De Prins uit het Sprookje o. 19285, LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 18 Januari. Tweede Blad. Anno T923. GEMENGD NIEUWS. Nog slechts een paar dagen duurt onze OPRUIMING FEUILLETON UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN RECLAME. THANS EXTRA VERLAAGDE PRIJZEN 1748 HAARDEN en KACHELS voor nimmer gekende prijzen. Het plan om „Mevendel", bij Den aag, aan een stelselmatig natuurkundig en iologisch onderzoek te onderwerpen, heeft £rn beslag gekregen. Er hebben zich ne gen commissies gevormd; elke commissie tót een deel van het onderzoek ter hand emen. Zoo zijn er; een commissie voor 'storisch onderzoek, een voor bodem-onder- tóek, een voor meteorologische gegevens, benige voor de floristiek, een voor vogels, ben voor insecten, enz. Het onderzoek zat vermoedelijk een paar jaar in beslag nemen. 1 ,,D6 Msb." verneemt, dat 1 Fe bruari a.s. de prijzen der spoorkaartjes voor afstanden boven de 200 K.M. worden .Verlaagd. Naar men aan de ,,N. K. Crt. meldt, zou hot Ministerie van Koloniën weer eenige belangrijke orders voor vlieg tuigen als 'de Havilland-mnchines, Avro- Bchoolmachines en Vickers-amphibiën in Engeland geplaatst hebben. Geldverknocierij bij do Posterijen. In het „Tijdeolvr. dor Ned. s Mij. voor Nijverheid1 on Handel" lezen wij i Bij de Posterijen is overal veel te veel personeel. Hoe hierbij stompzinnige vor- kwosting riohtsDoer is, moge met een voor- beeld toegelicht worden, één uit honder- den. Op een klein gehucht op het eiland Behouwen was tot voor kort een hulp post-kantoor met een brievengaorst-er en 'een besteller. Die besteller bezorgt twee maal per dag.de brieven, enz., behalve des Zondags, waarneer geen bestelling plaa-is heeft. De bestellingen geschieden per rij wiel en zijn gemakkelijk in een uur te doen. (De besteller heeft alzoo twee uur werk per 'dag en is bovendien rijwiolreparateur. Wat bij ais besteller verdient, is niet bekend bnaa-r hij zai als zoodanig zeker niet per uur betaald worden. Dit ware echter billijk, want zijn dagwerk is rijwielen-repareèren. fTooh schijnt het bestuur der Posterijen te ïneenen, dat hij zijn hee-len dag met brie- vonbestellen bezet heeft en wellioht wordt bij dus ook voor een vollen dag betaald, wantin het gehucht wordt opgericht een hulp-telegraafkantoor. Eenige malen per week, soma in 't geheel niet, moet or een telegram bezorgd worden. Nu zou men tncenen, clat de brievenbesteller met zijn twee uren werk por dag, ook die paar tele grammen wel kon bestellen, maar neen, dat gaat niet. En zoo is, tegen aparte be- .looning, 's mans vrouw aangesteld als tel egrambesteteter I De productie der Noderlaad- frche steenkolenmijnen. De productie van de Nederlandsche steem- 'fcote-nmijtaén is, aldus wordt uit Heerlen gemeld aan ,,De Tel.", gedurende 1922 m vergelijking met het daaraan vooraf gaan de jaar zeer belangrijk gestegen. WercS .toch in 1C21 een hoeveelheid steenkolen Van 3,921,000 ton geproducoêrd, in 1922 bedroeg de productie, waaromtrent de ci ters nog niet definitief zijn vastgesteld, b elk geval meer dan 4yi raillioen ton, Ongekend de productie aan kolenslik van rond 300,000 too "(de kolenslik productie m 1921 was slechts 127,000 ton). Gedurende het laatste kwartaal van 1922 word elke maand geregeld een steanko- lenproductie bereikt van meer dan 400,000 ton. De totale productie van 1922 is niet minder dan de hoeveelheid steenkolen, die tijdens het oorlogsjaar 1918 in ons ge- heele land verbruikt is. Het schijnt dus, flat de Limburgse he mijnen binnen af zien- baren tijd zoo noodig in da steenkolen- behoefte van ons eigen land zullen kuo- tieu voorzien. De heer W., te Hoensbroek, een staatsmijnambtenaar, is eenigen tijd gele iden in het huwelijk getreden met een Duifc- fiche vrouw, een weduwe, naar het heette. "Thans is evenwel plotseling de eerste man van do vrouw, die in don oorlog geweest is on daarna als krijgsgevangene in Siberië verbleven heeft, teruggekeerd. In de Geldersche grensgemeen ten wordt in vele gezinnen, wegens dd Roman van G. HARDWIG. -ft) Na een paar geduchte abooten, die elk Op zichzelf voldoende geweest zouden zijn ieder, die daar mocht zijn, zon deer er te behooren, het licht uit te blazen, was de ronde, die iedoren avond elders gedaan Werd, geëindigd. Juffrouw Helling ging naar het huis te rug en barrikadeerde het door middel van luiken en ijzeren bouten. Sodmann sloop ecu beetje bedrukt naar de keukon en begon daar een bijna boven na rdsohen glans van reinheid aan te geven. Intussohen had ook Mieze haar werk vol bracht. Al het vaatwerk stond op zijn plaats. Buiten was de maan in rustige pracht, als oen reusachtige vuurbol, over de heide opgegaan, waar nu, zooals mensohen ver telden, die het weten konden, elfen en aardmannetjes dansten en dauw uit de bl o emenkelkj -ca dronken. De nachtwind schommelde hen op zilveren bruggen van epinnewebdnaden, zij sp aaiden goudkevers Voor hun wagentjesmaar de elfenkonin gin werd door een prachtige® vlinder ge- dragon. Mieze zag dit alles door de gesloten en Verweerde vensterluiken, terwijl- juffrouw 'Helling op nadrukkelijken toon het avond gebed las uit oen oud gebedenboek, waarin wwxals zij beweerde, nog pit» zat. Dat was het slot van don dag. duurte der Hollandsche boter, boter uit Pruisen gebruikt. Deze wordt gesmokkeld en tegen 2000 Mark per pond verkocht. Te Huizen verricht het Raads lid v. d. B., in zijn burgerlijk beroep werk loos geworden, thans arbeid bij de werk verschaffing van de gemeente, ondfcr de bevelen van den gemeente-architect. Uit de textielnijverheid. Naar aan „Het Volk" wordt meegedeeld, heeft de Minister van Arbeid aan de organisaties van werkgevers en werknemers in het tex tielbedrijf een uiUioodiging gezonden tot het bijwonen van een conferentie, 23 dezer op zijn Departement te houden. Besproken zal worden een voorstel, gedurende 6 maan den de arbeiders, die ouder zijjn dan 16 jaar, per dag 91/2 uur en per week 53 ,uur te laten werken. In de toelichting tot dit voorstel wordt gezegd, dat tal van textielbedrijven, zoo niet alle, met oen zoo danig resultaat werken, dat door de in perking van de productie en verkorting van de werkweek een ontslag voor een froot aantal arbeiders noodzakelijk zou war en. Een werkloozo arbeider te 0p- oinde (Fr.) ving in drie weken ruim 220 mollen; voor de huidjes maakte hij f100. De slachtoffers der typogra- fenstaking te Amersfoort hebben besloten zelf een drukkerij te gaan exploiteer©®» Men meldt uit Veendam, dat het kassierskantoor Everts en Hazewinkel, al daar, zjjn betalingen heeft gehaakt en dat faillissement is aangevraagd. Op een bazaar werd een jonge man aangesproken door een aardige ver koopster. „Meneer", vroeg zij met haar bemin- lijksten glimlach, „wilt u niet iets koo p-en? Een doos sigaretten?" „Noen, dank u", was het antwoord, „ik rook niet!" „Een doos chocolade?" „Ik eet nooit chocolade!" i „01 deze mooie peiwienwisscher, door mij zelf geborduurd?" „Ik schrijf nooit!" „Meneer", zei de jongedame, haar ge duld verliezende na zooveel weigeringen, „koopt u dan deze doos ijeep van m'j!" ALPjlxEN. De vrouw van don schip per O., alhier, kwam overboord te vallen tussche®. schip, en wal in. Op haar hulp geroep snelden eenige voorbijgangers toe, <Üe er in slaagden, 'échter niet zonder moei te, haar uit haar gedwongen bad te be vrijden. Lijst van onbestelbare brieven on briefkaarten, van- welke <lo afzemders on bekend zijn. (1st© helft van Januari 1923): Brieven Binnenland: 1. lott. D. W., Bureau „Haagscho Courant", Den Haag; 2. schipper C. Kleynes schip „Alida Hele: ne", Korenschoof Weordsluis, Veci.c, Utrecht; 3. No. 1694 Brinkman Bookhan- dol, Scheveningen4,. Inspecteur Directe Belastingen (5 stuks). A lp hen-Rijn. Brieven buitcmland: 5. ff. Oliecnans. Briefkaarten binnenland: 7. A. Oppen huizen, Sannatoren, Appingedam8. G-. Visscher, Pos te restant, Franeker. Aanbevolen wordt- om het adres van den afzonder op de stukken te vermelden op dat deze bij onbostolbaarheid kuimon "wor- teruggegeven. Voorts is het geweer alle per post te versenden stukken steeds van volledig adres: straat, naa— en huis nummer te voorzien. Sedert geruim en tijd is men vanwege den provincialen waterstaat bezig om den Rijksstraatweg te herstellen. Dit was zeer noodig. Gedeelten van dien weg waren be paald onberijdbaar. Meer en regelmatig deskundig toezicht zou heusch niet overbodig zijin, vooral nu het auto-verkeer zulke geweldige afmetin gen gaat aannemen. Bij den veehouder K. is weder eon geval van mond- en klauwzeer geconsta teerd. In - het -achterkamertje sliepen tante, nicht- en Fips. Mieze droomde in dien nacht dat zij een kleine zeemeermin was én do ech-oone prins in het wit flanellen zomer- pak met de bruine schoenen lag dronken in het paarebloeiende heidekruid. II. De vreemdeling, die de ontmoeting onder den epa-rreboom reeds na verloop van tien minuten geheel en al vergeten was, stapte kalm dn de aangewezen rich ting dwars over de heide on *verwensohte heb harde kruid, dat zijn tegenstand bij iederen voetstap geduoht deed gevoelen. Eindelijk zag hij een smalle strook gras land, waarop een paar magere koeien wanhopige pogingen deden voedsel te vin don, cn nu zag hij ook duidelijk liet dorp, dat in den avond zonneschijn voor hem lag uitgestrekt-. Do kerk lag op een heuvel en daarnaast waa de pastorie, afgezonderd en vriende lijk onder het zware dak. De vreemdeling stond onder d-e oude Lindeboom on stil on haalde na eenig zoe ken een visitekaartje te voorschijn, dat hij het haastig toeloop en de dienstmeisje over reikte. „Is de dominee thuis?" De g-edienstige, slechts aan het- bezoek van boeren gewend, wierp een twijfelach tige®. blik op de ongewone verschijning. „Ja hij is thuis „Dien mij dan aan. Ik zal wachten." Een zijdeur in do gang werd geopend. „Dominee Seller?" „Om u te dienen. Maar mag ik u verzoe ken binnen te komen. Ik ben ten zeerato verrast De jonge man trad de sfcydecrkanier bin Als eend>ijzonderheid kan worden ge meld, dat er thans nog vee in do weide loopt, dat sedert het voorjaar 192-2 niet ge stald behoefde te worden. Ge ruimen tijd geleden werd door de firma Den O., alhier, een kist met rozen struiken vermist ter waarde van bijna f200. Aanvankelijk dacht mén hier met eon geval van diefstal te doen te hebben. Het politic-onderzoek heeft- thans aange toond, dat er aan diefstal niet gedacht behoeft te worden, maar dat do k-st met rozen uit baldadigheid in het water ge gooid is. Een tweetal kleischippers heb ben de kist opgevischfc jen door bemiddeling van de poTitie zijn de spzon weder aan den eigenaar teruggegeven. ALKEMADE. Burgcrl. Stand. Geboren: Johannes Albertus, Z. van Th. Bakker en W. Hoogenboom. Wil- helmina Adriana, D. van J. van Leeuwen^ en C. M. Zoetendaal. Maarten Johan nes, Z. van J. van Iterson en C. H. Yis. Jacoba Clazina, D. van N. Verhaar en Kouwenhoven. Gehu-wdc Johannes Akerboom wedr. 66 j. en Marganefcra van derKlugt- jd. 43 j. Het aantal werklqozem neemt nog steeds toe en is tlians gestegen tot 52. Het grootste aantal hiervan zijn land- en tuin- bouwarbeiders. LEIDERDORP. Gisteravond hield het Al gemeen Ziekenfonds „LeiderdorpHoogc Rïja- dijkZootorwoucbo" zijn jaarvergadering in het gebouw Irene.Na opening doqr den voorzitter, werden do notulen golozon - en goedgekeurd. Ui oma werd -door den penningmeester vorslag uitgebracht over liet afgeloopen'boekjaar. Ont vangen wae f 2928,96, uitgegèven f 2734,15, saldo f 194.81, daarbij gèvocgd heb saldo 1921, de Som van f 1423,59, had het fonds op 31 De cember 1922 con bezit van 1618.40. Alleen aan ziekengeld was in "liet afgêloopen jaar uit gekeerd f 2237. II5. Tot kascontraleutts voor 1923 word on her noem d de hoeren W. de Jong Johz. en H. Spie renburg. Tot bestuursleden werden herkozen de hoeren G. v. d. Beek, Jac de Jong en W. Hoog-orvorst. De gratificaties yoot ziekenbezoeker en pen ningmeester, werden evenals liet vorig jaar toe gestaan. De voorzitter wijst de loden or drin gend op, dat het noodzakelijk is, dat do z leken- briefjes steeds voor des morgens 12 uur bij de bestuursleden gehaald moeten worden. Als af gevaardigden naar do Bondsvergadering wor den gekozen de hoeren A. A. Janssen on J, Spaargaren. Vervolgens- werd liet herzien van hot regle ment en statuten in behandeling genomen, doch om dos tijds wille werd -dit afgebroken, en be sloten zoo spoedig mogelijk een vervolg verga dering te houden. Bij de rondvraag word do vraag gooppord, of het ook mogelijk zou zijn, eon fonds to sticht on, ten doel höbbendo de opneming van zieken in oen dor Ziekenhuizen 4c Loidcii. RIJP WETERING. DLnsfllag jl. bnt- ving de politic bericht,dat er alhier po- van sterkon drank was, de sohun'r niet alhier in brand te steken. Weldra ter plaatse zijn do bleek, dat zekeren A., wo nende alhier, terwijl hij''onder-den invloed van sterken drank was, de cshuuv met petroleum had begoten en daarna gepro beerd had do vlam er in te brengen. Ver- schoidone omwonende personen bemërkte-n echt©r spoedig zijn gedoe en waarschuw den de politic. A. is gearresteerd en ge vankelijk naar Haarlem, overgebracht. WOUBRUGGE. De voorbereidselen voor don bazaar ten behoeve van „Het Groene Kruis" alhier zijn al in vollen gang. Het dames-comité, bestaande uit de echtgenooten van de bestuursleden, de hee- pen dr. L. E. Loth, A. J. Heenk, W. A. Boot, A. D. Husseen Hcenk en B. Luyt, is aangevuld met de dames mevr. Baumarm mevr. Le Oointre, mej. Eigeman, raej. Van der Waa on mej. Korsman. Mevr. B-au- mann is benoemd tot epiv>voorzi tstor Door het hoofdbestuur van den Bond van Kaasproduoenten wórden uit' alle ge meenten, noordelijk deck van ZuidrHolland giegcvcjns verzameld omtrent de werking van den Keuringsdienst yan vóe cn vleesch nen, waar een zware tabakswalm hom zeer onaangenaam aandeed. „Ik moet u mijn veronteohulcldgirng aan- bdeden, dat ik u zoo kom overvallen.", „Volstrekt niet, volstrekt niet. Ikheb den tijd." De waardige, eenigazins gebogen geestelijke, wiens gelaat van de zorgen on moeilijkheden des levens sprak, trrad wat dichter op hem toe. „Wees hartelijk wel kom, moneer van Mersbach het is mij een groot genoegen een lid der familie weer to zien. Het is lang, lang geleden, dat ik uw eerste pogiingen om to loopen gadesloeg." Mcnsbaoh boog hoffelijk, hoewel deze her innering hem totaal koua liet. „Mag ik u verzoeken plaats te nemén? Ik heb uw rijtuig niet hooren stilhouden...-' „Ik ben t© voet over Darkehmen geko men en ben voornemens ook langs dien weg terug lo keeren. Deze streèk is zeer roman tisch." „Dat is waar. Men krijgt haa/r lief." Wijn en spuitwater, vruchten en gebak sbonden spoedig op tafel en die gastvrije predikant verzocht zijn gast' hartelijk toe te tasten. Mersbaoli dronk een glas wijn. „Ik kom niet geheel on al uit eigen bewe ging. Mijn moeder De dominee knikte. „Mijn moeder heeft uw naam in do oou- rant gelezen en de plaat© Schwarke® „A zoo, in den vorigen. herfst. Een op roep ten behoeve van do slachtoffers van den brand. Ja, die heeft goede resultaten opgeleverd. Het waren trouwens ook brave mensohen, die verdienden geholpen te wor den." „Nu ik dezen, zomer met verlof op reis ben, voerde mün wqg toch dootr. deze streek met het doel om met deze gegevens cis belangen der veehouders bij de Regeering te bepleiten. Het keurgeld in dezo ge meente bedraagt 7 gulden voor een rund, 3 gulden voor een varken enz. Gedurende de maande,® November en December zijn alhier gekeurd: 1 paard, 25 runderen, 4 kalveren, 25 varkens on I schaap. Het hoofdbestuur zal in de maand Fe bruari a.s. alhier met de I-eden der af dee ling een vergadering houdan om hun be langen te bespreken. RECLAME. 'Wanlneer men op reis gaat, verzuime men niet een doos Foster's Zalf mede te nemen. Lichte ongevallen doen zich zoo vaak onverwacht voor. Met Foster's Zalf bij U, zijfc gij gewapend tegen brandwonden, kneuzingen, doorloopan, huidsmetten, aam beien en" alle jeukende huidkwalen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken fl.75 per doos. 1720 KATWIJK AAN ZEE. Van de trawlvis- sclierrl Kwamen Woensdag te IJmuiden aan de markt de loggers: K Wl 152 met f185.— en K W. 155 met 1921.besomming. NOORDWIJKERnOUT. Door de leden van do kiesvereoniging „Recht en Orde" werd stemming gehouden tot het kiezen van num mer één op do definitieve candidatenlijst voor do prov. staten. Hiervan verkregen de meeste stemmen: le. O. Alkemade, 2e. C. J. v. d. lieer en 3e. II. Balvers. De R. K. muziekvereeniging „Jeanne d'Arc" gal haar eerste uitvoeringen in den „Vnstemavondtijd", met medewerking van de afd. tooneol van den R. K. Volks bond. Het publiek vermaakte zich goed. De chemische fabriek „Hypathia", sinds Juli in het dorp alhier gevestigd, staat reeds stil. Den fabrikanten werd de huur der ge bouwen reeds opgezegd, wegens het niet na-komen hunner verplichtingfik. In. het afgoloopén jaar vermeèrdordo do bevolking alhier mot 127 personen. Op 31 Dec. 1922 waren in onze gemeente ge vestigd 4704 personen en wol 2632 man nen en 2072 vrouwen. OEGSTGEEST. Over liet jaar 1923 «ui len, gerekend naar den leeftijd, 2-1 person cn ilt aanmerking komen voor ouderdomsrente. Het aantal reutetrekkenden bedroeg op 1 Jan. j.J. ingevolge de Ouderdomswet 147 en volgens de Invaliditeitswet 34, zoodot ook in deze gemeente vele oudjes de ze genrijke gevolgen dezer wetten mogen on dervinden. De heer J. de Boer uit BrioUo is alhier gestationeerd (Kempenaerstr. 91e) als opzichter-keurmeester bij den Keurings dienst, Wast met het toezicht op 3e na leving der Vleeschkeuringswet der gemeen ten Oegstgeest, .Voorschoten, Warmond. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Getrouwd: S. T. Verberj 35 jr. en J. U Bakker 25 j. Geboren: Joseph, z. v. J. Dreef en J. O. Pieters. Nelly hfagdalena, d. v. L. v. Vliet en M. de Ligny. Nicolaas, z. v. P. Demmense en M. G. v. Groouingen. Her man Pieter, z. v. S. de Wreede en S. O. Frijlink. Ds. Krijtkamp te Bordaard hoopt 'Zon dag 11 Februari zijn intrede m de Nèd. Herv. Kerk alhier te doen. Met de voorbereidende werkzaamhe den voor het dempen van de Oude Haven en nu was liet do werooh van mijn moe der „Met mij tc sproken en navorsohingon te doen." „Juist, dat is bet." „Is het trotsohe hart dan tocli week go- worden V' mompelde Seiler voor zich lieen. „Daarover kan ik geen oordeel vellen, merkte Mersbach op, koeler dan te voren. „Ik vervul slechte een opdracht, die do meest pijnlijke gewaarwordingen in mij opwekt. Laat ik u dit vooruit zoggen; over dit onderwerp is, zoo lang ik mij her inneren kan, geen voord door mijn familio gesproken, geen woord, dominee. De zaak is dood. Als jongen heb ik toevallig eenige brokstukken opgevangen, die niet voor mijn oor on bestemd waren maar overi gens weet ik absoluut niets." „Maar do wensoh van uw moedert" braolit do predikant in bet midden. „Zij heeft ervaring genoeg om te weten, dat zulke brokstukken mij eenmaal ter ooren moesten komein. Toon ik haar nu vaarwel zei, vroeg zij mij: „Weet je iets?" Lk antwoordde bevestigend en toen gaf zij mij deze opdracht." „Welke 1" „U to vragen of u in deal loop des tijds eenig bericht ontvangen hebt of eenige vingerwijzing." De predikant hief het grijze hoofd op. „Neen, nooit." „Nooit, herhaalde Mersbach nadenkend. „Het is een ongelooflijke geschiedenis. Te genwoordig zou mem vam ontoerekenbaar heid spreken en daarmee raad 6ohaffen. Vroeger ging alles zoo gewoon en kaal toe. Die man, was het de rijknecht?" „Neen, een houtvester." „Zoo, bedoelt, u. soms een bosch wachter V 1 is een aanvang gemaakt Voor dat mefl zandstorten kan worden begonnen, moet eerst de bagger worden verwijderd. VALKENBURG. Algemeens .Vergadering van „Helpt Elkander". De voorzitter opent te 7 uur de verr adering en neet de aanwezige loden wei- om. Met het bestuur zijn 48 gewone en 5 buitengewone leden aanwezig. Op ver zoek van den voorzitter leest de secre taris de netulen, welke behoudens een klein» wijziging worden goedgekeurd. Daarna brengt de secretaris een keurig jaarverslag uit waarin enkele feiten, voor de verga dering van belang, worden gememoreerd De voorzitter zegt hem namens de leden dank voor zjjm werk. De penningmeester doet rekening eo ver antwoording- van zijn gehouden beheer. On danks de velo uitkeerinjjen, is er een batig saldo van f 11.30, zoodat do reserve van de vereen, stijgt van f728.98 tot f746.44. De commissie tot nazien van de rekening brengt een gunstig verslag uit over heb gehouden beheer. Do voorzitter stelt de verkiezing vanl voorzitter en commissaris aan de orde, we gens periodieke aftreding. Beiden worden mot 37 van de 45 uitgebrachte stemmen herkozen en nemen hun benoeming aam Do commissie tot najien van de reke ning zal voortaan door het bestuur woe den benoemd, wat een lastige stemming uitspaart. Van de bestuurstafel wordt voorgesteld de uitkeering te laten op hetzelfde bedrag, wat aangenomen wordt. De voorzitter spreekt ten slotte als z'gn opreobten wonsch uit, dab 1923 voor de leden een jaar van gazondheid en voor spoed mag zjjn. Hij bedankt ieder voor z'jn medewerking en sluit onder dank voor de trouwe opkomst de vergadering. WARMOND. Burger! jjke Stand. Geboren: Maria I'etrooella Francisea, <t var. B. M. van Strjn en M. J. P. v. 4 .Voort. Willielmina Helena Johanna, dochter van Chr. M. B. v. d. Geest en M. J. Var- zandvoort. Maria Johanna, dozhtor van Q. J. A Meskers en V. C. Meerleveld. Johanna Maria Cathdrina, dochter van J. Th. van Tongeren en A. H. van der Mei). Arnoldue Johannes,- zoon van O. J. Romrjn en J, Sikking. Albertus Cornells, zoon vah N. van Schie an G. P. van der PoeL Marga- retha Geertruida, dochter van P. do Vot en A. M. Bolman. Adrianus Johannes- Jozef Maris, zoon- van Th. van Moorsel en A, J. ïf. Piet. Adriana Agoes, dochter van J. A. van Kompan en B. O. Mehnan. Mv rinus Pieter-, zoon van A. van Es eo Wl F. Hardljzer. Catharina, dochter van K. van Leeuwen en T. Komen. Piet, zoon van Piet Schrier en Trijntje de Vroug4 Marten, zoon van Willem Eduard' Ehren- f&ld en H. G. M. Dekker. Comelis At phonsus Gerardus, zoo® van N. Kortekaaa en J. J. van Egmond. Hendrious Johamea Jacobus, zoon vam Hugo Petrus Kortekaa» en M. M. Edelaar. Cornelia Maria, dochten van A. O. van der Poel en M. Langevel4 Gerardus Franciscus, zoon van Th. W. van Niekerk en P. M. Kerkvliet. Overleden: Elizabeth van der Hoff, wo- duwo van Barthelemsus Berreboom, oud 89 jaar. Joharmes van der Maat, oud 65 jaar, ochtgenoot van A. M. Senne. Marie Louise van der Brugghon, 37 j. echtgenoote van H. Anjema. H. Boopf, 52 j. echtgenoot van A, Krom. Adriana Anna van der Geest oud 10 j. Petronolla Niesje Immerze9l, oua 44 j. A. J. J. M. van Moorsel, aud 3 dagen. J. W. Prins, oud 22 j. Huberta Elisabeth Kortekaas, 28 j. Olasina Johanna van der Ilorst, 59 j. weduwe van Jac. v. 4 Voort, Gehuwd: .W. van der Poet, 30 j. en A. G. N. do Yroomen, 28 j. H. A Vermetten, 27 j. en J. A. Frrjlmk, 25 j, J. C. de Koekkoek, 45 j. en A. J. Ruitenburg, 24 j. Mijn waarde heer von Mersbach," zoide do predikant met grooton ornst, de harbs- tooht van den toorn brengt meer cmheil dam berouw ooit goed kan m-akan. Het zwaard der gerechtigheid komib in bot laatste be drijf, niet in het eerste. Iemand, die eohip- breuk geleden heeft, moet men niet de laatste plank onder de voeten, wegtrekken, zoodat hij geheel ondergaat. Maar dat heb bon uwe ouders gedaan." „Ik verzoek u geen woord te zeggen te gen de handelwijze mijner oudere," viei Mersbach heftig in. „De opdracht van uw moeder geeft mij de overtuiging, dat zij dichter bij mijn op vatting komt, zeido Seller kalm. „Wan neer men wat verder gevorderd ia op het levenspad, komt men dikwijls tot andere gedachten. Het laatste uur, waardo baron, werpt eon zeer bijzonder liobt op hot ver lodon. Maar ook vóór dien tijd valt dikwijl» oen straal van licht in door toorn verhards harten." „U hebt er geen denkbeeld vae wat mijn moedor geleden heeft," zei Mersbach op gewonden. „Men moet haar kennen, om dat te begrijpen." „Leed baar hart of haar trots?" „Beide. Mijn vader heeft deze 6tap va» zijn ontrouwe doohter in het graf gebracht Is dat niet voldoende?" De predikant zeido niets. Hij stak zijn pijp weer aan en liep langzaam do kamer op en neer. j i- *- i. - fWordt vervolgJj. I

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5