;i. i i - Vitesse (L.)0. 3. C. R. '4-2. Nu het degradatiespook waarfc, zet Vi tesse er alles op om dit te voorkomen. Ir. de eerste plaats deed ze dit door zoo sterk mogelijk te verschijnen. Daardoor was ze in alle vakken sterker dan voorheen, terwijl ook het noodige vuur er in zat. 'tls opvallend hoe veel beter er by. Vitesse gespeeld wordt, zoo gauw jen of twee oudere spelers weer hun fcor'fbalgoed aan trekken. Toch bïtfft Vitesse jn een op zicht zwak, n.l'. het verdedigen. Gelukkig voor haar profiteerden de Kotter dammers er niet te veel van, anders zouden da Leidaiaars zich met een minder giinstigèo 'uitslag tevreden moeten stellen. In het mid denvak was Vitesse veel heter dan da Rotterdammers, die van „door"werken niefl veel kaas hebben gegeten. Alle Vitesse- aanvallen waren vlug, 'de eerste twee zelfs fnuikend, maar hier ontbrak het goede schot, ook dikwijls door te zenuwachtig doelen. O. S. O. R. kon ons nog het beste bevallen in de verdediging. Haar aanval! was slech ter dan van Vitesse, maar dikwijls gevaar lijker door slecht verdedigen van de Lei- denaars. Als scheidsrechter Wilson de twaalftallen in het veld roept, is Vitesse „au grand complet" met J. v. Noort en Nieuwenhuizen in de gelederen. O. S. C. R. heeft eeia invaller, n.l. de veteraan J. Smit, die door ziiïi spel uit den begintijd van Korfbal voor de vermakelijkheid zorgde. Na de uitworp neemt O. S. G. R. oogenblikkelijk het spel in handen. De Leidsche verdedi ging knoeit vreeselijk, zoodat het geen won der is dat binnen 3 minuten mej. v. Ankum O. S. O. R. de leiding- geeft. Een paar minuten later ligt de Vitesse-verdediging voer te zwemmen. Dekker krijgt daardoor 3 makkelijke kansen achter elkaar, maar Vitesse boft; haar korf blijft ongeschonden. Dit gelukje wekt meer activiteit op bij" de bla-uw-witten. De aanval werkt heel mooi, en komt telkens vrft, maar het duurt nog, een kwartier eer Nieuwenhuizen met een scherp schot gelijk maakt. Na d'e wisseling is Vitesse voortdurend sterker. De O. S._, G. R.-aanval verknoeit de weinige kansen- door gedekt schieten, terwijl de vrije kan sen hopeloos misgeschoten worden, v. Noort in to Leidsche aanval is zijh verdediger, steeds te vlug af. Hij! krjjgt de ballen echter niet goed „voor", daar zijn medespelers zijn spel niet kennen. Verder ook slecht doelen in dit vak. "Eerst tegen het einda van de eerste helft komen er ineens 2 doelpunten achter elkaar door middel van v. Noort, met een paar handige schoten. Rust 31 voor Vitesse. Na de thee krijgen we perioden, waarin ieder twaalftal op zijn beurt eenig overzicht toont. Door beten mi eden-vak spel heeft Vitesse de grootste perioden van meerderheid. Haar aanval werkt echter hopeloos zenuwachtig en ontactisch, waaraan het stugge verdedigen van O. S. G. R. ook schuld had. Goekoop doelt eens mooi, maar dit had hft al „loopende" ge daan, waarom "het punt geannuleerd werd. Na 40 minuten komt eindelijk een doelpunt, als mej. Schijfsma zuiver inschiet, echter te zuiver dat het door den scheidsrechten geconstateerd kon worden. Na eenige dis cussie besluit hij toch het punt toe te ken nen. Van de uitworp maakt daarna O. S. O R. gebruik om door dame^handen nog eens te doelen. Door het zonderlinge spel van Smit had 'deze aanval hiervoor niet veel' goeds laten zien. Nog enkele verwoede aanvallen van Vitesse volgen en dan komt het einde met 4—2 voor Vitesse, die daar door weer een pindje pit de gevaarlijke buurt komt. -j t j J Jj Vitesse (L.) II—K. V. D. 2—1. In een slechten wedstrijd heeft Vitesse (L.) II den Amsterdamschen 2e kl'asser K. V. D. uit de le ronde der Z. N. v. d. D. baï geknikkerd. Reeds spoedig had Vitesse een 20 voorsprong, maar de wisseling bracht haar geen voordeel. K. ,V. D. wist voor rust nog te scoren, waarmee het bleef door primitief aanvalsspel. -Om twee uur fluit scheidsrechter Frissel beginnen. Vitesse is direct sterker. Na eenigen tijd profiteert v. d. Noorda van een kans (10). Direct daarop heeft Vitesse pech met een schot dat weer den mand jiittolfc. get is echter feitalel y ajL èxe^utje^ jvagti door goed terug verdedigen van v. d. Noorda, kon Uitten- broek kalm 20 scoren. K. V. D. pakt dan beter aan en is een tjjd lang veel sterker. Eerst tegen de riust weet ze er van te profiteeren met een gelukkig ver schot Rust 21 voor Vitesse. Na de pauze pakt Vitesse direct 'flink aan, maar als alle aanvallen op' niets uitioopen, laat ze de moed weer zakken. K. V. D. tracht nog gelijk te maken met gedekt schieten, maar dat gelukt haar ook niet. De Vitesse- verdediging met La Rivière aan het hoofd is steeds aan het woord, maar kwijt zich goed van haar taak, waardoor einde ook met 21 voor Vitesse (L) II komt. HOCKEY. Leiden—H.O.C. 8—4. Gisteren wist Leiden wederom een ste vige overwinning te boeken. Ditmaal werd H. O. C. II het slachtoffer. Als scheids rechter Labrijn om twee uur de elftallen in *t veld fluit, stelt Leiden zich op met eenige invallers, o a. voor haar doelver- dedigor. In plaats van v. d. Feltz zien we nu Maureau, onder de lat, die ditmaal niet zoo goed op dreef was, als we van hem ge woon zijn. H. O. C. verscheen nagenoeg volledig. Leiden valt onmiddellijk aan, en binnen een halve minuut maakt Schwartz met een tam aohot het eerste doelpunt voor Leiden. Kort daarna zendt Veniet een scherp hard schot in, dat de keeper blijkbaar ver rast. De scheidsrechter annuleert deze goal eohter wegens buitenspel o. i. ten on rechte. Ledden weet eohter van geen wijken. Bij- leveld vangt den bal op, passeert zuiver naar Verspyck. Deze bedenkt zich niet lang zet over naar Schwartz, die nu met een hard onhoudbaar schot de leiding ver groot. Dan krijgen we aanval van H. O. O., Santé mist en Maureau mag vissohen. Leiden vergroot echter haar voorsprong - door Driessen, die een voorzet van links, keurig in een doelpunt weet om te zetten. De Leidsche backs Santé en Gelderman dringen dan te ver naar voren. Dit wordt hen bijna noodlottig, als dte snelle H. O. C. midvoor door breekt en alleen op 't doel afrent. Bijleveld 't gevaar ziende snelt hem achterna, en weet nog juist de aanval' te onderscheppen, waarna Messink hem te hulp komt en het leder wegwerkt.. Voor de thee maken beide partijen nog een doelpunt, zoodat de rust aanbreekt met 4—2 voor Leiden. Na de hervatting blijft Leiden, schoon tegen zon en wind in spelende 't beste van 't spel behouden. Na goed spel van Franck weet Driessen uit een voorschot van Verniet er 5—2 van te maken. De Leidsohe verdediging raakt er nu hee- lemaal uit, zelfs Maureau staat soms raar te schutteren. Telkens en telkens moet do half linie te hulp komen, wab haar naar be- hooren afgaat. Even daarna ontkomt het H. O .C. doel op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring, als Bijleveld eenige tegenstanders te vlug af ie, naar Schwartz passeert, en dfeze een ongelooflijke hard schot inzendt, dat de paal millimetert. Leiden weet nog 3-maal te doelpunten, eenmaal door Veniet en tweemaal door Schwartz. Doordat de Leidsche verdediging nu op een zeef gaat lijken weet H. O. C. nog twee maal 't net te vinden. Bij Leiden de den de voorhoede en de half linie goed werk. Schwartz wist 4, Driessen 3, en Ven- let 1 doelpunt te maken. Beide wings werden goed gesteund door Franok en Bijleveld, terwijl Massink een weinig te veel pingelde. De verdediging had haar dag niet. Santé was nog de beste, en wist soms goed in te grijpen. Van de voorhoede speelden behalve de reeds genoemde ook Vorstman en Ver spyck lang niet eleoht. ZEILEN. Koninkl. Z. R. en M. Vereen, de Kaag. Earn oud gezegde luidt: geef me de jeugd en ik heb dg toekomst, Z90, feepft h$t beetuut van, bovenganoem.de rereeniging blijkbaar ook -ge dacht on daarom heeft ze Zaterdagavond in het Nutsgebouw een propagandia-avoud gehouden voor do jeugd. Bedoeling is n.l. een adspiraatea afdeollng op to richten, om de jongelui en jon gedames in do gelegenheid te stellen ondier des kundige leiding en voorlichting zioh zoowel theoretisch als practlsch te bekwamen in hot zeilen. Theoretisch door diverse cursussen, practisch door de jongelui mee te doen gaan met bekwame zeilers etc. Ook in Ben Haag zal nog zoo'n propaganda- avond worden gehouden. En ais daar d:o be langstelling zoo voldoende is als ze hier was, dan twijfelen wo niet aan het succes, hetgeen wij het bestuur gaarne toowenschen in dezen. Zoo wordt immers direct gevormd een nieuw geslacht van geoefende zeilers en. "waterspor ters tot handhaving van de leus: Een Hol- landsch kind, dat is bekend, vindt op zee zijn element. In de zaal waren tentoongesteld diverse jacht- modellen, de attributen bij het zeilen noodig, vlaggen etc. eot., die ter doge werden bekeken en door den leider van den avond, den heer van Hooi werf f, in een rede toegelicht. Aan de hand van een reeks lichtbeelden werd tevens een inzicht gegeven in de klassen van zeiljach ten, als tuigage en anderszins. Do leider kwam daarbij vooral op tegen de bewering, dat de waters-port en dan vooral zoi- len zoo gevaarlijk h>- Dat is totaal onjuist, ver- golijk b.v. maar eens het aantal ongelukken bij zeilen met die bij fietsen, motorrijden etc. Hem heugt b.v. geen ongeluk op de Kaag, behalve een verdrinking, echter het gevolg van een ziekte, waardoor betroffene over boord viel. Dat dit zoo is, komit, omdat de vaartuigen zoo 6afe zijn, dat er geen ongeluk meer mee is te krijgen.' Waar do stabiliteit berust op den vorm, zijn de jachten nog kemiterbaar, maar 'bij do nieuwen^ waar do stabiliteit berust op het gewicht, is dat uitgesloten. Was het mogelijk de top van 'de mast op het water te trekken, direct zou het jacht zich weer oprichten. Natuurlijk is zwem- men-kunnen geboden, maar moest elk Neder- I lander dit feitelijk nietkennen in ons water land, dat als het ware is aangewezen voor watersport? Spr. schilderde daarop het aantrekkelijke van het zeilen, waarbij men zoo echt uit is, waarbij men handigheid en doortastendheid leert. Met het wedstrijd-z-eilen als een der prettigste en aangenaamste bezigheden. Op aangename wijze wist spr. dat uit eigen ervaring te illustrearem en belangstelling te wekken. Zooals gezegd, hier zal de avond wel niet tevergeefsch rijn geweest. WIELRENNEN. Congres U. C. I. Zaterdag werd te Parijs het 37e congres vam' de U. C. I. gehouden. Een der belangrijkste be-] sluiten was de wijziging in het «stemman-aantal der verschillende landen, waardoor aan Neder-' land zes, aan Denemarken zes, aan Italië twaalf, aan Belgiëtwaalf en aan Frankrijk achttien stemmen werden toegekend. Er ontspon zich verder een langdurig debatj over de wereldkampioenschappen, die in 1922] te.Liverpool worden aangevangen en vervolgens naar Parijs werden overgebracht. Het debat bad als resultaat, dat een behoorlijke regeling voor de toekomstige wedstrijden om den we-' reld'bitel werd getroffen. •Besloten werd deze wedstrijden in 1925 in Nederland te houden. Oostenrijk, Hongarije _en Polen werden tot de U. C. I. toegelaten, waarna -do heeren P. JJ Adrian (Nederland) en Percy Low (Engeland) als vice-presidenten werden herkozen. („De Git") Leidsche Ren- en Toerist-Vereeniging „SwifP. Toen we gistermorgen op weg waren de, start bij te wonen der renners van Swüft"' aan 't Haagsche Schouw gaf Pluvius 'n tee-> ken dat hij er ook nog was, maar ge lukkig liet hij 't bij 'n kleine waarschuwing. Langen tijd voor den start was er al veel' belangstelling. De wielersport wordt oaki in Leiden blijkbaar wat meer populair. Precies halfelf werden voor den start op-> gesteld K. Borsboom, ,,Math", W. Boeze- lijn, J. v. d. Wilk, P. Hoogkamer, R. v.* Weeren, H. Kwik, en H. Vogelezang. Juisty zou het sein tot yertrek gegeven worde*

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 11