ÏL Dinsdag 6 Maart 1923. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. *4 PRIJS D ER ADVERTENTJ EN: SO Qtó. pot regel. Bij regelai"onn om ent belangrijk lageren prfjs. Kleine advërt en tien, uitsluitend bij vooruitbe- ilalizig. Woensdags en Zaterdags 50 Ots.. bij een maximum aantal woorden van 30. y Incasso volgens postreciit. Voor eventueele op- "lag vaa brieven 10 Ots. porto te betalen» .nummer 6 Ots. Bureau Noordeindspfein. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055. PRIJS DEZER COURANTS r - V Voor Leiden p. 3 mnd. 2.35, p. week' 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd tijo, per weak 048 •Franoo per post 2.35 Hi portokosten. V j.v Nummer 19325. Bit nummer bestaat uit TWEE Bladen. EERSTE BLAD. gemeentelijke vischverkoop. 1 (Aam den gemeentelijken vischwiakcl, Visch- «naxkt 18 (telef. 1225) fe WOENSDAG vor- brijglbaaar: SGHELVISGH a f 0.21-rf 0.35, SGHOL a f 0.21—10.35 por pand on ZEETJW- BQHE MOSSELEN a f0.05 pot K.G. N. G. DE GIJSELAAR, BuUgem. JLeïdon, 6 Maart 1923. AFSLUITING PASSAGE. 1 FtoJnjfem oester ,on Wotlioudans van Lolden broygen ter algemeene konmi», dat liet gedeelte jvan het Levendaal (Noordzijde) tussQhen liet Steonsclniur on de Koenebrug, de Barbarasteeg eai de Barbarabrug, wegens het vorrichtoii van werriozaamhodon aan de riolcoring, voor het ver keer met rij- en voertuigen, tot nadere aankon diging zal zijn afgesloten. N. C. DE GIJSELAAR, Biurgem. VAN STRIJEN. Secretaris, t Lekten, 6 Maart 1923 UITLOTING GELDLEENINGEN. Bungomeoster en Wethouders van Leiden bremgen tor aigomcene koonis, dat op Maandag Idoa 19on Maart 1923, des namiddags te 3 uur, kn een dor vertrokken van het Raadhuis zal .worden, overgegaan tot de uitloting van de na volgende bedragen aan obligation in de daarbij vermelde goldleoningen dor gomeonte Leiden 10.000 in de 3 pCt. geldleening van 1896 groot 1.0G9.000. 10.000 in de 31/* pOt. geld'leoning van 1904 groot f 500.000. £23.000 in de 31/* pOt. gcld'loening van 1906 groot f 890.000. f50.000 in de 4 pCt. geldileening van 1911 groot f 2 000.000. £56.000 in de 47= pGl. geldleen ing van 1914 groot f 2,200.000. f 20.000 in do 47» pGt. geldleening van 1917 groot f 800.000 62.500 in do 57s pOt. gtoldleoning vah 1919 groot f 2.500.000. s( N. G. DE GIJSELAAR, Burgom. VAN STRiJEN, Seoretaris. j Leiden, 6 Maart 1923. Kamer van Koophandel en Fabrieken f voor Rijnland. Gisternamiddag hield de Kamer van 1 Koophandel en Fabrieken voor Rijnland al- 12hier in de bovenzaal van de sociëteit „Ami- '•j citia" een openbare vergadering, onder .voorzitterschap van den heer D. ten Gate I Brouwer, die in de vorige vergadering was K herbenoemd, doch toen deze benoeming in beraad hield. Het bleek nu, dat hij het voor- zilterschap weder had aanvaard. Aanwezig bij de opening 16 leden. Afwe zig met kennisgeving de heeren Molken- boer, Van der Kolk, Zonneveld, Meerburg, Grcyghton en Sanders. Dc notulen der vorige vergadering wer den door den secretaris, mr. P. G. Knibbo, gelezen en onveranderd vastgesteld. Daarop kwamen de ingekomen stukken ter tafel, waaronder een missive van bet Ministerie van Waterstaat, houdende me- dcdceling, dat bet recht, om f 30 te heffen voor bestellen van telegrammen, aan een tweede adres, wordt beperkt tot de kanto ren Amsterdam, Rotterdam en 's-Graven- hagc en ook daar zal het slechts toegepast worden in do gevallen, dat de verzoeken door hun ingewikkeldheid daartoe aanlei ding geven. Voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van de volgende medc- dceling, dat dc voorzitier zijn herbenoeming aanvaardde, sprak namens de Kamer (af deeling Kleinbedrijf) de heer Van der Steen een woord van waardeering uit over dit be sluit. Hij hoopte, dat den voorzitier lust, kracht, versland cn wijsheid zullen worden geschonken om do Kamer op de oude be proefde wijze te blijven leiden (applaus). De voorzitter dankte voor de vriendelijke woorden, die hem waren toegevoegd, en hij "hoopt daarin kracht tc vinden, om zijn taak weder naar zijn beste welen te vervullen. Ook werd voor kennisgeving aangeno men een ingekomen afschrift van een adres van de Kamer van Koophandel te Utrecht, waarbij de aandacht der Rechterlijke Col leges gevestigd wordt op het belang der schuldeisehers in een faillissement bij een goede bewaring der faillissementsgelden door den Curator. De heer Wernink vestigde in verband hiermede de aandacht van de Kamer op *>en desbetreffend artikel in de ..Haagsche Post", dat volgens hem bijzonder navol genswaardige wenken geeft. Verder kwam ter tafel een adres van de zelfde Kamer, betreffende vast zegelrecht voor stukken, ingeval van betaling uitge reikt, speciaal bij betaling door middel van een kasregister. Voorgesteld word daarin voortaan alleen zegelrecht te heffen van «lukken, die uitsluitend bestemd zijn om nis bewijs van kwijting te dienen, en niet ran talie stukken, die in geval van betaling gorden uitgereikt. Ook deze missive werd eenige opmerkingen van de hoeren De •yer en Van 'der Steen voor' kennisge ving aangenomen, evenals stukken van de Kamers van Koophandel le Tilburg, Breda en Arnhem inzake samenwerking van Ka- mers van Koophandel. Van de N. V. Van der Graaf Go.'s Uit gevers-Mij., Amsterdam, was een schrijven ingekomen, houdende dankbetuiging voor den steun, van de Kamer ontvangen bij het harerzijds publiceeren der gegevens van het Handelsregister. Ook dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van een missive der Vereeniging „Instituut voor Econ. Geschrif ten", houdende het verzoek om lid of dona teur van "de vereeniging le worden, ontspon zich ook eenige discussie. De secretaris deelde mede, dat de Kamer geabonneerd is op de „Economische Ge schriften, waaruit het lidmaatschap als vanzelf volgt. Verder waren nog ingekomen een schrij ven van de gemeente Leiden, betreffende liet zenden van afgevaardigden naar de Jaarmarkt te Praag. Van de Vereen. „Ned. Fabrikaat, hou dende kennisgeving van het houden van een Nationale Nijverheidstentoonstelling van 25 Aug. lot en met 9 Sept. a.3. te Rot terdam, met het verzoek deze tentoonstel ling onder de aandacht der leden te brengen. De Ned. Vereen, voor Tentoonsleltingsbe- langen zond een lijst van tentoonstellingen - en jaarbeurzen, waaromtrent gegevens bij - het Secretariaat dier Vereeniging aanwe zig zijn. Van de Vereen, van Ned. Werkgevers was ingekomen een rapport over pracad- vies van Commissie XII van den lloogen Raad van Arbeid over vraagpunten betref fende Bedrijfsorganisatie, enz. Van dezelfde organisatie: Nota omtrent samenstelling van den Hoogcn Raad van Arbeid. Eindelijk was nog ingekomen een mis sive betreffende credietverleening aan Duitschland van den Bond voor de Geld en Effectenhandel in de Provincie. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Hierna deed hel bestuur eeinge mede- doelingen. De Voorzitter memoreerde, dat een der leden van de Kamer had gevraagd, waar door het komt, dat de beslissing bij proces sen meestal zoo op de lange baan wordt geschoven. Het Bureau doï Kamer heeft daaromtrent een onderzoek ingesteld, waar uit bleek, dat inderdaad Verschillende za ken herhaaldelijk worden- uitgesteld! En daarbij bleek, dat veelal de procureurs Jier- haaldelijk uitstel vragen. Genoemd werd een geval, waarbij zeventig maal uitstel door den procureur was gevraagd gewor den. (Gelach). De heer Van der Laan (afdeeüng Klein bedrijf), die blijkbaar de vrager was ge weest, dankte voor liet ingestelde onder zoek en de verstrekte gegevens. Nog deelde de Voorzitter mede, dat ten opzichte van het goederenvervoer uit hel bezette Roergebied voor Holland door be middeling der Ned. Kamer te Frankfort eenige concessies waren verkregen door hem nader meegedeeld. Naar aanleiding van een vraag, de vo rige maal door den heer Wernink gedaan of het gemeentebestuur van Leiden ook het advies had ingewonnen der Kamer over de eventueele invoering van een verordening op de belasting van vrachtauto's, waarop toen ontkennend moest worden geantwoord, had het bestuur een onderhoud gehad met den burgemeester dozer gemeente, die daarbij had medegedeeld, dat hij in het al gemeen zeer veel prijs stelt op adviezen van een lichaam als de Kamer van Koophandel en het gemeentebestuur zal daarvan bij ge legenheid gaarne gebruik maken. In het onderhavige geval was dit niet noodig, om dat het zoo goed als vast stond, dat deze belasting zou worden ingevoerd. De ge meente heeft de opbrengst cr van dringend noodig. De heer Wernink dankte het bestuur voor zijn bemoeiingen in dezen. Hierna kwam Ier tafel het voorstel tot deelneming aan dc herdenking van het Rc- gecringsjubileum van H. M. de Koningin. In verband daarmede werd voorgelezen een missive, van den burgemeester van Leiden, waarin werd medegedeeld, dat Leiden, hetwelk met zoovele banden aan ons Vorstenhuis is verbonden op zoo luis terrijk mogelijke wijze de herdenking be hoort te vieren, waarvoor hij de medewer king van de Kamer ook vraagt en haar ver zocht een lid uil haar midden aan te wij zen, om zitting tc hebben in een Huldi- gingscoramissie. Daar de voorzitter zelf geen Leidenaar is en dus daarvoor niet in aanmerking kan komen, wees liet bestuur den heer Molken- boer, voorzitter der afdceling Kleinbedrijf daarvoor aan, waarmede dc Kamer zich gaarne vereenigde. De heer De Wilde wilde ook nog een plaatsvervanger, voor het geval de heer Molkenboer eens verhinderd mocht zijn. Als zoodanig werd aangewezen de lieer Van Ginkel, plaatsvervangend algemeen voor zitter, die zich daartoe bereid verklaarde. Vervolgens kwam tor tafel het praeadvies van dc Commissie voor Vervoer, Post en Telegrafie, in welker handen het voorstel was gesteld, in de vorige vergadering, door het lid der Kamer, afcl. Grootbedrijf, den heer Wernink, inzake de verbetering van het vaarwater door de stad Leiden aan de orde gesteld, waarbij de heer Wernink toen reeds in het licht had gesteld, welke gebre ken dit vaarwater voor dc vaart van cenigs- zins groote vaartuigen heeft. Het praeadvies bleek noch den voorzit ter, noch den voorsteller naar deri zin. De heer Wernink zette nogmaals de ge bréken van onze grootc vaart nader uiteen en gaf in overweging namens de Kamer een adres aan den Gemeenteraad te zenden met het verzoek zoo spoedig mogelijk met steun van de Provincie lot een radicale verbetering over te gaan. Naast de critiek, die spreker nu heeft la ten hooren, wilde hij ook het middel aan de hand doen, om tot verbetering le komen. Hij noemde _cen kleine gemecn'le, die zich heeft aangeschaft een machinale bagger molen, waarmede de vaart op behoorlijke diepte kan worden gehouden. Ilij meende, dat deze mac bin? tegen een bedrag van f 15 per dag ook we|d verhuurd. Daarvan zou de gemeente al «rast gebruik kunnen ma ken. Wordt er n^ets gedaan, dan verergert dc toestand gestauig en zal de vaart geheel onbruikbaar worden. Leiden is eigenlijk sinds schepen uit Londen rechtstreeks van de Theems af hier aankomen, om materia len aan te voeren, een zeehaven geworden. Maar deze schepen moeten dan ook hier hun bestemming kunnen' bereiken. Overla ding in kleinere scheepjes maakt liet ver voer le duur. Op grond van een en ander betreurt hij het.poover praeadvies der Com missie van Vervoer. De Voorzitter sloot zich bij hel betoog van den lieer Wernink aan. De toestand dreigt voor het grootbedrijf te Leiden nood lottig te worden. Als Leiden er prijs op stelt de groot-industrie hier te behouden, dan moet het in dezen toestand verandering brongen. De heer De Wilde, afgetreden voorzitter der Commissie y.an Vervoer, etc., veront schuldigde deze Commissie. Wanneer zij alles had geweten, dan zou het advies er geheel anders hebben uitgezien, maar de ernst .van den locstand kwam de vorige maal niet uit. Er werd verder over deze zaak nog uit voerig van gedachten gewisseld, terwijl ook de heer Van der Laan, die mede deel uit maakt der bedoelde Commissie, deze ver dedigde. De Voorzitter geloofde ook wei dat het bestuur zelf eenige schuld heeft. Het had de vorige maal de zaak moeten stellen in han den van een Commissie ad hoc. Dc heer R. Ouwehand bracht de voor malige zeehaven-plannen van Katwijk er bij in het geding. Leiden wilde toen niet medewerken. Had het dit wel gedaan, dan ware de toestand nu wellicht geheel anders geweest. De opvattingen van den heer Ouwehand werden bestreden door de heeren Boot en Mulder, welke laatste juist ter vergadering was gekomen. Dé heer Wernink gelooft, dat de zaak den verkeerden kant is uitgegaan, omdat in de* vorige zitting het voorstel niet voldoende is belicht geworden, doordat de vergadering te vermoeid was. De commissie is te vlug geweëfet. Laat zij de kwestie nader onder zoeken en daarna met een meer uitgewerkt rapport komen. In dien geest wordt beslo ten, nadat de Voorzitter nog had voorge steld aan de Commissie, voor dit speciale geval, den heer Wernink als uitermate des kundig op dit terrein, toe te voegen. De heer Wernink nam hiermede genoegen. Hierna werd naar aanleiding van het geen in de vorige vergadering door den .heer Wernink was opgemerkt, n.l. dat de Kamer meer haar aandacht moest wijden aan districtsbelangen, de bespreking daar over opengesteld, waartoe voortaan op elke vergadering gelegenheid zal worden ge geven. De heer Van der Laan bracht nu ter sprake het voornemen van het gemeente bestuur van Rijnsburg, om de veiling van gesneden bloemen over te brengen van de Langevaart naar het veilingslokaal van de groenten. Hij meent, dat de kweekers, han delaren in gesneden bloemen, daarmede zullen worden gedupeerd. Hij wenschte, dat de Kamer zich daarmede zou bemoeien. De Voorzitter stelde nu voor, dat het Bu reau de zaak zou onderzoeken en zoo noo dig zich lot het gemeentebestuur wenden. De heer Van der Laan meende, dat er haast bij was, terwijl de heer R. Ouwehand het wel wat gewaagd achtte, dat het be stuur zich daarover een zelfstandig oordeel zou vormen, zonder eerst het gemeentebe stuur van Rijnsburg te hooren en dc Kamer te raadplegen. De Voorzitter zeide, dat het in zijn voor nemen ligt, vóór alles overleg te plegen met het gemeentebestuur. Hierna werd besloten lot ambtshalve op heffing van enkele ingeschreven handels zaken wegens opheffing of vertrek van de personen, die deze zaken dreven. Daarop stond nog op de agenda de ont slagaanvrage van den adjunct-secretaris, den heer W. J. Dirkse. De Voorzitter zou er prijs op stellen, dat dit punt in een zitting met gesloten deuren zou worden behandeld, waartoe werd be sloten. Vooraf werd nog de rondvraag gehouden, welke niets bijzonders opleverde. Naar wij vernemen, werd het ontslag aan den heer Dirkse, die van de oprichting der Kamer werkzaam was, eervol verleend. Populair concert. Het symphonie-orkest van het Stafmu ziekkorps van het 4de Reg. Infanterie bood gisteravond andermaalzeer bereidwillig een concert legen zeer matigen prijs aan in de groote Stadszaal. Wederom was de bate, evenals den laatsten keer, bestemd voor de algemeene armen alhier. Het aantal bezoe kers was ook nu weer groot. Toch kon er vrijwel op tijd worden begonnen, al was het vóór den aanvang op het balkon wat ru moerig. Als eerste nummer had de directeur, de heer Gerardus Dik, op het programma ge plaatst de ouverture tot Goethe's treurspel „Egmont", van Beethoven; een mooi begin. Verder werd het gedeelte vóór de pauze ge vuld met de symphonic „Eroïca", van den zelfden grooten componist; een werk, dat hoogo eischen stelt en bij goede uitvoering groot genot verschaft. Dc musici hebben zich hierin van him boste zijde doen kennen en het publiek kon alzoo genieten. Na de pauze weerklonk eerst de opgewek te Rollerdamsche Diergaarde-inarsch „Sem- pre Crescendo", van den directeur zeiven; daarna werden gegeven „Zweile Polonaise", van Franz Liszt, en het bekende „Tanzen mócht ich!" van E. Kalman. Tol slot werd voortreffelijk ten gelioore gebracht de groote fanlaisie over motieven uit Mascagni's opera ,,Cavalleria Ruslicaua", van Rieg. Ook deze uitvoering zou weer voor velen een goede en aangename avond zijn geweest als niet eenige bezoekers zich na de pauze onhebbelijk en schandelijk hadden gedra gen. 't Waren jonge mannen, gekleed in de militaire uniform. Zij zalen, stonden of be wogen zich op het balkon,- links en rechts; schreeuwden, maakten allerlei geluiden, ap plaudisseerden als gekken, in 'l kort: waren hoogst hinderlijk voor anderen. Alvorens dan ook niet het laatste num mer le doen aanvangen, verwijderde de heer Dik zich van het podium en zorgde de pach ter van de buffetten er voor, dat de lastige soldaten buiten de deur werden gezet. Deze uitzetting werd met tact bewerkstelligd, niet tegenstaande de- weerbarstige houding en het geschreeuw der kwajongens. 't Is voor de overgroote meerderheid der rustige bezoekers, onder wie ook militairen, le hopen, dat de heer Dik na het gebeurde niet zal afwijken van zijn voornemen om deze maand nog een populair concert le geven. Commissarissen der Leidsche Broodfabriek nemen hun ontslag. In de vergadering van aandeelhouders der Leidsche Broodfabriek, waarin het voorstel om de fabriek aan een particuliere combi natie over te doen, werd verworpen, werd besloten een commissie te benoemen, die met en naast commissarisen den gang der zaken mede zou helpen leiden. In deze commissie werden benoemd: mevr. Van den BoschTak, en de heeren Kranlz Sr., Lei den, Sijlhoff, Noordwijk en Van Waalwijk, Bussum. Naar men ons mededeelt, hebben Com missarissen de heeren D. Jaeger, dr. S. G. de Vries, A. Goekoop, F. G. H. Gerlings en mr. II. van Wensen daarin aanleiding ge vonden hun mandaat ter beschikking van aandeelhouders te stellen. Zij hebben una niem bedankt. In de buitengewone algemeene vergade ring welke op 17 Maart zal worden gehou den, zal dit bedanken een punt van behan deling uitmaken. Geslaagd zijn te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken de dames J. P. Hogendijk, T. Beugshoeff en H. Kramer, al len alhier. Gisteravond hield de" afdeeling Leiden van de Nederl. Vereeniging van IIuisvTou- wen een bijeenkomst in het Nutsgebouw waarin als spreker optrad, mej. prof. dr. Joh. Westerdijk te Utrecht. Niet-leden kon den voor deze vergadering worden gcin- trodueeerd legen een toegangsprijs van f 25. De belangstelling was buitengewoon groot, zoodat de zaal geheel bezet was, hoofdzakelijk door vrouwten, terwijl ook en kele heeren aanwezig waren. De vergadering werd geleid door mevr. Reysl—Krak, die zich over de groote op komst verheugde, ze mede toeschreef aan het feit dat mej. prof Westerdijk zich be reid had verklaard hier te willen optreden met een onderwerp dat in het bijzonder de huisvrouwen interesseeren moest. Mej. prof. Westerdijk toch had tot onderwerp gekozen „Schimmels in de huishouding". Aan de hand van een feeks mooie licht beelden, gaf spreekster een heldere voor stelling van de organismen, welke men sa menvat onder den naam schimmels, zooals o.a. draad- cn splijkschimmels bacteriën bc nevens de belangrijke groep schimmels, die het vermogen bezitten suiker in vloeistoffen te alcoholiseeren, welk proces als gislen al gemeen bekend is. Zij Het zien hoe deze schimmels een vruchtbaren bodem vinden daar waar de vochtigheidstoestand groot is, en hoe zij ontstaan en lieren in dc lucht, den bodem en vooral ook in onze wonin gen, terwijl zij voorts ten behoeve der in dustrie ook kunstmatig wordep gekweekt (reincultuur) voornamelijk ter bevordering van het proces, dat wij gisting noemen. Opmerkelijk was o.a. haar mededeeling, dat de lucht en het klimaat op dezelfde soort schimmels een bijzonderen invloed uitoefenen. Dezelfde gist, die het Munche- nerbier in Duitschland dat eigenaardig bou quet geeft, waardoor hel zoo bekend is, doet dit bijv. in ons land niet. De hoogleerares deed haar interessante mcdcdcelingen vergezeld aan van een aan tal nuttige wenken voor do huismoeders, die het voornaamste deel van het gehoor vormden. Een zeer warm applaus beioondc de be gaafde spreekster, terwijl de presidente der afdceling daarbij den dank van het bestuur en de leden voegde. Heden werd door B. en W. aanbe steed: A. (Bestek no. 11), het wegbreken van-de Werfbrug, het inaken van twee ge deelten Walmuur cn het graven van een sloot met bijbehoorende werken, 11 in schrijvers t.w.: J. P. Straathof f 8500, A. J. de~Latcr en P. II. Meijer f 8300, C. II. van Wijnen te Papendrecht f 8080, J. Klinkert Lzn. f 8375, C. C. van Egmond f 7777, J. C. van Evert f C999, Gcbrs. W. on E. van Lu iing, Woubrugge f 6849, J. Warnaar f 6843, J. Saras, Oude Wetering f 6550, .T. Zitman f 6500, W. F. Marcelis en H. C. Heems kerk f G287. B. Bestek no. 12. Hel dempen en riolee- ren van een sloot aan do Van der Helm- kade, 7 inschrijvingen. J. Zwart en Co., Alkmaar, f 4120, J. P. Straathof f 3675, J. Saras te Qude Wetering f 3560, H. J. den BINNENLAND. ^V B. en W. van Leiden stellen den Raad voor over te gaan tot het bonwen van een nieuw politie-bureel in de Zonneveldstraat. Benoeming van voorzitter en leden van den Raad van Toezicht ter uitvoering de* Land- en Toinbonwongevallenwet. De opleiding van verlofsoüicieren en -onderofficieren. - Kans op een nieuwe order van senoritas* sigaren. j Wassen van de groote rivieren in ons land* >- BUITENLAND. - De Duitsche stikstoflevering in de Com* missie van Herstel. Een Engelsche verklaring over de bezet* ting van Duitsch gebied tusschen Bïainz en Koblenz. In Noorwegen is een nieuw ministerie Halvorsen gevormd. De nederlagen der Engelsche regeering bij de tnsschentijdsche verkiezingen. Heijder f 3252.50, J. Chr. van Evert f2999, W. F. Marcelis en II. C. Heemskerk f 2581, J. Warnaar f -2380. C. Bestek no. 13. Het maken eener Boord voorziening aan den Lagen Rijndijk met bij behoorende werken, 7 inschrijvingen. J. Sa- res, O. Wetering, f 4520, J. Parel, Slie- drecht f 44-47 f 63.50 per strekkende Me ter voor meerder werk, J. C. van Evert f 3999 -j- f 55 als boven, J. P. Straathof f 3970 f 30 als boven. Gebrs. W. en E. van Luiing, Woubrugge f 3893, J. Zitman Zn. f 3500 -f- f 46.50 als boven. W. F._ Marcelis en H. C. Heemskerk f 3485. D. Beslek no. 14. Het doen van herstel lingen en voorzieningen aan perceelen, grenzende aan de Brandewijnsteeg, 6 in schrijvingen. Firma Bik Breedeveld f 6500, R. Massaar f 5999, A~ J. de Later en R. Meijer f 5500; A. G. Boekwijt f 4425, J. L. Ncuteboom f 4248. W. F. Marcelis en H, C. Heemskerk f 3410. Zooverre geen woonplaats vermeld, zijn de gegadigden metterwoon gevestigd te Leiden. Heden herdacht onze stadgenoot A. Chaudron den dag waarop hij een halve eeuw geleden in dienst trad bij de firma A. Parmentier en Zn. aan de Middelste gracht alhier. De jubilaris die in al die jaren zich een vlijtig, oppassend werkman toonde, werd heden door de firma op het kantoor met zijn familie ontvangen en door den oudsten firmant de heer A. Parmentier op hartelijke wijze toegesproken, onder aan- bieding van een enveloppe met inhoud. Ge- roerd dankte de oude werkman. Het kanloor- I personeel bood den trouwen werkman bloe- men aan. Uit de stad zelf ontving deze vete raan in den arbeid verschillende felicita ties, waaronder die van het hoofd der ge meente al bijzonder op prijs werd gesteld. Dc afdeeling Leiden van den Ncder- landschen Bond voor Lichamelijke Opvoe ding heeft besloten gedurende Maart en zoo noodig April 1923 een spelleiders-cursus te houden, ter voorbereiding van de kinder spel-cursussen „Volksspeelluinen". Deze cursus zal worden gehouden op da gen en uren, in overleg met den leider van den cursus vast te stellen, en zal ongeveer 10 12 lessen van een uur duren. Dc lessen zullen gegeven worden in de gymnastiekzaal Pieterskerkgracht No 7, on der leiding van den hoer M. A. A. Steyns, ambtenaar voor de Lichamelijke Opvoeding der gemeente Leiden en leeraar aan de II. B. S. voor Jongens. Aanmelding voor dezen cursus, vóór 10 Maart a.s., bij den secretaris der afdeeling Leiden N. B. v. L. O., Rijnsburgerwcg 131. Naar men ons "mededeelt, zal den 22sten Maart e.k. de Palesfina-filni hier ter stede vertoond worden De bedoeling van deze film is, belang stelling te wekken voor Palestina, voor zoo ver dit'nog noodig mocht zijn. en belang stelling te verlevendigen bij de duizenden en duizenden, die zich steeds voor Palestina geïnteresseerd hebben. In vele sleden reeds is deze zeer bijzon- dere film vertoond geworden, en heeft men overal in grooten getale gebruik gemaakt van de gelegenheid om een kijkje le nernen in het land, dat van oudsher het middelpunt is geweest, waarheen do oogen van de ge- heele menschheid zich richtten ,en dat voor al voor de Joden sinds de laatste vijf en twintig jaar in het bijzonder, het land van hernieuwde en intensieve kolonisatie is. Dc burgemeester heeft zich bereid ver klaard deze bijeenkomst to openen, terwijl door autoriteiten op verschillend gebied hier ter stede een eere-comité ter aanbeveling van deze film, gevormd is. Maison Zurloh, vrij vertaald „Iiuis der Modes", is een tijd lang gesloten geweest, zeer tot ongerief van de dames; niet alleen van de Leidsche dames, maar ook van dio uit de goede stdndcn tc Wassenaar, Don Haag cn zelfs te Rotterdam, welke laalsle, wanneer zij niet naar haar keiize in de I plaats der inwoning kunnen klaar komen, i haast weten, dat hier hun gading te vinden

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1