goede en ohverwaohte grestatie. Van invloed was het natuurlijk dat Bosschart weer mee speelde. Dit schijnt aan de Quick-meuechen het noodige zelfvertrouwen te hebben ge geven. De wedstrijd werd vlot gespeeld. H. B.S. was een tikje meer aanvallend, doch moest zioh ondanks dat, met een jjelijk spel tevreden stellen. In de Overgacgsafdeeling moest iV.Ü.C. het onderspit delven in IJmuiden. Stormvo gels blijft aan den kop. Echter op de hielen gevolgd door H.F.C., dat gisteren niet te veel moeite had met Hilversum en met 31 won. Spartaan heeft zich laten terugdringen door van Excelsior te verliezen. Beten werk deed haar stadgenoote V.V.A. Of echter do 52-zege der Amsterdammers nog niet eer der een bewijs is van zwakte der Dordtena- ren, dan van kracht der V.V.A.'ers? Wij gelooven van wel. A.D.O. verloor opnieuw, Zij het met ge ring verschil, 't Gooi blijkt Ook dit seizoen een kwaden tegenstander, evenals trouwens S.V.V. dat gisteren in Zaandam 2.F.O. met 2—1' klopte. In West 2 B presteerde Zeist bitter wei nig tegen A.S.C., zoodat rood-zwart gemak kelijk won. iValt deze tegenstander dus te gen, andere 'concurrenten voor de LeidSche ploeg komen thans naar Vorèrt. Daar is in de eerste plaats R.F.C., dat zeer constant speelt en gisteren op eigen vbld een stevige zege behaalde op Olympia. Verder D.E.C.,- dat Donar met 71 verpletterde, en tenslotte Velox, dat eindelijk aan onze verwachtingen voldeed door Victoria te 'slaan met 4^0. Concordia keerde met een 20 overwin ning nit Utrecht terug, hetgeen wrj voorzien hadden. West 2C bracht een zeer aangename sur prise. De houders van deW zilveren Bal, het SohiedamSche H.D.V.S. werd met den oneven goal door Lugdunum geslagen. Bravo groen wit, C.V.V. viel tegen door te verliezen van U.S.C. De a.s. kampioenen (naar wij ver wachten), n.l. Xerxes won met 20 Van Ulni- tas, terwijl Steeds Hooger het onderspit moest delven tegen D. H. C. B.M.T. bleef met flinke cijfers do meerdere van Fortuna. In West 3 F, stelden de Leidsehe clubs teleur. Zoowel L.F.C. als ÏT.V.S. verloren. Alphen docd het althans iets beter en speelde tenminste nog gelijk tegen V.C.S. Meeval len doet het ons echter riiet'. Het Zuiden. Merkwaardig is hier de korfbaluitslag van de ontmoeting VelocitasWillem II. De gas ten waren wel ieta sterker, maar de 4 tegen- punten pleiten niet' voor de betrouwbaarheid van hun achterhoede. M.V.V. speelde een geljjk-opgaanden wedstrijd tegen Bredania. Snelle doorbraken brachten haar de zege. Gelijk wij verwachtten Won Wilhelmina van Noad. De kanaries waren echter weinig ster ker. Dosko liet andermaal een veer. Het kiok and rush' brengt de Bergen op, Zoomers ver moedelijk spoedig naar de 2e klasse. De jongste eerste-klasser won alle ver wachtingen ten spijt in Den Bosch, waar zjj zich steeds sneller toonde dan de tegenpartij. Het Oosten. De kampioenen zijn in Almelo niet gestrui keld. Wel hebben zjj hard moeten werken te gen Het fanatieke Heracles, maar de punten zijn tenslotte naar Deventer gegaan. De andere club uit de koekstad, had haar handen vol aan Enschedé, dat uitstekend op dreef was en een overwinning had verdiend. Eer. gelijk spel werd desondanks het resul taat. Ook Theole was ditmaal beter dan de vorige Zondagen. Een draw tegen Quick is ongetwijfeld geen slecht resultaat. Of de verbetering nu blijvend zal zijn...? Z.A.C. heeft gewonnen in Zutfen, met 1O. Maar onverdiend. De verhouding was juist omgekeerd. In Enschedé kregen de BóyS een nederlaag te slikken van Hengelo. De ga3ten waren voor rust sterker, doch werden daarna geheel ingesloten. Natuur lijk bleven doelpunten toen uit. Het Noorden. De Quick was weer erg kwistig met doel punten. Zesmaal mocht de Frisia-doelraan den bal uit het het halen. Rambonnet had vrijwel niets te doen. Toch is het voor Groningen geen succes- dag geweest. Immers Forward liet zich in- jnaken door W.V.V., m Velocitas verloor op eigen Veld Vam Veesndam. Dit laatste is een verrassing. De gasten waren stellig niet sterker, doch konden behoorlijk schieten. Ter- wjjl Velo, wat dat onderdeel betreft, er Wei nig van terecht bracht. Upright kreeg in 'Assen geen kans tegen AehUles. Alcides was thans beter dan Vérleden week. Na een geljjk-opgaamden kamp yer- loor zij met O1 van Friesland. Hetgeen tegen de blauwhemdén niet onverdien stelijk is. A. S. C.—Zeist 4—1. Zeist beschouwde zichzelf als eon ernsii- gen candidaat voor het kampioenschap en dé tctdusver verkregen resultaten gaven eenigs I zins vertrouwen aan deze beschouwing. Nu we Zeist volledig hebben zien spelen, vragen we ons af: is dit inderdaad een met kam- piqonschapsallures rondloopend elftal of is men door club-chauvinisme te Zeer over het paard getild? Alleen walmeer Zeist vrij wel over de geheele linie een ontzettende off-day had, valt er nog ierts van te verwach ten. Anders A. S. O. is bijkans den .ge- heelen wedstrijd in de meerderheid niet alleen geweest, voor de rost had Zeist eigenlijk niet veel meer in te brengen dan leege briefjes en dat het met half-time nog maar 30 voor de Leidenarefc was, heuach, het lag niet aan de Zeistenaren, wel aan het hopeloos missen van opgelêgeBl kansen door de A.S O.-voor- hcede. Wate dé uitslag 8---1 geweest, Zeist had zich dan nog. niet te beklageti over pech of Wat ook. Het eerste kwartier na de rust, toen Zeist de eer wist te redden, toen was Zeist een elftal, waarmee rekening was te houden, overigens was het een spel grooien- deêls tusschen den A.S.O.-aanval en de Zeist- verdediging met de vraag: hoeveel maal zal de laatste bezwijken; en det is meegevallen, door het missen van de finishing touch van het rood-zwarto aanvalsquiatct. Het is nog het groote zwakke punt. Meermalen werd heel aardig gecombineerd, met de Huyter als uitblinker, de Bruyn in 't veld de minste, maar Voor doel ontbrak het schot.Speciaal de Ruyter mag zich in het benutten van kaa- sen nog wol eens oefenen, hij heeft er een heele eerie verknoeid, hopeloos. Da Bruyn is een soort kanon, wanneer hij! tijd heeft en de bal goed op den voe't. Jansen en Boogert zijn evenmin knap }n baltechniek. Welzene3 zet een loopende bal bijkans niet voor. 'Ziedaar het groote oefenpunt! De A.S.C. achterhoede was hecht. Alleen Vreeken liet af en toe nog wat los en ware de Zeistor linksbuiten gevaarlijk geweest, dan had Blom het zeker moeilijker gekregen - dan nu. Slechts een paar maal heeft deze toch Zwaar werk gehad, naar behooreW veï- richt, terwijl hij en Stephanus het tegenpunt samen op hun debet kunnen zetten. Overigens allen uitstekend. Bij Zeist was de doelman puik, hij heeft heel wat er uit gehouden. Voor de rest zou den we alleen linksback en links-half (die door eenige trucs zjjn spel 'ontsierde) nog willen noemen, hoewel ook niet geheel be trouwbaar. Achter was het verder soms een zeef, voor weinig en dan te doorzichtig ver band, zoodat van gevaarlijk zijn bijkans geen sprake was. Een schutter was er niet in den aanval bovendien. 't ,Was uitgezocht weer voor dezen wed strijd, waarvoor groote belangstelling was, ook uit Zeist, vanwaar twee auto's een aan tal supporters hadden aangevoerd. Toen het niet meeliep, wilden spelers en supporters de schuld op den man met de fluit werpen, die van partijdigheid werd beticht. Al wil len we niet zeggen, dat hrj feilloos floot, van partijdigheid was echter geen sprake. Jammer, dat de Zeister mid-half zich in dezen niet wist te beheerschen en door den scheidsrechter het veld werd uitgezonden te gen het einde, zoodat het dool van Zeist toen werd belegerd. Te meer, waar do rechtshalf door een knie-ongeval even tevoren was uit gevallen. Over den wedstrijd zelf nog het volgende: A.S.C. wint den toss cn gaat spelen tegen wind in, voor zoover daarvan sprake is. A. S.C. neemt het spel in handen, maar alle kansen, waarbij eenige opgelegene, worden gemist. De Zeist-doelman stopt enkele scho ten verdienstelijk. Een tweetal corners brén gen A.S.C. evenmin wat op. Nadat Zeist ein delijk ook eens is aangevallen, breekt A.S.C. weer door en de Bruyft lest een kei, "die in het net belandt 10. Weer een paar cor ners voor A.S.O., Janssen schiet tegen de lat. Missen van dotjes van kansen. Weer een Zeist-aanval door eén misverstand tusschen Stephanus en "Josson, maar het schot gaat langs, 't Is Welzenes, die direct daarop den voorsprong brengt op 20. Na repetitie van 't vorige, Waarbij alleen nog één comer voor Zeist valt te vermelden, brengt Janssen nummer 3 ter wereld. Zoo treedt de rust in. Na rust is het spel eerst meer verdeeld, al blijft A.S.C. steeds iets in de meerder heid. Weer het miesen van "kansen als an derszins, terwijl Zeist voorloopig vry onge vaarlijk blijft. Dan opééns een opleving va-i Zeist én Blom krijgt wat te doen. Een goed schot stompt hij vallend nog corner, doch niet veel later redt Zeist de eer, wanneer Stephanus voor doel plaatst en Blom valt. A.S.C. herneemt daarop het overwicht en we repetèefen: corner, missen van kansen, enz. enz., tot de Ruyter een voorzet van Boogert inzet 41. Wanneer dan de rechtshalf van Zeist hét veld verlaat, de mid-half er uit wordt gezonden, nog een belegering van het Zeist-doel, doch 't einde blijft '41. Hermes-D. V. 8.Lugdunum 01. Onder zéér groote belangstelling had gisteren de Wedstrijd plaats tupsohen dé houders van de® zilveren bal en Lugdu num. Menig supporter uit Leiden was er bij tegenwoordig, en men zag een spel van de groen-witten zoo keurig en Vol enthou siasme als wij van Lugrunum nog nooit gezien hebben. Het gehcele elftal speelde prachtig en sloot als een bus. Verdediging en half-linie, met Van Well als uitblinker, waren uitstekend, ervenzoo de Voorhoede daaraan is het evenzeer te danken dat de 2 punten naar dé Sleutelstad zijo gebracht. Nu de wedstrijd. Om even over tweeën laat de echeids- reohter beginnen en stelt Lugdunum zich alls volgt op. D. v d Berg, F. Burgerjon, P. Goddijn J. Segaar, W. v. Well. J. v. Deventer, B. Goddijn, G. Bavölaiar, I. Neute boom, A. Goddijn, J. de Jong. Direct is Lugdunum in doma «wol «n.zii forceert een oorner, die op niets uitloopt. Het blijkt al ras dat Lugdunum niet met zich laat spelen. Zij geeft een keiurig sa menspel te zien waartegen die tegenstan der niet beet and is. Over de goh ede linie is zij de sterkste. Een doelpunt voor Lug dunum ka® da® ook niet uitblijven. Na on geveer 15 minuten spelen maakte de mid- voor I. Neuteboom door een schitterend schot een doelpunt waarmede Lugdunum leidt, met 1—0. H. D. V. S. tracht gelijk te maken en komt geweldig opzetten. Doch de safe spellende middenJinie en do baoks bezweren alile gevaar. Het viel ons op, dat de geheele voorhoede zwoegde, gesteund door het schitterend spel van den midhalf Van Well, die de tegenpartij geheel over blufte en het spel in handen had. Vooral zijn juiste opstellen en tactische plaateen was keurig. Ook de rechtshalf J. Segaar hield den tegenpartij in bedwang. De linkshalf J. v. Deventer was niet te pas- seeren en kon zijn mannetje hebben, een kolfje naar zijn hand. De keeper heeft soms gevaarlijke soho- ten te stoppen gehad, hetgeen hij op onbe rispelijke wijze deed, zooals wij va® hem gewoon zijn. Wéldra is het ruster. Na rust pakken beide ploegen flink aan en wil H. D. V. S. gelijk maken. Doch de Lugdunum-achterhciede weet van geen wij ken. Verscheidene corners krijgt H. D. V. S. dan te nemen, doch de keeper die schit terend werk leverde, gaf niet thuis. Het einde naderde en van weerszijden werd hard gewerkt, aan den eenen kant om den voorsprong te vergrooten, aan de andere zijde om gelijk te maken. Onder die bedrijven trachtte H. D. V. S. het spel te forceeren wat haar niet ge lukte. Ondanks het gejoel dier duizenden toosohouwers mocht het H. D. V. S. niet gelukken de® gelijkmaker te scoren. Zoo kwam het einde met een welverdiende overwinning voor Lugdunum. Nog rest ons een woerrd van lof te bren gen aam Lugdunum, door met sahitterend spol het sterke H. D. V. S., de houdsr van den, zilveren bal, op haar terrein be klop-

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 10