pen. Allen 25cmdear uitzondering hebben zioh vol el&n in den strijd geworpen. Keeper, backs, midden-linie en. voor hoede werkteen als één geheel. Ga 200 door ïiugduniim. Er is nog veel te doen doch met zulk spel als gisteren kan men het ver brengen. Houdt moed. U. V. S.—V. I. O. S. 2—4. Het heeft IJ. V. S. weer niet mógen geluk ken, het tegen V. I. 0. S. tot een overwin ning te brengen. Het spijt ons wel, maar wij moeten er dTa- delijik aan toevoegen, dat het voor een groot, gedeelte haar eigen schuld is. Voor de rust. deed TL V. S. net, of zij een vriendschappelijk 'partijtje speelde, waarbij niets op het spel stond. Zoo mag een ooanjpetitie-wedstfijd niet gespeeld woTdén, ihtegendéel. er moet ge- zwóegd Worden vara idle eerste tot de laatste 'minuut. Als U. V. S. gespeeld had den ge- heelën wedstrijd zooals het laatste half uUr. voorzeker was de uitlag anders geweest. Nu was het' wel waarr, dat' het opfcredbn van den schedidsrefchter een gróote handicap Was. Aan 1 zijü kijk op buitenspel mankeerde nog wel ietSL En nu deed zich het eigenaardige feit voor, dat IT. V. S. voof, en V. I. 0. S. na de rust daar de nadeelige gevolgen van onder- 'vondl Iedere aanval, dié U. V. S. voor de rust ondernam, werd afgefloten Voor buiten spel, waarbij de arbiter beslist enkele malen abuis Was. Over het verloop van wedstrijd het- vol gende. Als U. V. S. aftrapt, neemt V. I. 0. S. diföcf den bal óver en toont, dat Zij een hardwerkende pleeg is. De eerste aanval van TL V. S. loopt uit op buitenspel, wat zich nog eenige keereü herhaalt, waardoor ettelijke kanseü verlóren gaan. Aan den anderen kant. stranden dé V. I. 0. S.-aanvallen op 'de ach terhoede van U. V. S., die voorloopilg meester 1 van hét' têrréin' blijft. Een mooi schot van den linksbuiten wordt doof Der Kinderen naaï bëhoóren verwerkt'. 'Als dé U. V. S.-links binnen een Ver schot inzendt, die dé keeper er vallende uithoudt, loopt Den Hollander ih en Weet te doelpunten, welk doelpunt niet toegekend werd, omdat de scheidsrechter meende, dat de bal met de hand bewerkt Was. Als Vios dam weer ten aanval overgaat en Meerburg gepasseerd wordt, neemt zij door een hard schot van den linksbinnen do leiding. Als even daarna de V. S.-rechtshalf treuzelt met den bal en deze hem ontnomen wobdit, weet V. I. 0. S. de leiding te vergfooton. Rust gaat in met 02. Na half-time is aanvankelijk V. I. 0. S. het meest in den aanval. Reeds spoedig weet zij voor de derde maal te scoren in een absolute buitenspel-positie, als der Kinderen uitge- loopen is en door een der V. I. 0: S.-monsohen vastgehouden wondt, hetgeen door den scheids rechter niet gezien werd. Tót overmaat van ramp ikoptt direct daarop de U. V. S.-links-half in eigen doel en brengt alzoo den stand op 04. Dam schijnt U. V. S. wakker te worden en komt overdonderend opzetten. V. I. 0. S.wordt ge heel op eigen helft teruggedrongen, zelfs do U. V. S.-achterhoede noemt aan de belegering deel. i Succes kan dan ook niet uitblijven. Een ver 1 schot wordt angezomjden, Klein loopt in, en U. V. S. heeft haar eerste tegenpunt. Zij is nu geheel meester van *t véld, do aanvallen van V. I. 0. S. zijn sporadisch. Aanval op aanvaj wordt ondernomen, zoodat V. I. 0. S. zich ge noodzaakt ziet, met man en macht te verdédi gen, hetwelk niet verhinderde, dat v. Deuxzen. met een mooi schot don achterstand weet te verkleinen (21). Een corner op het V. I. 0. S.-doel genomen, wordt not over gekopt. EDoewol de druk op het V. I. 0. S.-doel zwaar blijft, qn zelfs Graaf- mams en Meerburg schoten inzenden, konion er geen doelpunten meer en komt het einde met een 2f-overwinning voor de gasten. Als U. V. S nu maar beseft, dat er in *t ver volg den heelen wedstrijd gewerkt moet wonden, zooals zij gisteren het laatste half uur gedaan heeft, dan is er nog veel goed te maken. De nieuwe links-buiten voldéed goed, maar het medespelen van den reohts-buiten was een mis lukking. Gouda—L. F. C. 3—1. Het i]3 een onaangename taak na het suc ces van dé vorige week tegen D. V. V. te moeten schrijven dat L. F. C. met veel pech tegen de Gou/dsohe ploeg het onderspit moest 'delven. Ongeveer half twee verschijnen de Igpeel-zwairte supporters per vrachtauto in de pijpenstakï. Om 2 uur stellen béalde elftallen zioh' op L. F. C. volledig, Gouida onbekend. Er ontwikkelt zich een vlug spel en diTect' kunnen'wo merken, dat het geel-zwart niet mee zit. Na 10 minuten spelen neemt Gouda de leiding, maaT de moed gaat er bij de L. F. C.'ers niet uit. Hoe ze echter ook werken, hef mocht, niet gelukken om het doel te vinden. GoUd'a weet voor de rust nog tweemaal te doelpunten. Stand 30. Na de rust komt geel-zwart gedachtig op zetten, aangemoediiigd door haar supporters. Den Goudschen doelman krijgt het zeer druk en een doelpunt kan niet uitblijven.. Veen- huizen weet dan ook spoedig den achterstand te verkleinen 31. L., F. 0. heeft veel te kantpen met het terrein, dat' zeer klein en zwaar is. We krijgen nóg een d'oelworsteling op het Góudisohe doel. De doelman blijft op dén bal liggen. De ccheidsrechter beslist en Gouda krijgt' een vrijen trap te némen. Geel zwart is niet van het doel weg te slaan, maar weet het overwicht niét dn doelpunten om te zetten, zoodat' zij met een onverdiende neder laag huiswaarts kee-rlde. V. C. S—Alphen 1—1. Oirca 2 uur steldten beide elftallen zich onder leiding van scheidsrechter B. H. Stork op J V. 0. S. meenen wij volledig, Alphen met één invaller. Vlug en pittig werd er door beide partijen gespëeld en beurtelings werden de verdedigingèn aan den tand gevoeld, die echter ook beiden in goeden vorm bleken, want bijra alle aanvallen werden door haar te niet ge daan. Slechts één dissonnantje van den linksback legde aan Alphen een wel wat zware straf op, daar iiit den strafschop V. C. S. de leiding verkreeg. Niettemin bleef Alphen hierna reusachtig doorwer ken en werden er kranige staaltjes Keè^ pen van dén Haagschen doelman vertoond. Kort voor de rust moest hij echter zwich ten voor een flinken kanjer van Alphen's midvoor, waardoor de stand op gelijken voèt (11) werd gebracht. Ook de tweede helft waö vóór de verdedi gingen. Want hoewel het Haagsche quin tet den clubnaar „snel" alle eer aandeed en Alphen op vinnige wijze aanviel, back- stel en keeper van beide partijen bleven telkens heer en meester over de situatie, daarbij soms flink bijgestaan door den scheidsrechter, over welke arbiter beide partijen slecht te spreken waren. Duide lijke „hands"-ballen werden door hem ge negeerd of niet gezien, waardoor voor Alphen zeker twee strafschoppen vanaf do beruchte plaats verloren gingen. De zwaklce leiding was dan ook oorzaak, dat Het spel soms naar het ruwe overging en door het zoetsappige optreden zich dik wijls herhaalde, wat ten slotte een paar minuten voor het einde den fluittist ken baar werd, toen de heide elftallen tot tien tallen werden gereduceerd. Zooals gezegd verandering in den stand kwam er niet meer, zoodat ook de tweede Haagsche uit wedstrijd voor Alphen eindigde met het ge lijke spel van Ti. KORFBAL'. 3 Uitslagen. Wesf IA: D. T. V.—Vitesse (L.) 12—2. Excelsior—Aklvendo 41. 0. S. C. R.H. K. V. 1—2. West IB D. E. V.—Hercules 5—3. H. S. V.Deetos 06. RozenburgReady 111. Oost IA Re QuickNoviomagum 51, Oost IB: D. 0. S.—H. K. C. 6—1. D. 0. V. A.—A. K. C. l—o. Overg.kl. A K. Z.—Swift 5—1. K. V. 0.— D. E. D. 03. D. V. D.Haarlem 6—4. Overg.kl. B D. K C.—H. B. S. (D.) 1—2. Velos—Vitesse (H.) 11—2. A L. 0.—T. 0. V. 5—0. 2e klasse F Vitesse (L.) IIFluks II 21 H. B. S. (H.)—S. D. 0. 6—3. H. S. V. II— Rcod-Wit 1—3 Overzicht. Het was gisteren de eerste Zondag, waarop alle natuurelementen meehielpen om er een goede sportdag van te maken. Het gevolg was dan ook, dat alle we-cbfrij den plaats konden vinden. Vitesso (L.) deed een tuimeling, zooals te in geen jaren gedaan heeft. We hadden wel een nederlaag deT Leidenaars ver wacht, maar zoo'n inmaakpartij niet. On volledigheid en ongeoefendheid zijn na= tuurlijk de hoofdoorzaken, maar wij zijn er van overtuigd dait er bij Vitesse ook een zekerp nonchalance bijzat, met het idee „wij spelen toch het mooist". Intusschen blijkt dit „mooie spel" haar geen zege te brengen Met 122 verpletterde D. T. V. haar. Excelsior dacht er gisteren anders over, dan wij in ons Zaterdag overzicht en be wees weer eens hoe berekeningen, die theoretisch zeer goed zijn, falikant ver keerd kunnen uitkropen. Advendo mag een zeer sterke ploeg hébben, in Hilversum had ze er geen succes van. Excelsior bleef steeds domineeren en won met veel enthousiasme met 41. O. S. R. er. H. K. V. speelden, zooals te verwachten was, een vurigen en span- nenderl 6trijd. Goed verdédigen en slecht schieten waren oorzaak, dat er zeer weinig gescoord werd en men den voetbaluitslag 21 kreeg, die echter in het voordeel der bezoekers H. K. V. vieil. Deetos speelde een kalme partij tegen H. 8. V. en won, hoewel eenigszins geflat teerd met 00. H. S. V. verdiende wel een tegenpunt je, D. E. V. speelde tegen Hercules met een gewijzigde opstelling, wat tot gevolg had, dat de Herculanen, die zeer enthou siast speelden, en zeer goed partij lever den, de leiding konden nemen. Met rust stonden ze met 32 voor. Na de rust bleek D. E. V, ingespeeld te zijn, nam meer en meer het spel in handen en 6coordé nog(' 3 punten, waar tegen Hercules niets kon overstellen. D. E. V. won dus met 53. Ready was in zeer goeden, vorm tegen Rozenburg, dat tegen de Amsterdammers niets kon inbrengen. Het spel dér Rotter dammers is dan ook nauwedijks 1ste klasse. Ready behaalde d'e dubbele cdjiferfl en maakte Rozenburg in met 111. In het Ocoben toonde Be Quick zich ster ker dan No-vioma/gum wat wij niet ver- wacht hadden. Een normale 61 zege waS het resultaat. D. O. S. toonde zich ook tegenover H. K. O. de sterkste. D. O. S. won h eon aise met 6—1. We voorzien alweer een kampioenschap der Ensohédèërs. D. O. V. A. deed het nu niét zoo goed als tegen Wilhelmina. Zij liet zioh nu door A. K. 0., toch niet een dér sterksten der afdeeling, met 5—1 slaan. In de overgangsklasse ging het Zaansche EL Z. op het goede pad voort en behaalde ze weer een zegen. Echter deze 51 zege 1 op Swift is nu toch de kleinste, waaruit blijkt dat Swift goeden tegenstand heeft geboden. D. E. D. is geheel op haar retour. Nu verloor zo weer, en wel van de gepromo veerde 2dé klusser K. V. O. Gelukkig voor haar was de nederiaag niet zoo groot, maJa/r o. i. mag een oud 1ste klassen* niet met 53 verliezen van een oud 2de klaeser. D. "V. D. deed het nu beter door Haar- ler te slaan, maar ook van Haarlem kun nen we hetzelfde zeggen als van D. E. D., D. V. D. wil blijkbaar van haar „retour" afkomen en speelde dit hier zoo goed, wat een 6—4 zege ten gevolge had. Het Delftsohe D. K. C. speelde haar eersten wedstrijd ni'et onverdienstelijk. Het Dordtsche H. B. S. is an elk geval een oud 1ste klager en om daarvan als oud middelmatig 2de kl assert je met de klein ste meerderheid te verliezen is zeker een tamelijk goed begin. Ook hier waren de verdedigingen het sterkst, wat ook de 2—1 uitslag aanwijst. Velox wilde voor V. en L. niet onder doen en bracht Vitesse (H.) een over- groote nederlaag toe. Vitesse (H.) schijnt in het Zuiden te zijn, wat D. E. D. dn het Noorden ia. Do spanninglooze wedstrijd eindigde in een 112 zege voor Velox. A. L. O. toonde zich dit keer goed in vorm en won met 50 van T. O. V., dat anders niet voor de poes is. In de 2de klasse F behaalde Vitesse (L.) II ee>n gelukkige 21 zege op Flinks II. S. D. O. kon het in Den Haag nog niet tot een zege brengen, maar haar spel is vooruitgegaan. Wij zingen haar het lied too van „Houdt den moed er maar in." H. S. V. II bleef natuurlijk weer in de minderheid bij R, W. en wel met 3—1.

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 11