r-- 1 Iti ,West 3 F bracht U. V. S. zich bui ten gevaar door een draw te forceeren tegen V. C. S. De blauw-witten waren best op dreef en hadden een kleine overwin ning verdiend. Doordat wij nog geen uit slag weten van AlphenVios kunnen v.'ij geen competitie-stand geven. Het Zuiden. Het moet thans al vreemd loopen als Willem II dit seizoen geen kampioen wordt. Met 21 schudde zijl gisteren het sterke Eindhoven van zich af en haar gevaarlijkste concurrent M. V. V. ging met 42 ten onder tegen N. 'A. C., zoodat de voorsprong enorm is. De beide "Bossche clubs slaagden 'er niet in tegen elkaar te scoren, terwijl Velocitas 'door haar stadgenoote Bredania met 6Q werd verpletterd. In Eindhoven stond de kamp tusschen Philips en Noad op laag peil. Maar met dat ai heeft Phi lips weer een kostbaar puntje veroverd. Het Oosten. Dezen keer is het wel heel erg geweest. Alle wedstrijden endigden in een drav. Go Ahead bleef ook nu pngesiagen tegen En schedé en ia dus van het kampioenschap verzekerd. Theole deed best werk in Almelo. Een gelijk spel tegen Heracles is heusch zeer verdienstelijk. Erkend zij echter, 'dat de Tielenaren meer kregen dan hen toe kwam. Geheel juist wordt de verhouding echter weergegeven van den kamp te Nijt- megen. Hier wogen de partijen volkomen tegen elkaar op. Z. A. C. protesteerde tegen het door Quick gemaakte doelpunt. Het Noorden. De spanning tusschen de staartclnbs blijft voortduren. Forward ontfutselde Upright wel is waar een puntje, hetgeen volkomen verdiend was, maar Alcides deed tegen Fries land evenzoo. De Friezen waren in Meppei dikwijls ver in de minderheid. De kampioe nen speelden tegen Veendam erg laks, on zoodoende kwamen de gasteu er vrij goed af met 42. Ook Velocitas heeft de "ioi er af blijkbaar, en liet zich kloppen door IV. V. V. Ten slotte verraste Achilles door een 3O-zege te behalen in Leeuwarden. De Assenaren maken plotseling weer aan spraak op de tweede plaats. A. S. C.—Zandvoort 2—1. De publicatie van het rapport betreffende de nieuwe compotrtie-iiideeHng is oorzaak geweest, dat wij een eoaig&ziais zonderlingen wedstrijd te nien hebben gakregan. Er werd af en toe uit stekend gespeeld, maar daarnaast wacron er tooh ook vele momenten, dat de partijen het blijkbaar niet noodlg (of misschien: niot won- solielijk oordoeldan) om zich geheel te geven. Het enthousiasme liet daardoor nog wel eens to wensohen ovor. Voldoende is eohter aange toond, dat het krachtsverschil tusschen deze twee candidaion voor het eerstehkiasse-sohap uiterst kloin is, zoowel wat techniek als wat tactiek betreft. Een voordeel van A. S. C. ie, dat haar halflinio sterker is dan die.van Zand voort. Deze linie heeft trouwens gistermiddag oon udtzondoiêng gemaakt en zeer hard ge werkt. Piet Room was onbetwist de besto spe ler van het veld, terwijl vooral Stephanns hom keurig tor zijde heeft gestaan. Tegen dit voor deel staat evenwel, dat Zandvoort in de voor hoede oen schutter heeft van enorme oa,paoitei- ten. De midvoor Keesman bezit een geweldig hard en zuiver schot. Toch kon hij gisteren wei nig uitrichten, doordat hij danig op z'n huid werd gezeten. En de wijze, waarop hij trachtte het spel te verdoelen; leek naar niets. Als de gevaarlijke midvootr afdoende wordt bewaakt, brengit de rest er niet zoo heel veel van terecht Dat is in het laatste kwartier van dezen wed strijd gebleken. Zeker, de bal zweefde herhaal delijk' voor het noodLzwarte dook maar eleohts bij uitzondering wisten de gasteu een goed schot in te zonden. Het is daarom dat wij de l'A. S. G.-zega verdiend noemen, want per slot van rekening was rood-zwart tooh dn het veld absoluut even sterk en de voorhoede, al6 oom- 'bénatie, gevaarlijker. Opvallend was het goede (tjerk van Brouwer, die hard heeft gezwoegd en '<to telkens bet leer heel taCtósoh opbracht eu jfoorgaf. Toen te ongeveer kwart over tweo Zandvoort aïfrapte pakten de ploegen dadelijk Hink aan, (Waarbij vooral De Ruyter en Koosman opvielen stuwde bear voorhoede flink op, en uit een goed aangegeven had van links zond De Rurber al spoedig oen keurig schot in, d<ut den paal aan don buitenkant millimeterde. De gasten doden cenige snelle aanvallen, dde meestal door off- ©idte worden gebroken. Tooh kwam weldra het eerste -doelpunt. "Walsenes miste oun goeden kans door ver naast te trappen, en hot volgende oögenJlik suisde het leer in do andere richting. De Leidsohe verdediging talmde met wegwer ken. De bal kwam bij den midvoor, en keihard kogelde deze in de touwep. 01. Opnieuw was nu A. S. C. aan het woord. Uit een corner van Wol sen es werd in handen van don keeper gekopt. Eon keurige sohuiver van De Ruyter ging woer precies naast. De partijen waren thans ongeveer wen sterk. Het opstelleö, plaatsen, enz. was dikwerf heel good, ook bij do gasten. In de A. S. C.- verdediging woifelde Josson nog al eens, wat o.a. een gevaarlijk, schot van den rechtsbuiten tengevolge had. Zonder succes evenwel. Na 25 minuten eon magnifieke aanval van A. S. G. Onweerstaanbaar ging rood zwart naar voren. Tik-tak, tik-tak ging de bal van voet tot voet, zonder dat een tegenstander ook zelfs maar kans kreeg hem aan to raken. Toen oon kogel van De Ruyter en voor de zooveelste maal sahuurde het leer langs den paal. Maar weer kwam A. S. C. terug, en een voorzet van Stephanus bracht sucoes. De keeper stompte den bal voor de voeten van De Rruyn, eu dezo accepteerdJe de kans natuurlijk dank baar. 1—1. Voor rust viel er verder weinig vermeldens waardigs meer voor. Alleen was een missen van Josson oorzaak, dat het leer boog voor hot Leid- sdhe doel kwam, waar Blom verkeerd stond op gesteld en eveneens miste. Gelukkig stond Waims op de doellijn om een anders zeker doelpunt te voorkomen. Na de hervatting een slap spelletje. De kee pers kregen rust en de bal werd in het midden van 'het veld maar wat heen en weer getrapt. Zandvoort speelde alios op Keesman, die echter tot wamhoptms toe stuitte tegen de stevige -boddy van oen A. S. C.'er, zoodra hij neiging toonde een schot te lossen. In de rood-zwarto voor hoede brachten alleen Brouwer en De Ruyter wat leven, terwijl De Bruyn eens een harden •schuiver inzond, die -door den keeper vallend werd gestopt. Aan .beide kanton stond men bo vendien herhaaldelijk buitenspel. Eindelijk na een halfuur kreeg A. S. C. plotseling een bevlie ging. Brouwer bracht uitstekend op, gaf door naar De Bruyn, en de stand wa-s 21. Vanaf dit moment was Zandvoort iets in de meerderheid. Keesman wisselde met den mid- half van plaats, vermoedelijk om op die manier eens vrij te komen, maar het baatte heel weinig, al was het spel dan ook meerendeels op de Loidsche helft. Tooh had hij pech, toen een ge weldig hard on ver schot van hem door de lat werd gekeerd. Weinig gelukkiger was Van der Mark echter, die juist uitgleed toon hij een voorzet van Wel- senee maar voor het inloopen had. Hot einde kwam zoo met ouveranderden stand. Do Zand voor tsche meerderheid ton spijt. LugdunumU. S. C. 12. Het is ruim kwart over tweeën als de scheids rechter laat beginnen. U. S. C. is volledag, Lug dunum verschijnt met een nieuwe opstelling der voorhoede met L. Nouteboom en A. Goddijn weer in de gelederen. De eerste aanval is voor U. S. C., doch de baoks zijn op hun hoede en laten zich niet ver schalken. Lugdunum werkt zich los en komt ge ducht opzetten. In deze periode is zij in de meerderheid. Als L. Neuteboom den bal te pak ken krijgt, geeft bij mooi over aan A. Goddijn, die een prachtschot loet, dat juist over de dwarsïat scheert. Steeds wordt het U. S. C.- doel bestookt doch het zoozeer begeerde punt blijft achterwege. Als Lugdunum een oogenblik eenrigs&ins den moed laat zakken, komt U. S. G. in dien. aanval en in die ze periode is het dat U. S. G. kans ziet een doelpunt te maken, medé geholpen door het treuzelen van dén links back. Het is 01. Lugdunum, niet ontmoedigd, komt weer op- zébten en is zeer gevaarlijk voor doel. Schot op schot wordt gelost, doch de keeper geeft niet thuis. De gelijkmaker wil maar niet komen. Vrouwe Fort una is niet met de groen-witten. Wanneer er eohter weer een aanval ondernomen wordt, maakt de tegenpartij binnen de beruohte lijnen hands en hét is penalty. B. Goddijn plaatst rich achter don bal en maakt geen font. Do st^pd is gelijk 11'. Hierdoor aangemoedigd i I L-.J5BB" tracht nogmaals te scoren. Een prM&teohö* van L. Neuteboom, goed door den keeper verwerkt, verdient vermelding. Dk-oct daarna ia bet rusten. Na dc rust wegen de partijen vrij.vri tegen elkaar op. Even wordt er gestopt voor een U. S. C.-speler, dié onklaar raakte, doch later weer modes peelde. Als er woer begonnen wordt zijn de eerste aanvallen voor U. S. C., doch wol- dra worden de bordjes -verhangen en U. S. C heeft niets meer in te brengen. Zij wordt geheel ingesloten. Doch zooals het gewoonlijk gaat bij insluiting der tegenpartij, doelpunten komen er niet door. Op een gegeven oogenbük wei'kt. U.S.C. zich uit de omklemming los en stormt met den bat naar voron. Een schermutseling voor dool. De rechtshalf van Lugdunum maakt de fout zich terug to trekken achter do baoks en een schot volgt. Van der Berg keert, maar, de bal' komt terug bij een TJ. S. C.-speler en wordt ingezet. En U. S. C- leidt. 1-2. Tooh geeft Lugdunum den moed niet op, maar spoelt vol enthousiasme verder, bezield mot de gedachte om -zoo niot te winnen, dan toch gelijk te maken. Do tijd verstrijkt echtor en het gelukt, niet ook maar één puntje te bemachtigen. Toch' wordt Lugdunum in de gelegenheid gesteld ge lijk to maken. Hot is weer penalty. B. Goddijn. ddo zich weer achter het leder plaatst, schiet prachtig in, doch dé bovenlat redt. Steeds wondt er verder gezwoegd, vooral v. Deventer, die dien' middag voora-l na do rust een keurig spel ver-' toonde. De tijd verstrijkt en als de scheidsrech ter Inrukken blaast heeft Lugdunum met 2—1' onverdiend verloren. Bij Lugdunum was het geheel goed. De nieuwe, opstelling voldeed goed. Ook S. C. ©peelde, een goedé partij, vooral keeper, midvoor, mid-' half en linksbuiten. De wedstrijd werd in een' goede verstandhouding gespeeld. u. v. S.—V. C. S. 1—1. Als scheidsrechter Kamerman voor dezen voor beide partijen belangrijken wedstrijd; de elftallen in het veld fluit, blijkt ket,i dat U. V. S. twee en V. C. S. drie inval-' iers heeft. Nadat U. V. S. aftrapt ontwikkelt zich direct een gelijk opgaand spel. Van &snig( overwicht van één der partijen is voorloopig niets te bespeuren. Een gevaarlek oog en-, blik ontstaat voor heb U. V. S.-doel, als bjj een goed opgezetten aanval van y. 0. Sv de blauw-witte verdedigers elkaar niet bet grijpen. Der Kinderen weet echter te red den door zich op den bal te latea vallen, waarna deze weggewerkt wordt. Als dan weer eenige U. V. S.-aanvalleu op niets uitgeloopen zijn, breekt V. Q. S. snel door, doch het hoofd van Swanenburg-brengt red ding- Het spel is 15 minuten oud, als U. S.: haar eerste corner te nemen krijgt, doch' deze levert niets op. Even later wordt een keurige voorzet van Rump door De Bruin jammerlijk gemist. Dan' wil v. Deursen het probeeren. Hjj lost een prachtschotj doch al vallende weet de V. C. S.-doelman dit keurig te houden. Eenige V. C. S.-aanvallen worden door, de blauw-witte achterhoede onderbroken. Een vrije schop voor U. V. S. wordt net naast geschoten. Bjji een doorbraak van V'. C. S., is het weer Der Kinderen, dia door zeker" uitloopen het gevaar keert. Nadat V. C. S. twee corners genomen heeft, waarvan de eerste door Der Kinderen' over den lat gestompt wordt en daarna U. V.. S. weer eenige aanvallen onderneemt, wordt met blanken stand gedraaid. Na de rust komt U. V. S. driemaal achter eikaar voor open doel, doch paal of lat- verhinderen doelpunten. Dan volgt een snelle' doorbraak van V. C. S., een schot volgt, Der Kinderen stopt, doch door effect draait' de bal in net doel. 01. U. ,V. S. komt nu geweldig opzetten, een schot van Rump weet de Haagsche; keeper keurig te stoppen. Als dan U. Y. S. een corner te nemen krijgt en deze door den linksbuiten keurig wordt genomen, volgt' een geweldig schot van De Bruin on hit is 11. Aanval ,op aanval wordt nu door II. V. S. ondernomen, doch steeds vindt zij den LTaag- sohen doelman in schitterende conditie. iVerscheidene oorners krijgt U. V. S. te ne men, doch de resultaten z$a nihil. Als wij1 tlöü gpg mif?) d.owbtatea vut

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 10