Op Rolschaatsen. ANEKDOTES. CORRESPONDENTIE. Bruintje met je lieve vrouw, Zwier j'er vrot)lijl;, b'lij op los? En wat zie j'er keurig uit. Deftig in je Zondagsdos! door C. F. Bruintjes, 'k wenseh je veel plezier,' .Te gaat zeker naar de stad! Hoord' iik laatst niet, dat je daar Fog een dochter wonen had» Stellig ga je naar haar toe, O dat wordt, een blijde dag. Als 'k je leuke snuitjes zie, Kan 'k niet helpen, dat dik lach! „Ja," stemde Nellie in,,hoor het arme dier eens spinnenTk geloof, dat het nu ai yan ons houdt." Dieren voelen zoo gauw, of je goed voor hen bent," zei Bob. ,,Ik hoop maar, dat Quick hem niets doet, Bob." „Dat denk ik niet, als je 't hem zegt. Quick is zoo verstandig." „Zeg jij het hem dan, Bob." Bob bracht Quick nu bij het kreüpelo poesje, haalde den hond aan en Zei „Koest Quick, brave hond!" Daarop haa1- de hij het poesje aan met de woorden: „Lief poesje brave hond. koest Quick Quick stak één oor op. keek eerst naar het poesje, toen naar Bob, daarna weer naar het poesje en kwispelde met. zijn 'staartstomp j e. Hij haalde Quick opnieuw aan, aaide het poesje nog eens en zei: „Arm poesje!" „Jk Durf wedden, dat hij het begrijpt!" riep Bob uit. En Quick had het werkelijk begrepen. Hij plaagde het kreupele poesje nooit en leerde langzamerhand ook af, Witje te pla gen, zoodat, toen het kreupele poesje weer beter was en goed loopen kon, zij alle drie vrienden werden. Ingezonden door Neeltje van wijk. Bereidwillig- Mevrouw tot marskramer: „Neen, man, aan de deur wordt niet gekocht". Marskramer: ,,0, dat hindert niemendal, ik •Wil best even bij u binnenkomen" Ingezonden door Maartjo Haasnoot. Hoe kan dat? 'A: „Die Meyer is toch een echt vervelende vent in gezelschap". B: „Zeker een opsnijder?" A: „Wel neen, hij zit den geheelen avond te geeuwen en d'oet geen mond open." Iogezondea door Adriaan Bolle. Misverstand. Kereltje zit met zijn mama in een café. waar eenige Tyroler innen een concert geven. Na een 'uitvoering komt een der zangeressen rond en ook bij den knaap mei een bord, waarop dub beltje? en centen liggen. Kareitje ziet haar ver- 'baasd aan en zegt: ,.0, dank u wel. hoeveel mag ik er nemen?" Ingezonden door Siebe de Roos. Taalles. Gouvernante: „Wat is een paard in het Engelsöh?" Piet zwijgt. Domoor, in Londen zou een zuigeling het je vertellen." Ingezonden door Jo en Anton van Zijg. Onderwijzer: „Kinderen, ik zal jullie twee vragen doen. Wie de eerste kan be antwoorden, behoeft op de tweede niet te antwoorden. „Hoeveel haren heeft een koe?" Algemeen stilzwijgen. Plotseling steekt kleine Jaap zijn vinger op. „158,374 mees ter.'' Groote algemeene verwondering. „Hoe kom je daaraan?" vraagt de on- df rwijzor. „Dat is nu uw tweede vraag, meester er. danr nehoef ik immers niet op te ant woorden," Voordat ik overga tot hot beantwoorden van een. buitengewone massa brieven, die om een apart woordje vragen, eerst een praatje met velen tegelijk. Dat ik de vorige week seftreof. •dat ik woorden als soep en poés ook goedge keurd zou hebben, daarmee bedoelde ik dat ik dan dé oe als één létter, één geluid, één klank beschouwde niet als o en e maar als het ge luid oe. Maar ik hel) immers niet gelet op het .grootste aantal woorden, ik heb jullie de volle yrijheid galaten om je te vermaren met het werkje dat ik opgaf, dus onrecht is er niet ge schiedt of men nu de oe, ui, au. enz. alséén of ah twee letter.? beschouwde. En verder, heb ik nu toch heuseh moe-ten lachen, zaoals ik overstroomd werd mét de vraag: wanneer bent u jarig? Schrijft u dat toch eens. Dat is mij werkelijk al ontelbare malen gewaagd. Zal ik liet nu nog éénmaal vertellen? Welnu dan. 10 Maart. En nu nog een vraag tot mijn gcheek- raad- seljeugd. Zou er iemand zijn die voor mij heeft de Kindercourant van 31 Augustus 1922? Ik bewaar altijd trouw, de kindercouranten, want ik wil iederen jaargang laten inbinden en nu. ontbreekt mij no. 35 van verleden jaar, toen. was ik dic-n dag op rc-is gegaan naar Zwitser land, liet „Leidsch Dagblad" word mij geregeld opgezonden, maar dat nummer hol) ik nooit ont vangen, dal is zeker onderweg naar het buiten land verdwaald. Is er iemand, die dat nummer bezit en aan mij wil afslaan, zopdat ik toch den goh eel en jaargang compleet kan laten inbinden? Wio dat kan en wil doen, zal mij een beel.gioot plezier er mee doen. Vandaag waren er weer vele nieuwelingen, dio allen vroegen of ze mogen opgenomen wer den in het clubje. Ik antwoord maar even aan allen tegelijk, dat ze welkom zijn; dit geldt voor C. Zwanenburg, Marlet je van Peppen, Jacobus Selier, Elias Klap. Anton van der Nagel, Ma- rietje de Haasen, Nellie v. Beyeren Bergen en Henegouwen, Annie Duyverman, Gerrit v, d. Post, Jacob Kanhior, Marie en ïlenk Rutgers, Lena de Nijs, Annie de Kier, Gerard v. d. Heu vel, Alie Anneeze. Tot en met 11 jaar mogen jullie met de kleineren meedoen; wil je echter fl.l eerder tot de grooteren behooren, gaat je gang. Weet je meer dan 3 of 4 raadsels, dan mag je die ook opschrijven, maar 3 of 4 nioe- ten goed zijn. J. Albert Brinks, dank voor je brief; prettig dat je zoo'n mooi boek kreeg, ik ken liet. Zeker is jo muziekleeraar mij bekend, ik heb immers zoo lang in Leiden gewoond. Dirkje Iloogerdijk, ik zou maar zoo gauw mogelijk naar den dokter gaan, des te eerder ben je van dien naren oorpijn af. Teunis. ik vond liet gezellig dat je mij ook weer een briefje schreef. Abram Burger jon, vindt jij het zoo prettig om de correspondentie te lezen Donderdags; nu ik begin jou brieven ook 'al zóó goed te kennen, ik zie direct, dat er wat van jou hij is. Ella Brugmans, uit het begin dor correspon dentie heb je zeker het antwoord op je briefje al begrepen? Jij had ook een aardige hoeveel heid woorden gevonden. Johanna Voorbrood ,nog wel gefeliciteerd met je verjaardag en veel plezier met de mooie pop. Marie ran Dijk, volkomen met je eens wat je schreef over de prijzen, en ik begrijp geloof ik ook wel wat je bedoelt over die eene persoon. Barbara Kenbeek, ik hoop voor je. dat je de volgende week goed nieuws voor mij hebt. Gerric Slootweg, ik las in mijn jeugd het book dat jc hebt gekregen en vond het mooi. Het antwoord op je vraag, ka.n je hierboven al lezen Dirk de Groot, ik kan er niets aai doen als er iederen keer velen teleurgesteld worden, dpt gaat zoo hij elke loterij. Botje Broek?erna, wat heb je lekker gesmuld van dat eigen gemaakte vanille-ijs. Louis Hartkamp, ik vind het niets .jammer daf de sneeuw weg is: we zijn al veel te ver in den winter voor ijs en sneeuw. Rudi en Jaap Eildors, jullie lieht ook al ant woord op jc vraag. GreMia en Siize van Baaien, ik wonseh van ganseher harte helerschap niet het zieke broertje Tóunie en In-a Houpt, dat zal mij hoogst wol kom zijn, een kiekje van jullie samen. Betsy Fontein, dat is altijd zoo als kléine kinderen jarig zijn, dal ze dan 's morgens beaï vroeg wakker worden; voor jou trof het slecht dot je op dien verjaardag in bed lag. M&ttie en Dlnio Susan, je brief was verloden weck veel te laat gekomen, daarom kon ik ji» niet vermelden. Jo Vos, o, zooveel kinderen schrijven mij ovef sneeuwpret, maar ik was niets blij met d« sneeu w. Gé Jongbloed, zoo iets als jij veronderstelt, zal wel nooit gebeuren, daar vertrouw ik voN k-omen op. Jo en Anton van Zijp, liet was wel jamme* als je een heeleboel woorden had gevonden, daf je die niet had ingezonden, maar niet dn» sneeuw werd er niet aan gedacht en wel aan sleeën en glijden. Betsy Hooftman, klepper maar plezierig maat geen burengerucht maken! Dina Rokrey ik heb nu gezien, dal jö al heel netjes met inkt kunt schrijven. Adri en Stien de Wekker, den brief neg goed op tijd ontvangen, al moest je je haasten. Frans Diepeveen en Joh. Mokkenstorm, dat was oen meevallertje hoor, dat je heiden een mooi hoek kreeg. Berlus van der Leeden, het antwoord op je vraag staat al in. liet begin, en verder kan ik je vertellen dat het hier in de stad ook vuil en nat was. Adrian a Massaar, later zal ik waarschuwen als ik weer raadsels kan gebruiken. Annio de la Rie, ik vind je nieuwe postpapier erg aardig. Gebruik het maar niet allemaal voor mij. A. Reyngoud, leuk dat je zoo'n mooi boek kreeg als troost voor do pijn. Jo, dat spijt mij van dat eene, je weet wel wat ik bedoel. Anlje Hogenes, dat raadsel dat je een pooö geleden stuurde, is onduidelijk, dat kan ik zoq niet plaatsen, 0

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 13