CORRESPONDENTIE. Nellie huppelde vroólgk naast hem voert. Ze was tip, dat Pluimstaart zoo goed ver zorgd was en zij haar werkmandje houden kon. „Het nest is veel zachter dan mijn werk- mandje," zei zjj. „En ik geloof, 'dat de 'knoopjes op den bodem wel wat hard zou den zijn. Bovendien weet ik ook niet, of de heele familie Eekhoorn er wel in zou kunnen slapen." ,,'t Zou wel erg benauwd zijn geweest!" zei Bob lachend. Dat had ik wel gedacht, dat jullie dit een aardig werkje zoudt vinden en dat, er met iheel veel plezier zotu worden gewerkt. Dat heb ik ondervonden, want ik ontving heel© lijsten van woorden; er zijn kinderen bij met 130 of 140 woorden. Dus die hebben flink ge wenkt. Of zij daaribij wenden geholpen? Wie zal het mij vertellen. Ik ben er van over tuigd, dat het bij velen een vermakelijk werkje in den huiselijken kring wend gevon den en ieder een duit in het zakje deed. En waarom ook niet? Afe de kinderen zelf maar goed nadenken en het. zeüif netjes opschrij ven. Er zuillen Donderdagavond weer velen, zeer velen teleurgesteld zijn, dat is toah im mers te begrijpen; dius ffliinik zdjn, niet prut telen, geen traantjes. Wat helpt dat? Vroo- lijk afwachten, tot er weer prijsraadsels ko men. Als er kinderen bjj zijn, die altijd trouw samen meedoen, zooals b.v. de broertjes Ndeuwtöand, dan loten die a amen en is de prijs ook voot hen beiden. Gaat allen de mooie boeken maar weer halen en vertelt mij de volgend© week maar weer, wat je hebt ge kregen. Met genoegen heb ik weer prijzen verloot ondier mijn trouwe jeugd. Aan hen gun ik het altijd zoo van ganschor harte en daarom hebben die eene dulbbele bans, als ik extra prijzen mag verloten. Klazine Parlevliet en Rdka van Veen (Zoe- terwoude), jullie brieven kwamen mooi op tijd. Ëjkzdna je hebt flink je best gedaan, 134 woorden, het was enorm hoor. Aaardliig, dat het HongaaTsdhe meisje nog steeds zulke fijne handwerkjes stuurt. Rika, ik hoop dat je handwerk goed zal uitvallen. Sjaantje Giesen, om je de waarheid te zeg gen, vind ik dat ik den leeftijd van sneeuw ballen gooien wel te boven ben, en ik blijf liever "thuis met die gladdigheid. Leen Oudehoorn al behoor jij zélf niet tot de prijswdnners, zal je het tooh wel prettig vinden voor Hendrik en Nelly JonkeT, met wie je samen inzendt, want ze zullen je het boek natuurlijk wel laten lezen. Hester de Brujjn, voor jou ben ik ook Mij, want je hebt al heel dikwijls meegedaan, dus je verdient het wel. Jaap Le Poole, zoo'n dolle pret gehad met je slee? Als ik in Leiden woonde, zou ik zeg gen: toe, kom mij eens afhalen. Adriaan Reyngoud, heerlijk hè dat het ach ter den rug is en je niet te veel pijn had. Jootje, zal je zorgen, dat ik geen verkreukeld briefje meer van je krijg? Dat speet mij, want ik vond juist zoo aardig dat je het versje geheel opschreef voor mij en toevallig hé ik ben tegelijk jarig met je moeder. Dirkje Hoogerdijik, je schrijft volstrekt niet te weinig. Ik vind d'at je al trourw meedoet en er altijd een aardig wcondlje bijvoegt Zoo, Tennis, kwam je ook weer eens te voorschijn? Dat was flink van je. A. J. en D. Sohreuder, ik woon Den Haag, Drederik Hendnikljaan 157. Annie Zirkzee, ik was volstrekt niet zooals 'jij, echt blij, met die witte wereld, o foei, zoo'n dik pak sneeuw was mij niets welkom; ga jij maar lekker sneeuwbalen gooien dat is gezond voor de jeugd. Sjoukjen Hiomstma, dat antwoord van mij was niiet geheimzinnig bedoeld'. Ja, iemand vroeg mij, wanneer of ik jarig was, toen kon ik toch niet antwoorden op 31 Eebruari Jo Taffijn, je hebt keurig gewerkt en flink Wat woorden gevonden. Emma Mulder d'at is een aardige manier van schooltje spelen, als je sommetjes op geeft aan je broertje. Harmen en Wim Niouwdand, d© prijs is kroor jullie samen, want je namen staan al tijd trouw bjj elkaar. Nelly van der Wilden, zou je graag naar (buiten willen om te glijden of sneeuwballen !te gooien? Ja, dan ie het dubbel' jammer dat je nu huisarrest hebt. Gerrie Slootweg, je bent zeker erg in je schik, dat je een van die gelukkigen bent, die een extra prijs heeft geloot. Betsy en Harry van Amerongen, jullie hebt tweemaal mogen loten ook bij trouwe inzen ders, al heeft het niet geholpen. Wat zal dat griezelig gilad zijn geweest, toen ze gingen schaatsenrijden op de straten. Antje Hogenes, wil je voortaan ook mijn naam of kinderrubriek of zoo op het couvert schrijven? Dat is gemakkelijker dan weet men direct waarbij het behoort. Jo Vos, zeker mag je voortaan moedoen. Troe3 van Egmond, je hebt gelukkig ge loot. Dat is heerlijk, hè? En Neflilie zal ook wel blij voor je zijn, want jullie hooien zoo'n beetje bij elkaar, en Nellie mag natuurlijk je boek ook lezen, dat weet ik best. Cafharina Tos, zoo, woon je in de Haar lemmermeer. Dan begrijp ik dat je niiet zoo heel dikwijls in Leidon komt. Woon je ver van je school af? Dina Rchrey, schrijf jo op school nog niet geregeld met inkt, dan mag je aan mij ook gerust met potlood schrijven. Wie had dan zoo netjes het briefje bij de woorden ge- aohireven? Henny en Gorry Rietveld, nu of ik het druk ihcb gehad deze week met jullie brieven; bet was kolossaal al die lijsten van woorden, maar ik vind het prettig als het werkje zoo in de smaak valt. Mitzie Meichlböck en Margit PUttner, het Oostenrijksch© en het Homgaarsche raadeel- ni/öhtje, heel knap hoor, dat jullie zooveel woordèn hebt geschreven, want voor jullie is bet natuutllojik veel moeöJiijker dan voor Hollandëche kinderen. Marie de Koning, wie ditmaal teleurge steld wordt, ié een andere maal misschien eens gelukkig; altijd maar moed houden. Berbus van der Leeden, ik hoop dat je flink je hart bebt bunnen ophalen aan sneeuwbal len gooien, en dat er nu geen sneeuw meer komt. Annie Boots ma, dat is gezellig b'è dat er nu een heel troepje uit je klasse meedoet, Is bet soms je klasgenoote Catbrien Lan- kester die vergat om baar achternaam te ver melden? Rika van Veen, je ziet dat ik je nog geen raad behoef te geven; het spijt mij voor je. Adriaan Bolle, ik gun je van harte het ple zier van schaatsenrijden, maar ©inde Februari is toch te laat voor ijs ön vorst. Marietje Gaykema, jij begint ook al tot de trouwe jeugd te behooren, dus als er extra prijzen zijn, mag je dtdbbel mee loten. Betsie Hooftman, dat jo sleeën en sneeuw ballen gooien pretjes noemt, dat begrijp ik volkomen, maar met natte voeten thuis ko men vind ik alles behalve een pretje. Ik ben bet volkomen eens met je moeder. Annie Snel, ook een trouwe inzendster, je had ook zeker graag weer eens een prijs ge- bad, want diat is lang geleden, dat je tot de gelukkigen boorde. Betsy Lambrechte, dat begrijp ik heusob niét, dat je naam er niet instonid, ik meende ook stellig dat ik dien wel had vermeld. Genrit Eelkciibout, ben jij 2 middagen ijve rig aan het zoeken geweest? Ik ben blij dat bot je niet verveelde. Jan Hartdng, 133 woorden, dat was geen kleinigheid, hoor. Jij behoort ook-tot mijn trouwe neefjes. Jeannette Verhoog, ik geloof wel dat jij tot de allergrootste hoeveelheden behoort, 158 woorden. Was bet plezierig en nam bet niet te veel tijd? Annie Amptmeijer, glijden is iets heerlijks voor de jeugd; ik kijk er altijd met genoegen naar, maar ik doe er heusch niet aan mee. Wilhelm en Regina Döll, zeer zeker heb ben jullie al bij de brilde afdeelingen mogen meeloten; je hebt beidien al heel dikwijls goede oplossingen ingezonden; ik ken jullie namen al goed. Marietje Seydell, je had enorm veel woor den gevonden, maar eerlijk gezegd, van jou had ik bet ook stellig zoo verwacht. M. Ouwenkerk, keurig work en bijzonder veel woorden, maar ik ken je nog heel wei nig, beD je een meisje of een jongen? Marie Planjer, 148 woorden en alles netjes geschreven, dat wil ik bepaald ook even ver melden. Annie Huisman, 132 woorden, ook al zoo flink gewerkt en je best gedaan. Ooba Dee ditzelfde geldt voor jou. Betje Broeksema, 168 .woorden, hot i§ bui tengewoon, dat mexd; ik zeggen, droomde je er 's nachts niét van, dat je woorden moest zoeken. - Van wie is een geroot vel papier met 77 34 g^ede woorden, en er bij geschreven, dat hij o, zij de vorige week ook goede oplossin gen bad gezonden en niet vermeld stond in de courant? Jan Albert' Brinks, was het geen aardige verrasang boen jij je naam bij de wanners der extra prijzen zag? Het drietal Raasvold veiheuigt zich toch zeker dat een van hen een prijs heef geloot, want al is het boek van Marie, daarom mo gen Karei en Anton het stellig ook lezen on er dus mee van genieten. Jo en Neeltje van Leeuwen, wat een massa zieken bij jullie op school. Het is ook echt on gezond weer. Hier in Den Haag hoort men ook steeds van zieken, overal influenza en griep, ik hoop die mij geen bezoek brengt, zoodat ik juililie in de steek moet liaten, nA* mijne geheele raadsel jeugd. Koos je Schudt, verleden week kreeg ik je brief te laat, om je nog te antwoorden, dua nu komen mijne gelnikwenschen wel heel laat. Dat spijt mij, want jij behoort tot de al'lergebrouwsten van mijn troepje. Marie van Dijk, prachtig afgerond getal heb jij ingezonden, precies 100. Bedacht je de woorden in bed, en droomde je er nog niet van? Nu is het Dinsdiag, maar nadat ik gaste ren (dus Maandag) den heelen middag en den heelen avond was bezig geweest met jullie brieven met woorden, spookten die vannacht steeds door mijn hoofd. Het was maar goed dat de eerste bezending brieven mij gisteren morgen vroeg al was boegezonden, andera kwam ik heusch niet klaar. Lous Bruyns, van die woordjes zooak pop, pap bestaan ot toch veel, er waron wol kin deren die er 30 40 hebben gevonden. Sien die Wekker, Den Haag, heeft ook een duchtig pak sneeuw gekregen. Het is hier vandlaag nog volop winter. Piet Gertenaar, ails je maar trouw blijft meedoen, dan komt hoop ik jou beuirt ook eenmaal voor een prijs. Nellie en Lena van Leeuwen, dat behoefde je toch niet te vragen of je bot dé trouwe in zendsters behoort, dat spreekt van zelf. Ik woon Frederik Hendriklaan 157. Diik de Groot voor jou geldt hetzelfde ant woord; je zendt heel trouw in. Annie de la Rie, ja dat medaje de la Bij«i was jij, eene vergissing. Afbram Burger jon, wees maar voorzichtig met de gladheid. Ik hoop dat ze jou veel zullen sleeën, dat is prettig en veilig. Gé Jongbloed, het is maar goed dat je nu geen grapjes uithaalde en 2 brieven schreef, want dan was je nooit klaar gekomen. Gretha en Suee van Da alen, hoe treurig van je lief klein broertje. Zal je mij de vol gende week schrijven hoe het met hem is. Louis Hartkamp, voo jou hetzelfde als voor Betsy Lambrechte; ik weet beslist, dat ik jullie namen heb opgegeven, dan zijn ze bij ongeluk weggelaten. Dat ik jou brief kreeg, heb je toch ook in de correspondentie van verleden week kunnen lezen. Frans Diepevoen en Johan Mokkenstorm jullie hebt a 11 ij d samen ingezonden, dus ik kan niet anders don dan den prijs aan jullie samen toekennen; wie maakte dat aardige versje? Het kwam nu mooi van pas. Woordjes zooals poos, soep mocht ook wel. Siebe de Roos, je tweelingbroertjes hebben ook mogen meeloten met de groote massa, maar jij ook met de trouwen. Je had mij nog niet verteld, wie je toen gered heeft. Gorrie Schoeman, dat dacht ik wel dat het een grapje was. Je had bes genoeg woorden gevonden. Heb je ook nog broertjes of zusjes of ben je maar alleen met je moeder? Maarie Laman, zie je, als ik iu Leiden woonde, geloof ik best, dat jij mij eens kwam afhalen met de slee, of is je slee voor mij te klein? Huziena Voorbij, nu zad ik goed onthouden hoe je familienaam is, want ik heb maar één nichtje bij mijne raadseljeugds dat Haziena heet, maar wil je mij dan een groot plezier doen en niet meer met die lichtrood© inkt schrijven? Dat schemert zoo voor de oogen. Beb Bosman, als je mijn naam voluit op de enveloppe schrijft en den brief bezorgt aan het Bureel „Leidsoh Daighlad", dan komt het altijd goed terecht. Truus Kwestroo, je hebt flink wat woorden gevonden. Dat eene vind ik komiek, Ta art etra at; bestaat die stna-at ergens?

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 11