschool met tweejarigen cursus en de meisjesschool voor middelbaar onderwijs met vijfjarigen cursus, beide te Haarlem; een voorstel tot het aanvaarden in erfpacht van enkele perceelen grond langs den Zwancnburgerdijk te Zwanen burg en in eigendom van de Wilhelmina- en de Friedalaan aldaar, in verband met de uitvoering van bet wegenplan. Hierop kwam in behandeling het adres van het bestuur van de vereeniging voor christelijk schoolonderwijs te Sckinkelveer afdeeling Rijk binnen deze gemeente, hou dende verzoek om voor de stichting van een school voor bijzonder lager onderwijs de benoodigde gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen. Na eenige discussie werd besloten de ge vraagde medewerking te verleenen en voor de stichting van bovenbedoelde school een bedrag toe te zeggen van hoogstens f 40500 echter onder voorwaarde dat B. en W. niet tot de uitvoering van dit plan zullen mee werken alvorens de benoodigde gelden tot dit doel beschikbaar zullen zijn. De nadere bespreking van het plan tot verkeersverbetering van Abbenes en een voorstel in zake regeling van pensioens bijdragen werden aangehouden. L. P. E. te Halfweg, werd alhier bij herhaling bekeurd wegens rijden zonder licht. Thans gaf hij een valschen naam op, om daardoor te trachten van het betalen van boete vrij te komen. De politie heeft hem echter opgespoord en dadelijk herkend, zoo dat z'n verkeerde handelwijze nu een „duur zaakje" voor hem zal worden, in plaats van „er prachtig door te rollen", zooals hij zich reeds had voorgesteld. Aan mej. A. W. Bos, tijdelijk onder wijzeres aan de openbare lagere school te Zwanenburg, is als zoodanig eervol ontslag verleend met ingang van 12 Maart a.s. Woensdagmorgen bevond een zoon van den metselaar H. zich bij den land bouwer B. aan den IJweg alhier in een ge graven put, terwijl men bezig was daarin beton-ringen te laten zakken voor een re genbak. Plotseling brak de takel, met het gevolg, dat zoo'n zwaar stuk cement naar beneden stortte 'en gedeeltelijk op het li chaam van den jongen terecht kwam. In wendig zwaar gekneusd werd hij opgeno men. Geneeskundige hulp werd onmiddel lijk ingeroepen. Tot onderwijzeres aan de Hervormde school te Nieuw-Vennep is benoemd mej. A. H. Boonstra te Wilnis. Burger 1. Stand. Bevallen W. J. BakkerPenne, D. A. Braak van der Pouw Kraan, D. G. Westerman Duppen, D. J. DoelemanMiddel koop, D. G. J. P. Homan—de Heij, Z. C. van Eijkvan der Heijden, D. C. van Rijswijk—-Schoneveld, Z. M. de Gier Leiten, Z. T. van den BergSnel, Z. E. van der PeetVink, Z. L. Stoelers Vlaanderen, Z. J. M. A. Lommerspvan der Knaap, Z. Ondertrouwd: P. Clement 30 j. en P. E. Bax 26 j. J. Sikma 30 j. en B. G. Oost- wouder 26 j. S. van der Tonnekreek wedr. 61 j. en A. van der Pad wede 57 j. Gehuwd: C. J. de Leeuw 25 j. en M, Mar kus 20 j. J. J. G. Boon 31 j. en J. J. Bakker 34 j. Overleden: Jantje Haanslra 69 j.ge huwd met A. de Rooij. Pieter joren 50 j. gehuwd met P. van Marsbergen. Adria- na van Soelen 8 w., D. van J. van Soelen. Petrus de Heij 73 j., weduwnaar van A. Warmerdam. Dina van der Tol 78 j. ongehuwd. Arnoldina Elissen 46 j., ge huwd met A. de Rooij. Pieter Joren 50 j. Holwerda 9 m., D. van J. Holwerda. HILLEGOM. Bij de R.-K. Kiesverec- niging zijn 17 candidaten voor de groslijst der Gemeenteraadsverkiezing opgegeven, waaronder de 6 zittende R.-K. raadsleden zijn. Uit deze 17 zullen er 12 gekozen moe ten worden voor de definitieve lijst, omdat men met 12 candidaten wil uitkomen. Voor deze 12 zullen stemmingen onder de leden dezer kiesvoreeniging gehouden worden. KATWIJK. Nu het terrein van de Kat- wijksche bouwvereeniging volgebouwd is, moge thans een opgave volgen van het aan tal gebouwde woningen te Katwijk aan Zee eerste bouw 56; tweede bouw 57; derde bouw 37; vierde bouw 26; vijfde bouw 40; zesde bouw 17 woningen, te zamen 235. Bovendien werden te Katwijk aan den Rijn vdor, rekening dier vereeniging gebouwd 22 woningen; totaal 255. KATWIJK AAN DEN RIJN. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat als gevolg van den zachten winter, een maand vroeger dan gewoonlijk alreeds enkele bloeiende tulpen van de vroege dukesoorten op den kouden grond gezien zijn. KATWIJK AAN ZEE. Van de trawlvis- scherft kwamen Donderdag te IJmuidea aan de markt de loggers: K W 33 met f803, 107 met 1485 pö 15 met f360 besomming. NOORDWIJKERiHOUT. Het aantal1 can didaten voor lid van den Gemeenteraad daal de reeds tot 36. Den 18en Maart herdenkb Jaap v. d. Berg den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de firma A. Guldemond, Velen zullen dezen trouwen dienaar gaarne een bewijs van belangstelling willen geven. Tot tweeden voorzitter der Chr. Bist. Kiesvereen. is benoemd de heer A. v. Djjk en tot secretaris de heer C. van Eeuwen. Tot onderwijzeres (Zilk) is benoemd aan de R. K. school aldaar, mej. Loogmatf van Uithoorn. .Voor da betrekking van Hoofd der Henormde Schooi is het aantal liefhebbers legio. Het bestuur kan te kust on te k?ir gaan OEGSTGEEST. De muziekavond ge geven ten bate van het orgel in „Irene", was goed bezocht. Welwillende medewer king verleenden mevr. A. GroenNieuwen- huizen Segaar (zang), de heer Theodor H. Polman (piano-orgel)Nieuwenhuizen Se gaar (Hawaiian), de jongeheeren Bern. Pol man (viool) on Henk Hermans (piano) en het klein salon-orchest „Jong Holland", terwijl de piano welwillend beschikbaar ge steld was uit de magazijnen van de firma H. Mens, Leiden. Ds. Rauws verving ds. Ruijs, die "wegens familieomstandigheden dezen avond niet kon hij wonen, en opende den avond met een inleidend woord, waarbij hij allen har telijk welkom heette. Het eerst kregen wij twee muziekstukken gespeeld op het nieuwe orgel, die niet direct in den smaak vielen. Hoewel goed gespeeld, was de verwachting toch geheel ander3. Na afloop hiervan kwam het klein salon- orchest „Jong Holland" aan het woord on der leiding van den heer Th. H. Polman. Het was zoo aardig, die jonge gasten te hooren spelen met zulk een animo. Er schui len al heel goede krachten in dit gezel schap, dat door flinke studie zeker zich een goeden naam zal verwerven. Een bespre king van het zeer uitgebreideprogramma zou ons le ver voeren, maar toeh kunnen wij niet nalaten onze bevindingen ie uiten. Vooral trof ons van dit orchest „les Hugue nots" van' G. Meyerbeer en „Wo zwei Augen sicli selig begrüssen" van P. Linclte en na de pauze „Vineta Glocken" (valse) van J. LindsayTheimer. De jongeheer Henk Her mans gaf hierbij blijk van ernstig opgevatte studie voor piano. Mevrouw GroenNieuwenhuizen Segaar hier geen onbekende, zong behalve de an dere nummers ook hèel mooi „Die Hirten" van Cornelius en Mondnacht" van R. Schumann. Bijzonder mooi werd „Novem- bre" van Fremicot, niet alleen wat zang maar ook wat de uitspraak betreft, voorge dragen. De jongeheer Bern. Polman gaf als „solist" een paar vruchten van een ernstige vioolstudie. Een enkel en een dubbel kwar tet werd na de pauze zeer verdienstelijk ge speeld. Het grootste succes behaalden de heeren Nieuwenhuizen Segaar met hun Ha waï ian-muziek. Voor de pauze werden drie stukjes gespeeld, die zeer in den smaak vielen, hetgeen wel bewees de indrukwek kende stilte tijdens het spelen, maar tot slot vanden avond werdennog drie nummers gegeven, die zoo byilpfegewoon mooi ge speeld werden, dat. een overweldigend ap plaus hun ten deel viel'. Ds. 'Rauws dankte allen die hadden medegewerkt lot het wel slagen van dezen avond en riep hen een tot weerziens toe. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Kerk: Zondagmorgen, te tien uur, in de kerk, de heer J. Smit, van Heemslede, en in de Bewaarschool aan den Morsch, ds. M. J. Punselie; 's avonds, te halfzeven, in „Irene", ds. A. J. Ruys. RIJNSBURG. De afdeeling Rijnsburg van het Hollandsch Bloembollenkweekers Genoot schap te Haarlem, vergaderde gisteravond bft den heer J. J. Verbree alhier. De voorzitter, de heer S. Schoneveld, ependo de vergadering met eea korb wel komstwoord, waarna het woord werd ver leend aan den secretaris, den heer P. v„ Egmond C.Gzn. Deze las de notulen van twee voorgaande vergaderingen, we'lke onder dankzegging van den voorzitter, voor hun juistheid en uit gebreidheid, onveranderd werden goedge keurd. Den sécrtaris werd daarna gelegenheid gegeven zijn jaarverslag uit te brengen. Daarin werd. vermeld, dat er in het afgc- loopen jaar op v er e en igi ngsgebi e d weinig was voorgevallen. Het aantal leden was met een verminderd. In het bestuur was geen verandering ge komen. Het gewas van do bloembollen was in hot afgeloopeoi jaar goed te noemen, de prijzen waren bevredigend. Na nog een blik te hebben geslagen op de politieke toestand in hét buitenland, ein digde 6pr. met de wensch, dat het H. M. de Koningin en Haar ministers gegeven moge worden, het Sohip van Staat veilig door de branding te loodsen. De voorz. betuigde den secretaris do dank van de vergadering voor zijn correct j a a r ver slag. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer KI. van Delft zijn jaarverslag uit. Weea de kas het vorig jaar een nachelig saldo aan, thans sluit zij met een batig saldo van f 3.05^. Den heeren Nic. v. d. Eijkel en Jac. v. d. Eïjkel Gzn. werd verzocht do booken van. den penningmeester te willen controleeren. Namens beiden deelde de heer Nic. v. d. Eijkel mede alles in orde te hebben bevon den. De penningmeester werd daarna dank gebracht voor zijn accuraat en zuinig be heer. De gehouden stemming voor een be stuurslid, wegens aftreding van- den heer KI. v. Delft, had tot uitslag, -dat de aftre dende met op één na algemeen© stemmen werd herkozen. Nadat hij zich bereid verklaard had, de herbenoeming te aanvaarden, feliciteerde de voorz. hem immens de vergadering, en uitte de wensch. dat de heer v. Delft, di© van af de oprichting der afd. 21 jaar gele den, deze functie bekleedt, nog lang in het belang der leden mag werkzaam zijn. Overgegaan werd thans tot de behande ling van den beschrijvingsbrief voor de Alg. Vergadering te Haarlem, op Maandag a-.s. Het hoofdbestuur stelde voor, den heer S. Schoneveld alhier, te benoemen tot lid van Tuinbouw ra ad te Utrecht, in plaats van den heer W. G. Droog te Haarlem, die zich niet meer beschikbaar stelt. D© heer P. van Egmond C.Gzn., vraagt nader toe te lichten, wat de Tuinbouwraad voor een lichaam is. De voorz. zet uiteen, dat do Tuinbouw raad een lichaam is, omvattende vertegen woordigers van alle takken van landbouw- cultuur en ook voor speciale cultures. Hij behartigt de belangen van veilingen, en van groenten zoowel als bloementeelt, en staat in nauw contact met de Regee ring. De heer v. Egmond achtte zich met «deze toelichting tevreden. Bij acclamatie werd besloten het voor stel van het Hoofdbestuur te steunen. Met alg. stemmen werd besloten, te steu nen een voorstel van het Hoofdbestuur, waarbij leden der afdeelingen, verplicht worden, do hulp van het scheidsgerecht voor" den bloembollenhandel in te roeipen, voor geschillen bij koop en verkoop van bol en wortelgewassen. Tot. eenige bespreking gaf aanleiding een voorstel van de afdeeling Beverwijk en om streken. Deze afdeeling stelde voor vernietiging van alle minderwaardige Darwin soorten onder de 6 c.M., daar anders de voorraad te groot wordt. De voorzitter licht dit voorstel nader toe. Deze kwestie is al voor jaren besproken. Het voorstel wordt wel nuttig geoordeeld, maar cfe uitvoering is zeer moeilijk. Om te slagen zal de medewerking vooral van alle kweekers noodig zijn. In ieder geval verdiend het toejuiching, dat men op deze wijze tracht aan overpro ductie te ontkomen. Met alg. stemmen werd daarop tot steun besloten. Voor afgevaardigde naar de alg. verga dering te Haarlem, behaalden de meeste stemmen do heeren J. den Haan en Alb. D. den Haan. Eerstgenoemde wensch te geen mandaat te ontvangen waarop laatstgenoemde zioh bereid verklaarde als afgevaardigde de alg. vergadering te bezoeken. Rondvraag.- De heer P. Glasbergen, vroeg of de Tuinbouwraad geen invloed kon uitoefenen op de N. U. M., voor terug betaling van te weinig ontvangen geld, voor in de oorlogsjaren geveilde peen. De voorz. antwoordde, dat door hem reeds voor een paar jaar aan deze zaak is gewerkt. Ingeroepen hulp van een advo caat mocht geen resultaten opleveren. Werd eerst gesproken van een overschot van f 1.000.000 bij de Rijks Groenten-Cen trale, uit een interpellatie van eon Kamer lid en het antwoord daarop van den Mi nister, blijkt dat er integendeel een tekort is van f 600.000. Al heeft spr. deze zaak steeds als een onrechtvaardige beschouwd, waarbij Rijns- burg voor ongeveer f 32.000 schade leed, te begrijpen is, dat bij een kas als hierboven is genoemd, ook pogingen van den Tuin bouwraad, weinig hoop op succes kuiinen geven. Met een heilwensch voor heb nieuw© jaar, sloot de voorzitter de vergadering, waarna overgegaan werd tot do verloting van eenige fraai© prijzen. VALKENBURG. Kerke 1. bericht Ned.-Herv. Kerk. Zondagmorgen; le tien uur ds. Hermanides. 5de Lijdenszondag. Doop. 's Avonds, te halfzeven, ds. Hermanides. Zondag 52. Woensdagavond, te zeven uur, ds. Hermanides. Biddag voor het gewas. VOORSCHOTEN. Kerkelijk be richt. Ned.-Herv. Kerk, Zondag 10 uur dr. W. v. Wijngaarden, Ned.-Herv. Pred. te Voorschoten; 5 uur, ds. H. P. Fortgens. ZOjETERWOUDE. De Jieer A. van Leeu wen heeft rijn benoeming tot lid van den feu.eenteraad aangenomen. De vacature tad houder is dus eindelijk aangevuld. Door den fcuïpkerarmeester en den rijksveldwachter Pieters werd bi} den slager D. alhier een varken 'in beslag genomen, waarvoor het vereischt© keurloon niet was betaald. Het vleesch is nmr Leiden ver voerd en in het abattoir aldaar afp^keurd. Procesverbaal is opgemaakt. RECLAME. KWALITEIT ETALAGES BREESTRAAT 28 TEL. 1865 VOETBAL. Jnbileum-nnmmer van „Rood-Zwart". Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan der Ajax-Sportman-Combinatie van liet behaalde kampioenschap van West '2 B ia het Maart-nummer van het c'uborg iar. „Rood- Zwart" omgezet in een keurig jubileumnum mer, waarin door diverse medewerkers de levensloop der afzonderlijke verenigingen Ajax en Sportman op ouderhouder le en interessante wijze aan de vergetelheid wordt ontrukt, en het wel en wee der Ajax- Sportman-Combinatie (19181923) wordt beschreven. A. S. C. Kampioen zoo luidt de titel var een volgend artikeltje, dat ten doel heeft de spelers, zonder uitzondering, te huldigen voor hun zwoegen en sjouwen, waai bij ook de trainer Tommy Rice niet wordt vergeten, en "dab, zinspelend op de aanstaande extra-competitie, eindigt als vclgt: „Lui, wij hebben onzen aanhang niet teleui gesteld. Ook in de komende maanden! mogen wij Leiden niet teleurstellen. Voor uit, nog eens de tanden op elkaar, nog eens gesjouwd en gezwoegd. Laat in dm halve competitie, het Haarlem-devies ook het onze zftn: „We must win." Ajax was was eens de schrik van de Westelijke vel den. Wij gaan het worden. Het oude Rood en Zwart gtaat nooit verloren." Veteraan en Janssen bespreken de com- peiitie-indeeling, waarbij zij de Corinthians- beweging ter sprake brengen en deze be weging in den N. V. B. vooralsnog on bestaanbaar achten, terwijl natuurlijk even eens een causerietje is bestead aan eenj opsomming van de verdiensten van Tommy} Pice, the jolly good fellow. Op even han dige als geestige manier waadt hierbij vaal Tommy Rice's steenkolen-Hollandsch gebruik gemaakt. Doorblader end treffen wij a:n 'de gebrui kelijke rubrieken „Voetbaltraining" en „Val* onze Elftallen"; een heldendicht; (ai!) vart Niki; De indrukken van ©en prae-kistaricr,, bij zftn eerste bezoek aan een voetbalmatch! (culmineerend in de „apekool"); een enthou siaste „Brief van een VoetbaJmeisje"; eed flinke serie „Strafschoppen", die alle prach tig doel treffen, enz. Br} dit welgeslaagde* gceti geredigeerde jubileum-nummer zijn eenige keurige kieken gevoegd van het kam pioenelftal, spannende spelmomenten, aa. Als geheel is deze uitgave vopr rood-* zwart en voor „Rood-Zwart" (Als je 'tioaan weet, is 'tniks, nietwaar prae-historiër?) eea uitstekende propaganda en tevens een waar dige herdenking van het zoo pas behaalde succes en van het vijfjarig bestaan deil Combinatie. t j ATHLETIEK. 1 Een Leidsche athletiehkring De lezing van den heer W. A.Deencn, voor-i zitter van den Zuid-IIollandschen athle-i tiekbond en vice-voorzitler van de N.A.U., welke gehouden zal worden met het doel alhier een Leidschen athletiekkring op te richten, zal plaats hebben op Woensdag, 28 Maart. Plaats en uur worden nog bekend gc« maakt. Wij komen op deze lezing nog nader terug. WIELRENNEN. Dc wereldkampioenschappen. Do data van do worddkampiocnschappen dit jaar to hoution op do renbaan Oerbkon bij ZjiEridk, zijn volgens ltDo Tel." <ln.fiaitief vast gesteld, en wel als volgt Zaterdag 13 Aug. Voor wedstrijden wereld kampioenschap. sprints (amateurs au beroeps- rijd ors). Zondag 19 Aug.Woreldkampioensehap sprints (amateurs en barocpsriidors) demi- fin al os en finale. Donderdag 23 Aug. Voorwedst rijden wereld kampioenschap achter motoren, over 100 K.M. Zaterdag 25 Aug. Wereldkampioenschap op, den weg, over 160 K.M., parcours Zürioh-Ba- zel-Zarich, Zondag 26 Aug. Wereldkampioenschap ach ter motoren, over 100 K.M. Finale. Op 13 Augustus houdt de U. G. I. ia hotel St. Gothard te Zürioh een congres. SCHERMEN. Jaarvergadering van den K. 0. S. B. Woensdagavond hiold de K. 0. S. B. to 's-Gravcnhago rijn jaarvergadering in een dei zalen van de Nieuwo Literaire Sociëteit. De op komst van de loden was zoor bevredigend. De secretaris, kapitein-adjudant H. de Jongh, her- da dit in zijn jaaroverzicht het wol geslaagde wapenfeest in den afgeloopcn zomer to Solic- veningen gehoudenhet succesvol deelnemen van de Nedcrlandscho officieren aan interna tionale wedstrijden in het buitenland en brachl speciaal hulde aan kapitein A E. W. de Jong voor diens schitterende overwinning in hol kampioenschap van Europa op ©abel te Parüa Hij deelde voorts mede, dat de financieele toe stand van. den K. 0. S. B. nu gunstig mag wor den genoemd. Het lodental bedraagt op het oogonblik 430 met 23 adspirant-ledcn, een ca tegorie, welke eerst verleden jaar ia ingesteld Daarna werden verschillende zaken do scherm- sport betreffende door verschillende loden naai voren gebracht on o.m. do wensch geuit, om wa pens en ander schermruatcriecl aan de leden van den bond tegen billijke vergoeding beschik baar to stéllen. Eveneens zag men gaarne ver betering aangebracht in de inrichtingen van Bohcrmlokalen. Een langdurige discussio ontspon zich ovei dc déolneming door don IC. 0. S. B. aan inter nationale wedstrijden, uitgeschreven door den Fran9c.hen Officiers Scherm bond, ter gelegen heid van diens twintig-jarig bestaan, in Mei a.s. te Parijs to houden. Besloten word oonige loden als afgevaardigden van den K. O. S. B. naar dezo wedstrijden te zenden. Over hot d'oen verschijnen van een eigen or gaan voor de sclicrmsport word eveneens in den breedc ge-sproken. Algemeen was het ge voelen der leden, dat een eigen orgaan oen noodzakelijkheid is er zal een onderzoek wor den ingesteld naar de mogelijkheid om bier toe te geraken. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden, do hoeren Hubert van Blijonburgk en Van Duim, werden herkozen, eerstgenoemde tevens als lid van de technische commissie. Besloten werd ten slotte om dü jaar te Utrecht wedstrijden lo houden, op ecnigs- zins kleinere schaal, dan het thans plaats heb bende wapenieest. De wedstrijden van den K. O. S. B. Gistermiddag hebben de kampioenswedstrij den op sabel piaato gevonden, waarbij kapitein Doorman nummer één werd. Een verrassing was <lat niet, daar de Europeoscbe kamp'oen kapitein A. E. W. do JoDg des voormiddags een blassuur aan z'n arm had gekregen, waar door hij niet weinig werd gehandicapt. Dat hc4 verschil nog zoo gering werd, is nog_ eens weer oen bewijs van z'n enorme vaardigheid. Het re sultaat was

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5