- Kerstboomen iu de winkels met de prachtigste versierselen or aan. Zwaantje Muselaar, je kunt hierboven al le zen, hoe ik over een Kerstboom <leni. Ik ver heug mij voor ieder huisgezin als er in die da gen eon boom met lichtjes mag staan. Gard Swaan, zooals ik wel al moer schreef, ik zorg niet voor de verhaaltjes in de courant, dus daar kan ik niets van zeggen of jij zelf een verhaaltje mag inzenden. (Als het geen eigen geschreven verhaaltje is, moet het minstens 10 jaar oud zijn, anders mag het niet worden overgenomen Red. L. D.) Airtje Vxeeken, zal je voorlaan niet vergoten dan brief weg to brengen als je al de moeite hebt gedaan om er een te schrijven? Worn Overduyn, verlang je ook al naar het Kerstfeest met den mooien versierden boom? Veel plezier al die dagen. Rika van Veen (Zoeterwoude) grappig hé een meisje, dat precies zoo heet als jij en heele- maal geen familie is. En jij bent in dien tu«- schentijd jarig, lees ik in je brief, hartelijk ge feliciteerd. Kiazina Parlevliet, ik vond werkelijk je ver haaltje over het lammetje heel aardig en erg Lief van je, dat je het heelemaal voor mij had over geschreven, Marie Lamon, ga je met de Kerstdagen naar Alkmaar? Krijg ik dus den volgenden keer geen brief of kan het nog voor je uit logeeren gaat? Greta van Daalen, je anecdote zal ik eens plaatsen, maar je raadsel zal vrees ik te moei lijk worden gevonden. Thomas Damsté, zoo ga jij 4 weken naar Zwitserland? En mag je d'an zoo lang van school verzuimen. Je vindt het zeker wel heer lijk, dat je zooveel moois gaat zien. Ik wenseh je goede reis en veel genoegen. Ruda on Jaap Eilders, leuk hé om een pop penkast te hebben, en is er een boekje bij waar in staat wat je moet vertoonen? 'Jaap Le Poole, ja je tante ken ik wel van aanzien, dat is ook een leerling van mijn zueter geweest. Marietje Seidell, krijgen jullie pas het rap port na Nieuwjaar? Vroeger kregen wij het altijd vóór de vacantia Sjoukjem Hiemstra, vindt je dat niet eoht pret lig om er zelf bij te kunnen spelen als je zingt? Paar héb ik ook altijd erg van genoten. Annie van Zanen, doe maar mee als je er tijd voor hebt, ik neem het nooit kwalijk als er een wéék wondt overgeslagen, Rika van Veen (Koudekerk) en Antje Hoge- nes. het is gezéllig niet waar om samen er over te praten; en komen juRae ook wel bij elkaar werken? Gerrie Slootweg, ik vinid het een snoezig plaatje op je postpapier, maar je moet heusch niet al die mooie velletjes voor mij gebruiken. Manie Zaalberg, ik hoop dat je broertje goed vooruit zal blijven gaan. Toni Pielanen, als je pas 6 jaar bent, begrijp ik dat je niet zelf een brief kun schrijven, maar als Tante vroeger zelf heeft meegedaan toen. er nog oen andere xaadseltante was, dan zal zij je wel kunnen voorthelpen. Jan en Adriaan Arbouw, ik wenschjullie erg veel plezier met de komende feestdagen, want als Moeder jarig is op Kerstmis, is dat natuurlijk een dubbele feestdag. Annie Franse, is het goed afgeloopen het pianospelen op de uitvoering? Ik ben in mijn jeugd ook op de muziekschool geweest en moest dan ook ieder jaaT op de uitvoering spelen. Antoinette van dien Branden, ik ben nooit boos als een kind eens niet meedoet, maar ik vind het zoo jammer als je een brief schrijft en goede oplossingen hebt en je vergeet oto den brief te bezorgen. Lenie Stouten, wel hartelijk bedankt voor het leuke kiekje, nu weet ik meteen hoe je er uitziet en ik vind dat je een erg mooie pop in je arm hebt. Annie Stouten, wat heb jij ontzettend veel moeite moeten doen, voordat je die zakdoekjes had veroverd. Hartelijk gefeliciteerd met je ver jaardag a.s. Vrijdag. Stien en Gerard de Wekker, jullie krijgt dus ook al een mooien Kerstboom zooals Gerard mij schreef. Freddy en Lena van der Kaay, je behoort beiden nog tot de kleineren, Marietje en Sbieutje Erkelens dat zou heerlijk zijn als Vader in het voorjaar terug kwam. Betsy en Harry van Amerongen, neen ik ga niet naar familie in Zeeland, maar ik heb 12 jaar gewoond bij de familie waar ik heenga en ben er du3 net zoo goed als thuis. Jammer dat jullie altijd in Den Haag komt als ik er niet bon. Bertus van der Leeden, ben jij een vriendje en buurtje van Nico Haasnoot dan praat je zeker wel 6amen over de raadsels? Ik hoop voor je dat je schaatsen ikrijgt, en het dan daarna gaat vriezen. Nellie van Klaveren en Truus van Egmond, gaat maar samen eens raadsels oplossen en ver telt mij ook eens hoe oud of jullie zijn. Dat schreef je niet. Abram Burgerjom. gelukkig dat je dicht bij school woont. Jij verlangt zeker evenmin als ik naar sneeuw en gladheid, want ik ben net zoo als jij heel bang om te vallen, en moet ook heel voorzichtig zijn met gladde straten en wegen. Lena van Leeuwen wat zijn er toch veel kin deren jarig, jij ook al in de Kerstvaeantie. Nu ik feliciteer je vast, al is het nog wat vroeg. Ik wensch jou en Nellie heel prettige Kerst dagen. Zeker heb ik jullie gemist de vorige week Aardig die duifjes die zoo mak zijn; ik had vroe ger ook altijd duiven. Marie van Dijk. als ik jou hand op het couvert zie, dan weet ik al vooruit: daar komt een lange brief rnet gezellig gebabbel over van alles en nog wat. Ik merk dat het hoog tijd wordt dat ik weer oens in Leiden kom en alles weer eens ga bekijken. Ik wou dat je naar daen bazaar voor Rusland ging. dan kan je mij er weer allés over vertellen. Nd Stuurman, bijzonder amusant dat verbaal over dien tamuien roek. Mijn vader heeft ook oen l>oek geschreven over roeken, het heef Graaf Gorrit van Groenestein on ik weet, dat wie het las, het altijd o zoo aardig vond. Ik hoop dat hij (die zekere roek) weer bij jullie terug zal komen. En nu nog tot besluit mijn hartelijken dank aan alle kinderen, die mij een gelukkig Kerst feest toewenschen. Nogmaals mijn beste wenschen voor allen voor hot nieuwe jaar, Veel plezier in de vacantie Viert allen een heerlijke Kerstmis. Met de beste groeten en heilwenschen van Mej. A KOOPMANS VAN BOEKEREN. ANTWOQRDEN OP DE RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Roza Azor. O Eeuwigheid. 8. 2 X 3 geeft 6 en een soldaat op schild wacht geeft acht. 4. Waalwijk. 5. Bergen op Zoom, beer, peer. zee, moor, b'oofr. 6. Zevenaar. 7. Ze worden beiden gevoerd. Goede oplossingen der raadsels ontvangen van: Neéltje van Leeuwen, Neeltje van Wijk. Se- mien Voorbrood, Johanna VooiforoocL Reinier Vooibrood, Freddy van der Kaay, Lena van der Kaay, Adriaan Bolle, Antoinette van den Bramden, Lenie Stouten, J. Albert Brinks, Annie Franse, Marietje en Stienitje Erkelens, Dirk de Groot, Gerrie Slootweg. Lena Staffeleu, Marie van der Nat, Ella Brugmans. Willy Wanar, Stién de Wekker, Gerard de Wekker, Marius Segaar. Anmie Stouten, Klaas Horsman, Betsy en Harry van' Amerongen, Abram Burgerjon, Herman van Weizen, Lena van Weizen. Jan Arbouw, Adriaan Arbouw, Marietje Gaykeina, Cot Serlie, Antje Hogenes, Bertus van der Leeden, Toni Pielamen, Marie Zaalberg, Greetje Swaan, Herman Swaan, Kobi Swaan. Corrie den Dopper, Wim den Dopper, Z. Muselaar, Corrie Abspoel, Catharina Larikester, Suze Lut, Saartje Dut, Betsy Verboog, Marietje Verhoog, P. Oostdam, Anmie Snel, Truus Kwestroo, Louis Hartkamp, Nelly van der Wilden, Catharina Tos, Tennis Hoogerdiik, Dirkje Hoogerdijk, R. Doll. W. Döll, Marie Seriier, H. Leeuwenburgh, Marietje Valk, Piet Schouten, Frans Diepe- veen, J. G. Mokkenstorm, Jan Ranting. Cor Pon^, Anton Raas veld. Manie RaasveTd, Karei Raasveld, Jan Luttje, Marius Boom, Cofnelia Giesbert, Nico Haasnoot, Maartje Haasnoot, Jo van Leeuwen, Leen OucLshoorn, Hendrik en Nelly Jonker. Adrian®, Massaar, Geertje Mas- saar, Maria Hegewoning, Marie van Delft, H. C. van Delft, Adriana Giesen, Coba Dee, Betje Broehsema, Gé Jongbloed, Corrie M. de Groot, Anmie Demmenie, Rika van Veen (Koudekerk). Rika van Veen (Zoeterwoude), Kiazina Parle vliet, Annie van Zanen, Anmie Bootsma. Tonmie en In a Houpt, Ludo Ramp, Sjoukjen Hiemstra, Marietje Seydell, Jaap Le Poole, Rudi Eildere, Jaap Eilders, Wim Maritz, Thomas Damsté, Marie van den Heuvel, Nellie van Leeuwen, Lena van Leeuwen, Greta van Daalen, Suze van Daalen, Mariötje van der Meer, Marie La- man. Betsy Lamhreobts, Marie van Dijk, Wim Overduyn, Antje Vreeken, Janna Singeling, Nelly Singeling. Carol Swaan, RAADSELS. Voor allen om oii te kiezeb. De grooteren 4, de kleineren 3. I Ingezonden door Jan de Jong. Mijn geheel is iet9 van 11 letters waar de raadseljeuigd. altijd met verlangen naar uit ziet» 3 en 9 gebruikt de slager vooral des zo mers. 5, 6, 8 een ander woord voor wiel. 6. 4 vindt men aan een wagen. 1, 7, 8 tan men op loopen. 11, 10, 9 'leert men op séhool, 2, 8 vindt men nan een schip II Ingezonden door Neeltje van Wijk. Wat braDd dag en nacht en verbrand toch1 niet III Ingezonden door 'Arinie Franse. Vijf en vijftig 0. De naam van welke Ne- derlandsche-rtad staat hier IV Ingezonden door Betje Broeksema. Een stad in dé provincie Utree/h? van 10 letters. 4, 1, 2 i9 een dier. 6, 7, 9, 10 is een oorlogsversterkinc. 5. 10, 3, 2 heeft iedereen. 5, 1, 2 een verkorte jongensnaam. V Ingezonden door Tonnüe Houpt. Het i9 een straatje met witte paaltjes, het is er altijd nat', 'dtoh hel; régent er norit VI Ingezonden door 'AkEriaan Bolle. Wat ziet men als men nieï ziet, en wat ziet men niet als men riet VII Ingezonden door Gerrie Slootweg. Mjjn geheel ia een havenplaats van 7 let- fees, 5, 6, 7 een boom. 8, 4 ie voedzaam. 3, 4 ruikt niet lekker. 2, 6, 4. 5 een vrouwspersoon. VIII Ingezonden door Stien de Wekker. Mijn eerste is een fóchaamsideelmijn tweede hooTt aan een ander lichaamédSeel dan het eerste is mijn geheel hoort aan mijn eerste. IX Ingezonden door Gesrrit en Annie v. d. Voort. Plaats 9 namen van bekende peracmen rit den Spaamschen tijd! onder elkander, waarvan de beginletters den naam van een gToote Ne der] andsche stad te lezen geven. 1. Een landvoogd. 2. Een landvoogdes. 3. Een veldheer. 4. Een Watergeus. 5. Een graaf. 8. Denk aan het beleg van Haarlem. 7. Denk aan Leiaen. 8. Denk aan de slag bij Heiligerle-3 9. Denk aan het Wilhelmus. X Ingezonden door Nelly van der Wilden. Welk werk riet men hél beste in donker ''I De brieven met raadseloplossingen moeten Woensdag 27 December vóór 12 uiuir bezorgd zijn aan het Bureau „Leidsch Dagblad^', en wie den brief altijd over de post aan mij zendt, moet dat vóór 28 December doen naar Kloostetrzande (Zeelaadl)

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 14