ft y. 'C. S. notesren, waarbij Der Kinderen op waarlik schitterende wijze zijn doei verder schoon houdt, komt er weldra aan dezen spannenden wedstrijd een eind. Alphen—V. I. 0. S. 1-1- Voor Mar laat sten thuis wedstrijd had Al phen Zondag j.l. het Haagsche V I. O. S. te gast. De residontiebewoners had-don 2 in-.-al Iers, •terwijl Alphen wederom oompleet verscheen. Spoedig na dat Alphon had afgetrapt, bleek, dat <lo Hagenaars een vlug werkend on goed combina;tii09pol spelend team waren, waaraan do gastheeren zich aanvankelijk nauwelijks kon den aanpassen .zoodat V. I. 0. S. direct dan ook in den aanval kwam. De verdediging van Alphon liet zich eohtor niet zoo vlug ovorrom- polon en gaf voorloopig „niet thuis". Toch was er niet hunger dan een kwartier gespeeld, toch de snelle linksbuiten der Hagenaars kans zag, al was' het tevens op eendgszins fortuinlijke wijze, zijn olub de leiding te geven. Met het moost mogelijke enthousiasme wierp Alphen zich hierop dn den strijd en had hiermede in zoo verre succes, dat verscheidene kansen werden geschapen voor den Haagsdhen doelmond. Tot doelpunten kwam het echter niet, daar de zwart 'witten dn laatste instantie steeds faalden of het 'Haagsche achtertrio manmoedig ingreep. Met 10 voor V. I. 0. S. werd van goal verwisseld. Het begin van de tweede helft was weer voor Alphen en na slechts zeven minuten 6pelens kwam de gelijkmaker met een reuzenpil door den reohtsbinnern gefabriceerd, tot gTOOte vreugde van hot talrijke publiek. Hierop wer- den de schroeven nog wat aangehaald om het winnende punt te bemachtigen, waarbij het soms niet al te frisch langs ging, doch scheids rechter IJizenidoora zou IJzendoom niet zijn wanneer 'hij iets onbehoorlijks ongestraft liet, zoodat alles binnen de perken bleef. Een solo- ron van Alphen's linksbuiten, beëindigd met oen flink schot, dat door den Haagschen doel- ;man werd gekeerd en door den zelfden speler op korten afstand ten tweeden male werd in geschoten en teen weer op zeer gelukkige wij-ze nog onschadelijk kon worden gemaakt, had be- ter lot verdiend, terwijl aan den anderen kant keeper Vis het niet over z'n hart kon krijgen ;ecn flink geschoten penalty er door te laten gaan. 'n Kwarbier vóór het eiinde kon de links- baCk van V. I. 0. S. geen genade vinden bij den i scheidsrechter, zoodat met tien man verder '.werd gespeeld, doch ook dit gaf geen verande- ;Tmg in den stand. Evenals in Den Haag werd 'dus ook thuis dopr Alphen tegen V. I. 0. S. 'gelijk 11 gespeeld. Quick B. I—D. V. S. I 4—0. Quick Boys heeft harder moeten werken voor de overwinning dan men zou vermoeden. De gastheeron begonnen met 9 man terwijl de llo man der gasten zonder mededeeling op 't appel ontbrak. Het begin ia voor de vlug-menschen, doch door slecht schieten worden de kansen niet be- I nut. Het spel gaat nu verder gelijk op, totdat Quiok B. met een goed schot do leiding neemt, welke hij kort voor rust vergroot. Nadat het Katwijkscho doel op gelukkige wijze een paar 1 maal aan doorboring ontkomt is het ru6t. Na -de thee (op papier) is Quick B. eenigen tijd ingesloten, doch toen D. V. S. een straf- schop gemist had namen de Katwijkers het spel in handen en wisten nog tweemaal het doel te 'vin-den, wat aan het onbenullige spel.der gasten te wijten was. Een paar tegenpunten had D. V. S. wel verdiend. Lisserdijk I—S. 0. D. I 1—0. Lisserdijk trok met 10 man, waaronder nog 4 invallers naar S. 0. D., dat ook al invallers teldé. Te kwart over twee floot soheidsrochter P. J: Hoogendam de elftallen in het veld." L. V. V. trapte tegen wind in af en wist na 10 minuten de leiding te nemen. De partijon wogen goad tegen elkaar op, dooh het spel van :L. V. V. was mooier. Na de rust krijgt L. V. V. (het windJvoordeel, doch hoe zij ook zwoegde, ge scoord wend er niet meer. Een nadeel voor Lis- serdijk was het zeker, dat haar schutter T. van Hoven afwezig was. De verstandhouding tus- scheoi de spelers was best, terwijl de leiding niet9 te wensohen overliet. Norvicus VLugdunum VII 01. 'Als scheidsrechter v. Dijk, die correct leidde, beginnen blaast, stellen beide elftallen zich vol ledig op. Lugd. gaat direct tot den aanval over, echter zonder resultaat. Do Norvicue-uitvallen w» ejw&daeqk, aopd&t yoor de roet Dugd. sterk in de meordorheid is. Gedoelpunt wordt er evenwel niet, zoodat met blanken stand gedraaid wordt. Na de hervatting dezelfde vertooning. Na 15 min. geeft de linksbinnen der gasten uit een voorzet van rechts zijn club de leiding. Een tweetal strafschoton worden gemist, zoodat als scheidsrechter v. Dijk inrukken blaast. Lugd. VII verdiend heeft gewonnen en tevens haar onge slagen record (6 gesp. 6 gew.) handhaaft. Wedstrijden van R. C. L. Gistermorgen speelde R. C. L. II haar eer sten wedstrijd legen S. 0. D. II. Zij verloor met 10. Hioma word het clubgebouwtjo van R. G. L. door den voorzitter met een korte speech ge opend, waarin hij dank bracht aan allen, die tot de tot-stand-koming ervan haddon mee gewerkt. Om twee uur trad R G. L. I in het veld tegen L. F. C. IV. Tegen deze ploeg, die een keurig s-luitend spél vertoonde, bleken de zwart-witten niet opgewassen. Met 6—2 voor L. F. C. kwam het einde. Vergadering van Oostelijke eerste-klassers. In een Zaterdag te Deventer gehouden vergadering van de vereeniging van Oos telijke eerste-klassers, ter bespreking van de kwestie aangaande de competitie-indee- ling in verband met de beweging voor se- lectievoetbal is na eenige discussies, en nadat de voonzitter, de lieer Lugard (U. D.) zijn mandaat ter beschikking had ge steld, een motie Enschedé aangenomen, waarin wordt uitgedrukt, dat de verga dering der O.E.K. het wenschelijk had geacht dat het bestuur dier vereeniging een vergadering had uitgeschreven vóór He te Arnhem gehouden bijeenkomst door eenige Oostelijke eerste klassers. Verder dat middelen moeten worden beraamd ter verbetering van het voetbal in het Oosten, en dat bij die maatregelen ter verbetering geen grens mag worden getrokken tus- soJien het volksvoetbal en het voetbal der zoogenaamd betere standen. Men deed daarbij uitkomen dat het eerste deel der mot.ie geriolit was tegen den nu afcetreden voorzitter, den heer Lugard. Dit deel der motie werd aangenomen met 7—2 stem men (tegen U D. en Z.A.C. Be Quiok was niet tegenwoordig.) Het tweede deel der motie werd aangenomen' met algemee- ne stemmen. Tenslotte werd nog aangenomen met 52 stemmen, en 2 stemmen blanco, een voorstel GoAhead, waarin wordt uitgpspro ken dat de bestuursleden die sitting heb ben in de Amhemsche commissie, als be stuurslid moeten bedankon. De nieuwe bastiuur sleden moeten tegenstanders zijn van die bewuste splitsing. Hef Zwaluwen-elftal. Naar ,,Do Tel." verneemt zal Van Rijn, de doelverdedfigor van U. V. V. de Zwaluwenploeg, welke te Brussel speelt, als reserve vergezellen. Spanje slaat Frankrijk met 30. De gisteren te Sail Sebastian gespeelde inter landwedstrijd SpanjeFrankrijk werd door de Spanjaarden met 30 gewonnen. „De Crt." Het L. V. B.-nieuws. In ons Sportblad van 15 Januari hebben wij een en ander medegedeeld over het ontbreken van L. V. B.-nieuws in ons blad. Daarin maak ten wij melding van een (weetal brieven aan den secretaris-penningmeester. NaaT aanleiding hiervan verzocht dé L. V. B.-voorzitter ons te willen vermei dén, dat hij zoowel van het eerste als van het tweede schrijven geheel onkundig is gebleven. -Ami Competitiestanden. 'v West 2B. 771 doelp. r A. S. C. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. gem. 14 12 o 36—12 24 1.71 Zeist 16 9 4 3 25—16 22 1.37 R. F. C. 16 9 3 4 37—23 21 1.31 D. E. C. 14 6 4 4 33—25 16 1.14 Concordia 12 6 1 5 2515 13 1.08 Volox 15 6 3 6 26—21 15 1.— Olympia 11 2 4 5 15—23 8 0.73 Don ar 16 S 4 9 21—31 10 0.62 Victoria 13 1 4 8 10—37 6 0.46 0, li li i 4-31 8 0.27 West 2C. doelp. gesp. gew. gel. verl v.—t. pnt. gem. -D. H. G. 12 8 4 25—9 20 1.67 C. V. V. 1.3 7 4 2 19—8 18 1.38 Xcrxes 11 G 2 3 18—13 14 1.27 H. D. V. S. 14 6 3 5 22—19 15 1.07 B. M. T. 15 7 2 6 24—27 16 1.07 U. S. C. 12 4 4 4 9—12 12 1.— Unitas 14 4 2 8 16—23 10 071 Lugdunum 14 3 4 7 13-^21 10 0.71 St. Hooger 10 3 1 17—16 7 0.70 Fort una 11 1 2 8 10—16 4 0.36 KORFBAL. Uitslagen. .Westelijke 1ste klasse. A. Vittessé (L.)D. T. V. 16; H. K. y.Nausikaa 12; Excelsior0. S. C. R. 5—7. B. D. E. V.—Fluks 3—8; Rozenburg— Deetos 22. Oostelijke 1ste klasse. A. PhilipsE. K. C. A. 25. Overgangsklasse. A. D. ,V. D.Swift 15; HaarlemD. E. D. 6—2; K. Z.—T. E. K. a A. 6—4. B. A. L. 0.—Velox 1—8. Westelijke 2de klasse. F. Emma—S. D. 0. 5—0.; H. S. II -Rood-Wit 1—0. G. Deetos IIHet Zuiden 42. Overzicht. Het merkwaardige van den afgeloopen Zondag is, dat er zoo weinig thuischibs wonnen. In de 1ste klasse zelfs niet één, terwijl in de overgangsklasse 2 thuisover winningen te boeken waren. Verrassingen kwamen weer voor. In de eerste plaats natuurlijk de groote zege van Fluks op D. E. V. Wie had dat nu kunnen voorzien? We schreven Zaterdag: „Fluks is tot alles in staat" en begonnen toen te „maaren"* Dit laatste hadden we wel achterwege kun nen laten, want nu waren we er met onze voorspelling geheel naast. De laatste uit wedstrijd heeft Fluks tot een der besta wedstrijden gemaakt, en deze op beslissende wij-ze in een zege doen omzetten. Over de andere Leidsche 1ste klasse kun nen we niet zoo tevreden zijn. Zij verloor nog geflatteerd van D. T. V. Bijna den geüeelen wedstrijd was ze de mindere van het onvolledig opgekomen D. T. V. Deze Amsterdammers lieten een technisch hoog-» staand spel zien, waarmee ze dan o.ok ver diend wonnen met 61. Nausikaa verdedigde zich subliem tegen H. K. V. Maar ook de Haagscha verdedig ging hield zich lang goed. Er werd over het algemeen slecht geschoten. Daardoor werd het een voetbaluitslag, n.I. 21 voor Nausikaa. 0. S. C. R. verraste ons door in Hilver sum te winnen. Excelsior schijnt weer wat van haar sterkte te hebben ingeboet, waar 0. S. C. R. profijt van trok door lustig te scoren. Ook Excelsior kon meerdere raaien den korf vinden, zoodat 0. S. C- R. met 75 won. Rozenburg bracht weer een verrassing. Ze wist voor den tweeden keer tegen de a.s. kampioenen gelijk te spelen. Wij gaan zoo langzamerhand twijfelen aan de sterkte van Deetos. In het Oosten liet Philips weer een veer, door op eigen terrein nog wel tegen E. K. C. A. te verliezen met 52, waardoor deze Arnhemmers nu op de 2de plaats kwamen. In de Overgangsklasse A leed D. V. D. weer. een nederlaag, dit keer tegen net niet al te sterke Swift met 51. D. E. D. liet zich door haar lotgenoot in Haarlem met 62 slaan, zoodat nu beide Amsterdamschs oud-lste klassers onderaan staan. K, Z. speelde thuis, dus kon men weer een zege verwachten. Dit kwam dan aók en T. E. K. C. A. werd er het slachtoffer van met 64. In de B-klasse speelde Velox met A. H O. een kat- en muisspelletje. Eea 81 zego voor de Rotterdammers Was het resultaat. In de II F-klasse kon S. D. 0. het na tuurlijk niet bolwerken tegen Emma. Ze

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 11